Academic literature on the topic 'Нормативне регулювання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Нормативне регулювання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Нормативне регулювання"

1

Черниш, Наталія. "НОРМАТИВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОВОЇ ОСВІТИ У ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СРСР ТА НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ". Professional Pedagogics 1, № 22 (2021): 123–31. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2021.22.123-131.

Full text
Abstract:
Актуальність: дослідження нормативних засад правової освіти військовослужбовців дає змогу оцінити вплив на неї державної освітньої політики, сприяє критичному осмисленню та подальшому вдосконаленню системи правової освіти в процесі її реформування. Мета: виявити й охарактеризувати особливості регламентації правової освіти майбутніх офіцерів у вищих військових навчальних закладах (далі – ВВНЗ) України у ХХ та на початку ХХІ століть (1943-2015); порівняти нормативні засади правової освіти у вищих військових навчальних закладах СРСР та незалежної України. Методи: історико-генетичний (з’ясування передумов і чинників розвитку правової освіти у вищих військових навчальних закладах України досліджуваного періоду); хронологічний, логіко-історичний (дослідження процесу та етапів розвитку правової освіти у вищих військових навчальних закладах, виявлення особливостей, суперечностей, закономірностей у просторово-часовій послідовності); порівняльно-аналітичний, зіставно-педагогічний (аналіз нормативно-правової бази означеного періоду, періодичних видань, досвіду здійснення правової освіти у вищих військових навчальних закладах). Результати: проаналізовано нормативні засади здійснення правової освіти майбутніх офіцерів Збройних Сил СРСР та незалежної України, встановлено особливості її регламентації на різних історичних етапах. Висновки: З’ясовано, що протягом досліджуваного періоду розвиток правової освіти офіцерів у ВВНЗ мав три основні етапи: перший (1943-1975) характеризується оновленням нормативної бази Збройних сил СРСР з урахуванням бойового досвіду, розвитку озброєння та змін у світовій геополітичній обстановці; другий (1975-1991), під час якого нормативне регулювання правової освіти в галузі розвивалося в умовах наростання системної кризи СРСР; третій (1991-2015), за якого відбувалися становлення й розбудова системи військової освіти незалежної України. Попри те, що сучасна система військової освіти незалежної України є наступницею радянської, між ними існують суттєві відмінності, пов’язані із набуттям Україною статусу суверенної держави (прийняття нею відповідних зобов’язань, як повноправного учасника міжнародних відносин, зокрема, щодо забезпечення прав людини у мирний та воєнний час), орієнтацією на захист інтересів власного народу (замість геополітичних амбіцій наддержави), інтеграцією в оновлену національну систему освіти (зокрема, щодо забезпечення її якості). Усе перелічене, зі свого боку, позначалося на баченні завдань правової освіти офіцерів у ВВНЗ, і, як наслідок на її нормативних засадах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Желнін, В. Є., та А. С. Чиркін. "РЕПРОДУКТИВНІ ПРАВА ЛЮДИНИ: АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ ЧИ ПИТАННЯ МАЙБУТНЬОГО?" Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 48 (25 грудня 2024): 85–98. https://doi.org/10.33216/2218-5461/2024-48-2-85-98.

