Academic literature on the topic 'Формування мотивації'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Формування мотивації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Формування мотивації"

1

Побережна, Наталя Олександрівна. "Професійна мотивація та її роль у формуванні мотивації до вивчення іноземних мов у студентів немовних ВНЗ". Освітній вимір 38 (16 травня 2013): 242–46. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v38i0.3219.

Full text
Abstract:
Побережна Н. О. Професійна мотивація та її роль у формуванні мотивації до вивчення іноземних мов у студентів немовних ВНЗ.
 У статті аналізуються шляхи формування оптимальної мотивації учіння студентів немовних ВНЗ до оволодіння іноземною мовою у процесі навчання. Виявлено умови, що впливають на формування позитивної мотивації слухачів до оволодіння іншомовними здібностями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бокшиц, Олена, Ірина Каменська та Денис Мірошніченко. "Історія розвитку та сучасний стан формування фахової мотивації у майбутніх педагогів професійного навчання". Society Document Communication, № 15 (30 червня 2022): 12–32. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2022-15-12-32.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто розвиток та сучасний стан формування фахової мотивації у майбутніх педагогів професійного навчання до подальшої професійної діяльності. У нашому дослідженні проаналізовано думки різних авторів щодо проблеми формування фахової мотивації в процесі професійного становлення особистості. Авторками розкрито сутність понять «мотив», «мотивація» та «професійна мотивація».
 Фахова мотивація є важливим фактором конкурентоспроможності майбутніх фахівців на ринку праці. Формування фахової мотивації сприяє своєрідному поєднанню студентів із процесом та результатами навчання, безпосередньо впливає на їхній особистісний розвиток упродовж всього навчання у закладах вищої освіти та подальше професійне становлення через запуск механізму професійного самовизначення та саморозвитку. Авторки акцентують увагу на необхідності формування фахової мотивації майбутніх педагогів професійного навчання за допомогою використання методів мотивації педагогічної діяльності в процесі фахової підготовки студентів закладу вищої освіти.
 Проаналізовано методи формування пізнавального інтересу. Визначено, що сучасний стан формування фахової мотивації у майбутніх педагогів професійного навчання буде успішним при реалізації комплексу різних ефективних педагогічних умов, при формуванні фахової мотивації, формує у здобувачів освіти педагогічну компетентність, професійні уміння; сприяє підвищенню загального рівня фахових знань студентів, розвитку пізнавальних та вольових якостей; вчить здійснювати інформаційно-навчальну та експериментально-дослідницьку діяльність; спонукає до саморозвитку та самовдосконалення. 
 Виділено, що кожна з виявлених педагогічних умов має свої внутрішні можливості, будучи переважно націленою на формування того чи іншого компоненту фахової мотивації у майбутніх педагогів професійного навчання. У той же час, кожна розглянута окремо умова не може повністю забезпечити ефективність формування досліджуваної проблеми. Тільки їх системна єдність дозволяє досягти найкращих результатів і становить комплекс педагогічних умов формування фахової мотивації у майбутніх педагогів професійного навчання в процесі фахової підготовки в закладах вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кондратова, М. "ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ МАЙБУТНІХ БУДІВЕЛЬНИКІВ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА". Modern Information Technologies and Innovation Methodologies of Education in Professional Training Methodology Theory Experience Problems, № 54 (28 вересня 2022): 36–40. http://dx.doi.org/10.31652/2412-1142-2019-54-36-40.

