Academic literature on the topic 'Принципи діяльності'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Принципи діяльності.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Принципи діяльності"

1

Kravtsova, Yevhenij. "СИСТЕМА ПРИНЦИПІВ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ". Law Review of Kyiv University of Law, № 2 (30 червня 2023): 49–53. http://dx.doi.org/10.36695/2219-5521.2.2023.09.

Full text
Abstract:
У статті розкривається система основоположних принципів волонтерської діяльності в Україні. Обґрунтовано, що принципи відображають сутність того чи іншого явища або галузі права, яка врегульовує правовідносини, що виникають у сфері здійснення волонтерської діяльності. Доведено, що принципи права, як правило, набувають пряме закріплення у Конституції та законах України, проте деякі з них, з огляду на їх особливості, можуть випливати зі змісту правових норм. Аргументовано, що в теорії права необхідно виділити універсальні принципи, притаманні кожній галузі права. До останніх авторкою віднесено принципи верховенства права, законності, соціальної справедливості, пріоритетності життя та здоров’я людини та ін.На підставі проведеного науково-правового дослідження визначено систему принципів волонтерської діяльності та охарактеризовано зміст кожного з наведених принципів. До системи принципів волонтерської діяльності запропоновано включити принципи рівності, добровільності, безоплатності, періодичності та непрофесійності, ефективності та ін. Доведено, що важливим принципом волонтерської діяльності є принцип законності. З’ясовано, що цей принцип означає, що волонтерська діяльність здійснюється у межах, формах і способами, не забороненими законами України та прийнятими на їх виконання підзаконними нормативно-правовими актами. Особлива увага у статті приділяється принципу добросовісності. Цей принцип розглядається крізь призму вимоги до здійснення волонтерської роботи саме із заявленою метою, без наявності прихованої вигоди, чесно, сумлінно, з належною внутрішньою та зовнішньою віддачею. Обґрунтовано важливість принципу соціальної спрямованості волонтерської діяльності. Охарактеризовано такі складові принципу соціальної спрямованості, як досягнення соціальної справедливості, соціальної корисності та утвердження завдяки долученню до волонтерської роботи в суспільстві соціальної відповідальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Правило, Олександр. "ПРИНЦИПИ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ". Молодий вчений, № 4 (128) (28 червня 2024): 174–78. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-4-128-41.

Full text
Abstract:
У статті звертається увага на важливій ролі принципів адміністративного права, які важливим напрямом сучасної адміністративно-правової доктрини. Враховуючи, що у загальноприйнятому сенсі для публічного управління у сфері охорони здоров’я України є досягнення запланованих результатів владно-організуючого впливу на керовані об’єкти, акцентовано увагу на важливій ролі принципів управлінської діяльності у сфері охорони здоров’я. На підставі аналізу положень Конституції, законів України: «Основи законодавства України про охорону здоров’я»; «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»; «Про систему громадського здоров’я»; «Про захист населення від інфекційних хвороб»; «Про лікарські засоби», «Про місцеві державні адміністрації», міжнародних нормативно-правових актів та наукових думок, зазначається, що сучасний стан публічного управління охорони здоров’я потребує нових поглядів на принципи управлінської діяльності охорони здоров’я, які повинні відповідати суспільним потребам, міжнародним стандартам і принципам. На думку автора такими принципами є: принцип пріоритетності охорони здоров’я в діяльності органів державної влади; принципи управлінської діяльності у сфері охорони здоров’я; принцип пріоритетності охорони здоров’я в діяльності органів державної влади; організаційно-правові принципи; економіко-правові принципи; фінансово-правові принципи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ЩЕРБИНА, ВАЛЕНТИН, та ВІКТОРІЯ РЄЗНІКОВА. "Основні засади (принципи) господарського судочинства України". Право України, № 2018/07 (2018): 13. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-07-013.

Full text
Abstract:
У статті, на основі положень Конституції України та нової редакції Госпо дарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України), розкривається зміст основних засад (принципів) господарського судочинства України як загальних керівних положень, що визначають характер діяльності суду щодо здійснення судочинства в господарських відносинах. Зазначається, що оновлений ГПК України розширив коло основних засад господарського судочинства, зокрема завдяки таким принципам, як верховенство права, диспозитивність, пропорційність, розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами, відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення; цілком справедливо принципи судоустрою (здійснення правосуддя виключно судом, незалежність суддів, право на справедливий і поважний суд, мова судочинства і діловодства в судах тощо) ні Конституцією України, ні ГПК України не віднесені до принципів господарського судочинства. Водночас розтлумачується алогічність розміщення статей, у яких розкривається зміст зазначених принципів. У статті детально розкривається кожен із новітніх принципів господарського судочинства. Аналізується та висвітлюється досвід Європейського суду з прав людини щодо розуміння змісту зазначених принципів. Автори доходять висновків, що загалом закріплені в ГПК України принципи господарського судочинства відповідають основним конституційним засадам судочинства, хоча норми щодо них і потребують подальшого удосконалення як шляхом узгодження їхнього найменування з найменуваннями, вжитими в Конституції України, так і шляхом більш повного розкриття їхнього змісту. Зокрема, звертається увага на ті проблеми у законодавчому закріпленні основних засад господарського судочинства, які не були вирішені в оновленому ГПК України (зокрема, не розкрито змісту принципу верховенства права, не поширено дію принципу рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом на фізичних осіб — підприємців, не визнано самостійним принципом рівність сторін, звужено зміст принципу обов’язковості судового рішення тощо). Конституційні засади судочинства доповнені в ГПК України міжгалузевими принципами судочинства. Водночас певна уніфікація принципів судочинства привела до того, що оновлений ГПК України не містить галузевих принципів, які були б притаманними лише господарському судочинству і відображали його особливості. Крім того, вважають автори, в законодавстві доцільно більш чітко розмежувати принципи судоустрою і принципи процесуальної діяльності судів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гусар, Ольга Анатоліївна. "СИСТЕМА ПРИНЦИПІВ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ". New Ukrainian Law, № 1 (20 березня 2025): 97–104. https://doi.org/10.51989/nul.2025.1.13.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено науковому обґрунтуванню системи принципів адміністративно-правової діяльності органів публічної влади щодо запобігання корупції в Україні. У статті визначено теоретичний аспект юридично-правової природи категорії «принципи». Запропоновано авторське визначення системи принципів адміністративно-правової діяльності органів публічної адміністрації щодо запобігання корупції, яка представлена як сукупність внутрішньо структурованої, складної системи взаємозумовлених прогресивних приписів, елементи якої визначаються з основоположних цінностей, завдань, стратегій, плану-дій, які безпосередньо пов’язані з організацією адміністративно-правової діяльності щодо запобігання корупції, за умови дотримання яких забезпечується ефективне функціонування антикорупційних органів публічної влади та належна спеціалізація персоналу з боротьби з корупцією.Наголошується на тому, що завдяки принципам відбувається адаптація інтересів і потреб людини та суспільства загалом до тих трансформаційних процесів, які відбуваються з розвитком держави та правотворчих процесів. Вони виступають як соціальний регулятор, міра свободи і справедливості.Підкреслюється, що в системі принципів адміністративно-правової діяльності органів публічної адміністрації щодо запобігання корупції можна виокремити дві класифікаційні групи принципів: національні (національні антикорупційні стандарти та принципи діяльності публічної адміністрації) та міжнародні (принципи європейського права, європейського адміністративного права та європейського урядування, міжнародні антикорупційні стандарти, які містять базові основи боротьби з корупцією.) Автором запропоновано до системи принципів адміністративно-правової діяльності органів публічної адміністрації щодо запобігання корупції віднести: 1) загальні принципи права; 2) принципи конституційного права; 3) принципи сучасного адміністративного права;4) принципи службового права, 5) принципи адміністративної процедури; 6) загальні принципи Європейського Союзу; 7) європейські принципи адміністративного права; 8) принципи, що сформульовані судовою практикою Європейського суду з прав людини; 9) принципи антикорупційної політики на 2021–2025 роки; 10) принцип Єдиного голосу між Національним антикорупційним бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Покора, К. В. "ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРОРА СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОКУРАТУРИ У СФЕРІ ОБОРОНИ". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 47 (30 квітня 2024): 251–56. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461/2024-47-1-251-256.

