Academic literature on the topic 'Плівка оксидна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Плівка оксидна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Плівка оксидна"

1

Грицак, Р. В., О. К. Шуаібов, О. Й. Миня та ін. "Умови імпульсного газорозрядного синтезу тонких плівок оксиду вольфраму з плазми на суміші повітря з парами вольфраму". Physics and Chemistry of Solid State 25, № 4 (2024): 684–88. http://dx.doi.org/10.15330/pcss.25.4.684-688.

Full text
Abstract:
Наведено характеристики високовольтного наносекундного розряду в газопарових сумішах «Air – W» при тисках повітря р = 101;13.3 кПа. Розряд запалювався між електродами з вольфраму. Утворення кластерів оксиду вольфраму в плазмі відбувалось в процесі внесення парів вольфраму в розрядний проміжок за ектонним механізмом, що створювало передумови для синтезу тонких плівок оксиду вольфраму (WO3), які осаджувались на скляній підкладці. Досліджені оптичні властивості розряду з центральної області проміжку завширшки 2 мм. Виявлено основні компоненти, що викликають збудження у плазмі парогазової суміші на основі вольфраму і повітря. Дослідження спектрів раманівського розсіювання лазерного випромінювання синтезованими в експерименті тонкими плівками показало, що це острівкові плівки оксиду вольфраму (WO3). Наведено характеристики високовольтного наносекундного розряду в газопарових сумішах «Air – W» при тисках повітря р = 101;13.3 кПа. Розряд запалювався між електродами з вольфраму. Утворення кластерів оксиду вольфраму в плазмі відбувалось в процесі внесення парів вольфраму в розрядний проміжок за ектонним механізмом, що створювало передумови для синтезу тонких плівок оксиду вольфраму (WO3), які осаджувались на скляній підкладці. Досліджені оптичні властивості розряду з центральної області проміжку завширшки 2 мм. Виявлено основні компоненти, що викликають збудження у плазмі парогазової суміші на основі вольфраму і повітря. Дослідження спектрів раманівського розсіювання лазерного випромінювання синтезованими в експерименті тонкими плівками показало, що це острівкові плівки оксиду вольфраму (WO3).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельник, В. П., І. М. Хацевич, Ю. В. Голтвянський та ін. "Термохромні властивості плівок оксиду ванадію, отриманих магнетронним напиленням". Ukrainian Journal of Physics 56, № 6 (2022): 534. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.6.534.

Full text
Abstract:
Досліджено структурні, електрофізичні та оптичні властивості термохромних плівок VO2, отриманих магнетронним напиленням. Продемонстровано можливість поліпшення термохромних властивостей плівок VO2 при їх двостадійному формуванні: напиленні при температурі підкладки 200 ºС і подальшим термічними відпалом. Дані експериментальних досліджень підтверджують формування в досліджуваних плівках кристалітів діоксиду ванадію з середнім розміром 26 нм та моноклінною кристалічною ґраткою. При фазовому переході зміна провідності плівок досягає трьох порядків, а оптичнепропускання змінюється (при довжині хвилі зондуючого світла λ = 2 мкм) у 16 разів. Показано, що зміна параметрів відпалусинтезованих плівок дозволяє варіювати термохромні властивості плівок. Отримані результати пояснюються в межах моделі формування нановключень кристалічної фази VO2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zuyok, V., M. Tretyakov, R. Rud та ін. "Корозійна стійкість оболонок твелів виробництва компанії «Westinghouse» під час експлуатації в умовах водно-хімічного режиму ВВЕР-1000. Визначення енергії активації корозії цирконієвого сплаву та верифікація розрахункової моделі". Nuclear and Radiation Safety, № 2(98) (26 червня 2023): 16–29. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2023.2(98).02.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати комплексу робіт з визначення корозійної стійкості оболонок твелів тепловидільних збірок виробництва компанії «Westinghouse», виготовлених зі сплаву ZIRLO®, під час експлуатації протягом чотирьох паливних кампаній у реакторах ВВЕР-1000 АЕС України. Отримано та систематизовано масив експериментальних результатів з визначення товщини оксидної плівки за висотою оболонки твелів та показано, що максимальна товщина оксиду після четвертого року експлуатації знаходиться в межах 13...25 мкм. Під час проведення візуального контролю оболонок твелів оцінено їх корозійний стан та встановлено зв’язок зовнішнього вигляду їх поверхні з товщиною оксидної плівки. Отримані результати вимірювань товщини оксидної плівки на поверхні твелів нижче максимальної межі (60 мкм), встановленої на етапі проєктування та під час отримання дозволу на експлуатацію палива в активній зоні, та значно нижче максимальної проєктної межі (<101,5 мкм) для оболонок, виготовлених зі сплаву ZIRLO®. Згідно з результатами вимірювань, проведених на енергоблоці №3 ВП ПАЕС та енергоблоці №5 ВП ЗАЕС, можна стверджувати, що виготовлені зі сплаву ZIRLO® оболонки твелів мають високу корозійну стійкість під час експлуатації в умовах водно-хімічного режиму першого контуру реакторів ВВЕР-1000 АЕС України.
 Енергію активації корозії сплаву ZIRLO® визначено на підставі результатів вимірювання товщини оксиду оболонок твелів на енергоблоці № 3 ВП ПАЕС та енергоблоці № 5 ВП ЗАЕС, а також, розрахованих параметрів експлуатації в умовах активної зони ВВЕР-1000. Значення енергії активації корозії сплаву ZIRLO® становить 27280 кал/моль для ВВЕР-1000, що вище, ніж для західних реакторів типу PWR (27080 кал/моль). Це свідчить про вищу корозійну стійкість такого сплаву в реакторах ВВЕР-1000.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ненастіна, Тетяна О., Микола Д. Сахненко та Валерія О. Проскуіна. "ЕЛЕКТРОЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ ГЛЮКОЗИ НА КОМПОЗИЦІЙНИХ МОЛІБДЕНВМІСНИХ ПОКРИТТЯХ КОБАЛЬТУ". Journal of Chemistry and Technologies 30, № 2 (2022): 333–39. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v30i2.254548.