Full text
Abstract:
У статті автор розкриває питання моральної цінності праці, трудової поведінки,мотивації ефективної праці та вдосконалення механізмів мотивації праці майбутніх будівельників. Авторзвертає увагу на те, що важливим аспектом у формуванні ціннісного ставлення до праці у студентівколеджу будівництва та архітектури слугує заохочення та стимулювання, котрі виокремлюються якосновоположні складові стратегії розвитку праці будівельників. Зауважується, що ставлення людини праціпередбачає формування у неї соціально-психологічних якостей, що дозволяють їй реалізувати свій трудовийпотенціал. У мотивації трудової поведінки особистості та її діяльності широко застосовуються системирегуляторів, такі як: мораль; політичні регулятори; організаційні; суспільні та інші. Акцентується увага натому, що кваліфікований фахівець повинен мати наступні особисті і професійні якості та зацікавлення:широке коло зацікавлень в галузі міського будівництва; високорозвинені організаторські здібності;здатність оперативно вирішувати проблемні ситуації; логічне та аналітичне мислення; високий рівень розвитку технічних здібностей; математичні здібності; просторове мислення; схильність доінтелектуальних видів діяльності; схильність до роботи з технікою; фізична витривалість; вираженаздатність до концентрації уваги; емоційна стійкість; вміння передбачати перспективи розвиткубудівельної галузі. У статті розглядається питання трудової мотивації, котра має за мету забезпеченнязмістовної, цікавої і результативної праці. Автор вказує на матеріальну мотивацію (узагальненнядостатку, певного рівня добробуту) та статусну мотивацію (прагнення певного соціального статусупрацюючого); вирізняє також мотив трудової діяльності (спонука до праці, сенс, який їй надає людина). Доструктурних компонентів професійної мотивації включається: мотивація ініціації (спонукає до діяльності);мотивація селекції (сприяє вибору мети); мотивація реалізації (забезпечує регулювання, контроль реалізаціївиконання відповідної дії); мотивація постреалізації (уможливлює завершення виконання дії і спонукання доіншої). Автор зауважує, що ціннісне ставлення до праці є важливою складовою змісту вихованняособистості та передбачає усвідомлення значущості праці, розвинену потребу в трудовій активності,ініціативність, схильність до діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Іваненко, Ірина. "ПСИХОЛОГІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МОТИВАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Молодий вчений, № 1 (125) (31 січня 2024): 79–84. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-1-125-9.

Full text
Abstract:
Стаття розглядає мотивацію викладачів, як важливий аспект в сфері педагогічної діяльності. Проводиться аналіз психологічних аспектів, які визначають мотиваційні процеси у викладачів закладів вищої освіти. Висвітлюється вплив різноманітних факторів на формування та підтримку мотивації викладачів, таких як внутрішня мотивація та зовнішні стимули, особисті цілі та внутрішні переконання. Стаття базується на психологічних теоріях мотивації та враховується особливості педагогічної діяльності. Звертається увага на роль саморозвитку викладачів та його взаємозв’язок із мотиваційними процесами. Аналіз психології педагогічної мотивації викладачів може стати основою для розробки стратегій та програм підтримки та стимулювання професійного зростання педагогічного персоналу. Акцентується увага на ролі внутрішньої мотивації в процесі навчання, враховуючи, як вона впливає на якість навчання та сприяє особистісному розвитку викладачів. Детально досліджується взаємозв’язок між педагогічною мотивацією та психологічними теоріями, що сприяють кращому розумінню та оптимізації цих процесів. Висуваються рекомендації щодо можливостей вдосконалення педагогічного процесу через активне впровадження стратегій підтримки мотивації в освітніх установах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ПАВЛЮК, Оксана. "ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ДО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective, № 1 (28 липня 2022): 8–14. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2022.1.1.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено теоретико-експериментальному дослідженню проблеми формування мотивації до самовдосконалення викладачів фізичного виховання у процесі професійної діяльності.
 Вивчення мотивації до самовдосконалення викладачів фізичного виховання у процесі професійної діяльності базувалося на основних джерелах мотивації як фундаментальних особистісних утвореннях. Було виокремлено п’ять джерел мотивації: внутрішні процеси; інструментальну мотивацію; зовнішню Я-концепцію, внутрішню Я-концепцію; інтерналізацію цілі. У мотиваційній структурі кожного викладача фізичного виховання можуть бути представлені всі джерела мотивації, але найбільший інтерес для нас становила вираженість кожного з них у мотиваційному профілі. 
 Основними напрямами ефективного впливу на посилення мотивації самовдосконалення викладачів було: формування позитивної установки на самовдосконалення у процесі професійної діяльності за допомогою конкретизації вимог до фахівців; формування міцних знань, умінь та навичок, що самі собою є значним фактором розвитку мотивації професійного самовдосконалення та розвитку особистості; актуалізація потреби у професійному зростанні. Головними заходами щодо посилення мотивації викладачів фізичного виховання до самовдосконалення у процесі професійної діяльності було проведення науково-методичних семінарів, тренінгів професійного зростання.
 Зважаючи на дослідження мотиваційних процесів, ми зробили висновок, що для самовдосконалення викладачів фізичного виховання у процесі професійної діяльності велике значення має внутрішня мотивація. Результати дослідження вказують на те, що домінуючими у більшості викладачів експериментальної групи є внутрішні мотиви, що свідчить про позитивне ставлення до педагогічної діяльності та високу мотивацію самовдосконалення у процесі професійної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фрасинюк, Н. І., та І. А. Свідер. "СУЧАСНІ МОТИВАЦІЙНІ СТРАТЕГІЇ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ". Професійно-прикладні дидактики, № 2 (30 грудня 2024): 9–14. https://doi.org/10.37406/2521-6449/2024-2-1.

