Academic literature on the topic 'Схема приладу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Схема приладу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Схема приладу"

1

Денисюк В.Ю. "АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ КОНСТРУЮВАННЯ ТА МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИЛАДІВ АКТИВНОГО КОНТРОЛЮ". Перспективні технології та прилади 1, № 24 (2024): 32–37. http://dx.doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2024-24-05.

Full text
Abstract:
В статті описано основні умови вибору схеми контролю в процесі обробки для забезпечення високої точності вимірювання. Встановлено, що даний час у приладах активного контролю для шліфувальних верстатів найбільше поширення отримав індуктивний принцип перетворення розміру в покази шкального або цифрового індикатора. Описано основні метрологічні характеристики приладу активного контролю, функціональний зв’язок приладу з верстатом, їх компонування та обмін сигналами між верстатом та приладом. Також описано способи контакту вимірювальних наконечників приладів активного контролю з оброблюваною деталлю для визначення точності та надійності вимірювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Валійов, Борис Михайлович, Володимир Дмитрович Єгоренков та Наталія Сергіївна Шишко. "Класичне джерело змінного струму високої напруги". Theory and methods of learning mathematics, physics, informatics 13, № 2 (2015): 82–92. http://dx.doi.org/10.55056/tmn.v13i2.776.

Full text
Abstract:
У статті викладено історію винаходу та побудови котушки Румкорфа, а також пояснення принципу її роботи. Наведена еквівалентна схема такої котушки з електромеханічним переривачем. Викладено розвиток теоретичного опису даного приладу. Описано та показано обладнання для лекційного демонстраційного досліду із такою котушкою. Отримано та наведено осцилограму електричного сигналу, який виробляється у первинному контурі котушки при періодичній роботі електромеханічного переривача. Описуваний дослід дає змогу викладачу поглибити знання студентів щодо старовинних джерел струму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тошева, О. Ю., Є. С. Буздиган, А. С. Кочешков та В. П. Самарай. "МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ШОРСТКОСТІ ПОВЕРХНІ НА ВИЛИВКАХ, ЩО ОТРИМАННІ ПРЕЦИЗІЙНИМ ЛИТТЯМ". Нові матеріали і технології в машинобудуванні (Праці Міжнародної науково-технічної конференції), № 6 (17 березня 2016): 134–35. http://dx.doi.org/10.20535/2519-450x.6.2015.63358.

Full text
Abstract:
Досить часто у ливарному виробництві зустрічаються дефекти виливків, які безпосередньо викликанні порушенням технології виробництва. Якість виливків і ефективність виробництва при литті за моделями, що витоплюються, залежать від стабільності технологічних режимів на всіх операціях цього процесу. Контролюючи температуру форми, металу, часу витримки та заливання, можна мінімізувати і попередити утворення тих чи інших дефектів. Але найважливішим показником якості для подальшого оброблення залишається шорсткість поверхні виливків відразу після лиття. Це одна з ключових характеристик для оцінки якості точних виливків. Її можна оцінити якісним і кількісним методами. Перший базується на порівнянні обробленої поверхні з еталонними зразками, другий - на вимірюванні нерівностей спеціальними приладами [1]. Шорсткість поверхні (параметр Ra) переважно визначають безконтактними методами. Для вимірювання шорсткості наших дослідних зразків, як основний, вибрано подвійний мікроскоп МІС-11, а профілограф-профілометр моделі 252 використовувався для порівняння отриманих результатів. Головною перевагою безконтактного методу вимірювання на МІС-11 є те, що він дає можливість досліджувати грубі поверхні [2]. Досліджувані зразки, типу циліндр або пластину, послідовно клали на столик приладу так, щоб зображення оптичної щілини розташовувалося паралельно заданому напряму вимірювання і проводили фокусування зображення щілини на зразку. Вимірювання шорсткості поверхні проводили об’єктивом ОС-41 з фокусною відстанню 8,2 мм, оптична схема якого зображена на рис. 1. Вимірювання шорсткості поверхні циліндричних зразків відбувалося вертикально з кроком в 5 мм в центрі, та на периферії від місця підведення металу (рис.2). Вимірювання профілографом-профілометром моделі 252 (рис. 3) здійснювали для контрольної перевірки, адже зчитування мікронерівностей даним приладом на поверхні дослідного зразка відбувається автоматично, без втручання людського фактору, а отже мінімізується похибка вимірювань. Рис. 1 – Оптична схема інтерференційного мікроскопа Лінника Рис. 2– Точки вимірювання шорсткості поверхні на дослідних зразках типу пластина з кроком 5 мм від місця підведення металу1 – якір, 2 – опора, 3 – алмазна голка, 4, 10 – генератори живлення, 5-подвоєнний сердечник, 6 – катушки, 7 – електронний вимірювальний блок, 8 – рахунковий блок, 9 – записуючий пристрій.Рис. 3 – Схема профілометра моделі 252Проведенні дослідження дозволили визначити величину шорсткості поверхні виливків перед механічною обробкою. Отримані значення показують, що площа дефектів мінімізується при зменшенні температури металу. Оптимальний діапазон температур лиття для сплаву ЛС-59-1 становить 950…990ºС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Овчаренко, Г. Р., та Ю. В. Паламарчук. "СХЕМА БЕЗПРОВІДНОГО ДАТЧИКА УЛЬТРАЗВУКОВОЇ БІОМІКРОСКОПІЇ З УРАХУВАННЯМ АКУСТИЧНОГО ТРАКТУ". Біомедична інженерія і технологія, № 6 (17 листопада 2021): 46–53. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.232451.

