Academic literature on the topic 'Ставки акцизного податку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ставки акцизного податку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ставки акцизного податку"

1

Огородник, В. О. "ВПЛИВ НЕТАРИФНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА СОЦІАЛЬНО ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(61) (6 травня 2023): 147–53. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2023.1(61).147-153.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена ролі митної політики в зовнішньоекономічній діяльності держави та її впливу на соціально економічний розвиток країни. Зазначається, що для успішної зовнішньої торгівлі необхідно встановлювати правильну митну політику, а також застосовувати нетарифні заходи регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Аналітично доведено, що ставки ПДВ та акцизного податку мають великий вплив на соціально економічний розвиток країни та потребують уважного вивчення.Ключові слова: зовнішньоекономічна діяльність, митна політика, нетарифні заходи, ПДВ, акцизний податок
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Монаєнко, Антон Олексійович, Наталія Іванівна Атаманчук та Мар’яна Олегівна Куц. "НАБЛИЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ПРАВА ЄС ЩОДО АКЦИЗНОГО ОПОДАТКУВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПРОДУКТІВ: ПРАКТИКА СУДУ ЄС". New Ukrainian Law, № 4 (13 листопада 2024): 26–43. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2024.4.3.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано відповідність норм податкового законодавства Україні положенням директив Європейського Союзу (далі – ЄС) із питань акцизного оподаткування енергетичних продуктів. Автори стверджують, що базові положення Директиви Ради 2003/96/ЄC від 27 жовтня 2003 року про реструктуризацію рамок Співтовариства щодо оподаткування енергетичних продуктів та електроенергії частково враховані у законодавстві України. Проте, наближення положень національного законодавства до права ЄС потребує подальшого удосконалення правового регулювання акцизного оподаткування електричної енергії та пального в Україні. Авторами наголошено на необхідності розробки та впровадження терміну «енергетичні продукти»; включення до переліку підакцизної продукції окремих видів олії, вугілля, природного газу (не скрапленого), смоли та бітуми (бітумні суміші), мастильних матеріалів; диференціювання ставки акцизного податку на пальне залежно від напрямів використання (промисловість, населення, тощо); запровадження єдиних одиниць виміру ставок акцизного податку на енергетичні продукти (електроенергія ‒у євро за МВт/год, паливо пічне побутове ‒ у євро за 1 000 кг, природний газ ‒ у євро за ГДж вищої теплотворної здатності та ін.). Запропоновано змінення порядку оподаткування акцизним податком операцій з реалізації електричної енергії та встановлення режиму оподаткування окремих енергетичних продуктів за напрямом їх використання (звільнення від оподаткування енергетичних продуктів, що використовуються як сировина для виробництва іншої підакцизної продукції). Наголошено на необхідності запровадження в Україні понижувального коефіцієнта на рівні 0,5 до ставок акцизного податку на важкі дистиляти (газойлі), призначені для використання сільськогосподарськими виробниками. У статті акцентовано увагу на важливості використання прецедентної практики Суду ЄС в частині акцизного оподаткування енергетичних продуктів при наближенні українського законодавства до права ЄС. Авторами проаналізовано практику Суду ЄС щодо тлумачення положень Директиви Ради 2003/96/ЄC від 27 жовтня 2003 року про реструктуризацію рамок Співтовариства щодо оподаткування енергетичних продуктів та електроенергії. Здійснено аналіз зареєстрованих у Верховній Раді України законопроєктів щодо імплементації положень актів права ЄС щодо акцизного податку, запровадження системи контролю за обігом нафти, газового конденсату та розчинників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

