Academic literature on the topic 'Розподіл транспортних потоків'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Розподіл транспортних потоків.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Розподіл транспортних потоків"

1

ДАВІДІЧ, Юрій, Ігор ЧУМАЧЕНКО, Андрій ГАЛКІН, Наталія ДАВІДІЧ та Євген КУШ. "ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПІДХІД ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ВИБОРУ ВОДІЯМИ МАРШРУТІВ РУХУ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, № 15 (2020): 11–19. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.387.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці ефективних методів прогнозування параметрів транспортних потоків в містах. Аналіз літературних джерел показав, що проектування транспортних систем міст базується на визначенні закономірностей формування транспортних потоків та розподілу їх по ділянкам вулично-дорожньої мережі. Стан потоків визначається колективним рухом водіїв транспортних засобів, які реалізовують свої потреби в пересуваннях. Істотний вплив на параметри руху транспортних засобів мають психофізіологічні та індивідуальні якості водія, що визначаються властивостями центральної нервової системи. Врахування закономірностей вибору маршрутів руху водіями з різним типом нервової системи при визначенні параметрів транспортних потоків дасть змогу отримати найбільш адекватні результати прогнозування параметрів транспортних систем міст. Проведення натурного обстеження і обробка його результатів дозволило отримати всі дані, необхідні для визначення закономірностей вибору маршрутів руху водіями з типом нервової системи «холерик». Як показник, що описує вибір водіїв маршруту руху, було обрано частку кореспонденції транспорту між районами відправлення та прибуття, що реалізовується відповідними альтернативними маршрутами руху. Дослідження показало, що зміна частки кореспонденції, що реалізується альтернативними маршрутами руху, під час керування водієм з типом нервової системи «холерик» з достатньою точністю описується регресійний рівнянням, в якому як змінні виступають параметри маршрутів за довжиною та швидкістю руху. Статистична оцінка отриманої моделі свідчить про допустимість її використання для прогнозування параметрів транспортних потоків в міських проектах сталого розвитку. Отримані результати дозволяють визначити розподіл вантажних і пасажирських потоків мережею міста, що дозволяє вирішувати локальні завдання на рівні обслуговування роздрібних мереж. Механізм формування завдання на перевезення з урахуванням впливу людського фактору дозволяє врахувати, окрім параметрів транспортних засобів, дороги та середовища, вплив людського фактору, що істотно позначається на технології транспортного процесу: графіках роботи, швидкості сполучення тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ПАШКЕВИЧ, С. М., О. В. МАКАРІЧЕВ, С. В. СВІЧИНСЬКИЙ та С. В. КОЗАК. "АНАЛІТИЧНИЙ ОПИС РОЗПОДІЛУ ДАЛЬНОСТІ МІСЬКИХ ПЕРЕСУВАНЬ ДО МІЖМІСЬКОГО АВТОВОКЗАЛУ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(87) (29 січня 2024): 100–109. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2023.4.12.

Full text
Abstract:
Міжміські автовокзали є одним із видів транспортних пересадочних вузлів, до основних функцій яких відноситься забезпечення пересадок пасажирів із внутрішнього міського транспорту на міжміський. Часто це робить їх досить великими пунктами взаємодії видів транспорту, генеруючи значний обсяг відправлень і прибуттів людей для міського пасажирського транспорту. Внаслідок цього вокзали мають певний вплив на розподіл транспортних і пасажирських потоків міською територією. Оцінка даного впливу потребує визначення попиту городян та гостей міста на пересування до автовокзалу та у зворотному напрямку, але на сьогоднішній день моделюванню саме такого попиту приділяється недостатньо уваги – більшість існуючих підходів до вирішення подібної задачі не містять конкретних рекомендацій та кількісних оцінок впливу розташування вокзалу на міську транспорту систему. Задля внеску у вирішення зазначеної проблеми у даній статті проведений аналіз відомих напрацювань стосовно роботи автовокзалів як елементів транспортної системи міст, а також підходів до визначення місць їх розташування. За підсумками даного аналізу встановлено, що для моделювання міського транспортного попиту на пересування до міжміських автовокзалів на початковому етапі потрібно дослідити специфіку генерації та поглинання пересувань городян до транспортно-пересадочного вузла. У даному дослідженні було визначено закономірності у відстанях зазначених пересувань у припущенні про нормальний розподіл точок їх генерації та поглинання. У підсумку були отримані функції розподілу відстаней пересувань до автовокзалу та у зворотному напрямку при різних місцях розташування вокзалу та конфігурації зони його впливу. Дані функції є корисними для галузі транспортного моделювання, оскільки можуть бути використані для розрахунку матриць кореспонденцій, котрі відбиватимуть пересування користувачів міжміських транспортно-пересадочних вузлів по місту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кузьмичов, А. І. "Організація транспортних маршрутів у задачах зберігання, розподілу та постачання ресурсів за оптимізаційною моделлю MILP". Реєстрація, зберігання і обробка даних 25, № 2 (2023): 99–107. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2023.25.2.300773.