Full text
Abstract:
Реферат – У випадках виявлення проблем із передньою частиною ока людини необхідно проводити досить інформативну діагностику для розуміння шляхів її вирішення. При цьому найкраще застосувати ультразвукові дослідження, а саме біомікроскопічні. Ультразвукова біомікроскопія вважається основним методом діагностики патологій переднього сегменту ока, яка дозволяє провести кількісну і якісну оцінку його структури в нормі та при пошкодженнях. Відповідно при запальних та інфекційних захворюваннях, виразках, ерозіях рогівки і поранень очного яблука проведення ультразвукової біомікроскопії є не можливим. Дослідження проводять для одержання інформації про дефекти ока. Датчик, який використовується при будь-яких методах ультразвукової візуалізації, є однією з головних частин будь-якого ультразвукового приладу, що торкається поверхні тіла пацієнта. З його допомогою електрична енергія перетворюється в енергію ультразвукової хвилі, а також відбиті хвилі приймаються і знову перетворюються в електричну енергію. У даній статті запропоновано створення електричної схеми бездротового датчика для ультразвукової біомікроскопії, яка, у свою чергу, враховує акустичний тракт ока людини. Використання дистанційного модуля передачі інформації розширює можливості проведення огляду не залежно від місця розташування пацієнта, значно зменшує габарити датчика, а також полегшує його функціональність. Обґрунтовано вибір Bluetooth модуля відповідно до його робочої частоти, що не співставляється з іншим медичним обладнанням при застосуванні датчика, і покоління. Визначено основні складові блоку живлення датчика: літій-іонний акумулятор, модуль зарядки із захистом та перетворювач напруги. Виконано розрахунок головного параметра ультразвукового перетворювача. У роботі представлено електричну схему датчика для ультразвукової біомікроскопії, підключення модуля безпровідності до мікроконтролера Arduino Uno і залежність коефіцієнта загасання акустичного тракту від глибини проникнення біологічного середовища людського ока. Ключові слова: ультразвукові дослідження, офтальмоскопічні дослідження, УЗ датчик, діагностика переднього відділу ока, ультразвукова біомікроскопія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Rudakov, Serhii, Oksana Myrgorod та Ihor Hrytysyna. "Запобігання надзвичайним ситуаціям шляхом контролю стану ізоляції багатожильних кабелів". Problems of Emergency Situations, № 33 (2021): 253–66. http://dx.doi.org/10.52363/2524-0226-2021-33-20.

