Academic literature on the topic 'Роль державного бюджету'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Роль державного бюджету.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Роль державного бюджету"

1

Onyshchenko, Svitlana. "State Budgetary Security Determinants." ЕКОНОМІКА І РЕГІОН Науковий вісник, no. 4(75) (December 27, 2019): 14–19. http://dx.doi.org/10.26906/eir.2019.4(75).1807.

Full text
Abstract:
Бюджетна безпека держави обумовлюється низкою детермінантів, які визначають зміст, структуру та рівень її забезпечення. Визначено, що визначальними фактами забезпечення державного бюджету є фактори, загрози як екзогенного, так і ендогенного походження, а також причинно-наслідкові зв’язки, які прямо чи опосередковано визначають його рівень та складність процесів його забезпечення.Запропоновано перелік основних детермінант, що впливають на забезпечення бюджетної безпеки держави з урахуванням процесів глобалізації, конструктивного / руйнівного впливу факторів та загроз. Зазначається, що систематичним елементом забезпечення державного бюджету є державний бюджет, який є багатогранним поняттям. Бюджет як інструмент державної політики відіграє ключову роль у забезпеченні соціально-економічного розвитку держави, реалізації її національних інтересів, а саме на обсяг та структуру дохідної та видаткової частини бюджету впливають на функціонування всіх галузей економіка.Обґрунтовується необхідність забезпечення бюджетної безпеки як складової соціально-економічного розвитку та передумовою здійснення ефективної державної фінансово-економічної політики як основи досягнення національних економічних інтересів держави.Систематизовано основні детермінанти впливу на бюджетну безпеку держави з урахуванням глобалізаційних процесів та багатокритерії існуючих факторів та загроз як екзогенного, так і ендогенного походження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іщук Л.І. та Дацюк Ю.С. "РОЛЬ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ У ФІНАНСУВАННІ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ". Економічний форум 1, № 3 (2020): 110–17. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-17.

Full text
Abstract:
В статті досліджено дефініції категорії «місцеві бюджети», розглянуто комплексний системний підхід до поняття «місцеві бюджети» з позиції фінансів, юридичної, політичної, економічної теорії, організації та управління. Обґрунтовано, що поняття «місцеві бюджети» являє собою складну багатоаспектну категорію.
 Окреслено основні завдання соціальної політики. Зазначено, що сучасна бюджетна політика зберігає за собою спрямованість до здійснення значного рівня видатків на соціальну сферу. Разом з тим, в умовах обмеженості фінансових ресурсів актуалізується питання розвитку регіону.
 Визначено основні проблеми фінансового забезпечення соціальної сфери. Розвиток соціальної сфери потребує вагомого та довготривалого державного фінансування. Зростання соціальних видатків обумовлює скорочення ресурсів спрямованих на економічний розвиток. Проте розвиток саме соціальної інфраструктури (освіта, охорона здоров’я, інформатизація, транспортні та житлово-комунальні послуги, ін.) визначає рівень життя населення та напрямок розвитку регіону.
 Зазначено, що в даний час головними проблемами в бюджетній сфері залишаються: забезпечення збалансованості бюджетів; вдосконалення засад регулювання бюджетними ресурсами; зміцнення системи фінансового контролю за цільовим, економічним і ефективним використанням бюджетних коштів; розробка методологічних підходів, методів і методик формування та розподілу бюджетних коштів; вироблення підходів до виконання бюджету у повній мірі тощо.
 Обґрунтовано можливості щодо покращення рівня фінансового забезпечення соціальної сфери місцевими бюджетами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Stukalenko, V. A., M. I. Bashynska, M. K. Svorska та A. Y. Kabanova. "ВПЛИВ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ НА ФОРМУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ДОХОДІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 81 (2018): 236. http://dx.doi.org/10.31713/ve1201824.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сучасні теоретичні підходи до визначення поняття «податкова політика». З’ясовано сутність і роль податкової політики в сучасних умовах та розглянуто податкову політику як засіб впливу на розвиток держави. Проаналізовано структуру доходів державного бюджету України з 2014 року по 2017 рік і визначено основні тенденції у формуванні доходів бюджету. Зазначено, що сьогодні серед науковців та практиків немає єдиного баченняролі у формуванні доходів та видатків Державного бюджету України за допомогою податкової політики, що суттєво ускладнює розробку дієвих механізмів формування доходів Державного бюджету України. Наукова невизначеність поняття «податкова політика» ускладнює виконання державою своїх завдань, функцій, регулювання соціально-економічного розвитку суспільства та створення оптимальних умов для розвитку ефективного економічного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Західна, Оксана, Віра Круглякова та Софія Стахів. "НЕПРЯМІ ПОДАТКИ У ДОХІДНІЙ ЧАСТИНІ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ І ЇХ ВПЛИВ НА СУСПІЛЬНИЙ ДОБРОБУТ". Молодий вчений, № 10 (98) (31 жовтня 2021): 142–46. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-32.