Full text
Abstract:
У статті розглядається актуальність дослідження та правового регулювання/закріпленнярепродуктивних прав людини у законодавстві держав. Зокрема у статті аналізується нормативне визначення поняття “репродуктивних прав людини” в українському законодавстві, міжнародних документах та у нормативних актах регіональних систем захисту прав людини (Африканська хартія прав людини і народів, Пакт Сан-Хосе тощо). У статті також акцентовано увагу на нормативному регулюванні й закріпленні права на штучне переривання вагітності (аборт) та права на постмортальну (посмертну) репродукцію, після чого було запропоновано конституціоналізацію даних прав в Україні, з огляду на іноземну конституційну доктрину та стан регулювання цих прав в Україні. Ключові слова: репродуктивні права, права людини, конституціоналізація прав людини, IV покоління прав людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ПРОКОПІВ, І. І. "НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ ГОСПОДАРСТВОМ". Вісник Херсонського національного технічного університету 2, № 1(92) (2025): 308–12. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2025.1.2.45.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянуто нормативне забезпечення публічного управління дорожнім господарством в Україні. В статті визначено, що у сфері публічного управління дорожнім господарством існує низка проблем, зокрема недостатня нормативно-правова база, що регламентує планування, фінансування, утримання та контроль за станом автомобільних доріг. Незважаючи на наявність законодавчих актів та державних програм, нормативне забезпечення дорожнього господарства залишається фрагментарним і не завжди відповідає сучасним викликам, шо підвищує актуальність досліджень у даному напрямку. Відповідно до цього метою статті є дослідження особливостей нормативного забезпечення публічного управління дорожнім господарством в сучасних умовах.В статті відзначено, що нормативно-правова база, що регулює сферу дорожнього господарства, складається з Конституції України, законів, урядових постанов, державних програм, нормативних актів органів місцевого самоврядування та галузевих стандартів. Основними законодавчими актами є Закон України «Про автомобільні дороги», Закон «Про джерела фінансування дорожнього господарства», Бюджетний кодекс України та інші нормативно-правові документи. Проаналізовано основні проблеми нормативного забезпечення, які існують на даний час у сфері дорожнього господарства. Обґрунтовано шляхи, які потрібні для покращення нормативно-правового регулювання у сфері дорожнього господарства.Результати дослідження показали, що для вдосконалення нормативного забезпечення необхідно забезпечити реформування законодавства, посилення фінансової підтримки, розвиток державно-приватного партнерства, цифровізацію процесів управління та підвищення ролі місцевого самоврядування. Підкреслено, що реалізація цих заходів сприятиме підвищенню ефективності управління дорожнім господарством, покращенню якості доріг та забезпеченню стабільного розвитку транспортної інфраструктури України. Узагальнено, що удосконалення нормативно-правової бази дорожнього господарства є невід’ємною складовою сталого економічного розвитку країни та підвищення рівня безпеки й комфорту учасників дорожнього руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Омельченко, Олена, та Оксана Таран. "Нормативне-правове регулювання підприємництва в Україні". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 4(28) (2023): 137–41. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2023-28-21.

Full text
Abstract:
Стаття зосереджена на аналізі регулювання підприємництва в Україні. Стаття висвітлює проблематику ефективного державного втручання у підприємницьку діяльність, з метою досягнення цілей економічної політики та сталого розвитку економіки. Основна увага приділена аналізу нормативно-правових актів, що визначають баланс між свободою підприємництва та державним контролем. Стаття акцентує увагу на важливості законодавчих ініціатив для захисту прав працівників, споживачів та загальної організації бізнесу, а також на впливі воєнного стану на підприємницьку діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прущак, Валерія Євгенівна. "ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ РОЗВИТКУ АЛЬТЕРНАТИВНИХ СПОСОБІВ ВИРІШЕННЯ СПОРІВ". Часопис цивілістики, № 34 (4 лютого 2020): 90–95. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i34.179.

Full text
Abstract:
У статті досліджено альтернативні способи вирішення спорів, окреслено історичний аспект їх виникненнята розвитку. Досліджено нормативне регулювання та функціонування зазначених способів вирішення споріву країнах ближнього та дальнього зарубіжжя та проаналізовано положення законодавства, що регулюють їхнєздійснення. У статті також приділено увагу правовому регулюванню цього процесу в Україні. Процедури альтернативного вирішення цивільно-правових спорів охарактеризовано як ефективний механізм примирення сторін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Diadechko, Andrii, та Galyna Rudenska. "Нормативне регулювання супроводження експлуатації інформаційних систем військового призначення: проблеми та шляхи вдосконалення". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 15, № 2 (2025): 74–86. https://doi.org/10.33445/sds.2025.15.2.7.

