Academic literature on the topic 'Ринки екосистемних послуг'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ринки екосистемних послуг.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ринки екосистемних послуг"

1

Soloviy, I. "Концепція плати за послуги екосистем: світовий досвід і перспективи її впровадження у лісовому секторі". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 14 (14 січня 2018): 252–58. http://dx.doi.org/10.15421/411634.

Full text
Abstract:
Концепція послуг екосистем опирається на ідеї взаємозалежності добробуту людини і стійкості екосистем. Послуги екосистем можуть бути оцінені кількісно, зокрема економічними методами, кожен з яких має переваги та недоліки. Їх вибір має бути обґрунтованим , виходячи з мети дослідження та особливостей об’єкта оцінювання. Проаналізовано значення і сутність економічної вартості послуг лісових екосистем. Наведено перелік та детальний опис тринадцяти інструментів їх оцінювання, які набули застосування на практиці у різник країнах. Найпоширенішими ринками послуг екосистем на міжнародному рівні є вуглецеві ринки, ринки з охорони боліт, ринки покращення якості води, ринки покращення постачання (кількості) води, ринки біорізноманіття. Критично оцінено досвід низки країн та окремі проекти зі сприяння впровадженню схем плати за послуги лісових екосистем, аналіз яких буде корисним для вивчення можливості їх використання в лісовій галузі України. Вказано на обмеження, властиві ринкам екосистемних послуг і вагомість пошуку нових інституції, які б базувались на морально-етичних цінностях і стратегії співробітництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федишин, М. П., Р. В. Журко, and О. М. Лобко. "THE ROLE OF FINTECH IN THE FINANCIAL MARKET DEVELOPMENT IN UKRAINE." Actual problems of regional economy development 2, no. 20 (2024): 278–91. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.20.278-291.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні етапи історичного розвитку FinTech-індустрії світових фінансових ринків, а саме: 1-й етап (1866–1967 рр.) – поява телеграфний ліній зв’язку та передачі інформації; 2-й етап (1967–2009 рр.) – введення в масовий обіг основного платіжного засобу – платіжної пластикової карти; 3-й етап (2009 р.–2024 рр.) – поява фінансових та аутсорсингових компаній-надавачів FinTech-послуг. Згідно визначених етапів, згруповані та сформовані поняття FinTech зарубіжних та вітчизняних провідних вчених у галузі цифрових технологій фінансового рику і надано авторське визначення даного поняття. Представлені три ключові моделі впровадження FinTech у світовій економіці, такі як: американо-китайська модель BigTech, європейська модель (Startup-FinTech) та українська модель або Traditional-FinTech. Виділено моделі впровадження FinTech, що виникли після 2020-2022 років та складаються із таких елементів як: провайдери фінансового продукту, «цифрові кілери» FinTech-послуг та цифрові персональні менеджери. Приведені критерії і принципи інноваційності FinTech на фінансовому ринку держави, що включаються в себе так складові: принцип відкритості фінансової послуги, принцип суб’єктності FinTech послуг, принцип технологічності, що формує концепт FinTech-інновацій та принцип фокусності, на основі яких, визначений рівень розвитку глобальних напрямів FinTech в Україні. Визначені основні учасники FinTech фінансового ринку України, представлені зокрема: споживачами фінансових послуг, бізнес-структурами, традиційними учасниками ринку та компаніями-надавачами фінансових послуг. Приведені ряд функцій, що виконує FinTech у сфері фінансового ринку, основні із них це – використання хмарних технологій та доступу до фінансових даних, зниження часу виходу на фінансовий ринок нового продукту і можливість об’єднати дані споживачів і доступних сервісів. Проаналізовано сильні та слабкі сторони українського FinTech-ринку. Вивчені строки та етапи реалізації Стратегії розвитку FinTech в Україні. Досліджено рівень та технології використання FinTech на фінансових ринках провідних світових держав і їх екосистемних фінансово-технологічних кластерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Садчикова, Ірина, Любомир Крохмалюк та Артем Малихін. "Розвиток інфраструктури кредитних установ в умовах цифровізації ринку фінансових послуг". Scientific Bulletin of Polissia, № 1(28) (2024): 370–86. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2024-1(28)-370-386.

