Academic literature on the topic 'Позанавчальна виховна робота'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Позанавчальна виховна робота.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Позанавчальна виховна робота"

1

Рибалко, Л. С. "САМОРОЗВИТОК ОРГАНІЗАТОРСЬКИХ ЗДІБНОСТЕЙ КУРСАНТІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ". Educational Dimension 29 (19 травня 2022): 50–56. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4901.

Full text
Abstract:
На підставі педагогічного експерименту перевірено технологію формування організаторських здібностей курсантів у позанавчальній діяльності ВНЗ системи МВС України. На конкретних прикладах показано позитивний вплив запропонованої експериментальної системи прийомів, методів, форм, спрямованих на саморозвиток організаторських здібностей курсантів. Доведено, що позанавчальна виховна робота допомагає краще адаптуватися до професії офіцера, позитивно впливає на розвиток активності, ініціативності, відповідальності, сприяє набуттю досвіду організатора, лідера в колективі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондаренко, В. І. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЙ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ РОБОТІ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Духовність особистості: методологія, теорія і практика 92, № 5 (2019): 19–29. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-92-5-19-29.

Full text
Abstract:
У даному науковому дослідженні аналізується роль позанавчальної діяльності як фактору важливого впливу на формування професійного іміджу майбутнього вчителя трудового навчання та технологій. З’ясовано, що позанавчальна робота є об’єктом професійних компетенцій викладачів, найважливішою складовою «якості закладу вищої освіти». Визначено, що позанавчальна діяльність найбільш ефективно може бути організована під час системного характеру загально­університетських виховних заходів, які спрямовані на розвиток гуманістичних й інноваційних якостей особистості вчителя трудового навчання та технологій. Доведено, що у системі формування професійного іміджу майбутнього вчителя трудового навчання та технологій саме позанавчальна діяльність має переваги до формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій любові і поваги до обраної професії, бережливого ставлення до об’єктів своєї праці, культури професійної творчості та використання її продуктів у педагогічних цілях на заняттях й у позанавчальній діяльності, здатності до інновацій у змісті й організації уроків технології та виховної роботи, активність майбутнього вчителя трудового навчання та технологій у використанні інформаційно-комунікаційних технологій з метою підвищення власної професійної компетентності, здатність до самоформування професійного іміджу.
 Презентується елемент програми формування педагогічного іміджу вчителя трудового навчання та технологій у позанавчальній діяльності. Розглядається специфічність використання групових та індивідуальних форм позанавчальної виховної діяльності в педагогічному університеті.
 Ключові слова: професійний імідж, майбутній вчитель трудового навчання та технологій, позанавчальна діяльність, групові та індивідуальні форми виховної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Надім’янова, Тетяна, та Віталій Мацигін. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ВИХОВНИХ ФУНКЦІЙ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ УКРАЇНИ (КІНЕЦЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ ст.)". Молодь і ринок, № 5–6/237–238 (19 червня 2025): 121–25. https://doi.org/10.24919/2308-4634.2025.332797.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано процес трансформації цільових орієнтирів, змісту (функцій, основних напрямів), форм та результатів виховної діяльності класного керівника у вітчизняній школі у кінці ХХ – початку ХХІ ст. і класного керівника сучасного закладу загальної середньої освіти. Зміст виховної діяльності класних керівників наприкінці ХХ ст. представлено такими функціями, як дисциплінарно-наглядова, організаційно-опікунська, виховна. Виділено тенденції у теорії та практиці виховної діяльності класного керівника ХХІ ст. й підготовки здобувачів освіти до виконання функцій класного керівника. Наведено зміст професійної підготовки майбутніх вчителів до виконання функцій класного керівника, зокрема: створення умов для максимального розвитку кожного учня, визначення його неповторності та творчого потенціалу; вивчення особистості кожного школяра, його потреб та інтересів; створення сприятливого освітнього середовища із адекватним та