Full text
Abstract:
У статті досліджується значення мотивації у процесі вивчення англійської мови як другої іноземної, підкреслюється її важлива роль у підвищенні зацікавленості та успішності студентів. Описуються різні теорії мотивації, включаючи внутрішню та зовнішню мотивацію, а також способи їх застосування в контексті вивчення мови. Також висвітлюються ефективні мотиваційні стратегії, які можуть застосовувати викладачі, серед них – постановка цілей, створення сприятливого навчального середовища та багатозадачність. За допомогою аналізу останніх досліджень та їх застосування на практиці автори ставлять за мету пояснити те, як викладачі можуть надихати і підтримувати мотивацію серед студентів, які вивчають англійську мову, що зрештою сприятиме покращенню рівня володіння мовою і самостійності учнів. Розглядаються різні умови впливу на мотивацію до вивчення іноземних мов. Мотивація для тих, хто вивчає англійську, вже стала особистим питанням. Ми можемо спостерігати активну та свідому участь студентів у підвищенні ефективності самонавчання. Варто також звернути особливу увагу на високоефективні стратегії навчального процесу, зокрема на деякі способи підвищення рівня навчальної мотивації студентів. Запропоновані варіанти формування мотивації є корисним досвідом, який може бути використаний для підвищення навчальної мотивації студентів у процесі вивчення іноземної мови. Позитивна мотивація сприятиме особистісному розвитку та ефективній професійній підготовці кваліфікованих фахівців, для яких володіння англійською мовою є однією з найважливіших умов професійного спілкування та успішної роботи. Визначено роль, значення та взаємозв’язок мотиваційного компонента у вивченні іноземної мови. В освітньому процесі особлива увага повинна приділятися створенню умов для зовнішньої мотивації за допомогою мотиваційних стратегій навчання: створення базових мотиваційних умов, формування початкової мотивації, підтримки та забезпечення мотивації, розвитку позитивного навчального клімату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Filonenko, Daryna. "СТРУКТУРА МОТИВАЦІЇ ДОСЯГНЕНЬ ОСОБИСТОСТІ ІТ-СПЕЦІАЛІСТА". Психологія: реальність і перспективи, № 13 (26 грудня 2019): 165–72. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi13.139.

Full text
Abstract:
Відзначено, що одним з основних видів такої мотивації виступає мотивація досягнення, що визначає прагнення людини виконати справу на високому рівні якісно всюди, де є можливість проявити свою майстерність і здібності.Мета роботи полягає у вивченні конкретного змісту і особливостей структури мотивації досягнення ІТ-спеціаліста та виділення механізмів її функціонування. Метою даної статті є доповнення наукового розуміння структури мотивації досягнень особистості ІТ-спеціаліста. Відзначено, що в структурі мотивації досягнення ІТ-спеціаліста правомірно виділити чотири основних структурних компонента: мотивацію ініціації, мотивацію селекції, мотивацію реалізації і мотивацію постреалізаціі. Одним з основних механізмів актуалізації мотивації ІТ-спеціаліста виступає мотиваційно-емоційна оцінка ситуації суб'єктом, що складається з оцінки мотиваційної значущості ситуації і оцінки загальної компетентності в ситуації досягнення. Зазначимо, що інтенсивність мотиваційної тенденції буде змінюватися в залежності від зміни величини двох зазначених параметрів як у ІТ-спеціалістів з мотивом прагнення до успіху, так і з мотивом уникнення невдачі. Констатовано, що мотиваційна включеність ІТ-спеціаліста є одночасно причиною і результатом процесу діяльності, ядром інтрагенної активності. Формування мотиваційна включеності ІТ-спеціалістів на різних етапах діяльності має специфічні відмінності та існують спеціальні психологічні механізми формування і підвищення рівня мотиваційної включеності. Висновок з даного дослідження, передбачає, що у структурі мотивації досягнення ІТ-спеціаліста варто виділяти такі складові, як мотивація адаптації та мотивація трансценденції. «Адаптивна» складова мотивації досягнення пов'язана з прагненням орієнтуватися на зовнішні стандарти, з бажанням підтримувати досягнуті результати на високому рівні. Вона має прагматичне забарвлення і пов'язана із зовнішньою оцінкою досягнутого успіху (похвала, винагорода). «Трансцендентна» складова пов'язана з бажанням постійно виходити за свої межі, не зупинятися на досягнутому, реалізовувати свій потенціал навіть у випадках, якщо результати не будуть оцінені оточуючими гідно. Перспективним для подальших розвідок у даному напрямку є вивчення психологічних корелятів мотивації досягнення в часовій перспективі особистості ІТ-спеціаліста та оптимізації функціонального стану суб’єкта праці, що в істотній мірі визначає його готовність до роботи та професійну надійність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

СІКОРСЬКИЙ, Петро, та Нікіта КРАСИЛЬНІКОВ. "ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ". Вища освіта України, № 1 (11 червня 2024): 178–84. http://dx.doi.org/10.32782/npu-vou.2024.1(92).22.

