Academic literature on the topic 'Платоспроможність страховика та страхового ринку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Платоспроможність страховика та страхового ринку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Платоспроможність страховика та страхового ринку"

1

Дранус, В., Л. Дранус та Н. Трушкіна. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЮ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 151–56. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.151.

Full text
Abstract:
Страхування здійснюється з метою залучення та акумулювання коштів страховиками для виконання зобов’язань перед своїми клієнтами, а також для подальшого інвестування в розширення страхової діяльності та розвиток економіки країни. Успішна діяльність страхових компаній значною мірою залежить від рівня їх фінансового стану, тобто фінансової стійкості та платоспроможності. Фінансовий стан страхової компанії характерний показниками, які описують її здатність до розвитку й успішної роботи в конкурентному ринковому середовищі. Стійкий фінансовий стан страховика є запорукою розвитку в умовах ринкової економіки і забезпеченням стійкості розвитку страхового ринку країни. Охарактеризовано ключові відмінності категорій «фінансова стійкість» та «платоспроможність» страховика. Зауважено, що в наукових публікаціях відсутня погодженість щодо визначення поняття «платоспроможність», здійснено аналіз теоретичних підходів до визначення цього терміна. Окрім того, не всі дослідники у своїх пропозиціях враховують наявність страхової складової. Аргументовано необхідність впровадження інноваційних підходів до показників оцінки фінансової стійкості та платоспроможності страхової організації. Ринок страхування в Україні перебуває в процесі вдосконалення та поліпшення. Інтеграція у Європейський Союз та імплементація директив сприяє покращанню страхування. У статті проаналізовано необхідність впровадження нових директив ЄС, що регламентують питання ринку страхування, методів оцінювання платоспроможності страховика. Визначено, що однією з особливостей нових положень Директив ЄС є ризикоорієнтований підхід до оцінювання платоспроможності страховика. Здійснено порівняння принципів здійснення оцінки платоспроможності страховика за двома підходами – Solvency I та Solvency IІ, визначено їх вимоги, механізми їх впровадження та вірогідні перспективи і можливі труднощі з впровадженням цієї методики оцінки платоспроможності в практичну діяльність страхових компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рудь, Інна, та Даніїл Агарков. "Напрями розвитку страхового ринку України в умовах війни". International Science Journal of Management, Economics & Finance 3, № 3 (2024): 10–18. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20240303.02.

Full text
Abstract:
В умовах воєнного стану особливо важливо проаналізувати поточну ситуацію на страховому ринку та проблеми, які стримують його розвиток, особливо в умовах воєнного стану, адже страхування надає широкий спектр професійних фінансових послуг, а ринок страхування має найбільший капітал серед небанківських фінансових установ. Якщо ми не будемо вивчати основні показники розвитку страхового ринку, то можемо сильно відстати від європейських країн і зрештою спровокувати економічну кризу. На страховому ринку України продовжують здійснювати діяльність дві групи страхових компаній: компанії, що спеціалізуються на страхуванні життя (СК life) та компанії, які спеціалізуються на ризикових видах страхування (СК non-life), чисельність яких поступово скорочується. Загалом, більшість страховиків-учасників НАСУ вже перевершила показники довоєнного року та продовжують рівномірно відновлюватись та вже нарощувати обсяги, що підтверджується часткою в ринку за драйверами росту. Аналіз розвитку страхового ринку України показує, що за останні роки приріст загальних активів страхових компаній був відносно невеликим, але в той же час кількість страхових компаній зменшилася. Проте головний регулятор страхового ринку, Національний банк України, який має на меті наблизити ринок до міжнародних стандартів, не займає значного місця ні в економіці нашої країни, ні в розвинених країнах світу. Основними проблемами, які перешкоджають ефективному розвитку страхового ринку, є відсутність досконалого законодавства, яке б сприяло розвитку страхового ринку, неефективне виконання нормативних вимог, високе податкове навантаження та низька платоспроможність населення. Для вирішення цих проблем необхідно створити сприятливі умови для діяльності страхових компаній, підвищити національну страхову культуру, розширити страховий захист. Розробка цих напрямів допоможуть зробити український страховий ринок більш ефективним та доступним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Богріновцева, Людмила, Олег Бондарук, and Ольга Ключка. "biztosítási piac pénzügyi biztonsága: elméleti megközelítés." Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, no. 4 (December 22, 2023): 216–26. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-4-216-226.

