Academic literature on the topic 'Форми міжнародних розрахунків'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Форми міжнародних розрахунків.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Форми міжнародних розрахунків"

1

Петрук, О. М. "Форми міжнародних розрахунків підприємств: організаційні та нормативні передумови обліку". Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки, Вип. 1, ч. 1 (2005): 273–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тістик, Ростислав. "Сучасні підходи у вивченні дипломатії". Історико-політичні проблеми сучасного світу, № 49 (16 червня 2024): 153–64. https://doi.org/10.31861/mhpi2024.49.153-164.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості сучасного теоретизування явища дипломатії. Автор розкриває поліморфний характер наявних наукових підходів до розуміння дипломатії й вказує на розширення чисельності сфер, охоплених дипломатичною діяльністю. Паралельне збільшення кількості акторів, які можуть діяти у міжнародних відносинах, реалізуючи представницькі функції, перетворює сучасну дипломатію на складне й багатоукладне явище. Тому, незважаючи на зростання інтересу у науковій літературі до вивчення феномена дипломатії, досі не вдалося сформувати її цілісної теорії. Автор вказує суперечливі аспекти трактування дипломатії у межах низки підходів науки про міжнародні відносини та дипломатичних студій і наголошує на потенціалі соціалконструктивістських інтерпретацій цього явища, поділяючи переконання низки дослідників про існування особливої ідентичності дипломатів. Актуальна трансформація дипломатичної діяльності, політизація й віртуалізація багатьох сфер суспільних взаємодій, у поєднанні зі стрімким залученням у міжнародні відносини великої кількості акторів, неминуче ставитиме перед дипломатією та дипломатами нові виклики. Водночас, сучасний стан міжнародних відносин – відродження стратегій розрахунку на власні сили та прагнення до реструктуризації міжнародної системи з боку окремих акторів, свідчать про високу ймовірність зміцнення класичних форм дипломатії з огляду на важливість дотримання узгоджених у міжнародному співтоваристві правил та норм. Тому дипломатія й надалі відповідатиме на потреби представництва державних акторів міжнародних відносин та зберігатиме власне вирішальне значення в контексті узгодження національних інтересів та забезпечення стабільності міжнародної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kanifolskyi, O. O., та V. Ruggiero. "ПРИБЛИЗНА ОЦІНКА ХОДОВОСТІ ВИСОКОШВИДКІСНИХ ВОДОТОНАЖНИХ СУДЕН". Transport development, № 4(15) (22 лютого 2023): 33–42. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.4-15.04.