Full text
Abstract:
Електроосадження композиційних покриттів кобальтом з тугоплавкими металами дозволяє отримувати покриття з унікальним поєднанням фізико-хімічних властивостей, недосяжних при використанні інших методів нанесення. Покриття, осаджені із застосуванням імпульсного струму, можна вважати композиційними матеріалами, оксидна фаза для яких утворюється безпосередньо в електродному процесі як інтермедіат неповного відновлення вольфраматів та гідролізу солей цирконію. Встановлено, що поряд з основними компонентами до складу покривів включаються оксиґен та карбон, і такі системи можуть розглядатися як композиційні. Топографія плівок відрізняється наявністю зерен еліптичної і сферичної форми з розмірами кристалітів 80 – 180 нм. На основній поверхні зустрічаються виступи (крупні зерна) діаметром 1 – 3 мкм. Досліджено анодне окиснення глюкози на електродах з композиційним покриттями і виявлено участь проміжних оксидів металів в перенесенні оксигену. Покриття потрійними сплавами кобальту з тугоплавкими металами (Mo, W, Zr) осаджені з пірофосфатно-цитратних електролітів в імпульсному режимі. Циклічні вольтамперограми показують, що сплави Co-Mo-ZrО2 характеризуються найвищою стабільністю при анодній поляризації завдяки включенню до їх складу оксидів цирконію і молібдену.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дичко, С., та В. Барбашин. "Ліквідація наслідків радіоактивного зараження на нових фізичних принципах". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 1(15) (27 жовтня 2020): 125–30. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.1(15).125-130.

Full text
Abstract:
Радіаційний вплив джерел іонізуючого випромінювання, які сьогодні широко застосовуються у світі, можна вважати одним із небезпечних техногенних факторів, якій може мати негативний вплив на людину та навколишнє середовище. Лазерний метод дезактивації базується на випаро-вуванні оксидних плівок під впливом випромінювання. Під дією випарювального механізму лазерне випромінювання повинно за час імпульсу нагріти верхній шар плівки до температури кипіння та випарити його. Даний метод є актуальним тому, що у світі зростають вимоги до екологічної безпеки, це дає можливість створення компактної, енергоефективної лазерної установки. На відміну від існуючих лазерних енергоефективних установок, детонаційна лазерна система надасть можливість суттєво впливати та швидко здійснювати дезактивацію забруднених поверхонь радіоактивними ізотопами за рахунок випаровування оксидних плівок під дією випромінювання. Детонаційні технології відносяться до критичних технологій, на основі яких можуть бути реалізовані пульсуючі детонаційні системи, наприклад, пульсуючі детонаційні двигуни, детонаційні лазери, магнітогідродинамічні генератори з детонаційним згоранням палива, системи ініціювання об’ємного вибуху, тощо. Впровадження цих систем на озброєнні та військовій техніці може суттєво змінити сферу їх застосування. Середня потужність лазера може досягати 100 кВт і вище. При цьомузастосування суміші як джерела енергії, робить систему не тільки компактною, але і малою по масі у відношенні до існуючих подібних систем. Довжина хвилі за рахунок формування випромінювання в далекій інфрачервоній області становитиме 10,6 мкм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Popadyuk, O. Ya, K. B. Kirshak та M. M. Voloshyn. "ПОКРАЩЕННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ВТОРИННОГО ІНФІКУВАННЯ ОПІКОВИХ РАН ПАЦІЄНТІВ З ТЕРМІЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ШКІРНИХ ПОКРИВІВ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 1 (6 травня 2020): 156–60. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i1.11081.

