Academic literature on the topic 'Технічна сфера'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технічна сфера.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технічна сфера"

1

ЛОБАНОВА, С. І., А. М. ГУБІНА та А. П. МАРТИНЮК. "РОЛЬ ПЕРЕКЛАДУ ТЕХНІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ У ФОРМУВАННІ КОМУНІКАТИВНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ СТУДЕНТІВ НЕМОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ТЕХНІЧНИХ ЗВО". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», № 1 (25 червня 2024): 31–38. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2024.1.5.

Full text
Abstract:
У сучасному глобалізованому світі ефективне спілкування англійською мовою та добре володіння науково-технічною мовою для представників технічних спеціальностей під час ділового спілкування є критично важливим для успіху в індустрії технологій. Це не просто нові переваги, а дедалі більше – обов’язкова умова професійної реалізації. Тому вкрай важливо у межах формування професійної комунікативної компетентності здобувачів технічних спеціальностей особливу увагу звертати на науково-технічний аспект комунікації як складову ділового мовлення у цій сфері. Чільним конструктивним компонентом науково-технічного мовлення (в англійському дискурсі це часто синонім до понять «ділової англійської» або «професійної англійської») є терміни, тому навички перекладу технічних термінолексем багато в чому є визначальними для комунікативної компетентності студентів немовних спеціальностей. Саме англійська сьогодні є мовою науки і техніки. Понад 50% технічних і наукових періодичних видань світу виходять англійською мовою. Багато курсів технічної англійської мови орієнтовані на певну професію. Кожна галузь техніки має свій унікальний словник термінів і навіть особливості граматики, тому технічна англійська відрізняється залежно від сфери функціювання. Метою статті є визначення ролі перекладу технічної термінології у формуванні комунікативних компетенцій студентів немовних спеціальностей, виокремлення також ефективних стратегій навчання здобувачів технічних ЗВО терміносистем у парі «англійська-українська» й навпаки. У статті здійснено огляд актуальної вітчизняної та іноземної літератури з проблем технічного перекладу, перекладацьких та професійних комунікативних умінь спеціалістів технічних спеціальностей. Наголошено на тому, що ідеальним варіантом відточування умінь перекладу технічної термінології є спеціальний курс у межах варіативної складової підготовки здобувачів технічних спеціальностей. В іншому разі посилену увагу на переклад термінолексем варто звернути під час вивчення курсу англійської за професійним спрямуванням з проєкцією на навчання впродовж життя. Виокремлено універсальні принципи викладання англійської мови в контексті вивчення іноземної за профспрямуванням, які поліпшують знання студентами немовних спеціальностей технічних ЗВО спеціальної фахової термінології, інтегруючи її в удосконалену комунікативну компетенцію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Анпілогова, Є. Д. "ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ДИСКУРСУ". Nova fìlologìâ, № 93 (17 травня 2024): 7–13. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2024-93-1.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються лінгвістичні особливості науково-технічного дискурсу на матеріалі наукових статей і монографій інженерного спрямування. Необхідність у вивченні структурних і лексичних особливостей даного дискурсу зумовлена постійним рухом науки, її розвитком, прогресом, отже, появою нових специфічних термінів, фраз, словосполучень і усталених висловів, а також форм і способів комунікації в науково-технічній сфері. Наводиться визначення поняття «науково- технічний дискурс» у рамках загального лінгвістичного феномену «дискурс». Відзначено, що науково-технічний дискурс як статусно орієнтований обслуговує інституційно заданий тип комунікації та служить для обміну науково-технічною інформацією. Його прагматична спрямованість та інформативність впливають на лінгвістичні та структурні характеристики науково-технічного тексту. Зазначено, що науково-технічні тексти реалізують когнітивні функції комунікантів, завдяки чому текст і дискурс максимально наближаються один до одного у сфері науково-технічної інформації. У роботі виокремлено та проаналізовано такі особливості науково-технічного інженерного дискурсу: інформативність, точність і логічна послідовність викладу; абревіатури та скорочення слів; наявність малюнків, таблиць, рисунків, формул, розрахунків; специфічна термінологія; уживання мовленнєвих кліше; неологізми; об’єднання синтаксичних груп; активне використання модальних дієслів, пасивного стану та наказових речень. Наведені ілюстративні приклади, джерелом яких є науково-технічні статті, монографії, мануали, інструкції інженерного спрямування. Матеріали роботи можуть бути використані в дослідженні лінгвокогнітивних і лінгвопрагматичних аспектів англомовного науково-технічного дискурсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ivanov, I. "ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ". Juridical science, № 6(108) (4 квітня 2020): 91–98. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-108-6-1.11.

Full text
Abstract:

 У статті здійснено аналіз інформаційного забезпечення Національної поліції України. З’ясовано, що в умовах сьогодення вирішення службових завдань Національною поліцією України неможливе без здійснення допоміжних видів діяльності, що безпосередньо не переслідують нормативно визначених цілей, але необхідних для їх досягнення. Розкрито зміст понять: інформаційна невизначеність, під яким розуміється невідповідність фактичного і бажаного станів інформованості поліцейських про навколишню дійсність, яка не дозволяє вирішувати окремі завдання їх службової діяльності; інформаційна потреба – певний стан суб'єкта службової діяльності, який виникає у зв'язку з необхідністю отримання відомостей, що забезпечують вирішення службових завдань; інформаційна процедура – набір однорідних у функціональному відношенні дій (операцій), що регулярно здійснюються працівниками НПУ; інформаційний процес – сукупність логічно впорядкованих, взаємопов'язаних та організованих інформаційних процедур, що веде до досягнення мети інформаційного забезпечення; інформаційна система – організаційно-технічна система, в якій здійснюється реалізація технологій обробки інформації з використанням програмних продуктів і устаткування. Охарактеризовано середовище діяльності, яке складають сфера домінування і некерована сфера. На прикладі роботи одного з програмних продуктів інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» проаналізовано поняття приймання та фіксація інформації, організація її для подальшої передачі або оброблення (генерація нової інформації). Теоретично обґрунтовано, що поліцейські пов'язані між собою не лише інформаційно, а й функціонально, тобто вони виконують окремі види робіт у рамках службових завдань. Констатовано, що усі інформаційні системи Національної поліції України незалежно від їх архітектури та сфери застосування, як правило, містять один і той же набір компонентів: функціональні, організаційні та оброблення даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коваленко, Анна, Олександр Гібаленко, Олена Бочарова та Тетяна Годун. "ЛІНГВІСТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕРМІНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ АНГЛІЙСЬКИХ ТЕХНІЧНИХ ТЕРМІНІВ У ГАЛУЗІ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ". Наука та виробництво, № 23 (1 січня 2021): 149–57. https://doi.org/10.31498/2522-9990232020240732.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена дослідженню питання лінгвістичних прийомів при перекладі англійських архітектурно-будівельних термінів. Основами є переклад термінологічних систем англійських технічних термінів у галузі будівництва та архітектури. Переклад технічних текстів відрізняється від перекладу художньої літератури, газетних статей, документально-ділового матеріалу тощо. Науково-технічні тексти характеризуються особливим стилем. Характерною рисою сучасної науково-технічної літератури є використання скорочень та абревіатур. Наукові статті, як особливий жанр науково-технічної літератури, є об’єктом науково-технічного перекладу. Оскільки не всі науковці володіють англійською мовою на рівні, достатньому для написання наукового дослідження, велика кількість наукових статей потребує перекладу, який забезпечують фахівці. Тому у сучасній практиці є необхідність професійного перекладу сьогодні проявляється у всіх сферах технічної галузі. У тому числі ці послуги необхідні в будівництві. В даний час проблема перекладу текстів будівельної галузі є актуальною у зв'язку зі зростаючими обсягами переказів. При перекладі виникають труднощі, з якими доводиться стикатися технічним перекладачам, які працюють в різних іноземних компаніях і фірмах. В даний час є велика необхідність виділити науково-технічний переклад не тільки як спеціальний вид перекладу і спеціальну теорію, яка досліджує цей вид діяльності, але й надати науково-технічному перекладу статус незалежної прикладної науки. Лінгвістичні особливості науково-технічних текстів базуються на їх стилістиці, граматиці і лексиці. Головне завдання науково-технічного перекладу – чітке і точне забезпечення читача інформацією. Актуальність статті зумовлена потребою дослідження термінологічних систем та способи їх подолання при перекладі науково-технічних текстів архітектурно-будівельної галузі, зокрема на матеріалах наукових статей, вивчення специфіки вихідного тексту та взаємозв'язку тексту і перекладу. Архітектурно-будівельна лексика полягає в комплексному вивченні труднощів англо-українського перекладу термінологічних одиниць при перекладі науково-технічних текстів архітектурної та будівельної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бикова, Т. "ВПЛИВ АНГЛІЙСЬКИХ НЕОЛОГІЗМІВ НА СУЧАСНЕ ВИКОРИСТАННЯ МОВИ В ЦИФРОВИХ МЕДІА". Nova fìlologìâ, № 97 (25 березня 2025): 11–18. https://doi.org/10.26661/2414-1135-2025-97-2.

