Academic literature on the topic 'Політика державного регулювання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Політика державного регулювання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Політика державного регулювання"

1

Лаврук, Олександр. "ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У РОЗВИТКУ ТВАРИННИЦТВА УКРАЇНИ". Public management 16, № 1 (2019): 74–83. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-16-1-74-83.

Full text
Abstract:
Акцентується увага на актуальності питання прискореного рівня політичного розвитку держави, оновлення пріоритетів та цінностей політичної культури населення України. Зазвичай такі інноваційні проце- си потребують формування нових завдань перед державною політикою в аграрному виробництві. Дослідження ґрунтуються на використанні інфор- маційних ресурсів, узагальненні наукових розробок вітчизняних і закордон- них вчених, особистих спостереженнях. Зазначено необхідність подолання кризових явищ у тваринництві як однієї з провідних галузей економічного зростання виробництва, які потребують відповідного впливу держави шля- хом формування системи державного управління та реалізації ефективної державної політики. Визначено сутність державної політики, що становить сукупність форм, методів, принципів та інструментів, за допомогою яких держава впливає на діяльність тваринницьких підприємств та на функціо- нування ринку тваринницької продукції.
 Доведено, що одним із напрямів державної політики є розширення мож- ливостей тваринництва для використання сучасних технологій з метою виробництва нових видів високоякісної тваринницької продукції. Встанов- лено, що від існуючих проблем у тваринництві залежить не лише соціально- економічний розвиток держави, а й рівень її продовольчої безпеки. А тому державна політика за допомогою ухвалених державно-політичних рішень повинна регулювати постійно виникаючі людські потреби в продуктах тва- ринного походження з можливістю держави і суспільства їх задовольняти. Відповідно вказується на необхідність спрямування заходів державної по- літики на покращення державної підтримки, яка передбачає здійснення, за рахунок фінансування з державного бюджету, інноваційного оновлення і регулювання виробничої діяльності тваринницьких підприємств. Запропо- новано Міністерству аграрної політики України розробити заходи науково обґрунтованої та ефективної державної політики, яка б забезпечила розви- ток конкурентоспроможного тваринництва на внутрішньому та зовнішньо- му ринках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поліщук, Інна, та Дмитро Кононенко. "ПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ". Scientific works of National Aviation University. Series: Law Journal "Air and Space Law" 2, № 67 (2023): 30–37. http://dx.doi.org/10.18372/2307-9061.67.17840.

Full text
Abstract:
Мета: дослідити проблематику сучасного стану правового регулювання здійснення та реалізації державної політики у сфері повітряного транспорту на національному та глобальному рівнях. Методи: дослідження проведено з використанням загальнонаукових та спеціально-правових методів: пізнання, теоретичного аналізу, синтезу, порівняння, систематизації, узагальнення та ін. Результати: з’ясовано сутність державної політики у сфері повітряного транспорту як системної категорії, що включає визначення особливостей змісту та характеру складових елементів її реалізації – державного регулювання, державного управління та державного контролю у цій сфері; визначено форми, методи та суб’єктів, що забезпечують її реалізацію. Обгрунтовано, що державна політика у сфері повітряного транспорту реалізується завдяки регулюючому впливу відповідних норм права, а ефективність її реалізації прямо залежить від стану її правового регулювання. Обговорення: необхідність підвищення ефективності функціонування та забезпечення в подальшому безпеки повітряного транспорту, наявність законодавчих, економічних та організаційних проблем у цій сфері, подальше наукове опрацювання проблематики ефективності реалізації та удосконалення державної політики у сфері повітряного транспорту в умовах воєнного стану та поствоєнного розвитку країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Stukalenko, V. A., M. I. Bashynska, M. K. Svorska та A. Y. Kabanova. "ВПЛИВ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ НА ФОРМУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ДОХОДІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 81 (2018): 236. http://dx.doi.org/10.31713/ve1201824.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сучасні теоретичні підходи до визначення поняття «податкова політика». З’ясовано сутність і роль податкової політики в сучасних умовах та розглянуто податкову політику як засіб впливу на розвиток держави. Проаналізовано структуру доходів державного бюджету України з 2014 року по 2017 рік і визначено основні тенденції у формуванні доходів бюджету. Зазначено, що сьогодні серед науковців та практиків немає єдиного баченняролі у формуванні доходів та видатків Державного бюджету України за допомогою податкової політики, що суттєво ускладнює розробку дієвих механізмів формування доходів Державного бюджету України. Наукова невизначеність поняття «податкова політика» ускладнює виконання державою своїх завдань, функцій, регулювання соціально-економічного розвитку суспільства та створення оптимальних умов для розвитку ефективного економічного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Явна, І. В., та В. М. Ковалів. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 78 (26 серпня 2024): 101–8. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-78-15.