Full text
Abstract:
Належне функціонування Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, її ефективність та дієвістьзначною мірою залежать від неухильного дотримання визначених законодавством принципів їїдіяльності. У статті досліджуються ключові принципи, на яких ґрунтується робота прокурорівзазначеної спеціалізованої прокуратури. Особливу увагу приділено принципам верховенства права,законності, незалежності, політичної нейтральності, територіальності та інших базових засадорганізації та функціонування прокурорів Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони.Проаналізовано нормативно-правове закріплення цих принципів у законах України "Пропрокуратуру", "Про національну безпеку України" та інших актах. Визначено їхній зміст, сутнісні ознакита особливості реалізації у сфері оборони держави. Розглянуто практику застосування вказанихпринципів прокурорами Спеціалізованої прокуратури під час виконання покладених на них функцій знагляду за додержанням законів у Збройних Силах та інших військових формуваннях.Висвітлено проблемні питання, які виникають у ході реалізації принципів діяльності військовихпрокурорів, зокрема забезпечення їхньої політичної нейтральності, територіальності та оперативностіпід час збройного конфлікту. Звернено увагу на особливості застосування низки принципів в умовах діївоєнного стану в Україні.Здійснено порівняльний аналіз принципів організації та діяльності спеціалізованих прокуратур усфері оборони в зарубіжних країнах. Запропоновано шляхи вдосконалення правового регулювання тапрактики реалізації принципів діяльності Спеціалізованої прокуратури в Україні з урахуванням кращогоміжнародного досвіду.У статті наголошується на фундаментальному значенні принципів діяльності для забезпеченняефективного функціонування Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони. Належне дотримання такихзасад, як верховенство права, законність, незалежність, неупередженість, єдність та централізованекерівництво, є необхідною передумовою для реалізації військовими прокурорами покладених на нихповноважень.Окремо висвітлюються питання забезпечення принципу політичної нейтральності діяльностіпрокурорів у воєнній сфері. Аналізуються виклики та загрози для неупередженості військових прокурорівв умовах збройного конфлікту, загострення суспільно-політичної ситуації та інформаційного протистояння. Значну увагу приділено принципу територіальності реалізації функцій Спеціалізованої прокуратури. Досліджуються особливості його застосування під час здійснення нагляду за додержанням законності у районах ведення бойових дій, територіях, тимчасово окупованих противником тощо. Ключові слова: принцип, принцип діяльності, прокурор, прокурор Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони, принцип діяльності прокурора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мочерад, А. М. "ПРИНЦИПИ ТА ПРАВИЛА ПРАВОІНТЕРПРЕТАЦІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ". Kyiv Law Journal, № 3 (3 січня 2023): 24–28. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.3.3.