Full text
Abstract:
Мета роботи: є аналіз проблем нормативного регулювання супроводження експлуатації інформаційних систем військового призначення та обґрунтування необхідності створення узагальненого військового стандарту, який би забезпечив ефективну організацію та управління цими процесами. Метод дослідження: методи системного аналізу, порівняльного аналізу нормативно-правових документів, а також експертні оцінки ефективності чинного регулювання. Результати дослідження: визначено ключові проблеми нормативного регулювання супроводження експлуатації інформаційних систем військового призначення, серед яких: фрагментарність нормативної бази, невідповідність сучасним технологічним викликам, відсутність єдиних стандартів безпеки та управління життєвим циклом інформаційних систем. Обґрунтовано необхідність розробки військового стандарту, який би встановлював єдині вимоги до супроводження експлуатації таких систем. Теоретична цінність дослідження: стаття доповнює наукову базу щодо нормативного забезпечення супроводження експлуатації інформаційних систем військового призначення, пропонуючи системний підхід до їхнього регулювання. Розроблені концептуальні підходи можуть бути використані для формування методологічних основ військових стандартів у цій сфері. Практична цінність дослідження: результати дослідження можуть бути використані при розробці та вдосконаленні нормативних документів, які регламентують супроводження експлуатації інформаційних систем в оборонному секторі. Запропоновані рішення сприятимуть підвищенню ефективності та безпеки функціонування інформаційних систем військового призначення. Цінність дослідження: наукова новизна дослідження полягає у комплексному аналізі проблем нормативного забезпечення супроводження експлуатації інформаційних систем військового призначення та обґрунтуванні необхідності створення військового стандарту. Вперше пропонується системний підхід до розробки єдиного нормативного документа, що забезпечить уніфіковане та ефективне управління процесами супроводження експлуатації інформаційних систем в оборонному секторі. Тип статті: теоретичний з практичними рекомендаціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zastrozhnokova I.V. "Понятійний апарат дослідження державного регулювання розвитку освітньої системи". Theory and Practice of Public Administration 3, № 66 (2019): 109–14. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.03.13.

Full text
Abstract:
У статті визначаються основні поняття державного регулювання розвитку освітньої системи в Україні. Розглядаються складові освітньої системи, дається коротка характеристика кожного з елементів освітньої системи, а саме дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, професійно-технічної та вищої освіти, самооствіти, післядипломної освіти, аспірантури та докторантури. Визначаються головні принципові відмінності державного регулювання та державного управління. Дається визначення поняттю «освітня система». Автор наголошує, що державне регулювання й державне управління спрямовані на досягнення однієї мети управління, проте, державне регулювання й державне управління мають суттєві відмінності, пов’язані з використанням специфічних засобів (методів) управлінського впливу. Вказуються основні відмінності понять «державне регулювання» та «державне управління». Дається визначення та основні завдання державного регулювання освітньої системи в Україні. Наголошується, що для забезпечення ефективного функціонування галузі освіти потрібно разом з гарантованою державною підтримкою зберегти державно-громадський характер управління, розвивати самоврядування в галузі освіти, відобразити організаційне та нормативне створення регіональних освітніх комплексів. Ці завдання має вирішувати відповідний механізм державного регулювання в галузі освіти України на основі необхідної нормативно-правової бази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зеленко, І. П. "Сучасне нормативне регулювання стандартів поведінки юриста-професіонала". Право і безпека 4, № 3 (2005): 18–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лук'янчиков, Є. Д., та Б. Є. Лук'янчиков. "Еволюція слідчих дій: теорія та нормативне регулювання". Науково-теоретичний журнал «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка» 3, № 87 (2019): 136–45. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.87.136-145.

Full text
Abstract:
Чинний КПК України суттєво розширив коло процесуальних засобів отримання інформації стороною обвинувачення, що можна розглядати як відповідь держави на виклики злочинності, яка становить загрозу національній безпеці. Авторами здійснено спробу дослідити процес виникнення, розвитку та вдосконалення процесуальних засобів отримання інформації про обставини кримінального правопорушення, порівняти закріплення таких засобів у процесуальному законодавстві України та інших країн світу. У статті обґрунтовуються також пропозиції щодо удосконалення норм чинного КПК України, якими врегульовано інститут слідчих (розшукових) дій, у тому числі й негласних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Коротун, В. М. "Нормативне регулювання поняття "апеляція" у процесуаольних кодексах України". Юридична Україна, № 2 (206) (2020): 71–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Нормативне регулювання"

1

Соболєва, О. П. "Методологія та нормативне регулювання системи показників зовнішнього сектору економіки України". Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жура, О. М. "Нормативне закріплення права батьків на виховання дитини". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34110.

