Academic literature on the topic 'Судово бухгалтерська експертиза'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Судово бухгалтерська експертиза.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Судово бухгалтерська експертиза"

1

Surzhyk, Vyacheslav Gennadievich. "СУЧАСНІ ПІДХОДИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КВІНТЕСЕНЦІЇ СУДОВО- БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ В УКРАЇНІ". SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA, № 1(17) (2019): 166–72. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2019-1(17)-166-172.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. У зв’язку із широким застосуванням судово-бухгалтерської експертизи виникає потреба у визначенні її економічної квінтесенції. Постановка проблеми. Відповідно до процесуального законодавства більшість питань економічного характеру, необхідність вирішення яких стоїть перед слідчими або судовими органами, вирішуються шляхом проведення судово-бухгалтерських експертиз. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Окремі питання судово-бухгалтерської експертизи знайшли відображення у працях: М. Т. Білухи, М. І. Камлика, В. О. Шевчука; Т. М. Арзуманяна, Г. А. Атанесяна, А. М. Бєлова, Б. А. Бор’яна, Н. Г. Гаджиєва, Т. М. Дмітрієнка. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Результати попередніх досліджень не розкрили економіко-правову квінтесенцію судово-бухгалтерської експертизи. Постановка завдання. Головним завданням цієї роботи є розкриття економічної квінтесенції судово-бухгалтерської експертизи з позиції бухгалтерського обліку. Виклад основного матеріалу. Історично склалося так, що судово-бухгалтерська експертиза застосовувалась в окремих випадках і слугувала інструментом підтвердження чи спростування складу економічного злочину. Особливістю цього процесу при вивченні обставин господарських спорів і економічних злочинів є необхідність використання не лише юридичних, але й спеціальних економічних, зокрема бухгалтерських, знань. Серед їх сукупності в процесі розслідування найважливішими стають знання з бухгалтерського обліку, економічного аналізу, господарського контролю. Висновки. Дослідження економічних основ та практичного застосування дало підстави стверджувати, що судово-бухгалтерська експертиза - дослідження експертами із професійними знаннями бухгалтерського обліку бухгалтерських документів, звітності, що проводиться в ході досудових слідчих дій і судових процесів та є наслідком конфліктних ситуацій господарської діяльності підприємства та інституційного середовища навколо нього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Karpenko, Yevheniia, та Ilonа Kopaihor. "Теоретичні основи судово-бухгалтерської експертизи". Економіка і регіон/ Economics and region, № 1(88) (8 травня 2023): 121–27. https://doi.org/10.26906/eir.2023.1(88).2882.

Full text
Abstract:
Ринкове середовище та фінансово-економічна криза, викликана військовим станом в Україні, формує нові виклики перед державними органами та підприємствами і вимагає вдосконалення технологій боротьби із шахрайством та фінансовими порушеннями з використанням інституту судово-бухгалтерської експертизи. У статті досліджено теоретико-методологічних засади судово-бухгалтерської експертизи, а саме сутність, об’єкти, джерела, функції та особливості розвитку. Обґрунтовано доцільність запровадження обов’язкової навчальної дисципліни «Судово-бухгалтерська експертиза» при підготовці фахівців з обліку і оподаткування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воронко, Р. М., О. М. Чабанюк, М. Ю. Чік та О. С. Воронко. "ОСОБЛИВОСТІ СУДОВО-БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ОКРЕМІ ПИТАННЯ ЇЇ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 67 (5 вересня 2022): 13–20. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-67-02.

Full text
Abstract:
Розглянуто сутність судово-бухгалтерської експертизи як важливого засобу виявлення і профілактики правопорушень у сфері економіки. Розкрито значення законодавчого регулювання судово-експертної діяльності для належної організації і практичного проведення одного з найпоширеніших видів судових експертиз – судово-бухгалтерської. Акцентовано увагу на окремих законодавчих протиріччях, які мають місце у нормативно-правовому регулюванні процесу організації і здійснення експертної діяльності в Україні. Досліджено погляди різних науковців щодо трактування змісту і призначення судово-бухгалтерської експертизи. Встановлено особливості судово-бухгалтерської експертизи та її використання під час розгляду кримінальних, процесуальних справ на основі сформульованих об’єктивних висновків із застосуванням спеціальних знань. Судово-бухгалтерську експертизу визначено як дослідження фахівцями, які володіють спеціальними знаннями в галузі бухгалтерського обліку, господарського контролю й економічного аналізу інформації щодо здійснених господарських операцій, яка зафіксована у системі бухгалтерського обліку (первинних документах, облікових регістрах, звітності), що проводиться під час досудових слідчих дій і судових процесів з метою складання висновку за переліком питань, визначених органами дізнання, попереднього слідства чи суду. Зроблено акцент на проблемах, які стосуються використання результатів судово-бухгалтерської експертизи в судовій практиці, зокрема щодо участі судового експерта в розгляді справ, надання переваги висновкам експертів як джерела доказів над іншими доказами, недооцінки ролі діяльності судового експерта-бухгалтера під час розгляду деяких злочинів. Визнано доцільність введення окремого нормативно-правового акта, спрямованого на регламентацію організаційних засад здійснення судово-бухгалтерської експертизи та порядку залучення експерта-бухгалтера до судового процесу. Зосереджено увагу на потребі єдиних професійно-кваліфікаційних вимог до фахівців, які проводять судово-бухгалтерські експертизи, оскільки завдяки цьому може бути досягнута їхня ефективність. Визначено напрями подальших наукових досліджень, спрямованих на встановлення теоретико-прикладних аспектів і ролі судово-бухгалтерської експертизи під час судових проваджень у справах про адміністративні правопорушення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сташевська, І. В., та Л. В. Мартинова. "СУДОВО-ПОДАТКОВА ЕКСПЕРТИЗА ЯК ОКРЕМИЙ ВИД СУДОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 1 (41) (20 травня 2021): 118–26. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2021-41-1-118-126.

