Academic literature on the topic 'Податкові зміни'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Податкові зміни.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Податкові зміни"

1

Теліщук, Микола, та Мирослава Теліщук. "ПОДАТКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВИ: ІНСТИТУЦІОНАЛЬНО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ". Сталий розвиток економіки, № 1 (52) (4 березня 2025): 297–304. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-52-41.

Full text
Abstract:
У статті розглядається податкова діяльність держави в контексті формальних і неформальних інститутів, через які автори пояснюють моделі поведінки платників податків. Показано, що податки, податкові відносини та податкова система, будучи необхідною умовою існування держави, змінювались разом із розвитком природи, функцій і ролі держави в економічному та соціальному житті. Аналіз еволюційних змін в економіці і податкових відносинах дозволяє стверджувати, що зміни у соціально-економічному розвитку призводять до нових господарських викликів і можливостей, що є проявом закону емерджентності. Систематизація підходів до формування та реалізації податкової діяльності допомогла авторам визначити, що всі елементи податкового процесу – податкова політика, що включає відповідні заходи та інститути, а також сама податкова система – є важливими складовими цього процесу. Особливістю удосконалення інституціональних порядків у нестабільних господарських системах є необхідність трансформації суспільства, що відображає постійні зміни в умовах глобалізації та внутрішньої динаміки економічних процесів. Ці трансформації також потребують адаптації до нових реалій, що забезпечить стабільний розвиток податкових відносин і дозволить країнам ефективно реагувати на сучасні виклики. Особливість цих трансформацій полягає в тому, що вони не лише змінюють економічні процеси, а й вимагають оновлення інститутів, що регулюють ці процеси, зокрема податкових органів і системи збору податків. В умовах глобалізації та постійних змін у світовій економіці, ефективність податкової системи залежить від її здатності адаптуватися до нових економічних реалій та вимог міжнародного співтовариства. Отже, для забезпечення сталого розвитку держави важливими є не лише зміни у податковій політиці, а й у гнучкості і швидкості реагування податкових інститутів на нові економічні виклики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сташевська, І. В., та Л. В. Мартинова. "СУДОВО-ПОДАТКОВА ЕКСПЕРТИЗА ЯК ОКРЕМИЙ ВИД СУДОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 1 (41) (20 травня 2021): 118–26. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2021-41-1-118-126.

