Academic literature on the topic 'Право на розвиток'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Право на розвиток.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Право на розвиток"

1

КОБИЛЕЦЬКИЙ, МИКОЛА. "Вплив магдебурзького права на розвиток місцевого самоврядування в Україні (ХІV–ХІХ століття)". Право України, № 2020/01 (2020): 212. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-01-212.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано вплив магдебурзького права на розвиток місцевого самоврядування в Україні (ХІV–ХІХ ст.). Акцентовано увагу на тому, що магдебурзьке право є однією з найвідоміших систем середньовічного міського права, яка регулювала різноманітні політичні, соціально-економічні та правові відносини того часу. Територіально воно поширювалося у Центрально-Східній Європі, а отже, і на українських землях у Галицько-Волинській державі, а після припинення її існування – на українських землях, що увійшли до складу Польського королівства, Великого князівства Литовського, Речі Посполитої та Росій
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кожура, Л. О. "ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ НОРМЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ І СВОБОД ДІТЕЙ У НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО". Прикарпатський юридичний вісник 2, № 4(29) (2020): 108–11. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v2i4(29).444.

Full text
Abstract:
У роботі розкрито систему міжнародних актів, які визначають права та свободи дітей. Запропоновано пра-ва дітей, що визначені в Конвенції про права дитини, поділити так: 1) соціальні права: право на життя та здоровий розвиток дитини (ст. 6); право на реєстрацію зразу ж після народження й із моменту народження має право на ім’я й набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування (ст. 7); право дитина не роз-лучалася з батьками всупереч їхньому бажанню (ст. 9); 2) право на захист: право на захист від незаконно-го переміщення й неповернення діт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Швець, Ю. Ю. "Місце права особи на охорону здоров'я в системі прав людини". Прикарпатський юридичний вісник, № 2(31) (4 вересня 2020): 138–42. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(31).581.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню проблеми співвідношення права на охорону здоров'я з іншими конституційними правами та визначенню його місця у системі таких прав. Проаналізоване змістове та сутнісне співвідношення права на охорону здоров'я з такими конституційними правами, як право на життя, рівність і вільний розвиток, достатній життєвий рівень, повагу до гідності, свободу та особисту недоторканність, відпочинок тощо. На підставі проведеного аналізу зроблено висновок про місце права на охорону здоров'я у системі інших конституційних прав.
 Обґрунтовано, що право на охорону здоров'я є самост
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сабура, Світлана Олександрівна. "СУБ'ЄКТИВНЕ ПРАВО НА ТВОРЧІСТЬ У СИСТЕМІ СУБ'ЄКТИВНИХ ПРАВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА". Часопис цивілістики, № 39 (20 січня 2021): 50–53. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i39.380.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті актуальні питання, що виникають під час розгляду структури суб'єктивного права взагалі та, зокрема, суб'єктивного права на творчість. Нині дуже вагома роль творчих процесів у суспільстві, і людина, що проявляє своє творчі здібності та оприлюднює їх, з одного боку, робить чималий внесок у розвиток суспільства, з іншого - має право з боку закону на захист таких «проявів» творчості. Важливість розгляду питання існує не перший рік, адже із прийняття Конституції України наша держава відкрила більш широкі можливості у тлумаченні та розширенні деяких суб'єктивних прав. Право на тв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гопанчук, Василь Степанович, Анжела Леонідівна Калінюк та Катерина Володимирівна Куцик. "ПРАВО ДІТЕЙ (ПАСИНКА, ПАДЧЕРКИ) НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я КРІЗЬ ПРИЗМУ ВИКОНАННЯ ВІТЧИМОМ, МАЧУХОЮ СВОЇХ ОБОВ’ЯЗКІВ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 6 (21 березня 2023): 149–54. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.6.24.

Full text
Abstract:
В статті наголошено, що право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичний догляд є конституційним, і невід’ємним правом особи, зміст якого визначено на рівні закону. Зокрема, що стосується права дитини на охорону здоров’я, то Законом України «Про охорону дитинства», визначено, що держава гарантує дитині право на охорону здоров’я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, сприяє створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формування навичок здорового способу життя. Авторами підкреслено, обов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Балобанова, Д. О. "Вимір "Sustainable development" для динаміки кримінального права". Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 27 (19 січня 2021): 13–21. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v27i0.676.

Full text
Abstract:
Оптимальним розвитком кримінального права є його стійкий розвиток. Це стосується технічного складника динаміки кримінального права, що зумовлюється і змістовим, і сучасним ідеологічним її спрямуванням. Під стійким розвитком кримінального права доцільно розуміти послідовний еволюційний комплексний розвиток галузі кримінального права, який базується на наступності та узгодженості, спрямований до досягнення запланованої мети. Отже, стійкий розвиток зазвичай еволюційний, але включає в себе і необхідні інновації та реформи. Так, стійкий розвиток кримінального права в умовах трансформації системи ці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

МЕРЕЖКО, ОЛЕКСАНДР. "Міжнародно-правові аспекти принципу народовладдя". Право України, № 2019/11 (2019): 144. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-11-144.

