Academic literature on the topic 'Суспільна поведінка'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Суспільна поведінка.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Суспільна поведінка"

1

Жаровська, І. М. "АГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА В СУЧАСНОМУ ТРАНЗИТИВНОМУ СУСПІЛЬСТВІ: ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВІ ТА ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Law sciences, № 13 (10 липня 2023): 12–16. http://dx.doi.org/10.32782/2616-7611-2023-13-02.

Full text
Abstract:
Автором статті проведено аналіз філософсько-правових та теоретико-правових аспектів агресивної поведінки суб’єктів права в транзитивному суспільстві сучасної правової реальності. В дослідженні загалом доводиться, що загрози глобалізаційного, пандемічного, трансформаційно-транзитивного характеру зумовлюють нові додаткові засоби суб’єктам з агресивною поведінкою для реалізації неправомірної поведінки. Постмодерністський соціум та інформаційні чинники також є додатковими факторами для трансформації філософсько-правового розуміння природи агресивної поведінки. Вказується, що формування природи агресії в індивідуальному прояві зводиться до сфери дитинства. Поведінкові та емоційні проблеми є поширеними в дитинстві, мають тенденцію бути стабільними і пов’язані з широким спектром негативних результатів протягом життя, включаючи злочинну поведінку. Виокремлено два фактори впливу сучасних суспільних відносин на агресивну поведінку: вплив засобів масової інформації та соціальних мереж (в час невизначеності та невідомості саме вони несуть суттєву відповідальність за суспільні настрої, оскільки ці інституції наділені потенціалом посилення стресу, але також до певного рівня плутанини через неоднозначність інформації щодо оцінки ризику та запобіжних заходів); правова політика щодо контролю за поширенням пандемії супроводжувалася обмеженням прав та свобод людини, їх законних інтересів, особливо ізоляційного характеру, що призвело до поширення проявів агресії щодо рідних та близьких осіб, спровокувало різке зростання домашнього насильства. Акцентовано, що правовий статус соціальних мереж в епоху інформаційно-комунікаційних трансформацій та оновленої суспільної реальності знаходяться поза межами чіткого правового впливу та унормування, отож інформація яка надходить цими каналами може містити, суттєві агресивні прояви, прояви нетерпимості та формує нетолерантне суспільство загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

КОВАЛЕНКО, Вікторія. "Особливості діяльнісно-поведінкового компонента соціалізованості молодших школярів з інтелектуальними порушеннями". Особлива дитина: навчання і виховання 1, № 105 (2022): 30–42. http://dx.doi.org/10.33189/ectu.v1i105.95.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються особливості та рівні сформованості діяльнісно-поведінкового компонентасоціалізованості молодших школярів з інтелектуальними порушеннями. Діяльнісно-поведінковийкомпонент соціалізованості характеризує сукупність практичних дій і вчинків, завдяки яким інди-від реалізує сформовані когнітивно-усвідомлювальний, мотиваційно-ціннісний, емоційно-регуля-тивний компоненти соціалізованості. Показниками рівня сформованості діяльнісно-поведінковогокомпонента соціалізованості є дотримання молодшим школярем загальноприйнятих правил со-ціальної взаємодії, морально-етичних аспектів поведінки у стосунках з «іншими», комунікативніуміння особистості, самостійність, активність, ініціативність і самоконтроль. На констатувальномуетапі дослідження було використано теоретичні, емпіричні та статистичні методи дослідження. Наоснові теоретико-експериментального дослідження діяльнісно-поведінкового компонента соціалі-зованості виділено низький, середній та високий рівні сформованості. Встановлено, що більшістьмолодших школярів з інтелектуальними порушеннями мають низький та середній рівень сфор-мованості діяльнісно-поведінкового компонента соціалізованості, високого рівня встановлено небуло. Молодшим школярам з інтелектуальними порушеннями властива недостатність самоконтро-лю, їх поведінка часто суперечить соціальним нормам; дітям характерні порушення соціальної взаємодії,зниження здатності до виразу власних переживань у соціально-схвалюваних формах; со-ціальна байдужість та пасивність. Натомість більшість молодших школярів мають середній рівеньдіяльнісно-поведінкового компонента соціалізованості, вони демонструють ситуативну здатністьдо самоконтролю, їм властива соціально-нормативна поведінка. Порушення емоційних реакційза параметрами сили та інтенсивності властиве молодшим школярам в емоціогенних ситуаціях,вони здатні до вербалізації та демонстрації власних переживань у соціально-схвалюваних формах,можуть функціонувати як активна суспільна істота з дотриманням соціальних норм, які розгляда-ються дітьми як абсолютні та непорушні. Результати проведеного теоретико-експериментальногодослідження діяльнісно-поведінкового компонента соціалізованості молодших школярів з інтелек-туальними порушеннями вказують на важливість розробки структурно-функціональної моделі їхсоціалізації в умовах позашкільної освіти, адже середовище позашкільної освіти дозволяє створитиумови для успішної діяльності та спілкування таких дітей за інтересами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Fedorova, М. "ВИХОВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У ДІТЕЙ В АСПЕКТІ РЕАЛІЗАЦІЇ НАСТУПНОСТІ МІЖ ДОШКІЛЬНОЮ ОСВІТОЮ І ПОЧАТКОВОЮ ШКОЛОЮ". Research Notes, № 3 (12 квітня 2023): 58–63. http://dx.doi.org/10.31654/2663-4902-2022-pp-3-58-63.

