Academic literature on the topic 'Оборонно-промисловий комплекс'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Оборонно-промисловий комплекс.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Оборонно-промисловий комплекс"

1

Примак, Олександр. "СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВІЗАЦІЇ В ОБОРОННО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ". Публічне управління: концепції, парадигма, розвиток, удосконалення, № 5 (4 грудня 2023): 94–104. http://dx.doi.org/10.31470/2786-6246-2023-5-94-104.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються сучасні проблеми запровадження цифровізації в оборонно-промисловий комплекс України. Автором обґрунтовано, що цифровізація є основою реформування оборонно-промислового комплексу України.
 Зазначено, що до чинників прискорення цифровізації на підприємстві оборонно-промислового комплексу слід віднести наступні: техніко-економічне моделювання реінжинірингу бізнес-процесів; залучення нових джерел фінансування цифрових програм та придбання нового обладнання, системи інформаційної безпеки, включаючи державну підтримку та лізинг; впровадження автоматизованої системи довгострокового прогнозування, управління та врахування ризиків, підвищення інформаційної безпеки; підтримка системи кадрового потенціалу, залучення креативних, талановитих IT-спеціалістів та співробітників для реалізації цифровізації підприємства; впровадження передових технологій роботизації, автоматизації та штучного інтелекту у виробничому процесі; розробка та впровадження системи підготовки та перепідготовки фахівців різних рівнів від лінійного до керівних працівників; розробка системи мотивації та стимулювання співробітників підприємства щодо підвищення цифрової активності; забезпечення сумісності та конвертації даних у програмних комплексах на різних рівнях використання (від державного до конкретного підприємства, що беруть участь у цій програмі).
 Виокремлені наступні етапи цифровізації підприємств оборонно-промислового комплексу. На першому етапі підприємству оборонно-промислового комплексу необхідно забезпечити «цифровізацію» власного виробництва для того, щоб мати можливість вбудуватися в «цифрову економіку» та відповідати рівню розвитку управлінських технологій у інших галузях економіки.
 На другому етапі оборонно-промисловому комплексу необхідно вбудуватися у «цифрову економіку» як галузь економіки. На цьому етапі головним є забезпечення обміну інформацією із ключовими контрагентами: державою в особі органів, які замовляють продукцію підприємств та визначають державну політику щодо оборонно-промислового комплексу; підприємствами кооперації, безпосередньо пов’язаними з виробництвом кінцевого продукту; комерційними замовниками – суб’єктами господарювання, тими, хто купує не тільки військову продукцію оборонно-промислового комплексу, а й продукцію подвійного призначення чи цивільну продукцію.
 На третьому етапі підприємства оборонно-промислового комплексу мають налагодити випуск нової військової продукції, за допомогою якої можна захищати державу від нових загроз, тих, що можуть порушити функціонування державного управління економікою, налагодженого під час «цифровізації».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Юрків, Надія, та Володимир Шемаєв. "Оборонно-промисловий комплекс як драйвер національної економіки". Journal of Scientific Papers "Social Development and Security" 13, № 6 (2023): 95–103. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2023.13.6.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Думчиков, М. О. "Оборонно-промисловий комплекс як об’єкт господарсько-правового регулювання". Право.ua, № 2 (2023): 166–70. http://dx.doi.org/10.32782/law.ua.2023.2.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лисюк, Володимир. "ОБОРОННО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ – ДРАЙВЕР ПОБУДОВИ ЯКІСНО НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ". Grail of Science, № 27 (23 травня 2023): 39–41. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.12.05.2023.002.