Full text
Abstract:
У сучасному світі глобалізація та стрімкий розвиток цифрових технологій значно впливають на мовне середовище, сприяючи поширенню англійської мови. Одним із помітних проявів цього процесу є активне проникнення англійських неологізмів у мовне використання інших народів, зокрема, через цифрові медіа. Стаття присвячена аналізу впливу англійських неологізмів на сучасне використання мови в контексті цифрової комунікації. У статті розглянуто феномен англійських неологізмів, їх визначення, особливості та причини розповсюдження. Зокрема, увага приділяється ключовій ролі соціальних медіа та інтернет-видань газет у формуванні та популяризації нових мовних одиниць. Пояснено, як англомовний контент, включаючи меми, хештеги, сленг, впливає на мовну культуру інших країн. Досліджено вплив англійських неологізмів на українську мову на основі українського інтернет-видання «Дзеркало тижня». Розглянуто процеси адаптації англійських неологізмів у мовному середовищі, включаючи їх фонетичні, орфографічні та семантичні трансформації. Основними сферами вживання англійських неологізмів в українській мові виділено такі: мова медіа (газети, журнали); економіка та бізнес; соціально-політичне життя; наука і техніка; повсякденне життя. На основі вибірки інтернет-газети «Дзеркало тижня» за 2025 рік виокремлено та проаналізовано основні тематичні групи використання англійських неологізмів в українській мові: війна; економіка, політика; повсякденне життя; науково-технічна сфера. Виокремлено позитивні та негативні аспекти впливу англійських неологізмів на українську мову. Серед позитивних аспектів визначено збагачення словникового запасу, розвиток мовної динаміки і швидка реакція на інновації. Негативні аспекти представлені через загрозу мовної ідентичності, витіснення питомо українських слів аналогами – неологізмами і запозиченнями, що також ускладнює розуміння новоутворень серед різних поколінь. Акцентовано на важливості збереження національної мовної унікальності і збалансованому закріпленні неологізмів в українській мові, особливо у сфері цифрових медіа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Смерницький, Дем’ян Вікторович. "ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЕРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ". New Ukrainian Law, № 4 (1 жовтня 2021): 112–16. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.4.17.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто правове забезпечення експертної діяльності у сфері технічного регу- лювання. До науково-технічної експертизи у сфері технічного регулювання, яке визначено як правове регулювання відносин у сфері визначення та виконання обов’язкових вимог до характеристик продукції або пов’язаних з ними процесів та методів виробництва, а також перевірки їх додержання шляхом оцінки відповідності та/або державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції чи інших видів державного нагляду (контролю), ми від- несли добровільну та обов’язкову оцінку відповідності, добровільну сертифікацію а також випробування для визначення однієї чи кількох характеристик об’єкта оцінки відповідності згідно з процедурою. Також до науково-технічної експертизи у сфері технічного регулюван- ня варто віднести експертизу нормативно-правових актів (технічних регламентів) та норма- тивних документів (стандартів, кодексів усталеної практики й технічних умов). Суб’єктом, який проводить експертизу (оцінку відповідності), виступає орган з оцінки відповідності, а саме орган (підприємство, установа, організація чи їх структурний підрозділ), що здійснює діяльність з оцінки відповідності, включаючи калібрування, випробування, сертифікацію та інспектування, а також у проведенні експертиз бере участь випробувальна лабораторія. У сфері технічного регулювання до технічних регламентів застосовується правова експерти- за, оскільки вони є нормативно-правовими актами. Стандарти є нормативними документами, а їх експертизу здійснює Національний орган стандартизації. Крім того, до нормативно-пра- вових актів та нормативних документів у сфері технічного регулювання може бути засто- сована в різних випадках: антикорупційна, наукова, науково-технічна, патентна, правова, технічна, технологічна, економічна, екологічна та інші види експертиз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Помаза-Пономаренко, Аліна, та Дмитро Тарадуда. "СВІТОВИЙ ДОСВІД ПРОТИСТОЯННЯ ВПЛИВУ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ НА НАЦІОНАЛЬНУ Й ЕНЕРГЕТИЧНУ БЕЗПЕКУ ТА ЇЇ ОБ’ЄКТИ". Публічне управління: концепції, парадигма, розвиток, удосконалення, № 9 (10 жовтня 2024): 142–50. http://dx.doi.org/10.31470/2786-6246-2024-9-142-150.

Full text
Abstract:
Виявлено, що характеристика складових національної безпеки дає підстави наполягати на важливості реалізації комплексу заходів, спрямованих на підтримку на належному рівні енергетичної та соціальної безпеки, що функціонує в умовах гібридної війни. Ця війна негативно позначається на всіх країнах світу, у т.ч. на Україні. Виявлено, що внаслідок значного розвитку інформаційно-комунікаційних технологій і зростаючої залежності від них з’явилася нова сфера протистояння, одним з супротивників якої є рф, вплив якої згубно позначається на політичних та військових функціях НАТО загалом і України зокрема. З’ясовано, що деструктивний вплив рф на енергетичну сферу України та держав-членів НАТО проявляється не тільки, починаючи з 2022 р., його очевидні наслідки можна знайти ще у 2009 р. під час роботи об’єктів енергетичної інфраструктури Німеччини та інших країн. Крім того, можна знайти опосередкований російський слід впливу на енергетичну безпеку різних країн світу (зокрема, через Іран). Акцентовано, що повсюдність цифрового підключення, здатність заперечувати причетність до нападів та переваги порушення роботи критично важливої енергетичної інфраструктури за допомогою операцій, що залежать від мереж, стали рушійною силою в еволюції гібридної війни рф. Ще більшої складності ситуації в Україні становлять масовані атаки держави-агресора на вітчизняні об’єкти критичної інфраструктури. Це робиться, у тому числі з метою дестабілізації розвитку українського суспільства, збільшення серед нього невдоволення, апатії, агресії, конфліктів тощо. На цій підставі наполягається на подвійній ролі вітчизняних державних органів у протистоянні неоголошеній війні рф. Допомогти в цьому може міжнародна технічна допомога, зокрема НАТО. Аргументовано, що НАТО перебуває в унікальному становищі, яке дозволяє цьому Альянсу посилити роботу держав-членів, покликану усунути фактори вразливості, та узагальнити уроки, що були засвоєні в цій сфері. Установлено, що перед Альянсом стоїть завдання вийти на належний рівень оперативної взаємодії, щоб стримувати потенційно руйнівні гібридні напади рф на енергетичну інфраструктуру й її відновлення після них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Свірко, Світлана, Віта Довгалюк, Віталій Кучменко, Тетяна Тростенюк та Олексій Сидоренко. "ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАЛУЧЕННЯ, ВИКОРИСТАННЯ ТА МОНІТОРИНГУ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ У СФЕРІ ОБОРОНИ". Геополітика України: історія і сучасність, № 1(32) (29 травня 2024): 253–75. http://dx.doi.org/10.24144/2078-1431.2024.1(32).253-275.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано запровадження поняття «міжнародна технічна допомога у сфері оборони», під якою мається на увазі військове майно, роботи та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються партнерами з розвитку на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки обороноздатності України; при цьому формами міжнародної технічної допомоги у сфері оборони виступають: матеріально-технічнні засоби оборонного характеру, фінансові ресурси (у тому числі гранти), нематеріальні ресурси, роботи та послуги, що призначені для потреб оборонної функції країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соколенко, Л. Ф., та Л. В. Чижевська. "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ КЕРУЮЧИХ КОМПАНІЙ СФЕРИ ЖКГ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 60 (3 липня 2020): 100–105. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-60-16.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто напрями удосконалення системи бухгалтерського обліку у керуючих ком-паніях сфери житлово-комунального господарства в умовах цифровізації. Створення інституційного середо-вища для реалізації функцій системи бухгалтерського обліку в цифровому середовищі підприємства необхідне для забезпечення законності операцій у системі бухгалтерського обліку загалом. Виходячи з особливостей діяльності підприємств житлово-комунального господарства, слід виділити два типи цієї бази для цілей бух-галтерського обліку: 1) матеріально-технічну базу, яка належить компанії щодо права власності; 2) ма-теріально-технічна база, яка знаходиться на відповідальному зберіганні. Запропоновано порядок бухгалтер-ського обліку операцій з формування і використання матеріально-технічної бази таких компаній. Описана методика охоплює: визначення підпроцесів та господарських операцій керуючої компанії у сфері житлово-комунального господарства за досліджуваним бізнес-процесом; конкретизацію або удосконалення кореспонде-нції рахунків за операцією з урахуванням норм податкового законодавства; уточнення підходу до вартісного вимірювання об’єктів бухгалтерського обліку. Описано підхід до оцінки забезпечень майбутніх витрат і пла-тежів на ремонт матеріально-технічної бази. Застосування цього підходу для розрахунку майбутніх витрат на планові ремонти дозволяє їх оцінити, виходячи з принципу відповідності доходів і витрат. Авторські розро-бки враховують вимоги національного податкового законодавства та вимог розкриття інформації у фінансо-вій звітності керуючої компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Маковоз, М. В., та О. В. Зайцева. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ТЕХНІЧНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ПІДПРИЄМСТВА". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 78-79 (5 жовтня 2022): 86–96. http://dx.doi.org/10.18664/btie.78-79.282803.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням управління технічним забезпеченням підприємств. Успішна діяльність будь-якого підприємства безпосередньо пов'язана з його ефективним управлінням. Пошук нових оптимальних структур і методів управління технічним забезпеченням підприємства для корінних перетворень в технології, техніці та організації виробництва виходить сьогодні на перший план. Технічне забезпечення є базою функціонування будь-якого підприємства і створює конкурентні переваги в технічній сфері, особливо для промислових галузей. У зв'язку з цим набувають актуальності питання вжиття відповідних організаційних рішень щодо технічного забезпечення підприємств. Аналіз останніх публікацій з питань управління технічним забезпеченням засвідчив, що незважаючи на увагу, що приділяється проблемам технічного забезпечення, багато найважливіших питань управління повністю не вирішені. На думку авторів, організаційні аспекти управління технічним забезпеченням навіть у теоретичному плані, потребують подальшої конкретизації та опрацювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Технічна сфера"