Full text
Abstract:
Анотація. Сільське господарство є не лише стратегічною галуззю економіки, яка забезпечує продовольчу безпеку країни, але й комплексом, який потребує постійного розвитку та модернізації. Ефективне функціонування сільськогосподарських підприємств значною мірою залежить від їх фінансового потенціалу, який формується під впливом низки чинників, включно з державним регулюванням. Метою статті є оцінка впливу державної фінансової політики на розвиток фінансового потенціалу сільськогосподарських підприємств. Основними цілями статті є аналіз інструментів державної фінансової політики, що впливають на можливості залучення кредитних ресурсів, а також особливостей їх реалізації за сучасних умов. Розкрито сутність фінансового потенціалу, обґрунтовано необхідність державного регулювання формування фінансового потенціалу сільськогосподарських підприємств. Наголошується на тому, що державна фінансова політика відіграє важливу роль у забезпеченні збалансованості фінансового потенціалу сільськогосподарських підприємств, що обумовлено потребою у зовнішньому управлінні їх фінансовим потенціалом за принципом ефективного державного регулювання. Виокремлено складові державної підтримки аграрного сектору економіки України, які спрямовані на підтримку сільського господарства та розвиток сільських територій. Досліджено інструменти та механізми фінансової політики як складової державного регулювання, проаналізовано їх практичне застосування, зокрема з питань залучення кредитних та лізингових ресурсів, здешевлення їх вартості. Визначено пріоритетні напрями вдосконалення державної політики щодо формування фінансового потенціалу сільськогосподарських підприємств. В ході дослідження обґрунтовано необхідність стимулювання кредитування сільськогосподарських підприємств за допомогою пільгових кредитних програм та гарантій, що дозволить підвищити доступність кредитних ресурсів для аграрних підприємств та сприяє їхньому розвитку. Удосконалення державної політики у цій сфері має базуватися на таких засадах, як: системність, комплексність, цілеспрямованість, стимулювання інноваційної та інвестиційної діяльності, забезпечення рівних умов для розвитку всіх форм господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sitnik, S. P. "Державна сімейна політика та механізми її реалізації на регіональному рівні". Theory and Practice of Public Administration 2, № 65 (2019): 172–77. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.02.21.