Full text
Abstract:
У статті досліджено правові та економічні підстави доцільності виділення судово-податкової експертизи в самостійний вид судової економічної експертизи.
 Визначено, що зміни податкового законодавства; зменшення кількості податкових перевірок; пандемія COVID-19 та карантинні обмеження зумовили латентність правопорушень, пов’язаних з ухиленням від сплати податків, а відновлення в повному обсязі повноважень контролюючих органів призведе до збільшення кількості виявлення фактів правопорушень у сфері оподаткування.
 Виявлено, що одним із основних дієвих засобів повного і всебічного з’ясування усіх обставин кримінальних правопорушень у податковій сфері є експертиза. За матеріалами кримінальних проваджень про ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів як правило, призначають судово-бухгалтерську експертизу, яка є видом судово-економічної. Проте складність та суперечливість податкового законодавства, наявність особливостей, які притаманні лише податковій сфері, дозволять привернути увагу на необхідність та доцільність виокремлення такого самостійного виду експертизи як судово-податкова.
 Обґрунтовано, що підстави виокремлення судової податкової експертизи в самостійний вид економічної судової експертизи, ґрунтуються на наступних базисах: податкове право як самостійна галузь в системі юридичних наук; економічна природа податкових правовідносин; складність у розслідуванні та доказуванні кримінальних правопорушень у податковій сфері; застосування спеціальних знань під час розслідування податкових правопорушень (поєднання спеціальних знань у сфері оподаткування та права); правова регламентація можливості проведення судово-податкових експертиз.
 Встановлено, що зазначені підстави є основним вагомим аргументом щодо виокремлення самостійного виду експертизи – судово-податкової.
 За результатами дослідження запропоновано підхід щодо структуризації судово-податкової експертизи в окремий вид судової економічної експертизи, що дозволить підвищити обґрунтованість та якість висновку експерта з питань оподаткування, який є процесуальним джерелом доказів.
 Ключові слова: судова експертиза, судово-податкова експертиза, спеціальні знання, податкове право, правовідносини у сфері оподаткування, податкові правопорушення, податкове законодавство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Прокопенко, І. А., та О. С. Іванишина. "МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОСИН ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ТА КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ: ДОСВІД КРАЇН ЄС". Український економічний часопис, № 4 (29 лютого 2024): 40–44. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2024-4-8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу питань формування взаємовідносин платників податків та працівників податкових служб в країнах ЄС та Україні під морально-етичним кутом зору. Досліджено способи формування податкової культури в державах ЄС та встановлено, що в цілому податкові взаємовідносини характеризуються високим рівнем взаєморозуміння та професіоналізму. З’ясовано причини низького рівня податкової культури в Україні через постійні зміни податкового законодавства, несправедливе ставлення контролюючих органів до платників; негативний імідж податкової служби. Вказано на неналежний рівень оплати праці податкових інспекторів, що позначається на їх низькому професіоналізмі. Визначено способи забезпечення балансу інтересів платників податків та органів влади шляхом надання якісних податково-консультативних послуг, підвищення мотивації висококваліфікованих фахівців щодо працевлаштування в податкові органи, шанобливого ставлення контролюючих органів до платників та зменшення контролю доброчесних платників податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Касьяненко, Л. М. "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАТКОВИХ ПЕРЕВІРОК ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ". Ірпінський юридичний часопис, № 2(11) (7 грудня 2023): 56–65. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154-2(11)-2023-56-65.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена правовому регулюванню податкових перевірок. Акцентовано увагу, що у державному регулюванні розвитку економіки провідне місце належить фінансовій політиці держави, умовою реалізації якої виступає державний фінансовий контроль, зокрема і податковий контроль. Зазначено, що подальший розвиток в Україні демократичних тенденцій, здійснення правової та економічної реформ вимагають оптимізації контрольних механізмів. Податкові платежі як джерело наповнення дохідної частини бюджетної системи регулюють формування централізованих грошових фондів, тому потребують контролю повноти і своєчасності сплати податків, подання звітності, правильності визначення бази оподаткування. В умовах проблематичності наповнення бюджетів та державних цільових фондів особливо гостро постає питання податкового контролю. Зазначено, що провідна роль у вирішенні цієї проблеми відводиться саме державній податковій службі, основним завданням якої є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, пра­вильністю нараху­вання, повнотою та своєчасністю сплати податків і зборів. Зазначається, що податковий контроль здійснюється не тільки з метою виявлення порушень податкового законодавства, але й упередження їх виникнення. У боротьбі проти ухилення від оподаткування органи державної податкової служби використовують усі доступні їм засоби. Охарактеризовано сучасний стан правового регулювання податкових перевірок, детально розглянуті зміни щодо податкових перевірок під час воєнного стану. Здійснено аналіз дії податкових норм у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності. Проаналізовано зміни до законів України щодо особливостей здійснення податкового контролю. Зазначено, що у період дії воєнного стану законодавство щодо податкових перевірок змінювалося декілька разів. Повністю забороняли всі види перевірок, відновлювали одні та розширювали можливості проводити інші. Обґрунтовано теоретичні і методичні засади податкової перевірки як форми реалізації податкового контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скорик, Марина, Владислава Даниленко, Інна Тесленко та Анна Юдіна. "ПОДАТКОВІ НОВАЦІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ". Молодий вчений, № 4 (116) (30 квітня 2023): 178–81. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-4-116-35.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена для визначення ролі і місця податкам під час воєнного стану для бізнесу, з’ясовані сутність і принципи податкових змін для бізнесу, розкрито їх види та обґрунтовано актуальність їх введення і впровадження. Державне адаптування податкового навантаження і податкових правил до воєнних умов, для сприяння виживанню бізнесу в умовах війни. Проведено аналіз податкових новацій у бізнесі, виходячи з розгляду та оцінки впливання впроваджених податкових реформ державою на бізнес. Досліджено методичні основи оптимізації податкових змін. Розглянуто напрями вдосконалення податків під час військового стану для бізнесу та ефективна організація податкової ситеми і оподаткування в Україні, як найважливішого джерела формування доходної частини бюджету. Оцінено зміни в кодексах та інших законодавчих актах України, щодо норм у податковій сфері на період дії військового стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Новицька, Н. Б., та А. М. Новицький. "ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОДАТКОВІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ". Ірпінський юридичний часопис, № 4(17) (9 січня 2025): 86–93. https://doi.org/10.33244/2617-4154-4(17)-2024-86-93.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу основних проблем установлення відповідальності за податкові правопорушення великих платників податків та пропозиціям щодо їх вирішення. Зроблено висновок, що одним із чинників, які сприяли збільшенню кількості податкових порушень стала лібералізація податкового законодавства, а саме введення мораторію на податкові перевірки, ліберальні підходи щодо строків подачі податкової. Відсутність контролювальної складової в податкових правовідносинах спричинила порушення податкового законодавства недобросовісними платниками податків, порушення правил здійснення підприємницької діяльності у сферах, які контролюються податковими органами. Визначено, що за порушення податкового законодавства в національній правовій юрисдикції впроваджено цілий ряд видів відповідальності та спеціальних обмежувальних заходів, які повинні забезпечити неухильне дотримання чинного законодавства. Водночас відповідальність великих платників податків повинна бути адекватною спричиненою шкодою, впливом цієї шкоди на суспільне життя країни. Визначено, що основним принципом взаємодії великих платників податків та податкової служби повинно стати взаємна довіра, створення максимально комфортного середовища для виконання податкових зобовʼязань, повна діджиталізація співпраці. Податкова служба повинна виходити на перевірки виключно після належного, обґрунтованого висновку аналітичної служби про наявність ризиків зловживання, ухилення від сплати податків. А ефективністю аналізу ризиків стане саме донарахування несплачених податкових зобовʼязань та відповідних фінансових санкцій. Зміна орієнтирів у діяльності податкової служби повинна забезпечити умови, за яких платнику податків буде некомфортно застосовувати схеми мінімізації або ухилення від сплати податків. Податкова служба повинна перейти від «контролювального органу» до органу публічного управління в податковій сфері із функціями надання адміністративних послуг у податковій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Брояков, С. "Податкові консультації в Австралії та Україні: компаративний аналіз". Юридичний вісник, № 6 (17 лютого 2021): 296–302. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2059.