Full text
Abstract:
Діти, безумовно, є найбільш незахищеною та вразливою частиною населення. Вони повністю залежать від дорослих. Діти так само, як і дорослі, стають жертвами фізичного, сексуального й психологічного насильства. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34110
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жадан, Тетяна Андріївна, та Алла Сергіївна Тімонова. "Проблеми нормативного регулювання та виявлення порушень в обліку основних засобів". Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23377.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Степаненко, А. П. "Облік, аналіз та контроль розрахунків з оплати праці: нормативне забезпечення та діюча практика (на прикладі ТОВ «Мозаїка»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Stepanenko.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розкрито теоретичні основи та діюча практика обліку і контролю розрахунків по заробітній платі. Визначено сутність оплати праці, її структура, системи та форми. Розглянуто документальне забезпечення розрахунків з оплати праці, порядок формування бухгалтерського обліку розрахунків з оплати праці на ТОВ «Мозаїка». За результатами аналізу трудових ресурсів пропонуються заходи щодо підвищення ефективності їх використання на досліджуваному підприємстві. Розкрито методичні аспекти внутрішнього контролю розрахунків з оплати праці та запропоновано напрями вдосконалення обліку розрахунків по заробітній платі на вітчизняних підприємствах.<br>The paper reveals the theoretical foundations and current practice of accounting and control of wage calculations. The essence of wages, its structure, systems and forms are determined. The documentary support of payroll calculations, the order of formation of accounting of payroll calculations for LLC "Mosaic" are considered. Based on the results of the analysis of labor resources, measures are proposed to increase the efficiency of their use in the studied enterprise. Methodical aspects of internal control of payroll calculations are revealed and directions of improvement of payroll accounting at domestic enterprises are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тарнопольська, І. П. "Нормативно правове регулювання інноваційної діяльності". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8104.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Іваніцька, В. О. "Нормативно-правове регулювання обліку іноземної валюти". Thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7002.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Амбарчян, В. С., та М. В. Новак. "Нормативно-правове регулювання обліку основних засобів". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7079.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Земляна, І. М., Сергій Юрійович Альошин та Наталія Миколаївна Побережна. "Нормативно-правове регулювання обліку заробітної плати". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40090.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чередниченко, Наталія Василівна, Наталия Васильевна Чередниченко та Nataliia Vasylivna Cherednychenko. "Міжнародно-правове регулювання праці". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34009.

Full text
Abstract:
Міжнародна організація праці - одне з найстаріших об'єднань держав, що веде боротьбу за тривалий мир між народами на основі соціальної справедливості і поваги прав людини. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34009
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ворона, Т. О. "Нормативно-правове регулювання ринку земель сільськогосподарського призначення". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25171.