1

Іванчук, Г. М. "Імплементація стандартів ІКАО в правову систему України". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53306.

Full text
Abstract:
У сучасному житті в умовах глобалізації та інтеграційних процесів міжнародні стандарти забезпечення та захисту прав і свобод людини набувають все більшого значення. Сьогодні сприйняття європейських орієнтирів часто визначається процесом європейської інтеграції, що є стратегічним вектором розвитку української держави. Отже, зараз існує необхідність імплементації стандартів ІКАО до національного авіаційного законодавства, оскільки цей Регламент не повинен бути нижчим за вимоги міжнародних стандартів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чайка, Ю. І. "Сучасний англійськомовний технічний дискурс: термінологічний та перекладацький аспекти". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86381.

Full text
Abstract:
Мета: вивчення структурної організації англійської технічної термінології зі сфери теплогазозабезпечення, вентиляції та теплових вторинних енергетичних ресурсів з виявленням специфіки її адекватного відтворення українською мовою. Теоретичне значення: Результати дослідження є конкретним внеском у вирішення лінгвістичних та прикладних проблем, що пов’язані з термінологічним та перекладацьким аспектами студіювання сучасного англійськомовного технічного дискурсу загалом та вузькоспеціалізованої технічної термінології зі сфери теплогазозабезпечення, вентиляції та теплових вторинних енергетичних ресурсів зокрема.<br>Цель: изучение структурной организации английской технической терминологии в сфере теплогазообеспечения, вентиляции и тепловых вторичных энергетических ресурсов с выявлением специфики ее адекватного воспроизводства на украинском языке. Теоретическое значение: результаты исследования являются конкретным вкладом в решение лингвистических и прикладных проблем, связанных с терминологическим и переводческим аспектами изучения современного английскоязычного технического дискурса в целом и узкоспециализированной технической терминологии из сферы теплогазообеспечения, вентиляции и тепловых вторичных энергетических ресурсов.<br>Goal: to study the structural organization of English technical terminology in the field of heat and gas supply, ventilation and thermal secondary energy resources with the identification of the specifics of its adequate reproduction in Ukrainian. Theoretical meaning: the research results are a concrete contribution to the solution of linguistic and applied problems related to the terminological and translation aspects of the study of modern English-language technical discourse in general and specialized technical terminology in the field of heat and gas supply, ventilation and thermal secondary energy resources in particular.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Редько, О. О., та І. О. Шкільнюк. "ТЕХНІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ АВІАПАЛИВОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ". Thesis, ДП «УкрНДНЦ», 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/32944.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цебренко, М. "Поняття «ризику» в технічній сфері". Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5681.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ілюха, О. В. "Технічне регулювання як елемент стандартизації в сфері промислового виробництва". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48142.

Full text
Abstract:
Система стандартизації реалізується на різних рівнях - державному, галузевому, корпоративному і в найзагальнішому вигляді виражена технологією технічного регулювання, яка надбудована над об'єктами стандартизації – виробничими процесами, продукцією, виробничою інфраструктурою. Стандартизація являє собою систему і процес міждисциплінарного технічного регулювання зокрема і в промисловій сфері. Стандартизація формує абстрактні типи об'єктів, властивостей, процесів і створює основу для автоматизації та зростання продуктивності праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тєлєтов, Олександр Сергійович, Александр Сергеевич Телетов, Oleksandr Serhiiovych Tielietov та М. О. Никонець. "Маркетингові дослідження у сфері виробничо-технічної продукції". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64966.