Full text
Abstract:
У статті описано класифікацію основних режимів руху суден з погляду міжнародних документів та принципів класичної теорії проектування. Зроблене порівняння вимог до терміну «швидкісне судно», з точку зору міжнародної конвенції СОЛАС, і положень теорії проектування стосовно швидкісних режимів руху судна. Описані різні способи класифікації типів руху плавзасобів за відносною швидкістю та залежно від виду сил, прикладених до корпусу швидкохідного судна. Для подальшого дослідження обрано перехідний режим руху, а саме першу половину діапазону відносних швидкостей від Fr V = 1 до Fr V = 2 . Наведено схематичний опис основних складових опору середовища руху судна. Зроблено припущення про кількісний склад видів опору води для перехідного режиму руху. При розрахунках опору води врахована зміна площі змоченої поверхні судна, при русі з великою відносною швидкістю. Проведено аналіз різних форм обводів корпусу для різних швидкостей. На основі досвіду суднобудівників пропонується рисунок, що показує ефективність використання різних форм шпангоутів залежно від відносної швидкості. Методом найменших квадратів виведено формулу з метою оцінки залишкового опору суден, з відносною швидкістю Fr V = 1. Формула заснована на багатому досвіді, отриманому у різних дослідних басейнах. У роботі пропонується порівняння результатів випробувань двох моделей яхт із значеннями опору води, отриманими з використанням кількох розрахункових схем. Результати випробувань моделей двох яхт порівнювалися з результатами статистичних розрахунків та результатами розрахунків за схемою з використанням конкретних даних дослідного басейну. Проведено розрахунок потужності двигунів швидкохідних суден з подальшим порівнянням розрахункових та реальних значень. Як приклад проведено розрахунок потужності двигунів для кількох швидкісних поромів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Levytska, S. O. "ЕКОНОМІЧНА ВИГОДА АКТИВІВ В ТРАНЗАКЦІЯХ СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 91 (2020): 111. http://dx.doi.org/10.31713/ve3202011.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є: узагальнення на основі міжнародної та вітчизняної практики розвитку бізнесу факторів впливу на оцінку економічної вигоди активів підприємств з урахуванням вимог щодо соціально-економічної та екологічної збалансованості бізнесу; визначення та обґрунтування методичних та організаційних підходів щодо ідентифікації варіативних форм економічної вигоди, її оцінки. Підтверджено, що міжнародна практика підприємництва, враховуючи суспільну корисність бізнесу, виокремлює підвищення впливу на оцінку корисності підприємства результативність вирішення ним питань соціального забезпечення та екологічної безпеки як на рівні своєї діяльності, безпосередньо, так і в регіональному масштабі. Зазначене суттєво міняє роль і доповнює зміст поняття «економічна вигода»: оцінка потребує перегляду з урахуванням використання активу; серед елементів оцінки, крім економічних фінансових показників, з’являються нефінансові – якісні, що в цілому підвищує достовірність облікової інформації. Досліджено альтернативні форми економічної вигоди від використання виробничих ресурсів зарезультатами транзакцій вітчизняних підприємств в контексті політики збалансованого ведення бізнесу. Наведено міжнародну практику визначення фінансових результатів діяльності суб’єктів на основі аналітичного обліку елементів оцінки економічної вигоди, враховуючи їх вплив на вирішення питань економічного розвитку, соціального захисту та екологічної безпеки. В роботі уточнено критерії оцінки економічної та соціально-економічної вигоди, соціального ефекту. Зазначене уможливить проведення результативного стратегічного планування як розрахунково-платіжної дисципліни, так і розвитку бізнесу на перспективу, що, безперечно, позитивно вплине на поступальний збалансований розвиток підприємництва в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Воронко, Н. Р., Т. В. Брусьо та Р. М. Воронко. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ АУДИТУ РОЗРАХУНКІВ З ОПЛАТИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 59 (18 червня 2020): 124–31. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-59-16.

Full text
Abstract:
Політика у сфері трудових відносин визначається нормативно-правовими актами держави та частиною функцій, делегованих нею суб’єктам господарювання. У свою чергу, постійні зміни законодавства у сфері трудових відносин та використання різних форм і систем оплати праці можуть спричиняти в обліку ненавмисні помилки й випадки шахрайства, що вимагає від аудиторів особливої уваги та кваліфікації в процесі перевірки розрахунків з працівниками. Метою статті є систематизація нормативно-правового регулювання праці та удосконалення організаційно-методичних засад здійснення аудиту розрахунків з оплати праці. У статті розкрито нормативно-правові та організаційні аспекти функціонування трудових відносин і про-аналізовано зміни, які відбулися у цій сфері в сучасних умовах. Розглянуто правові, організаційні й економічні умови праці та її оплати, які встановлюються міжнародними договорами, національним законодавством та локальними документами окремих підприємств. Систему нормативно-правового регулювання трудових відно-син та аудиту розрахунків з працівниками подано як сукупність законодавчих та інших документів, спрямова-них на забезпечення ефективного їх функціонування. Цю систему запропоновано поділяти на чотири рівні (міжнародний, державний, відомчий, підприємства), які характеризують функції різних суб’єктів у межах їхніх повноважень. Акцентовано на пріоритеті міжнародно-правових норм регулювання праці перед нормами національного законодавства, які базуються на принципі рівності в здійсненні прав та свобод людини. Базовим елементом у механізмі регулювання оплати праці визначено встановлення мінімального розміру заробітної плати. Договірне регулювання трудових відносин працівників підприємств розглянуто з використанням систе-ми угод, які укладаються на державному, галузевому, територіальному та локальному рівнях. Призначення аудиту розрахунків з оплати праці визначено як перевірку дотримання підприємством законодавства та інших нормативно-правових актів з питань оплати праці, правильності утримань і нарахувань податкових пла-тежів, достовірності відображення цих розрахунків в обліку та звітності. З метою забезпечення якості аудиту запропоновано акцентувати увагу аудиторів на можливих помилках і порушеннях щодо розрахунків з оплати праці та методах їх виявлення. Перспективними у цьому напрямку є дослідження, спрямовані на вив-чення і використання передового міжнародного досвіду у сфері нормативно-правового регулювання, обліку й аудиту праці та її оплати для прискорення процесів інтеграції України у світовий економічний простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Motorniuk, Uliana, Volodymyr Hrynyshyn, and Solomiya Kostyshyn. "Features of using documentary forms of international settlement in Ukraine." Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development 2024, no. 1 (2024): 125–33. http://dx.doi.org/10.23939/smeu2024.01.125.