Full text
Abstract:
У статті досліджено правові та економічні підстави доцільності виділення судово-податкової експертизи в самостійний вид судової економічної експертизи.
 Визначено, що зміни податкового законодавства; зменшення кількості податкових перевірок; пандемія COVID-19 та карантинні обмеження зумовили латентність правопорушень, пов’язаних з ухиленням від сплати податків, а відновлення в повному обсязі повноважень контролюючих органів призведе до збільшення кількості виявлення фактів правопорушень у сфері оподаткування.
 Виявлено, що одним із основних дієвих засобів повного і всебічного з’ясування усіх обставин кримінальних правопорушень у податковій сфері є експертиза. За матеріалами кримінальних проваджень про ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів як правило, призначають судово-бухгалтерську експертизу, яка є видом судово-економічної. Проте складність та суперечливість податкового законодавства, наявність особливостей, які притаманні лише податковій сфері, дозволять привернути увагу на необхідність та доцільність виокремлення такого самостійного виду експертизи як судово-податкова.
 Обґрунтовано, що підстави виокремлення судової податкової експертизи в самостійний вид економічної судової експертизи, ґрунтуються на наступних базисах: податкове право як самостійна галузь в системі юридичних наук; економічна природа податкових правовідносин; складність у розслідуванні та доказуванні кримінальних правопорушень у податковій сфері; застосування спеціальних знань під час розслідування податкових правопорушень (поєднання спеціальних знань у сфері оподаткування та права); правова регламентація можливості проведення судово-податкових експертиз.
 Встановлено, що зазначені підстави є основним вагомим аргументом щодо виокремлення самостійного виду експертизи – судово-податкової.
 За результатами дослідження запропоновано підхід щодо структуризації судово-податкової експертизи в окремий вид судової економічної експертизи, що дозволить підвищити обґрунтованість та якість висновку експерта з питань оподаткування, який є процесуальним джерелом доказів.
 Ключові слова: судова експертиза, судово-податкова експертиза, спеціальні знання, податкове право, правовідносини у сфері оподаткування, податкові правопорушення, податкове законодавство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сторожук, Н. "Судово-бухгалтерська експертиза: критичний огляд нормативно-правового регулювання, методологія та організації". Бухгалтерський облік і аудит, № 6 (2009): 43–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пісний, Віталій Ігорович. "ПРОВЕДЕННЯ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЇХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ (ВІДМИВАННЯ) МАЙНА, ОДЕРЖАНОГО СЛУЖБОВОЮ ОСОБОЮ У ВИГЛЯДІ НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИ". New Ukrainian Law, № 6 (30 грудня 2023): 63–69. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2023.6.9.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються основні положення проведення судової експертизи як основної форми використання спеціальних знань і науково-технічних досягнень під час розслідування кримінальних правопорушень. Мета статті полягає в узагальненні та систематизації особливостей проведення судової експертизи та використання отриманих результатів під час розслідування легалізації (відмивання) майна, одержаного службовою особою у вигляді неправомірної вигоди. Відповідно до мети та завдань дослідження використано систему методів пізнання, використано загальнонаукові та спеціальні методи дослідження. Зокрема, формально-юридичний метод під час дослідження законодавчого тлумачення поняття судової експертизи. За допомогою статистичних методів проаналізовано види судових експертиз, які призначалися під час розслідування за таких умов. Метод причинно-наслідкового аналізу було використано для обґрунтування значення судової експертизи під час розслідування технології злочинного збагачення. За результатами аналізу емпіричної бази визначено основні дві групи експертних досліджень: економічні та криміналістичні. Розглянуто можливості судової економічної, судової фінансово-кредитної та судової бухгалтерської експертизи, окреслено коло вирішуваних питань та їх значення для розслідування технології злочинного збагачення. Наголошено на необхідності врахування ризиків можливого використання для легалізації (відмивання) майна, одержаного службовою особою у вигляді неправомірної вигоди, нової технології електронних грошей та віртуальних активів. Визначено, що найбільш поширеними криміналістичними експертизами під час розслідування досліджуваної технології злочинного збагачення є: техніко-криміналістичне дослідження документів, експертиза спеціальних речовин, експертиза відео-, звукозапису, портретна та почеркознавча експертизи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лазебний, А. М. "ЗНАЧЕННЯ ДАКТИЛОСКОПІЇ У КРИМІНАЛІСТИЦІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ". Ірпінський юридичний часопис, № 1(8) (29 листопада 2023): 222–29. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154-1(8)-2022-222-229.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено значення дактилоскопії як науки. Зазначено, що складність і багатоаспектність проблеми збирання, дослідження і використання дактилоскопічної інформації в процесі розслідування та розкриття злочинів зумовлюють потребу у подальшій розробці наукових і правових основ діяльності органів слідства, експертів, удосконалення засобів, прийомів, методів роботи з дактилоскопічною інформацією. На підставі аналізу наукової літератури виділено й охарактеризовано деякі актуальні зарубіжні розробки в галузі дактилоскопії, які представляються перспективними для використання правоохоронними органами України.
 Розгляд питання набуває для повного та всебічного попередження злочинів, їх виявлення та розслідування важливого значення інформації про подію злочину та осіб, причетних до нього. Одним з важливих джерел інформації, необхідної для розслідування, є судово-бухгалтерська експертиза, яку здійснюють правоохоронні органи України.
 У криміналістичній науці одним із перших є вчення про відбитки рук людини, враховуючи історію виникнення та використання під час розкриття та розслідування злочинів.
 Сьогодні стан криміналістики дає змогу з високою достовірністю встановити людину за слідами її долонь чи пальців. Відбитки рук, знайдені на місці події, є переконливим доказом того, що на місці була певна людина.
 Характеристика сучасного стану криміналістики, яка пройшла довгий шлях у своєму розвитку в минулому від окремих галузей до чіткої системи наукового знання, ґрунтується на високому рівні всебічного впровадження досягнень науково-технічного прогресу, поглибленому розвитку наукових знань., розробкою її методологічних проблем, тактики і методів розслідування злочинів. Найпоширенішим видом спеціального дослідження досі залишається дактилоскопічна експертиза, враховуючи, що відбитки пальців є «традиційною складовою» місця події для багатьох видів злочинів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гавриленко, Наталія. "ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИЧНОГО ПІДХОДУ ДО ПРОВЕДЕННЯ СУДОВО-БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ НАСЛІДКІВ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ". Grail of Science, № 41 (25 липня 2024): 37–44. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.05.07.2024.004.