Full text
Abstract:
У статті проведено співстав-лення механізмів податкового консультування в Австралії та Україні. Встановлено, що в Австралії функціонує розгалужена та розвинута система податкового консультування. В Австралії податкове консультування є не просто механізмом інформування платника податків, адже воно виступає в ролі ефективно діючого гарантійного механізму. За посередництвом податкового консультування Австралійська податкова служба інформує платників податків про порядок виконання ними належних їм податкових зобов'язань. Австралійська податкова служба ("Australian Taxation Office") визначає податкове консультування як одну з основних проваджуваних нею функцій. Податкове консультування в Австралії включає публічні та приватні консультації та керівництва. Фактично публічні консультації та керівництва являють собою аналог узагальнюючих податкових консультацій, які надаються у централізованому порядку Міністерством фінансів України. Щодо приватних консультацій та керівництв, то вони подібні за своєю правовою природою до індивідуальних податкових консультацій. До інструментів, за посередництвом яких в Австралії відбувається податкове консультування, слід відносити консультативні акти ("advice products"); офіційні керівництва ("guidence products"). Кожен із вищеозначених консультативних інструментів підрозділяється на специфічні різновиди.
 Щодо України, то податкове консультування тут перебуває тільки на первинному етапі свого становлення. Водночас у національній правовій системі податкове консультування також виконує гарантійну роль. Однак гарантійне забезпечення національного інституту податкового консультування має усічений характер.
 Зазначено, що Австралія застосувала максимізаційний підхід до формування інституту податкового консультування. Аналізуючи останні законодавчі зміни, доходимо висновку, що Україна вибрала прямо протилежний вектор розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Цибохін, О. М. "ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОДАТКОВІ КРИМІНАЛЬНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ". Kyiv Law Journal, № 1 (11 квітня 2024): 232–36. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2024.1.33.