Full text
Abstract:
The peculiarities of the use of documentary forms of international settlements by economic entities of Ukraine are analyzed, in particular, advantages and disadvantages, requirements for the use of documentary forms of international settlements, as well as the main directions of innovative approaches to improving their application. The prospects for the development of documentary forms of international settlements in Ukraine are outlined. The stages of decision-making regarding the use of a documentary letter of credit in the implementation of an export operation have been developed. This article analyzed the use of documentary forms of international settlements in Ukraine, which is an important and necessary factor in ensuring the effective and safe implementation of foreign economic activity, especially in conditions of increased volatility of the international environment. The advantage of documentary forms of international settlements is that they provide a high level of protection of the interests of the parties to the agreement. They allow you to avoid risks associated with non-payment of goods delivery, unreliable information about the condition and quality of goods, possible changes in prices or exchange rates and other potential problems. The use of documentary forms of international settlements also ensures trust between the parties by monitoring compliance with the terms of the agreement. However, using a documentary form of settlement can also be a complex and sometimes inconvenient process, as it requires some interaction with paper and compliance with certain procedures. In addition, this form of payment can be expensive due to commissions and other costs associated with banking transactions. Ukraine, as a state with a high level of involvement in international economic relations, actively uses documentary forms for international settlements. This is confirmed by the large number of banks offering this service and the growth of foreign trade volumes. Thus, the use of documentary forms of international settlements in Ukraine is beneficial and necessary to ensure the safety and efficiency of foreign economic transactions. However, it requires some discipline and additional costs. In general, the issue of the use of documentary forms of international settlements in Ukraine requires attention and resolution by improving the legal framework, passing certification courses, improving the qualifications of specialists, and increasing the number of banks that provide services for the use of documentary forms of international settlements. This will help ensure the safety and efficiency of foreign economic activity of Ukrainian companies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мірошниченко, Олеся, та Вікторія Щигорєва. "Система оподаткування малого бізнесу: досвід Польщі". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 4 (22 грудня 2023): 435–47. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-4-435-447.

Full text
Abstract:
Малий та середній бізнес (далі МСП) має велике значення в економіках різних держав. У розвинених країнах найчисельнішим та найбільшим по надходженнях до бюджетів є сектор МСП. Польща входить до складу розвинених країн світу та є однією з найближчих держав-сусідів України, яка має успішний досвід розвитку малого бізнесу. Міністерство фінансів України та Міжнародний валютний фонд розглядають можливості імплементації зарубіжних форм оподаткування, і, як найбільш близька для України, була взята за зразок польська модель. Дана стаття включає дослідження та огляд праць вітчизняних та іноземних авторів щодо сутності малого та середнього бізнесу в Республіці Польща, основні економічні показники, тлумачення різниць в поняттях між українським та польським законодавствами. У роботі досліджено роль МСП у формуванні ВВП Польщі, розглянуто форми ведення МСП у Республіці Польща, досліджено різні доступні форми оподаткування МСП Польщі, наведено приклади розрахунків податків, сформована узагальнена таблиця ставок для різних форм оподаткування. Дані результати можна використовувати для подальшого дослідження, формування адаптивних варіантів оподаткування для українського законодавства, адже наразі в Україні слабо розвинене мале підприємництво, порівняно з іншими країнами. Спрощена система, яка була покликана задля розвитку малого та середнього бізнесу, сьогодні слугує радше способом ухиляння від сплати податків для великого бізнесу, зокрема має ряд недоліків та потребує удосконалення. У висновках запропоновано податки та пільги з польської моделі, які можуть бути впроваджені в українську, як найбільш доцільні та корисні з точки зору збільшення чисельності та розвитку малого та середнього бізнесу, що наразі необхідно для відновлення економіки зокрема, та процвітання країни в подальшому загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Aleinyk, Svitlana. "ДОСЛІДЖЕННЯ АСОРТИМЕНТУ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО РИНКУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ВАГІНАЛЬНОГО ЗАСТОСУВАННЯ З ДЕТАЛІЗАЦІЄЮ СЕГМЕНТУ ПРЕПАРАТІВ З ПРОБІОТИЧНОЮ АКТИВНІСТЮ". Ukrainian Scientific Medical Youth Journal 4, № 127 (2021): 55–67. http://dx.doi.org/10.32345/usmyj.127(4).2021.55-67.