Full text
Abstract:
Задача маршрутизації транспортних потоків (The vehicle routing problem, VRP) — це комбінаторна оптимізаційна задача цілочислового програмування. Мета: організувати оптимальну сукупність локальних маршрутів транспортних засобів (ТЗ), від кількох до одного, за їхньою кількістю, конфігурацією та завантаженням, для мінімізації загальних транспортних витрат на доставку замовлень із єдиного центру клієнтам за їхніми заданими координатами розташування. VRP є типовою складовою транспортної логістики та ланцюгів постачання, сфери надання послуг з поточного обслуговування об'єктів, оперативного ремонту та ліквідації аварій у мережевих організаційних структурах. За своєю постановкою це ускладнена та зважена модель класичної задачі комівояжера, де оптимізується не лише контур обходу, але й розподіл ресурсу згідно замовлень клієнті. У статті введено додаткове ускладнення — територіально розподілені пропозиції ресурсного забезпечення. Для розв’язання цієї задачі доступними аналітичними засобами Excel в освітньо-дослідницькій практиці розроблено та перевірено на конкретних прикладах модель MILP.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лучко, Й., та В. Ковальчук. "РОЗРАХУНОК ТЕМПЕРАТУРНОГО ПОЛЯ МЕТАЛЕВИХ ГОФРОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ ТРАНСПОРТНИХ СПОРУД ІЗ ВРАХУВАННЯМ ДІЇ ТЕПЛОВИХ ПОТОКІВ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series Architecture and Construction, № 25 (23 грудня 2024): 9–15. https://doi.org/10.31734/architecture2024.25.009.

Full text
Abstract:
Сформульовано проблему та наголошено на її актуальності. Проаналізовано літературні джерела, в яких вказано недоліки проєктування споруд із металевих гофрованих конструкцій на дію температурних впливів, що дало змогу сформулювати мету дослідження. Об’єктом досліджень температурних полів послугувала типова транспортна споруда – малий міст із металевих гофрованих конструкцій. Для визначення теплових потоків, що діють на збірні металеві гофровані конструкції в умовах експлуатації, виконано багатоваріантні вимірювання розподілу температур на поверхнях гофрованих листів транспортних споруд у різні пори року і часу доби. Температуру вимірювали тепловізором на транспортній споруді, яка експлуатується на об’їзній дорозі м. Олеська у Львівській області. Наведено результати експериментальних досліджень розподілу температури на поверхні металевого гофрованого листа при додатних та від’ємних температурах навколишнього середовища. Отримано значення теплових потоків, які діють на транспортну споруду із металевих гофрованих конструкцій залежно від температури навколишнього середовища. Встановлено, що тепловий потік, який поглинає металева гофрована конструкція, розподіляється нерівномірно за її поверхнею, а на контакті «сталь-покриття» виникає перепад теплового потоку, що може призводити до утворення пошкоджень цинкового покриття. Виявлено, що при заданні цинкового покриття товщиною 80 мкм спостерігаються відмінності розподілу температурного поля порівняно без покриття. Максимальний температурний потік без завдання покриття становить 495,8 Вт/м2, а за завдання покриття – 538,1 Вт/м2. Практичне значення проведених досліджень полягає у можливості використання отриманих значень теплових потоків інженерними працівниками, при проєктуванні транспортних споруд із металевих гофрованих конструкцій та врахуванні дії теплових навантажень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Козак, Є. "Програмні методи організації транспортних потоків у рамках концепції Internet of Vehicles." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 44 (29 жовтня 2021): 94–100. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-44-15.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто програмні методи організації транспортних потоків у рамках концепції IoV. Розкрито сутність поняття «Інтернет речей» та «Інтернет транспортних засобів». Сформовано принципи взаємодії та послідовність. Наголошено, що Інтернет транспортних засобів складається із засобів, що є взаємодіючими між собою, а також з портативних пристроїв, які перевозяться пішоходами, придорожніх блоків та загальнодоступних мереж, що використовують принцип з’єднання транспортний засіб до транспортного засобу, від транспортного засобу до дороги, взаємозв'язок транспортний засіб – людина та транспортний засіб – датчик, створюючи тим самим соціальну мережу, де учасники є раціональними об'єктами, а не людьми. Наведено типову архітектуру Інтернету транспортних засобів, що складається з трьох рівнів: сприйняття, мережевого та прикладного. Та детально описано принципи реалізації та взаємодії зазначених рівнів як у рамках системи в цілому так і окремо на кожному етапі. Запропоновано абстрактну архітектуру Інтернету транспортних засобів та визначено принципи роботи та взаємодії головних блоків системи. Підкреслено, що бортовий блок представляє собою транспортні засоби на дорозі, а дорожній блок – дорожно-транспортні інфраструктури, які взаємопов’язані за допомогою Інтернету. Наголошено, що головною умовою дії системи є приналежність кожного окремого транспортного засобу домогосподарству та наявність базового блоку, до якого всі транспортні засоби та інші пристрої підключені через Інтернет речей. Запропоновано механізми забезпечення конфіденційності Інтернету транспортних засобів, як окремо діючої системи. Підкреслено, що конфіденційність підтримується шляхом розподілу типів вмісту на: приватний, захищений та публічний. Інформація приватного типу доступна лише власнику транспортного засобу. Сформовано перелік програмних методів які діють щодо реалізації IoV та описано головні проблеми, що стоять перед IoV.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ГОРБАЧОВ, Петро, та Станіслав СВІЧИНСЬКИЙ. "СЕРЕДНЯ ШВИДКІСТЬ ЩІЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО ПОТОКУ З ОДНИМ ПОВІЛЬНИМ АВТОМОБІЛЕМ НА ДІЛЯНЦІ ДОРОГИ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ МАНЕВРУВАННЯ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, № 23 (2024): 57–64. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i23.1526.