морально-психологічним кліматом для кожної дитини; забезпечення самовиховання й саморозвитку особистості дитини, сприяння у створенні простору для особистісного розвитку і духовного формування особистості школяра; сприяння в отриманні додаткової освіти кожним учнем засобами гуртків, секцій, творчих груп, лабораторій; взаємодія з членами шкільного з учнівським самоврядуванням, з молодіжними організаціями в організації позанавчальної виховної діяльності класі; здійснення виховної діяльності в класі з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів; здоров’язбережувальна діяльність і пропаганда здорового способу життя; здійснення індивідуальної роботи з батьками учнів, допомога в організації спільної діяльності дітей і батьків, підвищення їхньої педагогічної культури; ведення документації щодо планування процесу і результатів виховної роботи, щоденників спостережень та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ГРИЩЕНКО, СВІТЛАНА. "УКРАЇНСЬКИЙ ТА НІМЕЦЬКИЙ ДОСВІД ВИХОВАННЯ ВАЖКОВИХОВУВАНИХ ПІДЛІТКІВ ЯК СКЛАДОВА ПОРІВНЯЛЬНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ". Comparative Professional Pedagogy 14, № 1 (2024): 15–23. http://dx.doi.org/10.31891/2308-4081/2024-14(1)-2.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано проблему виховання «важковиховуваних» підлітків в Україні та Німеччині. Важковиховувані підлітки потребують особистісно орієнтованого підходу з боку педагогів та уваги батьків і однолітків. Висвітлено педагогічні та організаційні складові виховання важковиховуваних підлітків в Україні та Німеччині. Обґрунтовано, що існує багато спільних рис у виховній роботі з важковиховуваними підлітками в Україні та Німеччині. Схарактеризовано важковиховуваних підлітків як таких, які є фізично і розумово здоровими, хоча при цьому здійснюють свідомий або несвідомий опір цілеспрямованому педагогічному впливу; для яких характерними є дефекти розвитку особистості (несформованість морально-вольових якостей, проблеми із прийняттям ціннісних орієнтацій) та порушення прийнятих у суспільстві норм і правил поведінки, що ускладнює становлення їх як особистостей, тобто їхню соціалізацію. Мета статті – теоретично проаналізувати педагогічні та організаційні складові сучасного виховання важковиховуваних підлітків в Україні та в Німеччині. На основі аналізу праць учених, які вивчали проблему виховної роботи з важковиховуваними підлітками в Україні та Німеччині, можна констатувати, що сьогодні існують спільні напрями у вихованні цієї категорії підлітків. Як в Україні, так і в Німеччині є групи важковиховуваних підлітків, у яких виникають стресові ситуації у спілкуванні, неприємності у школі, невпевненість та відхилення у поведінці. Ця категорія підлітків потребує професійної цілодобової безкоштовної допомоги фахівців педагогічної та соціальної сфери. Їх виховання здійснюється як в період освітнього процесу, так і в позанавчальний час як в Україні, так і в Німеччині. Важливим напрямом виховної роботи з важковиховуваними підлітками є індивідуальний педагогічний супровід фахівців некомерційних фондів, інститутів, що практикують застосування експериментальних педагогічних та терапевтичних методів. Теоретична основа цього напряму виховної роботи потребує доопрацювання в педагогічному, соціальному та матеріальному плані.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sin, Liu. "Дизайн-мистецтво в структурі соціально-виховної діяльності". Освітній простір України, № 11 (16 жовтня 2017): 154–60. http://dx.doi.org/10.15330/esu.11.154-160.

Full text
Abstract:
У даній статті вперше розкрито деякі педагогічні аспекти виховної позанавчальної роботи з використанням дизайн-мистецтва. Представлено загальний опис можливості і доцільності реалізації педагогічних завдань дизайнерської діяльності, яка включає особливі функції актуалізації інтересу в студентів до виховної роботи та реалізації творчих потреб. Доведено, що органічне поєднання в соціально-виховному процесі одного із видів мистецтва – дизайну і формування соціальної особистості студента сприяють як особистій орієнтації студентів освітнього середовищі, так і професійній орієнтації, що реалізується в діяльності майбутнього педагога-організатора, котрий володіє мистецтвом дизайну як засобом педагогічного впливу на особистість студента.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Черевко, Світлана Вікторівна, та Лариса Сергіївна Індиченко. "Сучасні проблеми формування здорового способу життя студентської молоді". Педагогіка вищої та середньої школи 49 (17 лютого 2017): 287–300. http://dx.doi.org/10.31812/pedag.v49i0.1203.