Full text
Abstract:
Принцип народовладдя має не тільки національно-правові, а й міжнародно-правові аспекти, оскільки в міжнародних відносинах держави є інструментом, за допомогою якого народи взаємодіють один з одним і воля народу виражається у міжнародних відносинах через державні органи. Опосередкований вплив на формування та функціонування міжнародного права можуть мати міжнародні неурядові організації. У міжнародному праві є норми, спрямовані на захист народів та їхнього існування. Мета статті – дослідити те, як принцип народовладдя втілюється у мінародноправові форми. Зокрема, дослідити роль принципу демокра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гордеюк, Алла. "КЛЮЧОВІ ЗМІНИ У ЗАКОНІ УКРАЇНИ «ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНА ПРАВА: АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД»". Пропілеї права та безпеки, № 4 (22 березня 2024): 56–60. http://dx.doi.org/10.32620/pls.2024.4.07.

Full text
Abstract:
Висвітленно зміни у законодавстві про авторське право і суміжні права, що відбулися з оглядом на таки чинники як диджиталізація суспільства, активний розвиток нових технологій та євроінтеграційні процеси в Україні. Виділено та проаналізовано нові нормативні положення, що визначаються у Цивільному кодексі України та оновленому Законі України «Про авторське право і суміжні права» стосовно: законодавчого закріплення оригінальності, як критерію охороноздатності об’єктів авторського права; правил розподілення інтелектуальних майнових прав на службові твори та твори, створені за замовленням; права о
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мукомела, Ірина. "Право на комунікацію: еволюція та роль в інформаційному суспільстві". State Building and Local Government, № 42 (10 листопада 2021): 52–66. https://doi.org/10.31359/1993-0941-2021-42-52.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу права на комунікацію та його ролі в інформаційному суспільстві. Висвітлено еволюційний розвиток права на комунікацію. Розкрито зміст права на комунікацію. Здійснено аналіз права на комунікацію через теорію поколінь прав людини. Зосереджено увагу на тісному зв’язку права на комунікацію з правом на доступ до Інтернету. Обґрунтовується необхідність законодавчого закріплення права на комунікацію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ГРИЩУК, ОКСАНА. "Філософія людської гідності у праві". Право України, № 2018/09 (2018): 14. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-09-014.

Full text
Abstract:
Людська гідність органічно вплетена у всю систему суспільних відносин, є точкою відліку місця людини у суспільстві й одночасно забезпечення певного рівня людської гідності визнається метою існування всієї суспільної організації. Зміст людської гідності в усі часи становила міра свободи людини у суспільстві, тобто її можливості й права, тоді як кількість, зміст і обсяг цих прав постійно змінюються разом зі зміною і розвитком суспільства. Людська гідність визнана багатьма державами і міжнародним правом основною соціальною цінністю та джерелом прав людини, проте кожного дня трапляються непоодинок
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Право на розвиток"

1

Бабін, Б. В. "Право на розвиток у контексті програмного регулювання міжнародних відносин". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59743.

Full text
Abstract:
Розглядаються питання дослідження категорій розвитку та права на розвиток в сучасних міжнародних відносинах .<br>The issues of studying the categories of development and the right to development in contemporary international relations are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чернадчук, Олександр Вікторович, Александр Викторович Чернадчук та Oleksandr Viktorovych Chernadchuk. "Щодо впливу правових факторів на розвиток бюджетного законодавства України". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34040.

Full text
Abstract:
Вплив права на законодавство зумовлений співвідношенням та взаємозв’язком права і законодавства як змісту та форми. Привертає увагу той факт, що оскільки право є здебільшого об’єктивним явищем, то це вказує на об’єктивну природу правових факторів впливу на розвиток законодавства. Серед правових факторів впливу видокремлюють принципи права, правосвідомість, законодавчу діяльність. Принципи бюджетного права є потужними факторами впливу як на формування, так і на розвиток бюджетного законодавства, що пояснюється їх значенням у системі права як основних, базових засад. Будь-які зміни, що відбувают
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чечун, О. В. "Право дітей та молоді на вільний та всебічний розвиток своєї особистості". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60288.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Биков, О. М. "Право людини на релігійну свободу: проблеми та перспективи розвитку". Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19607.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іваненко, А. В. "ВПЛИВ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА РОЗВИТОК ПОВІТРЯНОГО І КОСМІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ". Thesis, АЕРО-2018. Повітряне і космічне право: [Матеріали Всеукраїнської конференції молодих учених і студентів, м. Київ, Національний авіаційний університет, 22 листопада 2018 р.] Том 1. – Тернопіль: Вектор, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37164.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Андріїв, В. М. "Деякі аспекти розвитку трудових прав на сучасному етапі". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36738.