Full text
Abstract:
Опікові пошкодження є видом травматизму, що зустрічається на сьогодні найчастіше.
 Мета – покращити профілактику вторинного інфікування у хворих із термічними опіками шкірних покривів І та ІІа ступенів шляхом застосування сучасних інноваційних полімерних покриттів.
 Матеріал і методи. В основу роботи покладені результати спостережень за 30 хворими з опіковими ураженнями шкірних покривів І та ІІа стадій. В основну групу входило 15 хворих, котрим при перев’язці додатково застосовували полімерні плівки, а у контрольній групі (15 хворих) використовували при перев’язці традиційні марлеві вологовисихаючі пов’язки. Застосована нами біодеградуюча полімерна плівка «Біодеп-нано» (Пат. № 110594 Україна, МПК 2016.01) у своєму складі містить желатин, полівініловий спирт, молочну кислоту, гліцерин та нанорозмірний оксид цинку (30 нм) й виготовляється як «Засіб гігієнічно-профілактичний. Біодеградуюча полімерна плівка «Біодеп-нано» 50 г згідно з ТУ У 20.4-2950221612-001:2017».
 Результати. Отримані дані мікробіологічного дослідження продемонстрували, що у 14 хворих основної групи (93 %), рівень бактерій був нижче значення 105 КУО/мл протягом усього терміну спостереження, що є непатогенним значенням, рівень бактерій поступово зменшувався. У 1 хворого (7 %) рівень висіяного St. Aureus був вище 16´105 КУО/мл.
 Загоєння опіку І ст. у основній групі відбувалось на (8,2±0,7) добу, а у контрольній групі – на (10,5±1,4) добу, що обумовлено вторинним інфікуванням у контрольній групі. У пацієнтів з ІІа стадією опіку загоєння відбувалось на (16,4±1,8) добу, а у пацієнтів з контрольної групи – на (18,7±1,6) добу.
 Висновок. Використання ранових покриттів на пінній основі, порівняно з використанням традиційного лікування, продемонструвало високу ефективність як у лікуванні, так і в профілактиці вторинного інфікування ран.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кіндрачук, Мирослав, Володимир Мельник та Дар`я Леусенко. "ВПЛИВ ПРИСАДОК КАРБОНОВИХ КИСЛОТ НА ЗМАЩУВАЛЬНИЙ ШАР В ЛОКАЛЬНОМУ КОНТАКТІ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ". Problems of Friction and Wear, № 1(94) (5 квітня 2022): 83–90. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.1(94).16474.

Full text
Abstract:
Проведено дослідження мастильних шарів, утворених мастилами з поверхнево-активними присадками карбонових кислот у локальному контакті зубчастих передач. Надмірне зниження товщини мастильного шару в присутності ПАР може призвести до безпосереднього контакту виступів нерівностей. Захист від схоплювання в цьому випадку забезпечують адсорбційні та окисні плівки. Зокрема, присадка мурашиної кислоти, вочевидь, утворює недостатньо ефективні адсорбційні плівки. Разом з тим, мурашина кислота є гарним відновником і знаходить у цій якості широке застосування в техніці. Зменшення товщини плівки оксидів при невеликій товщині в'язкого та адсорбційних шарів є причиною розвитку схоплювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Калахан, Олег. "Електрохімічні закономірності корозійно-механічного руйнування титанових сплавів". Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, № 25 (20 грудня 2021): 113–19. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.113.