Full text
Abstract:
Досліджено основні напрями державної сімейної політики, зроблено аналіз основних принципів державної сімейної політики та pоль деpжави у цьому пpоцесi. Проаналізовані механізми державного управління, їх пріоритетні завдання у сфері сімейної політики, тенденцiї удосконалення системи державного регулювання розвитку державної сімейної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бабюк, А. М. "Правове регулювання митної справи в Україні". Актуальні проблеми держави і права, № 89 (28 квітня 2021): 3–7. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i89.3182.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання правового регулювання митної справи. Поняття митної справи нерозривно пов’язано з державною митною політикою. Аналіз праць науковців свідчить що державна митна політика є значно ширшим поняттям, аніж митна справа. При цьому науковці продовжують дискутувати щодо визначення цих понять. У статті проаналізовано роботи науковців щодо визначення та співвідношення понять «державна митна політика» та «митна справа». Метою наукової публікації є дослідження стану правового регулювання митної справи в Україні та шляхів її модернізації, що сьогодні є вкрай актуальним для нашої держави. Слід зазначити, що визначення та співвідношення термінів «державна митна політика» та «митна справа», які містить Митний кодекс України, на шляху свого розвитку зазнали змін та трансформацій. Таким чином, випливає, що вказані терміни перебувають у стані перетворень. Вказана ситуація обумовлена зовнішньоекономічним курсом держави та державної митної політики. У статті досліджено, як відбувався процес зміни вказаних термінів у Митному кодексі України. Також зазначено, що правове регулювання митної справи безпосередньо залежить від визначення поняття «державна митна політика» у законодавстві України. Ефективна діяльність митних органів, на які покладено здійснення митної справи, залежить від якісного та злагодженого механізму правового регулювання. Аналіз наукової літератури щодо правового регулювання свідчить, що дане поняття розглядають в широкому та вузькому розумінні. У широкому розумінні правове регулювання розглядають як засоби і способи впливу держави на свідому поведінку осіб; у вузькому розумінні – правове регулювання розглядають як один із способів упорядкування суспільних відносин, який зводиться до нормативного закріплення правил поведінки суб’єктів. Ефективне здійснення митної справи потребує державного управління у формі відповідних правових приписів, що закріплені у нормативно-правових актах. Говорячи про нормативно-правове регулювання митної справи, слід зазначити, що митне законодавство України постійно оновлюється та відповідає сучасним міжнародним стандартам у даній сфері. У зв’язку із приєднанням України до ряду міжнародних угод законодавство України з питань митної справи було суттєво змінено та гармонізовано до міжнародних норм. Практична і теоретична значимість такого дослідження обумовлена тим, що сьогодні існує необхідність зміни та розвитку митного законодавства України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Островий, О. В. "ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ЦИФРОВОГО РОЗВИТКУ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, № 3 (18 лютого 2022): 85–91. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.3.12.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що цифрові технології створюють додаткові можливості для соціально-економічного розвитку країн світу. Акцентовано увагу на тому, що процеси цифровізації пов’язані зі значною кількістю викликів і проблем, які потребують своєчасного вирішення у рамках державної політики. Встановлено роль державного регулювання у сфері цифрових трансформацій. Автором досліджено різні підходи до визначення поняття «державна політика». Це дозволило констатувати неоднозначність його тлумачення у наукових дискурсах, проте, незважаючи на різні трактування, їх об’єднує спрямованість державної політики на вирішення конкретної проблеми на користь суспільства. Спираючись на наявний теоретичний базис, сформульовано поняття «державна політика цифрового розвитку». Досліджено сучасні тенденції розвитку вітчизняної цифрової економіки. Визначено особливості державного управління у цій сфері. Відзначено, що у рамках формування та реалізації державної політики цифрового розвитку в Україні запроваджено низку законодавчих ініціатив. Особливу увагу акцентовано на розвитку державних інституцій, котрі відповідають за управління процесами цифровізації у державі. Зазначено, що врахування світових тенденцій дозволить забезпечити належний рівень цифрового розвитку у країні. Автором проаналізовано досвід формування державної політики цифровізації у країнах Європейського Союзу, який становить інтерес для подальшої адаптації в Україні. Встановлено, що державне регулювання у цій сфері базується переважно на економічних інструментах, максимально зменшуючи використання адміністративних методів. Спираючись на передовий закордонний досвід, нинішні цифрові тренди, враховуючи сучасні виклики та загрози, конкретизовано перспективні напрями розвитку державної політики у сфері цифрових трансформацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Chub, Anton. "РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ У СФЕРІ АПК: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas (Series: Economics and Management in the Oil and Gas Industry), № 2(26) (31 грудня 2022): 140–50. https://doi.org/10.31471/2409-0948-2022-2(26)-140-150.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасний стан регуляторної політики України у сфері АПК, так як регуляторна політика країни вимагає вирішення складних та вкрай важливих рішень, які, в свою чергу, будуть сприяти підвищенню ефективності виробництва, реалізації кінцевої продукції та стануть запорукою розвитку сільських територій. Висвітлено основні тенденції міжнародної торгівлі товарами агропромислового комплексу, а саме: посилення протекціонізму розвинених країн за одночасної лібералізації доступу до аграрних ринків країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою; концентрація зусиль країн на імпортозаміщенні в аграрній сфері задля реалізації завдань продовольчої безпеки; посилення позицій транснаціональних корпорацій на глобальних ринках аграрної продукції; тощо. Порівняно заходи регулювання зовнішньої торгівлі продукцією АПК і рівні та структура підтримки виробників продукції АПК, послуг у сільському господарстві та споживачів в США, країнах ЄС та на Україні. Зроблено висновок, що через невідповідність національних стандартів європейським і система ж нетарифного регулювання в Україні є на сьогодні теж неефективною, а рівень сукупної підтримки сільського господарства, частка сукупної підтримки у валовій доданій вартості сільського господарства на Україні є найнижчою, що призводить до нестабільності та низької ефективності реалізації відповідних державних бюджетних програм. Доведено про необхідність поєднання вимог міжнародних угод і національних регуляторних інституцій, а визначальним, на нашу думку, є економічний механізм, який повинен виражати політику держави. Це стосується не тільки державного сектора господарювання, а й приватного сектора через систему непрямих заходів. Запропоновано напрями та заходи вдосконалення механізму державного регулювання АПК на Україні, що є основою для підготовки до нового етапу розвитку АПК країни, забезпечення переходу у державному регулюванні до оптимізаційно-інтеграційного етапу, підвищення конкурентоспроможності АПК, гарантування складових продовольчої безпеки, тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Каличева, Н. Є., та І. В. Чорнобровка. "ОБҐРУНТУВАННЯ ПІДХОДІВ ЩОДО ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 76-77 (30 березня 2022): 12–17. http://dx.doi.org/10.18664/btie.76-77.282062.