Full text
Abstract:
У статті наведені переваги і недоліки цифровізації онлайн-додатків як базової складової інфраструктури кредитних установ. Перераховані види та елементи цифрової інфраструктури кредитних установ. Визначено основні категорії фінансових продуктів, що потребують негайного впровадження цифрових технологій в інфраструктуру кредитних установ, а саме: необанкінг, штучний фінансовий інтелект, фінансово-інноваційні екосистеми, відкрита всеукраїнська об’єднана мережа онлайн-банкінгу. Представлена схема механізму взаємодії учасників ринку фінансових послуг, який спрощує комунікацію всіх учасників фінансового ринку. Охарактеризовані складові інфраструктурного розвитку кредитних установ, що включають у себе такі необхідні елементи, як підготовку програмного забезпечення, налаштування електронних засобів проведення платежів (СЕП), хмарні системи онлайн-підтримки й доступу та інші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Khudoliei, Lina, and Vlad Safonov. "Features of formation of economic services market in forest agriculture." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki 4, no. 40 (2018): 85–91. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2018-4-40-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Трусова, Н. В., та О. В. Мельник. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ДО ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ МЕТАПРОСТОРУ В ІНФРАСТРУКТУРУ ФІНАНСОВОГО РИНКУ". Scientific papers OF DMYTRO MOTORNYI TAVRIA STATE AGROTECHNOLOGICAL UNIVERSITY (ECONOMIC SCIENCES), № 1 (50) (3 травня 2024): 138–48. http://dx.doi.org/10.32782/2519-884x-2024-50-16.

Full text
Abstract:
В статті досліджуються процеси трансформації цифрових технологій метапростору в інфраструктурі фінансового ринку. Представлено методичний підхід до імплементації інтегрованої моделі FinTech-екосистеми в інфраструктуру фінансового ринку, яка уособлює в собі цифрове середовище метапростору, що регулює фінансові відносини між професійними учасниками ринку та орієнтує фінансові інститути до використання FinTech-послуг, з метою трансформації платіжного сегменту ринку та захисту національних інтересів країни в разі виникнення гібридних загроз. Доведено, що сучасна парадигма розвитку фінансового ринку в інноваційному середовищі цифрових технологій метапростору спрощує та гарантує безперервність проведення міжбанківських платежів, підвищує надійність системи розрахунків за борговими цінними паперами, забезпечує розрахунки через платіжні системи..
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Доценко, Олексій, Ольга Глущенко, Павло Проноза, Мар’яна Швайко та Олександр Давидов. "ФОРМУВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ПАТЕРНІВ ПОВЕДІНКИ ЦІН DEFI-АКТИВІВ У СКЛАДІ РИНКУ КРИПТОВАЛЮТ". Financial and credit activity problems of theory and practice 3, № 56 (2024): 173–84. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.3.56.2024.4327.

