Academic literature on the topic 'Суб’єкти антикризового управління'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Суб’єкти антикризового управління.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Суб’єкти антикризового управління"

1

Даценко, Ганна, Ірина Гладій та Людмила Майстер. "Внутрішньогосподарський контроль в системі антикризового управління суб’єктом господарювання". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 4(28) (2023): 64–72. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2023-28-10.

Full text
Abstract:
Досліджено, що на сьогодні сфера підприємництва нашої країни змушена відповідати на виклик, що загрожує її фінансовій стабільності, причиною якої є повномасштабна війна росії проти України. Умови воєнного стану призвели до виникнення загроз для кожного сектору економіки в Україні, оскільки доволі значна кількість підприємств знаходиться в регіонах бойових дій. Суб’єкти господарювання були змушені зупинити свою роботу / релакувати виробництво, евакуювати персонал на безпечніші території. Саме за таких умов, нами доведено, що основна мета внутрішньогосподарського контролю – це забезпечення дотримання законності та доцільності і ефективності фінансово-господарської діяльності на підприємстві. Акцентовано увагу на тому, що основне завдання антикризового управління – це націлювання системи управління вітчизняного підприємства на досягненні поставлених (кризою) цілей. Виокремлено складові системи внутрішньогосподарського контролю підприємства, а саме: бухгалтерський контроль; адміністративний контроль; внутрішній аудит; громадський контроль. Наголошено, що в системі управління фінансами, аналіз є ключовим інструментом, особливо в системі антикризового управління. Саме аналіз допомагає вирішити багато завдань, що стоять перед керівництвом господарюючого підприємства. У цьому зв’язку нами виокремлено основні етапи фінансового аналізу підприємства: збір та підготовка вхідних даних; аналіз, оцінка та інтерпретація результатів; підготовка висновків та рекомендацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ілляшенко, О. В., та Д. М. Вершиніна. "АНТИКРИЗОВЕ ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ ЯК ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 9 (09) (27 листопада 2023): 138–45. http://dx.doi.org/10.32782/dees.9-22.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню актуальних питань антикризового фінансового управління в системі фінансового менеджменту підприємства. Відзначено, що своєчасне діагностування передкризового фінансового стану суб’єкту господарювання і прийняття відповідних управлінських рішень щодо попередження та подолання можливої фінансової кризи є головною метою антикризового фінансового управління підприємством. Метою дослідження є узагальнення теоретичних аспектів з реалізації антикризового фінансового управління в системі забезпечення менеджменту підприємств з водопостачання та водовідведення з метою їхнього сталого розвитку. У статті проведено аналіз сучасного стану підприємств водопостачання та водовідведення в Україні на підставі інформаційних даних Державної служби статистики України. Для оцінки антикризововго фінансового управління підприємств водопостачання та водовідведення проведено кластерний аналіз та визначено групи підприємств з однаковим рівнем антикризового фінансового управління. Запропоновано використання процесного підходу до формування системи антикризового фінансового управління на підприємстві. Використання запропонованих заходів у діяльності підприємств з водопостачання та водовідведення дозволить підвищити ефективність їх функціонування на шляху подолання кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Драган, Ірина Василівна, та Іван Олександрович Драган. "РОЗВИТОК КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЯК ЗАВДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ АНТИКРИЗОВОЇ ПОЛІТИКИ В УМОВАХ ДИНАМІЧНОГО ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 4 (7 листопада 2023): 18–22. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2023.4.3.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто компетентнісний підхід як один із факторів забезпечення вищого якісного рівня функціонування суб’єкту економіки на основі поєднання професійних знань та умінь, особистісних характеристик та мотиваційних установок, інноваційного образу мислення з практикоорієнтованими діями, спрямованими на підвищення ефективності державної антикризової політики в умовах динамічного зовнішнього середовища. Обґрунтовано модель формування антикризових компетенцій у процесі розробки та реалізації антикризової політики на основі розгляду поведінкових змінних, що впливають на компетентність керівника підприємницьких структур чи фахівця з антикризового управління: влада, рішення, інформація, час, що дало змогу сформулювати професійну, функціональну, інформаційну та комунікаційну компетентність фахівця з антикризового управління. Доведено, що у процесі діагностики зовнішніх та внутрішніх ресурсів економічних суб’єктів найбільш значущими компетенціями є: робота з інформацією, організаційна взаємодія, системність мислення. При виявленні симптомів кризи важливими антикризовими компетенціями є робота з інформацією, стресостійкість, а також відповідальність та своєчасність ухвалення рішення про необхідність проведення змін. Зазначено, що при формулюванні стратегічних альтернатив та вибору найбільш оптимальної стратегії найбільш важливими компетенціями є, наступні: адекватне прийняття рішень, відповідальність та своєчасність змін, креативність та новаторство, а при реалізації програми антикризових заходів на перший план виходять такі антикризові компетенції, як адекватне прийняття рішень, організаційна взаємодія, переконлива комунікація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

