Academic literature on the topic 'Підгалузь права'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Підгалузь права.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Підгалузь права"

1

Шевців, Михайло Богданович. "МІСЦЕ МЕДИЧНОГО ПРАВА В СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ: ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія юридична), № 3 (21 жовтня 2024): 135–40. http://dx.doi.org/10.32782/2311-8040/2024-3-15.

Full text
Abstract:
У науковій статті здійснено аналіз становлення та розвитку в Україні медичної галузі права. Встановлено, що сучасні виклики та новітні сфери суспільних відносин постійно вносять корективи до системи права та системи законодавства України в цілому, та медичного права зокрема. Досліджено передумови виникнення правовідносин в галузі медицини, а також концепцію медичного права як галузі права, як галузі законодавства, як науки та як навчальної дисципліни. Встановлено, що питання щодо місця медичного права в системі національного права носить дискусійний характер. В історичній ретроспективі медичне право в більшості розглядалося як підгалузь цивільного права, або права соціального забезпечення. Проаналізовано наукові теорії сучасних українських правників щодо місця медичного права в системі права України на сучасному етапі розвитку науки. В результаті чого, виокремлено три найбільш ймовірні тези щодо місця медичного права в системі права. Одні автори розглядають медичне право лише як галузь законодавства, інші вважають її підгалуззю певної базової галузі права, і нарешті треті – самостійною комплексною галуззю права. Здійснивши аналіз предмету та методу правового регулювання, принципи, зміст та структуру медичного права, а також особливості суспільних відносин в сфері медицини, обґрунтовано, що медичне право є самостійною комплексною галуззю права, яка має специфічний предмет правового регулювання, та виникла на межі профілюючих галузей права, і забезпечує врегулювання правових відносин з реалізації медичної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поєдинок, В. "Інвестиційне право як підгалузь господарського права України". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, вип. 3 (97) (2013): 35–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Янчук, Н. Д. "ПЛЮРАЛІЗМ РОЗУМІННЯ ЮРИДИЧНОЇ ПРИРОДИ ОСВІТНЬОГО ПРАВА". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 4, № 100 (2022): 46–56. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.100.46-56.

Full text
Abstract:
У статті порушено питання про юридичну природу освітнього права. На сучасному етапі освітнє право є галуззю законодавства, яка найбільш активно розвивається, що спричиняє нові виклики для правової науки і практики. У відповідь на ці виклики формується освітнє право, яке потребує правового аналізу як із позиції теорії, так і з практичної точки зору. У вітчизняній юридичній літературі не сформовано єдиного підходу до розуміння правової природи освітнього права, а тому виникає необхідність дослідити його як нове явище. У статті акцентовано увагу на тому, що трансформація поглядів відносно природи освітнього права пройшла тривалий шлях від повного його несприйняття, коли вважалось що це лише підгалузь у рамкам адміністративного права, до спроб обґрунтування освітнього права як самостійної галузі права. Здійснено аналіз різних підходів щодо визначення юридичної природи освітнього права, а саме як: підгалузі адміністративного права; комплексної галузі права; нормативно-правового масиву; самостійного напрямку наукових досліджень; навчальної дисципліни; спеціальної частини інформаційного права. Особливу увагу приділено висвітленню сильних і слабких позицій представників різних напрямків в обґрунтуванні статусу освітнього права. Акцентовано на тому, що жоден із прихильників виокремлення освітнього права як самостійної галузі права, не довів та не показав, чому питання правового регулювання освітніх відносин варто розглядати поза адміністративним правом. Наголошено на необхідності включення до навчального плану окремого курсу «Освітнє право» в педагогічному секторі освіти та при навчанні в аспірантурі. При тому мова не йде про формування уніфікованого підходу до викладання навчальної дисципліни «Освітнє право». Предмет та система навчальної дисципліни має визначатися цільовою аудиторією, а також сучасними тенденціями розвитку освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рябченко, Олена. "МІСЦЕ МИТНОГО ПРАВА У СТРУКТУРІ СИСТЕМИ ПРАВА: ОКРЕМІ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ". Scientific works of National Aviation University. Series: Law Journal "Air and Space Law" 3, № 64 (2022): 30–37. http://dx.doi.org/10.18372/2307-9061.64.16873.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в обґрунтуванні наукового підходу щодо визначення місця митно-правового регулювання у структурі правопорядку. Методи дослідження: системний підхід до формування підходу про визначення митного права структурі системи права; системний аналіз у сукупності із методом класифікації застосовувався для визначення пріоритетності для дослідження проблеми митно-правового регулювання, а також систематизації суб’єктів митних правовідносин; порівняльно-правового для розкриття співвідношення митних правовідносин, пов’язаних із реалізацією напрямків державної митної справи, та адміністративно-правових відносин; метод правового моделювання для визначення об’єкта, форм і методів митно-правового регулювання. Результати: обґрунтування необхідності виділення ризиків і небезпек, які впливають на стан забезпечення безпеки зовнішньоекономічної діяльності та митно-правове регулювання; визначення об’єкта митно-правового регулювання як поліструктурного; доведення доцільності приєднання до підходу, за яким митне право розглядається як підгалузь адміністративного права; виділення суб’єктної складової митного права. Обговорення: аргументується необхідність розкриття сутності і змісту митно-правового регулювання в умовах існування високого рівня небезпек у взаємозв’язку із ризиками їх виникнення, що актуалізує питання встановлення і застосування адекватних заходів і засобів митно-правового регулювання та пріоритет його безпекової складової. Запропоновано визначати митне право як однойменну комплексну галузь права, основу якої складають норми відповідної підгалузі адміністративного права. За таким підходом враховано упорядковуючий, переважно організаційний характер митно-правового регулювання, адміністративно-правову природу митно-деліктних відносин та відносин щодо гарантування законності діяльності митних органів, уведення до структури системи митно-правових відносин тих, які стосуються правоохоронної діяльності, а також взаємозв’язок із конституційно-правовими, фінансово-правовими, цивільно-правовими, господарсько-правовими та іншими відносинами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