Full text
Abstract:
вагінальний спосіб застосування лікарських засобів є невід’ємним при лікування гінекологіч-них патологій, у тому числі вульвовагінітів різної етіології. Мета даного дослідження: проаналізувати
 асортимент лікарських засобів для вагінального застосування фармацевтичного ринку України з визна-ченням сегменту препаратів з пробіотичною активністю. Проведено маркетингове дослідження з вико-ристанням методів аналізу і синтезу, порівняння, узагальнення, контент-аналізу, математично-статис-тичних та графічних. Як об’єкти дослідження використано дані Державного реєстру лікарських засобів
 (станом на 30.06.2021 року), Реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 30.06.2021 року,
 офіційних веб-ресурсів ТОВ «Моріон» «Аптека.online», «Компендіум.online». У результаті аналізу вста-новлено, що станом на 30.06.2021 р. на українському фармацевтичному ринку зареєстровано 142 лікарські
 засоби, що призначені для вагінального застосування, з урахуванням лікарських форм, дозування діючої ре-човини та умов відпуску, 100 торгівельних найменувань, 26 міжнародних непатентованих найменувань та
 7 синонімічних найменувань. Структурний аналіз за АТС-класифікацією показав, що лікарські препарати,
 призначені для вагінального застосування, належать до ATC-груп G «Засоби, що впливають на сечостате-ву систему та статеві гормони» та D «Дерматологічні засоби». Сформовано асортиментний макрокон-тур досліджуваної групи препаратів, який вказує на те, що 62,7 % препаратів належать до підгрупи G01A
 «Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології, за виключенням комбінованихпрепаратів, які містять кортикостероїди» за ATC-класифікацією. Більш ніж 80% асортименту засобів длявагінального застосування зареєстровані у вигляді твердих лікарських форм, при чому, що майже половинає препаратами, що випускаються у формі супозиторіїв або песаріїв. Майже 65 % препаратів іноземного
 виробництва, а близько 3⁄4 - містять лише 1 діючу речовину, трохи більше половини є рецептурними препа-ратами. Для 44,4 % лікарських засобів для вагінального застосування встановлений термін придатності 3
 роки (36 місяців). Деталізований аналіз препаратів з пробіотичною активністю демонструє асортимент-ний дефіцит (зареєстровано всього 3 лікарські засоби). Розрахунки коефіцієнтів ліквідності для даних тор-гівельних найменувань не дають змогу характеризувати їх як економічно доступні. Отримані результати
 дослідження свідчать про актуальність розробки вітчизняних лікарських засобів для вагінального засто-сування з пробіотичною активністю, зокрема у формі песаріїв, як домінуючої на ринку лікарської форми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Артемов, Владислав, Тетяна Мовчан та Евеліна Бахчеван. "МЕТОДИКА РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ МЕТОДОМ МІНІМАЛЬНОЇ ВАРТОСТІ ЗАСОБАМИ VBA MICROSOFT EXCEL". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 2 (92) (27 грудня 2022): 52–59. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.2022.2.7.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемі автоматизації розрахункового алгоритму розподільчого методу для переходу від статичних обчислень до динамічних з використанням методів лінійного програмування. На сучасному етапі ринкових відносин, як міжнародних, так і вітчизняних, особливу роль відіграє логістика, яка реалізується системою менеджменту, логістичними підрозділами, устаткуванням, що виражається у реалізації транспортного, технічного, матеріального забезпечення. Під час дослідження різних галузей економіки, математичне моделювання застосовується з метою визначення оптимального способу взаємодії галузей, тобто збалансування виробництва і забезпечення оптимального використання та транспортування наявних запасів. Одним із важливих інструментів менеджерів різних галузей мають бути економіко-математичні моделі, які дозволять прогнозувати можливі наслідки запланованих заходів. У статті наведено спосіб автоматизації прогнозних моделей логістичного забезпечення різноманітних потреб, який реалізується шляхом застосування розподільного методу для оптимізації використання ресурсів. Одним з таких алгоритмів рішення задачі є метод мінімальної вартості, який широко використовується для отримання опорного плану оптимізаційних, прогнозних задач, однак, спосіб застосування зазвичай ручний і результат залежить від кваліфікації користувача. Для практичної реалізації складання опорного плану розв'язування оптимізаційної задачі шляхом автоматизації розрахунків застосовувалися засоби Visual Basic for Applications (VBA) у програмі Microsoft Excel. Розроблена програма розрахунку опорного плану розподільчої задачі методом мінімальної вартості на мові програмування VBA дає змогу в динамічному режимі змінювати кількість та запаси постачальників, кількість і потреби споживачів та тарифи. Вдосконалення даної програми для автоматизації розрахунків розподільного методу полягає в застосуванні форм VBA для більш наочного відображення вхідних та вихідних даних. Практична цінність статті полягає у тому, що наведений текст програми може використовувати будь-який користувач шляхом додавання її в макроси Excel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