Full text
Abstract:
Страховий ринок відіграє важливу роль в економічному житті будь-якої країни, а забезпечення його фінансової безпеки є одним із найважливіших завдань. Дана тема є досить актуальною в працях вітчизняних науковців, що пояснюється спричиненими викликами та загрозами для фінансового ринку в цілому. Метою статті є дослідження теоретичних аспектів фінансової безпеки страхового ринку, її основних загроз та ризиків, які виникають під впливом сучасних умов. У статті розкрито теоретичні аспекти фінансової безпеки страхового ринку, зокрема місце фінансової безпеки страхового ринку в системі фінансової безпеки країни, її сутність з точки зору різних підходів науковців, основні складові та характеристики. Визначено, що під поняттям фінансова безпека страхового ринку слід розуміти спроможність протидіяти внутрішні й зовнішні загрози, при цьому забезпечувати виконання взятих зобов’язань, платоспроможність, фінансову стійкість, фінансову надійність, прибутковість. Охарактеризовано основні індикатори фінансової безпеки страхового ринку, які є взаємопов’язаними між собою та в цілому становлять основу фінансової безпеки та основні складові забезпечення фінансової безпеки страхового ринку, зокрема ефективність та стабільність діяльності страхових компаній, конкурентоспроможність та фінансова незалежність, захищеність інтересів страхових компаній, достатність фінансових ресурсів, а також збалансованість системи фінансових показників та інструментів. Проаналізовано основні загрози, які впливають на фінансову безпеку страхового ринку в умовах війни, в результаті чого були сформовані висновки що запровадження нового нагляду та встановлення нових нормативів призводить до скорочення кількості страховиків на ринку через неспроможність їх виконати, тим самим, страховий ринок є менш фінансово стійким, надійним та безпечним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sytnyk, Nataliya, та Maryana Mykhailiuk. "ЗАГРОЗИ ТА РИЗИКИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ". Молодий вчений, № 5 (117) (31 травня 2023): 169–73. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-5-117-33.

Full text
Abstract:
У статті розкрито роль фінансової безпеки як фактору розвитку економіки в умовах воєнних дій. Визначено її вагомий вплив на сектори економіки на усіх рівнях фінансових відносин. Охарактеризовано страховий ринок як важливий сектор економіки, що відіграє важливу роль у перерозподілі валового внутрішнього продукту. Тому забезпечення фінансової безпеки страхового ринку України є актуальним питанням в умовах сьогодення. Визначено основні загрози та ризики, які впливають на фінансову безпеку страхового ринку України в умовах війни. Розглянуто сутність поняття «фінансова безпека» та охарактеризовано її важелі впливу на страховика. Проаналізовано індикатори стану фінансової безпеки страхового ринку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Доманчук, А. І. "СТРАХОВИЙ ІНТЕРЕС ЯК ДЕТЕРМІНАНТА УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ". Підприємництво та інновації, № 11-2 (29 травня 2020): 83–90. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.32.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене виявленню особливостей управління фінансами страхових компаній в контексті реалізації страхового інтересу. Розглянуто процес реалізації страхового інтересу в загальній структурі управління фінансами страховика: під час укладання договору страхування та після настання страхового випадку. Проаналізовано динаміку показників впливу на управління фінансами страхових компаній на страховому ринку України. Обґрунтовано, що від якості управління страховими угодами залежить основне джерело доходів страхових компаній – обсяги надходжень страхових премій. Автором проаналізовано напрями управління фінансами під час врегулювання страхових збитків та виплати страхового відшкодування, визначено етапи у циклі управління страховими виплатами. Виокремлено методологічну базу врегулювання збитків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Filyuta, Daniel, Albina Bilera та Olena Pakhnenko. "Фінансовий менеджмент страхових компаній". Економіка і регіон/ Economics and region, № 3(86) (31 жовтня 2022): 86–92. https://doi.org/10.26906/eir.2022.3(86).2853.