Full text
Abstract:
Наукова робота присвячена дослідженню динамічних патернів поведінки цін DeFi-активів у складі ринку криптовалют. Сегмент DeFi демонструє безпрецедентний рівень зростання за останні 5 років свого існування. Унікальність інноваційного децентралізованого підходу до надання фінансових послуг в екосистемі дає можливості для надання нових високотехнологічних фінансових продуктів і послуг. Екосистема DeFi стає більш стабільною та має багато перспектив до розширення й удосконалення. Мета цього дослідження полягає у створенні кластерів патернів поведінки активів у сфері децентралізованого фінансування (DeFi) на криптовалютному ринку. Це охоплює визначення ключових інновацій, вивчення ринкових тенденцій динаміки активів, аналіз впливу DeFi на традиційні фінансові системи, а також оцінку можливих ризиків і викликів, пов'язаних із цим сегментом, який стрімко зростає. У дослідженні динамічні патерни цінової поведінки виявлено за допомогою методів ієрархічної кластеризації та карт Кохонена. Приділено увагу технологічним інноваціям, які формують ядро ефективної роботи DeFi-проєктів, і функціональним аспектами екосистеми DeFi, таким, як: смартконтракти, ліквідні пули, стейблкоїни та демократичне управління. Виявлено, як екосистема DeFi впливає на фінансову систему, забезпечуючи простий доступ до класичних послуг; акцентовано увагу на загрозах шахрайства та крадіжок, особливо серед необізнаних користувачів. Наголошено на необхідності розроблення освітніх програм і досліджень для інструментів DeFi, удосконалення міжнародного правового регулювання, недосконалість якого в умовах сьогодення сповільнює розвиток DeFi. Дослідження виявило стійкі патерни ціноутворення DeFi-активів, що свідчить про їхню динамічність та відмінність від традиційних криптовалют. Отримані результати визначають DeFi-активи як стабільну криптовалютну екосистему, яку можна використовувати для вдосконалення й розробки нових DeFi-проєктів, покращуючи функціональність екосистеми. Закономірності динаміки DeFi-активів можуть слугувати інструментом для управління та інвестування в умовах волатильного ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Горбаньова, В. О. "ЦИФРОВА ЕКОСИСТЕМА ЯК ОСНОВНИЙ ЕЛЕМЕНТ КЛІЄНТООРІЄНТОВАНОЇ СТРАТЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Підприємництво та інновації, № 31 (30 квітня 2024): 31–36. http://dx.doi.org/10.32782/2415-3583/31.5.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено цифрову екосистему як елемент стратегії клієнтоорієнтованого управління підприємством для підвищення конкурентоспроможності у бізнес-середовищі. Також досліджено необхідність адаптації бізнес-моделей до нової парадигми цифрової трансформації. Розглянуто залежність успішності цифрової екосистеми та успішності її учасників. Визначено роль, типи, властивості цифрових платформ та їх участь у клієнтоорієнтованому управлінні. Також досліджено мережний ефект, який стосується охоплення користувачів та очікування ринку, пов’язані зі сприйняттям екосистем, а також підходи до справедливого розподілу доходів від використання платформи. Зроблено акцент на необхідності самостійного запуску нових продуктів чи послуг лідерами екосистеми для її підтримки та розвитку. На основі дослідження розвинуто уявлення про концепції екосистем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Холявко, Н. І., та М. О. Колоток. "Напрями діяльності та переваги провідних BigTech-компаній світу". Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління, № 1 (30 вересня 2021): 44–48. http://dx.doi.org/10.54929/pmt-issue1-2021-07.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто одну із основних тенденцій сучасного ринку фінансових послуг – розвиток BigTech-компаній. Головний акцент авторами зроблено на характеристиці платіжних систем та масштабів функціонування компаній-лідерів світового ринку (“Alibaba” (Китай), “Samsung” (Південна Корея), “Facebook” (США), “Apple” (США), “Google” (США)). Виокремлено компоненти фінансової екосистеми Інтернет-компанії “Amazon”. До головних переваг BigTech-компаній віднесено: мобільність і швидкість проведення операцій, відсутність комісій, можливість використання вбудованого штучного інтелекту, підвищений рівень захисту, використання технології штучного інтелекту для прийняття рішень щодо надання кредитів. Слабкими сторонами BigTech визначено відсутність безпосереднього контакту клієнтів з банками, імовірність виникнення технічних проблем, а також переважання короткострокових кредитних ліній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дайновський, Ю. А., Л. К. Гліненко та О. М. Вовчанська. "КОМУНІКАТИВНІ ТА МАРКЕТИНГОВІ АСПЕКТИ ЕКОІННОВАЦІЙ". Підприємництво і торгівля, № 26 (2 липня 2020): 25–30. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-26-04.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються актуальні проблеми розвитку екологічних інновацій, а також реальна і потенційна роль екологічно спрямованих комунікацій і маркетингу. Метою статті є виявлення стану впровадження екологічних інновацій в Україні і можливостей маркетингових комунікацій щодо сприяння цьому процесу. Підтверджена значна суспільно-економічна важливість екологічних інновацій, які сприяють розвитку ринку екологічних товарів і послуг, підвищенню рівня екологічної безпеки, ефективнішому використанню природних ресурсів, підвищенню конкурентоспроможності підприємств і їхньої продукції, виходу товарів і послуг підприємств на світовий ринок, оскільки саме на цьому ринку екологічні вимоги є найбільш жорсткими. Проаналізовано позицію України у світових рейтингах за глобальним інноваційним індексом, індексом екологічної ефективності, індексом стану навколишнього середовища і індексом життєздатності екосистеми, а також стан справ зі впровадження екологічних інновацій на підставі даних Державної служби статистики України. Підкреслена важливість поєднання в екологічних бізнес-проектах суспільно-значущих складників із суто практичними доказами того, що інвестиції забезпечуватимуть відповідний рівень прибутку на вкладений капітал. Наведено приклади успішних українських екоінновацій, а також маркетингових і комунікаційних технологій, застосованих для їх упровадження і виведення на ринок. Підкреслено, що формування ринку екологічних інновацій передбачає забезпечення належного рівня і відтворення екологічного попиту, екологічну орієнтацію виробництва, створення і підтримання мотивів екологізації. Показано негативний вплив грінвошингу, спекулювання виробників, маркетологів, рекламодавців на суспільній значущості екоінновацій із метою просування на ринок продуктів з удаваними екологічними властивостями. Підкреслено важливість розроблення і впровадження системи критеріїв грінвошингу і санкцій у разі виявлення випадків його застосування, а також системи моніторингу за правдивістю екологічної реклами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Nykytiuk, Y., O. Komorna, and I. Nykytiuk. "Compensation management tools and organizational and economic features of the formation of the market for ecosystem services in forestry." Scientific Horizons 81, no. 8 (2019): 87–93. http://dx.doi.org/10.33249/2663-2144-2019-81-8-87-93.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Ринки екосистемних послуг"

1

Дегтярь, Наталія Вікторівна, Наталия Викторовна Дегтярь та Nataliia Viktorivna Dehtiar. "Організаційно-економічні засади управління екосистемними послугами водно-болотних угідь". Thesis, СумДУ, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35800.