В’язовий, Сергій. "МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ІННОВАЦІЙНИХ АСПЕКТІВ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ БАНКІВСЬКОГО СЕКТОРА В УКРАЇНІ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 7 (07) (31 липня 2023): 120–30. http://dx.doi.org/10.32782/dees.7-19.

Full text
Abstract:
У сучасному глобалізованому світі, де міжнародна торгівля та обіг товарів постійно зростають, платіжні операції стають надзвичайно важливою складовою. Разом із цим, виникає потреба впровадження та вдосконалення безготівкових розрахунків, які стають однією з ключових форм розрахунків не лише в Україні, але й у всьому світі. Аналізуючи цей аспект, ми також розглядаємо визначення "безготівкових розрахунків" та їх функціонування в контексті національного досвіду та регулювання цих операцій в Україні. Наше дослідження охоплює історичний аспект розвитку безготівкових розрахунків, починаючи від найдавніших часів і закінчуючи сучасними електронними системами. Ми також провели аналіз визначень, які надаються як українськими, так і зарубіжними науковцями та дослідниками, щодо цього виду розрахунків, розглядаючи їх як загальні поняття і принципи впровадження в різних аспектах життєдіяльності та економічних систем. Зокрема, ми вивчили регулювання безготівкових розрахунків з точки зору нормативно-правового забезпечення в Україні. Наша робота також включає аналіз впливу інновацій у сфері безготівкових розрахунків на конкурентоспроможність банків. Це стає актуальним через зростання ролі технологічних компаній у наданні фінансових послуг та зміну уявлень клієнтів щодо користування цифровими технологіями. Ми також зосередилися на новітніх формах інновацій, які використовують банки для покращення своєї діяльності та залучення клієнтів, включаючи такі як cashback, системи Google Pay, Apple Pay, а також технології NFC. Зараз банки в Україні та у всьому світі стикаються з необхідністю цифрової трансформації, щоб залишатися конкурентоспроможними та привертати нових клієнтів, та наша робота допомагає вивчити вплив цих інновацій на їх діяльність. Отже, у світлі глобалізації та технологічних змін, розгляд ролі та визначення безготівкових розрахунків стають ключовими аспектами розвитку фінансової системи, і наша робота допомагає розкрити цю тему в комплексі та унікально.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Форми міжнародних розрахунків"

1

Самойлова, А. Ю., та М. С. Амбарчян. "Форми міжнародних безготівкових розрахунків". Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/2231.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Щербина, Тетяна Володимирівна, Татьяна Владимировна Щербина та Tetiana Volodymyrivna Shcherbyna. "Використання різних форм міжнародних безготівкових розрахунків у світовій торгівлі". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59028.

