Academic literature on the topic 'Управління заборгованістю'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Управління заборгованістю.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Управління заборгованістю"

1

Савченко, А. М., Д. С. Горелик, В. Ю. Гаврилюк та О. В. Вербіцький. "ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Український економічний часопис, № 8 (28 лютого 2025): 123–27. https://doi.org/10.32782/2786-8273/2025-8-21.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто значення управління дебіторською заборгованістю для фінансової стабільності підприємства. Розглянуто, як дебіторська заборгованість може бути джерелом доходів або стати причиною фінансових труднощів через уповільнене надходження коштів. Визначено, що ефективне управління дебіторською заборгованістю є критично важливим для підтримання ліквідності та платоспроможності підприємства, а також для оптимізації фінансових результатів. Окремо виділено вплив дебіторської заборгованості на ліквідність, оборотність активів та прибутковість. Встановлено, що надмірна заборгованість або її невчасне погашення можуть значно знизити фінансову стійкість компанії. Аргументовано важливість стратегічного управління дебіторською заборгованістю, що включає контроль за умовами кредитування, своєчасне погашення боргів і мінімізацію ризиків неплатежів для забезпечення стабільності та розвитку підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бродська І.І., Зеленко С.В. "ОПТИМІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ". Економічні науки. Облік і фінанси 1, № 15 (57) (2019): 6–15. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2707-8701-2018-15/57-1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розкриттю питань оптимізації управління дебіторською заборгованістю в кредитних спілках. Автором обґрунтовано класифікацію розрахунків з різними дебіторами з уточненням аналітичної інформації щодо дебіторів та оцінки заборгованості на звітну дату.
 Доведено важливість формування резерву сумнівних боргів щодо іншої дебіторської заборгованості. Узагальнено основні засади формування резерву забезпечення покриття втрат від неповернутих позичок щодо дебіторської заборгованості за наданими кредитами, включаючи заборгованість за несплаченими нарахованими відсотками по кредитам. В статті уточнено ознаки простроченого кредиту.
 Автором подано низку контрольних процедур задля оптимізації управління дебіторською заборгованістю небанківською фінансовою установою, зокрема: контроль за своєчасністю та повнотою платежів за різними видами дебіторської заборгованості на звітну дату (звірка планових та фактичних платежів); контроль за термінами прострочення; контроль за формуванням резервів щодо всіх видів дебіторської заборгованості.
 Ключові слова: дебіторська заборгованість, дебітори, резерв сумнівних боргів, резерв забезпечення втрат від неповернутих позичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шигун, Марія, та Григорій Мухомор. "НОВИЙ ПІДХІД ДО АНАЛІЗУ ОБОРОТНОСТІ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ". Сталий розвиток економіки, № 2 (53) (29 квітня 2025): 310–17. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-53-42.

Full text
Abstract:
Аналіз якості управління дебіторською заборгованістю є важливим завданням для фахівців з обліку та управління підприємством. Один із основних показників, який використовується для цього – оборотність дебіторської заборгованості. Проте, звичний розрахунок оборотності не враховує можливих відхилень залишку дебіторської заборгованості на звітну дату. Це може призводити до викривлення аналітичної інформації, оскільки дебіторська заборгованість змінюється протягом року, а її балансове значення не завжди є середнім. Тому, для вирішення цієї проблеми у статті запропоновано альтернативний метод розрахунку оборотності, на основі повного доступу до облікової інформації, що врахує зміни сум та періоду повернення дебіторської заборгованості. Цей показник здатний більш точно характеризує ефективність управління дебіторською заборгованістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Yeliseyeva, Oksana, та Vasiliy Belozertsev. "Управління дебіторською заборгованістю та фактори впливу на її якість". European Journal of Management Issues 29, № 1 (2021): 3–11. http://dx.doi.org/10.15421/192101.