Full text
Abstract:
Анотація. Стаття присвячена аналізу особливостей кримінальної відповідальності за податкові кримінальні правопорушення в умовах воєнного стану. Зазначено, що Верховна Рада України продовжує вносити зміни у законодавство, щоб підлаштувати його під реалії воєнного часу. Не стає винятком і система оподаткування, адже під час війни необхідно знайти розумний баланс, щоб підтримувати бізнес та водночас мати змогу забезпечувати всім необхідним всі сфери суспільного життя в умовах збройного протистояння. Визначено, що підвищена небезпека протиправних діянь, що вчиняються в умовах воєнного стану вимагає додаткового кримінально-правового регулювання. Зазначається, що об’єктом податкових кримінальних правопорушень слід розглядати суспільні відносини щодо сплати податків шляхом несплати або неповної сплати у встановлений термін податкового платежу за наявності можливості його сплатити, що тягне за собою недофінансування бюджетів різних рівнів та державних соціальних позабюджетних фондів. Податкове кримінальне правопорушення не може завдавати шкоди порядку оподаткування, який включає, зокрема, і регулювання дій податкових органів у разі ухилення, що містить ознаки кримінального правопорушення. Такі кримінально карані діяння завдають шкоди відносинам, що виникають у зв’язку з реалізацією цього порядку. Звертається увага на те, що кримінально-правові норми в частині охорони системи оподаткування України не зазнало змін під час дії воєнного стану. Тоді як у самому податковому законодавстві нормативно-правових змін, доповнень та нововведень було чимало (зміни стосувалися мораторію на проведення податкових перевірок; зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством; відповідальності за порушення податкового законодавства; імпорту товарів; пільг з єдиного податку, плати за землю, єдиного соціального внеску, екологічного податку; оподаткування осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування; плати за землю та мінімального податкового зобов’язання; податку на додану вартість; акцизного податку тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хома, Дмитро, та Ірина Мельничук. "СИСТЕМА ВІДНОСИН ПРИ ОПОДАТКУВАННІ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ: ФІНАНСОВИЙ, ПРАВОВИЙ ТА УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТИ". Сталий розвиток економіки, № 2(47) (29 грудня 2023): 240–46. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2023-47-34.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто відносини, які виникають між платниками податків юридичними особами та державою під час справляння податків в умовах війни. Визначено, що ключовою умовою забезпечення надходження податків до бюджету є максимально швидке реагування держави на процеси, пов’язані з їх справлянням. У 2022-2023 роках країна живе в умовах суттєвого зниження ефективності господарської діяльності більшості суб’єктів господарювання, що призводить до значного скорочення обсягів податкових надходжень до бюджету. Своєчасні зміни у податкове законодавство дещо знизили негативну динаміку даного виду надходжень до бюджету, проте, навіть і цей крок не забезпечив повного виконання бюджету за цією статтею за результатами аналізу надходжень у 2022 році та станом на 01.09.2023 року. Запропоновано в умовах війни здійснювати постійний моніторинг непрацюючих статей законодавства в частині справляння податків з метою внесення своєчасних змін, ефективно реалізовувати управлінську та контрольну функцію за процесом справляння податків, а також аналізувати податкові надходження до бюджетів, задля виявлення резервів збільшення цих надходжень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Нагірняк, Микола Федорович. "Обліково-аналітичне забезпечення управлінського контролю податковими витратами і податковими зобов’язаннями". Економіка, управління та адміністрування, № 1(107) (12 квітня 2024): 120–29. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-1(107)-120-129.