Full text
Abstract:
Трудові права тепер не є другорядними по відношенню до політичних та громадянських прав, вони стали рівнозначними правами означених груп та зайняли належне їм місце в системі прав та свобод людини. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36738
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ковальчук, Олександр Михайлович. "Розвиток теорії права у Київському університеті в XIX - на початку XX століття". Дис. канд. юрид. наук, КНУТШ, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Такаджі, Людмила Геннадіївна. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРАВА НА ЧЕСТЬ, ГІДНІСТЬ ТА ЗАХИСТ ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ". Thesis, НАУ, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/27969.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Петреченко, Світлана Анатоліївна. "Розвиток інституту права власності на українських землях у складі Російської імперії наприкінці XVIII - на початку XIX століття". Дис. канд. юрид. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мотрюк, А. Д. "Захист права на наукове відкриття як одна з основних умов розвитку науки в Україні". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34115.

Full text
Abstract:
Державна політика у сфері захисту об’єктів інтелектуальної власності, зокрема наукового відкриття надасть змогу створювати принципово нові напрями у розвитку окремих галузей науки, сприятиме науково-технічному прогресу держави, забезпеченню усіх сфер діяльності науковими інноваційними продуктами. У зв’язку з невеликою кількістю наукових відкриттів та недостатньою їх законодавчою регламентацією, питання щодо охорони наукових відкриттів в Україні залишається недостатньо висвітленим та потребує належного вирішення. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/han
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Право на розвиток"

1

Кулiнiч, Ольга Олексіївна. Право фізичної особи на власне зображення: The right of private person to the own image : сучасний стан та перспективи розвитку : монографія. Юридична література, 2016.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Щукін, Олександр. Щукін О. Захист права працівників на професійний розвиток : практикум для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищої освіти галузі знань 08-Право спец. 081-Право [Електронне видання]. Одеса : Фенікс, 2024. http://dx.doi.org/10.32837/11300.27521.

Full text
Abstract:
Практикум відповідає програмі навчальної дисципліни «Захист права працівників на професійний розвиток». Містить тематичний план курсу, практичні завдання, тестові завдання, фабули, теми рефератів, список рекомендованих нормативно-правових актів і спеціальної літератури, питання до заліку. Практикум призначений для забезпечення навчальної, методичної та організаційної діяльності учасників освітнього процесу під час проведення аудиторної, самостійної та індивідуальної робіт здобувачів вищої освіти, підготовки їх до заліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бакаянова, Нана Мезенівна, та Олена Олегівна Храпенко. Бакаянова Н. М. Історія адвокатури України : метод. вказівки для здобув. вищої освіти першого рівня за спец. 081 «Право» [Електронне видання]. Одеса : Фенікс, 2023. http://dx.doi.org/10.32837/11300.25482.

Full text
Abstract:
Методичні вказівки підготовлені для здобувачів вищої освіти першого рівня НУ «Одеська юридична академія» з метою засвоєння ними знань про історичний розвиток адвокатури України. Містять перелік тем, які розглядаються під час навчання, та завдання, які студенти вирішують під час практичної роботи в процесі навчання; посилання на пам'ятники права, акти законодавства, що діяли на українських землях в різні історичні часи, чинне законодавство України та наукову літературу. Методичні вказівки призначені для здобувачів вищої освіти першого рівня за спеціальністю 081 «Право»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Туляков, Вячеслав Олексійович. Апроксимація кримінального законодавства України до права ЄС (методологія питання). Одеса : НУ «ОЮА», 2023. http://dx.doi.org/10.32837/11300.23407.

Full text
Abstract:
Приймаючи рішення щодо підтримки кандидатури України до вступу в ЄС. Європейська комісія звернула увагу на необхідність подальшого розвитку напрямку розвитку системи правосуддя та захисту фундаментальних прав людини законодавства України у відповідності із правоположеннями ЄС в сфері юстиції, свободи та безпеки (Justice, Freedom and Security). Суттєва роль у цьому належить розвитку кримінального законодавства України із спрямованістю останнього на захист фундаментальних прав і свобод та безпеки громадянина. Поруч з цим у практиці апроксимації національного кримінального законодавства до права
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Наука міжнародного права на рубежі століть. Тенденції розвитку та трансформації. ЛНУ імені Івана Франка, 2016.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Канєнберг-Сандул, О. К., О. В. Пасечник, В. В. Форманюк та Р. Ф. Харитонов. Інституціональне право Європейського Союзу : навчально-методичний посібник. Львів: Видавець Кошовий Б.-П.О., 2023. http://dx.doi.org/10.32837/11300.27251.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному посібнику викладено стислий зміст правових засад та розвитку інституційної системи Європейського Союзу, правового статусу Європейського Паламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської Ради, Європейської Комісії, Суду ЄС, Рахункової Палати ЄС та Європейського Центрального Банку як інститутів ЄС, а також аналіз діяльності деяких органів та агентств, які впливають на процес прийняття рішень та реалізацію політик ЄС, методичні матеріали до лекційного курсу та практичних завдань з інституціонального права ЄС. Навчально-методичний посібник призначений для студентів Націонал
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дробуш, Ірина, ред. Сучасні тенденції розвитку публічного права: матеріали круглого столу. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/23.06.2021.