Full text
Abstract:
У статті досліджено роль податкових надходжень від непрямих податків як основоформуючого фактора наповнення Державного бюджету України. Роз-глянуто недоліки та переваги кожного з видів непрямих податків. Проведено аналіз структури доходів державного бюджету, визначено питому вагу та проаналізовано непрямі податки в загальних податкових надходженнях державного бюджету, прослідковано основні тенденції розвитку непрямого оподаткування. Здійснено дослідження впливу непрямих податків на суспі-льний добробут населення в розрізі кожного з податків. Виокремлено основ-ні проблеми справляння непрямих податків та вказано напрями вдоскона-лення механізму справляння даного виду податків. Запропоновано до озна-йомлення досвід зарубіжних країн у сфері податкового регулювання за до-помогою непрямих податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Жадан, Олександр, та Марія Ушакова. "Роль бюджетної декларації в реалізації державної політики реформ в Україні". Актуальні проблеми державного управління, № 1(55) (7 липня 2019): 134–41. http://dx.doi.org/10.34213/ap.19.01.17.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання впровадження Бюджетної декларації, що є головною інновацією в рамках впровадження середньострокового бюджетного планування та стратегічно важливим докумен-том для бюджетного процесу. Здійснено огляд обов'язкових структурних елементів Бюджетної декларації та особливостей формування цього документу. Проаналізовано нововведення в процедурних аспектах бюджетування державної політики. Висвітлено взаємодію Верховної Ради, Кабінету міністрів України, Мінфіну, Національного банку України, Головних розпорядників бюджетних коштів в сфері нормативно-правового регулювання Державного бюджету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гордей, О. Д. "Роль державного бюджету у забезпеченні росту добробуту населення". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 60/61 (2002): 28–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Slyusarchuk , O. P., N. S. Kryshtof  та I. I. Doronina . "Фінансова децентралізація у контексті реформування міжбюджетних відносин: кількісні виміри та індикатори". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 1 (24 лютого 2021): 143–54. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2021.01.14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним проблемам розвитку процесів фінансової децентралізації в Україні та оцінці автономії місцевих бюджетів. Перед органами місцевого самоврядування постає питання щодо формування стійкої фінансової бази для забезпечення покладених на них функцій із задоволення потреб суспільства. Вирішення зазначеного питання можливо лише за умов утворення ефективної системи управління фінансовими ресурсами, яка би враховувала успішний досвід фінансової децентралізації зарубіжних країн. Визначено, що місцеві бюджети відіграють ключову роль у забезпеченні сталого соціально-економічного розвитку.Метою статті є характеристика сутності та призначення фінансової децентралізації, оцінка ступеню її розвитку за допомогою кількісних індикаторів, аналіз джерел формування фінансових ресурсів місцевих бюджетів в умовах децентралізації та надання загальної оцінки місцевих бюджетів.Наукова новизна полягає у визначенні стану фінансової децентралізації та виявленні зростання фінансової автономії місцевих бюджетів в Україні за період 2017–2019 рр. Зростання показника трансфертів з місцевих бюджетів до Державного (реверсна дотація) свідчить про зростання дохідної спроможності місцевих бюджетів, а зменшення показника трансфертів з Державного бюджету до місцевих (базова дотація та субвенції) вказує на підвищення їх самостійності. Висновки. Децентралізація владних та фінансових повноважень держави на користь місцевого самоврядування є однією з найбільш визначальних реформ з часів української незалежності. Результатом реформи стало підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування у збільшенні надходжень до місцевих бюджетів, пошук резервів їх наповнення, покращення ефективності адміністрування податків і зборів.Держава визначає модель взаємодії центральних і місцевих органів влади. Оптимальною вважається модель міжбюджетних відносин, що передбачає рівень фіскальної незалежності органів місцевого самоврядування за умови збереження бюджетної класифікації та порядку виконання. В державі відбувається процес пошуку ефективних форм взаємодії державних та місцевих фінансів, при яких буде гарантовано фінансову незалежність місцевих рад та ефективність використання фінансів. Визначено моделі фінансового забезпечення місцевого самоврядування. З’ясовано, що за показником співвідношення місцевих податків до ВВП в Україні діє ганноверська модель, де місцеві податки складають 1–2 % ВВП і близько 4–5 % усіх податків.Проаналізовано фінансову децентралізацію (як процес) за допомогою показників та індикаторів, а саме: частку місцевих видатків у видатках зведеного бюджету; частку місцевих доходів у доходах зведеного бюджету; співвідношення видатків місцевого бюджету до ВВП; частку доходів місцевих бюджетів у загальному обсязі доходів зведеного бюджету; частку міжбюджетних трансфертів у доходах місцевих бюджетів; співвідношення місцевих податків до ВВП.Для успішного здійснення реформи міжбюджетних відносин у контексті децентралізації, насамперед, потрібно забезпечити внутрішню політичну стабільність, враховувати об’єктивні закони суспільного розвитку та глобальні тенденції у світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лисяк, Л. В. "Роль державного бюджету у зміцненні доходів Пенсійного фонду України". Вісник Дніпропетровського університету. Серія : Економіка 24, № 10/1 (2016): 38–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хорошилова, Ірина. "РОЛЬ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ В ФОРМУВАННІ БЮДЖЕТУ КРАЇНИ". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 27 (14 листопада 2021): 196. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.27.196.