Full text
Abstract:
Ця наукова стаття присвячена розгляду принципів та правил правоінтерпретаційної технології як порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності. Окреслено загальні принципи здійснення інтерпретаційної правової діяльності. Принципи правоінтерпретаційної технології визначено як основні процедурно-процесуальні засади здійснення інтерпретаційної правової діяльності. Встановлено, що до них належать: принцип законності порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності; принцип системності (єдності) порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності; принцип нормативного регулювання порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності; принцип компетентності уповноваженого суб’єкта в порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності; принцип об’єктивності (неупередженості) уповноваженого суб’єкта в порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності; стадійність порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності. Усі вони взаємопов’язані та взаємодоповнювальні. Наведено стадії здійснення інтерпретаційної правової діяльності та запропоновано правила правоінтерпретаційної технології, які мають застосовуватись на кожній зі стадій. Виокремлено такі стадії здійснення інтерпретаційної правової діяльності: 1) надходження звернення до уповноваженого суб’єкта здійснення інтерпретаційної правової діяльності; 2) прийняття уповноваженим на здійснення інтерпретаційної правової діяльності суб’єктом рішення щодо надання або ж відмови в наданні офіційного тлумачення змісту норм права; 3)здійснення офіційного тлумачення змісту норми права; 4) прийняття інтерпретаційного правового акта. Акцентується увага на важливості подальшого комплексного дослідження та нормативному закріпленні принципів і правил правоінтерпретаційної технології як порядку здійснення інтерпретаційної правової діяльності в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бондаренко, О. "Стан реалізації окремих фундаментальних принципів протидії корупції в Україні". Юридичний вісник, № 1 (12 квітня 2021): 138–42. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.2091.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена важливій та актуальній темі – характеристиці стану реалізації окремих фундамен-тальних принципів протидії корупції в Україні. Автор зосереджує увагу на тому, що ефективність виконання завдання з протидії корупції пере-буває у прямій залежності з необ-хідністю чіткого та виваженого формулювання основних ідей такої діяльності. Правильне формулювання правил поведінки є ключем до її про-дуктивності. Крім того, з’ясовано, що у юриспруденції поняття право-вих принципів тлумачать по-різному, зокрема, вчені використовують такі категорії, як початкові теоретичні визначення, обґрунтування, керівні принципи (ідеї), загальні приписи, керівні принципи, закономірності, зміст тощо.
 Зосереджено увагу на тому, що значення верховенства права для кожної діяльності підтверджується його закріпленням у ст. 8 Кон-ституції України. Крім того, тлу-мачення його юридичного змісту міститься у рішенні Конститу-ційного Суду України від 2 листо-пада 2004 р. No 15-рп/2004, в якому зазначено, що верховенство права – це панування права в різних формах у суспільстві.
 Наступним фундаментальним принципом є принцип законності. Важливість цього принципу для функціонування держави настільки важлива, що законодавча влада закріплює його у різних формах у декількох статтях Конституції України. На думку автора, сту-пінь того, наскільки цей принцип насправді реалізовується загалом, особливо стосовно запобігання та боротьби з корупцією, викликає занепокоєння. Відсутність законо-давчої основи для вжиття таких заходів є підставою для розробки і прийняття відповідних норма-тивно-правових актів.
 Принцип гласності тлумачиться як принцип зв’язків з громадськістю та відкритості всіх органів, упов-новажених боротися з корупцією. Конституція України не містить норми, яка б чітко закріплювала принцип відкритості та прозоро-сті, але він може бути виведений з ряду конституційних норм.
 Зроблено висновок, що анти-корупційна діяльність в Україні, як і будь-яка інша діяльність, ведеться за певними основними ідеями, які є керівними принци-пами. Особливе значення серед цих принципів мають фундаментальні. Адже саме ці принципи визначають антикорупційну стратегію та век-тор її реалізації. У контексті все-бічної протидії корупції в Україні важливим є законодавче закріп-лення основних принципів протидії корупції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Прасюк, В. М. "ПРИНЦИПИ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА". Прикарпатський юридичний вісник 2, № 4(29) (2020): 155–60. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v2i4(29).454.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена загальній характеристиці прин-ципів державного фінансового контролю. Зауважено, що у дослідженні організації та здійсненні державно-го фінансового контролю принципи слід розглядати як основоположні ідеї, керівні засади, фундаменталь-ні положення, вихідні начала, які є найсуттєвішою основою не лише правових норм, а й усієї правозасто-совчої діяльності. Зазначено, що державний фінансо-вий контроль реалізується за тими самими принципа-ми, що і фінансова діяльність, тому що контроль є її складовою частиною.
 Проаналізовано наукові позиції у вітчизняних фахових джерелах щодо визначення поняття «принципи державного фінансового контр-олю» та запропоновано авторське поняття розуміння їх сутності. З’ясовано конкретний перелік принципів державного фінансового контролю, систематизова-но і висвітлено їх сутність, оскільки кожен принцип має як теоретичне, так і практичне значення і дозво-ляє конкретизувати напрями контрольних відносин. З цією метою проаналізовано думку науковців щодо класифікації принципів контролю у сфері публічних фінансів. Крім того, розглянуто принципи державного фінансового контролю як певну систему, яка є сукуп-ністю взаємопов’язаних і взаємодоповнюючих принци-пів фінансового контролю у відповідній сфері відносин.Підтримано загалом напрацювання дослідників щодо проблеми визначення принципів державного фі-нансового контролю, зроблено висновок, що серед прин-ципів державного фінансового контролю низка таких принципів, як законності, гласності, об’єктивності, незалежності, системності, ефективності повторюється в роботах переважної більшості вчених. Констатовано, що зазначені основні засади складають загальний пе-релік принципів, характерних для будь-якої правової діяльності, процесу тощо, зокрема властиві для органі-зації та здійснення державного фінансового контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бондар, Лілія. "Принципи організації навчально-пізнавальної та самоосвітньої діяльності студентів на засадах інтеграції". Освітній вимір 39 (21 листопада 2013): 27–33. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v39i0.3022.

Full text
Abstract:
Бондар Л. А. Принципи організації навчально-пізнавальної та самоосвітньої діяльності студентів на засадах інтеграції.
 У статті теоретично обґрунтовано принципи організації навчально-пізнавальної та самоосвітньої діяльності студентів на засадах інтеграції в умовах вищого навчального закладу. Термін «принцип» розглянуто з філософської, психологічної та педагогічної позиції; проаналізовано критерії, за якими згруповано принципи навчання; визначено систему принципів організації самостійної навчальної діяльності студентів в умовах вищого педагогічного навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Карпіцький, М. М. "НЕОБХІДНІСТЬ І ДОЦІЛЬНІСТЬ ЯК ПРАВОТВОРЧІ ПРИНЦИПИ СИСТЕМИ ПРАВА". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 48 (25 грудня 2024): 134–43. https://doi.org/10.33216/2218-5461/2024-48-2-134-143.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню правотворчих принципів системи права та їхнього практичногозначення для обґрунтування норм права. Показано, що при ухваленні нових правових норм законодавціповинні обґрунтовувати свої рішення на об'єктивних передумовах права. Ухвалення нових норм праваможе обґрунтовуватися не тільки на принципі доцільності до зовнішніх соціальних обставин, а й напринципі смислової необхідності, зумовленої апріорними підставами. Принцип смислової необхідності дає змогу оцінити відповідність правової норми системоутворюючим принципам права, які не залежать від тимчасової соціальної ситуації. У кризових умовах, зокрема під час війни, в діяльності законодавців переважає принцип доцільності. Тією мірою, якою правова норма визначається цим принципом, вона набуває тимчасового характеру. Щоб визначити, чи потребує правова норма обмеження строком чинності, слід з'ясувати, який саме правотворчий принцип переважає в її обґрунтуванні – принцип необхідності або принцип доцільності. Ключові слова: принцип права, норма права, необхідність, доцільність, система права, законотворчість, об'єктивність, апріорність, криза, воєнний стан.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Принципи діяльності"

1

Соболь, Ганна Олегівна. "Принципи фінансового контролю як практичної діяльності". Thesis, Мукачівський державний університет, 2013. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/1911.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кирилко, Н. М. "Принципи аналізу виставкової діяльності підприємства-експонента". Thesis, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/12764.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хопта, О. С., та С. В. Бобровник. "Принципи права як доктринальна основа удосконалення діяльності органів судової влади України". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41439.

