Academic literature on the topic 'Технології корпоративної культури'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технології корпоративної культури.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технології корпоративної культури"

1

Каличева, Н. Є., К. С. Виноградова та А. В. Помазановська. "КОРПОРАТИВНА КУЛЬТУРА ЯК СКЛАДОВА УПРАВЛІННЯ КАДРОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 83 (30 жовтня 2023): 37–47. http://dx.doi.org/10.18664/btie.83.300284.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто питання підвищення ефективності управління кадровим потенціалом підприємства шляхом впровадження принципів корпоративної культури. Акцентовано увагу на тому, що потенціал працівника проявляється у його ресурсних можливостях до трудової діяльності. Встановлено, що корпоративна культура є одним із основних чинників, який впливає на формування кадрового потенціалу підприємства та включає не лише умови праці працівників та рівень їх заробітної плати, а також корпоративні цінності підприємства. Корпоративна культура є важливою частиною стратегії менеджменту підприємства. Окреслено основні елементи корпоративної культури та виділено функції, які вона виконує на підприємстві. Розкрито методологію мотивації, як ключового чинника корпоративної культури, що включає цілі, закони та теорії, функції, методи та технології мотивації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Polyanska, Alla, та Оксана Дюк. "ВПЛИВ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ НА ВИБІР ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas (Series: Economics and Management in the Oil and Gas Industry), № 2(22) (31 грудня 2020): 87–98. https://doi.org/10.31471/2409-0948-2020-2(22)-87-98.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано актуальність дослідження питання корпоративної культури в умовах зміни на підприємстві. Визначено зв'язок між вибором технологій управління та рівні корпоративної культури на підприємстві. На основі застосування контент аналізу визначено поняття технологій управління. Запропоновано авторське визначення технології управління, яке базується на врахуванні інструментів здійснення керуючого впливу на об’єкт управління, що відбувається із урахуванням середовища корпоративної культури, представленого цінностями, нормами поведінки, звичаями, традиціями та базуються на владних та тих, що враховують потреби, інструментах впливу, сформованих із сукупності методів, прийомів, способів діяльності, послідовність операцій і процедур, цілеспрямована дія яких забезпечує реалізацію процесу управління. Розглянуто класифікацію технологій управління, які враховують сучасні досягнення управлінської науки, враховують складність, мінливість, невизначеність середовища підприємства та виділяють ситуаційні технології управління, що враховують зазначені чинники. Узагальнено, що ситуаційні технології управління найбільшою мірою визначені рівнем корпоративної культури на підприємстві та дозволяють регулювати її вплив на вибір інструментів управління шляхом зміщення акцентів або на необхідність задовольнити потреби підприємства, враховуючи цінності прихованого рівня формування корпоративної культури або застосувати цілеспрямований вплив, на основі врахування цінностей, що сформовані на рівні системи управління підприємством та зовнішнього середовища функціонування підприємства. Виділено елементи корпоративної культури на основі характеристики рівнів її формування на підприємстві. Обґрунтовано семантику поняття «вплив» як дії чи діяльності, що базується на владі та потребах. Здійснено класифікацію способів впливу на основі характеристики впливу через владу і впливу через потреби на основі застосування адміністративних, економічних, соціальних та ситуаційних технологій управління. Охарактеризовано типи технологій управління, які відчувають вплив елементів корпоративної культури. Використано зарубіжний досвід для демонстрації впливу корпоративної культури на вибір технологій управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Андрушкевич, Н. В., В. В. Демідов та О. В. Луговий. "КОРПОРАТИВНА КУЛЬТУРА ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ОРГАНІЗАЦІЇ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ". Підприємництво і торгівля, № 44 (21 березня 2025): 8–13. https://doi.org/10.32782/2522-1256-2025-44-01.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена детальному аналізу ролі корпоративної культури у формуванні соціального капіталу організації. Корпоративна культура, як виразник специфічних управлінських цінностей, норм і стратегічних цілей, відіграє важливу роль у процесі становлення, розвитку та ефективного використання соціального капіталу організації. Вона визначає принципи взаємодії між співробітниками, сприяє формуванню спільних орієнтирів та впливає на рівень довіри, кооперації та солідарності у трудовому колективі. Водночас корпоративна культура має переважно інструментальний характер і лише частково впливає на глибинні ціннісні орієнтації працівників, оскільки базові переконання та світогляд формуються ще до входження індивіда в організацію. Наголошено, що корпоративна культура не є безпосереднім управлінським інструментом у вузькому сенсі, але вона створює загальні умови для соціальної взаємодії в організації, задаючи рамки для поведінкових моделей і взаємин між співробітниками. Саме через вплив на соціальне середовище корпоративна культура може опосередковано визначати ефективність застосування конкретних інструментів розвитку соціального капіталу, таких як командна робота, внутрішня комунікація, наставництво, корпоративне навчання, формування неформальних соціальних зв’язків тощо. Вона сприяє створенню сприятливого організаційного клімату. Зроблено висновки про можливості корпоративної культури у процесі цілеспрямованого формування символічного та нормативного середовища, що сприяє зміцненню відносин довіри, розвитку кооперативної поведінки, орієнтації на спільне благо, а також іншим проявам організаційного соціального капіталу. Особливо важливим є формування таких організаційних практик, які дозволяють гармонійно поєднувати інтереси компанії та її працівників, забезпечуючи стабільність соціальних відносин та сприятливі умови для спільного розвитку. Крім того, в статті обґрунтовано, що цифрові технології відіграють ключову роль у сучасній трансформації економіки, визначаючи її нові характеристики та змінюючи підходи до управління організаціями. Одним із важливих аспектів цього впливу є зміни у формуванні соціального капіталу – складного та багатокомпонентного явища, що включає систему соціальних зв’язків, механізми довіри та обміну ресурсами між людьми. У цифрову епоху соціальні зв’язки набувають нового характеру завдяки поширенню інтернет-технологій, розвитку цифрових платформ та соціальних мереж, які істотно впливають на структуру і якість соціального капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Федоренко, М. В., Л. М. Руденко та С. В. Федоренко. "ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ У МАЙБУТНІХ СПЕЦІАЛЬНИХ ПСИХОЛОГІВ ДЛЯ РОБОТИ В ІНКЛЮЗИВНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ". Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 19. Корекційна педагогіка та спеціальна психологія, № 44 (11 вересня 2023): 144–50. https://doi.org/10.31392/npu-nc.series19.2023.44.21.