МОСЬОНДЗ, СЕРГІЙ. "Концептуалізація освітнього права як підгалузі адміністративного права України". Право України, № 2019/05 (2019): 111. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-05-111.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку українського суспільства констатується факт відсутності концептуального уявлення про освітнє право. Питання про правову природу освітнього права є досить складним і багато в чому суперечливим. Сьогод ні, з приводу названої галузі права, науковці висловлюють досить різні погляди щодо його місця у системі вітчизняного права, які зводяться переважно до того, що освітнє право є або комплексною галуззю права, або самостійною галуззю права. Викладене обумовлює необхідність формулювання завершеної та досконалої теорії освітнього права. Мета статті – через призму аналізу норм чинного законодавства, а також критичного вивчення праць сучасних учених сформулювати авторську концепцію освітнього права як підгалузі адміністративного права України. Досягнення сформульованої мети здійснюється за допомогою комплексного та послідовного застосування відповідного наукового інструментарію, представленого такими методами наукового пізнання: логіко-семантичним, системним, структурнологічним, методами групування, дедукції, індукції, аналізу та синтезу тощо. Проведено аналіз наукових доробків, присвячених з’ясуванню підстав виокремлення освітнього права у системі права України. Вдалося встановити, що виокремлення освітнього права за предметом і методом правового регулювання не лише ускладнює його розуміння у національній системі права, а й створює проблеми у сфері правотворчої та правозастосовної діяльності. На думку автора, для вирішення цього завдання за основу виділення освітнього права в системі права України необхідно взяти напрям функціонування публічної адміністрації. А оскільки публічна адміністрація може функціонувати лише у чітко визначеному напрямі з обов’язковим дотриманням положень чинного законодавства, то його норми утворюють підгалузь особливого адміністративного права. Зроблено висновок, що в Україні сформована система нормативних актів, покликаних регулювати порядок організації та діяльності суб’єктів публічної адміністрації, спрямованої на реалізацію державної політики у сфері освіти. Виконуючи названі завдання, публічна адміністрація тим самим сприяє забезпеченню та реалізації права на дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-тех-нічну, вищу і післядипломну освіту, зафіксованого у ст. 53 Конституції України. Сукупність таких правових норм й об’єднується у рамках освітнього права, сформованого у межах особливого адміністративного права України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борисочева, Н. М. "Використання повітряного простору України як складник галузі авіації". Актуальні проблеми держави і права, № 90 (9 серпня 2021): 38–44. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i90.3205.