Full text
Abstract:
Будь-яка юридично значима діяльність потребує тих засобів, які забезпечують її стабільність, виваженість та результативність. Саме принципи є тими засобами (основами), які визначають засади здійснення юридично значимої діяльності. Судочинство як один з ключових різновидів юридично значимої правозастосовної діяльності також наділена власними принципами, які забезпечують її здійснення. Слід відзначити, що принципи судочинства є тим феноменом правової реальності, який характеризує якість, дієвість і функціональне призначення судочинства як засобу забезпечення справедливості і законності судової діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ніщимна, Світлана Олексіївна. "Принципи публічної фінансової діяльності в бюджетній сфері". Дис. д-ра юрид. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малий, М. С. "ПРИНЦИПИ ВІДКРИТОСТІ, ПРОЗОРОСТІ ТА ГЛАСНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ УРЯДУ". Thesis, Соціально-економічні та правові аспекти розвитку світової економіки: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції викладачів, аспірантів і студентів (м. Донецьк, 1 грудня 2012 року). – Донецьк, 2012. – С.362-364, 2012. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/13820.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дмитришина, В. А. "ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ". Thesis, Scientific horizons : Materials of the X International scientific and practical conference. - 2014. Volume 3. History. Law. Sheffield. Science and education LTD. - С.12-14, 2014. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/12713.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Січненко, Петро Іванович, Петр Иванович Сичненко, Petro Ivanovych Sichnenko, Оксана Костянтинівна Мелеховець, Оксана Константиновна Мелеховец та Oksana Kostiantynivna Melekhovets. "Принципи організації наукової діяльності лікарів під час первинної спеціалізації". Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4645.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Яловега, Наталія Іванівна. "Принципи застосування основних комунікаційних інструментів у діяльності підприємств споживчої кооперації". Thesis, Пржемишль : Nauka i studia, 2007. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/4951.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Малік, О. І. "Принципи організації дитячого середовища, що стимулює дітей до ігрової діяльності". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13465.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Заіка, Г. В. "ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ДОКТРИНИ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА". Thesis, Соціально-економічні та правові аспекти розвитку світової економіки: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції викладачів, аспірантів і студентів (м. Донецьк, 1 грудня 2012 року). – Донецьк, 2012. – С.340-342, 2012. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/13811.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Принципи діяльності"

1

Куйбіда, В. С. Принципи і методи діяльності органів місцевого самоврядування. МАУП, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гудима, Наталія Валеріївна. Принципи відкритості і прозорості в діяльності органів державного управління України: основи правового регулювання: Монографія. 2-ге вид. Чабаненко Ю. А, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зеленкова, Н. І. Класний керівник як менеджер навчально-виховного процесу. ТОВ ВНП «Інтерсервіс», 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3063.

Full text
Abstract:
Виокремлено принципи управлінської педагогічної діяльності. Розкрито права й обов’язки, основні завдання, головні функції та особистісні якості класного керівника. Проаналізовано організацію навчально-виховної діяльності класного керівника, що є основою високих результатів у вихованні особистості учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Благодарний, Андрій, Микола Романов, Микола Стрельбицький, Лілія Стрельбицька та Сергій Суслін. Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів Служби безпеки України. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/28.05.2021/3.

Full text
Abstract:
У посібнику комплексно висвітлено теорію та практику правового регулювання адміністративно-юрисдикційної діяльності органів СБ України. Визначено правовий статус органів СБ України, як суб’єктів адміністративноюрисдикційної діяльності, охарактеризовано функції та принципи зазначеної діяльності, запропоновано класифікацію та розкрито особливості адміністративно-юрисдикційних проваджень, що здійснюються органами державної безпеки. Видання адресоване науковцям, викладачам і студентам спеціальності «національна безпека», юридичних факультетів, працівникам органів публічної влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Суходоля, О. М. Стійкість критичної енергетичної інфраструктури та життєдіяльності громад. Національний інститут стратегічних досліджень, 2024. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2024.04.

Full text
Abstract:
В аналітичній доповіді уміщено огляд методологічних підходів щодо визначення мети, завдань і змісту діяльності із забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури, яка підтримує життєдіяльність громад. Представлено концептуальну модель формалізації вимог до діяльності у сфері стійкості, окреслено структуру заходів забезпечення стійкості за етапами циклу кризового реагування. Запропоновано розроблені методологію визначення завдань суб’єктів кризового реагування, необхідних і можливих рівнів стійкості функціонування критичної інфраструктури та надання життєво важливих функцій і послуг. Запропоновано принципи планування стійкості, орієнтовні типову структуру та зміст плану стійкості життєдіяльності громад. Розраховано на експертів, науковців, менеджерів, які працюють у сфері національної безпеки, суб’єктів владних повноважень, представників громадських організацій, а також усіх, хто цікавиться проблематикою стійкості функціонування критичної інфраструктури, забезпечення життєво важливих функцій та надання послуг. Дослідження буде корисним для формування цільових параметрів стійкості різних сфер управління, формалізації інструментів планування стійкості, розроблення практичного інструментарію регулювання діяльності всіх суб’єктів, залучених до забезпечення стійкості життєдіяльності суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Подворна, Олена. Дипломатичний протокол та етикет. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/16.11.2020.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику висвітлені основи та принципи здійснення протокольного виміру дипломатичної діяльності центральних і закордонних органів зовнішніх зносин. Подана інформація про загальні вимоги щодо здійснення дипломатичних відносин, дипломатичного листування, організації і проведення візитів, бесід та дипломатичних прийомів, міжнародної ввічливості, наводяться рекомендації щодо зовнішнього вигляду дипломатичних працівників, показана специфіка роботи протокольної служби у відомстві зовнішніх зносин та в дипломатичному представництві за кордоном. Посібник може бути використаний для підготовки до практичних занять із курсу «Дипломатичний протокол та етикет».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Герлянд, Тетяна, та Наталя Кулалаєва. еспрядько В. п., Куц п. В. Теорія і практика проектного навчання у професійно-технічних навчальних закладах. монографія. Житомир: Полісся, 2019. https://doi.org/10.32835/978-966-655-908-4/2019.