Full text
Abstract:
Формування соціально-громадянської компетентності дитини дошкільного віку неможливо без формування такої особистісної якості як відповідальність. Відповідальність виявляється в таких взаємовідносинах між особистістю, колективом, суспільством, які полягають в свідомому задоволенні взаємних вимог, що висуваються. Міра особистої відповідальності залежить від реальних можливостей людини і прямо пропорційна вкладу в прийняття і реалізацію нею важливих рішень. На основі аналізу літературних джерел можна відзначити, що напередодні вступу до школи у дітей формуються основи відповідальності як особистісної якості. При цьому відповідальність дітей старшого дошкільного віку характеризується такими особливостями: низький рівень довільності поведінки і недостатня інтеріоризація норм поведінки ускладнюють дотримання суспільних вимог і виконання обов’язків; зароджуються цілеспрямованість і саморегуляція поведінки, які поки що потребують зовнішньої опори; дитина починає підкорювати власні дії віддаленим мотивам, що свідчить про зародження вольової поведінки. Нами була проведена діагностика сформованості відповідальності у дітей старшого дошкільного віку напередодні вступу до школи. Сформованість відповідальності діагностувалась за такими показниками: усвідомлення поняття «відповідальність»; сформованість суспільних мотивів поведінки; дотримання норми відповідальності у реальній поведінці. Проведені методики дозволили зробити висновки, що наприкінці дошкільного віку у дитини закладаються основи відповідальності. Особливостями її сформованості є такі: низький рівень усвідомленості змісту поняття, недостатня його узагальненість; суспільні мотиви поведінки тільки починають формуватися, переважають мотиви особистої користі; поведінка ще переважно імпульсивна, що утруднює виконання суспільних вимог.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

КУЦИК, Руслан. "ПАТРІОТИ I КРИТИКИ: ІСТОРІЯ ПРО ТЕ, ЯК ЗМІНЮВАЛОСЯ СУСПІЛЬНЕ СПРИЙНЯТТЯ ПОДІЙ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ". Східноєвропейський історичний вісник, № 22 (27 березня 2022): 64–81. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.22.253732.