Full text
Abstract:
Швидкість руху транспортних засобів є основним параметром, що обумовлює якість обслуговування користувачів транспорту, оскільки можливість її вільного вибору водієм визначає для нього рівень комфорту руху. На цей час загальновизнаними у транспортній науці є лише закономірності у значеннях швидкості для вільних умов руху, де вона підкорюється нормальному закону розподілу. Закономірності коливання швидкості в інших умовах залишаються слабко дослідженими. З цієї точки зору представляє інтерес дослідження причин коливання швидкості в умовах руху, протилежних вільним, тобто руху щільної пачки транспортних засобів на односмуговій ділянці дороги, де неможливі обгони та випередження. Розпочати його варто з визначення залежності для розрахунку середньої швидкості щільного транспортного потоку на виході з ділянки з обмеженнями на рух за умови, що порядок розташування транспортних засобів у пачці на вході до ділянки є випадковим. Дана стаття присвячена отриманню шуканої залежності у найпростішій ситуації – коли у потоці наявний лише один повільний автомобіль, що обмежує швидкість інших. Отримання подібної формули створює основу для подальшого вивчення закономірностей у значеннях швидкості руху в щільних умовах і означає можливість наближення до встановлення її першого моменту як однієї із основних характеристик досліджуваної випадкової величини. Ключові слова: швидкість руху, середня швидкість, транспортний потік, щільність потоку, смуга руху, умови руху, аналітичне моделювання, транспортна система.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ЛИТВИН, Вадим, та Ігор ТАРАН. "КІЛЬКІСНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ОБЛАШТУВАННЯ ПАРКУВАЛЬНИХ МІСЦЬ У КРАЙНІЙ ПРАВІЙ СМУЗІ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДОРОЖНЬОГО РУХУ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, № 15 (2020): 41–53. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.391.