Full text
Abstract:
У монографії розкрито суть і особливості проектного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. проаналізовано зарубіжний і вітчизняний досвід проектного навчання у професійній освіті та оприлюднено концепцію проектного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Визначено основні підходи і принципи, дидактичні й соціально-психологічні умови проектного навчання та основи управління проектною діяльністю майбутніх кваліфікованих робітників. охарактеризовано готовність учнів до проектної діяльності та готовність педагогічних працівників до розроблення і застосування проектних технологій професійного навчання. Наведено методики організації проектного навчання та розроблення проектних технологій для професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників аграрної, будівельної та автотранспортної галузей
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Закатнов, Дмитро, Валерій Байдулін, Наталія Ваніна, Інна Гриценок, Людмила Єршова та Маргарита Савченко. Консультування здобувачів професійної освіти з молодіжного підприємництва для повоєнного відновлення економіки України: методичний посібник. Інститут професійної освіти НАПН України, 2023. https://doi.org/10.32835/978-617-8167-00-4/2023.

Full text
Abstract:
У методичному посібнику висвітлено: теоретичні аспекти консультування з молодіжного підприємництва у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (стан сучасного ринку праці в Україні, досвід консультування з молодіжного підприємництва в закладах освіти, значення і сутність методики консультування здобувачів професійної освіти, його базові категорії, принципи та закономірності); організаційно-педагогічні аспекти консультування з молодіжного підприємництва (умови підвищення ефективності консультування, аналіз його форм і методів, рекомендації щодо вдосконалення підготовки педагогів професійної школи до здійснення консультаційної діяльності); часткові методики консультування з молодіжного підприємництва (психологічного консультування майбутніх кваліфікованих робітників з питань їх готовності до підприємництва, бізнес-консультування майбутніх кваліфікованих робітників щодо підприємницької діяльності та юридичного консультування здобувачів професійної освіти з відкриття і ведення власної справи). Призначений для керівників, педагогічних працівників, організаторів і працівників центрів кар’єри, бізнес-центрів та інших структурних підрозділів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які опікуються розвитком кар’єрної і підприємницької компетентностей майбутніх фахівців, їх підготовкою до відкриття і ведення власної справи для забезпечення громадян гідною працею задля повоєнного відновлення економіки країни і сталого розвитку суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Законотворчість : практичні аспекти впровадження принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в діяльності Верховної Ради України. Москаленко О.М., 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Законотворчість : практичні аспекти впровадження принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в діяльності Верховної Ради України. Москаленко О.М., 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Принципи діяльності"

1

Фасій, Богдан Володимирович. "Проблеми спеціальних методів цивільно-правового регулювання в умовах війни". У Актуальні проблеми регулювання майнових і немайнових відносин в умовах гібридної війни через призму людино-центричної цивілістики : колективна монографія. Одеса : Фенікс ; Національний університет «Одеська юридична академія», 2025. https://doi.org/10.32837/11300.29645.

Full text
Abstract:
Основними способами подолання прогалин у законодавстві в процедурі правозастосовної діяльності є аналогія закону та аналогія права. Субсидіарне застосування норм цивільного законодавства є як способом подолання прогалин, так і засобом економії нормативного матеріалу. Зазначені засоби подолання прогалин можна віднести до додаткових процедур, бо повного подолання прогалин не відбувається. Субсидіарне застосування норм цивільного законодавства має місце внаслідок свідомого недопущення законодавцем дублювання наявних норм в цивільному законодавстві, що підлягають застосу¬ванню до досліджуваних відносин, і активного використання в інших матеріальних та процесуальних галузях права. Принципами субсидіарного застосування норм цивільного за-конодавства, виходячи із загально-правових принципів та загальних принципів цивільного законодавства, є: 1) принцип неприпустимості довільного втручання у сферу приватного життя; 2) принцип свободи договорів; 3) принцип судового захисту прав та інтересів; 4) принципи верховенства права, законності, рівності, обґрунтованості; 5) принцип справедливості, добросовісності, розумності та ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Volkova, Kateryna. "МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-18.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі підготовки майбутніх фахівців педагогічної та соціальної сфер до професійної діяльності в інклюзивному середовищі. Проведено аналіз наукових праць та нормативних документів щодо стану функціонування інклюзивної освіти. Визначено актуальні проблеми розбудови інклюзивного освітнього середовища, принципи підготовки фахівців до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі. Розроблено модель формування готовності майбутніх фахівців педагогічної та соціальної сфер до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти, яка враховує специфіку професійної взаємодії із дітьми з особливими освітніми потребами. Висвітлено та обґрунтовано блоки моделі, їх змістове навантаження: цільовий (мета і завдання), теоретико-методологічний (методологічні підходи й принципи), змістово-процесуальний (педагогічні умови, зміст, форми, методи (емоційного та когнітивного впливу, набуття досвіду)), результативний (критерії, показники, рівні). Ґрунтовно прокоментовано педагогічні умови реалізації формування готовності майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти: підтримка позитивної мотивації в майбутніх фахівців щодо прояву педагогічної творчості в професійній діяльності в процесі інклюзивної освіти; корекція на основі контекстного підходу змісту навчальних дисциплін щодо формування у майбутніх фахівців уявлення про специфіку діяльності в процесі інклюзивної освіти; активізація суб’єкт-суб’єктної взаємодії учасників освітнього процесу через упровадження інноваційних методів та форм підготовки майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти. Висвітлені компоненти готовності майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти (мотиваційний, когнітивний, діяльнісний, рефлексивний), які є основою для визначення критеріїв та показників сформованості досліджуваного явища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Otroshko, Tamara. "ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА МЕТОДИЧНОЇ СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ ТЕХНІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-30.