Full text
Abstract:
Сформований у 50-х роках ХХст. ВПК у 2000-х роках набув гігантських масштабів. Вперше поняття ВПК було використано американським президентом Д. Ейзенхауром. У США воєнно-промисловий комплекс (Military-Industrial Complex) – це сукупність збройних сил країни та галузей, що постачають своє обладнання, матеріали та озброєння для них. Сектор оборонної промисловості (Defense and Industrial Base (DIB) Sector) у складі ВПК як всесвітній промисловий комплекс, який дає змогу проводити дослідження, розробляти, виробляти, постачати й обслуговувати військові системи, підсистеми та компоненти або частини військової зброї для задоволення військових потреб США. У Франції ВПК – це оборонна промисловість та промисловість сектору безпеки (Defense and Security Industry). В Великій Британії ВПК – це оборонна промисловість (Defense Industry) [1, 47].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бойко, В. О. "Оборонно-промисловий комплекс України: стан, проблеми та тенденції розвитку". Наука і оборона, № 2 (2007): 26–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Tkach, Ivan. "Інвестиційно-інноваційна стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу України". Problems of sciene 10 (1 жовтня 2007): 35–42. https://doi.org/10.5281/zenodo.2560931.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасний стан інноваційної діяльності в оборонно-промисловому комплексі України та процеси його реформування. Викладено пропозиції щодо створення інвестиційно-інноваційної стратегії його розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Tkach, Ivan. "Ключова роль інновацій у функціонуванні оборонно- промислового комплексу України". Problems of sciene 4 (2 квітня 2007): 28–35. https://doi.org/10.5281/zenodo.2560927.

Full text
Abstract:
Проаналізовано стан і умови діяльності оборонно- промислового комплексу  України в умовах переходу вітчизняної економіки на інвестиційно-інноваційну модель розвитку. Викладено пропозиції щодо структурної перебудови вітчизняного оборонно- промислового комплексу   на інноваційних засадах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Tkach, Ivan. "Пріоритетні напрями інноваційної діяльності в оборонно-промисловому комплексі України". Problems of science 3 (1 березня 2007): 23–28. https://doi.org/10.5281/zenodo.2560921.

Full text
Abstract:
Досліджено стан оборонної сфери і її потенціал в Україні. Наведено основні пріоритетні напрями інноваційної діяльності її оборонно-промислового комплексу. Наголошено на необхідності реалізації відповідної державної політики, що забезпечує перехід України на інвестиційно-інноваційну модель розвитку оборонно-промислового комплексу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ксендзук, Валентина Віталіївна, Тарас Олександрович Власюк та Ірина Григорівна Сергієнко. "Оцінка впливу наслідків війни на розвиток зовнішньої торгівлі товарами на урбанізованих територіях України". Економіка, управління та адміністрування, № 3(105) (4 жовтня 2023): 51–58. https://doi.org/10.26642/ema-2023-3(105)-51-58.