Full text
Abstract:
Складовою частиною галузі авіації є використання повітряного простору України. Доводиться, що: галузь авіації та повітряного права – складна, системна галузь; галузь авіації та повітряного права урегульовується нормами Повітряного кодексу України. Система норм, які урегульовують відносини в даній сфері, займає переважну кількість в даному акті, але вона виходить за межі регулювання даного нормативного акта, оскільки включає авіаційну промисловість, саме тому, на нашу думку, доцільно досить розгалужену і багатопланову систему суспільних відносин урегулювати Кодексом України про авіацію та авіаційний простір.
 Наявність предмету правового регулювання, а саме суспільних відносин у галузі авіації та повітряного простору, дає можливість висувати пропозицію про виокремлення Авіаційного права як галузі права.
 Галузь авіації та повітряного простору – це складне системне утворення, що включає авіаційну промисловість, яка передбачає вироблення літаків, вертольотів, авіаційних двигунів, а також приладів та устаткувань для авіації, що є користувачем повітряного простору України з метою задоволення інтересів України та її громадян і безпеки авіації.
 Ознаками галузі авіації та повітряного простору є такі: 1) складне системне утворення, яке має підгалузі: авіаційна промисловість як підгалузь передбачає вироблення літаків, вертольотів, авіаційних двигунів, а також приладів та устаткувань для авіації; авіаперевезення як підгалузь за допомогою авіаційного транспорту надає авіаційні та інші послуги населенню; авіаційний транспорт як частина повітряно-транспортної системи є структурною частиною даної галузі; повітряний простір України як ознака цілісності держави та безпеки авіації; 2) має розгалужену систему суб’єктів публічного адміністрування: Міністерство інфраструктури України; Державна авіаційна служба України; Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту та Міністерство оборони України; 3) регулюється міжнародними нормативними актами та законодавством України; 4) наявна система інструментів публічного адміністрування даної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Джунь, В. В. "Нормативний комплекс про неспроможність як підгалузь господарського права". Вісник господарського судочинства, № 1 (2003): 139–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Голубева, Н. Ю. "ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНОГО ПРАВА УКРАЇНИ". Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 14 (22 травня 2019): 134–45. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v14i0.321.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню поняття та обгрунтуванню значення зобов'язального права України на сучасному етапі розвитку цивільного права України. Зроблено висновок, що зобов'язальне право становить собою підгалузь цивільного права, що регулює цивіль­ний оборот, тобто відносини з переходу від одних осіб до інших матеріальних та інших благ, які (відносини) набувають форми зобов'язання, на підставі договору та інших зазна­чених у законі підстав.
 
 This article is devoted to definition and justification of meaning of obligatory law of Ukraine on contemporary stage of development of civil law. It was concluded, that obligatory law is subsector law, that is regulating civil circulation, it means the relationships with the transition from one person to the other material and other benefits that (relationship) takes the form of obligation under a contract or other specified on law basement.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

S.O., Nischymna, and Krupko Ya.M. "Budget law as the main sub-branch of financial law." Scientific Herald of Sivershchyna. Series: Law 2020, no. 3 (2020): 51–59. http://dx.doi.org/10.32755/sjlaw.2020.03.051.

Full text
Abstract:
The article is dedicated to characteristics of Budget Law as the main sub-branch of Financial Law. A lot of general theoretical researches are devoted to the problem of Budget Law as the sphere of maintaining budgetary activity. But this question is in the center of scientists and practiciants’ attention, especially, when it concerns specific branch researches. In the science of Financial Law this problem is complicated by the absence of strict understanding of Financial Law System, its division into general and special parts, the structures of both of these parts. Budget Law, according to traditional domestic scholars’ views on the branches of law structure in general and Financial Law in particular, is a component of special part of Financial Law and its main sub-branch. The attention is concentrated on the problem of determination the place of Budget Law as a complex of legal norms, which regulate budgetary relations in legal systems of different states: complex branch of law; sub-branch of Financial Law; totality of two institutes: budgetary arrangement and budgetary process. Recently, the scholars began to pay their attention to the System of Financial Law, more often. So that, the scientists of Yaroslav Mudryi National Law University ask question, concerning the absence of general part of Financial Law, as a complex of financial and legal norms, which reveal in special part of Financial Law Institutes. Traditionally Budget Law is considered to be a complex of two institutes: budgetary arrangement and budgetary process. Such division is determined by material and procedural rules of Budget Law. Budgetary activity of the state and its bodies is the sphere of budgetary relations rising and development. Supporting division of Budget Law into two parts: material and procedural, it can be talked about the existence of budgetary-material and budgetary-procedural activity. In any case, Budget Law is the main sub-branch of Financial Law, which exists and is realized within budgetary activity. Key words: Financial Law, Budget Law, sub-branch, budgetary system, budgetary process, budgetary activity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

КОЛОМОЄЦЬ, ТЕТЯНА, та ВАЛЕРІЙ КОЛПАКОВ. "Камеральні відносини XV–ХІХ століть у генезисі адміністративного права". Право України, № 2020/05 (2020): 272. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-05-272.