Full text
Abstract:
У статті висвітлена проблема орієнтації системи національної освіти на реалізацію компетентнісного підходу набуває актуальності проблема оцінювання професійної компетентності фахівців, зокрема оцінювання технічної компетентності майбутніх учителів інформатики. На основі положень системного, діяльнісного підходів до навчання, положень професійної діяльності фахівців та їх підготовки розроблено модель технічної компетентності майбутнього вчителя інформатики, що містить три рівні: перший рівень включає систему знань, умінь та навичок використання предмета (засобів) професійної діяльності фахівців в області реалізації технічної компетнетності; другий рівень містить систему знань, умінь та навичок реалізації процесу цієї діяльності; третій рівень – сукупність професійно важливих якостей, необхідних майбутньому вчителеві 1148 інформатики для успішної реалізації відповідної професійної діяльності. На основі узагальнення результатів аналізу літературних джерел сформовано перелік вимог до оцінювання професійної компетентності майбутніх фахівців, а саме об’єктивність, систематичність, гласність, надійність, валідність, індивідуальний характер, усебічність, різноманітність форм і методів контролю, етичність, оптимізація, інтегральне оцінювання всіх структурних компонентів компетентності, а саме знань, умінь, навичок та професійно важливих якостей особистості. Методична система оцінювання технічної компетентності майбутніх учителів інформатики містить такі структурні елементи, як ціль, зміст, принципи, методи та форми. На основі результатів проведеного дослідження розроблено метод оцінювання компетентності, що є універсальним і включає інтегровану оцінку як знаннєвого, так і особистісного компонентів, що визначається на основі принципу пропорційного співвідношення кількості балів щодо оцінювання цих компонентів та кількості годин, що відводиться на вивчення конкретного модуля, виконання певного виду робіт студентами тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Горбачова, О. М., Л. Л. Турова, and В. В. Смілянець. "МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ АЕРОПОРТОВИХ КОМПЛЕКСІВ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-16.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз структури витрат аеропорту, оскільки саме вони становлять основу формування собівартості наданих послуг. Обґрунтовано, що для розрахунку повної виробничої собівартості виробництва конкретної аеропортової послуги доцільно вибрати один підрозділ, який акумулює всі витрати і, відповідно, прибуток від виробництва даної послуги аеропортового комплексу. Визначено основні принципи формування собівартості виробництва аеропортової послуги. Пропонований у роботі методичний підхід до розрахунку собівартості виробництва окремих центрів витрат дає змогу розрахувати витрати на виробництво кінцевих послуг аеропорту, провести аналіз прибутку і виявити основні напрями зниження витрат та підвищення прибутку за окремими напрямами діяльності аеропорту. Формування кінцевої вартості виробництва аеропортової послуги відбувається у центрі акумуляції прибутку за допомогою накопичення інформації про внутрішньогосподарські зв’язки центрів акумуляції прибутку з допоміжними підрозділами аеропорту. Методичні принципи формування витрат аеропорту за допомогою показників центрів витрат та внутрішньогосподарських зв’язків між підрозділами допомагають також вирішити завдання економічного планування і бюджетування діяльності кожного допоміжного та виробничого підрозділу. Запропонована структура собівартості послуг аеропорту дає змогу вирішити низку управлінських завдань – від аналізу рентабельності послуг за допомогою операційного аналізу до обґрунтування рішень в інвестиційній і фінансовій сферах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матвеєв, С. П. "УПРОВАДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСАМИ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-25.

Full text
Abstract:
Розділ присвячений актуальним проблемам екологізації економічного механізму господарювання. Розглянуто науково-теоретичні підходи до дослідження напрямів проведення державної політики охорони природного середовища в умовах сучасної ринкової економіки змішаного типу. Визначено дію ринкових механізмів щодо охорони природного середовища. Проаналізовано можливий вплив процесів екологізації виробництва на стан економічного зростання. Наведено приклади з досвіду перетворень у системі управління природокористуванням. Розглянуто позитивні наслідки політики охорони природи в країнах із розвиненою економікою. Досліджено принципи організації економічного стимулювання діяльності з охорони довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Yaroslavtseva, Milena. "ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У ПРОЦЕСІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-42.

Full text
Abstract:
У статті представлено педагогічну технологію формування професійної самореалізації майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти у процесі педагогічної практики. Сформульовано мету, визначено основні принципи організації (прогностичності, покроковості, поетапності, нормування, зворотного зв’язку, продуктивності, культурної аналогії, саморозвитку), виокремлено комплекс завдань (формування позитивної мотивації до здійснення педагогічної діяльності, прагнення до самовдосконалення; розкриття сутності та змісту педагогічної діяльності вихователя дітей дошкільного віку в процесі проходження педагогічної практики; визначення механізмів педагогічної рефлексії, самооцінки, самоаналізу, саморозвитку в процесі формування готовності до професійної самореалізації; створення умов для професійної самореалізації здобувачів вищої освіти в процесі освітньої роботи з дітьми), концептуальні підходи дослідження (системний, діяльнісний, компетентнісний, аксіологічний, культурологічний, акмеологічний та праксеологічний). Визначено структурні компоненти технології підготовки майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти до професійної самореалізації (мотиваційно-ціннісний, когнітивний, рефлексивно-регулятивний, творчий) та етапи (мотиваційний, процесуальний, рефлексивний, творчий). З’ясовано завдання, обґрунтовано доцільність і зміст кожного етапу. За допомогою інструментарію педагогічної технології представлено методи формування професійної самореалізації: педагогічний аналіз, спостереження, бесіди, дискусії, вивчення продуктів діяльності, вивчення документацій, електронне портфоліо, екскурсії; а також форми: майстер-класи, педагогічні виставки, синектична сесія, рефлексивні тренінги. В експериментальному дослідженні описано критерії, показники та рівні сформованості професійної самореалізації здобувачів освіти, апробовано технологію формування професійної самореалізації майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти в процесі педагогічної практики, наведено результати констатувального та формувального етапів експерименту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Andreieva, Mariia. "СИСТЕМА РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ." In CROSS-CULTURAL STUDIES IN HIGHER SCHOOL PEDAGOGY. OKTAN PRINT, 2024. http://dx.doi.org/10.46489/ccsihsp-23-06.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі розвитку соціальної компетентності студентської молоді в інклюзивному освітньому просторі. Окрема увага присвячується ґрунтовній розробці відповідної системи. У дослідженні зазначається, що створення педагогічної системи вимагає визначення й опису структури й складу процесу виховання, чому і приділено ґрунтовну увагу, зокрема в якості структурних одиниць (компонентів) педагогічної системи було визначено мету, принципи, зміст, форми й методи, суб’єкт, об’єкт і результат. Зосереджено увагу на ґрунтовному аналізі відповідних компонентів системи розвитку соціальної компетентності студентської молоді в інклюзивному освітньому просторі: цільовий, що поєднує мету, завдання та принципи функціонування системи; змістовий, що визначає напрями реалізації системних завдань; методичний, що описує форми, методи, засоби, використання яких є доречним у системі, а також її об’єкт та суб’єкт. Окрема детальна увага статті приділяється аналізу напрямів соціально-педагогічної та виховної діяльності сам із врахуванням специфіки інклюзивного освітнього простору, оскільки саме він забезпечує ефективний розвиток та становлення студентської молоді не залежно від рівня здоров’я та дає змогу для усебічної соціальної самореалізації. Ключові слова: соціальна компетентність, розвиток соціальної компетентності, інклюзія, інклюзивне суспільство, інклюзивний освітній простір, система розвитку соціальної компетентності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Tolochko, S. "The ecological paradigm in the polyparadigmal educational space." In Society and universum sciences dynamics and development (1st ed). Primedia eLaunch LLC, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/sausdad.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Актуальність екологічної парадигми в поліпарадигмальному освітньому просторі викликана складністю глобальної екосистеми та потребами соціуму у фахівцях зі здатністю креативного вирішення проблем, узгодження економічної діяльності зі стійким середовищем. Мета дослідження полягає у визначенні суперечностей, що зумовлюють упровадження екологічної парадигми в освітній процес, її структуру, підходи та принципи до управління екологічною освітою. У процесі здійснення теоретико-методичного дослідження екологічної парадигми в освітньому процесі було використано методи теоретичного (аналіз і синтез, ідеалізація, абстрагування, аналогія, екстраполяція, узагальнення, системний підхід, систематизація) та емпіричного дослідження (аналіз даних літературних джерел). Методи теоретичного та емпіричного дослідження використовували для осмислення суті поняття «екологічна парадигма», «екологічна компетентність здобувача освіти»; вивчення та узагальнення їхніх характеристик; узагальнення основних тенденцій у підготовці фахівців із вищою освітою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Oleinykov, S. "Legal restrictive imperatives for power: types and composition." In Theoretical and practical aspects of development of legal knowledge national security and physical education of citizens (1st ed ). Primedia eLaunch LLC, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/tpadlknspec.ed-1.09.