Full text
Abstract:
Розроблено метод вимірювання часткових ємностей і тангенсу кута діелектричних втрат окремих компонентів кабельних виробів, які знаходяться в експлуатації на енергетичних об’єктах. Цей метод ґрунтується на проведенні прямих вимірювань компонентів ізоляції окремо з подальшою оцінкою всієї конструкції в цілому. Цей метод дає можливість оцінити більш детальніше стан ізоляції кабелів, так як жили, екрани, металеві оболонки використовуються в якості електродів – для локалізації зондуючого елек-тромагнітного полю в визначених частинах кабелю: переважно в фазної та поясної ізоляції силових кабелів, в ізоляції жил або в меж фазному просторі контрольних кабелів. Тоді, порівнюючи характеристики виокремлених областей ізоляції між собою та з базовими виробами, які пройшли прискорені ресурсні випробування, аж до досягнення граничного стану, робимо обґрунтований висновок о поточному стані кабельного виробу. Значення часткових ємностей ізоляції жил кабелю повинно бути приблизно одного порядку, якщо значення суттєво різняться, то стан ізоляції наближається до критичного, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації. В роботі запропонований спосіб зменшення похибки вимірювань, який обмежує область використання прямої схеми тільки в тих випадках, коли ємність вимірюваного проміжку набагато вище, ніж ємність паразитних ланцюгів Дослідження на постійному струмі виконується приладами з трьома клемами: дві – вимірювальні, третя – екрануюча – для відводу від вимірювального ланцюга зайвого струму. Ізоляційний проміжок під’єднується до вимірювальних клем, а всі інші жили кабелю та екрани – до екрануючої клемі приладу. В роботі запропонована схема вимірювань, застосування якої дозволило зменшити шунтуючі ємності на 1000 пФ. Результати такого контролю дозволять виявити області параметрів, найбільш чутливі до процесів старіння кабелів, що призведе, у свою чергу, до запобігання надзвичайним ситуаціям, які могли б виникнути на об'єктах енергетики
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

БЄЛЯКОВСЬКИЙ, Володимир, Наталія ЗАЩЕПКІНА та Олександр ВОЛОШИН. "РОЗРОБКА ПРОТОТИПУ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ КОНЦЕНТРАЦІЙ ТОКСИЧНИХ, АГРЕСИВНИХ ТА ОТРУЙНИХ ГАЗІВ". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 4 (30 листопада 2023): 82–86. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2023-76-10.

Full text
Abstract:
У статті представлені відомості щодо інформаційно-вимірювальної системи для вимірювання концентрацій токсичних, агресивних та отруйних газів, а саме, використання, розробка та виготовлення оптичного газоаналізатору для ІВС, який поєднує малі габарити, достатню точність, простоту конструкції та дешевизну приладу. Також розглянуто спосіб виготовлення фільтрів за допомогою ВУ 1А. Для визначення конструкції майбутніх світлофільтрів зокрема використовувалась спеціальна програма розрахунку спектральної характеристики фільтру в залежності від кількості шарів-плівок матеріалу та самого матеріалу, що напилюється.
 Основною метою роботи було створення інформаційно-вимірювальної системи (ІВС), яка б забезпечувала вимірювання складу повітря з використанням сучасних технологій. Застосування запропонованих вузькосмугових світофільтрів для лазерних випромінювачів на основі плівок із SI та SiO, сьогодні надало можливість досягти створення інформаціно-вимірювальної системи для визначення складу газів на основі нової конструкції газоаналізатору, що є актуальним сьогодні при підвищеному забрудненні навколишнього середовища, а саме, повітря, конче необхідного для життєдіяльності живих організмів. Проведено огляд конструкції газоаналізатора із застосуванням інтерференційних світлофільтрів, конструкцій інтерференційних світлофільтрів на основі напівпровідникових матеріалів для інфрачервоної області спектру, а також детальніше розглянуто спосіб їх виготовлення за допомогою установки ВУ 1А. Для визначення конструкції майбутніх світлофільтрів зокрема використовувалась спеціальна програма розрахунку спектральної характеристики фільтру в залежності від кількості шарів-плівок матеріалу та самого матеріалу, що напилюється.
 Отримані дані спрямовані на побудову комплексного обладнання для моніторингу навколишнього водного середовища, що дозволяє формувати обґрунтовані рекомендації, реагування та визначення сценаріїв автоматизованих дій. Використання автоматичних ІВС спостереження надасть можливість попереджати про забруднення повітря та забезпечувати надання своєчасних заходів для його очищення.
 Ключові слова: інформаційно-вимірювальна система, нітрати, фотометрична схема, ультрафіолетові світлодіоди, фотодіоди, моніторинг водного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

БАЙКОВ, Олександр, Михайло ДАРМОРОЗ та Микола ЛИСИЙ. "ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СИГНАЛІЗАЦІЙНОГО ПРИЛАДУ «ХМІЛЬ-1»". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, № 3 (2020): 237–46. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.472.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті питання пропозицій щодо підвищення ефективності експлуатації сигналізаційного приладу «Хміль-1», які були викликані виявленими недоліками при його експлуатації в підрозділах охорони державного кордону. Надані практичні рекомендацій щодо порядку та особливостей експлуатації сигналізаційного приладу з існуючою стаціонарною лінійною частиною ЛС-2. Обґрунтовуючи рекомендації щодо підвищення ефективності експлуатації сигналізаційного приладу «Хміль-1» розглянуто особливості розгортання сигнальної лінії, організації шлейфу охорони із використанням в якості сигнальної лінії стального ізольованого тросика з ізоляцією. Також запропоновано як варіант застосування сигнальної лінії на основі витої пари з ювелірного стального ізольованого тросика і неізольованого стального дроту. Для підвищення ймовірності виявлення розглянуті варіанти організації шлейфів сигналізації: без заземлення у вигляді петлі сигнальної лінії; у прокладанні обох флангів паралельно; у вигляді двох незалежних петель сигнальної лінії; уведенням змінного резистору. Зазначене дозволяє збільшити протяжності ділянки охорони і зменшити вплив землі, забезпечити виявлення і визначення напряму руху порушника. Розглянуто питання щодо вдосконалення будови приладу сигналізаційного, а саме внесення змін в монтажну плату та електричну схему, що дасть змогу запам’ятовувати сигнал тривоги навіть після відновлення цілісності лінійної частини порушником. Зазначено потенційну можливість модернізації сигналізаційного приладу «Хміль-1», який додатково міг би визначати ділянку охорони, наприклад з точністю 50-100 м, формувати сигнал тривоги без порушення цілісності сигнальної лінії, тобто трансформуватися в прилад необривного типу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чернета, О. Г., Б. П. Середа та В. І. Кубич. "ВИКОРИСТАННЯ КОМБІНОВАНОГО СПОСОБУ ЗМІЦНЕННЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО СКЛАДУ ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СЕРЕДНЬОВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ". Математичне моделювання, № 1(46) (14 червня 2022): 88–93. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(46)2022.258415.

Full text
Abstract:
Механізми утворення зносостійких структур висвітлені в багатьох працях і широко застосовуються у виробничих процесах машинобудівних галузях. Відпрацьовані режими обробок, де гарантовано при послідовному виконанні певних операцій отримуються відповідні мікроструктури з заданими показниками мікротвердості і зносостійкості на дослідних сталях. Значним проривом у сфері зміцнюючих обробокстало використання високоенергетичних джерел енергії, що дозволило розширити спектр модифікування поверхневих шарів, значно підвищити міцницькі і зносостійкі характеристики. У виробничий практиці доволі часто процеси відновлення і зміцнення поверхневого шару складаються із наступних послідовних операцій: відновлення геометрії і форми поверхні за рахунок наплавлення електродами; лезвійна обробка для забезпечення геометричних параметрів виробу; борування поверхні з утворенням надтвердих структур; лазерна обробка для модифікування поверхні; фінішна обробка. Комбінований спосіб модифікації за допомогою борування і лазерної обробки, що включає попереднє борування в печі в середовищі боровміщуючих речовин із наступною обробкою імпульсним лазером приенергії накопичення Е=28 кДж, Ø=8 мм – діаметром лазерного пучка з коефіцієнтом перекриття зон обробки 15 %, з тривалістю імпульсу1.10-3— 2.10-3с і з відстанню до мішені70 мм дозволяє отримати на сталі 45 стабільний шар боридів і кабоборидів типу карбоборидами Fe(СB), Fe2(СB). Для визначення коливань фізико-механічних властивостей поверхневого шару (параметри Нμ, KCU, E, σв, σт, Kп, δ, ψ) сталі 45 після різних способів зміцнення (борування, борування + ЛО, лазерна обробка (ЛО), азотування + ЛО, азотування, термообробка) використовували метод інструментального ідентифікування за допомогою приладу «Micron-gamma». За результатами вимірів побудована графічна схема коливань фізико-механічних властивостей сталі 45після різних способів зміцнення. Розроблена методика визначення оптимальних способів і технологій зміцнення поверхневого шару деталей із сталі 45 за критеріальними показниками ефективності. Визначені основні значення базових показників, що складають Д — нульовий рівень і обов’язково необхідні для зміцнених поверхонь при відповідних технологіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Огоновський, Р. З., О. Я. Мокрик, Х. Р. Погранична, М. Р. Назаревич та Ю. М. Мельничук. "ДОСЛІДЖЕННЯ СТРЕСОВИХ РЕАКЦІЙ У КРОВІ ХВОРИХ З ПОЄДНАНОЮ ТРАВМОЮ СЕРЕДНЬОЇ ЗОНИ ОБЛИЧЧЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ В РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ТРАНСКРАНІАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОСТИМУЛЯЦІЇ". Via Stomatologiae 1, № 1 (2024): 18–25. http://dx.doi.org/10.32782/3041-1394.2024-1.2.