Full text
Abstract:
У збірнику публікуються матеріали круглого столу « Сучасні тенденції розвитку публічного права» (м. Острог, 21 травня 2021 року) на актуальну державно-правову проблематику. Наведені тези доповідей розкривають сучасний стан та проблематику реформування державно-правових інститутів в контексті сучасної конституційної реформи у світлі євро інтеграційного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дрьомін, В. М., А. І. Марчук та В. Я. Цитряк. Кримінально-виконавче право : навч.-метод. посіб. [Електронне видання]. Одеса : Фенікс, 2024. http://dx.doi.org/10.32837/11300.27816.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному посібнику висвітлено основні проблеми кримінально- виконавчого права на сучасному етапі розвитку пенітенціарної системи України. Розглянута система органів та установ, що виконують покарання в Україні, порядок та умови виконання й відбування усіх видів кримінальних покарань, особливості відбування покарання різними категоріями засуджених, проблеми звільнення від відбування покарань. У посібнику наводяться методики підготовки до занять, банк тестів, практичних задач, перелік навчальних тем та питань для підготовки до іспитів. Зібрано перелік нормативно – правових докумен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фінансове право в умовах цифрової трансформації. Чернівці : Технодрук, 2021. http://dx.doi.org/10.32837/11300.15123.

Full text
Abstract:
Монографія присвячена сучасному етапу світового економічного та соціального розвитку, що характеризується процесами цифровізації, впливаючи на сферу публічних фінансів та вимагаючи модернізації шляхів вдосконалення правового регулювання, адекватного цифровій економіці. У монографії вчені представили своє бачення вирішення найактуальніших проблем правового регулювання фінансових відносин в умовах цифрової трансформації. Висвітлено питання правового регулювання бюджетних та податкових відносин в умовах цифрової трансформації, правових засобів захисту публічних інтересів від агресивного податково
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дрьомін, В. М., Л. І. Аркуша, Т. В. Мельничук та ін. Дрьомін В. М. Кримінологічні теорії, емпіричні дослідження та превентивні практики : навч.-метод. посіб. [Електронне видання]. Одеса : Фенікс, 2024. http://dx.doi.org/10.32837/11300.27899.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному посібнику розглядаються окремі напрями розвитку кримінологічної науки з точки зору історичної ретроспективи та прогнозування її розвитку, акцентується увага на теоретико-методичних засадах кримінологічних досліджень, пропонуються для розгляду сучасні стратегії протидії злочинності та шляхи впровадження превентивних заходів у практику кримінальної юстиції. У посібнику наводяться тези лекцій, методичні вказівки, плани практичних занять, завдання для самостійної роботи, перелік спеціальної літератури та інтернет-ресурсів. Розраховано для здобувачів вищої освіти ступеня док
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Право на розвиток"

1

Федорко, Марина Сергіївна. "РОЗДІЛ 8. ОБМЕЖЕНІ РЕЧОВІ ПРАВА У ПРАВОПОРЯДКАХ НІМЕЧЧИНИ, ФРАНЦІЇ ТА УКРАЇНИ: ТРАДИЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.8.259-298.

Full text
Abstract:
Процеси глобалізації права, які відбуваються останнім часом, зумовлюють інтенсивну модернізацію речового права, що має наслідком позначення певних тенденцій його розвитку, які простежуються в більшості правопорядків. Не є винятком й Україна. Так, у Концепції оновлення Цивільного кодексу України, яка була підготовлена членами Робочої групи, створеної на виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення робочої групи щодо рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України» від 17 липня 2019 р. № 650 запропоновані структурні та змістовні зміни системи речових прав. Відправною точкою в реформуванні вітчизняної правової бази, її вдосконаленні та приведенні у відповідність з об’єктивними потребами суспільства та обороту мають стати законодавчі та доктринальні положення та правозастосовна практика інших правових систем. Оскільки в основу Концепції оновлення Цивільного кодексу України покладено сучасний досвід рекодифікації цивільних кодексів Франції та Німеччини, автор на підставі аналізу положень законодавства, доктрини та судової практики зазначених країн досліджує зміст окремих обмежених речових прав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ільєва, Наталія Василівна. "РОЗДІЛ 5. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ І КОНТРОЛЮ ЗА НОТАРІАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ В УКРАЇНІ". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.5.161-202.