РУДА, Тетяна, та Андрій РУДИЙ. "СУТНІСТЬ ТА ЗНАЧЕННЯ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ В КОНТЕКСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ІНСТИТУТУ БАНКРУТСТВА". Development Service Industry Management, № 4 (28 грудня 2023): 243–47. https://doi.org/10.31891/dsim-2023-4(37).

Full text
Abstract:
У статті наведено теоретичні основи антикризового управління підприємства за сучасних умов господарювання. Розкрито сутність, структурне наповнення системи антикризового управління. Окреслено особливості системи управління підприємством в умовах кризи. Окрему увагу приділено сучасному змістовному та функціональному наповненню антикризового управління, елементи якого застосовуються в контексті реалізації процедур банкрутства. Визначено структурну специфіку антикризового управління, зокрема, визначено об’єкт, суб’єкт та мету такого управління. Проаналізовано його особливості та принципи реалізації. Актуалізовано функції антикризового управління.В ході дослідження запропоновано авторське визначення категорії «антикризове управління», яке запропоновано розуміти як сукупність заходів, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків кризи для функціонування підприємства та активізацію його санаційного потенціалу через формування адаптаційної здатності його системи управління до змін у зовнішньому середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Левкοвець, Наталія. "УДОСКОНАЛЕННЯ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Вісник Полтавського державного аграрного університету. Серія «Економiка, управлiння та фiнанси», № 2 (25 листопада 2024): 31–35. https://doi.org/10.32782/pdau.eco.2024.2.4.

Full text
Abstract:
У статті досліджено теоретичні аспекти антикризового управління підприємством в умовах воєнного стану. Встановлено ключові відмінності між традиційними кризами та кризовими ситуаціями, що виникають під час воєнного конфлікту. Розроблено та запропоновано етапи формування системи стратегічних орієнтирів підприємства, які враховують специфіку функціонування у складних умовах воєнного стану. В умовах воєнного стану значна частина підприємств скорочує або припиняє свою діяльність, що призводить до зниження ВВП, скорочення податкових надходжень до бюджету, зростання безробіття та підвищення соціальної напруги. Основним завданням для відновлення економіки в цей період є забезпечення відновлення та функціонування підприємств у всіх можливих формах. Кожен суб’єкт господарювання повинен зосередитися на забезпеченні безперебійної роботи та ефективному антикризовому управлінні в умовах воєнного стану. У цьому контексті особливої важливості набуває дослідження теоретичних і практичних аспектів антикризового управління, а також удосконалення управлінських систем, зокрема засобів й інструментів для обґрунтування управлінських рішень. Аналіз фінансової кризи або загрози банкрутства передбачає систему дослідження, спрямовану на прогнозування симптомів кризових ситуацій у діяльності підприємства та виявлення їх негативних наслідків. У рамках такого аналізу основну увагу приділяють фінансовому аналізу, який базується на системі індикаторів. Ці індикатори дозволяють виявити взаємозв’язок між різними аспектами функціонування підприємства та його майнового стану. Головна мета діагностики підприємства в умовах війни полягає в оцінці його фінансового стану та розробленні заходів, які сприятимуть швидкому відновленню платоспроможності й забезпеченню належного рівня фінансової стійкості, необхідного для виходу з кризової ситуації. Діагностика є ключовим елементом антикризового управління підприємством в умовах війни, її потрібно проводити ще до появи перших ознак кризи. Це дозволяє підприємству розробити обґрунтовані заходи для запобігання фінансовій кризі або подолання її наслідків, оцінити масштаби, обсяги та глибину кризи, а також проаналізувати потенціал підприємства щодо збереження стійкості і спрогнозувати його подальший розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чорна, Людмила, Ольга Жукова та Олександр Василишин. "Теоретичні аспекти антикризового управління підприємством". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 3(27) (2023): 52–57. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2023-27-10.