Full text
Abstract:
Зовнішні і внутрішні фінансові відносини страхових компаній визначають необхідність ефективного фінансового менеджменту. Використання світового досвіду і врахування вітчизняних особливостей дозволить реагувати на зміни зовнішнього середовища та внутрішнього стану страховика, забезпечуючи стабільність, платоспроможність та фінансову стійкість страхової компанії. Метою статті є поглиблення теоретичних засад та обґрунтування організаційних аспектів фінансового менеджменту у вітчизняній страховій компанії. У статті зазначено, що страхові компанії у своїй діяльності створюють витрати і отримують дохід. При цьому, витрати страхової компанії відображають використання нею коштів на забезпечення своєї діяльності та визначають два взаємопов’язані процеси: 1) виконання зобов'язань перед страхувальниками; 2) фінансування діяльності страхової компанії. Основним джерелом доходу страховика є зароблені страхові внески. Розмір заробленої страхової премії залежить від суми страхових платежів та зміни резервів незароблених премій. У статті акцентовано увагу, що особливістю процесу страхування є те, що грошові кошти страхувальника виплачуються наперед при формуванні страхових резервів і тимчасово затримуються страховиком, який розміщує та використовує їх з метою забезпечення страхових виплат та отримання певного доходу. Зазначено, що необхідна певна гарантія щодо здатності страховика виконувати свої зобов'язання в межах ризиків, прийнятих на страхування, та обсягу відповідальності за них. У статті фінансова стійкість страхової компанії розглядається з таких основних позицій: ймовірність нестачі коштів у будь-який період; фінансова міцність страхового фонду; рентабельність усієї діяльності страхової компанії. Також зазначено, що фактором фінансової стійкості страховика є достатність страхових резервів, що відповідають обсягу страхових зобов'язань та укладені договори страхування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рудь, Інна, та Тетяна Григоренко. "Використання та формування фінансових результатів у страхових компаніях України". International Science Journal of Management, Economics & Finance 2, № 4 (2023): 38–45. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20230204.05.

Full text
Abstract:
Страхування в Україні є одним зі специфічних видів підприємницької діяльності, а його поява пов’язана з відміною державної монополії. Для дослідження сучасного стану страхового ринку України є необхідним проведення обґрунтованого аналізу фінансових результатів діяльності за всіма видами страхування, що в свою чергу дає можливість приймати узгоджені фінансові рішення страховиків стосовно рішення основних проблем та узгодження до подальшого розвитку. Розкрито основні критерії забезпечення стабільної діяльності страховика. Визначено поняття фінансових ресурсів страхової компанії як показника ефективності її діяльності, а також основні джерела фінансових ресурсів. Розглянуто принципи управління фінансовою стійкістю страхової організації та групи факторів, які впливають на фінансову стійкість. Проведено аналіз відносних показників фінансової стійкості страхових компаній України за період 2017–2022 рр. і виявлено основні недоліки їх роботи. Наголошено, що негативними факторами, які вплинули на фінансову стійкість страхових компаній України, стали такі: збільшення залежності від зовнішніх джерел фінансування (втрачання автономії); збільшення дебіторської заборгованості, що призвело до вилучення поточних активів з обороту; збільшення фінансового ризику через недосконалу систему диверсифікації; зменшення маневреності власного капіталу та недостатня кількість резервів. Охарактеризовано механізм управління фінансовою стійкістю страхової організації та виділено основні критерії забезпечення стабільної діяльності страховика. Окреслено перелік заходів, спрямованих на покращення фінансової стійкості страхової компанії, а саме необхідно забезпечити ефективне управління ризиками, розвиток інноваційних продуктів та технологій, підвищення фінансової грамотності населення, а також створення сприятливих умов для розвитку страхового бізнесу в Україні. У кінцевому підсумку страховий ринок є важливим елементом фінансової системи країни. Розвиток страхового ринку в Україні повинен здійснюватися на основі принципів фінансової стабільності та раціонального використання ресурсів страхових компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Danylkiv, K. P., та K. V. Gorbova. "Дослідження якості страхового портфеля АСК "Інго Україна"". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 4 (2019): 42–46. http://dx.doi.org/10.15421/40290408.