Full text
Abstract:
У статті зазначено про неготовність спеціальних психологів до командної роботи в інклюзивних закладахосвіти. Описано зміст та сутність понять корпоративна культура особистості, технологія. Виділено основні ознакипедагогічної та психологічної технологій. З’ясовано роль психолого-педагогічних технологій в сучасномуосвітньому процесі загалом та підготовці студентів – майбутніх спеціальних психологів до виявлення культурикорпоративної поведінки в складі мультидисциплінарної команди психолого-педагогічного супроводу дитини зпорушеннями психофізичного розвитку. Підкреслено значення психолого-педагогічних технологій дляформування основ корпоративної поведінки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sazonova T., Potapiuk I. та Janush V. "ОСОБЛИВОСТІ КОРПОРАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ ОРГАНІЗАЦІЇ В СУЧАСНИХ РЕАЛІЯХ". Economic forum 1, № 4 (2021): 152–57. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-21.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто сутність корпоративної культури, особливості її функціонування в умовах сучасного бізнес-середовища. Визначена роль корпоративної культури у системі менеджменту організації. Охарактеризований управлінський та соціально-психологічний вплив корпоративної культури на організацію в цілому та персонал зокрема. Зроблена спроба довести вплив корпоративної культури на всі організаційні процеси: виробництва, трудові, технології, маркетингу, комунікаційні, процеси кар’єри та соціалізації, а також прийняття та ухвалення рішень; на організаційну поведінку (індивіда та колективу, мотивацію та соціально-психологічний клімат); на конкурентоспроможність, потенціал організації.
 Враховуючи групування організаційних цінностей за визначеними ознаками: на етико-соціальні, економіко-прагматичні та емоційно-розвивальні, запропоновані варіанти їх доповнення, продиктовані вимогами сучасності та всесвітньою пандемією COVID-19. Це цінності життя, безпеки, єдності, самодисципліни та взаємодопомоги, залучення. Запропоновані заходи із модернізації корпоративної культури в сучасних нестабільних умовах, з огляду на виклики зовнішнього середовища, які охоплюють індивідуальну діагностику впливу пандемії на організацію, розробку схему заходів переміщення та захисту персоналу, організацію роботи у нових реаліях, забезпечення персоналу необхідними технологіями, а також розробку нових підходів до управління згуртованістю та лояльністю персоналу. Сформовані поради для менеджерів щодо управління в умовах гібридної трудової діяльності (змішаний тип online та offline). Сформований вектор розвитку корпоративної культурі з акцентом на забезпечення бізнес-безпеки, кадрової безпеки, що передбачає, культивування оновлених цінностей, норм, правил; залучення персоналу; впровадження системи підтримки працівників; впровадження інновацій в робоче середовище тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бугаєвська, Юлія. "Здатність студентів формулювати цілі у процесі оволодіння корпоративною культурою". InterConf, № 27(133) (20 листопада 2022): 137–42. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.11.2022.013.