Full text
Abstract:
Метою досліджень було порівняння ефективності застосування транскраніальної електростимуляції для нормалізації регуляторних функцій ЦНС у післяопераційному періоді лікування хворих із травмами кісток середньої зони обличчя. Методи дослідження. Дослідження проводилися у 47 хворих із поєднаною травмою середньої зони обличчя, для якої була характерна наявність легкого черепно-мозкового ушкодження (струс головного мозку, забій головного мозку легкого ступеня тяжкості) та тяжке пошкодження лицьового скелета (1, 3, 4, 7 класи за класифікацією Ю.І. Бернадського). Усі хворі після проведеного відповідного хірургічного лікування були поділені на дві групи. Для реабілітації хворих контрольної групи застосовували консервативне лікування за традиційною схемою (22 хворих). Така сама схема застосовувалася і при лікуванні хворих основної групи (25 хворих), але додатково вона доповнювалася курсом транскраніальної електростимуляції, яку проводили за допомогою низькочастотного приладу електротерапії «Радіус-01 ФТ». Параметри роботи транскраніальної електростимуляції становили ДПС = 5%, 70 Гц, 0.11 мс із тривалістю сеансу 35 хв 1 раз на добу з курсом лікування 10 днів. Термінами спостереження ефекту її впливу на резистентність організму до дії стресових факторів було обрано 7 та 14 добу, як показниками – гематологічні дослідження визначення вмісту β-ендорфінів, АКТГ та кортизолу, віднімання стресового індексу Гаркаві. Наукова новизна. Дослідження показали, що застосування транскраніальної електростимуляції сприяло нормалізації тонусу механізмів антистресового захисту, стимулювало ендорфінові структури головного мозку і зменшувало інтенсивність больового синдрому у пацієнтів з поєднаною травмою середньої ділянки обличчя. Вже на 7-му добу вміст стрес-лімітуючих гормонів β-ендорфінів у плазмі крові хворих основної групи був вищим порівняно з контрольною (15,4 ± 1,8 пг/мл до 12,73 ± 1,6 пг/мл з р > 0,05). Висновки. Отримані дані свідчать про позитивний терапевтичний ефект транскраніальної електростимуляції на стрес-лімітуючу ендогенну опіатну систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ОСАДЧУК, Ярослав, Олександр ОСАДЧУК та Володимир ОСАДЧУК. "МІКРОЕЛЕКТРОННІ АВТОГЕНЕРАТОРНІ ПРИЛАДИ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТОВЩИНИ МАТЕРІАЛІВ". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 3 (29 вересня 2023): 83–92. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2023-75-9.

Full text
Abstract:
Запропоновано і досліджено основні характеристики приладів вимірювання товщини матеріалів з частотним вихідним сигналом, конструкція яких будується на основі транзисторних структур з від’ємним диференційним опором. В якості первинних перетворювачів вимірювання товщини виступають конденсатори з прямокутними та круглими обкладинками, які є пасивними елементами автогенераторів, що спрощує конструкцію приладів вимірювання товщини. Розроблено математичні моделі приладів на основі принципу перетворення енергії постійного електричного поля в енергію змінного електричного поля, що дозволило розрахувати функції перетворення і чутливості приладів без використання складного методу отримання рівнянь Кірхгофа з еквівалентних схем перетворювачів та їх розрахунку чисельними методами на сучасних комп’ютерах. Показано, що основний внесок у зміну функцій перетворення і чутливості вносить зміна товщини вимірювального матеріалу, що викликає зміну еквівалентної ємності і від’ємного диференційного опору в коливальній системі автогенераторів, що, у свою чергу, змінює вихідну частоту приладів. Чутливість приладів вимірювання товщини змінюється від 0,4 кГц/мкм до 1,775 кГц/мкм в діапазоні товщин від 0 до 500 мкм. Розраховані аналітичні вирази функцій перетворення і чутливості наочно демонструють вплив кожного елемента первинних перетворювачів і елементів автогенераторів на вихідну частоту приладів. Прилади для вимірювання товщини з частотним виходом не потребують аналого-цифрових перетворювачів і підсилювальних пристроїв при подальшій обробці інформаційних сигналів, що здешевлює інформаційно-вимірювальну апаратуру. При роботі приладів у надвисоких частотах можлива передача інформації на відстань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Схема приладу"

1

Белокопытов, В. "Шумомер". Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43749.

