Academic literature on the topic 'Сфера впливу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сфера впливу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сфера впливу"

1

Остополець, Ірина, та Тетяна Міхліна. "Особливості впливу тривожності на виникнення розладів у сексуальній сфері". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 3(65) 2024 Том 2 (2024): 32–43. https://doi.org/10.33216/2219-2654-2024-65-3-2-32-43.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню впливу тривожності на виникнення сексуальних розладів в умовах воєнного часу. Підвищення уваги до питань сексуальності та сексуальної поведінки є важливим у сучасному світі, оскільки відбувається поступове зростання усвідомлення значення сексуального здоров’я та його впливу на загальний стан психічного і фізичного благополуччя. Сучасна соціальна ситуація, зокрема в Україні, де триває війна, є додатковим фактором, який поглиблює вплив тривожності на сексуальну сферу. Метою дослідження стало вивчення рівня тривожності сучасних українців репродуктивного віку та визна
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зубарєва, Олена. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ ЗДОБУВАЧІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА". Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, № 18 (23 січня 2023): 95–105. http://dx.doi.org/10.31865/2414-9292.18.2022.272664.

Full text
Abstract:
У статті проведено теоретичний аналіз наукової літератури з проблеми можливостей різних видів мистецтва у формуванні емоційної сфери здобувача початкової освіти. У зв’язку з чим автор показує специфіку мистецтва в емоційному впливі на учня початкової школи і пов’язаний з ним механізм виховного впливу. Розкрито сутність понять «емоції», «емоційна сфера». Висвітлюються психолого-педагогічні умови, щоб забезпечити емоційний розвиток здобувачів початкової освіти засобами мистецтва. Зазначені функції що виконує мистецтво, впливаючи на емоційну сферу здобувачів початкової освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ОЛІЙНИК, Д. М. "ОСОБЛИВОСТІ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ВПЛИВУ НА РИНОК ВІРТУАЛЬНИХ АКТИВІВ". Вісник Кримінологічної асоціації України 32, № 2 (2024): 917–26. https://doi.org/10.32631/vca.2024.2.71.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена з’ясування особливостей адміністративно-правового впливу на ринок віртуальних активів. Адміністративно-правовий вплив на ринок віртуальних активів розкривається в якості виду (форми) правового впливу, що полягає в цілеспрямованому і системному впливі з боку уповноважених органів публічної влади (в деяких випадках – інститутів громадянського суспільства) на процеси і суб’єктів ринку віртуальних активів. На підставі визначення понять і особливих рис «правовий вплив» та «адміністративно-правовий вплив» окреслено основні групи ознак адміністративно-правового впливу на ринок вірту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лемішовська, О. С. "БУХГАЛТЕРСЬКА СФЕРА В АРХІТЕКТОНІЦІ ФІНАНСОВО-БАНКІВСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ГАЛИЧИНИ У СЕРЕДИНІ ХІХ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 68 (5 жовтня 2022): 97–102. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-68-14.

Full text
Abstract:
Наведено результати історико-гносеологічного аналізу змін у рахівничій практиці й формулюванні теоретичних засад бухгалтерського обліку в регіоні (“провінційна бухгалтерія”) внаслідок взаємопроникнення у цю сферу теоретичних положень і потреб управління суб’єктами банківсько-ощадної і фінансової діяльності. Актуальність дослідження обґрунтовується доцільністю з’ясування факторів генетико-еволюційного взаємовпливу цих сфер для оцінки бухгалтерської сфери в регіоні. Метою дослідження є розкриття значимості бухгалтерської інформації в управлінні банківсько-кредитними організаціями, її суспільно-е
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Надобко, С. В. "Концептуальні аспекти адміністративної відповідальності у сфері інтелектуальної власності". Прикарпатський юридичний вісник, № 1(30) (13 липня 2020): 113–16. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(30).528.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена комплексному дослі-дженню та визначенню адміністративної відповідаль-ності у сфері інтелектуальної власності крізь призму концептуальних аспектів.Визначено, що захист прав на об’єкти інтелектуаль-ної власності нині є одним із пріоритетних напрямів розвитку в багатьох країнах, у тому числі в Україні. Формування сучасного, цивілізованого ринку інтелек-туальної власності, забезпечення ефективного і надій-ного захисту прав і законних інтересів усіх його учасни-ків – одна з ключових умов інноваційного розвитку та комплексної модернізації економічної, соціально-куль-турної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zhemba, A. Y. "ЕКОЛОГІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА ЯК КОМПОНЕНТИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 94 (2021): 31. http://dx.doi.org/10.31713/ve220214.

Full text
Abstract:
В статті представлено дослідження екологічної та енергетичної безпеки як компоненти міжнародних економічних відносин. Оскільки водна сфера впливає на стан багатьох галузей, то проаналізовано вплив водорозподільних мереж на розвиток секторів національного господарства. Представлено базову модель водопостачання в економічній сфері, в якій виявлено фактори впливу на всі сектори економіки в кожній країні. Проаналізовано стан сфери водопостачання в Україні. Продовольчу галузь розглянуто з позиції прерогативи продовольчої безпеки в країнах, що розвиваються, що особливо стосується Економічного співто
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Міскевич, І. О. "ОСНОВНІ ЧИННИКИ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНО ВПЛИВУ ОБ’ЄКТІВ ВДЕ НА ЕЛЕМЕНТИ БІОСФЕРИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 3 (9 листопада 2020): 109–14. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.3.14.