Full text
Abstract:
Мета роботи – науково обґрунтувати фактори впливу на якість управління дебіторською заборгованістю.
 Дизайн/Метод/Підхід дослідження. Застосовано системний підхід та методи синтезу, семантичного аналізу, історичного аналізу, аналогій, узагальнення, пояснення, класифікації та графічній.
 Результати дослідження. Управління боргами покупців, які для підприємства продавця є дебіторською заборгованістю, – це один зі складників сучасних відносин між підприємствами. Обмеженість ресурсів вимушує управлінців добирати інструменти і джерела фінансування продажу з відстроченням платежу, а також аналізувати фактори, які впливають на якісні характеристики управління таким відстроченням. Наведено та проаналізовано підсистему управління дебіторською заборгованістю, у якій виділено значущі для ефективного управління в системі менеджменту підприємств фактори (елементи), що зазвичай аналізують та корегують під час управління рівнем дебіторської заборгованості. Доведено, що ця підсистема потребує уточнення з урахуванням факторів макросередовища. Наголошено, що фактори впливу доречно виокремити для підприємств оптової торгівлі, оскільки у ланцюгу оптових продажів порівняно з роздрібною торгівлею націнка вартості товару зменшена та необхідно фінансово забезпечити реалізацію товарів із відстроченням платежу. Управління дебіторською заборгованістю вважається якісним та ефективним, коли внаслідок такого управління підприємства стають фінансово стійкими. Удосконалено систему факторів, де головна роль належить економічним факторам, запропоновано підхід до їх кількісної оцінки.
 Теоретичне значення дослідження. Запропоновано теоретичну дворівневу математичну модель кількісної оцінки факторів впливу на якість управління дебіторською заборгованістю підприємств.
 Практичне значення дослідження. Результати дослідження можуть бути використані в управлінні дебіторською заборгованістю підприємств, формуванні інструментів оцінювання якості дебіторської заборгованості та виділенні основних факторів впливу на якість дебіторської заборгованості.
 Оригінальність / цінність / наукова новизна дослідження. Узагальнено, структуровано та досліджено зміст окремих факторів впливу на якість управління дебіторською заборгованістю.
 Перспективи подальших досліджень – розробка комплексного прикладного механізму управління дебіторською заборгованістю з урахуванням факторів впливу на її якість та галузевих особливостей підприємств.
 Тип статті – теоретичний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Склярук, І. П., та Н. С. Гузей. "УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ТА УПРАВЛІННЯ КРЕДИТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОСТІ". Підприємництво і торгівля, № 33 (26 серпня 2022): 71–79. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2022-33-11.