Full text
Abstract:
Промисловість є основним системоутворюючим елементом сфер діяльності держави: економічної, бюджетної, наукової та освітньої, соціальної, податкової, фінансової та інших. Промисловий ринок в Україні має розгалужену соціально-економічну, організаційну, технологічну, територіальну структури та на ньому працюють високоспеціалізовані фахівці з специфічними напрямами діяльності [1]. Саме тому підприємства- виробники прагнуть досконало проводити маркетингові дослідження як, щодо вироблюваних товарів, так і безпосередньо всіх контрагентів відповідного цільового ринку, та дослідити маркетингове мікро- й макросередовище, що для b-to-c товарів (товарів широкого вжитку) не завжди доцільне.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сапожніков, Сергій Вячеславович, Сергей Вячеславович Сапожников, Serhii Viacheslavovych Sapozhnikov та Д. О. Деменко. "Взаємозв'язок технічних та навчальних засобів в сфері енергоощадності". Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6680.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Никонець, М. О. "Розроблення комплексу опитування в сфері виробничо-технічної продукції". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49328.

Full text
Abstract:
Промисловий ринок має специфічний характер, так як на ньому працюють високоспеціалізовані фахівці з вузькими напрямами діяльності. Саме тому промислові підприємства прагнуть досконало дослідити, а отже, провести маркетингові дослідження як, відповідно, промислових товарів, так і безпосередньо всіх контрагентів цього ринку. Успішна діяльність підприємства на ринку потребує значних зусиль, адже необхідно постійно збирати релевантну інформацію, що надає можливість забезпечення впровадження таких задач, як отримання конкурентних переваг; зниження фінансового ризику; дослідження реакції споживачів відносно продукції підприємства; коригування стратегії підприємства; підвищення ефективності впровадження маркетингової діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Віткін, Л. М. "Досвід України у сфері подолання технічних бар'єрів у торгівлі". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9649.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хімічева, Г. І., та Д. В. Пащенко. "Застосування європейських принципів та підходів в сфері стандартизації". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14634.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Технічна сфера"

1

Україна. Законодавство України у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності: Збірник законодавчих актів : станом на 1 лютого 2013 року : офіційне видання. Парламентське видавництво, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Збірник законодавчих і нормативних документів у науково-технічній сфері. УкрІНТЕІ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Збірник законодавчих і нормативних документів у науково-технічній сфері. УкрІНТЕІ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Збірник законодавчих і нормативних документів у науково-технічній сфері. УкрІНТЕІ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вороніна-Пригодій, Дар’я, Валентина Попова, Олександр Радкевич, Олександр Слободяник та Янна Чепуренко. Державно-приватне партнерство у сфері професійної (професійно-технічної) освіти: термінологічний словник. Інститут професійної освіти НАПН України, 2022. https://doi.org/10.32835/978-617-95280-6-4/2022.

Full text
Abstract:
Термінологічний словник містить базові поняття для розвитку державно-приватного партнерства у сфері професійної (професійно-технічної) освіти. Зміст понять структуровано за тематичними розділами в освітньому, економічному, правовому, управлінському та європейському вимірах. Видання адресоване розробникам державної освітньої політики, представникам органів місцевого самоврядування, керівникам навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічним і науково-педагогічним працівникам, науковцям, аспірантам, докторантам, стейкхолдерам, представникам підприємств і громадських організацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Радкевич, Валентина, Світлана Кравець, Валентина Попова, Янна Чепуренко та Володимир Крячко. Механізми державно-приватного партнерства у сфері професійної (професійно-технічної) освіти у повоєнний час:. Інститут професійної освіти НАПН України, 2024. https://doi.org/10.32835/978-617-8167-09-7/2024.

Full text
Abstract:
У методичних рекомендаціях представлено дорожню карту та алгоритм запровадження механізмів державно-приватного партнерства у сфері професійної (професійно-технічної) освіти; обґрунтовано сучасні підходи до організації партнерської взаємодії між суб’єктами, заінтересованими в розробленні нових професійних кваліфікацій для повоєнного відновлення економіки України; розкрито механізми управління закладом професійної (професійно-технічної) освіти в умовах державно-приватного партнерства; описано успішні кейси співпраці бізнесу із закладами професійної (професійно-технічної) освіти. Видання адресовано розробникам державної освітньої політики, представникам органів місцевого самоврядування, керівникам навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної педагогічної освіти, науково-педагогічним і педагогічним працівникам, науковцям, аспірантам, докторантам, стейкхолдерам, представникам підприємств і громадських організацій, слухачам курсів підвищення кваліфікації та всім заінтересованим особам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Радкевич, Валентина, Валентина Попова, Зоя Рябова та ін. Державно-приватне партнерство у сфері професійної (професійно-технічної) освіти для відновлення економіки України: методичний посібник. Інститут професійної освіти НАПН України, 2023. https://doi.org/10.32835/978-617-8167-01-1/2023.