Full text
Abstract:
Стрімкі темпи росту автомобілізації призвели до значного перевищення попиту на місця паркування над наданою їх кількістю. Подібна ситуація є характерною рисою більшості середніх та великих міст України. В умовах недоліку місць для паркування найбільшого поширення набуло облаштування паркувальних місць у крайній правій смузі. Застосування даного заходу призводить до зниження пропускної спроможності вулично-дорожньої мережі міста та погіршення умов безпеки руху транспорту. Тому, у роботі проаналізовано вплив облаштування таких паркувальних місць на ефективність руху у м. Дніпро. В якості об’єкта дослідження обрано перехрестя вул. Я. Мудрого та вул. Воскресєнської. Інтенсивності транспортних потоків на перехресті були отримані методом натурних обстежень для ранкової години «пік» з 700 до 800. У програмному середовищі PTV VISSIM розроблено дві імітаційні транспортні моделі перехрестя (без смуги та зі смугою для паркування). Результати моделювання, засвідчують, що облаштування паркувальних місць у крайній правій смузі знижує ефективності руху за всіма обраними показниками в діапазоні від 26% до 62%. Значення запропонованого авторами комплексного показника ефективності для дороги без «парковки» становить – 1,00, а для дороги з облаштованою паркувальною зоною – 0,54. Доведено, що загальна ефективність такого рішення для обраного об’єкту дослідження знизила ефективність організації дорожнього руху на 46%. Проведено експертне оцінювання, за результатами якого були розраховані вагові коефіцієнти для обраних показників. Отриманий розподіл вагових коефіцієнтів характеризується дуже незначною розбіжністю. Це засвідчує, що всі обрані авторами показники є значимими під час прийняття остаточних рішень щодо обґрунтування заходів з підвищення ефективності дорожнього руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Глобчак, М. В., О. Л. Мастикаш та М. М. Борис. "Науково-методичні підходи підтримання надійності підвіски автобусів засобами матеріального забезпечення". Scientific Bulletin of UNFU 30, № 2 (2020): 93–98. http://dx.doi.org/10.36930/40300217.

Full text
Abstract:
Встановлено, що можливість виконання автомобілем перевізницьких функцій з урахуванням умов експлуатації, заданого інтервалу часу або пробігу характеризується безвідмовністю, як однією з властивостей надійності. Одним з показників цієї властивості є ймовірність безвідмовної роботи, що визначається за результатами попередньо проведених експериментальних спостережень за певними вузлами або системами автомобіля. Характерним випадком може бути відмова будь-якого елемента автомобіля, що призведе до виходу з ладу всього об'єкта. Прикладом можуть бути: привод автомобіля, гальмівна система, підвіска тощо. Відмови таких елементів можна розрахувати з використанням одного із законів розподілу ймовірностей – розподілу Пуассона, що використовують до елементів (систем) з великим числом можливих подій, кожна із яких рідко трапляється. Цей розподіл у практиці експлуатації можна застосувати для встановлення таких взаємозв'язків: кількість відмов для групи одночасно працюючих автомобілів за даний проміжок часу (або напрацювання), кількість дорожньо-транспортних пригод, кількість автомобілів, які надходять в зону обслуговування (ремонту) за одиницю часу, кількість запасних частин, що отримують зі складу тощо. Ймовірність пуассонівського розподілу використано у розрахунках відмов підвісок автомобілів. З'ясовано, що пневматичні підвіски сучасних великих автобусів є складними багатовузловими технічними системами, у яких можуть виникати відмови різних видів у процесі роботи. Надійна робота підвіски значною мірою залежить від багатьох чинників, що мають складний і багатопрофільний характер. Наявність даних про відмови у підвісці дає змогу здійснити їх систематизацію, встановити причини і розробити заходи щодо їх усунення, до прикладу, коригуванням термінів виконання профілактичних робіт. Ще одним вирішенням проблеми підтримання надійності підвіски автобусів є розроблення методики (закону) матеріально-технічного постачання. Вона передбачає виділення в окрему групу постійно замінюваних конструктивних елементів, кількість запасу яких потребує використання інформації про інтенсивності потоків відмов та їх поєднання з розрахунками. Одним із способів керування надійністю підвіски пропонуємо використання розробленої методики, яка дасть змогу мінімізувати їх кількість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

БОЙКІВ, Роман. "АНАЛІЗ ГРАНИЧНИХ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ НА НЕРЕГУЛЬОВАНОМУ ПЕРЕХРЕСТІ З ІНТЕНСИВНИМ ЛІВОПОРОТНИМ ПОТОКОМ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 24 (2025): 112–20. https://doi.org/10.36910/automash.v1i24.1715.