Full text
Abstract:
Будь-які вид та спосіб отримання енергії не є повністю чистими. Ми розглядаємо вплив енергетичних ланок на навколишнє природне середовище саме ВДЕ. Традиційні джерела енергії є більше дослідженими з погляду науки та практики у цьому сенсі. Опираючись на досвід досліджень впливу різних джерел енергії, варто проаналізувати безпечність отримання енергії з джерел ВДЕ. Ця енергетична сфера набула колосальної розповсюдженості за останні сорок років. Еколого-економічний інтерес розвинених держав розглядає потенціальні можливості повного переходу енергетичної сфери до «чистої енергії». Дослідження цьо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Олійник, В. "Приміська зона - місто: сфера впливу та інтересів". Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Географія, № 1 (вип. 42) (2017): 145–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ЗУБКО, В. О. "ПРОДОВОЛЬЧА СФЕРА ЯК ОБ’ЄКТ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ВПЛИВУ". Law and Society, № 2 (2024): 678–82. https://doi.org/10.32842/2078-3736/2024.2.97.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Багрій, М. В., Л. П. Кушнір, О. В. Терлецька та У. А. Мартенюк. "ВПЛИВ ГЛОБАЛЬНИХ ЧИННИКІВ НА РОЗВИТОК ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНОЇ ГАЛУЗІ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(83) (10 квітня 2023): 172–77. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.4.25.

Full text
Abstract:
Україна – країна, яка має великий туристичний потенціал. Країна достатньо забезпечена усіма видами ресурсів для розвитку національного курортного і туристичного продукту та виходу на міжнародний ринок. Туризм в Україні – одна з найперспективніших галузей економіки. Одним з пріоритетів нашої країни є наявність великої ресурсної бази та вигідного географічного положення. Сфера туризму – одна з найприбутковіших і динамічних галузей світового господарства. На сьогоднішній день в індустрії туризму задіяний кожен десятий працівник у світі. Незважаючи на наявність значної кількості наукових праць, до
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Сфера впливу"

1

Принько, М. С. "Класифікація некомерційних організацій відповідно до сфери впливу". Thesis, Ткачов О.О, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47770.

Full text
Abstract:
Сфера впливу організації – це фактично зона спрямування її зусиль згідно з її місією. Місія організації визначає саму ту цінність товару, навколо якої об’єднуються члени та волонтери організації, те, що є важливим для контактних аудиторій організації. Контактними аудиторіями організації ми називаємо всіх осіб, які взаємодіють з організацією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мороз, Володимир Михайлович. "Державне управління трудовим потенціалом: зміст дефініції та загальна класифікація". Thesis, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46739.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рижкова, Єлизавета Юріївна, та Elizaveta Yuriyivna Ryzhkova. "Щодо регулюючого впливу держави на діяльність суб’єктів господарювання у сфері медицини". Thesis, Харків: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/6714.

Full text
Abstract:
Наведене у тезах спонукає постановку питання про обов’язковість введення в практику діяльності сектору приватної медицини загальнодержавних стандартів діагностики і лікування, створення системи підвищення кваліфікації фахівців сектору приватної медицини – принаймні керівників і провідних спеціалістів, їх атестації, більш прискіпливої акредитації самих установ і закладів. З метою запобігання зловживанням з боку державних чиновників така атестація й акредитація, ліцензування діяльності повинні проводитися за участю фахових асоціацій та за широкої участі медичної громадськості. Застосування до су
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Косагова, І. М., Олександр Васильович Зайцев, Александр Васильевич Зайцев та Oleksandr Vasylovych Zaitsev. "Вплив глобалізації на економічну сферу України". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33072.

Full text
Abstract:
Інтерпретація часу, в якому сьогодні перебуває світове суспільство, визначає його як «час глобалізації». Теперішня «глобалізація» є надзвичайно складним і суперечливим процесом, що позначається на всіх сферах людської діяльності, зокрема й особливо на їх суспільному житті. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33072
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Романовський, О., та Ю. Романовська. "Особливості впливу академічного капіталізму на сферу науки і вищої освіти". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16864.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кузьміна, В. К., та П. В. Пузирьова. "Особливості впливу академічного капіталізму на сферу науки і вищої освіти". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18890.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Глізнуца, Марина Юріївна. "Оцінка впливу науково-технічної бази на стан підприємств виробничої сфери". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27863.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мірошник, К. А., та Галина Вікторівна Омеляненко. "Аналіз негативного впливу електромагнітних полів ЛЕП НВН на працівників електроенергетичної сфери". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46424.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Назаренко, О. В. "Вплив новітніх світових парадигм на розвиток туристичної сфери". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/15750.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Крячок, Галина Вадимівна, та Halyna Kriachok. "Вплив акцентуацій характеру на розвиток особистісної сфери підлітків". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43259.

Full text
Abstract:
Підлітковий вік характеризується початком перебудови організму людини. Особливістю підліткового віку є й те, що за своїми потребами це доросла людина, а по внутрішнім відчуттям і можливостям підліток залишається дитиною. В цьому віці збалансований характер зустрічається рідко, тому, маючи певну акцентуацію, підліткам психологічно важко переносити деякі життєві ситуації. Тож проблема впливу акцентуацій характеру на особистісну сферу підлітків є актуальною проблемою соціальної психології.<br>Adolescence is characterized by the beginning of the restructuring of the human body. The peculiarity of
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Сфера впливу"

1

Клєвцєвич, Наталія Анатоліївна. Клєвцєвич Н. А. Практикум з дисципліни «Аналіз ризиків ІТ-підприємств» для студентів ІІІ курсу денної форми навчання спеціальності 073 «Менеджмент» ОП «ІТ-менеджмент та маркетинг». Одеса : Національний університет «Одеська юридична академія», 2024. https://doi.org/10.32837/11300.29777.