Full text
Abstract:
Метою статті є обґрунтування визнання камералістики одним із важливих чинників у генезисі сучасного адміністративного права, зокрема його частини, яка присвячена адмініструванню в економічних сферах через встановлення наявності чи відсутності кореляційної залежності між камеральними відносинами XV–ХІХ ст. і сучасними адміністративно-правовими відносинами. Досліджується кореляційна залежність між камеральними відносинами, ознаки яких відшукуються у капітуляріях Карла Великого, а інфільтрація у практику адміністрування датується приблизно 1439 р., і сучасними адміністративно-правовими відносинами. Обґрунтовується визнання камералістики одним із важливих чинників у генезисі адміністративного права. Наукова новизна полягає у доведенні еволюційного зв’язку між розрізненими рекомендаціями щодо господарювання періоду раннього камералізму, теоретичними знаннями з організації економічного компоненту державотворення у ХІХ ст., їх транс-формацією у підгалузь сучасного адміністративного права. Привертається увага до того, що використання терміна “камералізм” у практиці адміністрування пов’язується із регуляторною діяльністю рад Флорентійської республіки (1439 р.), у середовищі яких зароджується “школа мислителів”, представники якої маркували себе “камералістами”. Підкреслюється, що ознакою виходу управлінської діяльності за межі раннього камералізму можна вважати початок зближення потреб суто камерального господарювання із новими економічними інтересами (створенням мануфактур, удосконаленням соціопрофесійної структуризації суспільства, забезпеченням активного торговельного балансу, забороною на ввезення окремих товарів та експорт сировини, встановлення обґрунтованих митних зборів щодо певної продукції, контроль якості, використання примусової праці тощо). Розкривається механізм перетворення референцій про доречне господарювання у систематизовані знання щодо управління суспільними ресурсами, які поступово набирають теоретичного змісту і постають науковою та навчальною дисципліною із назвою “камералістика”, а згодом трансформуються в особливу частину сучасного адміністративного права. Висновки дослідження: 1) кореляційна залежність між камеральними відносинами і сучасними адміністративно-правовими відносинами існує; 2) камеральні відносини з моменту їх виникнення постійно еволюціонували; 3) їхня еволюція обумовлена системним накопиченням знань від практичних рекомендацій із ведення камерального господарства до теоретичних узагальнень; 4) камеральні знання виявилися затребуваними і після закриття відповідних університетських навчальних програм, адже формували в адміністративістів необхідні для забезпечення економічного росту компетенції; 5) вони сформували специфічну систему знань щодо управління (адміністрування) у сфері економіки, яка з часом трансформувалася у підгалузь сучасного адміністративного права; 6) сьогодні органічним, закономірним і послідовним наслідком нашого дослідження має стати перейменування особливої частини адміністративного права з “Управління в сфері економіки” на “Камеральне адміністрування”; 7) камеральні відносини є важливим чинником у генезисі адміністративного права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Підгалузь права"

1

Чабаненко, М. М. "Право соціального розвитку села як підгалузь аграрного права". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36737.

Full text
Abstract:
Право соціального розвитку села є підгалуззю аграрного права, оскільки відповідає критеріям виокремлення підгалузей права, оскільки: (1) має властивий лише їй предмет правового регулювання, що виділяється в межах предмету аграрного права, це відносини щодо забезпечення соціального розвитку села, тобто відносини, пов’язані зі створенням сприятливих умов для гідного життя та всебічного розвитку людей, які проживають чи працюють на селі; (2) об’єднує значну кількість правових інститутів, серед яких можна виділити і інститут загальних засад правового регулювання соціального розвитку села; (3) має специфічні принципи правового регулювання, а також включає загальні норми права. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36737
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Самойленко, Євген Анатолійович, Евгений Анатольевич Самойленко та Yevhen Anatoliiovych Samoilenko. "Бюджетне право як підгалузь фінансового права України: теоретико–правове обгрунтування". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/52552.

Full text
Abstract:
В тезах розкривається юридична природа бюджетного права. Автор обгрунтовує точку зору, що бюджетне право є підгалуззю фінансового права.<br>Legal nature of budget law is analyzed in the article. The author proves the view that budget law is a sub-branch of finance law of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Малова, М. В. "Обгрунтування перспектив розвитку сироробної підгалузі молочної галузі на макрорівні". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12639.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти функціонування сироробної підгалузі в Україні. Проаналізовано сироробну підгалузь в Україні та у світі в цілому, зовнішню та внутрішню торгівлю та стан виробництва сирних продуктів в Україні. Запропоновано шляхи підвищення ефективності функціонування сироробної підгалузі в Україні.<br>Thesis deals with theoretical aspects of the functioning cheese subsector in Ukraine. Author analysis cheese subsector in Ukraine and in the world, foreign and domestic trade and the state of the cheese products in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!