Full text
Abstract:
Проаналізовано систему господарських операцій, пов’язаних з податковими витратами і податковими зобов’язаннями платників податків, та роль бухгалтерського обліку в їх відображенні. Встановлено, що податкові платежі є важливим явищем господарської діяльності будь-якого підприємства, що є платником податків та об’єктом відображення в бухгалтерському обліку з метою виявлення об’єктів оподаткування та формування податкових зобов’язань. Визначено основну змістовну характеристику контексту застосування терміна «податковий облік» за ПКУ та підходи до обліку господарських операцій, пов’язаних з податками. Основним інструментом обліково-аналітичного забезпечення управлінського контролю податковими платежами є бухгалтерський облік, побудований на системі елементів для визнання податків за ПКУ з використанням усіх елементів його методу. Проведений контент-аналіз організації бухгалтерського обліку нарахування і сплати податкових платежів платниками податків показав, що він не має будь-яких характерних особливостей порівняно з відображенням інших господарських операцій у системі бухгалтерських рахунків. Водночас господарські операції, пов’язані з податковими платежами, залишаються об’єктами тільки бухгалтерського і управлінського обліку, які мають відображати: створення об’єктів оподаткування; нарахування податкових зобов’язань; податкові зобов’язання за джерелами їх покриття; зарахування податкових зобов’язань до формування кредиторської заборгованості за рахунками, відповідно до відкритих в органах, що здійснюють казначейське обслуговування, бюджетних коштів; здійснення сплати податкових зобов’язань. Аналіз методик формування прибутку підприємства за правилами бухгалтерського обліку і положеннями ПКУ в частині податку на прибуток підприємства показав відсутність повної їх синхронізації, але це не потребує створення будь-яких додаткових господарських операцій, а лише необхідність зміни оціночних показників раніше відображених на позаобліковому розрахунковому рівні. За таких умов обліковий процес господарських операцій, пов’язаних з податковими платежами, має бути перенесений з ідей податкового обліку до вирішення проблем відображення податкових платежів в управлінському обліку, розробці облікової політики щодо формування податкових зобов’язань, податкового контролю і аудиту, створення інформаційної бази для потреб управління податковими витратами в системі рахунків бухгалтерського обліку. Проведена розвідка дозволила сформувати підхід про виділення в бухгалтерському обліку окремої підсистеми, пов’язаної з податковими платежами, яка має складатися з первинних документів, регістрів узагальнення податкової інформації, створення рахунків-екранів для управлінського контролю та формування показників для розрахунку податкових зобов’язань. З врахуванням специфіки плану рахунків бухгалтерського обліку обґрунтовано можливість ведення господарських операцій, пов’язаних з податковими платежами на новому рахунку за вільним кодом 88 «Податкові витрати». Рахунок 64 «Розрахунки за податками та платежами» має відображати інформацію в розрізі відкритих рахунків у казначействі для сплати окремих податків у розрізі об’єктів оподаткування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Податкові зміни"

1

Деревянко, Богдан Володимирович, та Bogdan Derevyanko. "Щодо зміни законодавства у напрямі сприяння виробництву енергії з альтернативних джерел". Thesis, Інститут економіко-правових досліджень НАН України, 2015. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/6810.

Full text
Abstract:
В умовах змін у державі, у тому числі пов’язаних із приходом до Верховної Ради нових осіб, можна спробувати лібералізувати господарське, цивільне і податкове законодавство у бік надання дієвих податкових пільг та ефективного застосування засобів регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання, що названі у статті 12 Господарського кодексу України (зокрема державного замовлення, ліцензування, патентування, квотування, сертифікації, стандартизації, застосування нормативів та лімітів; регулювання цін і тарифів, надання інвестиційних, податкових та інших пільг, надання дотацій, компенсацій, цільових інновацій та субсидій). Також зараз вкрай важливою є власне популяризація застосування малим бізнесом та приватними особами вітро- та гідрогенераторів, сонячних батарей, інших приладів, систем та механізмів, призначених для виробництва та/або акумулювання енергії з альтернативних джерел. А це завдання повинні вирішувати громадські організації, торгово-промислові палати, наукові школи з різних галузей знань, окремі активісти і представники громадськості. A liberalized economic, civil and tax law towards granting tax exemptions effective and efficient use of regulatory impact on the activities of state to economic entities, that are called for in Article 12 of the Commercial Code of Ukraine, which the producers of energy from alternative sources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко та Bohdan Volodymyrovych Derevianko. "Щодо зміни законодавства у напрямі сприяння виробництву енергії з альтернативних джерел". Thesis, Десна Полиграф, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60715.