Full text
Abstract:
В статті розкрито різноманітні підходи щодо сутності поняття «антикризове управління». Зазначено основні аспекти антикризового управління підприємством. Обґрунтовано необхідність комплексного підходу при прийнятті рішень в процесі антикризового управління суб’єкту господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

МУЛИК, Тетяна Олексіївна. "АНТИКРИЗОВА ДІАГНОСТИКА В КОНТЕКСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВ". Economic Synergy, № 1 (31 березня 2023): 220–45. http://dx.doi.org/10.53920/es-2023-1-17.

Full text
Abstract:
В статті досліджуються питання щодо механізму побудови та проведення антикризової діагностики в контексті управління підприємств. Охарактеризовано суть та роль діагностики в системі антикризового управління, її мета, фактори, що впливають на її побудову моделі діагностики. Розглянуто індикатори кризового стану в рамках системи експрес-діагностики підприємства та фундаментальної діагностики. Охарактеризовані основні етапи здійснення експрес-діагностики розвитку кризових симптомів підприємства. Розглянута схема проведення експрес-діагностики та фундаментальної діагностики діяльності підприємства. З використанням методик експрес-діагностики та фундаментальної діагностики був здійснений аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства – ФГ «Новосинявське» Хмельницької області, що вказує на необхідність практичного застосування системи антикризового управління. У дослідженні було проаналізовано основні показники аналізованого підприємства за 2019 – 2021 роки. Зокрема, проведено аналіз коефіцієнтів ліквідності, фінансової стійкості, ділової активності, рентабельності. Здійснивши діагностику досліджуваного підприємства, зроблено висновок щодо доцільності впровадження топ-менеджментом в процесі виробничо-господарської діяльності лише превентивних антикризових заходів задля поліпшення його діяльності. В процесі дослідження також систематизовано зарубіжні моделі прогнозування ймовірності банкрутства. Охарактеризовано двофакторну модель оцінки імовірності банкрутства, модель Е. Альтмана, модель Р. Таффлера і Г. Тішоу, модель Р. Ліса, модель К. Спрінгейта. Здійснено оцінювання ФГ «Новосинявське» на основі дискримінантних моделей щодо ймовірності банкрутства. Зазначено, що діагностика є вагомою складовою антикризового управління підприємством і має здійснюватись задовго до появи ознак кризи, що надає можливість господарюючому суб’єкту визначити обґрунтовані заходи, неминучі для недопущення настання фінансової кризи чи подолання вже наявної кризи; оцінити обсяги, масштаб та глибину кризи; проаналізувати можливості підприємства щодо забезпечення фінансової стійкості та прогнозування його подальшого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коженовські, Лєшек Фредерік, та Євген Литвиновський. "ІНФОРМАЦІЯ – ВАЖІЛЬ АНТИКРИЗОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА". Науковий вісник: Державне управління, № 4(10) (2 грудня 2021): 71–94. http://dx.doi.org/10.33269/2618-0065-2021-4(10)-71-94.