Full text
Abstract:
Физиологи утверждают, что повышенный уровень шума негативно сказывается на нашем здоровье. Прежде всего, страдает нервная система и как, следствие, внутренние органы. Поэтому актуальной является задача контроля уровня шума.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бородай, Олександр Михайлович, та Oleksandr Boroday. "Прилад для стимуляції м’язів людини електричними імпульсами". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33231.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу виконано на кафедрі біотехнічних систем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя<br>Кваліфікаційну роботу присвячено розробці приладу для стимуляції м’язів людини електричними імпульсами з покращеними техніко-економічними показників у порівнянні із аналогами, які є присутніми на ринку медичних приладів. З метою теоретичного дослідження функції приладу у середовищі MATLAB як базового засобу експериментального дослідження побудовано його математичну модель у вигляді послідовності прямокутних імпульсів зсунутих в часі з параметрами із змінними параметрами амплітуди, частоти, тривалості імпульсів та загального часу генерації імпульсів. На основі математичної моделі приладу розроблено його схему структурну та схему електричну принципову. Проведено параметричний синтез приладу та обґрунтовано вибір компонентної бази. Розроблено конструкцію приладу, зокрема вибрано тип корпусу, проведено розрахунок механічної міцності та стійкості приладу і здійснено перевірочний розрахунок режимів тепломасопереносу та оптимізовано теплові режими.<br>Qualification work is devoted to the development of a device for stimulating human muscles with electrical impulses with improved technical and economic performance compared to analogues that are present in the market of medical devices. In order to theoretically study the function of the device in MATLAB as a basic tool for experimental research, its mathematical model in the form of a sequence of rectangular pulses shifted in time with parameters with variable parameters of amplitude, frequency, pulse duration and total pulse generation. Based on the mathematical model of the device, its structural scheme and basic electrical scheme are developed. The parametric synthesis of the device is carried out and the choice of component base is substantiated. The design of the device is developed, in particular the type of the case is chosen, calculation of mechanical durability and stability of the device is carried out and check calculation of modes of heat and mass transfer is carried out and thermal modes are optimized.<br>ВСТУП 8 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 10 1.1. Аналіз технічного завдання 10 1.2. Аналіз відомих приладів 12 1.2.1. Апарат «ТРЕНАР-01» 12 1.2.2. Нейростимулятор «Стимуплекс HNS 12» 14 1.2.3. Портативний прилад «Радiус-01» 16 1.2.4. Апарат для електроміосимуляції «АЕСТ-01» 17 1.2.5. Актуальність розробки приладу для електростимуляції м’язів людини 19 1.3. Висновки до розділу 1 19 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 20 2.1. Конструкторський аналіз схемо-технічного рішення приладу 20 2.1.1. Конструкторський аналіз структурної схеми 20 2.1.2. Конструкторський аналіз схеми електричної принципової 22 2.1.3 Параметричний синтез приладу 29 2.1.3.1. Розрахунок перетворювача напруги 29 2.1.3.2. Розрахунок генератора імпульсів на елементах 2І-НЕ та його моделювання 32 2.1.3.3. Розрахунок генератора на мікросхемі K176ИЕН5 та його моделювання 34 2.1.3.4. Розрахунок вихідного підсилювача 34 2.1.3.5. Обґрунтування та вибір компонентної бази 39 2.2. Розробка конструкції приладу 49 2.2.1. Вибір типу корпусу 49 2.2.2. Розрахунок механічної міцності та стійкості приладу 52 2.2.3. Перевірочний розрахунок режимів тепломасопереносу та оптимізація теплових режимів 56 2.3. Висновки до розділу 2 61 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 62 3.1. Теоретичне дослідження математичної моделі приладу 62 3.2. Експериментальне дослідження моделі приладу 64 3.3. Економічні розрахунки 67 3.4. Висновки до розділу 3 71 РОЗДІЛ 4. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 72 4.1. Оцінювання експлуатаційних показників приладу 72 4.2. Обґрунтування УДК роботи 77 4.3. Висновки до розділу 4 78 РОЗДІЛ 5. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 79 5.1. Охорона праці 79 5.2. Безпека в надзвичайних ситуаціях 82 5.3. Висновки до розділу 5 84 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 85 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 86 ДОДАТОК А. Технічне завдання 89 ДОДАТОК Б. Схема структурна електрична приладу 92 ДОДАТОК В. Схема електрична принципова приладу 93 ДОДАТОК Г. Перелік елементів до схеми електрично принципової приладу 94 ДОДАТОК Д. Блок-схема роботи мікроконтролера 97 ДОДАТОК Е. Друкований вузол приладу 98 ДОДАТОК Є. Специфікація до друкованого вузла приладу 99 ДОДАТОК Ж. Друкована плата приладу 102 ДОДАТОК З. Копія тези конференції 103