Full text
Abstract:
Практикум з дисципліни «Аналіз ризиків ІТ-підприємств» спрямований на формування практичних навичок у студентів щодо виявлення, оцінки та управління ризиками в ІТ-сфері. Основна мета курсу – навчити майбутніх спеціалістів визначати потенційні загрози для підприємств, розробляти стратегії їх мінімізації та впроваджувати ефективні механізми захисту бізнесу від негативних впливів. Ключові аспекти, які охоплює практикум: ідентифікація ризиків – аналіз потенційних загроз у різних сферах діяльності ІТ-компаній; оцінка ризиків – використання методик для оцінки ймовірності настання ризиків та їх вплив
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дворніков, Віктор. Істотні питання політики: нерухома культурна спадщина. RES-POL, 2024. https://doi.org/10.70719/respol.2024.03.

Full text
Abstract:
Унаслідок аналізу проблем в підсекторі «Нерухома культурна спадщина» (НрКС) виявлено істотні питання політик, які впливають на сферу нерухомої культурної спадщини; на основі загального списку їх систематизовано та поділено на кілька підгруп залежно від типу та сили впливу на систему. Основні групи питань стосуються системи та стратегії управління нерухомою культурною спадщиною, нормативно-правового регулювання, питань взаємодії громад із НрКС, людського капіталу у сфері, питання корупції, війни й національних загроз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сиротинська, Н. І., І. М. Савицька, В. В. Карпов, М. І. Циганик, О. В. Ковальчук та О. О. Роготченко. UCRAINA LIBERTATEM. ТРАНСФОРМАЦІЯ ГУМАНІТАРНОЇ СФЕРИ ТА КУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ПІД ВПЛИВОМ ВІЙНИ. Liha-Pres, 2024. https://doi.org/10.36059/978-966-397-455-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кошова, Світлана, та Зоряна Гбур. НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ РОЗВИТКУ КОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/nbchprkg-book.2021.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику проаналізовано основні механізми державного регулювання космічної галузі, їх вплив на національну безпеку держави, основні аналітичні висновки та статистичний аналіз за останні 10 років, а також значення та роль розвитку космічної галузі в контексті європейської інтеграції України. Для фахівців – практиків сфери державного управління, публічного управління та адміністрування, національної безпеки та міжнародних відносин, науковців, студентів, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться розвитком наукової думки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Веремій, І., Н. Гавриленко, І. Ус та Г. Широкий. Модернізація Світової організації торгівлі під впливом глобальних викликів. Національний інститут стратегічних досліджень, 2022. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2022.14.

Full text
Abstract:
До середини 1960-х років міжнародна торговельна система ґрунтувалася на величезній кількості двосторонніх домовленостей у галузі торгівлі товарами. Епоха білетаралізму практично закінчилася в 1967–68 рр. Країни змістили пріоритети від двостороннього регулювання торговельних та інших економічних відносин на користь універсальної міжнародної системи. Поглиблення міжнародної співпраці та власне процес глобалізації, що інтенсифікувався у 1970-х роках, зумовив перехід від двостороннього до багатостороннього регулювання. У 1995 р. було створено Світову організацію торгівлі, завдання якої полягало в
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Веремій, І. Г., М. О. Паламарчук, Р. Е. Юлдашев та ін. Трансформація зовнішньоекономічних відносин України з Російською Федерацією: 2010–2020 роки. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.05.

Full text
Abstract:
Відносини між Російською Федерацією (РФ) та Україною визначаються насамперед міждержавним конфліктом із збройною складовою в Донецькій та Луганській областях. Спроба незаконної анексії Росією території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя в 2014 р. та їх окупації, збройне протистояння на Донбасі зумовлюють довгостроковий характер міждержавної конфронтації. Цей конфлікт є асиметричним. Для України наслідки протистояння з РФ – життєво важливі, а перебіг конфлікту впливає майже на всі значущі соціальні процеси. Натомість керівництво Росії розглядає Україну переважно одним з полів конкуренц
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Паливода, В. О. Трансформація спеціальних служб постсоціалістичних країн Європи. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.19.

Full text
Abstract:
Після Другої світової війни у країнах Центральної та Східної Європи, які потрапили до сфери впливу СРСР, створення спеціальних служб відбувалося за радянським зразком (з деякими національними особливостями) і за допомогою радників із Москви. При органах безпеки згаданих країн діяли представництва НКВС-МДБ-КДБ СРСР, які пізніше виконували також функцію координації діяльності спецслужб у рамках Організації Варшавського договору (далі – ОВД). ОВД існувала з травня 1955 р. до липня 1991 р. Країни-учасниці: Народна Республіка Албанія (у 1968 р. вийшла з ОВД), Народна Республіка Болгарія, Німецька Д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн. OKTAN PRINT s.r.o., 2022. http://dx.doi.org/10.46489/xmnpk-22.