Full text
Abstract:
В умовах змін у державі, у тому числі пов’язаних із приходом до Верховної Ради нових осіб, можна спробувати лібералізувати господарське, цивільне і податкове законодавство у бік надання дієвих податкових пільг та ефективного застосування засобів регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання, що названі у статті 12 Господарського кодексу України (зокрема державного замовлення, ліцензування, патентування, квотування, сертифікації, стандартизації, застосування нормативів та лімітів; регулювання цін і тарифів, надання інвестиційних, податкових та інших пільг, надання дотацій, компенсацій, цільових інновацій та субсидій). Також зараз вкрай важливою є власне популяризація застосування малим бізнесом та приватними особами вітро- та гідрогенераторів, сонячних батарей, інших приладів, систем та механізмів, призначених для виробництва та/або акумулювання енергії з альтернативних джерел. А це завдання повинні вирішувати громадські організації, торгово-промислові палати, наукові школи з різних галузей знань, окремі активісти і представники громадськості.<br>A liberalized economic, civil and tax law towards granting tax exemptions effective and efficient use of regulatory impact on the activities of state to economic entities, that are called for in Article 12 of the Commercial Code of Ukraine, which the producers of energy from alternative sources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жукова, Тетяна Анатоліївна, Татьяна Анатольевна Жукова, Tetiana Anatoliivna Zhukova та А. Ю. Бавикіна. "Ключові аспекти гармонізації акцизної політики в рамках інтеграції України до ЄС". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/50271.

Full text
Abstract:
Чималий резонанс з ухваленням податкових змін викликало чергове підвищення акцизних зборів на алкоголь та тютюн у 2016 році. Нагадаємо, що акцизи являють собою непрямі податки на деякі товари, що закладені до ціни товару й сплачуються покупцями. Ці податки встановлюються на товари, що є дефіцитом, на високорентабельні товари, а також на продукцію держнавних монополій. Для України відсоток доходів до бюджету від акцизного податку з вироблених підакцизних товарів складає 6,1% та 5,9% у 2014 і 2015 роках відповідно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дігтяренко, А. К., та Ганна Михайлівна Гаряєва. "Деаякі зміни в податковій політиці України у 2015 році". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/19378.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рєзнік, Олег Миколайович, Олег Николаевич Резник та Oleh Mykolaiovych Rieznik. "Про зміни пріоритетів у діяльності податкової міліції Сумської області на етапі комплексного реформування податкової служби". Thesis, Центр правових наукових досліджень, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34474.

Full text
Abstract:
В умовах започаткованих Урядом України реформ протидія податковій злочинності є питанням фінансової безпеки держави і податкова міліція області має значні резерви щодо боротьби з цим негативним явищем. Забезпечення росту добробуту громадян, створення умов соціально-економічного розвитку держави можливо лише за умови злагодженої та ефективної роботи податкових органів, спрямованої на ліквідацію підґрунтя економічної злочинності, подолання негативних процесів у всіх сферах і областях виробництва. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34474
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гречко, А. В. "Фіскальні стимули сталого розвитку регіональних господарських систем в умовах інституціональних змін". Thesis, Київ, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/18651.