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Уніят, Сергій Васильович, та Serhiy Uniyat. "Прилад для реєстрації та визначення частоти дихання людини". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33250.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу виконано на кафедрі біотехнічних систем Тернопільського національного технічного університету<br>У кваліфікаційній роботі розроблено прилад для реєстрації та визначення частоти дихання людини. Розроблено структурну схему приладу, на основі якої розроблено схему принципову електричну. Основою щодо розробки схем структурної та електричної принципової була модель приладу, яку побудовано на принципі аналізу температур між вдихаючим та видихаючим повітрям як перетворювач теплової енергії в електричний сигнал. Використовуючи засіб Simulink проведено експериментальне дослідження теоретичної моделі приладу. Проведено розрахунок електричних вузлів схеми електричної принципової приладу для вибору компонентної бази приладу, розраховано показники надійності, вібростійкості, віброміцності та теплових режимів.<br>In qualification works the device for registration and definition of frequency of breath of the person is developed. The structural scheme of the device is developed, on the basis of which the basic electric scheme is developed. The basis for the development of structural and electrical schematics was the model of the device, which is based on the principle of analysis of temperatures between inhaled and exhaled air as a converter of thermal energy into an electrical signal. Using Simulink, an experimental study of the theoretical model of the device was performed. The calculation of electrical components of the circuit of the electrical principle of the device for the selection of the component base of the device, the indicators of reliability, vibration resistance, vibration resistance and thermal regimes.<br>ВСТУП 8 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 10 1.1. Аналіз технічного завдання 10 1.2. Аналіз відомих приладів 12 1.2.1. Респірометр Spirograph SP-3000 12 1.2.2. Портативний спірометр SpirobankG 14 1.2.3. Переносний спірограф Heaco SP10 15 1.2.4. Портативний мікропроцесорний спірометр SMP-21/01-RD 17 1.3. Актуальність розробки частотоміра дихання людини 20 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 21 2.1. Аналіз структурної схеми електричної 21 2.2. Аналіз схеми принципової електричної 23 2.3. Параметрична ідентифікація схеми електричної принципової 30 2.3.1. Розрахунок підсилювача з фільтрувальними характеристиками 30 2.3.2. Розрахунок блоку захисту від негативної напруги та фільтра низьких частот 33 2.3.3. Розрахунок формувача коротких імпульсів 35 2.3.4. Вибір компонентної бази приладу 36 2.4. Розробка конструкції приладу 46 2.4.1. Вибір типу корпусу 46 2.4.2. Розрахунок механічної механічних та стійкісних показників 49 2.4.3. Розрахунок теплових режимів 53 2.4.4. Електромагнітна сумісність 57 2.5. Висновки до розділу 2 58 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 60 3.1. Математична модель приладу 60 3.2. Алгоритмічне моделювання компонентів приладу 61 3.3. Висновки до розділу 3 64 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 65 4.1. Охорона праці 65 4.2. Безпека в надзвичайних ситуаціях 68 4.3. Висновки до розділу 5 71 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 72 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 73 ДОДАТОК А. Технічне завдання 77 ДОДАТОК Б. Схема структурна електрична приладу 80 ДОДАТОК В. Схема електрична принципова приладу 81 ДОДАТОК Г. Перелік елементів до схеми електрично принципової приладу 82 ДОДАТОК Д. Друкований вузол приладу 85 ДОДАТОК Е. Специфікація до друкованого вузла приладу 86 ДОДАТОК Є. Друкована плата приладу 89 ДОДАТОК Ж. Копія тези конференції 90
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Заверуха, Андрій Володимирович, та Andriy Zaverukha. "Модернізований прилад для дистанційного моніторингу за температурою віддалених медичних об’єктів". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33199.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі біотехнічних систем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя<br>Кваліфікаційну роботу присвячено модернізації приладу для дистанційного моніторингу за температурою віддалених медичних об’єктів з метою покращення техніко-економічних показників, що є актуальною роботою в галузі розробок медичних приладів. Знайдено шляхи модернізації приладу на підставі огляду відомих приладів. Для експериментального дослідження функціональності приладу розроблено його математичну модель у вигляді перетворювача з температури в електричну величину та модулятора з амплітудно-балансною модуляцією. Експериментальне дослідження проведено в середовищі MATLAB. На підставі аналізу схеми структурної та електричної принципової базового приладу знайдено шляхи щодо його модернізації. Модернізовано схеми структурну та електричну принципову базового приладу, що забезпечило покращення його техніко-економічних параметрів. Здійснено процедуру параметричного синтезу модернізованого приладу та оцінено його експлуатаційні характеристики.