Full text
Abstract:
У збірнику представлено тези наукових докладів Х Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічні та енергетичні проблеми розвитку країн»: Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції (м. Дніпро, 29-30 березня 2022р.). На конференції розглянуті проблеми ефективного управління економічними системами, запровадження нових бізнес-стратегій та роль інформаційних технологій у сфері економіки. Особиста увага приділена аспектам альтернативної енергетики в Україні та підвищенню ефективності відновлювальних джерел енергії. Проаналізовано вплив пандемії COVID-19 на економіку Укр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Клєвцєвич, Наталія Анатоліївна. Клєвцєвич Н. А. Конспект лекцій з дисципліни «Аналіз ризиків ІТ-підприємств» для студентів ІІІ курсу денної форми навчання спеціальності 073 «Менеджмент» ОП «ІТ-менеджмент та маркетинг». Одеса : Національний університет "Одеська юридична академія", 2024. https://doi.org/10.32837/11300.29767.

Full text
Abstract:
Конспект лекцій з аналізу ризиків ІТ-підприємств охоплює ключові аспекти виявлення, оцінки та управління ризиками, специфічними для інформаційних технологій. У курсі розглядаються визначення ризиків, класифікація на категорії (кіберзагрози, технічні проблеми, людський фактор, законодавчі зміни) та їх вплив на бізнес-процеси. Оцінюються якісні та кількісні методи аналізу ризиків, такі як SWOT-аналіз та FMEA, а також сучасні інструменти, включаючи системи SIEM і машинне навчання, що допомагають виявляти та зменшувати ризики. Студенти ознайомлюються зі стратегіями реагування на ризики (уникнення,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бобровицький, А. В., В. П. Колосова, І. В. Ус, І. Г. Веремій та Р. Е. Юлдашев. Забезпечення економічних інтересів України у відносинах з країнами Субсахарської Африки. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.16.

Full text
Abstract:
Субсахарська Африка є велетенським субконтинентом на території Африки південніше від Сахари. У сучасних визначеннях існує певна розбіжність щодо точної кількості країн, які входять до цього регіону. За методологією, яку використовує Світовий банк, до складу субконтиненту входять 48 країн, що різняться рівнем розвитку, самоорганізації, історичними особливостями колоніального минулого, географічним положенням, запасами природних ресурсів, поширенням світових релігій і місцем у світовому економічному порядку. Субконтинент має спільні риси: склад населення, географічне положення та схожу історію р
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Сфера впливу"

1

Гаран, Ольга Володимирівна. "РОЗДІЛ 3. АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ В СУЧАСНОМУ ПРАВОВОМУ ПРОСТОРІ". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.3.82-116.

Full text
Abstract:
Досліджено питання електронного урядування в сучасних умовах і акцентована увага на розумінні цього правового явища та формах (рівнях) його реалізації. Проведено аналіз основних концептуальних підходів до розуміння сутності е-урядування і з’ясовано, що найбільш вживаними є шість основних наукових підходів. Представлено авторське визначення електронного урядування. Окреслено чотири сфери прояву електронного урядування: Електронні послуги (e-services); Електронне управління (e-management); Електронна демократія (e-democracy); Електронна комерція (e-commerce).&#x0D; Окрема увага була приділена формам (рівням взаємодії) е – урядування: G2G – « Уряд – уряду; G2B – «Уряд – бізнесу»; G2C – «Уряд – громадянам»; G2Lg – «Уряд – органи місцевого самоврядування»; G2N – «Уряд – неурядовим організаціям»; G2E – «Уряд державним службовцям»; G2I – «Уряд – міжнародні організації».&#x0D; Результатами дослідження стало визначення поняття е-урядування та окреслення основних векторів трансформації рівнів реалізації електронного урядування в сучасних умовах і зміна їх сутності під впливом викликів сьогодення, а також надані пропозиції щодо удосконалення розуміння моделей е-урядування із урахуванням інтеграції України в європейський правовий простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Брусиловська, Ольга І., та Михайло С. Покась. "РОЗДІЛ 1. РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СУЧАСНУ СИСТЕМУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН". У ГЛОБАЛЬНІ, РЕГІОНАЛЬНІ ТА ЛОКАЛЬНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2023. http://dx.doi.org/10.18524/2023.978-966-927-929-0.1.9-71.