Full text
Abstract:
У статті розкриті питання державного регулювання ринкової системи. Зазначено, що в сучасних умовах розвиток економічної системи, яка є саморегулюючою по своїй суті, неможливий без втручання держави. Розкрито вплив конкуренції на економічні системи та роль держави у формуванні досконалого ринкового середовища. Обґрунтовано, що визначення напрямів впливу держави на економічну систему повинно здійснюватися шляхом розвитку власної складної наукомісткої конкурентоспроможної продукції. Відмічено, що основними механізмами формування макроекономічної політики стабільності в провідних країнах світу є грошово-кредитна та фіскальна політика, а також політика прямого втручання. Окреслено ключові напрями втручання держави у сфери економіки для забезпечення стабільності ринкової системи на національному рівні в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Саловський, О. Б. "Державна політика реформування інституційної системи України". Scientific Bulletin of UNFU 30, № 2 (2020): 66–71. http://dx.doi.org/10.36930/40300212.

Full text
Abstract:
Проаналізовано еволюцію державного впливу на розвиток інституцій у вітчизняній господарській системі. Наголошено на проблемах систематичної незавершеності та пролонгації реформ у часі, а також недостатньо помітної результативності державної політики, причини яких криються у царині інституцій. Дослідження побудовано на підставі сформульованого автором підходу до аналізу української господарської системи з акцентами на інституціях власності, влади, конкуренції, інновацій та цінностей. Охарактеризовано риси державного регулювання відносин власності в Україні, зазначено інституційні вади процесу приватизації. Виокремлено позитивні аспекти реформування державних підприємств та загрози, пов'язані з концентрацією власності в руках фінансово-промислових груп. Окреслено динаміку політичного клімату та наголошено на несистематичності реформ у сфері влади, державної служби та боротьби з корупцією, а також їх протидії з боку окремих елементів політикуму; з'ясовано головні досягнення та ризики децентралізації влади. Визначено особливості державної конкурентної політики, підкреслено формалізовану спрямованість демонополізаційних зусиль; описано проблеми поєднання влади і власності на окремих ринках та пов'язану з цим хвилю нового монополізму і оновлених заходів захисту конкуренції. Проаналізовано специфіку державного інституційного впливу на інноваційне середовище, аргументовано недостатність державної підтримки та декларативність пільг для інноваторів; відзначено схильність до загальної незацікавленості органів влади в успішному стимулюванні інноваційної активності підприємств. Розкрито характер державного впливу на формування цінностей громадян, зокрема через регулювання сфер освіти та культури. Обґрунтовано причини хронічної незавершеності реформ в Україні, окреслено можливі сценарії подальшого руху вітчизняної господарської системи у зв'язку із формуванням державної політики у сфері інституцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Політика державного регулювання"