Full text
Abstract:
Проаналізовано шляхи реалізації технології формування корпоративної культури майбутніх фахівців автомобільно-дорожнього складу, яка повинна комплексно охоплювати весь процес їхньої професійної підготовки, тобто цілісну систему, що включає заняття з певних навчальних дисциплін, а також позааудиторну навчально-виховну роботу зі студентами. Відображено результати оцінювання викладачами й самими студентами процесу оволодіння останніми корпоративною культурою, на основі якого викладачі отримали можливість при появі певних негативних моментів у зазначеному процесі своєчасно й адекватно реагувати на них, вносячи до педагогічної взаємодії відповідні зміни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Безкоровайна Л.В. "КОРПОРАТИВНЕ УПРАВЛІННЯ В КОНКУРЕНТНОМУ ТУРИСТИЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ: ЕТИКА І КУЛЬТУРА ГОСТИННОСТІ". Економічний форум 1, № 3 (2021): 39–44. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-5.

Full text
Abstract:
У статті автором опрацьовано питання корпоративного управління в туризмі, бізнес-етики та корпоративної культури в індустрії гостинності та їх вплив на стратегію сталого розвитку та конкурентоспроможності готельного підприємства в ринкових умовах туристичного бізнес-середовища. Розкрито, що корпоративна політика залежить від стратегії глобального розвитку, згідно якої восьма ціль проголошує забезпечення сприяння сталості туризму, що позначається на створенні нових робочих місць, розвиткові місцевої культури і виробництві місцевої продукції; економічному зростанні; підвищенні ефективності економіки через новації та диверсифікацію послуг. Нині в Україні існує чималий запас ресурсів для розвитку туризму в багатьох сферах, а саме: гастро-, агро-, екотуризм; спортивний, культурний, освітній, діловий туризм; події та фестивалі, свята, MICE (зустрічі, заохочення, конференції, заходи) тощо. Визначення поняття корпоративного управління в готельному бізнесі, роз’яснення політики корпоративної етики та культури, а також технології надання готельних послуг важливим завданням систем управління готельною індустрією для забезпечення конкурентоспроможності та ефективності в туристичному бізнес-середовищі. Адекватна глобальній стратегії розвитку, восьма мета стосується туристичної галузі та проголошує до 2030 року: забезпечення реалізації стратегій підтримки сталого туризму, що підтримує створення робочих місць, розвиток місцевої культури, місцеве виробництво; сприяє економічному зростанню, повній та продуктивній зайнятості всіх громадян; підтримка зростання валового внутрішнього продукту в найменш розвинених країнах; підняття продуктивності економіки за рахунок диверсифікації, модернізації, інноваційної діяльності. Прийнятий Глобальний договір ООН має унікальні перспективи налагодити співпрацю між промисловістю та організаціями з метою вироблення шляхів вирішення глобальних проблем. Глобальний договір ООН закликає компанії привести свої стратегії та діяльність у відповідність з десятьма загальними принципами прав людини, трудових відносин, довкілля та битви з корупцією, а ще здійснити заходи для реалізації завдань досягнення сталого розвитку. Десять принципів Глобального договору ООН, засновані на ключових конвенціях та деклараціях ООН, були визнані та закріплені в численних міжурядових ухвалах та підсумкових документах, включаючи резолюції Генеральної Асамблеї. Підприємства гостинності повинні дотримуватися цих принципів у своїй діяльності та у формулюванні стратегій подальшого розвитку та ефективної практики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бугаєвська, Ю. В. "Мотиваційно-установчий етап технології формування корпоративної культури майбутніх фахівців". Педагогіка та психологія, Вип. 45 (2014): 64–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бугаєвська, Ю. В. "Змістово-організаційний та рефлексивно-коригувальний етапи технології формування корпоративної культури". Вісник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, № 11 (2015): 13–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бондар, Алла. "КРЕАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МЕНЕДЖМЕНТУ". Сталий розвиток економіки, № 3(50) (30 вересня 2024): 316–22. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-50-47.