Full text
Abstract:
Гречко, А. В. Фіскальні стимули сталого розвитку регіональних господарських систем в умовах інституціональних змін : дис. ... д-ра екон. нук. : 08.00.05 / А. В. Гречко. - Київ, 2020. - 540 с.<br>Дисертація присвячена поглибленню теоретичних положень щодо сталого розвитку регіональних господарських систем, розробленню методологічних підходів задіяння прискореної територіально-виробничої модернізації регіональних господарських систем та практичним рекомендаціям щодо задіяння податкових та бюджетних мотивацій сталого розвитку регіональних господарських систем в умовах інституціональних змін. Набуло подальшого розвитку понятійно-категоріальний апарат теорії розвитку продуктивних сил і регіональної економіки. Запропоновано концептуальні засади посилення впливу податкових і бюджетних мотивацій сталого просторового розвитку регіонів, що ґрунтуються на парадигмі сталого розвитку, когнітивній парадигмі та задіянні системного, інституціонального, ресурсно-функціонального та процесного підходів, заснованих на системі загальнонаукових та специфічних принципів. Обґрунтовано композицію імперативів менеджменту місцевого самоврядування щодо підвищення якості управлінського середовища. Сформульовано положення щодо модернізації регіонального простору завдяки задіюванню інституціональних відтворювальних регуляторів цілісного впливу на процес сталого розвитку. Доведено доцільність задіювання функціонально-саморегулятивної системи управління на мезорівні, що включає середньострокове планування місцевих бюджетів та середньострокові стратегії сталого розвитку регіонів, що базуються на групуванні регіонів за значенням інтегрального індексу сталого розвитку. Удосконалено методичний підхід щодо впливу фіскальних стимулів на рівень сталості розвитку регіонів та підхід до прогнозування сталого розвитку регіональних господарських систем.<br>The thesis is devoted to deepening the theoretical positions on sustainable development of regional economic systems, development of methodological basis for the accelerated of territorial and production modernization of regional economic systems and practical recommendations of using tax and budgetary motivations for sustainable development of regional economic systems in the context of institutional changes. A further improvement of concepts and categories have been done for the development of productive forces and theory of regional economy that has been deepening on account of some concepts and categories, which include: «economic space», «economic system», «sustainable spatial development", «institutional support for sustainable development of regional economic systems», «fiscal incentives for sustainable development». The conceptual bases are offered to increase the influence of tax and budgetary motivations of sustainable spatial development of regions which are based on the paradigm of sustainable development, cognitive paradigm, and involvement of a system, institutional, resource-functional and process approaches and on the principles of fiscal stimulation of region's sustainable development. Methodological aspects of sustainable development were created and are based on the system of general scientific and specific principles in relation to fiscal stimulation in the context of institutional changes and sustainable development of regional economic systems. Substantiation of improvement the quality of management environment at local government was made through the raising of local government competence. Some aspects of regional space modernization were formulated through the usage of institutional regulators to have an impact on the sustainable development. The expediency of involvement functional management system was proved at the meso level which includes medium-term local budget planning and medium-term regional sustainable development strategies which are based on the grouping of regions according to integrated Sustainable Development Index. The methodological approach is improved to assess the level of sustainability of regions productive forces of Ukraine which includes a model solution to assess the impact of fiscal stimulus on the sustainable development of regions. It has been done accordingly to the model of nonlinear dynamics based on solution of differential equations. Also a qualimetry approach was used to forecast the sustainable development of region, using the method of levelling the data by the moving median and finding the values of particular integral indicators and indexes of sustainable development, using the model of nonlinear dynamics of assessing the impact of fiscal incentives for the sustainable development based on the solution of differential equations.<br>Диссертация посвящена углублению теоретических положений по устойчивому развитию региональных хозяйственных систем, разработке методологических подходов задействования ускоренной территориально-производственной модернизации региональных хозяйственных систем и практическим рекомендациям по задействованию налоговых и бюджетных мотиваций устойчивого развития региональных хозяйственных систем в условиях институциональных изменений. Получил дальнейшее развитие понятийно-категориальный аппарат теории развития производительных сил и региональной экономики. Предложены концептуальные основы усиления влияния налоговых и бюджетных мотиваций устойчивого пространственного развития регионов, основанные на парадигме устойчивого развития, когнитивной парадигме и задействовании системного, институционального, ресурсно-функционального и процессного подходов, основанных на системе общенаучных и специфических принципов. Обосновано композицию императивов менеджмента местного самоуправления по повышению качества управленческой среды. Сформулировано положение о модернизации регионального пространства, благодаря задействованию институциональных воспроизводственных регуляторов целостного воздействия на процесс устойчивого развития. Доказана целесообразность задействования функционально-саморегулятивной системы управления на мезоуровне, включающие среднесрочное планирование местных бюджетов и среднесрочные стратегии устойчивого развития регионов, основанные на группировке регионов по значению интегрального индекса устойчивого развития. Усовершенствован методический подход относительно влияния фискальных стимулов на уровень устойчивости развития регионов и подход к прогнозированию устойчивого развития региональных хозяйственных систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко та Bohdan Volodymyrovych Derevianko. "Пропозиції змін Господарського та Податкового кодексів України". Thesis, Хмельницький університет управління та права, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60810.