Full text
Abstract:
Ворона, Т. О. Нормативно-правове регулювання ринку земель сільськогосподарського призначення : випускна кваліфікаційна робота : 193 «Геодезія та землеустрій» / Т. О. Ворона ; керівник роботи І. В. Корнієнко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра геодезії, картографії та землеустрою. – Чернігів, 2021. – 100 с.<br>Метoдoм дoслiджень є пopiвняння, aнaлiз i синтез нopмaтивнo-пpaвoвoї бaзи, щo pегулює pинoк земель сiльськoгoспoдapськoгo пpизнaчення в Укpaїнi. Проте, pинoк землi дaлекий вiд дoскoнaлoстi й не є гapaнтoм стaбiльнoстi. Зaпoвнення недoлiкiв pинку – є нaйвaжливiшим зaвдaнням деpжaви. Деpжaвa зoбoв'язaнa в пеpшу чеpгу ствopити умoви зaxисту пpaв влaснoстi нa землю, дoтpимaння суб'єктaми свoїx дoгoвipниx зoбoв'язaнь, цiлеспpямoвaнoгo й poзумнoгo викopистaння земельнoгo фoнду кpaїни, пpи цьoму пoлiтикa деpжaви пoвиннa бaзувaтися нa спoлученнi iнтеpесiв всix гoспoдapюючиx суб'єктiв aгpapнoгo сектopa. Будь-якa деpжaвнa системa кеpувaння пoвиннa бaзувaтися нa земельнoму кaдaстpi – це oфiцiйнo склaдений, системaтизoвaний звiд вiдoмoстей, щo стoсується земельнoгo фoнду кpaїни. Oчевиднo, щo пoзa нaявнiстю в деpжaви бaнку дaниx пpo землю немoжливий дoзвiл пpoблем aгpapнoгo сектopa. Пiд функціонуванням pинку землi вapтo poзумiти не тільки процес купiвлю-пpoдaж землi, aле й нaдaння її в opенду, a тaк сaмo весь pинoк сiльськoгoспoдapськoї пpoдукцiї, нa якoму pеaлiзуються в тiй aбo iншiй фopмi вiднoсини влaснoстi нa землю. Пpaктичнa знaчущiсть бaзується нa тoму, щoб зaxистити в пеpшу чеpгу пpaвa влaсникiв земельниx дiлянoк, oскiльки, пpaвa влaсникiв земельниx дiлянoк не мoжнa визнaти тaкими, щo пoвнiстю гapaнтуються деpжaвoю. Тoму з метoю oтpимaння тaкиx гapaнтiй влaсникaм земельниx дiлянoк, пpaвa нa якi oтpимaнi у poки земельнoгo pефopмувaння, дoцiльнo пpaвильнo (вpaxoвуючи чинне зaкoнoдaвствo) oфopмувaти тaкi дiлянки тa oфopмити пpaвa нa ниx у вiдпoвiднoстi з вимoгaми чиннoгo зaкoнoдaвствa Укpaїни.<br>The method of research is the comparison, analysis and synthesis of the legal framework that regulates the market of agricultural land in Ukraine. However, the land market is far from perfect and is not a guarantor of stability. Filling the gaps in the market is the most important task of the state. Depzhava zobov'yazana in pepshu chephu stvopyty umovy zaxystu ppav nA vlasnosti land dotpymannya sub'yektamy svoyix dohovipnyx zobov'yazan, tsilesppyamovanoho and pozumnoho vykopystannya zemelnoho kpayiny fondu, DURING tsomu polityka depzhavy povynna bazuvatysya nA spoluchenni intepesiv vsix hospodapyuyuchyx subjects ahpapnoho sektopa. Any state management system must be based on the land cadastre - this is an officially compiled, systematized set of information concerning the land fund. It is obvious that, despite the presence in the state of the bank of data on the land, it is impossible to solve the problems of the agricultural sector. Under the functioning of the land market, it is important to understand not only the process of buying and selling land, but also providing it for rent, but also the whole market of agricultural products on which land is sold. Practical significance is based on the fact that to protect in the first place the rights of landowners, because the rights of landowners can not be considered as such. Tomu with metoyu otpymannya takyx hapantiy vlasnykam zemelnyx dilyanok, which ppava nA otpymani in poky zemelnoho pefopmuvannya, dotsilno ppavylno (vpaxovuyuchy current zakonodavstvo) ofopmuvaty sections taki ta ofopmyty ppava upon them in vidpovidnosti of vymohamy chynnoho zakonodavstva Ukpayiny.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Нормативне регулювання"

1

Гордієнко, С. Г. Забезпечення інтересів України у сфері захисту інтелектуальної власності: нормативно-правове регулювання. Скіф, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гордієнко, С. Г. Забезпечення інтересів України у сфері захисту інтелектуальної власності: нормативно-правове регулювання. Скіф, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гордієнко, С. Г. Забезпечення інтересів України у сфері захисту інтелектуальної власності: нормативно-правове регулювання. Скіф, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Русаловський, А. В. Правові та організаційні питання охорони праці. Центр навчальної літератури, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гусарєв, С. Д. Юридична діяльність: методологічні та теоретичні аспекти. Знання, 2005.

Find full text
Abstract:
Висвітлено найважливіші аспекти юридичної діяльності: її властивості, зміст, форми та сфери здійснення. Розглядаються також проблеми нормативно-правового та морального регулювання професійної юридичної діяльності, міжнародні стандарти цієї діяльності, особливості юридичних наукових досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вища освіта в Україні: нормативно-правове регулювання. ФОРУМ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Середня освіта в Україні. Нормативно-правове регулювання. ФОРУМ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дворніков, Віктор. Істотні питання політики: нерухома культурна спадщина. RES-POL, 2024. https://doi.org/10.70719/respol.2024.03.

Full text
Abstract:
Унаслідок аналізу проблем в підсекторі «Нерухома культурна спадщина» (НрКС) виявлено істотні питання політик, які впливають на сферу нерухомої культурної спадщини; на основі загального списку їх систематизовано та поділено на кілька підгруп залежно від типу та сили впливу на систему. Основні групи питань стосуються системи та стратегії управління нерухомою культурною спадщиною, нормативно-правового регулювання, питань взаємодії громад із НрКС, людського капіталу у сфері, питання корупції, війни й національних загроз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Батан, Юрий Дмитриевич. Вплив превентивного механізму права на неправомірну поведінку. Миколаїв : Іліон, 2016. http://dx.doi.org/10.32837/11300.8203.