Full text
Abstract:
На підставі кореляційних змін на поверхні й електродного потенціалу ідентифіковано характерні ділянки, які відповідають окремим етапам процесу корозійної багатоциклової втоми титанових сплавів різного структурно-фазового стану: руйнування захисних оксидних плівок; пасивація свіжоутворених поверхонь (СУП); утворення мікротріщин та їх розвиток у макротріщину; субкритичний ріст магістральної тріщини та спонтанне руйнування. Утворення захисних оксидних плівок на недеформованих і циклічно деформованих титанових a- і (a+b)-сплавах констатували, усуваючи з їхньої поверхні оксиди і визначаючи зміщення по­тенціалу та поведінку за зовнішньої поляризації, а також після призупинення онов­лення поверхні – за швидкістю зміни електродного потенціалу та струму. З’ясовано, що потенціал СУП титанових сплавів (t = 5 ms) знешляхетнюється та наближається до величини зворотного потенціалу анодної реакції Ті + Н2О = ТіО + 2Н+ + 2 (j0а = –1,31 V), неоднозначно залежить від концентрації Cl–-іонів в діапазоні 0,1–1,5 N розчинів NaCl. Регенерація пасивності сплавів у перші секунди відбувається за лінійним законом із подальшим уповільненням і стабілізацією до 1 h. Регенерація пасивності циклічно деформованих сплавів характеризується етапною зміною і потенціалу, і струму. На перших етапах їхній спад описується прямою лінією в координатах напруга (струм) – логарифм часу експозиції за різних кутових коефіцієнтів. На третьому етапі потенціал СУП досягає значення, що дорівнює потенціалу сплаву до оновлення поверхні. Характер зміни i–t кривих без і за наявності деформацій однаковий, але під дією деформації струм знижується швидше і за час експозиції до 10 s зменшується до стаціонарного значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

МАРКІВ, Юлія, Оксана КОНОПЕЛЬНИК, Олена АКСІМЕНТЬЄВА та Богдан ЦІЖ. "ОСОБЛИВОСТІ ОПТИЧНОГО ПОГЛИНАННЯ ТА СТРУКТУРИ ТОНКИХ ПЛІВОК ПОЛІАМІНОАРЕНІВ". Проблеми хімії та сталого розвитку, № 3 (20 листопада 2024): 3–10. http://dx.doi.org/10.32782/pcsd-2024-3-1.

Full text
Abstract:
Спряжені полімери, у тому числі поліаміноарени, активно використовуються у багатьох галузях досліджень, зокрема, для вдосконалення сенсорів, оптоелектронних та фотонних пристроїв завдяки унікальним фізико-хімічним властивостям пов’язаним з наявністю π-спряжених електронних зв’язків, делокалізованих вздовж полімерного ланцюга. Останніми роками зріс інтерес до використання спряжених полімерів у сенсорах (хемосенсорах) як чутливих до дії різних газів полімерних плівок. Вивчено особливості структури та оптичного поглинання тонких плівок поліаміноаренів – поліаніліну та поліортотолуїдину на прозорих скляних субстратах з нанесеним шаром оксиду олова. Для отримання зразків використано метод хімічної окисної полімеризації аміноаренів у водному розчині сульфатної кислоти під дією еквімолярної кількості персульфату амонію. Проаналізовано особливості оптичного поглинання тонких плівок поліаміноаренів на оптично-прозорій напівпровідниковій поверхні в діапазоні довжин хвиль 300–1100 нм. Встановлено, що спектри поглинання характеризуються наявністю широких смуг в області 300-450 нм та 700–900 нм, зумовлених електронними переходами у спряженій полімерній системі та поглинанням вільних носіїв заряду (поляронів). Використовуючи метод Таука, визначено оптичну ширину забороненої зони поліаміноаренів (Еg). Встановлено, що значення Еg для поліаніліну та поліортотолуїдину становлять 2,62±0,07 та 3,05±0,10 еВ відповідно. Наявність замісника у бензольному кільці ймовірно зменшує довжину спряження π-електронних зв’язків, що призводить до підвищення енергії переходу з валентної зони в зону провідності. Плівки поліаміноаренів протестовано на сенсорну чутливість до випарів органічних розчинників. Встановлено, що максимальна чутливість поліаніліну до нітробензолу спостерігається при λ > 800 нм, а поліортотолуїдину до диметилформаміду – при λ > 700 нм. При цьому значення оптичної ширини забороненої зони за наявності органічних молекул змінюються мало, що може свідчити про фізичний характер адсорбції органічних молекул на поверхні поліаміноаренів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шорінов, О. В. "ОЦІНЮВАННЯ РІВНЯ ТЕРМІЧНИХ НАПРУЖЕНЬ В ОКСИДНИХ ТОНКИХ ПЛІВКАХ". Open Information and Computer Integrated Technologies, № 94 (9 лютого 2022): 101–12. http://dx.doi.org/10.32620/oikit.2021.94.08.