Full text
Abstract:
Аналізується публічно-правовий вираз, інституційне оформлення та юридичні управлінські можливості влади, як правової організації. Ця ознака є істотною для моделі публічної влади, надає її атрибутам юридично-обмежувального сенсу. В соціальних комунікаціях влада відбиває особливості її нормативно-правової організації та функціонування. Вона впорядковує соціальні системи, підкоряючи суб’єктів меті збереження правового порядку, спирається на легітимні заходи примусу, прагнучі виконання суб’єктами алгоритму правомірної поведінки. Інститути сучасної влади функціонують в правовому режимі, що визначений «позитивними» та «негативними» обов’язками держави. Сучасні демократії конституційно визначають кордони їх повноважень. Правові обмеження влади в сукупності складають системне утворення, єдність елементів, визначених поняттями «принципи організації і роботи інститутів влади», «методи правового обмеження влади», «механізм» та «правовий режим обмеження державної влади». Серед обмежувальних владу чинників згадуються поля саморегуляції – сфери приватного життя та вільної діяльності інститутів громадянського суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ponomarova, Halyna. "СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ СИСТЕМИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-01.

Full text
Abstract:
У статті здійснено вивчення вітчизняних наукових досліджень щодо проблеми виховання дітей, студентської молоді у закладах освіти, а також висвітлено останні наукові розвідки у розробці та апробації моделей системи виховної роботи в закладах освіти. Уточнено поняття «модель» та «моделювання». Обґрунтовано доцільність розробки структурно-функціональної моделі системи виховної роботи в педагогічних закладах вищої освіти, зазначивши, що провідною ідеєю системи виховної діяльності є формування справжніх патріотів і громадян країни шляхом виховання творчої, усебічно розвиненої та компетентної особистості. Висвітлено компоненти авторської моделі: цільовий, змістовий, технологічний та результативний. Автором проаналізовано елементи кожного із компонентів структурно-функціональної моделі системи виховної роботи в педагогічних закладах вищої освіти: цільовий (ідея, мета, завдання, нормативно-правове забезпечення, суб’єкти та об’єкт виховного процесу, теоретико-методологічні засади (закономірності, принципи, функції)); змістовий (реалізація завдань виховання майбутніх педагогів у процесі навчання, у процесі позааудиторної роботи, під час проходження педагогічної практики та їх самовиховання); технологічний (методи, форми, засоби виховної роботи в цілісному процесі виховання майбутнього педагога); результативний (сукупність діагностичних методик, змістові рівні, результат, аналітико-корекційний інструментарій, опис аналізу реалізації педагогічних умов виховання майбутніх педагогів в педагогічних закладах вищої освіти). Автором зазначено, що професійна підготовка у педагогічному закладі вищої освіти має бути спрямована на формування педагога-вихователя як суб’єкта професійної діяльності, здатного творчо розв’язувати проблеми педагогічного процесу, який розуміє, уміє і прагне сприяти вихованню свідомої, патріотично налаштованої, духовно розвиненої особистості дитини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Принципи діяльності"

1

Михальчук, С. О. "Деонтологічні принципи перекладацької діяльності". У СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ТА ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ ФІЛОЛОГІЧНИХ НАУК. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-320-3-40.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Загорулько, Марина. "ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". У МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/04.12.2020.v4.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Луценко, Ірина. "ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ОЦІНКИ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ". У EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2024. http://dx.doi.org/10.36074/logos-18.10.2024.055.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Синявська, О. Ю., та Д. С. Тихонова. "Принципи діяльності суб’єктів надання реєстраційних адміністративних послуг". У «ЮРИДИЧНІ НАУКИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ». Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-292-3-44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Веснянцева, К. Ю. "ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ АУДИТУ ТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ". У ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН: ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМИ НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ. Liha-Pres, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-268-8-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кравченко, Олександр Сергійович. "Загальні та спеціальні принципи публічного адміністрування підприємницької діяльності". У АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ. Liha-Pres, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-462-0-37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Семенов, Василь, та Надія Петрусик. "ПРИНЦИПИ І ФОРМИ БІЗНЕС-АДМІНІСТРУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОГО ПІДПРИЄМСТВА". У THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2024. http://dx.doi.org/10.36074/logos-02.02.2024.012.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шира, Олександр Володимирович. "ПРИНЦИПИ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ПОЛЬЩІ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ". У ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ НОРМ ПРАВА. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-351-7-140.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білоус, Лілія Миколаївна. "До питання принципів діяльності гуманітарних організацій". У Правова доктрина, правоутворення та правозастосування: проблеми зв’язку та шляхи розвитку. НДІ ППСН, 2024. https://doi.org/10.71404/ppss.2024.2.65.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Росул, Н. О. "Принцип конфіденційності у діяльності капелана в охороні здоров’я". У «ЗАКАРПАТСЬКІ ПРАВОВІ ЧИТАННЯ. СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІНСТИТУЦІЙНА СПРОМОЖНІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТИ». Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-377-7-51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Принципи діяльності"

1

Рейзенкінд, те. Стратегія формування когнітивних смислів як фактор професійної підготовки вчителя мистецьких дисциплін. КДПУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5016.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються процеси інтенсифікації професійної підготовки вчителя мистецьких дисциплін у контексті сучасних стратегій навчання. Наголошується на доцільності усвідомлення значення стратегії формування когнітивних смислів як універсального принципу пізнавальної діяльності; виокремлюються принципи, класифіковані за операційною ознакою; групи цих принципів розглядаються у якості конструктів стратегії когнітивного розвитку особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бакум, З. П., та Т. П. Бабенко. Проектування в дослідницькій діяльності студентів ВНЗ. Криворізький державний педагогічний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/406.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоус, О. С., та К. В. Ізмайлова. Ділова гра як метод інтенсифікації навчальної діяльності. ВЦ КДПУ; Айс Принт, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3373.

