Academic literature on the topic 'Фондові біржі'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фондові біржі.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фондові біржі"

1

Олексин, І. І., та Ю. О. Бас. "ДО ПИТАННЯ ПРОБЛЕМ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ В УКРАЇНІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 62 (4 січня 2021): 101–7. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-62-14.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретичні та прикладні підходи до удосконалення організаційних, фінансово-економічних, маркетингових, управлінських, технологічних аспектів біржової діяльності. На основі аналізу сучасного змісту біржової діяльності виявлено та розкрито суть основних ознак біржі. Зазначено, що біржові інститути мають системоутворююче значення для становлення та розвитку національних і світових ринків. У статті констатовано, що в організаційній структурі домінують фондові, товарні та валютні біржі, а також допоміжні об’єкти інфраструктурного призначення. Доведено, що міжнародна конкуренція, глобалізація товарних і фондових ринків зумовлюють активну консолідацію бірж. Виокремлено пріоритетні напрями біржової консолідації та структурних змін у біржовій торгівлі. Виявлено процес перетворення ор-ганізаційно-правового статусу бірж із некомерційних у комерційні. Уточнено функції бірж крізь призму їх ролі в економічних системах – оптових товарних і фондових ринків та на рівні одиничної біржі. Досліджено особ-ливості ф’ючерсної торгівлі та запропоновано ряд заходів її активізації. Обґрунтовано необхідність біржової універсалізації торгівлі фінансовими та товарними інструментами на основі розширення спектра інстру-ментів, які охоплює сучасна біржова діяльність. Сформульовано висновки стосовно забезпечення подальшого розвитку біржової торгівлі в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Урбан О.А., Дзямулич М.І. та Чиж Н.М. "ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ". Економічний форум 2, № 2 (2021): 13–18. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-2.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах розвиток фінансових ринків є важливою складовою підвищення ефективності функціонування бізнесу, покращення інвестиційного клімату та зміцнення економіки загалом. Сучасна економіка не може функціонувати ефективно без розвиненого та стабільно працюючого фондового ринку, оскільки, за його допомогою відбувається перерозподіл вільних фінансових активів для найкращого задоволення потреб національної економіки в інвестиціях.
 Сьогодні в Україні велика увага приділяється розвитку малого і середнього бізнесу, а це в свою чергу потребує додаткових фінансових ресурсів. Функціонування повноцінного фондового ринку сприяє залученню в країну дешевих довгих ресурсів, а також забезпечує створення надійної системи фінансування економічного розвитку, що в свою чергу призведе до утворення сприятливих умов для ведення бізнесу.
 В статті автори проводять дослідження перспектив виходу українських компаній на фондові біржі ЄС, оскільки досить гострою є питання загального рейтингу країни і військової ситуації на Сході україни. Адже при рівних умовах української і польської компаній, акції польської компанії будуть коштувати дорожче, оскільки інвестор надає перевагу абсолютній надійності, тому очікувати на активність на фондовому ринку ЄС досить складно.
 На сучасному етапі розвитку фондового ринку України існують такі проблемні питання, що пов’язані з розкриттям інформації, оскільки вітчизняні положення фінансової звітності розроблені на основі міжнародних стандартів, не завжди відповідають цим стандартам.
 В економічній літературі відбуається гостра полеміка щодо шляхів розвитку фондового ринку України, оскільки існує два можливі шляхи її розвязання. Перший шлях полягає в тому, що потрібно розвивати фондовий ринок «з нуля», як це, в свою чергу зробила Польща. Другий шлях передбачає імплементацію європейських стандартів завдяки поетапному впровадженню норм на фондовому ринку.
 Україна має достатній економічний потенціал, щоб побудувати ефективно функціонуючий фондовий ринок. Існує два шляхи, якими може слідувати Україна: почати все «з нуля», що є досить проблематично, чи рухатись до євростандартів поступово. На сучасному етапі розвитку фондового ринку України найважливішим завданням є збільшення притоку інвестицій за рахунок інтеграції ринку в світові фінансові ринки. Також не менш важливими є питання збільшення капіталізації лістингових компаній, обсягів торгів на фондовому ринку та зростання показника захисту прав інвесторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кулик, О. І. "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ВІРТУАЛЬНИХ АКТИВІВ". Актуальні проблеми держави і права, № 92 (24 січня 2022): 52–58. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i92.3260.