Full text
Abstract:
У статті розкрито проблеми, що виникли в сфері формування та реалізації зовнішньоторговельної політики, внаслідок російського вторгнення на територію України. Зовнішня торгівля є однією зі складових формування національної економіки, а її стан впливає на валовий національний продукт, платіжний баланс країни та інші соціально-економічні показники розвитку країни. Використовуючи методи аналізу і синтезу, порівняння та узагальнення, здійснено аналіз товарної та географічної структури зовнішньої торгівлі товарами до та після повномасштабного вторгнення росії на територію України. Проаналізовано наслідки змін, що відбулися в структурі експортно-імпортних операцій. Зменшення обсягів експорту та імпорту майже за всіма групами товарів та скорочення часток всіх регіонів світу на користь країн ЄС. Провідне місце в товарній структурі експорту займають товари аграрної промисловості, а імпорту – мінеральні продукти. Обґрунтовано напрями формування державної політики в сфері регулювання зовнішньоторговельних операцій в короткостроковому, середньостроковому та стратегічному вимірах, які визначено Національною радою з відновлення України від наслідків війни. Зовнішньоторговельна політика, яка формується під впливом ризиків та загроз війни, спрямована розвивати та нарощувати обсяги зовнішньої торгівлі з країнами ЄС та США, Японією і Канадою. Пріоритетними напрямами розвитку зовнішньої торгівлі є: оборонно-промисловий комплекс; металургія і металообробка; агропромисловий комплекс; машинобудування; добувна промисловість; меблева і деревообробна галузі. Також важливе місце визначено для розвитку інноваційних підприємств та наукоємного виробництва, що забезпечить перехід до економіки, що розвивається.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ДАНИЛОВИЧ-КРОПИВНИЦЬКА, Марта, та Павло БАШАК. "ПРОБЛЕМИ АВІАЦІЙНО-КОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ ЯК ЧАСТИНИ ОБОРОННО-ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 2(62) (7 жовтня 2022): 60–65. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2022-2(62)-9.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу та систематизації проблем авіаційно-космічної галузі. За останні роки Україна активно розпродувала військове майно, техніку та зброю. Загалом експорт товарів військового призначення, у тому числі авіаційно-космічної техніки, значно ослабив військовий потенціал держави і зробив країну уразливою з військово-безпекової точки зору. До основних проблем авіаційно-космічної галузі як частини військово-промислового комплексу України автори відносять: недостатність бюджетного фінансування, відсутність власного космодрому, проблему відтоку наукової еліти, не встановлені часові рамки затвердження шостої космічної Програми, присутність на ринку державної монополії та корупції. Однією із головних проблем відсутності розвитку галузі є наявність збройного конфлікту з Російською Федерацією, що прямо вплинуло не тільки на цей стратегічний сектор, але й загалом на весь оборонно-промисловий комплекс. Правильним і економічно обґрунтованим кроком у вирішенні проблеми нарощення власного виробництва стала б боротьба із державною монополією в галузі, прийняття законопроектів, які дозволять розвиток приватного сектору на цьому галузевому ринку. Світовий досвід державно-приватного партнерства, пом’якшення регуляційних процедур, прозорість бюрократичних механізмів, антикорупційна політика в космічній галузі дозволили США, Туреччині, країнам G-7 зайняти лідерські позиції в розробці космічних програм, експорті літальних апаратів, дослідженні та освоєнні космосу. У статті наведено способи усунення проблем авіаційно-космічної галузі в цілому, а також рекомендаційні пропозиції з чітким аргументуванням та обґрунтованістю їх вчинення і до галузі, і до об’єкта дослідження. Науковий потенціал, здобутий за останні десятиліття в ІТ сфері, а також досвід в проектуванні та виготовленні військової авіаційно-космічної техніки, що підкріплювався б якісною нормативною базою, посприяв би росту підприємств, росту експортного потенціалу, можливістю поповнення власних військових запасів. Стан, в якому перебуває авіаційно-космічна галузь вимагає чітких та невідкладних дій уряду, адже з часом ситуація лише погіршуватиметься.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Оборонно-промисловий комплекс"

1

Пилипенко, Є. С., Михайло Олександрович Думчиков, Михаил Александрович Думчиков та Mykhailo Oleksandrovych Dumchykov. "Корупція в оборонно-промисловому комплексі України: сучасний стан". Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78668.

Full text
Abstract:
Нас змалку привчали до того, що добро завжди перемагає зло. В щасливому кінці кожної казки, яку з захватом розповідали нам увечері батьки, ми брали приклад з хороброго рицаря, який вміло проходив усі перепони, та залишав жахливих чудовиськ навіки у темниці. Але, на жаль, наше життя зовсім не схоже на казку. Ми живемо у країні, яка знаходиться, мабуть, на найважчому на найважливішому етапі існування за всі роки своєї незалежності. Україну паралізують численні проблеми, основною з яких є корупція. Вона проникла в усі сфери життєдіяльності країни, повністю охопила галузі і регіони, завдаючи колосальної економічної шкоди, підриваючи основи держави і суспільної моралі. Як відомо, наявність корупції підриває довіру до влади і основним принципам державного управління, перешкоджає чесній конкуренції, ускладнює державний розвиток, загрожує національній безпеці, демократичним інститутам і моральним засадам суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Makarenko, T. Y., and Т. Ю. Макаренко. "Ukraine’s integration into the world arms market." Master's thesis, Sumy State University, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86938.