Full text
Abstract:
В роботі проведено аналіз основних характеристик транспортного потоку в зоні нерегульованого перехрестя та їх вплив на формування граничних часових інтервалів на головному напрямку з урахуванням частки ліповоповортних транспортних засобів. На перехресті існує значна інтенсивність руху на всіх підходах, оскільки через нього проходить дорога національного значення Н17 та автомагістраль міжнародного значення М06. Перехрестя характеризується всіма дозволеними маневрами, високим відсотком вантажних і поворотних транспортних засобів з головної дороги. В результаті досліджень умов руху та параметрів транспортного потоку на перехресті встановлено, що інтенсивність руху на головній дорозі у різні періоди доби складає більше 1000 авто./год, а частка лівоповоротних транспортних засобів коливається від 10 до 30%. На основі цього на головному напрямку нерегульованого перехрестя визначено тривалість граничних інтервалів у транспортному потоці. Встановлено, що після росту інтенсивності руху прямоїдучого транспортного потоку на головній дорозі нерегульованого перехрестя понад 700 авто./год. граничний часовий інтервал починати зростати більше 10с. З’ясовано, що при збільшенні частки лівоповоротних транспортних засобів з головної дороги, тривалість граничних інтервалів на нерегульованому перехресті у транспортному потоці коливається в межах 20-25 с. Аналіз граничних часових інтервалів на головній дорозі вказує, що на безпечні режими руху на нерегульованому перехресті впливає розподіл інтенсивності руху за напрямками руху, неоднорідність транспортного потоку та частка лівопоротних транспортних засобів. Результати досліджень доцільно брати до уваги під вдосконалення існуючих схем організації руху на нерегульованих перехрестях. Під час визначення дозволених напрямків руху з головної дороги, необхідно враховувати закономірності зміни часових інтервалів у транспортному потоці, оскільки за певних обставин вони можуть перевищувати критичні значення і створювати потенцію небезпеку руху в зоні перехрестя. Ключові слова: транспортний потік, нерегульоване перехрестя, інтенсивність руху, смуга руху, лівоповоротні транспортні засоби, граничний інтервал руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Писарчук, О. О., Т. І. Конрад, О. В. Маранов ., В. І. Воробей, М. Я. Коршунов та М. К. Пустовий. "МЕТОДИКА БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ ТРАНСПОРТНИХ ПОТОКІВ В МУЛЬТИМОДАЛЬНІЙ ТРАНСПОРТНІЙ МЕРЕЖІ". Новітні технології 3, № 7 (2018): 81–88. http://dx.doi.org/10.31180/2524-0102/2018.3.07.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Розподіл транспортних потоків"

1

Пришнівський, Дмитро, Руслан Балтян та Олег Плав’яник. "Особливості розподілу потоків автомобільного транспорту на вулицях міста". Thesis, Національний авіаційний університет, 2022. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54778.

Full text
Abstract:
1. Целовальник С. А., Беспалов Д. О., Чемакіна О. В., Агєєва Г. М. Створення та впровадження інноваційної системи «Транспортна модель Києва». АВІА-2015: матеріали XII Міжнар. наук.-техн. конф., м. Київ, 28-29 квітня 2015 р. Київ : НАУ, 2015. С. 22.1-22.7. 2. Агєєва Г. М., Чернишева М. О., Коробко К. В. Містобудівна та соціальна роль фізкультурно-спортивних зон закладів вищої освіти у контексті сталого розвитку. Теорія та практика дизайну. 2021. Вип. 23. С. 5-20.<br>Транспортні проблеми міста притаманні всім групам населених пунктів. Вони викликані перевантаженням вулиць та доріг і, як наслідок, колапсами вуличного руху. Суттєвою проблемою є і негативний екологічний вплив на довкілля та здоров’я громадян. Серед інструментів вирішення цих проблем – оптимізація транспортних схем, складу та інтенсивності транспортних потоків, тощо. Мета роботи – вивчення принципів та методів визначення, обробки та аналізу результатів спостережень інтенсивності руху транспортних засобів, здобуття практичних навичок розрахунку рівня завантаження автомобільної дороги рухом. Матеріали дослідження – реальні потоки автомобільного транспорту на ділянці примикання вул. Донця до пр. Відрадний у Києві. Методи дослідження – натурні локальні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Конрад, Тетяна Ігорівна, Татьяна Игоревна Конрад та Tetiana Igorivna Konrad. "Математична модель багатокритеріального розподілу транспортних потоків для автоматизованих систем мультимодальних транспортних мереж". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48934.