Full text
Abstract:
сучасних умовах, коли дистанційне навчання стає все більш поширеним у зв’язку з технологічними змінами та змінами освітнього середовища, важливо розглянути, які чинники сприяють збереженню та підвищенню мотивації студентів до активного навчання. Дистанційне навчання вимагає від студентів незалежності, організаторських навичок і внутрішньої мотивації, оскільки вони перебувають у різних освітніх середовищах і не завжди мають доступ до прямої підтримки та спілкування з викладачами та однокурсниками. Тому ефективні методи стимулювання мотивації стають запорукою успішності дистанційної професійної освіти. Якість навчальних матеріалів є основним фактором, що впливає на мотивацію студентів. Вони мають бути цікавими, легкими для розуміння та максимально відповідати професійній підготовці. Якщо учні вважають матеріал корисним, цікавим і практичним, їхня мотивація автоматично підвищується. Одним із способів підвищення мотивації під час дистанційного навчання є використання інтерактивних методів. Веб-конференції, онлайн-групові дискусії, віртуальні лабораторії та інші інтерактивні інструменти можуть зробити процес навчання більш захоплюючим і ефективним, заохочуючи більш активну участь студентів. Організоване конкурентне середовище також може мати позитивний вплив на мотивацію студентів. Змагання, групові проекти та інші форми колективної роботи сприяють підвищенню інтересу учасників до навчання та самооцінки. Особливо важливо підтримувати позитивну атмосферу та визнавати успіхи студентів. Подяки, грамоти чи нагороди за досягнення можуть стати додатковим стимулом для студентів і підвищити їх мотивацію. Таким чином, мотивація студентів під час дистанційного навчання є складною, але досяжною метою. Важливо використовувати різноманітні методи та інструменти для надихання та підтримки мотивації, що сприяє якісній та ефективній освіті в цифровому середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Єсін, Роман Вікторович. "ПРОФЕСІЙНА МОТИВАЦІЯ ЯК ПРЕДМЕТ МЕТОДОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 6 (30 грудня 2024): 99–105. https://doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2024.6.16.

Full text
Abstract:
У статті комплексно досліджено фундаментальні аспекти професійної мотивації військовослужбовців, наголошено на її багатовимірному впливі на ефективність виконання службових обов’язків та загальну боєздатність військових підрозділів. Визначено базові поняття і структуру професійної мотивації, її особливу важливість у контексті динамічних викликів та загроз, що постають перед сучасними військовослужбовцями. Проаналізовано теоретичні підходи до розуміння мотивації, включно з когнітивно-мотиваційними, поведінковими та гуманістичними моделями, наведено порівняння українських та міжнародних підходів до формування мотивації, зокрема особливостей впровадження мотиваційних стратегій у різних військових напрямах. На основі аналізу українських та зарубіжних досліджень, уточнено загальне розуміння поняття «професійна мотивація», із застосуванням методу синтезу трактування поняття «професійна мотивація» офіцерів Сухопутних військ Збройних Сил України. Досліджено роль лідерства, командної підтримки та організаційної культури у процесі підтримки мотивації. Показано, що командири і підлеглий особовий склад військових підрозділів можуть відігравати вирішальну роль у зміцненні морально-психологічного клімату та формуванні відчуття відповідальності до досягнення спільної мети. Особливу увагу приділено аналізу стресових чинників, які негативно впливають на мотивацію: високого рівня психологічного та фізичного навантаження, необхідності адаптуватися до швидкозмінюваних бойових умов, а також можливості професійного вигорання. Визначено основні виклики, що постають у процесі забезпечення належного рівня мотивації, запропоновано перспективні напрями їх вирішення. У статті обґрунтовано сучасні підходи до мотивації, зокрема інноваційні технології, які забезпечують підвищення активності і мотивації військовослужбовців до виконання бойових завдань. Крім того, проаналізовано взаємозв’язок між рівнем професійної мотивації, боєздатністю військових підрозділів та загальним морально-психологічним станом особового складу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Никоненко, Олена, and Ірина Лимарева. "SOCIO-PSYCHOLOGICAL FACTORS IN THE FORMATION OF MOTIVATION FOR ACHIEVEMENTS IN WARTIME." "Scientific notes of the University"KROK", no. 1(73) (March 30, 2024): 244–53. http://dx.doi.org/10.31732/2663-2209-2024-73-244-253.