Full text
Abstract:
Представлено сутність, принципи, мету і завдання ділової гри. Обґрунтовано використання ігрових методів навчання як одного із сучасних методів активізації навчальної роботи студентів, підвищення ступеня засвоєння матеріалу, інтенсифікації всього навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комарова, Олена Володимирівна. Принципи формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут педагогіки НАПН України, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2197.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на тому, у зв’язку з трансформаційними процесами, що відбуваються в суспільстві та в системі загальної середньої освіти, а саме впровадженням положень Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти на старшому ступені навчання, потребують перегляду теоретико-методологічні засади його організації. Стверджується, що реалізація компетентнісного підходу до навчання має балансувати із засвоєнням учнями фундаментальної основи змісту навчального предмета. Автором підкреслюється те, що нею є методологічні знання учнів, які водночас розглядаються центральним елементом системи знань старшокласників, засобом фундаменталізації змісту сучасної біологічної освіти та ефективним засобом посилення аксіологічної та культурологічної спрямованості змісту біології в старшій школі. Схарактеризований авторський підхід до виділення принципів формування системи знань старшокласників із біології. Стверджується, що такими є принципи генералізації, діяльності, еволюціонізму, екологічності, міждисциплінарності, наступності, науковості, системності, фундаментальності. Перспективи подальшого дослідження автор вбачає у розробці методичних шляхів формування системи знань учнів із біології, ґрунтуючись на виділених принципах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лебедюк, О. О., та О. Ю. Авраменко. Прес-центр як інструмент інформаційного забезпечення діяльності закладу вищої освіти (з досвіду Криворізького державного педагогічного університету). НТБ Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені В. Лазаряна, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6075.

Full text
Abstract:
Висвітлено основні завдання та функції прес-центру Криворізького державного педагогічного університету, доведено значення веб-ресурсів університету в інформаційному забезпеченні діяльності ЗВО. Проаналізовано динаміку наповнення новинної стрічки та кількість уподобань на офіційних сторінках КДПУ в соціальних мережах, розглянуто засадничі принципи та організацію роботи прес-центру, окреслено перспективні напрями його діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лебедюк, О. О., та О. Ю. Авраменко. Прес-центр як інструмент інформаційного забезпечення діяльності закладу вищої освіти (з досвіду Криворізького державного педагогічного університету). НТБ Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені В. Лазаряна, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6075.

Full text
Abstract:
Висвітлено основні завдання та функції прес-центру Криворізького державного педагогічного університету, доведено значення веб-ресурсів університету в інформаційному забезпеченні діяльності ЗВО. Проаналізовано динаміку наповнення новинної стрічки та кількість уподобань на офіційних сторінках КДПУ в соціальних мережах, розглянуто засадничі принципи та організацію роботи прес-центру, окреслено перспективні напрями його діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хараджян, Наталя Анатоліївна, та Олена Андріївна Ткаченко. Використання принципів STEM-освіти у процесі розвитку інтелектуальних умінь підлітків. ФОП Цьома С. П., 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2854.

Full text
Abstract:
Підлітковий вік характеризується значними змінами як у фізіологічному так і у психологічному розвитку. Оволодіння складними інтелектуальними операціями, збагачення понятійного апарату роблять розумову діяльність підлітків більш стійкою і ефективною, наближеною у цьому відношенні до діяльності дорослого. В сучасних умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій, загальної автоматизації та роботизації підліткам сьогодення необхідні знання, що знаходяться на стику певних наукових галузей. Такий підхід можна реалізувати застосовуючи принципи STEM-освіти за допомогою робототехніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петренко, Ольга Олегівна. Творча діяльність Миколи Самокиша в контексті культурно-мистецького життя Полтавщини та Харківщини кінця XIX - початку XX ст. КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5080.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає в осмисленні творчої діяльності Миколи Самокиша у світлі соціокультурних взаємодій доби національного українського відродження, визначенні особистого внеску митця до розвитку національного стилю в мистецтві як визначного явища української художньої культури кінця XIX - початку XX ст. Методи дослідження. Методологічну основу дослідження складають загальнонаукові принципи, на яких ґрунтуються сучасні дослідження культурно-мистецької спадщини. Застосовано теоретичний, культурологічний, аналітичний, мистецтвознавчий, порівняльний методи для досягнення означеної мети дослідження. Наукова новизна. У статті вперше комплексно досліджено феномен творчості М. Самокиша в дискурсі українського “національного романтизму” як концептуального та культурно-мистецького напряму кінця XIX - початку XX ст. з урахуванням регіональної специфіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Титаренко, Дмитро Миколайович. Театр, кіно, періодика, музеї: культурне життя українських областей зони військової окупації в 1941 – 1943 роках. КДПУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6575.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано сутність та особливості прояву культурного життя в період нацистської окупації на території областей України, які увійшли до складу зони військової адміністрації. У роботі використано матеріали із фондів центральних, регіональних, відомчих архівів і бібліотек України, Німеччини, музеїв, усноісторичні джерела. Наголошується на тому, що в основу нацистської культурної політики були покладені принципи расової та культурної переваги німців. Ключовим чинником діяльності культурно-освітніх організацій стала необхідність організації дозвілля для солдатів окупаційних військ, створення системи духовного впливу населення, зниження рівня соціальної напруги. Розглядаються основні інституційні та позаінституційні прояви культурного життя на окупованій території. Висвітлено діяльність театральних установ, бібліотек, музеїв, національно-культурної організації «Просвіта», охарактеризовано специфіку функціонування радіомовлення, кінематографу, періодичної преси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Комаров, Володимир Олексійови. Активізація навчальної діяльності учнів. КДПУ, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4839.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано одим із можливих шляхів активізації навчальної діяльності школярів - використання зворотньої схеми організації навчального процесу, коли фактичний зміст навчального предмету будується за лінійним принципом, а пізнавальна діяльність — за концентричним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!