Full text
Abstract:
Мета статті: висвітлити основні особливості реакції суспільства на початок Першої світової війни та подальші трансформаційні зміни настроїв різних груп населення у ході воєнних подій. Методологія дослідження ґрунтується на принципах історизму, об’єктивності, системності і науковості із використанням загальнонаукових (аналіз, синтез) та спеціально-історичних (історико-порівняльний, ретроспективний, проблемний) методів. Наукова новизна: вперше комплексно охарактеризовано особливості настроїв різних груп населення українських земель Російської імперії у 1914 – 1917 рр., з урахуванням не тільки соціального становища людини, але й вікових особливостей та особистих мотивів; чітко окреслено головні етапи зміни сприйняття та розуміння суспільством подій Першої світової війни. Висновки. Отже, початковий етап війни відзначився широким патріотизмом, який, незважаючи на “масовість”, протягом 1914 – 1917 рр. мав диференційований, амбівалентний та перманентний характер. Переважно “ярими” патріотами були або заможні верстви населення, які завдяки привілейованому та фінансовому становищу могли уникнути військового обов’язку і практично не брати участі у військових діях, або представники ультрамонархічних кіл. Для одних війна виступала способом демонстрації власної лояльності до влади, а для інших – можливістю нажитися та збагатитися. Інші групи населення, якщо і пройнялися почуттям патріотизму та визвольної боротьби, то основною причиною цього була не любов до “великої царської Вітчизни”, а розуміння необхідності захисту власної “малої батьківщини”. Подібне бачення та сприйняття війни було характерним і для солдатського середовища, оскільки його основу становили вихідці із села. У перші роки війни поведінка солдат визначалася покірним, терпеливим і самовідважним виконанням військового обов’язку. Затягування термінів війни, поразки на фронті, збільшення кількості жертв, наростання економічної кризи запустили процес дестабілізації всередині країні. У суспільстві поширювалися недовіра та незадоволення. Серед населення розповсюджувалися чутки про зраду у вищих ешелонах влади, про шпигунів та німецьке засилля. Негативні тенденції проявлялися в армії, зокрема, спостерігалися спад патріотизму, зниження морального духу та релігійності. У підсумку, наприкінці 1916 – початку 1917 рр. заходи російської імперської влади щодо контролю за суспільно-політичною ситуацією вже не могли приховувати справжній стан справ і водночас стримувати серйозні трансформації у масовій суспільній свідомості. Помітним явищем стало значне зростання національної свідомості та політичної активності українців, що було однією із важливих передумов до революційних подій та розбудови власної державності у 1917 – 1920-х рр.
 Ключові слова: Перша світова війна, Російська імперія, український народ, суспільна свідомість, суспільні настрої, патріотизм, критика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Трумко, О. М. "МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ОБРАЗІВ ДІТЕЙ У ХУДОЖНІХ ТВОРАХ І. ФРАНКА". Nova fìlologìâ 2, № 81 (2021): 164–70. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-81-2-24.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано образи дітей з погляду їхньої соціальної ролі в сім’ї, зокрема виявлено мовні засоби, які І. Франко використовує для творення образів синів і доньок. Засоби мовної репрезентації образів дітей висвітлено у зв’язку з їхнім віком: дошкільний, молодший шкільний, юнацький та дорослий. Встановлено, що у творах І. Франка подана інформація про вік дітей, соціальний статус, зовнішній вигляд (риси обличчя, розмір і колір очей, волосся, статура, одяг), риси характеру, світогляд, рівень розумових здібностей, особливості мовлення, самооцінку, поведінку в соціуму. Є інформація про схожість / несхожість із батьками, поведінку дітей у сім’ї, ставлення до них оточення. Для створення образів дітей письменник використовує іменники, прикметники / дієприкметники (виступають у ролі епітетів), числівники, дієслова, фразеологізми, метафори, порівняльні звороти тощо. Ці засоби забезпечують презентацію синів і доньок у художніх творах. Встановлено, що для дітей дошкільного віку визначальними є такі характеристики: наївний світогляд, занижена самооцінка, рівень розумових здібностей – невисокий, вони ще не вміють висловлювати свою думку та поводитися відповідно до очікувань батьків / соціуму. Діти молодшого шкільного віку мають додаткові соціальні ролі, є схожими / несхожими з батьками, у них є почуття гумору, високі інтелектуальні здібності, належна поведінка в соціумі. Для них характерні певна хворобливість і сум. Вони відчувають страх перед батьками. Діти юнацького та дорослого віку, зокрема сини, у художніх творах представлені позитивно та негативно, що показує різниця у ставленні до батьків та оточення. Доповнює негативно представлений образ сина суспільна думка, показуючи його як нечесну людину. Отже, у художніх творах І. Франка представлено образи дітей різних вікових категорій, кожна з яких має свої особливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ПИЛИПЧАК, Ольга, та Яна РАЄВСЬКА. "ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У ПІДЛІТКІВ З ДЕВІАНТНИМИ ПРОЯВАМИ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, № 1 (66) (28 травня 2025): 91–97. https://doi.org/10.32689/maup.psych.2025.1.13.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема формування навичок соціальної відповідальності у підлітків із девіантними проявами як один із ключових аспектів їхньої соціалізації та подальшої інтеграції в суспільство. Автори підкреслюють, що девіантна поведінка є багатофакторним явищем, зумовленим поєднанням соціальних, психологічних і біологічних чинників. Особливу увагу приділено аналізу наукових підходів до дослідження цієї проблематики, серед яких визначено роль профілактичної роботи, психолого-педагогічної підтримки та мотивації підлітків до відповідальної поведінки. Згідно з проведеним аналізом, формування соціальної відповідальності можливе за умови застосування комплексного підходу, що включає виховання моральних цінностей, розвиток емоційного інтелекту, формування навичок саморегуляції, залучення до суспільно-корисної діяльності та створення сприятливого соціального середовища. Зазначено, що низький рівень соціальної відповідальності у підлітків із девіантною поведінкою спричиняє конфлікти з оточенням, порушення суспільних норм та ускладнює процес їхньої адаптації до соціокультурного середовища. У статті представлено аналіз останніх досліджень щодо корекційної роботи з підлітками, які демонструють девіантну поведінку. Окремо розглянуто методи мотивації соціально відповідальної поведінки, а також ефективність психолого-педагогічних інтервенцій у процесі корекції. Роботи вчених свідчать про зростаючий інтерес до проблеми соціальної відповідальності підлітків у сучасних умовах. Основна мета дослідження – обґрунтування ефективних методів формування соціальної відповідальності у підлітків із девіантними проявами, з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей і впливу сучасного соціокультурного середовища. Автори наголошують на необхідності подальших досліджень у цій сфері з метою розробки індивідуалізованих корекційних програм, які враховують нові виклики та соціальні трансформації. Отримані результати можуть бути використані в освітній і соціальній практиці для розробки ефективних стратегій профілактики девіантної поведінки та сприяння формуванню відповідального ставлення підлітків до соціальних норм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Андрусяк, Г. "МОТИВ ТА МОТИВАЦІЯ ЗЛОЧИННОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС НЕОБХІДНОЇ ОБОРОНИ". Юридичний вісник, № 4 (6 жовтня 2021): 65–71. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.2217.