Full text
Abstract:
У статті висвітлені сучасні проблеми формування здорового способу життя студентської молоді. Визначено необхідність формування відповідального ставлення молоді до власного здоров’я та здоров’я інших. Розглянуті детермінанти необхідності формування здорового способу життя студентів у цілісній системі виховних цінностей вищого навчального закладу. Головну увагу зосереджено на аналізі основних понять здоров’ятворчої оздоровчої парадигми у вузі, шляхів оздоровлення студентських колективів завдяки участі в багатогранній позанавчальній діяльності, зокрема волонтерській роботі, сповненій доброчинності, милосердя і філантропії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сліпчишин, Лідія, та Андріан Кліщ. "Методика формування готовності майбутніх педагогів до позанавчальної туристичної діяльності". Нові технології навчання, № 95 (15 грудня 2021): 205–12. http://dx.doi.org/10.52256/2710-3560.95.2021.23.

Full text
Abstract:
Розглянуто сутність позанавчальної діяльності як важливого засобу здобування особистісного досвіду в різних видах діяльності. Зазначено, що пошук нових можливостей для розвитку в студентів пізнавальної активності, професійної спрямованості доцільно проводити, використовуючи потенціал виховної роботи в закладі та змістовного дозвілля молоді. Встановлено, що заняття в туристичному гуртку дозволяє отримати унікальний досвід, неординарну інформацію професійного характеру, сприяє саморозвитку студентів. Розглянуто структуру професійної готовності педагогів, яка інтегрує готовності до різних видів педагогічної діяльності, в тому числі й до організації змістовного дозвілля тих, хто навчається. Проаналізовано змістове наповнення особистісного, професійно орієнтовано-го і практичного компонентів готовності педагогів до позанавчальної туристичної діяльності. Висвітлено методику формування готовності майбутніх педагогів до туристичної позанавчальної діяльності на прикладі гуртка «Індустріальне краєзнавство», у якому брали участь майбутні вчителі трудового навчання і технологій та педагоги професійного навчання. Реалізація методики формування готовності відбувалась поетапно з урахуванням діяльнісного підходу та методичних особливостей кожного етапу. Було виявлено позитивний вплив методики на професійну спрямованість студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bahoment, Svitlana, Alla Blyashevska, Lilia Boremchuk, and Olga Trotsuyk. "THE ROLE OF CURATOR OF A GROUP IN THE ORGANIZATION OF EXTRACURRICULAR EDUCATIONAL WORK AT THE INSTITUTION OF HIGHER EDUCATION." Pedagogìčnij časopis Volinì 3(10), no. 2018 (2018): 66–73. http://dx.doi.org/10.29038/2415-8143-2018-03-66-73.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Баканова, О. Ф., О. О. Самохін, С. М. Криворучко та В. І. Крамаренко. "УПРОВАДЖЕННЯ СКАНДИНАВСЬКОЇ ХОДЬБИ В СИСТЕМУ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 2 (3 листопада 2021): 15–20. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-2-02.