Full text
Abstract:
Страхові компанії відіграють провідну роль у становленні та подальшому розвитку країн з перехідною економікою, їхня спроможність нівелювати різні несприятливі події, а також бути активними інвесторами на фінансовому ринку стимулюють трансформаційні процеси в економіці. Водночас ефективне функціонування самих страхових компаній забезпечується реалізацією значної кількості управлінських процесів, базовим з яких є формування оптимального страхового портфеля. У сучасних умовах завдання управління страховим портфелем актуалізується передусім унаслідок появи ризиків, зумовлених розвитком інформаційних технологій і автоматизованих систем управління, а також ризиків, що виникають внаслідок трансформаційних тенденцій щодо конвергенції та інтеграції сегментів фінансового ринку, раніше не пов'язаних між собою. Окрім цього, потребу дослідження питань щодо управління страховим портфелем зумовлюється появою нових інструментів мінімізації ризиків, що дають змогу змінювати підходи до формування страхового портфеля, включаючи в нього більше спеціалізованих і масштабних ризиків без загрози втрати платоспроможності компанії. З урахуванням сучасних тенденцій розвитку фінансового ринку, зокрема його трансформації, під впливом глобалізаційних процесів виникає об'єктивна потребу у розвитку та вдосконаленні підходів до управління страховим портфелем страхових компаній. Досліджено теоретичні засади управління якістю страховим портфелем та обґрунтовано підходи до формування оптимального страхового портфеля з урахування заданого рівня ризику та прибутковості, що є однією з умов забезпечення фінансової стійкості страховика. Проаналізовано структуру страхового портфеля ПрАТ АСК "ІНГО Україна" і оцінено його збалансованість. Визначено, що страхова компанія має високу прибутковість та досить низьку ризиковість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Братюк, В. П., Г. Т. Михальчинець та М. І. Меденці. "АНАЛІЗ УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМИ КОМПАНІЯМИ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ: АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ ТА СТРУКТУРА СТРАХОВОГО ПОРТФЕЛЯ". Трансформаційна економіка, № 5 (05) (29 грудня 2023): 29–35. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2023-5-5.

Full text
Abstract:
В процесі дослідження встановлено, що виклики діяльності страховиків пов’язані з пандемією COVID-19, очікуваннями дій нового регулятора ринку, військовою агресією росії. Досліджена страхова діяльність страховиків за 2020-2023 рр. Виявлена потреба системного підходу до створення нових стратегій управління ризиками. Виявлено вимоги регулятора до страховика щодо заходів запобігання виникненню конфліктів інтересів та сприяння їх врегулювання. Встановлено новий підхід регулятора в управлінні ризиком страховика, який ґрунтується на системі трьох ліній захисту. Запропоновано розгляд управління ризиками не за послідовністю етапів, а у формі циклічного процесу, в якому нові ризики виявляються, оцінюються, врегульовуються та контролюються. Показано, що створення ефективної стратегії управління ризиками забезпечує операційну своєчасність, безперервність процесу страхування, захист активів страховика, задоволеність страхувальників, досягнення цілей та збільшення прибутковості. Досліджено стратегії управління ризиками у сфері страхування. Проведено аналіз показників та дослідження динаміки страхової діяльності страхових компаній ARX, УНІКА, ТАС СГ, УСГ, АРСЕНАЛ. Досліджено диверсифікацію діяльності страхових компаній за отриманими страховими преміями у 2022 р. в розрізі видів страхування. Виявлено майбутні виклики, які можуть створювати ризики страхової діяльності. Підходи в управлінні ризиками страховиків різняться за концепціями і методами. Виклики, які нині формує середовище страхової діяльності, досліджене нами в період 2020-2023 рр., вимагають системного підходу та створення відповідних стратегій і політик управління ризиками. Вирішення проблеми полягає у дослідженні стратегій управління ризиками у відповідності до запропонованих Національним банком змін в управлінні ризиками на основі аналізу динаміки показників діяльності страховиків у період 2020-2023 рр. та сучасного стану страхових портфелів. Національним банком України, дослідженні можливих стратегій управління ризиками страховиків, діяльності та динаміки показників страховиків у періоді 2020-2023 рр., дослідженні майбутніх викликів у сфері управління ризиками страхових компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sosnovska, Olga, та Kyrylo Arabadzhy. "ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ СТРАХОВИХ РЕЗЕРВІВ СТРАХОВИКА". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 9 (2022): 34–45. http://dx.doi.org/10.32750/2022-0103.