Full text
Abstract:
Наведено підходи та методи управління кредиторською заборгованістю суб’єктів господарювання в умовах нестабільності та невизначеності. Проведено аналіз стану та структури поточної кредиторської заборгованості підприємств в Україні. Визначено основні етапи обліку та подано напрями і способи оптимізації облікових процесів. Виокремлено комплексний підхід до вирішення проблем із фінансово-розрахунковою дисципліною, систематичним простроченням оплати рахунків постачальників та підрядників. Розкрито складові елементи та інструменти організаційно-методичного забезпечення процесів обліку, формування фінансової та управлінської звітності, а також управління кредиторською заборгованістю. Наведено загальну структуру кредиторської заборгованості підприємства, з виокремленням трьох основних ознак: за терміновістю оплати, за важливістю оплати та за умов загальної оплати. Для відображення інформації в розрізі видів кредиторської заборгованості рекомендовано використання рахунків третього порядку. Визначено, що аналітично-контрольна складова займає провідну позицію в механізмах управління кредиторською заборгованістю підприємства та сприяє вчасному її погашенню в умовах кризи. З метою ефективного контролю своєчасного погашення зобов’язань та управління кредиторською заборгованістю запропоновано шаблон документу-таблиці для систематизації даних про заборгованість в розрізі договорів, термінів її погашення. Виокремлено методичний інструментарій аналізу зобов’язань. Запропоновано шляхи удосконалення процесу обліку кредиторської заборгованості, що сприятиме своєчасному, достовірному та в повному обсязі відображенню даних, формуванню та наданню інформації представникам системи управління для прийняття рішень. Зазначено переваги обміну документів в електронному вигляді в умовах діджиталізації бізнес-процесів, зокрема, процесу узгодження, підтвердження замовлень, їх логістики, електронне отримання рахунків (інвойсів) та підтвердження їх оплати. Описано моделі вибору постачальників та напрями оптимізації обробки даних про кредитора, які націлені на створення образу надійного та відповідального бізнес-партнера, а також налагодженні усіх процесів управління кредиторською заборгованістю на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Vasechko, Lyudmila. "НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 8 (2021): 4–19. http://dx.doi.org/10.32750/2021-0201.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблем ділової активності, як комплексної характеристики ефективності функціонування підприємств, дослідженню питань управління дебіторської та кредиторської заборгованістю підприємств та окресленню основних напрямків вдосконалення ефективності ділової активності підприємства. Більш детально у статті представлено схему управління дебіторською заборгованістю, що складається з таких взаємозв’язаних етапів як вибір кредитної політики підприємства, аналіз та оцінка поточного стану дебіторської заборгованості, формування системи кредитних умов, визначення можливої суми оборотного капіталу, спрямованого в дебіторську заборгованість за кредитом, комплексний підхід до оцінки покупців, розроблення заходів з управління дебіторською заборгованістю, використання сучасних форм рефінансування дебіторською заборгованістю, моніторинг та контроль дебіторської заборгованості, оцінювання ефективності управління дебіторської заборгованості, організація інформаційного забезпечення обліку дебіторської заборгованості. Репрезентовано у вигляді схеми алгоритм дій, котрий спрямований на посилення роботи зі стягнення дебіторської заборгованості. З метою виправлення наявних деформацій у відносинах взаємних платежів між підприємством та іншими суб’єктами господарювання запропоновано запроваджувати у процес управління дебіторською заборгованістю низку відповідних заходів: заходи, що гарантують підприємству розрахунок за товари та послуги суб’єктами ринку фінансових послуг; заходи, спрямовані на забезпечення виконання зобов’язання покупцем; заходи, спрямовані на самостійне повернення дебіторської заборгованості підприємством. Визначено основні принципи управління кредиторською заборгованістю підприємства, серед яких правильність вибору форми заборгованості для мінімізації відсоткових виплат на покупку матеріальних цінностей; встановлення найбільш зручної форми банківського чи комерційного кредиту та його строку; недопущення утворення простроченої заборгованості. Розкрито, що вагомим елементом управління кредиторською заборгованістю є правильний та своєчасний її аналіз, тому керівництво підприємства повинне мати оперативну та об’єктивну інформацію щодо стану кредиторської заборгованості, яка формується в системі бухгалтерського обліку; що основними джерелами формування такої інформації є: баланс підприємства, звіт про фінансові результати, примітки до річної фінансової звітності, первинні документи, журнали, в яких відображається рух відповідних платежів, а також розрахункові відомості про нарахування заробітної плати. Рекомендовано проводити аудит кредиторської заборгованості, результати якого дадуть можливість визначити всі відхилення в структурі заборгованості, розробити заходи щодо її регулювання, адже вона негативно впливає на діяльність підприємства. Запропоновані у статті основні напрямки вдосконалення ефективності ділової активності підприємства є перспективними і характеризуються практичною спрямованістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zhukova, Julia, та Marina Volyk. "СТВОРЕННЯ РЕЗЕРВУ ПО СУМНІВНИХ БОРГАХ ЯК ЕЛЕМЕНТ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНІСТЮ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, № 1 (25 жовтня 2018): 51–57. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0106.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлені теоретичні та методичні аспекти управління дебіторською заборгованістю організації на основі створення резерву по сумнівних боргах. Розглянуто методи розрахункової суми резерву сумнівних боргів. Охарактеризовані відмінності між бухгалтерським і податковим обліком резервів за сумнівною заборгованістю.
 Нестабільність та недостатня визначеність розвитку економіки України, міжнародна фінансова криза збільшують проблеми, що склалися у системі відносин між суб’єктами господарювання щодо комерційного кредитування. Незважаючи на деяке подолання кризи неплатежів, розміри дебіторської та кредиторської заборгованостей підприємств залишаються значними та набагато перевищують їх розміри в країнах з цивілізованими ринковими відносинами.
 Дебіторська заборгованість є невід'ємним елементом збутової діяльності будь-якого підприємства. Занадто висока частка дебіторської заборгованості в загальній структурі активів знижує ліквідність і фінансову стійкість підприємства і підвищує ризик фінансових втрат компанії. Розумне ж використання комерційного кредиту сприяє зростанню продажів, збільшення частки ринку і, як наслідок, позитивно впливає на фінансові результати компанії.
 Виявлено що сучасна система управління дебіторською заборгованістю повинна включати всю сукупність методів аналізу, контролю і оцінки дебіторської заборгованості. Разом з тим, управління дебіторською заборгованістю - це робота з джерелами виникнення простроченої заборгованості та постійна робота з контрагентами, що включає не тільки формування кредитної політики підприємства та організацію договірної роботи, а й управління борговими зобов'язаннями.
 Доведено що деякі об'єкти обліку безпосередньо не впливають на фінансовий стан підприємства, його виробничі або торгові результати, не змінюють кількості грошей в касі чи на рахунку. Однак вони мають своє відображення в бухгалтерському обліку підприємства. Одним з таких об'єктів обліку є резерв сумнівних боргів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Білик, М. Д. "Управління дебіторською заборгованістю підприємств". Фінанси України, № 12 (2003): 24–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білик, М. Д. "Управління дебіторською заборгованістю підприємств". Фінанси України, № 12 (2003): 24–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гринюк, І. М. "Модель управління дебіторською заборгованістю". Економіка України, № 2 (663) (2017): 37–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Управління заборгованістю"