Full text
Abstract:
У посібнику висвітлено умови розвитку державно-приватного партнерства у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, розкрито питання управління нею в умовах реалізації державно-приватного партнерства, проаналізовано практики розвитку цієї форми взаємодії партнерів для відновлення економіки України. Видання адресоване розробникам державної освітньої політики, представникам органів місцевого самоврядування, керівникам навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічним і науково-педагогічним працівникам, науковцям, аспірантам, докторантам, стейкхолдерам, представникам підприємств і громадських організацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Радкевич, Валентина, Попова Валентина, Джурило Аліна та Вороніна-Пригодій Даша. Зарубіжний досвід розвитку публічно-приватного партнерства у сфері професійної освіти і навчання: практичний посібник. Інститут професійної освіти НАПН України, 2023. https://doi.org/10.32835/978-617-8167-02-8/2023.

Full text
Abstract:
У посібнику представлено провідні тенденції розвитку публічно-приватного партнерства у сфері професійної освіти і навчання країн Європейського Союзу; розкрито механізми консолідації професійної освіти, публічного та приватного секторів для підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих фахівців, забезпечення їхнього кар’єрного зростання; висвітлено практичний досвід реалізації публічно-приватного партнерства у сфері професійної освіти і навчання в країнах Південної, Західної, Північної та Східної Європи й можливості його інтеграції у національну систему професійної (професійно-технічної) освіти. Видання адресоване розробникам державної освітньої політики, представникам органів місцевого самоврядування, керівникам навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічним і науково-педагогічним працівникам, науковцям, аспірантам, докторантам, стейкхолдерам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бородієнко, Олександра, Зоя Рябова та Олександр Радкевич. Проєктний менеджмент у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. «Полісся», м. Житомир, Україна., 2021. https://doi.org/10.32835/978-966-655-991-6/2021.

Full text
Abstract:
У посібнику розкрито зміст проєктного менеджменту та сучасні підходи до планування проєктної діяльності закладів професійної (професійно-технічної освіти); представлено технології стратегічного управління та прикладні інструменти проєктного менеджменту у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Для розробників державної політики у сфері професійної освіти, керівників і педагогічних працівників закладів освіти, працівників науково (навчально-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, Державної служби зайнятості України, викладачів і студентів закладів професійної, передвищої та вищої освіти, науковців, аспірантів, докторантів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шимкова, І. Лабораторний практикум з технології конструкційних матеріалів. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/620.22.669.018(075.8)-1-155.

Full text
Abstract:
Подано теоретичні відомості і методичні рекомендації щодо виконання лабораторних робіт з основних методів виробництва конструкційних матеріалів, вивчення структури залізовуглецевих сплавів, діаграм подвійних сплавів, режимів термічної обробки сталі. Також розглядаються технології виробництва деталей машин та устаткування (ливарним способом, обробка тиском, зварюванням, паянням). Лабораторний практикум призначений для здобувачів вищих педагогічних закладів освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) та 015 Професійна освіта (Сфера обслуговування), може бути корисним здобувачам технічних зво, учням ПТНЗ, технічних коледжів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Технічна сфера"

1

Гурін, Олександр, та Володимир Старцев. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО АПАРАТУ ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДОСТАВКИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ В СИСТЕМІ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.05.

Full text
Abstract:
У монографії надані пропозиції щодо удосконалення науково-методичного апарату обґрунтування напрямів підвищення якості доставки матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення яка стає невід'ємною частиною діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України. Зауважено, що для досягнення високої ефективності застосування військових частин потрібно постійно підтримувати озброєння, військову і спеціальну техніку та здійснювати забезпечення життєдіяльності особового складу в умовах ведення бойових дій. Для вирішення цього завдання існує система логістичного забезпечення, де однім з головних складових є доставка матеріально-технічних засобів з метою своєчасного поповнення запасів та підвезення до споживачів. Враховано досвід ведення бойових дій під час виконання завдань у складі сил антитерористичної операції і операції об’єднаних сил на сході України та збройного конфлікту на Близькому Сході. Наведені основні фактори, які впливають на організацію і здійснення доставки матеріально-технічних засобів. Проведено аналіз існуючих способів і підходів до оцінювання ефективності доставки матеріально-технічних засобів та аналіз існуючого науково-методичного апарату визначення доцільних варіантів доставки. Надано алгоритми щодо оцінювання ефективності доставки матеріально - технічних засобів та визначення раціональної транспортної мережі в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Стельмашенко, О. О., О. М. Крапко, and Айсель Нагієва. "СУЧАСНІ ІНСТРУМЕНТИ ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГУ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-12.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні тенденції використання інструментів Інтернет-маркетингу. Розглянуто основні методи та інструменти digital-маркетингу, Інтернет-маркетингу та специфіку їх застосування. Розкрито особливості проведення віртуальних івентів, новітніх технічних засобів, застосунків та майданчиків, що застосовуються для Інтернет-маркетингу та всіх його засобів. Розглянуто теоретико-методологічні основи поняття «колективна маркетингова компетентність». Визначено та проаналізовано основні тренди, що домінують у сфері цифрового середовища у світі. Підсумовано, що світові тенденції якісного розвитку маркетингу у цифровому середовищі характерні і для України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.), 2-ге вид. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мина, Жанна. "СВІТОВИЙ ДОСВІД В СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТА ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ, ВИЗНАЧЕННЯ ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТЕХНІЧНИХ КОМІТЕТІВ СТАНДАРТИЗАЦІЇ." In MODERN FOUNDATIONS OF ECONOMICS, MANAGEMENT AND TOURISM. International Science Group, 2022. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2022.mono.econ.3.14.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мина, Жанна. "СВІТОВИЙ ДОСВІД В СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТА ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ, ВИЗНАЧЕННЯ ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТЕХНІЧНИХ КОМІТЕТІВ СТАНДАРТИЗАЦІЇ." In MODERN FOUNDATIONS OF ECONOMICS, MANAGEMENT AND TOURISM. International Science Group, 2022. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2022.mono.econ.4.14.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Liashenko, Viacheslav, and Iryna Petrova. "Режим міжнародно-публічно-приватного партнерства для активізації взаємодії України та Польщіу науково-технічній та інноваційній сферах." In Współczesne trendy bezpieczeństwa biznesu. Problemy i wyzwania gospodarek wschodnich. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2022. http://dx.doi.org/10.18778/8142-855-2.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рябокінь, Сергій, and Олена Монастирська. "ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ НА ЗАСАДАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПАРТНЕРСТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ." In TRANSFORMATION OF EDUCATIONAL SYSTEMS IN WARTIME CONDITIONS: PROSPECTS FOR REFORMATION. OKTAN PRINT, 2024. https://doi.org/10.46489/toesiwc-24-42-7.