Full text
Abstract:
Вимогами сучасності для сталого функціонування глобального суспільства в умовах надзвичайних викликів до його стійкості є проведення методологічних та науково-прикладних досліджень з проблематики цивільної безпеки, вивчення кращих практик антикризового менеджменту країн Європи. Також науковим завданням є теоретичне обґрунтування складових механізму державного управління сферою цивільної безпеки та їх характеристик. На основі аналізу механізму державного антикризового управління республіки Польща гіпотетично визначено інформацію як центральний (базовий) його важіль, обгрунтовано її значущі характеристики. Методами дослідження були метод компаративного аналізу, контент-аналізу, гіпотетичний, метод інтерв’ювання експертів. На основі аналізу попередніх наукових розвідок визначено, що такі структурні елементи механізму державного управління як політики, важіль, інструменти, зокрема в управлінні сферою цивільної безпеки, не знайшли свого місця, часом їх ототожнюють, а здебільшого лише похідно про них згадують. Зазначені дослідження є теоретичною базою підтвердження гіпотези, що інформація є основою прийняття державних управлінських рішень, невід'ємною частиною системи, метою якої є зменшення стану невизначеності її функціонування, не лише міждисциплінарним терміном, який суперечить невідомому, а й ключовим фактор (важелем державного управління) національної безпеки. Обіг інформації є підгрунтям належного функціонування системи антикризового управління Республіки Польща (далі – РП).
 Аналіз системи антикризового менеджменту РП свідчить, що діяльність органів управління спрямована на організацію і підтримку всіх можливих систем комунікації – інформаційних, транспортних, логістичних тощо. Чим вищий рівень управління, тим важливішим є фактор координації окремих видів діяльності. Ця координація органів управління (сил) антикризового менеджменту заснована на базі отримання (надання) повідомлень (інформації) з наявних сил і засобів та проведених заходів суб’єкта системи нижнього рівня управління та повідомлень із запитом необхідних сил і засобів з вищих рівнів управління. Також значна увага приділяється системі моніторингу визначених загроз. Пропонується замість поняття «моніторинг» ввести «контролінг», в основі якого лежить збір, обробка, перевірка, стандартизація відповідної інформації (повідомлення) про стан (загрозу, ризик) об’єкта захисту. Визначено, що для упорядкування ієрархічної інформації та обробки даних у системі антикризового менеджменту РП, підтримання ефективного інформаційного потоку стандартизованих даних (збір мінімального обсягу даних, доповнення (за необхідності) їх додатковою інформацією та представлення у вигляді звіту (початкового, корегуючого, заключного) про ситуацію) функціонує інформаційно-аналітична система «Central Reporting Application». Зроблено висновок, що інформація – це зміст, який передається повідомленням, що надає можливість зрозуміти сенс даних і взаємозв’язок між ними, точка опори системи (механізму) державного управління антикризового менеджменту, відповідно до характеристик якої визначається ефективність діяльності його комунікаційної складової зокрема та всієї системи антикризового менеджменту загалом. Визначено значущі характеристики інформації, серед яких: актуальність, цінність, своєчасність, обґрунтованість, правдивість або істинність (хибність), суб’єктність (суб’єктивність), об’єктивність, первинність (вторинність), корисність, повнота, точність, гнучкість, достовірність, достатність, унікальність, однозначність. Напрямом подальшого дослідження є вивчення практичних кейсів щодо функціонування інформаційно-аналітичних систем антикризового менеджменту країн Європи з визначення значущих характеристик інформаційних потоків, що в них обробляються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ДОМБРОВСЬКА, Наталія. "МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ АНТИКРИЗОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВІЙНИ". Development Service Industry Management, № 3 (29 серпня 2024): 87–92. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2024-7(13).