Full text
Abstract:
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення науково-практичного завдання, що полягає в удосконаленні організаційно-економічних основ управління екосистемними послугами водно-болотних угідь. Запропоновано концептуальні підходи до вдосконалення класифікаційних ознак екосистемних послуг, здійснено вартісну оцінку екосистемних послуг водно-болотного угіддя у контексті необхідності формування механізму управління та розвитку системи платежів за екосистемні послуги, сформовано структуру організаційно-економічного механізму управління екосистемними послугами водно-болотних угідь, визначені методичні положення щодо впровадження та функціонування фінансових та організаційних механізмів управління екосистемними послугами водно-болотних угідь. У роботі запропоновані методичні підходи до проведення індикаторної оцінки екосистемних послуг водно-болотних угідь у механізмі управління як основи для вибору стратегій управління такими послугами. Визначені напрями систематизації стратегій управління екосистемними послугами водно-болотних угідь, а також сформовано критеріальну основу для розвитку платежів за екосистемні послуги. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35800<br>В диссертации осуществлено теоретическое обобщение и предложено новое решение научно-практической задачи, заключающейся в совершенствовании организационно-экономических основ управления экосистемными услугами водно-болотных угодий. Экосистемные услуги водно-болотных экосистем определены как экономическая категория, охватывающая потоки экономических выгод и ценностей, которые получают хозяйствующие субъекты и другие заинтересованные стороны от использования существующих свойств водно-болотных экосистем, а также таких, которые образуются в результате генерирования, восстановления, поддержки, регулирования экосистемных процессов, формирующихся в результате целенаправленной деятельности субъектов хозяйствования различных форм собственности и иерархических уровней управления. Вышеизложенные особенности предложенной дефиниции экосистемных услуг и необходимость принятия эффективных управленческих решений, направленных на их имплементацию в экономический механизм функционирования субъектов хозяйствования, обусловили целесообразность совершенствования классификационных признаков экосистемных услуг через выделение функционально-регуляторных, экосистемных, организационно-экономических признаков и признаков времени. Эти признаки определяют такие виды экосистемных услуг: по стадиям и причинам динамики экосистем; по функциональному назначению (экосистемные услуги обеспечения, регулирования, поддержки и социокультурные экосистемные услуги); по типам бенефициаров экосистемных услуг и формам их потребностей; по срокам реализации и уровню легальности использования; по степени осязаемости экосистемных услуг; по пространственным признакам, типам и размеру экосистем; по этапам и вектору процесса предоставления экосистемной услуги; по способу оплаты и форме собственности; по степени вклада в благосостояние населения и уровню потребительской полезности. Исходя из основных принципов теории хозяйственного механизма разработан организационно-экономический механизм управления экосистемными услугами водно-болотных угодий, который структурно является частью синергетического механизма функционирования экономики экосистем. Сущностно-содержательную основу данного механизма определено как динамическое взаимодействие и согласование организационных структур и процессов управления, основанных на совокупности стратегий, стимулов, ресурсов и инструментов, которые влияют и обусловливают изменение состояния экосистемных услуг водно-болотных угодий. Функционирование данного механизма происходит в пределах круга изменений экосистемных услуг водно-болотного угодья. Научно обосновано, что развитие механизма эффективного управления требует структурированного подхода к декомпозиции и выбору стратегии управления экосистемными услугами водно-болотных угодий по следующим признакам: общие и доминантные стратегии, стратегии по способу достижения цели управления экосистемными услугами, стратегии по характеру поведения субъектов управления экосистемными услугами, а также целевые стратегии по видам таких услуг. В работе предложены методические подходы к проведению индикаторной оценки экосистемных услуг водно-болотных угодий в механизме управления как основы для выбора стратегий управления такими услугами. Определены направления систематизации стратегий управления экосистемными услугами водно-болотных угодий, а также сформирована критериальная основа для развития платежей за экосистемные услуги. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35800<br>The thesis presents a theoretical synthesis and proposes a new solution of scientific and practical tasks of improving organizational and economic bases of wetlands ecosystem services management. The conceptual approaches to improve classifications of ecosystem services have been offered. In the thesis is implemented the valuation of wetlands ecosystem services in the context of the need to develop management mechanism and development of payments for ecosystem services system, the structure of organizational-economic mechanism of wetlands ecosystem services management has formed, methodological position on the implementation and functioning of financial and organizational mechanisms of wetlands ecosystem services has identified. The paper presents the methodological approaches to indicator assessment of wetlands ecosystem services in the mechanism of management as a basis for selecting ecosystem services management strategies. Determined the directions of systematization of wetlands ecosystem services management strategies and criterial basis for the development of payments for ecosystem services has formed. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35800
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!