Full text
Abstract:
Уперше розроблено інфологічну модель факторів, показників та критеріїв оптимальності маршрутуперевезеннявантажів в мультимодальнихтранспортних мережах, яка базується на методах евристичного аналізу предметної галузі і відрізняється формалізацією задачі визначення оптимального маршруту у багатокритеріальній формі ієрархії вкладених груп критеріїв, що забезпечує підвищення адекватності математичних моделей розв’язку оптимізаційних задач транспортного типу. Удосконалено математичну модель багатокритеріального розподілу транспортних потоків в мультимодальних транспортних мережах, яка базується і відрізняється багатокритеріальним вибором оптимального маршруту на графах з використанням вкладених згорток за нелінійною схемою компромісів, що забезпечує підвищення ефективності управління транспортними потоками за компромісним відношенням вектору показників ефективності до вартості. Удосконалено архітектуру програмної системи підтримки прийняття рішень багатокритеріального розподілу транспортних потоків в мультимодальних транспортних мережах, яка базується на використанні в розрахунковому блоці структурних елементів, що забезпечують отримання обумовлених рішень про оптимальний маршрут перевезень, як результат синергетичногооб’єднаннярозробленоїінфологічноїмоделіфакторів та показників і удосконаленої математичної моделі оптимального розподілу транспортних потоків.<br>Впервые разработана инфологическая модель факторов, показателей и критериев оптимальности маршрута перевозки грузов в мультимодальных транспортных сетях, которая базируется на методах эвристического анализа предметной области и отличается формализацией задачи определения оптимального маршрута в многокритериальной форме иерархии вложенных групп критериев, что обеспечивает повышение адекватности математических моделей решения оптимизационных задач транспортного типа.Усовершенствована математическая модель многокритериального распределения транспортных потоков в мультимодальных транспортных сетях, которая базируется и отличается многокритериальным выбором оптимального маршрута на графах с использованиемвложенных сверток по нелинейной схеме компромиссов, что обеспечивает повышение эффективности управления транспортными потоками по компромиссному отношением вектора показателей эффективности к стоимости. Усовершенствована архитектура программной системы поддержки принятия решений многокритериального распределения транспортных потоков вмультимодальных транспортных сетях, основанная на использовании в расчетном блоке структурных элементов, обеспечивающих получение обусловленных решений про оптимальный маршрут перевозок, как результат синергетического объединения разработанной инфологической модели факторов и показателей и усовершенствованной математической модели оптимального распределения транспортных потоков.<br>For the first time, an infological model of factors, indicators, and criteria of optimal route of cargo transportation in multimodal transport networks was developed, which is based on methods of a heuristic analysis of the subject area and differs in formalizing the problem of determining the optimal route in a multicriteria hierarchy of nested groups of criteria which improves an increase in the adequacy of mathematical models for solving transport-type optimization problems.The mathematical model of multicriteria distribution of traffic flows in multimodal transport networks is improved, which is based on and differs in multicriteria choice of the optimal route on graphs using nested convolutions according to the nonlinear scheme of compromises which improves an increase in the efficiency of traffic flow management by a compromise ratio of the vector of efficiency to cost. Improved the architecture of the software system for decision support of the multicriteria distribution of traffic flows in multimodal transport networks, which is based on the use in the calculation block of structural elements that provide conditional decisions on the optimal route of transportation as a result of synergistic integration and an improved mathematical model of the optimal distribution of traffic flows. The architecture of the software system differs in the improvement of the structure of the calculation unit due to the formalization of the transport problem in a multicriteria form and the choice of the optimal route for the integrated efficiency of graph structures. The use of advanced architecture allows increasing the efficiency of traffic flow management in terms of efficiency and reliability of the original solutions.The mathematical support of the computational algorithm is based on the method of multi-criteria selection of the optimal route for the transportation of goods and the method of optimal distribution of limited resources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Миколаївна, Агєєва Галина, Агеева Галина Николаевна та Agieieva Galyna. "Особливості розподілу транспортних потоків під час реконструкції аеропортів". Thesis, 2016. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/23112.

Full text
Abstract:
1. СНиП 2.05.08-85. Аэродромы/ Госстрой СССР. – М.: ЦИТП Госстроя СССР, 1985. – 59 с. 2. Агеева, Г.Н. Развитие аэропортов: интеграция в региональные системы транспортных перевозок/ Г.Н.Агеева// Теория современного города: прошлое, настоящее, будущее: материалы Всерос. науч. конф. с междунар. участ. (18 - 20 мая 2016 г.). - Екатеринбург: Архитектон, 2016. – С.129-131.<br>Мета роботи - висвітлити результати дослідження особливостей розподілу потоків повітряного та автомобільного транспорту в межах літовища під час реконструкції аеропортів.<br>Цель работы - представить результаты исследования особенностей распределения потоков воздушного и автомобильного транспорта в пределах лётного поля при реконструкции аэропортов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!