Full text
Abstract:
Дане дослідження присвячене превентивному механізму сучасного права та його впливу на неправомірну поведінку. Автор доводить, що превенція є метою правового регулювання. На виконання цієї мети виконується не лише охоронна, але і регулятивна функція права. Обґрунтовується, що превенція є синонімом до запобігання та складається з профілактики та припинення. Превенція є механізмом, який містить телеологічний, нормативний, інституційний, динамічний та ідеологічний елементи. Телеологічний елемент становлять превентивна мета й об’єкт превенції; нормативний – правові підстави; інституційний – суб’єкти, які повинні реалізовувати превентивну мету; динамічний – засоби, способи та процедури превенції; ідеологічний – цінності права, правова ідеологія, правова культура, правосвідомість, правова освіта, правове виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Трудове право України. Знання, 2000.

Find full text
Abstract:
Це підручник нової генерації: його створено на новій концептуальній основі та з урахуванням нових реалій на ринку праці України. Його найважливіша ознака — сучасний підхід до правового регулювання трудової діяльності. За структурою підручник орієнтований на сучасне трудове право західних країн з розвиненою ринковою економікою. Автори проаналізували чинні нормативно-правові акти у сфері праці України, врахували кращий світовий досвід у створенні трудових кодексів, вимоги міжнародних стандартів; у підручнику знайшли відображення нові явища на ринку праці, що робить книгу цікавою і корисною не тільки для студентів, а й для фахівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Нормативне регулювання"

1

Фурса, Світлана Ярославівна, та Євген Іванович Фурса. "2.4. Медіація". У Серія «Процесуальні науки». Видавництво "Алерта", 2022. http://dx.doi.org/10.59835/978-617-566-730-9-2-4.

Full text
Abstract:
У науковій роботі проведено аналіз Закону України «Про медіацію», внесено пропозиції щодо його вдосконалення.Закон України «Про медіацію», як і будь-який інший нормативний акт, спрямований на регулювання суспільних відносин, має визнати, щоповинна мати конкретні межі дії як щодо обсягу, так і кола осіб, прав і обов’язків, на які вона повинна впливати та на вирішення яких вона спрямована.Питання щодо сфери застосування Закону України «Про медіацію», зокрема, не лише для вирішення будь-яких конфліктів (суперечки), а й для запобігання їх виникненню аналізуються. Проте автори наголошують на тому, що конфлікти не можна ототожнювати зі спорами, і доводять, що в окремих категоріях конфліктів не можна проводити медіацію, а для розв’язання окремих конфліктів можна використовувати спеціальні умови та способи їх вирішення.У зв’язку з цим автори запропонували внести зміни до статей 2, 17 Закону. Ця пропозиція роз’яснить, що існують загальні правила медіації, а закон може передбачати спеціальні правила медіації. Також автори з’ясували, виходячи з аналізу ч. 2 ст. 3 Закону медіація може проводитись:– та під час розгляду справи судом, у зв’язку з доповненням ст. 49 ЦПК України та такими положеннями: «7. Сторони можуть примиритися, в тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії процесу тощо;– до моменту виконання судового рішення, оскільки сторонам не заборонено проводити медіацію після судового рішення.Акцентовано увагу на необхідності своєчасного вирішення конфліктів у межах врегулювання медіації. Також приділяється увага не лише юридичному, а й психологічному аспекту медіації. Досліджуються питання самої процедури, процедури медіації, методології, тарифної політики оплати праці медіаторів та необхідності врегулювання цих питань у Законі.Велика увага приділяється підготовці медіаторів до професійної діяльності із зазначенням окремих напрямків. Таким чином, постає питання щодо можливості та доцільності наділення нотаріуса функцією медіаторів та можливості Нотаріальної палати України готувати медіаторів тощо. Це аналіз вимог, яким має відповідати медіатор як за освітою, так і за складом характеру.З метою вдосконалення цього Закону авторами внесено низку пропозицій та сформульовано редакції відповідних норм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Адамова, Олена Семенівна. "Розділ 10. Договори психологічної допомоги в умовах гібридної війни". У Актуальні проблеми регулювання майнових і немайнових відносин в умовах гібридної війни через призму людино-центричної цивілістики : колективна монографія. Одеса : Фенікс ; Національний університет «Одеська юридична академія», 2025. https://doi.org/10.32837/11300.29662.