1

Соломаха, А. О. "Управління дебіторською заборгованістю підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75912.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено економічну сутність поняття «дебіторська заборгованість»; розглянуто теоретичні основи системи управління ДЗ; узагальнено методичні підходи до оцінки дебіторської заборгованості; здійснено аналіз фінансово-економічного стану АТ «Сумський завод «Насосенергомаш»; оцінено структурні зміни в дебіторській заборгованості досліджуваного підприємства на основі аналізу стану, динаміки та ефективності її управління; удосконалено систему управління ДЗ на основі використання моделі оптимізації розміру та оборотності дебіторської заборгованості.<br>The paper deals with the economic essence of the concept of "receivable"; theoretical bases of the receivables management system are considered; methodological approaches to the estimation of accounts receivable are generalized; the financial and economic state of JSC “Sumy Plant“ Nasosenergomash ”was analyzed; structural changes in the receivables of the studied enterprise are estimated on the basis of the analysis of the condition, dynamics and effectiveness of its management; іmproved of the receivables management system based on the use of the model of optimization of size and turnover of receivables.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коротенко, В. О. "Управління дебіторською заборгованістю підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71129.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено поняття розвиток теоретичних і практичних основ управління дебіторською заборгованостю, з’ясування сучасного стану дебіторської заборгованості в ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод» та розробка шляхів оптимізації управління дебіторською заборгованістю. Сформовано систему оцінки оптимального стану дебіторської заборгованості та її ефективного керування. Надано характеристику загальної діяльності ПАТ «ПТМЗ», проаналізовано стан дебіторської та кредиторської заборгованостей та проведена оцінка ефективності їх управління. Запропоновано шляхи оптимізації кредиторської та дебіторської заборгованості через розрахунок основних показників дебіторської заборгованості.<br>The paper examines the concept of the development of theoretical and practical bases for managing receivables, the clarification of the current status of accounts receivable at PJSC "Poltava turbomechanical plant" and the development of ways to optimize the management of accounts receivable. The system of estimating the optimum state of receivables and its effective management is formed. The characteristic of general activity is given PTMM, analyzes the status of accounts receivable and accounts payable and evaluates the effectiveness of their management. The ways of optimization of payables and receivables through the calculation of basic indicators of receivables are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Руденко, Т. В. "Управління дебіторською заборгованістю підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75958.

Full text
Abstract:
В роботі досліджуються теоретичні та практичні питання управління дебіторською заборгованістю підприємства та розроблені основні напрями його удосконалення.<br>В работе исследуются теоретические и практические вопросы управления дебиторской задолженностью предприятия и разработаны основные направления его совершенствования.<br>The theoretical and practical issues of receivables management are investigated in the article. The basic directions of improvement of management of accounts receivable of the enterprise are developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поливана, Ю. М. "Удосконалення методичних підходів до управління дебіторською заборгованістю". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70103.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто сутність дебіторської заборгованості та фактори, що впливають на її розмір. Досліджено засоби управління дебіторською заборгованістю, запропоновано напрямки вдосконалення та перспективні засоби управління дебіторською заборгованістю. Окрема увага приділена механізму здійснення факторингових операцій в процесі управління дебіторською заборгованістю, їх види. Досліджено особливості складаня договору факторингу та особливості організації взаємовідносин між підприємством та банком в організації факторингу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Левченко, Людмила Василівна. "Основи управління простроченою заборгованістю банку". Thesis, Дніпропетровськ: ДНУ, 2010. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/2708.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рубанов, Павло Миколайович, Павел Николаевич Рубанов, Pavlo Mykolaiovych Rubanov та А. О. Олійниченко. "Управління дебіторською заборгованістю на підприємстві". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15598.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Носирєв, Олександр Олександрович, та В. О. Половинко. "Управління дебіторською заборгованістю підприємств промисловості". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40432.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зиміна, Ю. В., та Леонід Володимирович Кузьменко. "Сучасні методи управління дебіторською заборгованістю". Thesis, НТУ "ХПІ", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18614.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Саюн, А. О. "Факторинг як інструмент управління дебіторською заборгованістю". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10095.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лов’ян, Софія. "Управління дебіторською заборгованістю: обліково-аналітичний аспект". Thesis, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, 2019. http://esnuir.eenu.edu.ua/handle/123456789/16971.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Управління заборгованістю"

1

Грущенко, Олена, та Ігор Мороз. "ЗАВДАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ". У THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH. European Scientific Platform, 2025. https://doi.org/10.36074/logos-24.01.2025.009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковальова, О. М. "ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ КРЕДИТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ У РОЗРІЗІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА МІКРОРІВНІ". У Economic security: state, cluster, enterprise. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-187-9-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!