Full text
Abstract:
Автор розглядає проблему використання різних форм міжнародних безготівкових розрахунків у світовій торгівлі.<br>The author considers the problem of using different forms of international non-cash payments in world trade.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Леонтьєва, М. І. "Стан та перспективи удосконалення експортної діяльності підприємства (на прикладі ПрАТ «Стальканат-Сілур»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12682.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єктом дослідження виступає міжнародна експортна діяльність ПрАТ «Стальканат-Сілур» та процес її вдосконалення. У роботі розглядаються теоретичні аспекти здійснення експорту на зарубіжних ринках, визначається вплив внутрішнього та зовнішнього середовища на міжнародну зовнішньоекономічну діяльність підприємства та методи її оцінки. Проаналізовано зовнішньоекономічну діяльність ПрАТ «Стальканат-Сілур», здійснено факторний аналіз впливу чинників, що сприяють та заважають здійсненню міжнародного експорту. Запропоновано напрями вдосконалення міжнародної зовнішньоекономічної діяльністі підприємства, розроблено заходи щодо оптимізації та підвищення ефективності збуту і просування, зокрема шляхом диверсифікації ринків збуту та виробництва, використання можливостей телекомунікації та електронної комерції.<br>Thesis consists of three chapters. The master's qualification work consists of three sections. The object of the study is the international export activity of PJSC "Stalkanat-Silur" and the process of its improvement. The paper considers the theoretical aspects of export in foreign markets, determines the impact of internal and external environment on the international foreign economic activity of the enterprise and methods of its evaluation. The foreign economic activity of PJSC "Stalkanat-Silur" is analyzed, the factor analysis of influence of the factors promoting and interfering with realization of the international export is carried out. The directions of improvement of the international foreign economic activity of the enterprise are offered, the measures on optimization and increase of efficiency of sale and advancement, in particular by diversification of the markets of sale and manufacture, use of possibilities of telecommunication and e-commerce are developed. Thesis offers directions of international marketing improvement, suggests measures for marketing budget optimization and increase of sales efficiency and promotion, in particular through diversification of markets and production, the use of electronic commerce possibilities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пластун, В. Л. "Фінансове забезпечення розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності підприємств". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51376.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено теоретичні та практичні засади фінансового забезпечення розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності підприємств, розглянуто значення зовнішньоекономічної діяльності для економіки України, сутність розрахункових відносин та необхідність їх фінансового забезпечення, а також форми фінансового забезпечення розрахункових відносин підприємств-учасників ЗЕД, проблеми організації фінансового забезпечення розрахункових відносин експортера та імпортера, роль кредитування як основної форми фінансової підтримки зовнішньоекономічної діяльності, а також доведено необхідність застосування додаткового гарантійного забезпечення розрахункових від-носин підприємств-учасників ЗЕД У роботі визначено напрямки вдосконалення фінансового забезпечення розрахункових відносин підприємств-учасників ЗЕД, зокрема, обґрунтована необхідність створення Національного агентства з кредитування експорту і конкретизовані основні напрями його роботи з контрагентами з метою підвищення рівня державної фінансової, гарантійної та страхової підтримки зовнішньоекономічної діяльності підприємств; запропоновано механізм здійснення міжнародних розрахунків в умовах української практики з використанням електронних акредитивів; розроблено методику визначення оптимальної форми фінансового забезпечення розрахункових відносин експортерів та імпортерів на основі використання методу аналізу ієрархій.<br>The dissertation researches theoretical and practical bases of financial maintenance of settlement relations in foreign trade activities of enterprises, the essence of settlement relations and, forms of their financial maintenance, necessity of their financial maintenance and also forms of the financial mainte-nance of settlement relations in foreign trade activities of enterprises, problem of organization of the financial maintenance of settlement relations of exporter and importer, role of crediting as basic form of financial maintenance of foreign trade activity, and also the necessity of application of the additional guarantee maintenance of settlement relations of enterprises-participants of foreign trade activities is well-proven. The improvement directions of financial maintenance of settlement relations in foreign trade activities of the enterprises are determined, necessity of creation of National agency on crediting export in particular is proved and the basic directions of its work with contractors are concretized with the purpose of increase of a level of the state financial and guarantee support of foreign trade activities of the enterprises; the mechanism of realization of international payments in conditions of the Ukrainian practice with use of electronic letters of credit is offered; the technique of definition for the optimum form of financial maintenance of settlement relations of exporters and importers is developed on the basis of use of a method of the analysis of hierarchies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Форми міжнародних розрахунків"

1

Кулешова, Карина І. "РОЗДІЛ 3. ЧИННИК «ТУРЕЦЬКОЇ МОДЕЛІ» У ЗОВНШІНІЙ ПОЛІТИЦІ США НА ВЕЛИКОМУ БЛИЗЬКОМУ СХОДІ". У ГЛОБАЛЬНІ, РЕГІОНАЛЬНІ ТА ЛОКАЛЬНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2023. http://dx.doi.org/10.18524/2023.978-966-927-929-0.3.112-170.