Full text
Abstract:
В статті досліджено вплив креативних підходів на ефективність управління та конкурентоспроможність організацій, а також розроблено рекомендації щодо системного підходу до їх впровадження для підвищення адаптивності та інноваційності організацій. Обґрунтовано необхідність інтеграції креативних технологій, таких як дизайн-мислення, agile-методології, гейміфікація, VR/AR, штучний інтелект та інші, для розвитку інноваційного потенціалу організацій. Практичне значення полягає у створенні комплексу рекомендацій, спрямованих на формування корпоративної культури, що підтримує інновації, розвиток лідерських якостей та використання сучасних технологій. Зроблено висновок про важливість застосування креативних технологій для забезпечення гнучкості та довгострокового успіху організацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Технології корпоративної культури"

1

Новіков, Валерій Сергійович. "ВПЛИВ КОРПОРАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ НА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА". Thesis, Наукова ініціатива «Універсум», 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/34919.

Full text
Abstract:
«ScienceMax IV» : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. – Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018. – С. 41–43.<br>Роль корпоративної культури неухильно зростає в загальній стратегії розвитку підприємств. Однак, існує не так багато підприємств, що мають спеціальні служби, які займаються формуванням та впровадженням корпоративних цінностей. Створення конкурентоспроможного підприємства можливе лише в результаті послідовного формування цілісної системи поглядів, складовою якої є особиста внутрішня культура персоналу.<br>ТОВ «Нілан-ЛТД»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шаполова, Вікторія Валеріївна. "Впровадження комплексу навчальних засобів для формування корпоративної культури майбутніх менеджерів ВТНЗ". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15587.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ляшенко, О. О. "Особливості управління корпоративною культурою медичного закладу (на прикладі Університетської клініки Сумського державного університету)". Master's thesis, Сумський державний університет, 2022. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87736.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі проведена оцінка корпоративної культури в університетській клініці, а також запропановано шляхи підвищення корпоративної культури. Була здійснена оцінка ефективності корпоративної культури Університетської клініки. Організаційна культура в сфері охорони здоров'я і поведінка медпрацівників взаємно впливають один на одного. Це аксіома номер один. Є ще й друга - від сформованої моделі залежить не стільки те, що люди роблять, скільки те, як вони це роблять.<br>В магистерской работе проведена оценка корпоративной культуры в университетской клинике, а также предложены пути повышения корпоративной культуры. Была произведена оценка эффективности корпоративной культуры Университетской клиники. Организационная культура в сфере здравоохранения и поведение медработников взаимно влияют друг на друга. Это аксиома номер один. Есть еще и вторая – от сложившейся модели зависит не столько то, что люди делают, сколько то, как они это делают.<br>In the master's thesis the assessment of corporate culture in the university clinic is carried out, and also the ways of increase of corporate culture are offered. The effectiveness of the corporate culture of the University Clinic was evaluated. Organizational culture in the field of health care and the behavior of health professionals interact with each other. This is axiom number one. There is another - the formed model depends not so much on what people do, but on how they do it.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ильяшенко, Сергей Николаевич, та Юлия Сергеевна Шипулина. "Роль web-культуры в формировании устойчивого развития организации". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46019.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ілляшенко, Сергій Миколайович. "Web-культура як засіб активізації діяльності організації в інтернет". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44954.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бартолі, Марк, Олександра Петрівна Косенко та Марія Володимирівна Маслак. "Інтрапренерство в системі інтелектуально-інноваційної діяльності машинобудівного підприємства". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27134.