1

Лук`янихін, Вадим Олександрович, Вадим Александрович Лукьянихин, Vadym Oleksandrovych Lukianyhin та О. В. Шумицький. "Адміністрування державного регулювання цінової політики". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28470.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зайцев, Олександр Васильович, Александр Васильевич Зайцев, Oleksandr Vasylovych Zaitsev та Є. Г. Бугайова. "Податкова політика в системі державного регулювання економіки". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67528.

Full text
Abstract:
В тезах студентського повідомлення говориться про механізми та проблеми податкової політики на рівні державного регулювання.<br>В тезисах студенческого сообщения говорится о механизмах и проблемах налоговой политики на уровне государственного регулирования.<br>The text of the student's report deals with the mechanisms and problems of tax policy on the lines of state regulation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Денисенко, М. П., та С. В. Бреус. "Інноваційна політика України як інструмент державного регулювання економіки". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13844.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ляшко, Т. Р. "Аналіз державного регулювання інвестиційної діяльності в Україні". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71424.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті загальнотеоретичні основи здійснення державного регулювання інвестиційної діяльності, проаналізовано його нормативно-правове забезпечення, визначені основні форми та напрями. Окрему увагу присвячено аналізу поточного стану інвестування в Україні в розрізі прямих іноземних інвестицій та капітальних інвестицій. В практичній частині досліджено зарубіжний досвід регулювання інвестиційної діяльності та запропоновані напрямки активізації інвестування в Україні задля забезпечення зростання національної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прокопенко, Ольга Володимирівна, Ольга Владимировна Прокопенко, Olha Volodymyrivna Prokopenko та С. С. Фролов. "Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14153.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Савченко, Тарас Григорович, Тарас Григорьевич Савченко та Taras Hryhorovych Savchenko. "Протиріччя монетарної політики у системі державного економічного регулювання". Thesis, Полтавський університет економіки і торгівлі, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59899.

Full text
Abstract:
Більшість економічних досліджень спрямовані на вирішення окремих практичних проблем державної економічної політики. Більшість розроблених в даному напрямку пропозицій базується на аналізі ретроспективних даних, які є не релевантними швидкоплинним фактичним умовам прийняття управлінських рішень на макроекономічному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лук`янихін, Вадим Олександрович, Вадим Александрович Лукьянихин, Vadym Oleksandrovych Lukianyhin та С. В. Кузьменко. "Теоретичні основи державного регулювання соціальної політики в Україні". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33321.

Full text
Abstract:
Одним з основних прав людини світове співтовариство визнає право на соціальне забезпечення в разі настання соціальних ризиків, внаслідок яких особа через незалежні від неї обставини втрачає засоби для існування . Крім цього, право на соціальне забезпечення є рівним для усіх громадян. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33321
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Богатюк, І. Г., Д. В. Лісняк та Д. Є. Яценко. "Органи державного регулювання космічної діяльності в Україні". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53314.

Full text
Abstract:
Сьогодні практично немає жодного державного органу чи установи, які б не використовували у своїй діяльності космічні технології, послуги й продукти. Космічна діяльність в Україні регулюється низкою нормативно-правових актів: законами України «Про космічну діяльність», «Про державну підтримку космічної діяльності», а також указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Колєсніченко, Анастасія Сергіївна. "Передумови імплементації світового досвіду державного регулювання взаємовідносин суб’єктів електроенергетичного ринку". Thesis, Східноукраїнський інститут економіки та управління, 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18689.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тарасова, О. В. "Банківська система України: актуальні питання державного регулювання". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59447.