Full text
Abstract:
The master’s thesis focuses on the prospects of Ukraine’s integration into the world arms market. The main aim of this research is to develop proposals for the implementation and development of the potential of the defense-industrial complex of Ukraine to provide both its own armed forces and achieve the highest possible level of arms exports.<br>У роботі досліджено перспективи інтеграції України до світового ринку озброєнь. Основною метою цього дослідження є розробка пропозицій щодо реалізації та розвитку потенціалу оборонно-промислового комплексу України для забезпечення як власних збройних сил так і досягнення максимально можливого рівня експорту зброї.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кальник, М. А. "Бюджетне фінансування національної оборони: сучасний стан та пріоритети розвитку". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71026.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку досить гостро постала проблема ефективного використання коштів державного бюджету на Збройні сили України. Ефективність забезпечення потреб на оборону держави неможлива без якісного фінансового планування, що має включати в себе: правильне визначення потреб для даної сфери, своєчасне надання коштів до визначених законодавством органів, забезпечення планового, господарсько-доцільного та економно обгрунтованого витрачання отриманих коштів. Функціонування силових структур є принциповою основою реалізації політики національної безпеки. Серед комплексу проблем цієї сфери однією з найголовніших є проблема забезпечення належного рівня фінансування силових структур. Метою дипломної роботи є обґрунтування та вдосконалення фінансування видатків державного бюджету на національну оборону в Україні. Об’єктом дослідження є фінансове забезпечення національної оборони. Предметом дослідження є видатки з державного бюджету на оборону та механізм їхнього здійснення. Методологічний апарат дослідження складають: загальнонаукові методи дослідження (абстрагування; індукції та дедукції, метод аналізу і синтезу) та спеціальні економічні методи (структурного й динамічного аналізу, прогнозування, методи коефіцієнтів). Інформаційною базою дослідження є чинні законодавчі та нормативноправові акти України, статистичні матеріали Державного комітету статистики України, Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Рахункової палати України, Національного банку України, економічні звіти науково-дослідних центрів, статистичні щорічники, бюлетені, огляди міжнародних фінансових організацій, наукова, монографічна й періодична вітчизняна і зарубіжна література. Фінансування національної оборони наразі знаходиться на критично низькому рівні та є недостатнім для повноцінного використання потенціалу вітчизняного оборонно-промислового комплексу у забезпеченні потреб модернізації Збройних Сил України. В умовах військової агресії проти України ці видатки мають бути збільшені за всіма напрямами, і на поточні потреби армії, і на технічну модернізацію.<br>На современном этапе развития довольно остро стоит проблема эффективного использования средств государственного бюджета на Вооруженные силы Украины. Эффективность обеспечения потребностей на оборону государства невозможно без качественного финансового планирования, которое должно включать в себя: правильное определение потребностей для данной сферы, своевременное предоставление средств, определенных законодательством органам, обеспечение планового, хозяйственно-целесообразного и экономно-обоснованного расходования полученных средств. Функционирование силовых структур является принципиальной основой реализации политики национальной безопасности. Среди комплекса проблем этой сферы одной из главных является проблема обеспечения надлежащего уровня финансирования силовых структур. Целью дипломной работы является обоснование и совершенствование финансирования расходов государственного бюджета на национальную оборону в Украине. Объектом исследования является финансовое обеспечение национальной обороны. Предметом исследования является расходы из государственного бюджета на оборону и механизм их осуществления. Методологический аппарат исследования составляют: общенаучные методы исследования (абстрагирование; индукции и дедукции, метод анализа и синтеза) и специальные экономические методы (структурного и динамического анализа, прогнозирования, методы коэффициентов). Информационной базой исследования являются действующие законодательные и нормативно-правовые акты Украины, статистические материалы Государственного комитета статистики Украины, Министерства финансов Украины, Государственной казначейской службы Украины, Счетной палаты Украины, Национального банка Украины, экономические отчеты научно-исследовательских центров, статистические ежегодники, бюллетени, обзоры международных финансовых организаций, научная, монографическая и периодическая отечественная и зарубежная литература. Финансирование национальной обороны в настоящее время находится на критически низком уровне и является недостаточным для полноценного использования потенциала отечественного оборонно-промышленного комплекса в обеспечении потребностей модернизации Вооруженных Сил Украины. В условиях военной агрессии против Украины эти расходы должны быть увеличены по всем направлениям, и на текущие нужды армии, и на техническую модернизацию.