Full text
Abstract:
У статті вивчено процес формування страхових резервів страховика як головного джерела інвестиційної діяльності. Уточнено призначення страхових резервів, які використовуються не тільки для інвестиційних потреб, але й для виплати страхових відшкодувань за договорами страхування у момент здійснення страхового випадку. Проаналізовано обсяги страхових резервів страхових компаній в Україні та їх частка у загальних активах страховиків за період 2018-2020 рр. Уточнено, що основна частина страхових резервів – це залучені страхові премії фізичних та юридичних осіб, кошти яких мають розміщуватися з урахуванням принципів безпечності, прибутковості, ліквідності, диверсифікованості. Виявлено позитивну тенденцію до зростання страхових резервів страхових компаній, що впливає на збільшення інвестиційного потенціалу. Встановлено, що негативним моментом є повільне збільшення загальних активів страховиків як джерела збільшення прибутку. Запропоновано алгоритм здійснення інвестиційної діяльності страховика. Наголошено на ризиковості використання залучених коштів як інвестиційного ресурсу, а саме технічних резервів або резервів зі страхування життя.
 Запропоновано методичний підхід до факторного аналізу формування страхових резервів страховика як ключового фінансового ресурсу для здійснення інвестиційної діяльності компанії. Використано кореляційно-регресійний аналіз, за допомогою якого визначено зв’язок між обраними факторами та встановлено їх вплив на зміну страхових резервів страховика. Вихідними даними для побудови багатофакторної моделі регресії, які впливають на формування страхових резервів страховиків, обрано реальний ВВП, індекс споживчих цін, середню облікову ставку НБУ, середнє значення індексу ПФТС, доходи населення, наявний дохід у розрахунку на одну особу. Під час дослідження встановлено мультиколінеарність між деякими факторами. Визначено, що фактор зміни реального ВВП може мати суттєвий вплив на розмір страхових резервів компаній.
 На основі факторного аналізу встановлено кореляцію між реальним ВВП України та пропорційним підвищенням страхових резервів компанії. Запропоновані сучасні напрямки розвитку інвестиційної діяльності страховика для підвищення прибутковості за інвестиціями, покращення фінансової стійкості та платоспроможності страховика, забезпечення позиції страхових компаній на небанківському ринку послуг, а також збільшення соціального ефекту щодо діяльності страхових компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Платоспроможність страховика та страхового ринку"

1

Коваленко, Д. П. "Розвиток пруденційного регулювання страхового ринку в Україні". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20191.