Full text
Abstract:
Досліджено проблеми адміністративно-правового регулювання організації нотаріальної діяльності та питання щодо здійснення контролю за нотаріальною діяльністю в Україні. В даному дослідженні виділено основні напрямки правового регулювання організації органів нотаріату в Україні: процедура допуску громадян до здійснення нотаріальної діяльності, вимоги до претендентів набуття статусу нотаріуса і умови набуття; порядок складання кваліфікаційного іспиту, порядок видачі та анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю; порядок вчинення нотаріальних дій; організація діяльності державних нотаріальних контор і державного нотаріального архіву; контроль за організацією органів нотаріату, перевірка організації нотаріальної діяльності державних та приватних нотаріусів і виконання ними правил нотаріального діловодства в Україні.&#x0D; На основі комплексного дослідження визначені основні напрямки розвитку адміністративно правового регулювання нотаріальної діяльності, автор виділяє провідні проблемні питання та шляхи їх вирішення в процесі реформування організації нотаріальної діяльності в Україні. Проаналізовано чинне законодавство, що закріплює публічно-правовий статус суб’єктів нотаріальної діяльності в Україні. Окрему увагу приділено особливостям правового регулювання окремих напрямків нотаріальної діяльності. На основі вивчення закордонного досвіду здійснення нотаріальної діяльності окреслено перспективні напрямки та можливості адаптування їх до існуючої системи нотаріальних органів. Обґрунтовано науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, спрямовані на удосконалення законодавства, норми якого регулюють відносини у сфері нотаріальної діяльності в Україні &#x0D; Вказане актуалізує необхідність проведення наукового пошуку у напрямку формування шляхів удосконалення адміністративно-правового регулювання відносин у сфері нотаріальної діяльності та необхідності запровадження дієвого та ефективного публічно-правового інституту, що забезпечить охорону та захист прав і законних інтересів громадян та юридичних осіб шляхом вчинення нотаріальних дій від імені держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Миколенко, Олена Миколаївна. "РОЗДІЛ 4. АДМІНІСТРАТИВНО-ДЕЛІКТНЕ ПРАВО УКРАЇНИ (СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ)". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.4.117-160.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасний стан адміністративно-правового регулювання відносин щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Встановлено, що систематизація адміністративно деліктного законодавства, яка відбулася ще за часів Радянського Союзу, не відповідає потребам сьогодення ні за формою, ні за структурою, ні за змістом. Здійснено критичний аналіз структури Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), на підставі чого було визначено три причини внесення змін до неї за останні тридцять п’ять років: а) вдосконалення термінології, що використовується в адміністративно-деліктному праві; б) виникнення у суспільстві протиправних діянь, які потребували застосування заходів адміністративної відповідальності, але не відповідали критеріям класифікації правопорушень у Особливій частині КУпАП, що були розроблені і запропоновані ще в радянські часи; в) безпідставне і науково необґрунтоване розширення переліку адміністративних стягнень. Детальному аналізу було піддано матеріальні і процесуальні норми чинного адміністративно-деліктного законодавства та запропоновано шляхи їх вирішення в сучасних умовах державотворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павлова, Тетяна Олександрівна. "РОЗДІЛ 7. ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ЯК ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВИ ТА ОКРЕМИХ ОРГАНІВ КРИМІНАЛЬНОЇ ЮСТИЦІЇ". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.7.223-258.

Full text
Abstract:
У розділі досліджено державу як соціальний інститут через призму її взаємодії із громадянським суспільством, окремими органами кримінальної юстиції в умовах процесу цифровізації (англ. діджиталізації), який базується на правових засадах та необхідності побудови простого, прозорого та якісного інформаційного зв’язку та взаємної відповідальності між суб’єктами отримання цифрових послуг. Проаналізовано передумови розвитку та правові засади процесу діджиталізації, як неминучого та необхідного процесу впровадження новітніх форм взаємодії, між усіма суб’єктами політичної системи суспільства. Окрема увага приділяється дослідженню процесу діджиталізації в органах досудового розслідування та діяльності органів пробації. Зроблено висновки про необхідність: подальшого удосконалення правової бази процесу діджиталізації в усіх сферах взаємодії між державою та громадянським суспільством, особливо у сфері судової та правоохоронної діяльності; підвищення взаємної відповідальності держави та громадянина, створення можливості для кожного громадянина бути активним суб’єктом в процесі отримання доступу до цифрових послуг як в державних органах та установах, так і в приватному секторі, у тому числі у ході здійснення кримінального провадження; сформувати якісний рівень електронного правосуддя в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Левченко, А. В. "Становлення та розвиток права на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції як право першого покоління". У ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ ТА У ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ: ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-235-0-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Prytyka, Yurii. "Civil Procedure of Ukraine: The Main Trends of Evolution During the Period of Independence." In Access to justice in the light of sustainable development: to the 30th anniversary of Ukraine's independence ed. by Yuri Prytyka and Iryna Izarova. VD Dakor, 2021. http://dx.doi.org/10.33327/ajee-18-21-cp1-1.