Full text
Abstract:
Процес формування нової економічної системи на засадах ринкових відносин, який відбувається в Україні, породжує комплекс суперечливих підходів у вирішенні проблем трансформації народногосподарського комплексу. Особливістю трансформаційного процесу в Україні є необхідність формування нових підходів до регулювання макроекономічних процесів. Це, у свою чергу, потребує нових підходів до проведення грошово- кредитної політики як складової єдиної економічної політики держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Політика державного регулювання"

1

Кібік, Ольга Миколаївна, Євгенія Валентинівна Редіна, Вячеслав Олексійович Котлубай та ін. Кібік О., Редіна Є., Котлубай В., Слободянюк О., Корнілова О., Примаченко І., Візіренко С. Основи економіки : навч. посіб. Одеса : Фенікс ; Національний університет «Одеська юридична академія», 2025. https://doi.org/10.32837/11300.29819.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник «Основи економіки» охоплює фундаментальні аспекти функціонування сучасної економіки, її структуру, закономірності та механізми розвитку, розглядає ключові економічні категорії, принципи організації господарської діяльності, особливості ринкового механізму та його регулювання. Значна увага приділена державному регулюванню ринку, антимонопольній політиці та фінансовій системі, включаючи банківську діяльність, фондовий ринок, інфляційні процеси та грошовокредитну політику. Також досліджується конкурентне середовище, типи конкуренції й ринкових ситуацій. Окремий розділ присвячено економічному зростанню та сталому розвитку. Увага також приділяється підприємництву та бізнесу, їхнім видам, особливостям ведення та фінансовим результатам. Розглядається роль домогосподарств у системі економічних відносин, їхні доходи, витрати та заощадження. Окремий розділ присвячено економічній політиці держави, податковій системі, державним видаткам і заходам боротьби з тіньовою економікою. Важливим аспектом посібника є аналіз тіньової економіки, її впливу на національну економіку та шляхи детінізації. Розглядаються фактори економічного зростання, концепції сталого розвитку, глобалізаційних процесів і цифрових трансформацій в економіці. Посібник призначений для здобувачів вищих навчальних закладів, що здобувають освіту різних рівнів, практиків та інших зацікавлених осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Політика державного регулювання"

1

Петруненко, Ярослав Вікторович. "РОЗДІЛ 6. ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ ЯК АКСІОЛОГІЧНА ОСНОВА ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.6.203-222.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлюються окремі питання ефективного використання публічних коштів як аксіологічної основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. З’ясовано взаємозв’язок між механізмом використання публічних коштів та формуванням державної політики у сфері регулювання економічних відносин. Автором визначається поняття та критерії ефективності використання публічних коштів у процесі реалізації державної регуляторної політики. Досліджено правові засади забезпечення ефективного використання публічних коштів, визначаються шляхи удосконалення відповідного законодавства. Охарактеризовано види юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері використання публічних коштів. Особлива увага приділяється аналізу досвіду деяких зарубіжних країн у сфері забезпечення ефективного використання публічних коштів у процесі реалізації державної регуляторної політики. На підставі проведеного дослідження автором сформульовано критерії ефективності використання публічних коштів у процесі державного регулювання економічних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рудік, О. М., та Є. М. Бондарець. "Поліпшення державного регулювання: політика Організації економічного співробітництва та розвитку і практичний досвід ЄС". У МОДЕРНІЗАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН СВІТОВОГО ПРОСТОРУ. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-246-6-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Політика державного регулювання"

1

Кащук, О. Д. "Особливості регулювання державної житлової політики". У І МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ТАВРІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО 160-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО. ЧАСТИНА 2. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-303-6-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дідик, Андрій. "СКЛАДОВІ ЕЛЕМЕНТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ПОЛІТИКОЮ". У EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2025. https://doi.org/10.36074/logos-09.05.2025.023.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Баряхтар, Марина. "МЕХАНІЗМИ ПОДАТКОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ В КОНТЕКСТІ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ". У SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2025. https://doi.org/10.36074/logos-14.02.2025.010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Геворкян, А. Ю. "Удосконалення напрямів державного управління та регулювання у сфері інформаційної політики для зміцнення економічної безпеки території". У BEST PRACTICES OF PUBLIC ADMINISTRATION: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-121-3-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!