Full text
Abstract:
УДК 336.2.026; JEL Classification: М48
 
 Мета дослідження є аналіз сучасного стану податку на прибуток підприємств в державі та обґрунтування його ролі в формуванні державного бюджету. Методика дослідження: для досягнення поставленої мети в роботі були використані такі загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження: порівняльний аналіз наукової літератури та інформаційних джерел на основі методів порівняння, систематизації та узагальнення; узагальнення результатів аналізу і логічна генерація висновків. Результати дослідження: результатом наукової роботи є теоретичне узагальнення і практичні рекомендації щодо обліку та оприбуткування податку на прибуток підприємств. Сучасний облік податку на прибуток має свої недоліки. Необхідно гармонізувати правила ведення бухгалтерського фінансового обліку на законодавчому рівні. Наукова новизна: полягає в комплексному дослідженні проблем, пов’язаних з обліком оприбуткування податку на прибуток підприємств. Запропоновано й надалі впроваджувати конструктивні кроки в напрямі гармонізації податкового та бухгалтерського обліку з податку у напрямі скорочення кількості розбіжностей між ними. Все це зумовлено переходом від суто фіскальної до стимулюючої системи оподаткування підприємств, в умовах економічної кризи спричиненої пандемією, що породжує дефіцит державних фінансових ресурсів. Практична значущість полягає в тому, що з впровадженням актуальних кроків в системі оподаткування та законотворенні виникнуть сприятливі умови для ведення ділової активності та покращення фінансово-економічного стану підприємствами України без шкоди для показників державного бюджету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кондратюк, І. "Роль і завдання Національного банку України у формування доходів державного бюджету". Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України 18 (2006): 265–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Роль державного бюджету"