<br>Qualification work is devoted to the modernization of the device for remote monitoring of the temperature of remote medical facilities in order to improve the technical and economic indicators, which is relevant in the field of development of medical devices. Ways to modernize the device are found on the basis of a review of known devices. For experimental research of functionality of the device its mathematical model in the form of the converter from temperature in electric size and the modulator with amplitude-balance modulation is developed. The experimental study was performed in MATLAB. On the basis of the analysis of the scheme of the structural and electrical principle of the basic device the ways of its modernization are found. The structural and electrical schematics of the basic device were modernized, which ensured the improvement of its technical and economic parameters. The procedure of parametric synthesis of the modernized device is carried out and its operational characteristics are estimated.<br>ВСТУП 8 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 11 1.1. Аналіз технічного завдання 11 1.2. Огляд відомих рішень 13 1.2.1. Аналіз відомих приладів 13 1.2.2. Актуальність модернізації приладу 23 1.3. Висновки до розділу 1 24 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 25 2.1. Конструкторська частина 25 2.1.1. Конструкторський аналіз схемо-технічних рішень приладу 25 2.1.1.1 Аналіз структурної схеми базового приладу 25 2.1.1.2. Модернізація структурної схеми базового приладу 26 2.1.1.3. Аналіз схеми електричної принципової базового приладу 28 2.1.1.4. Модернізація схеми електричної принципової приладу 33 2.1.1.5. Синтез роботи мікроконтролера 36 2.1.2. Параметричний синтез приладу 38 2.1.2.1. Розрахунок вузла індикації 38 2.1.2.2. Розрахунок низькочастотного трансформатора блоку живлення 40 2.1.2.3. Розрахунок точності мікроконтролера ATMEGA32 46 2.1.2.4. Обґрунтування та вибір елементів 48 2.1.3. Розробка конструкції приладу 56 2.1.3.1. Вибір типу корпусу 56 2.1.3.2. Розрахунок механічної міцності та вібростійкості приладу 59 2.1.3.3. Електромагнітна сумісність 63 2.1.3.4. Розрахунок режимів тепломасопереносу та оптимізація теплових режимів 64 2.2. Технологічна частина 68 2.2.1. Адаптація до типу виробництва 68 2.2.2. Проєктування технологічного процесу 71 2.3. Висновки до розділу 2 74 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 75 3.1. Математична модель приладу як ядро теоретичного дослідження 75 3.2. Експериментальна верифікація теоретичних результатів 79 3.3. Економічні розрахунки 82 3.4. Висновки до розділу 3 85 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 87 4.1. Охорона праці 87 4.2. Безпека в надзвичайних ситуаціях 90 4.3. Висновки до розділу 4 93 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 94 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 95 ДОДАТОК А. Технічне завдання 99 ДОДАТОК Б. Схема структурна електрична базового приладу 102 ДОДАТОК В. Схема структурна електрична модернізованого приладу 103 ДОДАТОК Г. Схема електрична принципова модернізованого приладу 104 ДОДАТОК Д. Перелік елементів до схеми електрична принципова модернізованого приладу 105 ДОДАТОК Е. Друкований вузол модернізованого приладу 108 ДОДАТОК Є. Специфікація до друкованого вузла модернізованого приладу 109 ДОДАТОК Ж. Друкована плата модернізованого приладу 113 ДОДАТОК З. Копія тези конференції 114
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хіхло, О. Ю., Олена Євгенівна Тверитникова та О. В. Хіхло. "Віртуальний випробувальний комплекс на базі програмного пакету LabVIEW". Thesis, ТОВ "В справі", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46860.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сохань, Софія Сергіївна. "Дослідження та розробка приладу для дистанційного вимірювання температури тіла в умовах пандемії". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5945.

Full text
Abstract:
Сохань С. С. Дослідження та розробка приладу для дистанційного вимірювання температури тіла в умовах пандемії : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 153 "Мікро- та наносистемна техніка" / наук. керівник О. Ю. Небеснюк. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 106 с.<br>UA : Дослідженно та розроблено безконтактний інфрачервоний термометр на основі мікроконтролера ATmega328P.<br>EN : Research and development of non-contact infrared thermometer based on ATmega328P microcontroller.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!