Full text
Abstract:
The results of estimation of the nature and magnitude of residual thermal stresses in CuO oxide layer synthesized on a substrate of pure copper using a known analytical model for calculating thermal stresses in single-layer coatings are presented. Thermal stresses can lead to deformations and destruction of thin-film structures and coatings, shortages and reduced quality of parts on which they are applied. The main technological parameters, on which the values of thermal stresses depend, are the operating temperatures of the process of formation of thin-film oxide layers. After the synthesis process, the coated substrates are cooled to ambient temperature. This cooling leads to thermal residual stresses. In the case where the coefficient of thermal expansion of the material of the oxide layer is much less than the coefficient of thermal expansion of the substrate material, in the CuO layer compressive residual stresses generete, while in the Cu substrate – tensile stresses. The stress-strain state during the cooling of the thin film/substrate system, which is free from external forces, was investigated. The mathematical model used the assumption that the resulting deformations do not exceed the elastic limit (the residual stresses lie in the region of elastic deformations), and the temperature gradient in the thickness of the materials does not change. It should also be noted that the values of thermal expansion coefficients, modulus of elasticity and Poisson's ratios are constant values and do not depend on temperature changes. The paper presents the main analytical dependences of thermal stresses on the physical and mechanical properties of the coating materials and the substrate. Based on the results of calculations, a graph of the dependence of thermal stresses of the coating-substrate system depending on the temperature of synthesis of oxide layers was developed. Thermal stresses are one of the components of the total residual stresses operating in the film/coating system. The obtained results on the values of residual stresses can be used to prevent the deformation and failure of thin films and coatings, as well as to predict the characteristics of the surface layers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Плівка оксидна"

1

Токарєва, Ірина Анатоліївна, Лариса Василівна Ляшок та Борис Іванович Байрачний. "Електрохімічна поведінка ніобію в кислих фторидвмісних розчинах". Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18910.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мизенко, О. О., Олена Олександрівна Андрущенко та Олексій Іванович Пилипенко. "Електрохімічне оксидування титанових імплантатів зі сплаву ВТ-6 у розчинах щавлевої кислоти". Thesis, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45744.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дерібо, Світлана Германівна, та Н. С. Галаган. "Особливості електрохімічного полірування сплаву срібла Ср 925 в роданідних розчинах". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45475.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Смирнов, О. О., В. О. Проскуріна, Г. М. Панчева та Олексій Іванович Пилипенко. "Фосфатні інгібітори корозії вуглецевої сталі Ст3сп5 та низьколегованої сталі 09Г2С". Thesis, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45745.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Галак, Олександр Валентинович, та Ганна Володимирівна Каракуркчі. "Детонаційні CO₂-лазери для дезактивації". Thesis, ВД Дмитра Бураго, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22633.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Звягольський, О. В., та Валерія Валеріївна Субботіна. "Розробка технології одержання зносостійких оксидних покриттів на поверхні титанових сплавів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44263.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Звягольський, О. В., та Валерія Валеріївна Субботіна. "Розробка технології одержання зносостійких оксидних покриттів на поверхні титанових сплавів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44243.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Токарєва, І. А., Б. І. Байрачний та Л. В. Ляшок. "Нанопоруваті анодні оксидні плівки ніобію". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39564.

Full text
Abstract:
Одним із перспективних об'єктів, що викликають науковий і практичний інтерес є наноструктуровані матеріали серед яких, завдяки своїм фізико-хімічним властивостям, окремої уваги заслуговують анодні оксидні плівки (АОП) вентильних металів. Відомо, що оксидні покриття ніобію, які отримані методом анодного окиснення в актив них електролітах, мають нанопорувату структуру та широке практичне застосування. Дослідження електрохімічного формування наноструктурованих АОП є актуальною задачею. У даній роботі методом скануючої електронної мікроскопії (СЕМ) визначено, що нанопоруваті АОП на ніобії можуть бути сформовані при концентрації активатора (НF) в електроліті анодування менше ніж 0,5 М.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Юдіна, А. В., Лариса Василівна Ляшок та Ірина Анатоліївна Токарєва. "Електрохімічна імпедансна спектроскопія анодних оксидів ніобію". Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18909.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Салогуб, Анна Олександрівна, Анна Александровна Салогуб, Anna Oleksandrivna Salohub та ін. "Влив температури підкладки на оптичні властивості плівок Zn2SnO4". Thesis, Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65501.

Full text
Abstract:
Використання плівок ZTO як провідного фронтального контакту до тонкоплівкових сонячних елементів на основі гетеропереходу CdTe/CdS дозволило підвищити ефективність перетворення енергії з 13,5% (контакт з SnO2) до 20,4%. На цей час всі відомі перетворювачі з рекордними параметрами на основі цього гетеропереходу обов’язково містять шар ZTO.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Плівка оксидна"

1

Бурлак, Галина, and Людмила Вілінська. "ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК ОКСИДУ АЛЮМІНІЮ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ЯКОСТІ СЕНСОРІВ." In Scientific foundations of solving engineering tasks and problems. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.tech.ii-378-385.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!