БАУЛІНА, Тетяна Володимирівна, Ольга Костянтинівна ГАРШИНА, Тетяна Юріївна СОЛОМКО та Олександр Миколайович РУДАКОВ. "НАПРЯМИ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ". Economic Synergy, № 4 (29 грудня 2023): 53–69. http://dx.doi.org/10.53920/es-2023-4-4.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано необхідність реформування податкової системи України під час воєнного стану з метою забезпечення економічного розвитку; проаналізовано причини, за яких знижується ВВП країни і скорочується стягнення прямих та непрямих податків у воєнний час. Виявлено негативні тенденції соціально-економічного розвитку України у 2022 році; доведено, що має місце скорочення споживчого попиту домогосподарств у 2022 році. Зроблено висновок про необхідність бюджетного фінансування економічного розвитку країни під час воєнного стану. Доведено необхідність посилення фіскальної функції податків з метою збільшення надходжень до державного бюджету, перш за все, за рахунок ПДВ та акцизного податку, які мають найбільшу податкову ефективність. Доведено, що не міжнародні вливання, а лише надходження з національних джерел дозволяють забезпечувати економічне зростання національного господарства. Запропоновано збільшити ставку ПДВ на 1,5%, розроблено новий підхід до оподаткування акцизним податком, прогресивну шкалу оподаткування для заможних українців, запропоновано корегування податку на приріст капіталу та впровадження податку на доходи фрилансерів з відповідними ставками. З метою підвищення ролі і статусу прямих податків пропонується порівнювати доходи, що оподатковуються, не з мінімальною, а з середньомісячною заробітною платою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мисник, Олександр. "Сучасний стан – проблеми та перспективи розвитку аграрного сектору економіки Чернігівської області в умовах війни". International Science Journal of Management, Economics & Finance 1, № 5 (2022): 37–45. http://dx.doi.org/10.46299/j.ismef.20220105.05.

Full text
Abstract:
В даній статті розглянуто основні, пріоритетні напрямки розвитку аграрного сектору Чернігівської області, висвітлено проблеми сільськогосподарського виробництва на сучасному етапі та шляхи вдосконалення законодавства в аграрній сфері економіки. Зроблено економічне обгрунтування комплексу заходів щодо збереження позитивної динаміки розвитку аграрної галузі. Окреслено конкретні заходи щодо державної підтримки сільськогосподарських виробників відповідно до стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки. Проаналізовано структуру продукції сільського виробництва за категорією основних виробників: фермерські господарства, сільськогосподарські підприємства, приватні господарства населення. Проведено аналіз впливу військових дій на території України на функціонування аграрного сектору та його подальший розвиток. Встановлено, що урядом було здійснена значна кількість заходів для сприяння виживанню аграрного сектора в умовах війни, зокрема, мінімізація бюрократичних процедур для агробізнесу, дозвіл використання сільськогосподарської техніки без реєстрації, спрощення імпорту посівних матеріалів, введення нульової ставки акцизного податку та зниження розміру ПДВ до 7% на пальне, введено окремі держпрограми підтримки сільськогосподарських виробників. Визначено подальші кроки, необхідні для подолання найбільш значущих проблем аграрного сектору України в умовах війни та в післявоєнний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гордієнко, Микола. "ОГЛЯД ЗМІН ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ В ПЕРІОД ДІЇ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ". Молодий вчений, № 1 (113) (31 січня 2023): 158–62. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-1-113-31.

