Academic literature on the topic 'Нейроспецифічні маркери'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Нейроспецифічні маркери.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Нейроспецифічні маркери"

1

Чемич, М. Д., Д. С. Сосновенко та С. М. Янчук. "НЕЙРОІМУННІ ЗМІНИ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ". Інфекційні хвороби, № 3 (29 листопада 2021): 68–74. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2021.3.12497.

Full text
Abstract:
Мета – вивчення впливу нейроспецифічних білків на розвиток нейро-СНІДу, встановлення перспектив їх визначення з метою ранньої діагностики ВІЛ-інфекції. У дослідженні використовували теоретичні методи, які включали аналіз та синтез вивчення сучасних світових наукових публікацій та клінічних спостережень, дедуктивно-індуктивні методи. Висновки. В Україні, як і у всьому світі, відбувається активне поширення та пізнє виявлення ВІЛ-інфекції. Стандартні методи лабораторної діагностики не можуть забезпечити якісну ранню діагностику хвароби. Швидке проникнення вірусу у центральну нервову систему (ЦНС) створює труднощі для диференційної діагностики з подальшим формуванням стійкості до антиретровірусних препаратів. Поки ВІЛ у крові залишається протягом тривалого прихованого періоду, збудник активно реплікується у клітинах мозку і призводить до розвитку нейро-СНІДу. Зв’язки та особливості накопичення матриксу ВІЛ-білка р-17 у ЦНС, активність транскрипційного трансактиватора, регуляторного білка Vpr залишаються недостатньо вивченими. Нейроспецифічні білки як маркери вірусного патологічного процесу у нервовій системі людини потребують особливої уваги та вивчення. Перегляд основ ранньої діагностики ВІЛ-інфекції дасть можливості посилити епідеміологічний контроль та запобігати новим випадкам хвороби, що у підсумку приведе до зменшення фінансового навантаження щодо цієї проблеми не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Markevich, V. E., V. O. Petrashenko, I. V. Tarasova, O. K. Redko, I. E. Zaitsev та V. V. Markevich. "Нейроспецифічна енолаза – маркер перебігу гіпоксичного ураження центральної нервової системи у недоношених новонароджених". Likarska sprava, № 1-2 (30 березня 2016): 87–93. http://dx.doi.org/10.31640/ls-2016(1-2)15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню діагностичного маркера перинатального гіпоксичного ураження центральної нервової системи у недоношених новонароджених. Обстежено 64 недоношених новонароджених з ознаками перинатального ураження центральної нервової системи та 15 умовно здорових недоношених новонароджених. Активність нейроспецифічної енолази (НСЕ) визначали імуноферментним методом. Встановлено, що перинатальна гіпоксія викликає значну альтерацію нейрональних мембран та вихід у кров нейроспецифічного білка НСЕ, концентрація якого корелює із ступенем тяжкості ураження ЦНС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Posokhova, S. P., O. Yu Kucherenko та K. O. Nitochko. "ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНЕ УШКОДЖЕННЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПЛОДА: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ". Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, № 2 (4 березня 2021): 135–42. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2020.2.11852.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – вивчити вплив факторів ризику в матері та захворюваності у неонатальному періоді на розвиток гіпоксично-ішемічної енцефалопатії (ГІЕ) новонароджених залежно від їх гестаційного віку, а також дослідити вплив нейропротекції на розвиток гіпоксичних уражень головного мозку в недоношених новонароджених.
 Матеріали та методи. На першому етапі проведено ретроспективний аналіз перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у 150 жінок, діти яких перенесли гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку. І групу (ІГ) склали 62 жінки, які народили доношених дітей, ІІ групу (ІІГ) – 88 жінок, які народили передчасно у терміні 26+6–33+6 тижнів гестації. На другому етапі проспективно досліджено рівень нейроспецифічних маркерів пошкодження нервової тканини (NSE та S100) у 60 недоношених новонароджених у термінах гестації до 32 тижнів, які були розподілені на дві групи. Основну групу (ОГ) склали 30 недоношених новонароджених, матерям яких вводили сульфат магнію з метою нейропротекції, групу порівняння (ПГ) – 30 недоношених новонароджених, матері яких із різних причин нейропротекцію не отримали.
 Результати дослідження та їх обговорення. До факторів ризику народження дітей із ГІЕ належать екстрагенітальна патологія у матері (ВШ 1090,818, 95 % ДІ 64,501–18 447,401), урогенітальні інфекції – хламідіоз (ВШ 21,87, 95 % ДІ 1,264–378,397), недоношеність, низька маса тіла при народженні, ПРПО, хоріонамніоніт (ВШ 17,6, 95 % ДІ 2,288–135,407), оцінка за шкалою Апгар <7 балів, захворюваність у неонатальному періоді. Нейроспецифічна енолаза (NSE) була вірогідно вища у дітей із терміном гестації до 32 тижнів та оцінкою за Апгар менше 6 балів. Нижча концентрація білка S100 у новонароджених основної групи може пояснюватись захисною дією сульфату магнію на ЦНС недоношеного новонародженого.
 Висновки. До факторів ризику неврологічних порушень у новонароджених належать екстрагенітальна патологія, урогенітальні інфекції у матері, недоношеність, передчасний розрив плодових оболонок, розвиток хоріонамніоніту, затримка росту плода. Проведення нейропротекції сульфатом магнію перед розродженням є важливим заходом попередження гіпоксично-ішемічного ушкодження головного мозку плода та недоношеного новонародженого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kozko, V. M., A. V. Sokhan та Ya I. Burma. "ДІАГНОСТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ НЕЙРОСПЕЦИФІЧНИХ МАРКЕРІВ NSE, S-100, GFAP, MBP І BDNF У ЦЕРЕБРОСПІНАЛЬНІЙ РІДИНІ ХВОРИХ НА ВІРУСНИЙ МЕНІНГІТ". Інфекційні хвороби, № 2 (15 червня 2018). http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2018.2.9025.

Full text
Abstract:
Мета роботи – визначити діагностичну цінність рівнів нейроспецифічних маркерів NSE, GFAP, S–100, MBP та BDNF у ЦСР дорослих хворих на вірусні менінгіти.Пацієнти і методи. Для дослідження були залучені 50 пацієнтів з вірусними менінгітами віком від 18 до 65 років. Пацієнти з менінгітом, що викликаний вірусом простого герпесу 1,2, склали 1-у групу (n=21), з Епштейна-Барр менінгітом − 2-у групу (n=19), з ентеровірусним менінгітом – 3-ю групу дослідження (n=10). Рівень нейроспецифічних маркерів визначався у ЦСР хворих на першу та 10-12-у добу лікування за допомогою методу ІФА.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Нейроспецифічні маркери"

1

Sokhan, A. V. "Neurospecific markers - new opportunities in the diagnosis of bacterial meningitis." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64505.

Full text
Abstract:
У роботі представлені результати дослідження рівнів нейроспецифічних маркерів NSE, протеїну S-100, GFAP та MBP у цереброспінальній рідині хворих на менінгококовий та пневмококовий менінгіти в динаміці хвороби. Визначено наявність уражень нейронів, астрогліальних клітин та мієлінових нервів у всіх хворих та визначена можливість використання цих показників з діагностичною та прогностичною метою.<br>Diagnostic role of neuro specific proteins in assessing the degree of damage to the cells of the central nervous system currently confirmed. It proved that levels of neuron specific proteins in cerebrospinal fluid corresponds to the degree of the CNS cell damage in patients with stroke, injury, Alzheimer's disease, etc. However, the role and the diagnostic value of CSF neuron specific protein in patients with acute bacterial meningitis is almost unknown.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Краткова, Н. Ф., Вікторія Олександрівна Петрашенко, Виктория Александровна Петрашенко та ін. "Нейроспецифічна енолаза - маркер перебігу гіпоксичного ураження ЦНС у недоношених новонароджених". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60739.

Full text
Abstract:
У сучасній медицині досить актуальною залишається діагностика гіпоксичного ураження ЦНС. Крім того, однією з важливих задач для спеціалістів перинатальної медицини є прогнозування розвитку деструктивних уражень ЦНС протягом неонатального періоду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петрашенко, Вікторія Олександрівна, Виктория Александровна Петрашенко та Viktoriia Oleksandrivna Petrashenko. "Нейроспецифічна енолаза - ранній маркер тяжкості гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС у недоношених новонароджених". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27453.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!