Full text
Abstract:
Партнерство як актуальна проблема ХХІ століття заполонила освітній процес. В умовах воєнного стану потреба у партнерстві набула нових викликів, зокрема у контексті надання підтримки, допомоги в психологічній, економічній, мотиваційній, технічній, культурній, науковій та інших сферах. Мета статті полягає у розкритті аспектів реалізації партнерства в системі професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану. З’ясовано, що партнерство, зокрема педагогіка партнерства, передбачає перехід від вимог, обов’язків, наказів до взаємовідносин на чітких принципах формування доброзичливих стосунків у колективі та командної роботи. На основі аналізу науково-педагогічних джерел автор виокремлює основні принципи освітнього партнерства у процесі професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану. Це толерантність у взаємодії, соціокультурної та національної єдності, довгостроковість та стійкість, добровільність та рівність у прийнятті рішень, відповідальність, самореалізація та самовдосконалення як самоціль співпраці. Автор пропонує зупинитися на двох аспектах реалізації партнерства у системі професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану: внутрішній (між здобувачами вищої освіти, між викладачами із майбутніми фахівцями, між відділеннями у закладі освіти, між здобувачами й відділеннями у закладі вищої освіти); зовнішній (між закладом вищої освіти, стейкхолдерами та іншими установами). Зазначено, що такий розподіл аспектів обумовлюється характером, цілеспрямованістю та складністю партнерської взаємодії. Внутрішні аспекти партнерства передбачають безпосередню співпрацю всередині закладу вищої освіти, між усіма задіяними учасниками освітнього процесу, а зовнішній аспект дозволяє створити мережеву систему партнерства та мобільності здобувачів вищої освіти. Перспективність дослідження полягає у вивченні питання залученості стейкхолдерів в систему професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Технічна сфера"

1

Татарченко, Галина. "Матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції “Розвиток будівництва та житлово-комунального господарства в сучасних умовах”". У Розвиток будівництва та житлово-комунального господарства в сучасних умовах. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. http://dx.doi.org/10.33216/conferencematerialssnu(docah)-2023-272.

Full text
Abstract:
У збірнику представлені матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Розвиток будівництва та житлово-комунального господарства в сучасних умовах», яка відбулась – 02 листопада 2023 р. в м. Київ. Наведені актуальні дослідження за напрямами: відновлення та відбудова зруйнованих міст, інформаційне моделювання в будівництві, містобудування та територіальне планування, промислове та цивільне будівництво, ресурсозберігаючі технології в будівництві, транспорт і логістика проблеми та рішення. Матеріали збірника призначені для науково-технічних працівників в галузі промислового та цивільного будівництва, міського будівництва та господарства, підприємств житлово- комунального господарства, наукових організацій, викладачів та науковців вищих навчальних закладів, аспірантів і студентів з метою формування перспективних науково-технічних і технологічних розробок і інноваційних проектів у сфері будівництва та житлово-комунального господарства, підвищення рівня наукового інформаційного обміну та підготовки наукових кадрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"Український дослідницький простір в умовах війни: адаптація й перезавантаження технічних і юридичних наук". У Ukrainian research area in the conditions of military intervention: adaptability and update of the technical and legal sciences. Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, 2022. http://dx.doi.org/10.32620/cialesy.22.

Full text
Abstract:
Збірник містить матеріали, у яких висвітлено актуальні проблеми проведення наукових досліджень у сфері технічних і юридичних наук в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, роль та значення міжнародних освітніх проєктів для національної науки, вплив російського вторгнення на територію України на стан безпеки України та країн Балтії та ін. Видання розраховане на науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів юридичних закладів вищої освіти, а також юристів-практиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Татарченко, Галина. "Розвиток будівництва та житлово-комунального господарства в сучасних умовах". У Розвиток будівництва та житлово-комунального господарства в сучасних умовах. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2024. https://doi.org/10.33216/conferencematerialssnu-2024-288.