Full text
Abstract:
Тридцятиріччя незалежності України дає змогу подивитися на пройдений складний і тернистий шлях, який наша країна пройшла, повстаючи з руїн по- страдянського простору і розбудовуючи незалежну демократичну правову державу, проаналізувати його й оцінити здобутки і виявити прорахунки, дати загальну оцінку змінам і численним реформам, що відбулися. Розуміння тенденцій еволюціонування сучасного цивільного процесу важ- ливе, оскільки дозволяє більш точно визначати шляхи вдосконалення законодавства й судової практики і сприяє формуванню адекватної до сус- пільних запитів системи цивільного процесу й системи цивільної юрисдик- ції в цілому. Інститути правосуддя й судочинства повинні модернізуватися відповідно до потреб сучасного суспільства, виходячи не тільки з такого очевидно- го цивілізаційного факту, як фундаменталізація прав людини у межах на- ціонального й інтернаціонального правопорядків. Тому беззаперечною є необхідність віднайдення відповідних концептів, що стосуються спад- коємності, традицій і новацій у цивілістичній процесуальній сфері і які відображали б сучасні теоретико-прикладні проблеми науки цивільного процесуального права1. Важливим для розвитку є й аспект міжнародно-правового характеру, оскіль- ки в сучасних умовах гармонізації й уніфікації цивільних процесуальних про- цедур, інститутів, вироблення загальносвітових і європейських стандартів спеціалісти, причетні до розробки процесуального законодавства, звісно, знаходяться під впливом цих концепцій і підходів. Орієнтиром для вдосконалення законодавства є потреби практики, котрі, накладаючись на історично сформовані способи їх вирішення за кордоном, тобто у міжнародному праві, стимулюють пошук і наближають віднайдення нового вирішення проблеми. Крім того, розвиток самого суспільства, сучасних технологій, зокрема, пов’я- заний із штучним інтелектом і комунікаціями, або неочікувані виклики всесвітнього характеру також впливають на еволюцію права, у тому числі цивільного процесуального. Так, пандемія Ковід-19 змусила скоріше перехо- дити на онлайн-технології здійснення судових процесів. Таким чином, на кожному витку розвитку процесуального права і всієї сис- теми цивільної юрисдикції необхідно обрати найбільш прийнятний і раціо- нальний процесуальний інструментарій, який буде адекватніше відображати існуючі реалії. Виходячи із сказаного, необхідно насамперед виокремити тенденції вдоскона- лення цивільного процесу, які характеризують його сучасний стан і дають змогу спрогнозувати шляхи його подальшого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Смерічевський, С. Ф., О. В. Чумак, and В. Є. Командровська. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОРІЄНТИРИ У СТРАТЕГІЧНОМУ УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-28.

Full text
Abstract:
Стратегічне управління розглянуто крізь призму умов ефективного функціонування підприємств за ринкових умов та кола визначених імперативів, для чого проаналізовано трактування цього терміна в науковій літературі та зауважено на основних проблемах сьогодення щодо даної теорії. Зауважено на важливість одного з інструментів зв’язку між урядом і установою, яка реалізує права власника, – стратегічного плану. У розвиток даного тезису акцентовано на необхідності розроблення корпоративної стратегії, яка визначає загальний напрям розвитку підприємства та бізнес-стратегії. Оскільки формування стратегії державного підприємства базується на стратегії власності держави, із метою підвищення дієвості та співвідношення процесу стратегічного управління економічним розвитком державних підприємств за умов кризових явищ запропоновано складати Карту програми стратегії управління, яка дає змогу враховувати ключові складники стратегії, що визначають результативність стратегічного плану. Рекомендовано акцентувати увагу на концептуальному складнику підходу до стратегічного управління, який передбачає, зокрема, побудову функціональних стратегій залежно від виду державних підприємств. Стратегічне управління посилює встановлення балансу між централізованою та децентралізованою системами управління державним підприємством за умов розроблення комунікаційної інфраструктури для їх ефективної взаємодії по вертикалі й горизонталі управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Легеза, Ю. О. "Право на безпечне довкілля: проблеми нормативного визначення та захисту". У НОВІТНІ ДОСЯГНЕННЯ ТА ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-244-2-2-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Izarova, Iryna. "Civil Procedure Reforms During the Period of Ukrainian Independence: New Goals and Principles." In Access to justice in the light of sustainable development: to the 30th anniversary of Ukraine's independence ed. by Yuri Prytyka and Iryna Izarova. VD Dakor, 2021. http://dx.doi.org/10.33327/ajee-18-21-cp1-2.