Full text
Abstract:
У середині 2000-х рр. закінчився короткочасний період американської гегемонії після «холодної війни». Відтоді провал інтервенціонізму США, тривала глобальна економічна криза та підйом нових держав, що розвиваються, призвели до багатополярної міжнародної системи, у якій влада розподілена між різними акторами. Цей багатополярний світопорядок, що формується, вносить певні корективи у феномен регіоналізму. У свою чергу регіоналізм все більше впливає на глобальний порядок денний.&#x0D; Серед інших тенденцій, що дали поштовх до змін, слід зазначити сильний тиск економічної та культурної глобалізації та складність регіонального співробітництва, які сприяли «поверненню держави». Особливо це стосується Європи, де проект європейської інтеграції переживає тривалу кризу свідомості з середини 2000-х рр. У той же час глобальний фінансовий крах кінця 2000-х рр. і виклик міжнародного тероризму висунули нові вимоги до глобальних структур управління, змушуючи регіональні організації вносити додаткові зміни. Разом ці зміни вплинули на розвиток регіоналізму двояко.&#x0D; По-перше, поява нових регіональних держав в Азії, Африці та Латинській Америці призвела до створення нових регіональних організацій у цих частинах світу. Ці організації представляють як регіональні прагнення деяких із цих нових держав, так і спроби їхніх сусідів послабити їхню вагу та прив’язати їх до регіонального розвитку. Прикладами таких нових інституцій, які були засновані протягом 2000-х рр., є Шанхайська організація співробітництва (ШОС), Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС) і Союз південноамериканських націй (УНАСУР), що представляють зростаючі апетити Китаю, Росії та Бразилії. Інші нові держави, наприклад Туреччина, активно намагаються побудувати нові регіональні порядки або, такі як Індонезія, намагаються змінити існуючі відповідно до своєї міжнародної ваги.&#x0D; По-друге, неспроможність ані регіональної організації, ані системи ООН більш ефективно вирішувати різноманітні проблеми, що виникають, наприклад, фінансове регулювання чи міжнародний тероризм, призвело до відновлення певної форми двосторонньої міжнародної координації. Доказом цього можна вважати G-20, яка об’єднує найважливіші країни світу, або зростаючу тенденцію до «стратегічного партнерства» та «двосторонніх торговельних угод». У той час як одні сприймають ці тенденції як консолідацію складного, неформального та багатогранного характеру, представленого новим регіоналізмом епохи після «холодної війни», інші припускають появу більш конкурентного регіоналізму або навіть відновлення національних сфер інтересів.&#x0D; Чи справді ці події є провісниками нової ери регіональної інтеграції, яка якісно відрізняється від «нового регіоналізму»? І як регіональна інтеграція та інші регіональні чинники впливають на глобальний рівень міжнародних відносин? Спробуємо виділити декілька найважливіших проблем у розвитку цих питань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шепель, Тетяна. "ЕКСПОРТНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА МОЖЛИВОСТІ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА СВІТОВОМУ РИНКУ". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто головні проблеми зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області. Визначено експортний потенціал та проаналізовано динаміку зовнішньої торгівлі. Наведено основні переваги галузей народного господарства в експортно-імпортних відносинах регіону. Проаналізовано динаміку товарної та географічної структур експортного потенціалу Херсонщини. Обґрунтовано необхідність збільшення частки наукомісткої продукції у структурі експорту області. Визначено перспективи розвитку зовнішньоекономічних відносин Таврії із країнами світу, з урахуванням сучасних торговельно-економічних інтересів. Узагальнено головні, негативні чинники впливу на розвиток зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шепель, Тетяна. "ЕКСПОРТНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА МОЖЛИВОСТІ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА СВІТОВОМУ РИНКУ". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто головні проблеми зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області. Визначено експортний потенціал та проаналізовано динаміку зовнішньої торгівлі. Наведено основні переваги галузей народного господарства в експортно-імпортних відносинах регіону. Проаналізовано динаміку товарної та географічної структур експортного потенціалу Херсонщини. Обґрунтовано необхідність збільшення частки наукомісткої продукції у структурі експорту області. Визначено перспективи розвитку зовнішньоекономічних відносин Таврії із країнами світу, з урахуванням сучасних торговельно-економічних інтересів. Узагальнено головні, негативні чинники впливу на розвиток зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ороховська, Л. А., and У. П. Кошетар. "СПЕЦИФІКА МАРКЕТИНГОВИХ СТРАТЕГІЙ КОРПОРАЦІЙ У ГЛОКАЛІЗОВАНОМУ СУСПІЛЬСТВІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-10.

Full text
Abstract:
Зростання впливу транснаціональних корпорацій на світову економіку актуалізує проблему аналізу стратегій їхньої поведінки на світовому ринку та визначення основних інструментів підвищення їхньої конкурентоспроможності. Проблема поєднання глобального і локального в маркетингових стратегіях корпорацій, яка актуалізувалася після реалізації сценарію «зіткнення цивілізацій» та етнофікації «плавильного тиглю народів» – США, вимагає осмислення особливостей застосування глобальних та локальних стратегій. Організація міжнародного маркетингу на сучасному етапі відбувається в умовах глокалізації, яка є тенденцією поєднання як глобального, так і регіонального, локального, тому корпорації, застосовуючи глобальні стратегії у маркетингу, зіштовхуються з плюралізмом культур, культурних стандартів, мультикультультуризацією. У багатьох сферах ця тенденція актуалізує звернення до мультилокальних стратегій. Завдяки ним уможливлюється адаптування глобальних стратегій до специфіки культури певних регіонів, звичаїв, традицій, релігії представників різних цивілізацій. Мультилокальні стратегії спираються на врахування умов ведення бізнесу в країнах, на які поширюють свою діяльність, та потреб її національного ринку, які сформувалися під впливом релігії, звичаїв, традицій, клімату, географічного середовища тощо. Урахування специфіки регіонального бізнес-середовища дає змогу ТНК вибудовати успішні маркетингові стратегії, особливо у сфері харчування та індустрії моди. Для економічного середовища України притаманний вплив як глобальних, так і локальних чинників, які зумовлюють необхідність формування когорти підприємств конкурентного лідерства, які б успішно вели змагання в регіональних, міжнародних та глобальних масштабах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Максимова, Анна. "ІННОВАЦІЙНА ФРАЗЕОЛОГІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ПЕРЕКЛАДУ". У Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed), 2-ге вид. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.10.