Full text
Abstract:
Для стимулювання економічного інтересу наявних і потенційних інвесторів, які передають українським суб’єктам господарювання перспективні майнові активи, пропонуємо закріпити у ГК України їх визначення, а в ПК України – їх визначення та податкові пільги для інвесторів. Можна запропонувати норму, згідно з якою при обчисленні витрат, понесених платником податку на прибуток, вартість прогресивних майнових активів обраховується у подвійному розмірі (у звичайному випадку – в одинарному). У відповідність із нормами ГК України та ПК України у майбутньому повинні бути приведені закони та підзаконні НПА України.<br>To stimulate the economic interest of existing and potential investors who transfer promising property assets to Ukrainian business entities, we propose to fix them in the GK of Ukraine, and in the PC of Ukraine - their definition and tax privileges for investors. It is possible to propose a norm according to which in the calculation of expenses incurred by the taxpayer, the cost of progressive property assets is calculated in double size (in the usual case - in single). In accordance with the norms of the Civil Code of Ukraine and the PC of Ukraine in the future, the laws and subordinate legislation of the NPO of Ukraine should be brought.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Боцьора, Л. О. "Внесення змін до Податкового кодексу: спрощена система оподаткування суб'єктів малого підприємництва «по-новому»". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26713.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано основні зміни, які вносяться до Податкового кодексу, проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності». Здійснено порівняння вимог до суб’єктів малого підприємництва для переходу на спрощену систему оподаткування до і після внесення змін у Податковий кодекс. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26713
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Деревянко, Богдан Володимирович, та Bogdan Derevyanko. "Пропозиції змін Господарського та Податкового кодексів України". Thesis, Хмельницький університет управління та права, 2013. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/6718.

Full text
Abstract:
Для стимулювання економічного інтересу наявних і потенційних інвесторів, які передають українським суб’єктам господарювання перспективні майнові активи, пропонуємо закріпити у ГК України їх визначення, а в ПК України – їх визначення та податкові пільги для інвесторів. Можна запропонувати норму, згідно з якою при обчисленні витрат, понесених платником податку на прибуток, вартість прогресивних майнових активів обраховується у подвійному розмірі (у звичайному випадку – в одинарному). У відповідність із нормами ГК України та ПК України у майбутньому повинні бути приведені закони та підзаконні НПА України. To stimulate the economic interest of existing and potential investors who transfer promising property assets to Ukrainian business entities, we propose to fix them in the Economic Code of Ukraine, and in the PC of Ukraine - their definition and tax privileges for investors. It is possible to propose a norm according to which in the calculation of expenses incurred by the taxpayer, the cost of progressive property assets is calculated in double size (in the usual case - in single). In accordance with the norms of the Civil Code of Ukraine and the Tax Code of Ukraine in the future, the laws and subordinate legislation of the acts of Ukraine should be brought.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Податкові зміни"

1

Кміть, Віра, та Ірина Приймак. "ПОДАТКОВІ ЗМІНИ ЩОДО СПРАВЛЯННЯ МИТНИХ ПЛАТЕЖІВ ПРИ ВВЕЗЕНІ АВТО НА ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ". У DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2022. http://dx.doi.org/10.36074/logos-08.07.2022.008.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Боднар, Єлизавета. "«Агресивне податкове планування» як виклик для політики цифровізації". У ХI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми управління: Трансформація публічного управління у постковідному світі». Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», 2021. http://dx.doi.org/10.20535/spu2021.248895.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день попит на цифрові рішення зростає. Зміни зовнішнього середовища, а саме: формування нових запитів споживачів, посилення інформаційних процесів, технологічні трансформації – зумовлюють активізацію процесів диджіталізації у всьому світі. Будь-який сучасний бізнес не зможе існувати у довгостроковій перспективі без розробки стратегії цифрової трансформації. Швидше за все, саме такі тенденції визначать майбутнє бізнесу у наступні роки. Діджиталізація послуг, як і держави та технології в цілому, вже допомогли створити та зберегти мільйони робочих місць, сповільнити поширення вірусу...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Глухова, Валентина, Айгуль Дарібекова та Назгуль Дарібекова. "ТЕНДЕНЦІЇ ЗМІН ПОДАТКОВИХ ДОХОДІВ В УКРАЇНІ ТА КАЗАХСТАНІ". У DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2024. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.03.2024.013.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!