Full text
Abstract:
Кулик О. І. Правове регулювання ринку віртуальних активів: досвід Швейцарської Конфедерації. – Стаття. У науковому дослідженні аналізувався досвід Швейцарської Конфедерації щодо правового регулювання ринку віртуальних активів. Підкреслено, що запровадженню ефективного правового регулювання ринку віртуальних активів у Швейцарія завдячує, насамперед, Швейцарській службі за наглядом за фінансовими ринками (Swiss Financial Market Supervisory Authority, FINMA), яка відреагувала на стрімкий розвиток ринку в умовах правового вакууму та представила Керівні принципи щодо запитів відносно законодавчої основи проведення первинного розміщення монет із роз’ясненнями щодо порядку застосування чинного законодавства Швейцарської Конфедерації до обігу віртуальних активів. На підставі проведеного дослідження зроблено висновок, що законодавчу основу функціонування ринку віртуальних активів у Швейцарії складають норми різних Федеральних законів Швейцарії, як-то: «Про банківську діяльність» (Banking Act), «Про інфраструктуру фінансового ринку» (FMIA), «Про фондові біржі і торгівлю цінними паперами» (SESTA), «Про боротьбу з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму» (AMLA) та деяких інших нормативно-правових актів, і які застосовуються до обігу віртуального активу залежно від виду останнього. Віртуальні активи у Швейцарській Конфедерації класифіковано на: платіжні токени, токени активів, службові токени, стейблкоїни та гібридні токени. При цьому в українському проєкті Закону «Про віртуальні активи» передбачено положення про те, що віртуальні активи не є засобом платежу на території України. З огляду на проаналізований досвід Швейцарської Конфедерації, норми чинного українського законодавства та положення Директиви (ЄС) 2018/843 закріплення таких положень видається передчасним.Перспективним напрямом подальших досліджень може бути конкретизація порядку прийняття віртуальних активів як засобу платежу на території України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лиходій, В. Г. "Система операцій фондової біржі". Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 36 (1996): 109–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Червякова, С. В. "Механізм розміщення акцій на вітчизняній фондовій біржі". Вісник Української академії банківської справи, № 1 (30) (2011): 16–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Оскольський, В. В. "Українська фондова біржа: працюємо на економіку". Фінанси України, № 2 (2000): 46–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Оскольський, В. В. "Українська фондова біржа: працюємо на економіку". Фінанси України, № 2 (2000): 46–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Січко, Л. "Особливості організаційно-правової форми фондової біржі в Україні". Підприємництво, господарство і право, № 1 (239) (2016): 108–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Долженков, О. В. "УДОСКОНАЛЕННЯ АДМІНІСТРУВАННЯ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ІЗ МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ПРИВАБЛИВОСТІ ОПЕРАЦІЙ З ІНВЕСТИЦІЙНИМИ АКТИВАМИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ В УКРАЇНІ". Знання європейського права, № 3 (3 лютого 2021): 89–93. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.105.