Full text
Abstract:
Коваленко, Д. П. Розвиток пруденційного регулювання страхового ринку в Україні : дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Д. П. Коваленко. - Чернігів, 2020. - 179 с<br>В дисертаційній роботі розвинуто теоретичні засади дослідження суті пруденційного регулювання та систематизовано відповідний термінологічний апарат. Пруденційне регулювання страхового ринку запропоновано досліджувати з позиції інституційного підходу. Автором запропоновано розглядати пруденційне регулювання розвитку страхового ринку через сукупність дій регулятора щодо ідентифікації системних ризиків зовнішнього середовища та розробки превентивних заходів задля нейтралізацію дії ризиків, захисту інтересів страхувальників. Розвинуто методичний інструментарій пруденційного регулювання страхового ринку на основі узагальнення найкращих світових практик у сфері нагляду за платоспроможністю страховиків. В роботі набули висвітлення нормативи платоспроможності та фінансової стійкості для страхових компаній, які реалізують відповідне регулювання їх діяльності та є підставою для застосування до таких компаній пруденційних інструментів впливу. Пруденційне регулювання страхового ринку представлено як адаптивну інтегровану систему, що включає складові елементи, принципи, функції, підсистеми ідентифікації ризиків та реалізації сукупності превентивних заходів, спрямованих на мінімізацію дії виявлених ризиків. Охарактеризовано особливості становлення та розвитку страхового ринку України. Досліджено модель пруденційного регулювання вітчизняного страхового ринку та висвітлено практику впровадження принципів Solvency І та II на українському страховому ринку. Обґрунтовано теоретичні домінанти пруденційного регулювання розвитку страхового ринку в Україні та запропоновано прикладний інструментарій аналітичної оцінки довгострокового розвитку ключових параметрів страховку ринку в Україні та його пруденційного нагляду<br>В диссертационной работе развиты теоретические основы исследования сути пруденциального регулирования и систематизирован соответствующий терминологический аппарат. Пруденциальное регулирование страхового рынка предложено исследовать с позиции институционального подхода. Автором предложено рассматривать пруденциальное регулирование развития страхового рынка через совокупность действий регулятора по идентификации системных рисков внешней среды и разработки превентивных мер для нейтрализации действия рисков, защиты интересов страхователей. Развит методический инструментарий пруденциального регулирования страхового рынка на основе обобщения лучших мировых практик в сфере надзора за платежеспособностью страховщиков. В работе изучены нормативы платежеспособности и финансовой устойчивости для страховых компаний, которые реализуют соответствующее регулирование их деятельности и являются основанием для применения к таким компаниям пруденциальных инструментов влияния. Пруденциальное регулирования страхового рынка представлено как интегрированную адаптивную систему, включающую составные элементы, принципы, функции, подсистемы идентификации рисков и реализации совокупности превентивных мер, направленных на минимизацию действия выявленных рисков. Охарактеризованы особенности становления и развития страхового рынка Украины. Анализ состояния отечественного страхового рынка позволил показать проблемы, которые замедляют развитие страхового рынка Украины. Исследована модель пруденциального регулирования отечественного страхового рынка и изучена практика внедрения принципов Solvency I и II на украинском страховом рынке. В Украине действуют упрощенные подходы к контролю за платежеспособностью страховщиков, которые являются адаптированной формой европейской системы оценивания Solvency I. Современная практика надзора за платежеспособностью характеризуется отсутствием достаточных данных для своевременного реагирования на проблемы с платежеспособностью страховщиков со стороны регулятора, низкой эффективностью механизмов надзора за выполнением требований к платежеспособности страховых компаний. Определены целевые ориентиры совершенствования пруденциального регулирования развития страхового рынка Украины, среди которых следующие: стабильность и прозрачность условий функционирования страхового рынка; объективная оценка платежеспособности страховых организаций; развитие долгосрочного страхования; внедрение эффективных форм административной и финансовой ответственности за невыполнение пруденциальных нормативов; диверсификация инструментов пруденциального регулирования. Разработан прикладной инструментарий аналитической оценки долгосрочного развития ключевых параметров страховку рынка в Украине и его пруденциального надзора, который основан на интеграции матричного и индикативного подходов и позволяет выявить неэффективные инструменты пруденциального регулирования страхового рынка, а также предложить направления их совершенствования<br>In the dissertation the theoretical bases of prudential regulation are developed and the terminological apparatus of both directions of research is systematized. It is proposed to study the prudential regulation of the insurance market from the standpoint of the institutional approach. The author proposes to interpret the prudential regulation of the insurance market as a set of actions of the regulator to identify systemic risks of the environment and develop measures to neutralize the effects of risks, protect the interests of policyholders. The