Full text
Abstract:
У науковій статті обґрунтовано значення податків, не лише як джерела наповнення бюджетів, а як інструмента та дієвого важеля впливу на соціально-економічні процеси держави. При цьому свідоме використання податкових надходжень, направлене на досягнення цілей в рамках податкової політики. Податкова політика – це діяльність держави у сфері запровадження, правового регламентування та організації справляння податків і податкових платежів у централізовані фонди грошових ресурсів держави. З початком повномасштабної війни та введенням воєнного стану в державі, економіка та державний бюджет України, поза всяким сумнівом опинилися в складному становищі. Податкові надходження до державного бюджету з об’єктивних причин суттєво скоротились, це пов’язано перш за все, зі скороченням/припиненням економічної активності суб’єктів господарювання в Україні, в свою чергу видатки на ведення війни, значно зросли, і в першу чергу за рахунок коштів державного бюджету. За офіційними даними, до повномасштабного вторгнення, податкові надходження до бюджетів становили в середньому 85 відсотків дохідної частини, у 2022 році за оперативною інформацією уряду, даний показник знаходиться в межах 60 відсотків, що може стати критичним для виконання державою своїх функцій. Податкова система, виступає проявом податкової політики держави. Процес реформування усіх сфер життєдіяльності в Україні, який проводиться протягом тривалого часу, викликав нагальну необхідність комплексного реформування податкової системи. Досліджено модель податкової системи України, яка на наше переконання не є ідеальною на сьогодні, а для післявоєнного відновлення країни взагалі не підходить. Проаналізувавши надходження до Державного бюджету в 2022 році, доцільно відмітити, що серед платежів основні надходження були отримані державою за рахунок непрямих податків (зборів), близько 37 відсотків. Найбільш суттєвих змін зазнав акцизний податок, зокрема тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, встановлюється нульова ставка акцизного податку на паливо-мастильні товари, а також звільняються від оподаткування підакцизні товари, як гуманітарна допомога для потреб оборони країни. Вивчено та зроблено власні відповідні висновки, щодо законодавчих та нормативних актів, які направлені на адаптацію податкового навантаження і податкових правил, трудових взаємовідносин до воєнних умов, з метою підтримки власного бізнесу та громадян в умовах війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сушкова, О. Є. "Специфіка діяльності митних лабораторій ЄС". Митна безпека, № 1(2) (11 січня 2019): 194–207. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5959.1(2).2018.194-207.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню специфіки діяльності митних лабораторій в Європейському Союзі з метою визначення підходів щодо здійснення експертної діяльності, які можуть стати перспективними та корисними з метою запровадження у роботі Департаменту податкових та митних експертиз ДФС. Актуальність теми дослідження обумовлена євроінтеграційним курсом України, у зв’язку з чим вивчення і формування шляхів адаптації до національних реалій досвіду та сучасних підходів щодо роботи митних лабораторій в ЄС може бути досить корисним для України. У результаті проведення дослідження визначено, що Європейські митні лабораторії є важливим інструментом для митних та податкових органів, тому що їхня робота має вирішальне значення для традиційних галузей митної, акцизної та сільськогосподарської політики, таких як аналіз з метою визначення тарифної класифікації, ставки мита та інших податків. Також митні лабораторії ЄС відіграють важливу роль в інших видах діяльності, зокрема операції щодо боротьби із шахрайством, визначення автентичності та походження продуктів, виявлення нелегального імпорту як наркотичних речовин та прекурсорів, захист споживачів від небезпечних вантажів або забруднюючих продуктів, захист навколишнього середовища та видів, що перебувають під загрозою зникнення. Встановлено, що в рамках загальної мети підтримки функціонування та модернізації Європейського митного союзу митні лабораторії працюють одночасно для координації своєї діяльності та обміну досвідом. Для цього використовуються налагоджені зв’язки (в межах Європейського Союзу та у всьому світі), порівняльний аналіз, оцінка результатів, оновлення баз даних, співпраця з іншими зацікавленими сторонами та інформаційні ініціативи. При цьому CLEN постійно працює над розробкою нових методів роботи та способів співпраці, а також впровадження останніх досягнень у галузі технологій у роботу як самих митних лабораторій ЄС, так і на кордоні через удосконалення мобільних лабораторій та портативних пристроїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Негрей, Марина, Андрій Тараненко та Інна Костенко. "АГРАРНИЙ СЕКТОР УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Economy and Society, № 40 (28 червня 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-40-38.

Full text
Abstract:
У статті досліджено стан аграрного сектору України до війни, проведено аналіз динаміки його розвитку. Встановлено основні проблеми довоєнного аграрного сектору, що перешкоджали подальшому розвитку сектору. Проведено аналіз впливу військових дій на території України на функціонування аграрного сектору та його подальший розвиток. Встановлено, що урядом було здійснена значна кількість заходів для сприяння виживанню аграрного сектора в умовах війни, зокрема, мінімізація бюрократичних процедур для агробізнесу, дозвіл використання сільськогосподарської техніки без реєстрації, спрощення імпорту посівних матеріалів, введення нульової ставки акцизного податку та зниження розміру ПДВ до 7% на пальне, введено окремі держпрограми підтримки сільськогосподарських виробників. У статті представлено результати побудови моделей, що описують процеси в аграрному секторі, які можуть використовуватися для подальшого прогнозування функціонування аграрного сектору. Визначено подальші кроки, необхідні для подолання найбільш значущих проблем аграрного сектору України в умовах війни та в післявоєнний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рязанцев, Дмитро. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОПОДАТКУВАННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВ У СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТУ". Економіка та суспільство, № 70 (30 грудня 2024). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-70-111.