Full text
Abstract:
Обґрунтована необхідність виконання певних передумов при впровадженні в організаційну структуру промислового підприємства інтрапренерських відносин. Доведено, що інтрапренерский процес буде ефективним тільки в тому випадку, коли здійснюється тільки тоді, коли його головні суб’єкти - підприємства та інтрапренер - знаходяться в стані безперервної взаємодії. Виникнення, розробка та пропозиція інноваційної ідеї буде стимулювати та ініціювати інтрапренерські відносини на машинобудівному підприємстві незалежно від того, ким цей процес був початий і в якому напрямку рухався – від керівництва підприємства до інтрапренера, чи навпаки, від інтрапренера до керівництва підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Технології корпоративної культури"

1

Медведенко, Вера. "Событийный менеджмент (event-менеджмент) как средство формирования корпоративной культуры". У Событийный и информационный ландшафт российской культуры. Altai State institute of Culture, 2022. http://dx.doi.org/10.32340/978-5-4414-0104-3-2022-181-188.

Full text
Abstract:
Представлен терминологический анализ основных для категориального аппарата теории и практики событийного менеджмента понятий «событие», «мероприятие», «событийный менеджмент» (“event-менеджмент”) и др. Охарактеризован потенциал событийного менеджмента как эффективного средства формирования и развития корпоративной культуры организации, укрепления силы бренда компании, решения её репутационных проблем, нормализации психологического климата в коллективе и пр. Рассмотрены наиболее распространённые варианты типологизации видов и форм корпоративных событий, технология организации и проведения корпоративного праздника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Купцова, И. А. "Model of corporate culture of an educational organization: levels, subjects, interactions." In Современное социально-гуманитарное образование: векторы развития в год науки и технологий: материалы VI международной конференции (г. Москва, МПГУ, 22–23 апреля 2021 г.). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2021.35.31.070.

Full text
Abstract:
в статье представлена многоуровневая модель корпоративной культуры образовательной организации, включающая такие структурные элементы, как субъекты образовательной деятельности (обучающиеся, обучающие, администрация, вспомогательный персонал); элементы фирменного стиля, внешняя атрибутика корпоративной культуры (логотип, гимн, эмблема, герб, символика); стиль и нормы поведения; традиции как неотъемлемый элемент корпоративной культуры образовательной организации; миссия образовательной организации; «третья миссия» и ее трактовка и понимание субъектами образовательной деятельности; социальные взаимодействия и волонтерство различных видов; корпоративное обучение и система повышения квалификации. Все эти компоненты многоуровневой системы корпоративной культуры проявляется на формальном и неформальном уровне, имея одновременную направленность как вовне, так и непосредственно включенные во внутреннюю жизнь образовательной организации. the paper presents a multilevel model of corporate culture of educational organization, which includes such structural elements as: subjects of educational activity (students, trainees, administration, support staff); elements of corporate style, external attributes of corporate culture (logo, anthem, emblem, coat of arms, symbols); style and behavior standards; traditions as an integral element of corporate culture of educational organization; mission of educational organization; "the third mission" and its interpretation and understanding sub All these components of multilevel system of corporate culture are manifested at the formal and informal level, having simultaneous orientation both outside and directly included in the internal life of the educational organization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лариса Такаландзе, Лариса Такаландзе. "ЦИФРОВАЯ ТРАНСФОРМАЦИЯ: ЗНАЧЕНИЕ И ПОЛИТИКА ЕВРОПЕЙСКОГО СОЮЗА". У THE FIRST INTERNATIONAL SCIENTIFIC – PRACTICAL VIRTUAL CONFERENCE IN MODERN & SOCIAL SCIENCES: NEW DIMENSIONS, APPROACHES AND CHALLENGES. IRETC, 2022. http://dx.doi.org/10.36962/mssndac-01-18.