Full text
Abstract:
У разі виникнення загрозижиттю, здоров’ю, статевій сво-боді чи недоторканості застосу-вання захисних дій детермінуєтьсяне лише свідомими мотивами, алей на підсвідомому рівні – на основіінстинктів. У статті ми намага-ємося довести існування неусві-домлених елементів мотивації, якінасамперед стосуються інстинк-тивних реакцій самозахисту, спря-мованих на збереження цілісностіорганізму. Необхідна оборона якакт людської поведінки базуєтьсяна інстинкті живих істот захи-щати себе від небезпеки. Необ-хідна оборона є вольовою і свідо-мою дією людини, детермінованоюсоціально-позитивними мотивамий цілями, а також природними(інстинктивними) реакціямилюдини. Це особливо важливо у кон-тексті природності права особи нанеобхідну оборону.Правомірна поведінка може небути суспільно корисною, однак і небути суспільно небезпечною, а соці-ально прийнятною, коли суспіль-ство розглядає таку поведінку якбільш-менш бажану.Правильне розуміння мотивута мотивації злочинної поведінкисучасні дослідники суспільно корис-ної мотивації пропонують внесеннязмін до переліку обставин, якіпом’якшують покарання, шляхомвведення норми, що обов’язково маєвраховуватися судом під час при-значення покарання. У цій статтіми також пропонуємо зміну нормистатті, а також визначення і сутітаких понять як мотив, мотива-ція, інстинкт, злочинна поведінка,самозахист та, зрештою, визна-чення поняття «необхідна обо-рона» та «перевищення меж необ-хідної оборони».До вітчизняних і зарубіжнихнауковців, які присвятили своїпраці проблемам мотивів та моти-вації злочинної поведінки, відно-сяться Ю.М. Антонян, Б.М. Голов-кін, В. Васильєв, О.В. Ткачова,В. Тимошенко, А.В. Савченко,Н.Б. Хлистова, А. Ф. Зелинський.Мета роботи – дослідження проб-леми мотивів і мотивації у кримі-нальному праві, зокрема в контекстінеобхідної оборони із залученнямновітніх досягнень психології, соціо-логії, етики та інших галузей знань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гуляков, К. "Злочини проти моральності". Юридичний вісник, № 3 (4 лютого 2020): 151–54. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.957.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню поняття моральності як об’єкту злочину. Здійснено огляд сучасних проблем структурної будови даного об’єкту кримінально-правової охорони. Дається авторське визначення моральності як родового об’єкту злочинів, передбачених розділом ХІІ КК України. Моральність — це позиція особи по відношенні до норм моралі, що визначається через активну поведінку такої особи. На думку дослідників-правників, мораль виступає в даному випадку в якості умовного бар’єру, за яким будь-яка дія сприймається і особою, і суспільством як аморальна. Як приклад, наводиться більшість складів злочинів розділу ХІІ КК України, де суб’єктом усвідомлюється, що його поводження має публічний характер і протирічить моральним нормам, які склалися в суспільстві. Більш того, він розраховує або ж допускає, що його поведінка буде негативно оцінена оточуючими. Внутрішніми спонуканнями до будь-якої діяльності, певної поведінки виступають переконання, принципи, що сформувалися у особи в процесі існування в соціумі, і вони можуть бути як моральними, так і аморальними. І коли йдеться про мораль і моральність, то мається на увазі саме суспільно-корисні мотиви, і поведінка, яка є допустимою для нормального громадського життя. Таким чином, родовим об’єктом злочинів, передбачених розділом ХІІ Особливої частини КК України є моральність, яка поряд з громадським порядком виступає частиною родового об’єкту, і яку слід розуміти як правила суспільної поведінки, що складаються під впливом культурних традицій та духовних цінностей, і які реалізуються через дійові моральні переконання і принципи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Джужа, Олександр, та Віталій Василевич. "Запобігання насильницьким злочинам, що вчиняються маргінальними групами". Migration & Law 4, № 1 (2024): 31–42. http://dx.doi.org/10.32752/2786-5185-2024-4-1-31-42.