Full text
Abstract:
В статті узагальнено теоретико-методологічні засади оподаткування прибутку підприємств як складової системи формування доходів бюджету, проаналізовано сучасні підходи до оподаткування прибутку, та вплив податку на прибуток підприємств на наповнення державного та місцевих бюджетів в Україні, розглянуто напрями удосконалення механізму оподаткування прибутку підприємств з метою підвищення ефективності системи формування доходів бюджетів. Наведено висновки, що реформування системи прибуткового оподаткування в Україні не принесло позитивних результатів в частині активізації діяльності підприємств, а зниження ставок податку (наприклад, стандартна ставка податку змінювалася наступним чином: 1992 рік – 30%, 2004 рік – 25%, 2015 рік – 18%) виявилося недостатніми для посилення стимулюючого впливу на зростання економічної активності суб’єктів господарювання, на виведення із тіні господарської діяльності та обсяги податкових надходжень до бюджету. В Україні продовжують застосовуватися недостатньо ефективні податкові пільги з податку на прибуток (всього в 2022 році діяло 69 пільг з податку на прибуток підприємств, пільг зі сплати ПДВ – 120, зі сплати акцизного податку – 35), які не виконують своїх функцій, а, навпаки, пільгами досить часто платники зловживають, що призводить до суттєвих втрат надходжень до державного та місцевих бюджетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ставки акцизного податку"

1

Марінов, Д. І. "Акцизний податок у податковій системі України". Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7545.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти акцизного оподаткування, його переваги та недоліки. Розглянуто розвиток акцизного оподаткування та розкрито механізм стягнення акцизного податку в Україні. Проаналізовано надходження акцизного податку до доходів Зведеного бюджету України, проведено оцінку ефективності податку та досліджено його вплив на розвиток вітчизняних підприємств. Запропоновано напрями вдосконалення механізму справлення акцизного податку в Україні, а саме: поступове підвищення ставок акцизного податку, розширення переліку підакцизних товарів за рахунок включення до їх складу ювелірних та хутрових виробів, запровадження оподаткування реклами шкідливих для здоров’я товарів, а також посилення контролюючих дій держави щодо обігу лікеро-горілчаних виробів.<br>В работе рассматриваются теоретические аспекты акцизного налогообложения, его преимущества и недостатки. Рассмотрено развитие акцизного налогообложения и раскрыт механизм взыскания акцизного налога в Украине. Проанализированы поступления акцизного налога с доходов Сводного бюджета Украины, проведена оценка эффективности налога и исследовано его влияние на развитие отечественных предприятий. Предложены направления совершенствования механизма взимания акцизного налога в Украине, а именно: постепенное повышение ставок акцизного налога, расширение перечня подакцизных товаров за счет включения в их состав ювелирных и меховых изделий, введение налогообложения рекламы вредных для здоровья товаров, а также усиление контролирующих действий государства в отношении оборота ликеро-водочных изделий.<br>The excise tax revenues to the revenues of the consolidated budget of Ukraine are analyzed, the efficiency of the tax is assessed and its impact on the development of domestic enterprises is investigated. Suggestions for improving the mechanism for collecting excise tax in Ukraine, namely: the gradual increase in excise tax rates, the expansion of excisable goods by incorporating jewelry and fur products into them, the introduction of taxation for the advertising of goods harmful to health, and the strengthening of state control actions to address alcoholic beverages.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хоненко, А. С. "Акцизний податок у податковій системі України". Thesis, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11997.

Full text
Abstract:
Запропоновано напрями вдосконалення акцизного оподаткування, а саме: забезпечення стабільності ставок цього платежу протягом тривалого періоду (як мінімум – 3-5 років); запровадження більш захищених від підробок акцизних марок на алкогольні і тютюнові вироби; розширення прав та підвищення рівня відповідальності працівників податкових та митних органів, залучених у сфері контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів; суттєве збільшення переліку підакцизних товарів за рахунок ювелірних виробів, дорогих імпортних автомобілів та інших предметів розкоші.<br>The theoretical aspects of the tax system and excise tax are considered in the paper. Advantages and disadvantages of excise tax are considered. The excise tax revenues to the Consolidated Budget of Ukraine during 2015 - 2019 are analyzed. The directions of excise tax improvement are suggested, namely: ensuring the stability of rates of this payment over a long period (at least - 3-5 years); introduction of more excise duty stamps on alcohol and tobacco products; enhancing the rights and increasing the level of responsibility of employees of tax and customs authorities involved in the control of production and circulation of excisable goods; a significant increase in the list of excise goods at the expense of jewelry, expensive imported cars and other luxury goods.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!