<br>At the present stage of development, the problem of the effective use of state budget funds on the Armed Forces of Ukraine was quite acute. Effectiveness of providing state defense needs is impossible without qualitative financial planning, which should include: the correct definition of the needs for this sphere, the timely provision of funds to the bodies specified by the legislation, the provision of planned, economically feasible and economically sound spending of the funds received. The functioning of the security forces is a fundamental principle of the implementation of the national security policy. Among the complex of problems in this sphere, one of the most important is the problem of ensuring an adequate level of financing of security structures. The purpose of the thesis is to substantiate and improve the financing of the state budget expenditures for national defense in Ukraine. The object of the research is the financial provision of national defense. The subject of the study is the expenditures from the state budget for defense and the mechanism for their implementation. The methodological apparatus of the research consists of: general scientific methods of research (abstraction, induction and deduction, method of analysis and synthesis) and special economic methods (structural and dynamic analysis, forecasting, methods of coefficients). The information base of the research is the current legislation and normative acts of Ukraine, statistical materials of the State Statistics Committee of Ukraine, the Ministry of Finance of Ukraine, the State Treasury of Ukraine, the Accounting Chamber of Ukraine, the National Bank of Ukraine, economic reports of research centers, statistical annual reports, newsletters, reviews of international financial organizations, scientific, monographic and periodical domestic and foreign literature. The financing of national defense is currently at a critically low level and is not sufficient for the full use of the potential of the domestic defense-industrial complex to meet the needs of the modernization of the Armed Forces of Ukraine. In the context of military aggression against Ukraine, these expenditures should be increased in all areas, both for the current needs of the army and for technical modernization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бондаренко, Олексій Анатолійович. "Організаційно-економічний механізм забезпечення стійкого розвитку підприємства". Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/46382.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» на тему «Організаційно-економічний механізм забезпечення стійкого розвитку підприємства» містить 118 сторінок, 18 таблиць, 7 рисунків, 11 додатків. Перелік посилань нараховує 69 найменувань. Метою дослідження є виявлення особливостей функціонування організаційно-економічного механізму забезпечення стійкого розвитку підприємства, зовнішніх та внутрішніх факторів впливу на стійкий розвиток підприємства. Об’єкт дослідження: управління стійким розвитком підприємства. Предмет дослідження: науково-методичні засади формування організаційно-економічного механізму забезпечення стійкого розвитку підприємства. Для досягнення поставленої і зазначеної мети, і вирішення розв’язання поставлених задач, завдань при проведенні дослідження в роботі використано загальнонаукові та спеціальні методи, та систему сучасних методів, які ґрунтуються на сучасних теоретико-методологічних підходах. Основним загальнонауковим методом, який використано в роботі, є структурно-функціональний метод. Крім того, у дослідженні використано: метод порівняльного аналізу, абстрактно-логічний метод, історичний метод, методи аналізу і синтезу, індексний метод та метод теоретичного узагальнення. У магістерській дисертації запропоновано практичні напрямки оптимізації стратегії стійкого розвитку ДП «ХХХ», які повністю відповідають стратегічним цілям розвитку оборонно-промислового комплексу України. Розроблений проект з модернізації доповнює стратегічні цілі підприємства щодо забезпечення сталих економічних результатів діяльності, розширення експорту та оновлення технологічної бази функціонування.<br>The master's dissertation of the educational-qualification level "master" on the topic "Organizational and economic mechanism of sustainable development of the enterprise" contains 118 pages, 18 tables, 7 figures, 11 appendices. Тhe List of references includes 69 items. The purpose of the study is to identify the features of the organizational and economic mechanism for sustainable development of the enterprise, external and internal factors influencing the sustainable development of the enterprise. Object of research: management of sustainable development of the enterprise. Subject of research: scientific and methodological principles of formation of organizational and economic mechanism for sustainable development of the enterprise. In order to achieve the set and stated goal, and to solve the solution of the set tasks, tasks in the research, general scientific and special methods and a system of modern methods based on modern theoretical and methodological approaches were used. The main general scientific method used in the work is the structural-functional method. In addition, the study used: method of comparative analysis, abstract-logical method, historical method, methods of analysis and synthesis, index method and method of theoretical generalization. In the master's dissertation the practical directions of optimization of strategy of sustainable development of SE "Ukroboronservice" which completely correspond to the strategic purposes of development of a defense-industrial complex of Ukraine are offered. The developed modernization project complements the strategic goals of the company to ensure sustainable economic performance, expand exports and upgrade the technological base of operation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!