Full text
Abstract:
У статті наведено, що соціальне розшарування, зміни ціннісних орієнтацій, масова десоціалізація та незаконна міграція в країні створили передумови для посилення маргіналізації суспільства. Внаслідок таких глобальних процесів виникли особи із низьким рівнем правосвідомості, які відзначаються нормативно-правовою невизначеністю та внутрішньою відмовою від підкорення нормам права, тобто ці особи перебувають на межі правомірної поведінки. Вони слідкують за нормами права лише зі страху перед покаранням за свої протиправні дії. Автор пропонує низку заходів для подальшого розвитку суспільних відносин та усунення чи нейтралізації детермінант злочинності. Зазначено напрями впливу держави та громадських організацій на поведінку громадян із дотриманням норм права. Стійка правомірна поведінка, як сукупність вчинків, не може миттєво перетворитися на протиправну – це відбувається під впливом певних чинників. Таким чином, держава може впливати на поведінку громадян для запобігання небажаної модифікації їхніх правових та ціннісних орієнтацій. Державна політика в цьому напрямі повинна включати заходи з прогнозування, запобігання та зменшення впливу умов, що формують маргінальну свідомість, а також усунення маргінальних установок та їхніх наслідків. Серед заходів запобігання формуванню маргінальної поведінки населення України виділяють заходи, спрямовані на створення сприятливих умов для всіх членів суспільства та зменшення впливу негативних явищ (прийняття необхідних нормативно-правових актів, зменшення розшарування українського суспільства, підвищення рівня життя нижчих верств населення, поліпшення діяльності основних соціальних інститутів тощо). Крім того, важливими напрямками загального соціального запобігання маргінальній поведінці населення є забезпечення поваги прав та свобод людини, прийняття нормативно-правових актів, що відповідають вимогам правової держави, запобігання кримінальним правопорушенням, підвищення правової культури та свідомості громадян, зміцнення законності, правопорядку, дисципліни тощо. Ключові слова: маргінал; маргінальність; маргінальна група; насильницькі кримінальні правопорушення; запобігання злочинності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Brynov, Vitalii. "Єднальна роль релігії у суспільстві з точки зору християнського реалізму". Multiversum. Philosophical almanac 1, № 1 (2020): 191–204. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2020.1.14.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто роль релігії, як суспільної ідеології, з точки зору християнського реалізму Рейнхольда Нібура. Досліджено вплив релігії на суспільство через зміну системи цінностей окремих індивідів. Встановлено, що суспільна користь релігії визначається проявом духу каяття, який запобігає індивідуальному егоїзму і гордості. Описано роль любові як підсилюючого чинника у близьких суспільних відносинах. Встановлено, що через індивідуалістичний характер відносин між Богом та індивідом релігія має обмежений вплив на суспільство. Причиною обмеженості релігії є більша сила колективного егоїзму, порівняно з індивідуальними чеснотами. Визначено, що ідеалістичні релігійні спільноти у суспільстві демонструють три основні моделі поведінки: індиферентність, поразництво та сентиментальність. Продемонстровано релігійний характер міленіальних та апокаліптичних очікувань у всіх ідеологіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Суспільна поведінка"