Full text
Abstract:
Визначити сутність інноваційної фразеології в сфері економіки та здійснено класифікацію американських фразеологізмів сфери економіки та бізнесу. Автором охарактеризовано мовні особливості інноваційної фразеології сфери економіки та бізнесу, визначено вплив спільноти на формування інноваційних фразеологізмів. Проаналізовано особливості словотворення нової американської фразеології та показано способи перекладу нової американської фразеології. Досліджено 223 інноваційні американські фразеологізми, які було поділено на тематичні групи Characteristics of the current economy, Characteristics of corporations, firms, Trade and types of trade enterprises, Goods and customers, Management, Marketing and advertisement, Capital investments, Work, employment, workers, working life. Показано, що група Work, employment, workers, working life є найчисельнішою та містить 45 фразеологізмів. Здійснено переклад інноваційних американських фразеологізмів газетних статей у сфері економіки та бізнесу, де здебільшого застосували описовий та еквівалентний переклад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Akimova, Olena, Tetiana Mochan, and Oksana Kuznetsova. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ СФЕРИ ОСВІТИ ДО ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ." In Enrichment of the pedagogical cluster of educational services. OKTAN PRINT, 2023. http://dx.doi.org/10.46489/eotpcoes-17-05.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано та уточнено зміст поняття «управлінське рішення», схарактеризована класифікація управлінських рішень за різноманітними ознаками. Зміст професійної підготовки майбутніх менеджерів сфери освіти до прийняття рішень схарактеризовано на засадах управлінської та професійної деонтології, значення поняття яких проаналізовано у вітчизняних та закордонних розвідках дослідників. Представлено модельпрофесійної підготовки майбутніх менеджерів сфери освіти до прийняття управлінських рішень на прикладі Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, що складається із: змістовного (складається із загальної мету та зовнішніх чинників впливу), методологічного (основні підходи, що характеризують принципи процесу підготовки майбутніх менеджерів сфери освіти до прийняття управлінських рішень), організаційного (створення відповідних умов, дидактичних технологій, методів, форм, засобів, інструментів та ресурсів для формування компетентностей щодо прийняттяуправлінських рішень на засадах управлінської деонтології) та діагностичного блоків (чинники, критерії, рівні сформованості компетентностей прийняттяуправлінських рішень на засадах управлінської деонтології).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Beskorsa, Viktoria, and Елеонора Мараховська. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО ОРІЄНТОВАНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In Enrichment of the pedagogical cluster of educational services. OKTAN PRINT, 2023. http://dx.doi.org/10.46489/eotpcoes-17-14.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості формування духовно орієнтованих компетенцій здобувачів вищої освіти через викладання освітніх компонентів релігієзнавчо-теологічного напряму. Означені компоненти репрезентуються як один із засобів формування та підвищення компетентнісного рівна здобувачів. В роботі розглянуто питання необхідності та значущості викладання освітніх компонентів релігієзнавчо-теологічного напряму; фактори їх впливу на формування особистісних якостей, соціокультурного потенціалу та духовних цінностей людини; зв'язок рівня духовності людини та знань в означених галузях; трансформаційні процеси щодо впливу релігійного аспекту на особистісні якості людини. Проведено аналіз понять релігія, теологія, богослов‘я в науковій літературі. Схарактеризовано необхідність вивчення релігієзнавства й теології як сфери гуманітарного знання. Автори зазначають необхідність та доцільність вивчення освітніх компонентів релігієзнавчо-теологічного напряму для формування та підвищенню духовно-орієнтованих компетенцій, що в свою чергу сприяє підвищенню компетентнісного рівня фахівця. Зроблено висновок, що одним з ключових завдань освітньо-виховного процесу є формування у здобувачів освіти об’єктивних поглядів на релігію як духовну складову життя; розуміння соціально-культурної ролі релігії, етапів її історичного розвитку й значення релігії в житті людини (суспільства); осягнення різноманітних форм віросповідання та основних постулатів їх віровчень, особливостей духовних практик. Наголошено на тому, що освітні компоненти релегієзнавчо-теологічного напряму в системі підготовки повинні надавати можливість здобувачу знайомитися з різними науково-ідеологічними позиціями й теоріями стосовно феномену релігії й розвитку теологічних ідей; допомагати сформувати погляд на релігію як об‘єкт наукового пізнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Volkova, Kateryna. "МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-18.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі підготовки майбутніх фахівців педагогічної та соціальної сфер до професійної діяльності в інклюзивному середовищі. Проведено аналіз наукових праць та нормативних документів щодо стану функціонування інклюзивної освіти. Визначено актуальні проблеми розбудови інклюзивного освітнього середовища, принципи підготовки фахівців до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі. Розроблено модель формування готовності майбутніх фахівців педагогічної та соціальної сфер до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти, яка враховує специфіку професійної взаємодії із дітьми з особливими освітніми потребами. Висвітлено та обґрунтовано блоки моделі, їх змістове навантаження: цільовий (мета і завдання), теоретико-методологічний (методологічні підходи й принципи), змістово-процесуальний (педагогічні умови, зміст, форми, методи (емоційного та когнітивного впливу, набуття досвіду)), результативний (критерії, показники, рівні). Ґрунтовно прокоментовано педагогічні умови реалізації формування готовності майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти: підтримка позитивної мотивації в майбутніх фахівців щодо прояву педагогічної творчості в професійній діяльності в процесі інклюзивної освіти; корекція на основі контекстного підходу змісту навчальних дисциплін щодо формування у майбутніх фахівців уявлення про специфіку діяльності в процесі інклюзивної освіти; активізація суб’єкт-суб’єктної взаємодії учасників освітнього процесу через упровадження інноваційних методів та форм підготовки майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти. Висвітлені компоненти готовності майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти (мотиваційний, когнітивний, діяльнісний, рефлексивний), які є основою для визначення критеріїв та показників сформованості досліджуваного явища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Олексенко, Олександр, та Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.), 2-ге вид. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Сфера впливу"