Full text
Abstract:
Досліджено концептуальні засади договорів психологічної допомоги, що включають їх правову природу, предмет, сторони та особливості укладення, а також правову характеристику та специфіку їх виконання в умовах гібридної війни. Аналіз цих аспектів дозволяє визначити оптимальні шляхи вдосконалення нормативно-правового регулювання договорів психологічної допомоги, встановити ефективні механізми захисту прав сторін цих договорів, а також сприяти формуванню стійкої системи психологічної допомоги, здатної вирішувати проблеми, які викликані умовами гібридної війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Новицький, А. М., та Н. Б. Новицька. "Електронні платіжні системи: правовий статус та нормативно-правове забезпечення". У Господарсько-торговельна діяльність в Україні: теорія і практика правового регулювання. Державний податковий університет, 2024. http://dx.doi.org/10.33244/978-966-337-689-9-295.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Голубєва, В. О. "Загальні підходи та особливості нормативно-правового регулювання міжнародної торгівлі сільськогосподарськими товарами між Європейським Союзом і Україною." In CHALLENGES AND PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF LEGAL SYSTEMS IN UKRAINE AND EU COUNTRIES: COMPARATIVE ANALYSIS. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2019. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-571-83-1-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Байталюк, Ольга. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПО ОХОРОНІ ПАМ’ЯТНИКІВ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ У 20-30-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ." In SCIENTIFIC OPINIONS ABOUT LAW AND HISTORY. International Science Group, 2022. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2022.mono.legal.3.1.3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Нормативне регулювання"

1

Горват, Тетяна. "НОРМАТИВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ". У Трансформаційні процеси національної економіки в умовах сьогодення. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-296-1-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ялова, О. В. "Нормативне регулювання питання державної мови у галузі освіти в України". У КРИМ ТА ЧОРНОМОРСЬКИЙ РЕГІОН: РЕКОНСТРУКТИВНИЙ РОЗВИТОК У ВОЄННИЙ ТА ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД. Liha-Pres, 2024. https://doi.org/10.36059/978-966-397-444-6-48.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єделєв, Р. С. "Нормативне регулювання використання штучного інтелекту у навчанні: поточний стан і перспективи". У АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ, ВІДКРИТА НАУКА ТА ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ: ЯК СТВОРИТИ ДОБРОЧЕСНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-345-6-69.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ГРЯДУЩА, Віра. "Нормативне регулювання штучного інтелекту в освіті: тенденції ЄС та виклики для України". У ІНТЕГРАЦІЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТУ – ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ. Liha-Pres, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-477-4-51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Oksenchuk, Vasylisa, and Alena Palamar. "Water fund lands valuation study." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.068.

Full text
Abstract:
Представлено теоретичні та практичні дослідженнями у сфері формування величини грошової оцінки земель водного фонду. Досліджено механізми формування грошової оцінки в загальній системі органів місцевого самоврядування, проаналізовані переваги проведення оцінки земель водного фонду. Також проведено огляд нормативно-правового регулювання нормативної грошової оцінки на сучасному етапі економічного розвитку. Для визначення ціни земельних ділянок під водними об'єктами можуть використовуватись різноманітні методи, такі як методи оцінки місцевих експертів, порівняльний аналіз земельних угідь або ринкова оцінка. Також враховуються фактори, які впливають на вартість земельних ділянок, такі як доступність до водних ресурсів, екологічний стан об'єктів водного фонду, та потенційне використання земель для комерційних або рекреаційних цілей. З моменту отримання незалежності України і до наших днів було кілька визначень нормативної грошової оцінки, які регулювали розміщення земельних ділянок як в межах населених пунктів, так і за їхніми межами. Це призводило до різниці у вартості земельних ділянок, оскільки кожний порядок чи методика визначали їхню нормативну грошову оцінку...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Іроденко, Роман. "ФОРМУВАННЯ НОРМАТИВНО-ЗАКОНОДАВЧОЇ БАЗИ РЕГУЛЮВАННЯ КРИПТОАКТИВІВ". У Ефективне управління економікою на світовому, державному та регіональному рівнях. Publishing house “Liha-Pres”, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-367-8-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kushchenko, Liliia, and Valeriya Ovcharuk. "Regional methodology for determining the minimal runoff of the summer-autumn low flow at the rivers of South Ukraine." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.015.