1

Афанасьєва, Ольга Борисівна, Ольга Борисовна Афанасьева, Olha Borysivna Afanasieva, Антон Олександрович Бойко, Антон Александрович Бойко, and Anton Oleksandrovych Boiko. "The Interdependence of Behavioral Aspects of Community and Current Country’s Situation." Thesis, Buenos Aires, Argentina, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60041.

Full text
Abstract:
Загальний висновок з огляду літератури полягає в тому, що поточні дослідження є в основному зосереджені на певних факторах, що характеризують нинішню ситуацію в країні та їх взаємозв'язок з поведінкою громади. Все-таки необхідно провести дослідження, спрямоване на пошук взаємозв'язку між різними факторами політичної, соціальної та економічної сфери та поведінкових дій. Ця взаємозв'язок може бути формалізована як спіраль змінних подій.<br>The common conclusion from the literature review is that the current researches are mostly focused at definite factors that characterize current situation in the country and their interrelation with behavior of community. Still there is need to conduct the research aimed to find the interrelation between different factors of political, social and economic sphere and behavior acts. This interrelation can be formalized as a spiral of changing events.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Горбань, Г. О. "Вплив суспільних змін на формування нових стереотипів поведінки особистості". Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23375.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шипілова, Марія Вікторівна. "Соціальний капітал як інституційна основа мінімізації проявів рентоорієнтованої поведінки". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25997.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лазарева, А. О. "Соціальна свідомість в умовах зміни суспільних пріоритетів. Стереотипи національного менталітету - основа трансформації соціальної поведінки". Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23378.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"Тези доповідей XІІ Міжнародної наукової конференції «Проблеми економіки транспорту»". Thesis, Видавництво Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, 2014. http://eadnurt.diit.edu.ua/jspui/handle/123456789/2861.