1

Свішевський, Юрій. "СФЕРА ВПЛИВУ СУБ’ЄКТІВ ТА КВАЗІСУБ’ЄКТІВ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ". У EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2024. http://dx.doi.org/10.36074/logos-29.03.2024.011.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єрмак, Яким. "Психологічний аспект професійної надійності фахівців у сфері публічного управління під час пандемії COVID-19". У ХI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми управління: Трансформація публічного управління у постковідному світі». Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», 2021. http://dx.doi.org/10.20535/spu2021.249025.

Full text
Abstract:
Сфера публічного управління, як і будь-яка інша сфера, яка має відношення до взаємодії з людьми, в своєму успіху та ефективності прямо пов’язана з надійністю та компетентністю працівників (фахівців). Велику роль в здібності коректно і відповідально виконувати свої робочі зобов’язання має психологічний стан та рівень стресу персоналу. З пандемією COVID-19 зазначені фактори роботи зазнали впливу, з’явилось більше умов та обставин, які безпосередньо впливають на «робочий стан» фахівців...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Орлов, Максим. "ПРЕДМЕТНО-ОБ’ЄКТНА СФЕРА ВПЛИВУ СУБ’ЄКТІВ ТА КВАЗІСУБ’ЄКТІВ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ". У DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. La Fedeltà & Plateforme scientifique européenne, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v1.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Danilova, Nataliia, Halyna Liashenko, Lidia Smolenska, Tetiana Movchan, and Dmytro Vakarchuk. "The effect of climate change until 2050 on the development and formation of the winter rope crop in the Vinnytsia region." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.037.

Full text
Abstract:
Вступ. Зміна клімату серйозно впливає на багато сфер діяльності людини в самих різних галузях - від сільського господарства до енергетики. Крім того зміна кліматичних умов є серйозним фактором ризику для здоров'я населення, викликаного такими несприятливими явищами погоди як екстремальна спека, зливи, повені, урагани та інші. Озимий ріпак - дуже вимоглива культура до умов перезимівлі. Він добре зимує в м'якому кліматі з вологою восени, поступовим настанням зими і вельми стійким сніговим покривом. Природно, такі умови складаються не у всіх регіонах України, особливо в останні роки. Метою дослід
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пеньков, Максим Сергійович. "ЧИННИКИ ВПЛИВУ НА ДЕРЖАВНУ ПОЛІТИКУ У СФЕРІ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ". У ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-343-2-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Арсенюк, М. С., та О. М. Вагіна. "Вплив моральних орієнтирів суспільства на політичну сферу". У SCHOLARLY DISPUTES IN PHILOSOPHY, SOCIOLOGY, POLITICAL SCIENCE, AND HISTORY AMIDST GLOBALIZATION AND DIGITALIZATION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-181-7-34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Яненкова, Ірина. "ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТУ У СФЕРІ КІБЕРБЕЗПЕКИ: ВИКЛИКИ, РЕГУЛЮВАННЯ, ВПЛИВИ". У Наукові тренди постіндустріального суспільства. ТОВ УКРЛОГОС Груп, 2025. https://doi.org/10.62731/mcnd-21.03.2025.001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Васильченко, О. О. "ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ВПЛИВУ БІЗНЕС-СЕРЕДОВИЩА НА ПОВЕДІНКОВУ СТРАТЕГІЮ ПІДПРИЄМСТВА СФЕРИ ПОСЛУГ". У Реформування фінансово-економічної системи країни в контексті міжнародного співробітництва. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-336-4-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сергійчук, Т. В., та О. В. Дробот. "Емоційна сфера підлітка під впливом соціальних мереж: теоретичний аналіз проблеми". У СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ОСОБИСТОСТІ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ. Liha-Pres, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-507-8-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мацкевич, В. Г. "Вплив сім’ї на емоційно-почуттєву сферу дітей підліткового віку". У СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ОСОБИСТОСТІ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ. Liha-Pres, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-507-8-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Сфера впливу"

1

Семеріков, Сергій Олексійович. Експертна система для оцінки наслідків впливу людини на екосистему. Криворізький державний педагогічний інститут, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/0564/682.

Full text
Abstract:
Одна з основних тенденцій інформатизації навчання - його інтелектуалізація, створення нового типу навчаючих систем - інтелектуальних, в яких реалізовані теоретичні підходи і практичні досягнення такої області інформатики, як штучний інтелект. Сфера досліджень штучного інтелекту характеризується намаганням визначити, як система сприймає, аналізує, передає та узагальнює інформацію, і за допомогою цих даних досліджувати конкретні ситуації і знаходити розв’язання задач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білоконенко, Л. А. Зміст поняття шантаж у правовій сфері та буденній свідомості. ФОП Маринченко С. В., 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4645.

Full text
Abstract:
Визначено, що у правому полі шантаж розпізнається через ознаку вимагання; лінгвістичні реєстрові бази фіксують вихід за межі криміналістики. Пояснено: вужчий правничий зміст терміна створив основу для ширшого побутового розуміння – залякування. Зазначено, що на рівні буденної свідомості шантаж сприймається як будь-яка вербальна дія щодо іншої людини із примусом; некримінальний шантаж може втілюватися прямими мовними засобами впливу чи ґрунтуватися на маніпулятивних діях. Описано результати лінгвістичного дослідження, за яким лише 20% респондентів витлумачують поняття, зважаючи на його правовий
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марчик, В. І. Роль батька і матері у формування цінностей і зразків поведінки в сфері фізичної культури. Херсонський державний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1905.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували відмінності в ролі батька та матері у формуванні цінностей і зразків поведінки в сфері фізичної культури своїх дітей. На відвідування спортивних секцій протягом навчання в школі в більшому ступені впливає батько, який сам виявляє/виявляв активність в заняттях фізичними вправами, ніж матір. В неактивних сім’ях до використання фізичних вправ підмічена протилежна тенденція: на вибір впливає більше матір, ніж батько. Серед батьків, що займаються/займалися фізичними вправами виявлено більший вплив на зазначене питання батька, ніж матері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комарова, Олена Олексіївна, та Людмила Євгеніївна Братченко. ГРОШІ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ НА ЛЮДЕЙ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ. Запоріжжя, Класичний приватний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3940.

Full text
Abstract:
У статті автори розглядають психологічні аспекти грошей та їх вплив на формування особистості. Аналізуються фактори, від яких залежить ставлення до грошей в залежності від конкретних цілей їхнього використання. Приділяється увага типології особистості та представлено типи економічної особистості людини, які проявляють характерні особливості відносин і поведінки у фінансовій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марчик, Валентина Іванівна, Алла Вікторівна Ісаєва та Вадим Євстафійович Андріанов. Роль емоційного фактора у формуванні мотивації до занять з фізичного виховання. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1976.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Колоїз, Ж. В. Концепти «небо» і «земля» в конфесійному і художньому дискурсі. Рівненський державний гуманітарний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/540.

Full text
Abstract:
Виявлено лексичні взаємозв’язки із художнім стилем, матеріал якого засвідчує, що релігійна культура мала вагомий вплив на формування культури українського народу загалом і художнього бачення зокрема. Проаналізовано концепти «небо» і «земля», які з позицій сучасної української літературної мови зараховуються до складу загальновживаної лексики, у конфесійному та художньому дискурсі, сформулювано ті модифікації у семантичній та конототивній сфері цих одиниць, які реалізуються в художньому мовленні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Марчик, В. І. Фізична культура за соціальною структурою в сфері матеріального виробництва. Криворізький державний педагогічний університет ; Видавничий дім, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1934.

Full text
Abstract:
В обробку первинної соціологічної інформації було включено дані 114 анкет, із них: 37 анкет ВАТ Криворізький завод «Універсал», 37 анкет ОАО «Миттал Стил Кривой Рог» та 40 анкет ТОВ Криворізької швейної фабрики «Старт». Визначено високий ступінь твердження і прийняття основних цінностей і норм, які вважаються на цей момент часу культурними досягненнями в сфері фізичної культури і спорту, а також відносно низьку активність їх використання в діяльності не залежно від статті, віку і соціальної статусно-рольової функції. У жінок відмічено більш чуттєве розуміння теоретичної значимості фізичної кул
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, В. М. Системи штучного інтелекту як сучасний драйвер розвитку фінансового ринку. [б. в.], 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2864.

Full text
Abstract:
Недавно, експерти Всесвітнього економічного форуму спільно з консалтинговою компанією Deloitte представили доповідь про можливий вплив штучного інтелекту (ШІ) і машинного навчання (МН) на світ фінансів [1]. Автори вивчили різні сценарії того, як ШІ і машинне навчання можуть бути застосовані на практиці в майбутньому і до яких наслідків це може призвести. Відзначається, що ШІ змінить набір характеристик, якими повинен буде володіти успішний бізнес в сфері фінансів. Якщо раніше успішність багато в чому залежала від обсягу портфеля активів, то в майбутньому у виграші будуть залишатися, перш за вс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дороніна, Т. О. Державна соціальна політика та розвиток соціальної освіти: зарубіжний досвід та вітчизняний контекст. ВЦ КОГПА ім. Тараса Шевченка, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3106.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання впливу соціальної державної політики на розвиток структури та змісту підготовки соціального працівника в Україні та в світі. Констатовано, що характерною рисою сучасного розвитку соціальної сфери держави є її залежність від економічного розвитку, який, за твердженням сучасних науковців, аналітиків та експертів, знаходиться в кризовому стані. Розрив між декларованими на державному рівні цінностями соціального плану та реальними потребами населення у соціальному захисті актуалізує проблему готовності соціальних працівників до викликів сучасності. На основі аналізу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гарлицька, Т. С. Формування мовного оточення міста під впливом лінгвокультурних та соціально-психологічних чинників. Видавництво «КОД», 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3911.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються лінгвокультурні та соціально-психологічні чинники, які впливають на формування мови сучасного міста; дається визначення поняття «мова міста» та характеристика основних форм спілкування в міському середовищі. У роботі наголошується, що такі соціальні чинники, як соціальне середовище, потужність спільноти, соціальний контекст, у якому відбувається спілкування, стосунки між комунікантами, вікові, гендерні особливості, соціальні ролі та статус мовця, рівень загальної освіти та авторитет індивіда, його соціальне оточення, нерозривно пов’язані з психологічними умовами, які є р
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!