Full text
Abstract:
У збірнику представлені матеріали VII Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Розвиток будівництва та житлово-комунального господарства в сучасних умовах», яка відбулась – 31 жовтня 2024 р. в м. Київ. Наведені актуальні дослідження за напрямами: відновлення та відбудова зруйнованих міст, інформаційне моделювання в будівництві, містобудування та територіальне планування, промислове та цивільне будівництво, ресурсозберігаючі технології в будівництві, транспорт і логістика проблеми та рішення. Матеріали збірника призначені для науково-технічних працівників в галузі промислового та цивільного будівництва, міського будівництва та господарства, підприємств житлово-комунального господарства, наукових організацій, викладачів та науковців вищих навчальних закладів, аспірантів і студентів з метою формування перспективних науково-технічних і технологічних розробок і інноваційних проектів у сфері будівництва та житлово- комунального господарства, підвищення рівня наукового інформаційного обміну та підготовки наукових кадрів. Матеріали в збірнику друкуються мовою оригіналу в редакції авторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Зозуля, Ірина Євгеніївна. "Розвиток іншомовної дискурсивної компетенції іноземних студентів". У ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-37-39.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему формування іншомовної дискурсивної компетенції студентів вищої школи в процесі навчання українській мові як іноземній. Обґрунтовано важливість розвитку різноманітних підходів щодо проблеми іншомовної підготовки майбутніх фахівців технічної сфери в умовах освітнього середовища університету. Зазначено, що навчання іноземній мові повинно відбуватися в межах особистісноорієнтованого, комунікативно спрямованого і професійно-діяльнісного підходів у системі мовної професійно-орієнтованої підготовки студентів за умови впровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання українській мові як іноземній. Доведено, що ефективність навчання монологічному мовленню як типу дискурсу залежить в першу чергу від рівня сформованості дискурсивної компетентності студентів. Ключові слова: дискурсивна компетенція, українська мова як іноземна, іноземний студент, міжкультурна компетентність, метод навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Голоднова, Тетяна Станіславівна. "ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ГАРМОНІЗАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО МІЖНАРОДНУ ТЕХНІЧНУ ДОПОМОГУ В СЕКТОРІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ З МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ У СФЕРІ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ". У ГАРМОНІЗАЦІЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ З ПРАВОМ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-315-9-29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Технічна сфера"

1

Теплицький, Ілля Олександрович, Сергій Олексійович Семеріков, Світлана Вікторівна Шокалюк та Олена Петрівна Ліннік. Новий технічний засіб навчання – електронна книга. Рідна школа, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/885.

Full text
Abstract:
Однією з головних проблем, що виникають при підготовці спеціалістів в сфері інформаційних технологій, є швидке застарівання навчальної літератури (інколи навіть на момент видання), що, поряд з її високою вартістю, унеможливлює забезпечення студентів необхідною літературою традиційними способами (бібліотека).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кулінка, Ю. С. Теорія і методика професійного навчання. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4339.

Full text
Abstract:
Методичні рекомендації до виконання курсової роботи з теорії і методики професійного навчання для здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем зі спеціальності 015 Професійна освіта (Сфера обслуговування, Технологія виробів легкої промисловості, Транспорт) призначено для надання методичної допомоги здобувачам під час виконання ними курсової роботи. Визначені мета та завдання дослідження спрямовані на розв’язання актуальних завдань теорії і методики професійного навчання та підготовку здобувачів до викладання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Федіна, О. Векторне моделювання гендерних фразеологічно-маркованих найменувань з концептом "людина". Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5683.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню фразеологічних одиниць, які називають людину (жінку або чоловіка) із позиції векторного моделювання гендерно маркованих найменувань. Концептуальна картина світу не є стійкою й піддається постійним змінам, які пов’язані з впливом інших культур на мову, із технічним прогресом та посиленою фемінізацією. З появою нових предметів побуту, відкриттям нових живих організмів, космічних тіл тощо з’являються й нові найменування людини. Основою фразеологічного моделювання є когнітивні операції, націлені на взаємодію вихідного домену, який представляє таку сферу, з якої відбувається запозичення когнітивних ознак, і цільового домену – абстракції, що ідентифікується із залученням фразеологізмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кремень, Василь Григорович, Володимир Іларіонович Луговий, Олег Михайлович Топузов та ін. Звіт про діяльність Національної академії педагогічних наук України у 2023 р. НАПН України; Педагогічна думка, 2024. http://dx.doi.org/10.37472/zvit2023.

Full text
Abstract:
Наукова, науково-технічна (експериментальна), науково-організаційна, експертна та освітня діяльність Національної академії педагогічних наук України у 2023 р. здійснювалася в умовах другого року повномасштабної війни, розв’язаної рф та спрямовувалась на системний науковий, методичний супровід освіти, реалізацію пріоритетів державної освітньо-наукової політики, підвищення наукового потенціалу в галузі освіти, педагогіки і психології, посилення його впливу на модернізацію усіх ланок національної освіти з метою наближення перемоги у війні, реалізації повоєнного відновлення країни, її європейської інтеграції. Вчені НАПН України продовжили активну діяльність, зорієнтовану на системний науково-методичний супровід освіти, психологічну підтримку дітей і дорослих у тяжкий для країни час, реалізацію пріоритетів державної освітньо-наукової політики, розв’язання актуальних проблем модернізації освітньої та наукової сфер, інноваційність й обґрунтованість, соціальну і економічну значущість отриманих результатів, їх широке практичне впровадження і використання, реагування на кризові виклики для українського суспільства в цілому та освіти зокрема. Представлено результати роботи академії, її наукових установ і університету, колективів вчених, дійсних членів і членів-кореспондентів. Охарактеризовано виконання статутних завдань НАПН України і стратегії її розвитку, роботу загальних зборів, методологічних семінарів і Президії НАПН України та розкрито кадровий потенціал установ. Наведено найвагоміші наукові здобутки вчених академії за результатами виконання фундаментальних і прикладних досліджень із зазначенням соціального ефекту впровадження. Всебічно висвітлено експериментальну, видавничу, науково-організаційну, науково-експертну, освітню, міжнародну, науково-інформаційну діяльність, співпрацю з органами державної влади і науковими організаціями, представлення наукових періодичних видань та публікацій вчених у світовій системі наукових комунікацій, проведення науково-практичних масових заходів, а також фінансове забезпечення. Для освітян, науковців, управлінців, усіх, хто забезпечує функціонування і розвиток освіти, її науковий, методичний, експертний і консультативний супровід, здійснює наукові дослідження та експериментальні розробки і галузі освіти, педагогіки і психології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!