Full text
Abstract:
Аналіз чинного податкового законодавства України, що пов'язане з питаннями оподаткування податком з доходів фізичних осіб операцій з інвестиційними активами, свідчить про неоднозначне тлумачення норм Податкового кодексу України з боку контролюючих органів, що, у свою чергу, створює фіскальні перепони для активного залучення податкових резидентів України до операцій з інвестиційними активами як на території України, так і за її межами.
 У статті зазначено, що фінансовий результат за операціями із цінними паперами чи деривативами визначається платником податку. При цьому платник податку визначає фінансовий результат за операціями із цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями із цінними паперами чи деривативами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
 Обґрунтовано, що в умовах тривалої фінансової кризи, спаду промислового виробництва, хронічного дефіциту Державного бюджету України, критичної залежності від фінансування з боку міжнародних фінансових інституцій, через що у держави бракує коштів на здійснення якісних структурних інвестицій в різних сферах суспільного життя, Україна повинна створювати сприятливі умови для залучення через фінансові інструменти додаткового фінансового ресурсу, в тому числі і за рахунок громадян України (наприклад, розміщення облігацій внутрішньої державної позики на внутрішньому ринку або облігацій зовнішньої державної позики, які розміщуються на іноземних фондових майданчиках). Із метою спрощення адміністрування податку з доходів фізичних осіб та військового збору по операціям з інвестиційними активами запропоновано ввести зміни.
 Зазначено, що можуть бути випадки, коли податковий резидент-фізична особа досить активна на фондовому ринку, тому вона подає податкову декларацію, оскільки від'ємне значення загального фінансового результату з операціями з інвестиційними активами (розмір інвестиційних збитків більший ніж розмір інвестиційних прибутків) буде впливати на загальний фінансовий результат в поточному звітному році.
 Підсумовано, що запровадження однакового підходу в оподаткуванні інвестиційного прибутку, отриманого фізичними особами-резидентами України як на території України, так і за її межами, а також послаблення адміністративного навантаження спростить доступ потенційних інвесторів-податкових резидентів до фондового ринку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Булда, О. "Фондова біржа як особливий суб"єкт господарювання". Юридичний журнал, № 7/8 (121/122) (2012): 158–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Фондові біржі"

1

Харлам, Н. М. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71096.

Full text
Abstract:
У першому розділі розглянуто вже існуючі науково-методологічні підходи до сутності та структури фондового ринку України. У другому розділі визначено порівняльне місце України в світових показниках розвитку фондового ринку, проведено оцінку динаміки вартості цінних паперів провідних українських емітентів та тенденції їх розвитку. У третьому розділі визначено перспективи розвитку фондового ринку України з урахуванням сучасних тенденцій в українській та світовій економіках. Український ринок акцій не може в належній мірі забезпечити стабільне функціонування діяльності професійних учасників, що пов'язано з впливом фінансової кризи, великої кількості ризиків, політичної та соціальності нестабільності та інших факторів. Для подальшого розвитку фондового ринку України слід шукати способи подолання даних проблем і чітко позначити шляхи його функціонування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kobychev, O. "The situation on the ukrainian stock market and suggestion on its improvement." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60572.

Full text
Abstract:
The stock market in our country is very young comparing to the majority markets in the world. However, we created something that needs to be further developed. The securities market of Ukraine consists of an organized trading system PFTS. It is Ukrainian abbreviation and it means “перша фондова торгова система”, (The First Fund Trading System). There are also 4 other securities exchanges: the Ukrainian Stock Exchange, The Donetsk Stock Exchange, the Ukrainian Interbank Stock Exchange, the Kiev International Stock Exchange. In reality trading activity is concentrated mostly in PFTS. PFTS has been acting as an organizer of securities trading since 1997. It consists of “Quote-driven” and “Orderdriven” markets. Quote-driven market is used for the secondary trade of stocks. Order-driven market is used for selling government securities and liquid stocks.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Калинець, К. С. "Особливості розвитку та динаміка функціонування фондових бірж в Україні". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60669.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі формування організованого фондового ринку України йому притаманні риси роздробленості та невпорядкованості. Нерозвиненість біржової торгівлі стримує економічний розвиток країни, надходження іноземних інвестицій, перерозподіл коштів в економіці. Розв’язання цих проблем потребує поглибленого дослідження особливостей діяльності фондових бірж в Україні, причин низької їх капіталізації та шляхів її підвищення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Калинець, К. С. "Проблеми визначення показників ефективності функціонування фондової біржі в Україні". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61055.