Full text
Abstract:
Доступ до правосуддя є невід’ємним елементом верховенства права й демократичної правової держави. Забезпечення рівного доступу до правосуддя для всіх визначено у цілях сталого розвитку, що пояснює підвищення інтересу до вивчення ефективних шляхів його досягнення, зокрема, із досвіду провідних держав світу. Виходячи з наведеного, для держав, що вибороли свою незалежність не так давно, серед яких і Україна, особливої актуальності набувають розбудова ефективної системи правосуддя та її трансформація в умовах прагнення до сталого розвитку. Тридцятиріччя незалежності нашої країни — це гарна нагода для переосмислення проміжних результатів і досягнень, пошуку шляхів подальшого розвитку з урахуванням геополітичної ситуації й загальносвіто- вих тенденцій. Україна є однією з держав — засновниць Організації Об’єднаних Націй (ООН)1, і українська влада підтримує Цілі сталого розвитку ООН2. Крім того, Україна є однією з найбільших країн Європи за територією та кількістю населення3. Водночас у звіті Світового банку, у якому порівнюється регулювання підпри- ємницької діяльності, наша країна посідає 64 місце із 190 з точки зору просто- ти ведення бізнесу4. За даними Freedom House у звіті «Свобода у світі», Україні надано статус «частково вільної» (partly free status) через дуже низькі показни- ки верховенства права (6/16), незалежності судової влади (1/4), а також через низький рівень захисту від незаконного застосування фізичної сили і свободи від війни і повстань (1/4)5. У цій главі будуть узагальнені досягнення реформ цивільного процесуаль- ного права, що були провадилися упродовж періоду незалежності України, а також охарактеризовані нові підходи до визначення мети й окремих прин- ципів сучасного цивільного процесу, зокрема, принципу співробітництва суду і сторін у цивільному судочинстві. Визначальними у даному контексті є підтримка ідеї сталого розвитку й необхідність досягнення цілей сталого розвитку, насамперед забезпечення доступу до правосуддя для всіх, мирних і ефективних інституцій на всіх рівнях3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Уразовська, О. С. "Спадкування права на земельну ділянку за законодавством України". У НОВІТНІ ДОСЯГНЕННЯ ТА ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-244-2-2-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Право на розвиток"

1

Наливайко, Л. Р., та Ю. В. Лебедєва. "Право на штучне переривання вагітності: законодавство Польщі". У РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК НЕОБХІДНА СКЛАДОВА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ. Liha-Pres, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-271-8-60.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Словська, Ірина Євгенівна, та Марія Олександрівна Семенович. "ПРАВО ГРОМАДЯН НА УЧАСТЬ У МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ". У СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ. Liha-Pres, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-287-9-70.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Малеш, П. В. "Право на свободу пересування і право на свободу та особисту недоторканність: питання співвідношення в контексті практики Європейського суду з прав людини". У «ЗАКАРПАТСЬКІ ПРАВОВІ ЧИТАННЯ. СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІНСТИТУЦІЙНА СПРОМОЖНІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТИ». Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-377-7-87.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бєлов, Д. М., та М. В. Бєлова. "Право людини на забуття: окремі аспекти". У «ЗАКАРПАТСЬКІ ПРАВОВІ ЧИТАННЯ. СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІНСТИТУЦІЙНА СПРОМОЖНІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТИ». Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-377-7-67.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кохтюк, В. А. "Право на свободу совісті як чинник розбудови громадянського суспільства в Україні". У СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-359-3-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Коломоєць, Тетяна Олександрівна. "Адміністративне право як навчальна дисципліна: яким може бути погляд на систему?" У РОЗВИТОК ДОКТРИНИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА В УМОВАХ СУЧАСНИХ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ. Liha-Pres, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-497-2-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ворон, Д. Л. "Право людини на освіту: конституційно-правові та доктринальні засади". У «ЗАКАРПАТСЬКІ ПРАВОВІ ЧИТАННЯ. СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІНСТИТУЦІЙНА СПРОМОЖНІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТИ». Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-377-7-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Калько, А. І. "Право на сім'ю та виконання військового обов'язку в умовах воєнного стану". У «ЗАКАРПАТСЬКІ ПРАВОВІ ЧИТАННЯ. СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІНСТИТУЦІЙНА СПРОМОЖНІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТИ». Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-377-7-111.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ільіна, Ганна Володимирівна. "ЗАКРІПЛЕННЯ ПРАВО НА ОСВІТУ В МІЖНАРОДНОМУ БІЛЛІ ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ". У АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ ЮРИДИЧНОЇ НАУКИ В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ. Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-395-1-50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Токарева, В. О. "ПРАВО НА ВИДАЛЕННЯ ТА ПРАВО НА ЧИСТИЙ ЦИФРОВИЙ ЛИСТ". У ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН: ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМИ НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ. Liha-Pres, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-268-8-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Право на розвиток"

1

Розовський, Б., Ю. Івчук, О. Арсентьєва та ін. Напрями розвитку законодавства України в контексті євроінтеграції. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. https://doi.org/10.33216/reportsnu(uf-04-20)-2023-160.