Full text
Abstract:
У статті предметом дослідження слугують аспекти якісного та ефективного управління організаціями і підприємствами. При тому, підкреслюється закономірний висновок про те, що в умовах кризи, обумовленої повномасштабною війною, змінюються акценти і прерогативи в управлінні стійкістю та сталим планомірним розвитком суб’єктів господарювання. Якщо за умов стабільності національної економіки – це складання і реалізація програм та планів нарощення обсягів господарської діяльності, ефективне використання ресурсів і збільшення прибутку та рентабельності, то в середовищі кризи – перехід «на рейки» антикризового менеджменту, коли предмет уваги – економічна безпека бізнесу, відповідні механізми й інструменти її забезпечення. На таких засадах метою дослідження визначено обґрунтування інструментів та засобів модернізації системи антикризового менеджменту підприємств в умовах війни. Реалізація вказаної мети дозволила напрацювати комплекс засобів вдосконалення та розвитку систем менеджменту вітчизняних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Нестеренко, Валентина, Ігор Коваль та Інна Осьмірко. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІЗ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ В СИСТЕМІ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 33 (10 грудня 2024): 77–84. https://doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2024.33.77.

Full text
Abstract:
УДК 331.658.15, JEL Classification: M 21 Нестеренко В.Ю., Коваль І.Б., Осьмірко І.В. дослідження та аналіз господарських операцій в системі антикризового управління підприємством Мета. Обґрунтування доцільності використання методів дослідження та аналізу господарських операцій у процесі побудови та реалізації дієвого механізму антикризового управління підприємством. Методика дослідження. В ході дослідження використовувалися методи аналізу і синтезу, метод логічного аналізу. Інформаційними ресурсами дослідження є спеціалізовані наукові видання і матеріали періодичних видань. Результати. Питання правильної організації дослідження та аналізу господарських операцій в процесі побудови ефективної системи антикризового управління підприємством потребує першочергового визначення для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Основними елементами механізму антикризового управління підприємством є: етап діагностики існуючої або потенційної кризи, що передбачає аналіз поточного стану підприємства за певною системою показників, які характеризують ефективність реалізації господарських операцій; розробка стратегії попередження настання або виходу з кризи, що передбачає розробку альтернативних варіантів управлінських рішень, оцінювання ризиків їх реалізації та способів мінімізації таких ризиків з подальшим формуванням певного плану дій по виведенню підприємства з кризи або попередженню ризику її настання; контроль та моніторинг ефективності антикризових заходів, який базується на аналізі результатів їх реалізації та відповідному корегуванні параметрів подальших управлінських рішень та дій. Отже, можемо бачити, що ефективна система антикризового управління підприємством обов’язково містить в собі елементи дослідження та аналізу господарських операцій, при чому як на етапі планування антикризових заходів, так і на етапі оцінки їх результативності. Основними напрямками дослідження господарських операцій у межах антикризового управління підприємством мають бути такі, які спрямовані на аналіз, оптимізацію та реструктуризацію діяльності підприємства: аналіз фінансового стану підприємства, вивчення операційної діяльності підприємства, дослідження ринку та маркетингових стратегій, управління активами та боргами, дослідження кадрового потенціалу підприємства, управління ризиками, реструктуризація господарських операцій. В підсумку антикризового управління підприємства проводиться контроль його результатів, який також має здійснюватися за системою показників відповідно до змісту досліджених господарських операцій. Наукова новизна. Обґрунтоване місце дослідження та аналізу господарських операцій як ефективного заходу в системі та механізмі реалізації антикризового управління підприємством. Практична значущість. Результати можуть бути використані дослідниками, власниками та менеджментом суб’єктів підприємництва при обґрунтуванні ефективних заходів реалізації антикризового управління підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Суб’єкти антикризового управління"

1

Карандюк, Ольга Григорівна, та Руслана Олександрівна Павленко. "Необхідність антикризового управління на підприємстві". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53907.

Full text
Abstract:
1. Терещенко О.О. Антикризове фінансове управління підприємством: навч. посібник. Київ : Центр навчальної літератури, 2015. 208 с. 2. Василенко В. О. Антикризове управління підприємством: навч. посібник. Київ : ЦУЛ, 2018. 504 с.<br>В роботі проаналізовано проблеми, які спричинили появу антикризового управління на підприємстві. Також визначено сутність антикризового управління на підприємстві. Метою роботи є дослідження необхідності антикризового управління на підприємстві. Визначено суб’єктів та об’єкти антикризового управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!