Full text
Abstract:
Оцінка діяльності фондової біржі є важливим критерієм розвитку національної економіки будь-якої країни. Для дослідження ефективності біржової діяльності необхідно вивчити економічний зміст поняття “ефективність”. Даний термін походить від латинського effectus і означає дієвість, результат, продуктивність. Однак нині вітчизняна література не передбачає використання єдиної комплексної оцінки рівня ефективності фондової біржі. На нашу думку, дане поняття необхідно розглядати як економічну категорію, що відображає результативність усіх чинників функціонування ринку. Однак на сучасному етапі розвитку економіки України дана категорія розглядається як оцінка наявних результатів торгівлі, отриманих упродовж визначеного періоду часу без використання єдиної методики. Тому необхідно розробити загальнодержавну систему показників ефективності функціонування фондової біржі, яка дозволить здійснити комплексний аналіз діяльності вітчизняної фондової системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Простаков, А. В. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81778.

Full text
Abstract:
В роботі визначено сутність та особливості трансформації фондового ринку України, досліджено функціонування світових фондових ринків та фондового ринку України. Крім того, проаналізовано інструментарій та діяльність суб’єктів фондового ринку у контексті розвитку макроекономічних процесів та спрогнозовано показники економічного розвитку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Калинець, К. С. "Банки – професійні учасники фондової біржі". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60507.

Full text
Abstract:
Серед широкого кола питань сучасної економічної науки важливого значення набувають проблеми розвитку та функціонування фондових бірж, оскільки вони є вагомим чинником економічного зростання країни. Адже їх діяльність спрямована на мобілізацію, розподіл та перерозподіл фінансових ресурсів через організацію укладання угод з купівлі-продажу цінних паперів та їх похідних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Литвиненко, І. М. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76069.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретичні аспекти функціонування фондового ринку та фондових бірж. Проаналізовано поняття фондового ринку та фондових бірж, їх елементи та функції. Також поданий аналіз стану роботи фондового ринку та фондових бірж України. Наведені практичні розрахунки з оцінки ефективності інвестиційних операцій в цінні папери на основі визначення коефіцієнта ризику, коефіцієнта кореляції цінних паперів та портфеля в цілому. Здійснено аналіз проблем та перспектив функціонування фондового ринку та фондової біржі. У магістерській роботі удосконалено підходи до аналізу реального стану фондового ринку України. При підготовці роботи були використані такі методи дослідження: економічний, системний, порівняльний, статистичний, графічний та табличний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Калинець, К. С. "Проблеми визначення показників ефективності функціонування фондової біржі в Україні". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61690.

Full text
Abstract:
Оцінка діяльності фондової біржі є важливим критерієм розвитку національної економіки будь-якої країни. Для дослідження ефективності біржової діяльності необхідно вивчити економічний зміст поняття “ефективність”. Даний термін походить від латинського effectus і означає дієвість, результат, продуктивність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рекуненко, Ігор Іванович, Игорь Иванович Рекуненко та Ihor Ivanovych Rekunenko. "Проблеми застосування фондових індексів в Україні". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63899.

Full text
Abstract:
В роботі розкриваються проблеми використання фондових індексів та наведені пропозиції щодо запровадження фондового індексу який повинен відображати дійсну ситуацію не тільки на фондовому ринку, а і в економіці країни в цілому.<br>The paper reveals the problems of using stock indexes and these proposals for the introduction of stock index that should reflect the actual situation, not only in the stock market and in the economy as a whole.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сигида, Любов Олексіївна, Любовь Алексеевна Сигида та Liubov Oleksiivna Syhyda. "Біржові посередники на світових товарних і фондових біржах". Thesis, Національна металургійна академія України, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46062.

Full text
Abstract:
Особливістю організації торгівлі на біржовому ринку є те, що вона відбувається не безпосередньо між продавцями і покупцями, а із залученням третіх осіб, які представляють інтереси кожної сторони – біржовими посередниками.<br>Особенностью организации торговли на биржевом рынке является то, что она происходит не непосредственно между продавцами и покупателями, а с привлечением третьих лиц, представляющих интересы каждой стороны – биржевыми посредниками.<br>Feature of the organization of trade on the stock market is that it is not directly between buyers and sellers, and third parties representing the interests of each party – stock-market intermediaries.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Фондові біржі"

1

Закон України про цінні папери і фондову біржу (за станом на 11 травня 2000 р.). Парламентське видавництво, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Закон України про цінні папери і фондову біржу (за станом на 11 травня 2000 р.). Парламентське видавництво, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!