Full text
Abstract:
В настоящее время технологии, связанные с цифровой трансформацией, мощным драйвером которого в 2020 году стала пандемия, заставляют Бизнес компании использовать новые возможности для роста и развития с применением новейших технологий. Цифровая трансформация во многом меняет способ ведения бизнеса. Со стороны Бизнес-структур (да и рынка труда в целом) – растет спрос к специалистам, которые наряду с профессионализмом, владеют цифровыми компетенциями и умением адаптироваться к быстроменяющимся, порой непредсказуемым, условиям работы. Это, в свою очередь, ставит новые условия перед Системой Образования, которая особенно подвержена воздействию глобальных вызовов (техно¬логических, эколо¬гических, экономических и и т.д.), и приводят к необходимости пересмотра существующих образовательных парадигм. Прогресс цифровых технологий и быстроменяющиеся условия рынка требуют инновационных решений от руководителей и научно-педагогического общества, и определяет необходимость изменения образовательных методик и их адаптирования к формату дистанционного обучения. Вслед за Бизнесом предьявляет новые запросы к Образованию Корпоративная социальная ответственность (КСО) - цифровая трансформация породило новое направление, меняющее отношение работника к технологиям, а также формирующее необходимость этического использования новых технологий - Corporate Digital Responsibility (CDR). Еще один глобальный вызов современности - проблема изменения климата и ухудшение состояния (деградацией) окружающей среды, которая создает угрозу не только Европе, но и всему миру. Стратегия Евросоюза – “зеленая сделка” (EU Green Deal) ставит целью создать более ресурсоэффективную, экологичную и конкурентоспособную экономику. Речь идет о необходимости формирования экологической культуры, зеленых навыков (Green Skills) и повышения уровня осведомленности общества. Важную роль в решении зтих проблем призвана сыграть хорошо продуманная стратегия КСО. Подготовка конкурентоспособных специалистов для рынка труда - главная задача Образования. А это невозможно, не имея связи с рынком труда,. Поэтому большое значение имеет взаимодействие образовательных учреждений и организаций. И хотя формы сотрудничества ВУЗ-ов и бизнеса в странах EU в настоящее время весьма разнообразны (Bonn Declaration “University-Enterprise cooperation: building on new challenges from past experiences”), но с учетом глобальных вызовов возникла необходимость их непрерывной модификации, вывода на новый уровень. Для решения всех этих задач потребуются усилия не только работодателей и Высшего Образования, но и профессионально-технического обучения и образования (Vocational Education and Training (VET)). Ведь сталкиваясь с новшествами, человеку каждый раз приходится возобновлять профессиональную подготовку. Подобная необходимость приобретает все большую актуальность - в настоящее время каждому человеку необходимо обучаться и развиваться на протяжении всей жизни для сохранения и повышения конкурентноспособности (В Стратегии Евросоюза Europe 2020 в качестве ключевых вызовов для систем образования стран Европы были названы: старение населения, и де¬фицит навыков в трудовой деятельности, а также рост глобальной конкуренции и высокий уровень безработицы). Никак не оспаривая актуальность Высшего образования, это предопределяет важ¬ность развития непрерывной системы образования на протяжении всей жизни человека. А здесь свой неоценимый вклад вносит профессионально-технического обучения и образования (VET). Развитие системы непрерывного профессионально-технического обучения и образования создает механизмы включения работодателей в выработку образовательной политики, стандартов качества профессионального образования, позволяет более полно учитывать быстро меняющиеся потребности рынка труда. Резумируя вышесказанное, можно сказать, что HE and VET предоставляют на рынке труда результаты своей деятельности – специалистов, потребителями которых являются организации различных отраслей экономики. Поэтому они заинтересованы в изучении целевого рынка труда. Это позволит им определить основные стандарты качества образования, а также тенденции изменения спроса на тех или иных специалистов. Наличие перспективы трудоустройства после окончания Высшего Образования или профессионально-технического обучения и образования (VET) является важным мотивом при выборе индивидом образовательных программ. Тесная взаимосвязь между Высшим Образованием или профессионально-техническим обучением и образованием (VET) и работодателями является объективной необходимостью их эффективного функционирования в рыночных условиях. Слкдует заметить также, что ряд проблем: до¬ступ к качественному образованию, усиле¬ние конкуренции образовательных систем, адек¬ватность образования требованиям современно-сти и пересмотра содержания образования и т. д. характерны как для раз¬вивающихся, так и для развитых стран. Таким образом, традиционная модель образования, направленная лишь на по¬лучение знаний, безнадежно устарела. Необходима трансформация самой парадигмы образования и пересмотр существующих подходов и моделей обучения, направленных на развитие навыков общей цифровой грамотности, формирования экологической культуры, получение новых знаний и квалификационных компетенций в сфере зеленых технологий и устойчивого развития. Именно исходя из всего вышеизложенного, поиск инновационных решений для новых вызовов, возникших сегодня перед традиционными институтами образования, привел нас к построению эффективного взаимодействия Высшего Образования, профессионально-технического обучения и образования и Бизнес компании (работодателей); Взаимодействие ними позволит повысить синергетический эффект от взаимодействия участников и релевантность образования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!