Full text
Abstract:
У статті розглядається ефективність упровадження скандинавської ходьби в систему навчально-виховного процесу з фізичного виховання студентів. Результати дослідження засвідчили, що скандинавська ходьба за своєю фізіологічною дією на організм належить до ефективних циклічних вправ аеробного спрямування і може використовуватись як для збільшення обсягу рухової активності, так і для корекції чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань, поліпшення функції дихання і кровообігу, опорно-рухового апарату, обміну речовин. Аналіз сучасного стану фізкультурно-оздоровчої роботи в закладах вищої освіти свідчить, що скандинавська ходьба має великий потенціал, оскільки може бути представлена в системі навчально-виховного процесу з фізичного виховання як засіб загальної фізичної підготовки студентів, позанавчальної форми організації занять та окремий самостійний спецкурс. Мета дослідження полягає в розкритті ролі і значення скандинавської ходьби в організації самостійних занять студентів як одного із чинників покращення здорового способу життя. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення літературних джерел (проведено пошук інформації та з’ясовано обгрунтованість наукової проблематики дослідження), методи математичної статистики. Результати дослідження. Проаналізовано сучасні дослідження з питань ефективності впровадження засобів скандинавської ходьби в навчально- виховний процес із фізичного виховання студентської молоді. Розкрито роль і значення скандинавської ходьби під час організації самостійних занять студентів як одного із чинників покращення здорового способу життя. Встановлено, що впровадження скандинавської ходьби в навчально-виховний процес із фізичного виховання позитивно впливає на формування у студентів мотивації та інтересу до занять цим видом спорту, що виявляється у ставленні їх до занять із фізичного виховання та до самостійних занять фізичними вправами. Висновки. Результати дослідження засвідчили, що скандинавська ходьба за своєю фізіологічною дією на організм належить до ефективних циклічних вправ аеробного спрямування і може використовуватись як для збільшення обсягу рухової активності, так і для корекції чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань, поліпшення функції дихання і кровообігу, опорно-рухового апарату, обміну речовин. Доведено, що впровадження скандинавської ходьби в навчально-виховний процес із фізичного виховання позитивно впливає на формування у студентів мотивації та інтересу до занять скандинавською ходьбою, ставлення їх до занять із фізичного виховання, самостійних занять фізичними вправами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бриль, Марина. "Соціально-психологічний тренінг як форма занять з молодшими школярами в умовах дитячої медіастудії". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 3(50)T1 (2019): 28–41. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2019-50-3-1-28-41.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати теоретично-практичного узагальнення досвіду організації соціально-психологічного тренінгу як форми проведення занять із молодшими школярами в умовах дитячої телевізійної студії. Зазначено, що тренінг як педагогічна технологія поєднує в собі риси інструменту розвитку потенціалу особистості, дидактичний набір технік та пізнавальні функції. Під час тренінгових занять у людини формуються важливі вміння: самостійність у прийнятті рішень, креативне та критичне мислення, уміння визнавати та виправляти помилки, вдало комунікувати з іншими людьми, впевненість. Більшість комплексу рис (розвиток процесів пізнавальної сфери; тренування волі; збагачення досвіду соціальної поведінки, поява стійких ціннісних орієнтацій, внутрішнього плану дій, рефлексії; розвиток естетичних почуттів; зростання самооцінки) може ефективно формуватися в рамках організованої позанавчальної виховної діяльності, ґрунтуючись на інтересах самої дитини, які виявляються під час роботи. Зміни в особистості відбуваються завдяки використанню засобів психологічного впливу. При цьому тренінг виступає не просто набором методичних та дидактичних засобів, а представляється формою тренінгу психіки учасників. Соціально-психологічний тренінг розвитку особистості дитини молодшого шкільного віку розглядається як запланований процес, призначений надати знання та навички, розвинути здібності та властивості дитини. Однією з найважливіших цілей такого тренінгу є націленість на саморозвиток, внутрішня активність дитини. Усвідомлення виявлених протиріч у розвитку спонукає дитину до самозростання, зняттю комунікаційних та інших бар’єрів, що заважають оптимальному розвитку. Головним завданням соціально-психологічних тренінгів стає підтримка дитини та надання поштовху для розвитку, розкриття її креативності, допомога у визначенні напрямків роботи над собою, розвиток комунікативних навичок. Для цього потрібно креативне середовище. Сучасне становлення загальної соціально-психологічної системи медіаосвіти викликало появу різних форм підготовки дитини до взаємодії зі світом. Медіастудія представляє таку соціальну модель. Медіастудія – це креативне середовище, в якому здійснюється особистісний та допрофесійний розвиток, формування початкових компетентностей для здобуття майбутніх професій у медіасфері та загальної підготовки дитини до майбутнього дорослого життя в інформаційно насиченому соціумі. Медіастудія для всіх учасників виступає своєрідною моделлю соціальної взаємодії, формою дитячо-дорослого соціального співтовариства, в якому важливим під час усіх занять, а особливо під час проведення соціально-психологічних тренінгів із молодшими школярами, є психологічний супровід та підтримка дорослого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Позанавчальна виховна робота"

1

Рясна, О. В. "Пізнавальна виховна робота – зміст і завдання". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47948.

Full text
Abstract:
Зміни організації й змісту освіти, створення необхідної бази для розвитку фундаментальних наук і глибокого оволодіння студентами спеціальними знаннями - висунула реформа вищої школи, як рішення глобальних проблем. Головне місце в реформаторській діяльності установ вищої освіти, професорсько-викладацьких колективів вузів займає навчальний процес, його наукова, методична й матеріальна основа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!