methodical tools of prudential regulation of the insurance market are offered in the work. The author summarized the world experience of prudential regulation. The paper presents the standards of solvency and financial stability for insurance companies. Solvency standards are tools for prudential regulation of insurance companies. The paper presents an adaptive integrated system of prudential regulation of the insurance market, which includes constituent elements, principles, functions, subsystems of risk identification and implementation of a set of preventive measures. This will minimize the impact of identified threats. Peculiarities of formation and development of the insurance market of Ukraine were characterized. The paper develops a model of prudential regulation of the domestic insurance market and studies the practice of implementing the principles of Solvency I and II in the Ukrainian insurance market. The author substantiated the theoretical dominants of prudential regulation of the insurance market development in Ukraine and proposed an applied toolkit for analytical assessment of long-term development of the insurance market in Ukraine and its prudential supervision.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Струк, Д. О. "Забезпечення платоспроможності страхових компаній". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12602.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти сутності поняття платоспроможності, платоспроможність страховика та страхового ринку, методичні підходи до оцінювання платоспроможності та ризики платоспроможності. Проаналізовано основні тенденції у платоспроможності страховиків на страховому ринку України, систему управління платоспроможністю СК «Арсенал страхування», систему ризик-менеджменту СК «Арсенал страхування». Запропоновано використання фінтеху стосовно страхування з аналізом можливостей, впровадження новітніх підходів до формування продуктової лінійки, рекомендації щодо управління платоспроможністю.<br>The master's qualification work consists of three sections. The object of research - processes of ensuring the solvency of insurance companies. The paper considers the theoretical aspects of the essence of the concept of solvency, the solvency of the insurer and the insurance market, methodological approaches to assessing solvency and solvency risks. The main trends in the solvency of insurers in the insurance market of Ukraine are analyzed, the solvency management system of IC Arsenal Insurance, the risk management system of IC Arsenal Insurance. It is offered use of fintech concerning insurance with the analysis of opportunities, introduction of the newest approaches to formation of a product line, recommendation concerning solvency management.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колеснік, А. І. "Фінансова безпека страхового ринку". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71986.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. В сучасних трансформаційних процесах розвитку економіки держави, першочерговим завданням постає дотримання економічної безпеки, як головного постулату розвитку країни. Економічну безпеку на рівні держави забезпечують всі сектори економіки. Одним з найважливіших секторів у процесі перерозподілу грошових коштів виступає фінансовий сегмент. В свою чергу на фінансову галузь здійснюють вплив різні сектори економіки, в тому числі і страховий ринок, котрий є вагомим рушієм в процесі перерозподілу валового внутрішнього продукту. Саме тому, необхідність оцінювання фінансової безпеки страхового ринку, є актуальною темою дослідження в умовах кризового стану економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єрмакова, Т. М. "Система управління фінансовою надійністю страхової компанії". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10875.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти фінансової надійності страхової компанії та її система управління, методи оцінювання фінансової надійності страховика. Проаналізовано сучасний стан страхового ринку України та його структура і динаміка. Охарактеризовано основні показники для визначення фінансової надійності страховика на прикладі страхової компанії АТ «СГ ТАС» (приватне) та виявлено чинники, які впливають на фінансову надійність страховика. Запропоновано шляхи вдосконалення системи управління фінансовою надійністю страхової компанії на основі світового досвіду, зокрема європейського. Надано рекомендації, щодо напрямків розвитку системи управління фінансової надійності страхової компанії АТ «СГ ТАС» (приватне).<br>Diploma thesis deals with theoretical aspects of financial reliability of the insurance company and its management system, methods of assessing the financial reliability of the insurer. The current state of the Ukrainian insurance market and its structure and dynamics are analyzed. The main indicators for determining the financial reliability of the insurer are described by the example of the insurance company SG TAS (private) and the factors that influence the financial reliability of the insurer are identified. Ways to improve the financial management system of the insurance company based on world experience, in particular the European one, are proposed. Recommendations are given on the directions of development of the financial reliability management system of the insurance company JSC SG TAS (private).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!