Full text
Abstract:
В статті акцентовано увагу на господарських договорах, як об'єктах судово-бухгалтерської експертизи, що пов'язане з тим, що вони є визначальною формою взаємодії господарюючих суб'єктів, базовим механізмом закріплення ділових відносин між партнерами. Їх виконання забезпечує економічну стійкість і правові норми ділових відносин. Саме в сфері договірних відносин виявляється найбільша кількість зловживань і правопорушень, які можуть залишати документальні та обліково-інформаційні сліди. Доведено, що на сьогоднішній день методичні прийоми судово-бухгалтерської експертизи господарських договорів пов'язані з відсутністю адаптованих до даного об'єкту дослідження методик, відсутністю будь-яких стандартів, низькою ефективністю використовуваних прийомів, методів і процедур. Відповідно до принципу поетапного проведення експертизи запропоновані етапи методики судово-бухгалтерської експертизи господарських договорів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пучков, О. О., та С. В. Гордієнко. "Особливості методики розслідування злочинів, що вчиняються у кредитно-банківській сфері". Прикарпатський юридичний вісник, № 2(31) (4 вересня 2020): 163–72. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(31).586.

Full text
Abstract:
У науковій статті проаналізовано механізм вчинення злочинів, передбачених ст. 191 та 364 КК України у кредитно-банківській сфері. Авторами висвітлено конкретні фінансові операції, визначено основні «суб'єкти схеми» й описано алгоритм їх дій, а також проаналізовано бухгалтерські записи, якими забезпечувався рух коштів. Було детально описано весь механізм руху коштів і роз'яснено їх специфіку.
 На основі здійсненого дослідження авторами запропоновано перелік первинних документів, що можуть стати основою в розслідуванні протиправних дії, а також доказами у справі. Перелічені документи є підтвердженням фінансово-господарських операцій, якими були завдані збитки. Зазначено, що перелік такої документації не є універсальним для всіх випадків вчинення злочинів у банківській сфері, а повинен бути сформований індивідуально в кожній конкретній ситуації.
 На основі здійсненого дослідження авторами також запропоновано проєкт переліку питань, на які повинен відповісти експерт при проведенні судово-економічної експертизи. Зазначений запропонований перелік містить основні питання, що можуть бути поставлені експерту. Зазначено, що перелік таких питань не є статичним і вичерпним, а повинен бути сформований індивідуально залежно від конкретних обставин вчинення злочину, слідчих ситуацій та основних версій. Цей перелік має виключно рекомендаційний характер.
 Запропоновано за дату, на яку слідчий або прокурор просить експерта встановити та розрахувати збитки, завдані вкладникам та іншим кредиторам банку, визначати дату не раніше встановлення товарознавчою експертизою ринкової вартості зазначеної групи активів із відображенням знецінення в бухгалтерському обліку або дату не раніше відображення негативного результату від ліквідації активу (кредитної заборгованості).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Hula, Lev, and Oleg Mykhaliuk. "Description of court-book-keeping examination." Visnik Nacional’nogo universitetu «Lvivska politehnika». Seria: Uridicni nauki 2018, no. 894 (2018): 120–23. http://dx.doi.org/10.23939/law2018.894.120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Судово бухгалтерська експертиза"

1

Скорба, Олег Анатолійович, Олег Анатольевич Скорба та Oleh Anatoliiovych Skorba. "Експертиза фінансових результатів". Thesis, Education and Science, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59288.

Full text
Abstract:
Згідно до Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об’єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи суду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вакарчук, В. В., та О. О. Оголь. "Інтелектуальна власність: питання аудиту та судово-бухгалтерської експертизи". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/50410.

Full text
Abstract:
Останнім часом, в економіці провідних західних країн значних темпів набувають нематеріальні активи, як основні ресурси додаткової вартості підприємства. Тому, з боку власників, інвесторів, кредиторів є зацікавленість до цих активів та вони потребують об’єктивного, незалежного підтвердження правової захищеності наявності цих активів, їх можливості генерувати майбутні економічні вигоди. Отже питання бухгалтерської експертизи та аудиту нематеріальних активів на сьогодні є досить вагомим та потребує подальших досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дунаєв, М. С., Ірина Йосипівна Плікус, Ирина Иосифовна Пликус та Iryna Yosypivna Plikus. "Перспективи застосування в Україні Forensic Accounting". Thesis, Полтава : ПУЕТ, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86181.

Full text
Abstract:
Розглянуто перспективи становлення forensic accounting в Україні<br>Рассмотрены перспективы становления forensic accounting в Украине<br>Prospects for the formation of forensic accounting in Ukraine are considered
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Плікус, Ірина Йосипівна, Ирина Иосифовна Пликус, Iryna Yosypivna Plikus та В. В. Вакарчук. "Forensic accounting нематеріальних активів". Thesis, НО «Перспектива», 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42770.

Full text
Abstract:
Розкрита сутність судово-бухгалтерської експертизи нематеріальних активів.<br>Раскрыто экономическое содержание судебно-бухгалтерской экспертизы.<br>Prestavleny approaches to forensic accounting expertise intangible assets.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скорба, Олег Анатолійович, Олег Анатольевич Скорба та Oleh Anatoliiovych Skorba. "Характерні риси що відрізняють судово-бухгалтерську експертизу від ревізії та аудиту". Thesis, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64017.

Full text
Abstract:
Тези присвячено розгляду характериних рис, що відрізняють судово-бухгалтерську експертизу від ревізії та аудиту.<br>Abstracts devoted to consideration harakterynyh features that distinguish forensic accounting of audit and audit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Судово бухгалтерська експертиза"

1

Білуха, М. Т. Судово-бухгалтерська експертиза. Воля, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мумінова-Савіна, Г. Г. Судово-бухгалтерська експертиза. КНЕУ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Базась, М. Ф. Теоретико-методологічні засади судово-бухгалтерської експертизи. МАУП, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білуха, М. Т. Судово-бухгалтерська експертиза. Т. 1. 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Білуха, М. Т. Судово-бухгалтерська експертиза. 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Судово бухгалтерська експертиза"

1

Гавриленко, Наталія. "МЕЖІ КОМПЕТЕНЦІЇ ЕКСПЕРТА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СУДОВО-БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ". У RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2024. https://doi.org/10.36074/logos-15.11.2024.006.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бельхадрі, А. Н. "РОЗВИТОК СУДОВО-БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ В УКРАЇНІ". У Міжнародні економічні відносини у глобальному та регіональному вимірі. Publishing house “Liha-Pres”, 2024. https://doi.org/10.36059/978-966-397-428-6-31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!