Full text
Abstract:
Проблеми економіки транспорту : тези доповідей XII Міжнародної наукової конференції (24.04 - 25.04.2014) / М-во освіти і науки України, Держадміністрація залізничного транспорту України, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Київдіпротранс. — Д. : ДНУЗТ, 2014. — 248 с. — укр. — рос. — пол. — анг. УДК 656.2<br>UK: В збірнику розглядаються економічні проблеми структурної реформи Укрзалізниці, розвитку транспортних систем, їх взаємозв’язок з основними галузями народного господарства та адаптація до сучасних ринкових умов, а також теоретичні та практичні питання фінансування транспорту і дослідження в галузі економічного перекладу. Збірник призначений для науково-технічних робітників залізниць України, підприємств транспорту, викладачів вищих учбових закладів, аспірантів і студентів.<br>RU:В сборнике рассматриваются экономические проблемы структурной реформы Укрзализныцы, развития транспортных систем, их взаимосвязь с основными отраслями народного хозяйства и адаптация к современным рыночным условиям, а также теоретические и практические вопросы финансирования транспорта и исследования в области экономического перевода. Сборник предназначен для научно-технических работников железных дорог Украины, предприятий транспорта, преподавателей высших учебных заведений, аспирантов и студентов.<br>Міністерство освіти і науки України; Державна адміністрація залізничного транспорту України; Київдіпротранс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Суспільна поведінка"

1

Лобанова, Алла Степанівна, ред. Соціологічні та політологічні студії. Каравела, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3022.

Full text
Abstract:
Підручник містить базові теоретичні положення соціології та політології як складових інтегральної навчальної дисципліни – соціально-політичні студії. В ньому представлено історію зародження та розвитку суспільно-політичної думки у світі та в Україні; зміст соціальних і політичних законів та закономірностей функціонування суспільства та політичної сфери зокрема; розкрито характер соціальної поведінки людей, груп, спільнот, суспільно-політичних явищ, процесів, політичних конфліктів; окреслено наукові вимоги до проведення соціологічних досліджень; окреслено особливості політичного менеджменту і маркетингу, тенденції геополітики і світових політичних процесів. Підручник може бути корисним для студентів, соціологів, політологів, педагогів та для усіх осіб, які цікавляться специфікою суспільно-політичних явищ і процесів у історичній ретроспективі та в сучасну добу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Суспільна поведінка"

1

Мельник, Н. Г. Соціально-побутова пісенність заробітчанської тематики: етико-естетичні модуси. Криворізький державний педагогічний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1568.

Full text
Abstract:
У статті досліджується проблема відображення етико-естетичних принципів народу в соціально-побутовій пісенності заробітчанської тематики. Суспільно-побутова (станова) пісня конденсує в собі народні оцінки суспільних явищ та репрезентує систематизоване, узагальнене сприйняття представників різних соціальних груп . Акцентовано на синкретичному поєднанні етичного та естетичного в фольклорному тексті та філософсько-психологічному характері заробітчанського фольклору. У бурлацькій та сирітсько-наймитській пісні якнайкраще репрезентовані народні уявлення про залежність долі людини від її соціальної та економічної приналежності, специфічно потрактовано категорію свободи. Осмислення ролі та поведінки цих соціальних типів підпорядковане побутуванням у народі традиційних уявлень про активність, значимість особистості, сформованих в козацькому середовищі. Тип козака як ідеального чоловіка, що вирішує глобальні суспільні завдання, відповідального за долю країни, диктує народні оцінки, зумовлені високими вимогами щодо діяльності особистості. Емігрантська пісенність – одна з найцікавіших гілок заробітчанського фольклору, оскільки відображає світогляд особистості, яка перебуває в соціальних та етнографічних умовах, відмінних від усталених, унормованих. Емігрантська пісня утверджує народне переконання в тому, що людина, позбавлена рідного мікрокосму, стає національно та морально дезорієнтованою, загубленою, втрачає ознаки своєї духовної сутності. Вміння цінувати рідне, традиційне набирає в емігрантській пісенності моральної валідності, в той час як бажання залишити рідну домівку, навіть із причин цілком вмотивованих, викликає в народному середовищі негативну оцінку. Образ батьківщини набуває рис ідеалізації, чужина часто осмислюється через концепт «неволя». Побутові деталі, рідні краєвиди, усталені, унормовані традиційні стосунки між людьми набувають особливого значення, стають естетичною потребою емігранта. Роздуми про важливість забезпечення духовних та матеріальних потреб особистості в мовах рідної країни, необхідність суспільної активності у власній державі – провідні в емігрантській пісенності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!