Full text
Abstract:
Стратегічна конструкція Великого Близького Сходу (ВБС) була довготерміновою інтелектуальною та аналітичною проблемою в американській політичній думці після закінчення «холодної війни». В її розробку фундаментальний внесок зробили Генрі Кіссінджер та Збігнев Бжезинський, теоретичні доробки яких виступають як взаємодоповнюючі та неконкурентні. Концепція Великого Близького Сходу складалася й еволюціонувала протягом певного періоду, при чому її інтелектуальне й доктринальне бачення розрізнялися. У практичному плані її використання обумовлювалося основними цілями США на Великому Близькому Сході.&#x0D; Ціль найвищої пріоритетності — подолати глобальний тероризм та його спонсорів, на допустити потрапляння ЗМЗ в руки небезпечних держав-ізгоїв, а також стримати всі форми агресії, що йтимуть від цих держав. Друга ціль, також високої пріоритетності — захистити близьких союзників на кшталт Ізраїлю та інших дружніх країн, а також впевнитися у безперешкодному доступі Заходу до нафти Перської затоки. Третя ціль — зберегти та розширити коло друзів та партнерів США, включаючи такі важливі країни, як Туреччина, Єгипет та Йорданія, а також укріпити дух багатосторонньої співпраці в ключових субрегіонах. Четверта ціль — допомогти владнати регіональні конфлікти, які можуть з часом вийти назовні та дестабілізувати світову міжнародну систему. П’ята ціль — посприяти демократизації та економічному прогресу в розрахунку на те, що ці зміни зміцнюватимуть стабільність й безпеку в регіоні. Саме досягнення останньої цілі покладалася на розповсюдження «турецької моделі».&#x0D; Поняття Великого Близького Сходу пов’язується виключно з американською зовнішньою політикою після закінчення «холодної війни» щодо таких країн як Афганістан, Алжир, Бахрейн, Кіпр, Джибуті, Єгипет, Іран, Ірак, Ізраїль, Йорданія, Кувейт, Ліван, Лівія, Мавританія, Марокко, Оман, Пакистан, Палестина, Катар, Саудівська Аравія, Сомалі, Судан, Сирія, Туніс, Туреччина, Сахарська Арабська Демократична Республіка, Об’єднані Арабські Емірати, Ємен, а також Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан.&#x0D; «Турецька модель» розвитку, що складалась протягом десятиліть, для Сполучених Штатів набула особливого значення і ваги після подій 11 вересня 2001 р. — в рамках війни з тероризмом, що включала зміни режимів в державах, які за визначенням Вашингтону були його потенціальним оплотом. За часів першої адміністрації Джорджа Буша-молодшого ідеологами американського «демократизаційного» варіанту «турецької моделі» стали заступники міністра оборони США Пол Вулфовіц та Дуглас Фейт. З 2004 р., коли президент США порекомендував «турецьку модель» решті мусульманського світу в якості прикладу для наслідування, США активно починають її просування на ВБС. Але неглибока розробленість запропонованої формули призвела до того, що у Туреччині почалися інтенсивні суперечки з приводу її значення для країни, а в подальшому — до розбіжностей між Сполученими Штатами та Туреччиною.&#x0D; Тема розвитку «турецької моделі» набуває нової актуальності в умовах повномасштабної агресії Росії проти України, що вплинуло на всі регіональні та глобальні проблеми і по-новому висвітлило роль Туреччини і контроверсійний чинник Реджепа Тайіпа Ердогана. Зрозуміти, як він прийшов до влади, в яких умовах, і чому його політика склалася саме так, а не інакше, представляє особливу цінність для України та Європи у цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!