Full text
Abstract:
У зв’язку з глобальною зміною клімату, урбанізацією та господарською діяльністю, насамперед регулюванням стоку (дамби, берегоукріплення, гідроелектростанції тощо), кількість річок із докорінно зміненим режимом в Україні з року в рік збільшується. Усе це призводить до значної шкоди навколишньому середовищу, погіршує умови проживання та соціальну стійкість територій до змін та потребує постійного уточнення та оновлення методів визначення розрахункових характеристик річок у різні фази їх режиму [1]-[2]. Основним нормативним документом, який регламентує визначення гідрологічних характеристик річок при проектуванні та інженерних розрахунках, залишається й на даний час СНіП 2.01.14-83 [3]. Аналізуючи нормативні рекомендації СНіП 2.01.14-83, слід відзначити, що матеріали на яких виконані дослідження в цьому документі обмежуються 1976 р. Таким чином, період тривалістю більше 45 років на даний час в цих рекомендаціях не врахований, і отже не враховані сучасні тенденції в часових рядах мінімального стоку, які суттєво відрізняються від кінця 1980-х років минулого сторіччя...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тищенко, В. Ф., та А. О. Шаповалова. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МСП В УКРАЇНІ". У Integration of business structures: competition and cooperation. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-036-0-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Буряк, К. М. "Міжнародне нормативно-правове регулювання злочинності у сімейній сфері". У Актуальні проблеми протидії корупції в умовах воєнного стану. Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-358-6-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кравченко, Олександр Сергійович. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ". У ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ НОРМ ПРАВА. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-351-7-129.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Нормативне регулювання"

1

Дороніна, Т. О. Міжнародне нормативно-правове регулювання гендерної рівності в освіті. СПД Гадяк Жанна Володимирівна, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2149.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дороніна, Т. О., та В. В. Іванова. Гендерна експертиза навчальної літератури: нормативно-правовий аспект. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3048.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюється питання нормативно-правового регулювання гендерної експертизи навчальної літератури у вітчизняному дискурсі. Окреслено коло регуляторних документів з теми публікації, визначено особливості проведення гендерної експертизи підручників для 8–9 класів (2016, 2017 рр.). Зроблено висновок про наявність правової бази проведення гендерної експертизи навчальної літератури. Втім процедуру цієї експертизи нормативно не урегульовано, а методика все ще потребує свого узагальнення. Доведено, що подальше вивчення теми полягає у науковій систематизації наявних розробок у визначеному напрямі та відпрацювання найбільш універсального алгоритму дій щодо гендерної експертизи сучасної навчальної літератури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Розовський, Б., Ю. Івчук, О. Арсентьєва та ін. Напрями розвитку законодавства України в контексті євроінтеграції. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. https://doi.org/10.33216/reportsnu(uf-04-20)-2023-160.

Full text
Abstract:
У звіті відображені проведені викладачами кафедри дослідження, аналіз національних та міжнародних нормативно-правових актів, визначені тенденції та проблеми розвитку законодавства України в процесі гармонізації національ-ного законодавства з міжнародним. Досліджено процес адаптації національної нормативної бази до міжнарод-них стандартів, зокрема питання верховенства права, трудового права, соціально-го захисту та охорони праці. Аналізуються взаємодія міжнародних трудових ста-ндартів з українським законодавством, а також проблеми правового регулювання дистанційної зайнятості. Висвітлено роль Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у створенні ефективного механізму захисту прав людини в Україні. Розглянуто питання prima facie доказів, дотримання розумного строку кримінального провадження, а також проаналізована практика ЄСПЛ у справах щодо сепаратизму та міждержавних конфліктів. Окремий напрям дослідження зосереджено на євроінтеграційних аспектах удосконалення українського законодавства у сфері боротьби з корупцією та доступу до публічної інформації. Особлива увага приділена використанню цифрових інструментів у запобіганні корупції, забезпеченні прозорості діяльності державних органів та контролю за господарською діяльністю. Результати наукових досліджень носять комплексний характер і віддзеркалені у публікаціях видань, що є фаховими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!