Full text
Abstract:
У звіті відображені проведені викладачами кафедри дослідження, аналіз національних та міжнародних нормативно-правових актів, визначені тенденції та проблеми розвитку законодавства України в процесі гармонізації національ-ного законодавства з міжнародним. Досліджено процес адаптації національної нормативної бази до міжнарод-них стандартів, зокрема питання верховенства права, трудового права, соціально-го захисту та охорони праці. Аналізуються взаємодія міжнародних трудових ста-ндартів з українським законодавством, а також проблеми правового регулювання дистанційної зайнятості. Висвітлено роль Є
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дороніна, Т. О., та А. А. Вербенець. Освітня політика Республіки Мальта: пріоритетні напрями розвитку інклюзивного навчання. Класичний приватний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3046.

Full text
Abstract:
У статті представлено огляд регуляторних актів Республіки Мальта, що внормовують розвиток інклюзивного навчання. Указано, що навчання учнів з особливими освітніми потребами на Мальті, як і в більшості європейських країн, формувалося в межах медичної (обмежувальної) концепції. Аналіз національних систем інклюзивної освіти доводить, що обов’язковою базою для її запровадження та функціонування є система законодавчих актів, котрі декларують необхідні права і свободи та містять механізми забезпечення. Звернення до джерел з історії становлення інклюзивної освіти на Мальті дозволяє констатувати посту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марчик, В. І., та О. В. Порохненко. Мотиваційні потреби студентської молоді в сучасній системі фізичного виховання. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка ; КОЛО, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1922.

Full text
Abstract:
В дослідженні прийняли участь студенти, як юнаки, так і дівчата, педагогічного університету (у відвідувані академічних занять 76 осіб, секційних – 48 осіб). Студентам була запропонована анкета з правом вибору двох тверджень «Я займаюсь фізичними вправами (на академічних/секційних заняттях) з метою»: вдосконалити фізичний розвиток, укріпити здоров’я, отримати залік, отримати задоволення, інше. Мотиваційні потреби студентської молоді у використанні засобів фізичної культури і спорту на навчальних академічних і секційних заняттях є різними. Чверть студентів за необхідністю отримання заліку вимуше
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Братченко, Людмила Євгеніївна, та Олена Олексіївна Комарова. Характеристика структури системи пенсійного забеспечення сучасної України. ORT Publishing Schwieberdinger Str. 59 70435 Stuttgart, Germany, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3275.

Full text
Abstract:
У роботі досліджуються категорії «пенсія», «пенсійне забезпечення», «пенсіонер», «пенсійна система». Розглядається історія пенсії та її зміни із розвитком держав, а також, як при цьому змінювалася й ідеологія пенсії. Досліджуються різні підходи науковців щодо визначення понять «пенсія» і «пенсійне забезпечення» та розглядаються відмінні ознаки пенсійного забезпечення (пенсійне законодавство, що встановлює коло забезпечуваних осіб, які мають право на певні види пенсій; джерела фінансування певних видів пенсій; умови пенсійного забезпечення; розміри видів пенсійного забезпечення; органи управлін
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович, та Володимир Михайлович Сапцін. Проблеми опису, інтерпретації та прогнозування соціально-економічних систем. ФОП Александрова К. М., ВД «ІНЖЕК», 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1195.

Full text
Abstract:
Складні системи в сучасному розумінні – це проблемні з погляду формалізації нелінійні системи, в динаміці яких спостерігаються синергетичні явища, мають місце нестійкості і слабка передбачуваність, істотну роль грає післядія та пов’язана з нею довготривала пам’ять. До таких систем відносяться соціально-економічні системи, що концентровано відображають верхні рівні функціонування інтегрованої складно організованої матерії. В силу історичних причин, а також завдяки бурхливому розвитку інформаційних технологій, основною мовою кількісного опису таких систем є мова математики, серед ключових понять
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Медведєв, Є. П. Розробка ресурсозберігаючого екологічного методу підвищення безпеки експлуатації залізничного транспорту підвищенням енергоємності гальмівних систем. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0121u108813)-2023-200.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – фрикційні, температурні та динамічні процеси, що протікають у системі «колесо-гальмо-рейка». Предмет науково-технічної роботи – залежності та функції керування тертям. Мета роботи – встановлення і розвиток фундаментальних залежностей для управління тертям для збільшення граничних значень гальмівного зусилля при циклічній стабілізації температури і силового навантаження. Методи дослідження полягають у застосуванні сукупності підходів, засобів, методів і прийомів, що базуються на принципах системності та включають: – математичне моделювання та інтеграцію моделей стабілізації
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!