1

Мірошниченко, Т. В., Олександр Васильович Зайцев, Александр Васильевич Зайцев та Oleksandr Vasylovych Zaitsev. "Роль бюджету як фінансового "двигуна" державного розвитку". Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18956.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кондратьєва, Л. О. "Прямі податки та їх роль у формуванні доходів державного бюджету України". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Kondratieva.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядається економічна сутність, функції та ознаки прямих податків, доследжено історичні аспекти розвитку та становлення, а також визначено роль та розкрито значення прямих податків у формування доходів бюджету. Проаналізовано динаміку надходжень податків на доходи до державного бюджету України, досліджено фіскальну ефективність природно-ресурсних платежів у складі доходів державного бюджету України. Узагальнено зарубіжну практика прямого оподаткування прямими податками та визначено основні шляхи вдосконалення системи прямого оподаткування в контексті формування доходної бази державного бюджетуУкраїни.<br>The paper considers the economic essence, functions and features of direct taxes, studies the historical aspects of development and formation, as well as identifies the role and reveals the importance of direct taxes in the formation of budget revenues. The dynamics of income tax revenues to the state budget of Ukraine is analyzed, the fiscal efficiency of natural resource payments in the state budget revenues of Ukraine is investigated. The foreign practice of direct taxation by direct taxes is generalized and the main ways of improvement of the system of direct taxation in the context of formation of the income base of the state budget of Ukraine are defined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Близнюк, А. М. "Роль державного регулювання економіки у виконанні державного і місцевого бюджетів". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71427.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено необхідність, сутність і методи державного регулювання економіки, а також зарубіжний досвід регулювання міжбюджетних відносин як складова державного регулювання. Також проаналізовано результати змін у підходах до державного регулювання міжбюджетних відносин в Україні, зокрема зміну у фінансових показниках доходів державного та місцевих бюджетів, та соціально-економічний розвиток регіонів України за нової моделі міжбюджетних відносин. Окремо у роботі узагальнено та визначено перспективи регулювання міжбюджетних відносин в Україні відповідно до завдань фіскальної децентралізації, яка наразі триває.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дормідонтова, Д. С. "Податки на споживання: фіскально-регулююча роль та проблеми функціонування". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12573.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні засади непрямого оподаткування в Україні. Проведено оцінку ефективності непрямого оподаткування в Україні та проаналізовано вплив податків на споживання на наповнення дохідної частини Державного бюджету України. Досліджено зарубіжний досвід непрямого оподаткування та можливість його імплементації в українську практику, а також запропоновано напрями удосконалення непрямого оподаткування з урахуванням інтеграційних процесів в Україні.<br>The paper considers the theoretical principles of indirect taxation in Ukraine. The effectiveness of indirect taxation in Ukraine is assessed and the impact of consumption taxes on the revenue side of the State Budget of Ukraine is analyzed. The foreign experience of indirect taxation and the possibility of its implementation in Ukrainian practice are studied, and also the directions of improvement of indirect taxation taking into account integration processes in Ukraine are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пащенко, А. А. "Управління видатками державного бюджету України". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10966.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти: сутність державного бюджету України, процес управління видатками бюджету, фінансові відносини, роль державного бюджету у забезпеченні потреб суспільства складові системи управління видатками державного бюджету , шляхи покращення та вдосконалення системи управління видатками бюджету в контексті бюджетних реформ.<br>Theoretical aspects are considered in the work: the essence of the state budget of Ukraine, the process of managing budget expenditures, financial relations, the role of the state budget in meeting the needs of society, the components of the system of managing state budget expenditures, ways to improve and improve the system of managing budget expenditures in the context of budget reforms.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Миколюк, А. О. "Акцизний податок та його роль у податковій системі України". Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/9562.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження – процес справляння акцизного оподаткування. У роботі розглядаються теоретичні аспекти системи оподаткування акцизним податком: економічна сутність акцизного оподаткування, історія становлення та її розвитку та нормативно-правове регулювання акцизного податку. Проаналізовано роль надходжень акцизного податку у структурі Зведеного та Державного бюджетів. Здійснено прогнозування надходжень акцизного податку до бюджетів на 2019 та 2020 роки. Проведено аналіз світового досвіду справляння податків та наведено можливості їх адаптації в Україні. Запропоновані напрямки вдосконалення системи акцизного оподаткування.<br>Thesis consists of three chapters. Object of study the process of levying taxes on individuals income. Diploma thesis deals with theoretical aspects of systems of excise tax of individuals: economic essence of the system of of excise tax , history of formation and its development, legal regulation of excise tax. Analyzed the role of excise tax receipts in the structure of the Consolidated and State budgets. Executed forecasting of excise tax revenues to the budgets for 2019 and 2020. Analyzed the world experience of tax collection, as well as the possibilities of their adaptation in Ukraine. Proposed directions for improving the system of excise tax.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography