Academic literature on the topic 'Структура інвестицій'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Структура інвестицій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Структура інвестицій"

1

Зеленко С. В. та Зеленко О. М. "ІДЕНТИФІКАЦІЯ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ ЯК ОБ’ЄКТА ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ". Економічні науки. Серія "Регіональна економіка", № 20(79) (8 січня 2024): 58–66. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2023-20(79)-8.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема стратегічного розвитку підприємств в контексті їхньої здатності інвестувати в різноманітні сфери, такі як матеріально-технічна база, засоби виробництва, технологічні рішення та комунікаційні технології. Зазначено, що капітальні інвестиції грають ключову роль у розвитку підприємств, а їх структура визначається видами економічної діяльності.
 Підтверджено необхідність детального планування, оцінки ризиків та вивчення питань обліку і контролю капітальних інвестицій для ефективного управління розвитком підприємств.
 Висвітлено актуальні наукові дискусії щодо визначення сутності капітальних інвестицій, систематизовано їх класифікацію для потреб організації бухгалтерського обліку. Уточнено підхід до визначення незавершених капітальних інвестицій в обліку. Проаналізовано підходи до класифікації капітальних інвестицій які вказують на важливість розуміння завершеності інвестицій за результативною ознакою. Доведено необхідність врахування ризиків на етапі підготовчої роботи перед прийняттям рішення щодо капітального інвестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рущишин, Н. М., та Ю. В. Талах. "ОРІЄНТИРИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ВІДНОВЛЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ СФЕРИ ТОРГІВЛІ ТА ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ УКРАЇНИ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 71 (23 травня 2023): 21–28. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2023-71-03.

Full text
Abstract:
Інвестиційна привабливість слугує одним із провідних чинників якісних структурних змін та інституційних реформ, оскільки її високий рівень сприяє залученню інвестиційного ресурсу, без якого неможливо реалізувати процеси техніко-технологічної модернізації виробництва, створення і впровадження всіх видів інновацій, забезпечення ефективізації торгово-технологічних процесів. Метою статті є аналіз стану та обґрунтування орієнтирів державної політики стимулювання покращення інвестиційної привабливості сфери торгівлі в Україні. На основі даних офіційної статистики України (обсяги капітальних інвестицій в економіці та торгівлі України, ступінь зносу основних засобів в економіці та торгівлі, оптовий та роздрібний товарооборот в Україні, структура капітальних інвестицій за регіонами України та за джерелами інвестиційних вкладень у торгівлі України) обґрунтовано, що інвестиційна привабливість сфери торгівлі та внутрішнього ринку України не достатня і це слугує ключовим чинником низького рівня фінансово-інвестиційного забезпечення інноваційно-технологічної модернізації та підвищення ефективності в сфері товарного обігу. Визначено стратегічні пріоритети державної політики покращення інвестиційної привабливості економіки назагал та торгівлі і внутрішнього ринку України, які орієнтовані на створення сприятливого інвестиційного середовища, забезпечення високого рівня захисту інтересів та прав інвестора, збільшення обсягів капітальних інвестицій та покращення їх структури, підвищення ефективності інвестиційного процесу та використання інвестицій, розвиток співробітництва у сфері інвестиційної, науково-дослідної та інноваційної діяльності, забезпечення реалізації соціально-економічних функцій інвестування, скерування інвестиційних процесів на вирівнювання дисбалансів та диспропорцій просторово-структурного розвитку внутрішнього ринку України. Визначено інструментарій державного регулювання, реалізація якого дозволяє досягти вказаних стратегічних пріоритетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Piriashvili, Oleksandr. "Основні напрямки інвестиційної політики на залізничному транспорті України". Економіка і регіон/ Economics and region, № 4(87) (12 грудня 2022): 35–43. https://doi.org/10.26906/eir.2022.4(87).2780.

Full text
Abstract:
Розглядається залізничний транспорт країни як системоутворюючий сектор виробничої інфраструктури. Визначена роль залізничного транспорту, яку сектор відіграє у розвитку економіки. Здійснено аналіз обсягів та структури інвестицій за видом економічної діяльності «Транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність» в Україні у 2015-2020 роки. Проаналізовано обсяги інвестицій АТ «Укрзалізниця» та їх структура за основними напрямами у 2016-2020 роки. Визначені положення та пропонується схема програмного забезпечення розвитку залізничного транспорту країни та шляхи їх реалізації в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Жадько, К. С., та Т. І. Носова. "ОЦІНКА ІННОВАЦІНО-ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВ ТА АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 33 (20 березня 2023): 146–56. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2020-2-16.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто оцінку інвестиційного забезпечення і як похідної інноваційного забезпечення економічної безпеки як на мікро рівні – підприємств так і на макрорівні – аграрного сектору як галузі економіки України. Оцінка інвестиційно-інноваційне забезпечення економічної безпеки аграрного сектора в Україні передбачає аналіз показників інвестицій за напрямами діяльності і ресурсами підприємств та залучення інноваційних технологій. Наслідок інвестицій оновлення основних засобів, обладнання, машини та устаткування, технології виробництва. Інновації та нові технології є похідними від інвестицій, синергія яких забезпечує економічну безпеку суб’єктів аграрного сектора України. Проаналізовано яка структура і розміри інвестицій, яким чином вони впливають на інноваційне забезпечення економічної безпеки аграрного сектору. Запропоновано: шляхи підвищення інноваційно-інвестиційної привабливості в аграрному секторі, напрями державної підтримки та методичні аспекти зміцнення економічної безпеки починаючи від підприємств та аграрного сектору України в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Черкашина, Т. С. "Стан і тенденції іноземного інвестування економіки України на етапі четвертої промислової революції". Academy Review 53, № 2 (2020): 95–105. http://dx.doi.org/10.32342/2074-5354-2020-2-53-10.

Full text
Abstract:
Проаналізовано динаміку прямих іноземних інвестицій в економіку України впродовж 2010–2019 рр. і виявлено, що вона не була сталою та мала тенденцію до погіршення. Так, і обсяг прямих (чистих) іноземних інвестицій, і прямих іноземних інвестицій за накопичувальним (наростаючим) підсумком в економіку України зменшився більш ніж удвічі. Також встановлено, що регіональна і галузева структура розподілу прямих іноземних інвестицій є неефективною: здебільшого вони зосереджені у м. Києві, а також у Київській, Дніпропетровській, Одеській і Харківській областях; натомість регіональними аутсайдерами залучення прямих іноземних інвестицій залишаються Вінницька, Кіровоградська, Тернопільська, Чернівецька і Чернігівська області, де питома вага прямих іноземних інвестицій не перевищує 1%. Окрім цього, вказано, що за період 2010–2019 рр. суттєво підвищилася інвестиційна привабливість галузей фінансів, страхування і сфери послуг (на 30,64%, 28,5 та 15,9% відповідно); у той же час обсяг прямих іноземних інвестицій в українську промисловість у відносному значенні суттєво не змінився. Також у статті досліджено динаміку прямих портфельних інвестицій в економіку України і зроблено висновок про те, що вона має тенденцію до покращання. Так, за період 2010–2019 рр. обсяг прямих портфельних інвестицій збільшився у 1,6 раза, що вказує на зацікавленість іноземних інвесторів у придбанні первинних і вторинних цінних паперів та формуванні інвестиційного портфеля українських підприємств без безпосередньої участі в роботі підприємства країни-реципієнта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Осьмак, Д. І., та І. М. Кушал. "Зарубіжний досвід стимулювання інвестиційної діяльності підприємств". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 4 (280) (12 січня 2024): 36–40. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2023-280-4-36-40.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто необхідність дослідження міжнародного досвіду стимулювання інвестиційної діяльності підприємств, класифікації інвестицій та інвестиційногопотенціалурозвинутих держав. Визначено основні напрями стимулювання інвестиційної діяльності підприємств у економічно розвинутих державах, що мають позитивний досвід в сфері інвестування. Проаналізовано динаміку прямих іноземних інвестицій, як в економіку України так і з неї. Встановлено, що основними ефективними заходами в сфері стимулювання інвестицій є податкові інструменти і важелі. Означені основні проблеми, що впливають негативно на національний інвестиційний клімат: недостатній розвиток фінансового і страхового ринків, валютного регулювання, високий рівнем корупції та складність процесів реєстрації та ліцензування, недоліки побудови національної податкової системи. 
 Визначено чинники впливу на ефективність стимулювання інвестиційної діяльності підприємств: форми, види, типи інвестицій; склад учасників інвестиційної діяльності та структура інвестиційного процесу. Означені основні стимули інвестиційної діяльності в світі: державна підтримка інвестицій, розвиток інноваційної діяльності, амортизаційне стимулювання і податкове стимулювання.Розглянуті міжнародні податкові інструменти стимулювання інвестиційної діяльності: пільги на реінвестування, інвестиційні надбавки, податковий кредит, вирахування і звільнення від сплати податків, податкові канікули, спеціальні інвестиційні резерви тощо. Узагальнено основні напрями стимулювання інвестиційної діяльності в країнах з розвинутою економікою і привабливим інвестиційним кліматом: використання податкових важелів і інструментів; захист прав інвесторів; обґрунтування інвестиційної політики і програми стратегічного соціально-економічного розвитку держави; державна підтримка пріоритетних видів діяльності та виробництв; підтримка міжнародного інвестування.
 Запропоновано шляхи і напрями стимулювання інвестиційної діяльності для підприємств України в повоєнний період: збільшення державної підтримки інвестицій в пріоритетні види діяльності, особливо інвестицій в науку і науково-дослідно, дослідно-конструкторські роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Brazhnуk , L. V. "Інвестиційні процеси в економіці України". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 4 (31 липня 2020): 140–46. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.04.14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена теоретичним і практичним питанням формування, оцінки джерел інвестування та визначення векторів реалізації державної інвестиційної політики. У статті виокремлено та обґрунтовано основні ідеології представників різних течій механізму інвестування, а також представлено зарубіжні практики ведення інвестиційної діяльності. Розглянуто тенденції стану капітальних інвестицій, зокрема структура за джерелами фінансування, динаміка та структура за видами економічної діяльності, темпи приросту, здійснено оцінку їх співвідношення до ВВП та порівняння результатів з рекомендованими нормативами, що свідчать про його низький рівень економічного зростання в Україні.
 Метою статті є дослідження еволюції інвестиційних моделей та процесів на вітчизняному інвестиційному ринку.
 Наукова новизна. Обґрунтовано тенденції у сфері інвестування та визначено рівень забезпечення капіталовкладеннями для умов ефективної економіки та можливості функціонування розширеного відтворення, що дозволило запропонувати пріоритетні вектори реформування державної інвестиційної політики у контексті специфічних неспроможностей трансформаційної економіки.
 Висновки. Аналіз показав, що основним джерелом фінансування інвестицій залишаються власні кошти підприємств, є потреба у нарощуванні обсягів фінансових інвестицій шляхом розвитку фінансового посередництва, та найбільш привабливою сферою інвестування є промисловість. Спостерігаються негативні явища інвестиційних процесів в аграрному секторі, невтішний прогноз у короткостроковій перспективі щодо активізації інвестиційної активності у сільському господарстві, оскільки потенційні інвестори зайняли позицію очікування прийняття закону обігу земель. За результатами проведеного дослідження обґрунтовано інвестиційні процеси в країні, розкрито проблеми сьогодення та приділено увагу питанням реалізації державної інвестиційної політики у контексті загальносвітових тенденцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петриняк, Уляна, та Олександр Дудла. "ІДЕЯ БІЗНЕС-СТРУКТУР – ВІД ГЕНЕРУВАННЯ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Via Economica, № 7 (19 грудня 2024): 43–49. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2024-7-7.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано ідею бізнес-структури України, де основна увага приділена відновленню та розвитку великого, середнього та малого підприємництва, де добре сформована ідея може визначити стартову діяльність підприємця-початківця, а далі для продовження комерційної діяльності потрібні нові ідеї. Проілюстровано актуальні тренди діючих бізнес-структур, проведено їх аналіз за видами економічної діяльності, побудовано динаміку капітальних інвестицій за джерелами фінансування. Досліджено пріоритетне завдання задля формування та використання моделі генерації фінансування комплексного механізму, а також пошук можливостей їх реалізації в практичній діяльності у бізнес-структурах, де вибір бізнес-ідеї є початковим етапом у створенні власної справи Обґрунтовано актуальність підприємництва як важливого чинника становлення економічної системи країни в умовах воєнного стану. За цим етапом важливо зробити вірний та конструктивний вибір справи, яка в подальшому може збагатити, або навпаки, призвести до втрати фінансів. Тому, потрібно серйозно підходити до вибору того інтересу, яким бізнес-структура займається. Виокремлено специфіку складної та динамічної структури щодо структурних змін бізнес-структур всередині країни. Описана характеристика даного процесу; запропоновано рекомендації основних етапів формування бізнес-структур в “нових” умовах та тенденціям його функціонування, де удосконалюється роль персоналу в умовах європейського режиму з врахуванням законодавства. Бізнес-ідея – це те, що супроводжує початківців до великого бізнесу. На вибір бізнес-ідеї впливає багато внутрішніх чинників персоналу, зовнішніх факторів мікро та макро середовища, а також наявність окремих початкових знань, зокрема, прагнення змінити професію та напрямок діяльності, бажання стати власником бізнес-структури, покращити своє матеріальне становище, реалізувати свою мрію, домогтися визнання у суспільстві, усвідомлення джерел ресурсів для створення власного підприємства, використання отриманих знань з певного виду підприємницької діяльності, досвід створення підприємства у відповідній сфері та вибір оптимальної організаційної та організаційно-правової форми його існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zhykharieva, V. V., та N. Т. Ksandinov. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ІНВЕСТУВАННЯ В ПОРТОВІЙ ГАЛУЗІ". Transport development, № 1(24) (26 березня 2025): 7–19. https://doi.org/10.33082/td.2025.1-24.01.

Full text
Abstract:
Вступ. Актуальність теми дослідження обумовлена завданнями сталого розвитку портової галузі, які неможливо реалізувати без інвестування у портову інфраструктуру. Для визначення потреби в інвестиціях, економічного обґрунтування напрямів інвестування і джерел фінансування інвестицій необхідно вивчення основних факторів, які впливають на інвестиційну діяльність у портовій галузі, і аналіз сучасних тенденцій у цій сфері. Мета. Стаття присвячена визначенню тенденцій інвестування у портовій галузі на сучасному етапі її розвитку. Результати. Систематизовано основні економічні та технологічні драйвери інвестиційної діяльності портової галузі в контексті сталого розвитку. Проведено оцінку динаміки обсягів перевалки вантажів у портах та напрямів інвестування розвитку портової інфраструктури за вантажними сегментами. Визначено головні тенденції інвестування в портову інфраструктуру. Висновки. До тенденцій інвестування у розвиток портової інфраструктури віднесено: зміни географічної структури інвестицій у зв’язку зі збільшенням обсягів морської торгівлі та перевалки вантажів у морських портах країн Південно-Східної Азії та Близького Сходу; зміни структури інвестицій за вантажними сегментами через уповільнення темпів зростання контейнерної торгівлі та більш високі темпи зростання перевезень сухих масових вантажів; збільшення потреби в інвестиціях у портову інфраструктуру для усунення технологічних обмежень, пов’язаних зі збільшенням розміру та складності морських суден; зміни напрямів інвестицій для енергетичного переходу та сталого розвитку, посилення впливу на інвестиційну діяльність технологічних змін – цифрової трансформації в морських портах і екологізації ланцюгів постачання; зміна орієнтації інвестиційної діяльності на концепцію сталого розвитку портових компаній, яка часто передбачає проєкти з високою соціальною цінністю; інвестиції в галузь сприяють перетворенню морських портів із мультимодальних центрів у центри інновацій та сталого розвитку; інвестиції приводять до підвищення ролі морських портів як важливого компонента геополітичної та економічної стабільності країн і регіонів; потреба в інвестиціях у нові портові території за межами міських територій через вплив прибережної урбанізації на розвиток портів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шулла, Роман, Галина Колісник та Мар’яна Попик. "Концепція маржинального прибутку як інструменту інформаційної підтримки управлінських рішень та стимулювання персоналу підприємств готельного бізнесу". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 1 (91) (30 червня 2022): 10–20. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.2022.1.2.

Full text
Abstract:
У статті досліджується можливість впровадження на підприємствах готельно-ресторанного бізнесу концепції маржинального прибутку в якості інструменту інформаційно-аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень, оцінки діяльності та стимулювання керівного персоналу підприємств сфери готельно-ресторанного бізнесу. Проаналізовано структуру технологічного процесу виробництва послуг розміщення на підприємствах готельно-ресторанного бізнесу. Обґрунтовано, що структура матеріального трансформаційного процесу готелю має визначальний вплив на його організаційну побудову. Виявлено, що найбільш доцільною калькуляційною одиницею для послуги розміщення є показник «ліжко-днів», диференційований в розрізі окремих позицій номерного фонду готелю. Обґрунтовано, що з точки зору стимулювання ефективної роботи менеджменту нижчих ієрархічних рівнів дивізіональна організаційна структура і сформовані на її основі центри прибутку/інвестицій дивізіонального рівня мають беззаперечну перевагу над функціональною організаційною структурою, оскільки менеджер дивізіону отримує повноваження впливати на весь комплекс монетарних показників (функціональні витрати та доходи), які формують інтегральний результат діяльності у формі прибутку. Доведено, що формування змінної складової оплати праці менеджменту центрів відповідальності 2-го ієрархічного рівня на основі показника дивізіонального маржинального прибутку за мінусом контрольованих постійних та дискреційних витрат дозволяє оптимальним чином ув’язати ефективність їх роботи з рівнем їх монетарної винагороди. Висвітлено недоліки концепції валового та операційного прибутку в якості критеріїв прийняття управлінських рішень, інструментів оцінки діяльності та стимулювання управлінського персоналу, які полягають у наявності в структурі розрахунку зазначених показників не релевантних та неконтрольованих статей витрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Структура інвестицій"

1

Березорудський, А. М. "Статистичне оцінювання інвестиційної діяльності в Україні". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12540.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретико-методологічні аспекти вивчення обсягу інвестицій. Проаналізовано динаміку та структуру інвестицій в Україні, виявлено основні фактори, що на них впливають. Запропоновано оптимальні механізми підвищення обсягу інвестицій, а отже, й підвищення рівня життя українського народу.<br>The theoretical and methodological aspects of the investment amount study are observed in the scientific work. The dynamics and structure of investments in Ukraine are analyzed, the main factors influencing them are identified. Optimal mechanisms for increasing the investment amount and, consequently, raising the living standards of the Ukrainian people have been proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іоргачова, М. І., М. И. Иоргачёва та M. Iorgachova. "Формування інвестиційних ресурсів у корпоративному секторі України". Diss., Одеський національний економічний університет, 2013. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3979.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена розробці пропозицій щодо розвитку механізмів залучення інвестиційних ресурсів у корпоративному секторі України, а саме приватних АТ. Автором запропоновано підхід до розгляду моделі корпоративного управління, як сукупність наступних складових елементів: інформаційна прозорість компанії, структура власності, особливості корпоративного законодавства, форми і способи фінансування. Використовуючи даний підхід, автором виділені особливості української моделі корпоративного управління: низький рівень інформаційної прозорості, висококонцентрована структура власності, високий рівень формального захисту прав акціонерів, та існуюча проблема нестачі інвестиційних ресурсів в корпораціях. У роботі обґрунтовано можливість і доцільність залучення коштів населення як перспективного джерела інвестицій в корпоративний сектор економіки. Для використання даного інвестиційного потенціалу автором розроблено механізм залучення інвестицій в корпоративний сектор та запропоновано модель оцінки акцій («МОНА»), які будуть надаватися співробітникам за даною програмою.<br>Диссертация посвящена разработке предложений по развитию механизмов привлечения инвестиционных ресурсов в корпоративном секторе Украины, а именно приватными акционерными обществами. Учитывая результаты анализа современных концепций экономической сущности корпоративных отношений, автором предложен подход к определению модели корпоративного управления как системы, которая состоит из следующих основных элементов: информационной прозрачности, структуры собственности, особенности корпоративного законодательства, форм и способов финансирования. Для анализа украинской модели корпоративного управления автором исследована современная структура собственности на украинских акционерных обществах, проведён сравнительный анализ развития корпоративного законодательства в развитых и в развивающихся странах, структурированы основные корпоративные конфликты и выделены наиболее значимые для Украины. На основе проведенного анализа автором выделены следующие особенности украинской модели корпоративного управления: низкий уровень информационной прозрачности, высококонцентрированная структура собственности, высокий уровень формальной защиты прав акционеров, и до сих пор существующая проблема нехватки инвестиционных ресурсов в корпоративном секторе экономики. С целью анализа современного состояния источников инвестиционных ресурсов в корпоративных структурах Украины, в работе рассмотрены возможности использования таких источников финансирования корпоративного сектора как: собственные средства предприятий, банковские кредиты и корпоративные облигации. Обоснована возможность и целесообразность привлечения средств населения как перспективного источника инвестиций в корпоративный сектор экономики. Для использования инвестиционного потенциала населения Украины в работе разработан механизм стимулирования инвестиционной активности сотрудников ПрАО (что нашло отражение в предложенной автором Программе развития приватных акционерных обществ) для привлечения инвестиций в корпоративный сектор на основе приобретения трудовым коллективом виртуальных (фантомных) акций и предложена модель оценки акций, которые будут предоставляться сотрудникам по данной программе.<br>The thesis dwells on development of suggestions for development of mechanisms for attracting investment resources into the corporate sector of Ukraine, in particular into private joint stock companies. The author suggests an approach to consider a model of corporate governance as a set of the following components: information transparency of the company's ownership structure, especially the corporate legislation, forms and methods of financing. Using this approach, the author highlights the features of Ukrainian corporate governance model: poor transparency, highly concentrated ownership structure, high level of formal protection of shareholders and the existing problem of lack of investment resources in corporations. This paper substantiates the feasibility and reasonability to attract public funds as a promising source of investment in the corporate sector. To use the investment potential of the population, the author develops a mechanism for attracting investment into the corporate sector and the model that estimates the shares ("Mona") that are to be provided to employees under this program.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Солоха, О. Ю. "Зміни структури національної економіки". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16322.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Яковенко, Р. В., R. Yakovenko, К. О. Семенюк та K. Semenyuk. "Шляхи активізації залучення іноземних інвестицій". Thesis, София : „Бял ГРАД-БГ” ООД, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/7073.

Full text
Abstract:
У тезах виділено головні фактори, на які звертають увагу як іноземні, так і вітчизняні інвестори при здійсненні інвестиційних операцій The theses highlighted the main factors that attract attention of both foreign and domestic investors in the implementation of investment operations
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іванович, І. Ю. "Інвестиційна оцінка організаційних структур сільського господарства Хмельниччини з позицій землекористування". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14148.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Федоренко, Наталія Олегівна, Наталия Олеговна Федоренко та Nataliia Olehivna Fedorenko. "Управление инвестициями фирм: определение эффективной структуры капитала". Thesis, Издательство СумГУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19513.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мальцевич, В. М., та Н. В. Мальцевич. "Особенности инвестиционной привлекательности корпоративных предпринимательских структур". Thesis, Украинская академия банковского дела Национального банка Украины, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63212.

Full text
Abstract:
В условиях глобализации и возрастающей конкуренции необходимость интеграции финансового капитала и активизации инвестиционной деятельности становится очевидной. Инвестиционная привлекательность в современных экономических условиях выступает одной из основополагающих характеристик деятельности любого субъекта предпринимательской деятельности. Более того, стабильное и устойчивое развитие экономики государства в целом также зависит от состояния и эффективности инвестиционного процесса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сакун, О. С. "Формування інвестиційного ресурсу структурної модернізації економіки України". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19656.

Full text
Abstract:
Сакун, О.С. Формування інвестиційного ресурсу структурної модернізації економіки України : дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. С. Сакун. - Чернігів, 2020. - 450 с.<br>У дисертації запропоновано нове вирішення важливої науково-практичної проблеми розроблення теоретичних, методологічних основ формування інвестиційного ресурсу структурної модернізації економіки України. Узагальнено та систематизовано теоретичні підходи до визначення сутності поняття інвестиційного ресурсу, що дозволило сформувати авторську позицію щодо його розуміння, розглянуто інвестиційний ресурс з позиції єдності трьох складових – внутрішньої, ресурсної та результативної. Побудовано та висвітлено наукову логіку методологічної схеми дослідження інвестиційного ресурсу структурної модернізації економіки на засадах системного та синергетичного підходів. Це дозволило представити інвестиційний ресурс структурної модернізації економіки як систему, здатну до самоорганізації. Окреслено контури структури інвестиційного ресурсу економіки, надано опис організаційно-управлінського механізму та обґрунтовано методичний інструментарій оцінювання такого ресурсу. Запропоновано застосування е-технологій для досягнення цілей структурної модернізації економіки країни стосовно моделювання інвестиційної платформи, що сприятиме формуванню і реалізації дієвого механізму нагромадження інноваційного ресурсу структурної модернізації економіки України шляхом інтеграції сучасних принципів цифрової економіки та досягнення синергетичного ефекту.<br>В диссертации предложено новое решение важной научно-практической проблемы разработки теоретических, методологических основ формирования инвестиционного ресурса структурной модернизации экономики Украины. Обобщены и систематизированы теоретические подходы к определению сущности понятия инвестиционного ресурса, которое позволило сформировать авторскую позицию относительно его понимания, рассмотрен инвестиционный ресурс с позиции единства трех составляющих – внутренней, ресурсной и результативной. Построена и отражена научная логика методологической схемы исследования инвестиционного ресурса структурной модернизации экономики на принципах системного и синергического подходов. Это позволило представить инвестиционный ресурс структурной модернизации экономики как систему, способную к самоорганизации. Очерчены контуры структуры инвестиционного ресурса экономики, предоставлено описание организационноуправленческого механизма и обоснован методический инструментарий оценки такого ресурса. Предложено применение е-технологий для достижения целей структурной модернизации экономики страны относительно моделирования инвестиционной платформы, которая будет способствовать формированию и реализации действенного механизма мобилизации инновационного ресурса структурной модернизации экономики Украины путем интеграции современных принципов цифровой экономики и достижения синергического эффекта.<br>New solution of important science and practical problem of development of theoretical, methodological bases of forming of investment resource of structural modernization of economy of Ukraine is offered in dissertation. Generalized and the theoretical going is systematized near determination of essence of concept of investment resource, which allowed to form author position in relation to his understanding, an investment resource is considered from position of unity three constituents – internal, resource and effective. It is suggested to examine an investment resource as a system of elements, architecture of which foresees the presence of financial, material and technical, intellectual and informatively legal constituents at disposal of national economy and can be directed on achievement of aims of its development. Scientific explanation of essence of investment resource is offered extends the limits of him richly in content functional descriptions in the context of influence on the structural changing of national economy. Scientific logic of methodological chart of research of investment resource of structural modernization of economy is built It allowed to present the investment resource of structural modernization of economy as system, apt at selforganization of the internal constituents in accordance with preset parameter of functioning. Outlined, factors which determine the contours of structure of investment resource of economy character and degree of his influence high-quality update of structure of national economy are selected, description is given organizationally administrative to the mechanism and grounded methodical tool of evaluation of such resource and reflected on principles of approaches of the systems and sinergistical. Application of e-technologies is offered for achievement of aims of structural modernization of economy of country in relation to the design of investment platform which is presented functional composition of such subsystems: 1) institutional environment 2) organizational and legal sphere; 3) social sphere of investment platform; 4) financial environment; 5) economic environment. The use of the offered e-technology will be given by possibility of creation of investment platform as an object of digital infrastructure of investment activity which will be instrumental in forming and realization of effective mechanism of piling up of innovative resource of structural modernization of economy of Ukraine by integration of modern principles of digital economy and achievement of sinergistical effect. It is set that the effective functioning of investment platform of investment resource of structural modernization of economy of Ukraine foresees the construction of the proper algorithm of management an investment resource in the context of providing of structural modernization of economy, which is based on approach of the systems and presented the argued sequence of executions: choice of priorities of modernization of economy of country; determination of directions of modernization of national economy; calculation of innovative potential structural modernization of economy; forming of investment resource; a construction of platform of investment resource is with the use of digital technologies; monitoring and estimation of the state of investment resource of structural modernization of national economy. A feature and advantage of this algorithm is an account of key factors of endogenous and exogenous influence on forming of investment resource of structural modernization of economy of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Доброгорський, І. П. "Оптимізація структури та прогнозування дохідності портфеля криптовалют". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76849.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі досліджено та систематизовано теоретичні підходи до визначення поняття «криптовалюта», Охарактеризовано стан криптовалютного ринку у світі. Наведено власне визначення криптовалюти. Представлено основні принципи функціонування криптовалют, характеристику умов та технологій реалізації процесу емісії криптовалюти на ринок. Проведено порівняння організаційних основ функціонування криптовалют та традиційних банків та платіжних організацій. Здійснено порівняльний аналіз переваг та недоліків криптовалюти у контексті можливостей її використання інвесторами та користувачами мережі Інтернет, як інвестиційного та платіжного інструменту.<br>In the thesis the theoretical approaches to definition of the concept are investigated and systematized "Cryptocurrency", characterized by the state of the cryptocurrency market in the world. Your own definition of cryptocurrency is given. The basic principles of functioning of cryptocurrencies, characterization of conditions and technologies of realization of process of cryptocurrency emission to the market are presented. The organizational bases of functioning of cryptocurrencies and traditional banks and payment organizations are compared. A comparative analysis of the advantages and disadvantages of cryptocurrency in the context of its use by investors and Internet users as an investment and payment tool.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Маслак, О. І. "Диверсифікація інноваційного розвитку промисловості в структурі перспективної промислової політики". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17331.

Full text
Abstract:
Немає сумніву в тому, що диверсифікація інноваційного розвитку промисловості залежить від формування й здійснення сучасної та перспективної промислової політики. Як зазначають фахівці промислова політика повинна полягати у встановленні цілей державної промислової політики, визначенні пріоритетних галузей і напрямків розвитку промисловості та основних механізмів, за допомогою яких держава досягатиме своїх цілей. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17331
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Структура інвестицій"

1

Метеленко, Н. Г., В. О. Оглобліна та В. С. Сумма. "ПОВОЄННЕ «ЗЕЛЕНЕ» ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПЕРЕХІД". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-5.

Full text
Abstract:
Окреслено принципи «зеленої» післявоєнної відбудови України у напрямку сталого розвитку економіки та громад. Обґрунтовано, що Європейський досвід енергетичного переходу, який відбувається з використанням найкращих доступних технологій та практик, – це стра тегічний вектор енергетичного переходу України у повоєнному часі, який вже сьогодні формується як на регіональному, так і на загальнодержавному рівнях. Проаналізовано зміни в генерації електроенергії та структуру українського ринку відновлюваних джерел енергії (далі – ВДЕ). Обґрунтовано необхідні і достатні умови економічного механізму заохочення генерації електроенергії відновлюваною енергетикою. Окреслено вимушені дії України щодо трансформування власної енергосистеми, пошуку альтернативних шляхів її захисту, які були спричинені агресією російської федерації та розкрито програми міжнародної підтримки розвитку української енергосистеми. Доведено економічну доцільність розвитку інвестування у такі відновлювані джерела енергії в Україні, як фотовольтаїчні електростанції (далі – СЕС) та виділено низку ключових ризиків та бар’єрів, які можуть загрожувати інвестиціям у проекти відновлюваної енергії, та сонячної енергетики зокрема. Обґрунтовано, що енергетична стратегія України потребує амбітних змін у повоєнному періоді відновлення України, які повинні забезпечувати енергетичну незалежність і енергетичну безпеку держави та сприяти підвищенню добробуту громадян, а ВДЕ повинні 94 бути не однією з опцій диверсифікації енергетичних ресурсів, а основою відбудови енергетичної системи України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нікішина, О. В., С. А. Бондаренко, and О. О. Зеркіна. "СЕЛЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-26.

Full text
Abstract:
Результатом дослідження є методичне забезпечення комплексної оцінки домінант ІІП на засадах сталого розвитку. Виокремлено п’ять домінант ІІП, а саме: (1) достатнє інвестиційне забезпечення раціонального природокористування національної економіки; (2) інвестиційне забезпечення наукових досліджень та інновацій за напрямом сталого розвитку; (3) відновлення, стале використання та охорона складників природно-ресурсного потенціалу національної економіки; (4) зниження екодеструктивного впливу соціально-економічної системи на стан навколишнього природного середовища; (5) підвищення екологічних аспектів якості життя населення. Кожна домінанта потребує введення відповідних їй оціночних індикаторів. Авторами розширено систему національних індикаторів сталого розвитку в межах ЦСР. У пропоновану систему індикаторів інтегровано європейські та авторські економіко-екологічні показники, орієнтовані на поглиблену оцінку інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу у видовому і структурно-секторальному вимірах, взаємозв’язку інвестиційного та екологічного складників природокористування. На підставі результатів комплексної оцінки визначено складники домінант ІІП та завдання з найнижчим ступенем впровадження, а саме: Домінанти 1 і 2, завдання підвищення енергоефективності Домінанти 3, завдання зниження відходоємності Домінанти 4, завдання покращення стану здоров’я населення Домінанти 5. Обґрунтовано головні напрями та шляхи підвищення ступеню впровадження домінант ІІП, зокрема: (1) зростання державних видатків на НДР та інновації за напрямом «Енергетика та енергоефективність», «Раціональне природокористування», поновлення фінансування «Наук про життя» в аспекті інноваційного розвитку медицини; (2) стимулювання суб’єктів господарювання до впровадження енергозберігаючих технологій, екологічно чистих виробництв та екоінновацій шляхом зниження ставки екологічного податку; (3) створення сприятливого інституційного середовища для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства; (4) стимулювання вітчизняних інвесторів до екологічно орієнтованих капіталовкладень у сфері поводження з відходами; (5) розвиток міжсекторального партнерства для впровадження домінант ІІП. Пропонується впровадження селективного підходу у формування державної інноваційно-інвестиційної політики розвитку регіонів, спираючись на ідентифіковані Домінанти, виділені згідно з координатами Цілей сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!