Full text
Abstract:
У результаті теоретичного дослідження проаналізовано основні теоретичні підходи до вивчення проблеми мотивації досягнень особистості в дослідженнях зарубіжних та вітчизняних науковців. Виділено вихідне поняття «мотивація», яке покладено в основу визначення базових понять досліджуваного феномену (ціль, потреба, прагнення, мотив, бажання, потяг). Визначено суть поняття мотивації досягнень як стійке прагнення особистості до досягнення очікуваного успіху в своїй діяльності, орієнтації на конкретний результат шляхом мобілізації психічних ресурсів та підвищення активності. Здійснений аналіз основних змістовних та процесуальних теорій мотивації в психологічній науці свідчить про те, що дані теорії є взаємопов'язаними, складають єдину систему знань про мотивацію людської поведінки та можуть застосовуватися у вивченні психологічно-соціальних механізмів формування мотивації досягнень особистості. Проаналізовано основні соціально-психологічні механізми формування мотивації досягнень, до яких можна віднести: рівень домагань особистості, самоефективність, життєстійкість, почуття самоцінності та потреба у самоактуалізації, внутрішні очікування та стимули, соціальні гарантії та система заохочень, рівень соціалізації особистості, професійна спрямованість та перспективи кар’єрного росту, соціокультурне середовище, стиль управління в організації та умови праці. Аналіз соціально-психологічних чинників формування мотивації досягнень в умовах війни в Україні виявив, що мотиваційна сфера українців зазнала перегляду традиційних когнітивних, емоційних та поведінкових моделей, переосмислення життєвих перспектив та стратегій, зміни очікувань на майбутнє. Виявлено зміну мотиваційних орієнтирів в різних сферах життєдіяльності українців в умовах війни, зокрема більш детально акцентовано на психологічно-емоційних та соціальних аспектах формування мотивації досягнень керівників підприємств та власників бізнесу, працівників, вимушено переміщених осіб, військовослужбовців, волонтерів. Доведено важливість розуміння соціально-психологічних чинників формування мотивації досягнень та розробки ефективних стратегій підтримки високого рівня мотивації українців в кризових та стресових ситуаціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Формування мотивації"

1

Пантелєєв, Михайло Сергійович, Роман Олегович Побережний та В. В. Кір'янчук. "Формування ефективної системи мотивації праці персоналу". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39930.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Прожога, Ірина Валентинівна, Ирина Валентиновна Прожога, Iryna Valentynivna Prozhoha та Ю. М. Мануйлович. "Формування системи мотивації на підприємстві". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/54434.

Full text
Abstract:
Поняття мотивації тісно пов'язане з проблемою керування персоналом. Нові економічні відношення висувають і нові вимоги до персоналу. Це не лише відбір, навчання і розміщення кадрів, але і формування нової свідомості, менталітету, а, отже, і методів мотивації. Мотивація праці - це бажання працівника задовольнити свої потреби через трудову діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Подоляк, А. Е. "Формування системи мотивації персоналу підприємства". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Podoliak.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні основи формування системи мотивації персоналу підприємства Проаналізовано ринок ріелторських послуг України Запропоновано заходи щодо удосконалення системи мотивації, яка б найкраще відповідала цілям діяльності підприємства. Для встановлення цілей діяльності нами використано Збалансовану систему показників (BSC), що є сучасною моделлю, яка дозволяє квантифікувати стратегію розвитку підприємства, зокрема встановити цілі та цільові показники за основними проекціями розвитку компанії.<br>The paper examines theoretical bases of formation of system of staff motivation of the enterprise are considered in the work. The market of real estate services in Ukraine is analyzed. Measures are proposed to improve the system of motivation, which would best meet the objectives of the enterprise. To set goals, we used the Balanced Scorecard (BSC), a modern model that allows you to quantify the development strategy of the enterprise, in particular to set goals and targets for the main projections of the company's development.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лихвар, О. С. "Формування системи мотивації на торгівельному підприємстві". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70953.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі викладено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо розробки програми мотивації та стимулювання працівників торгових підприємств. Результати дослідження дозволяють сформулювати наступні висновки: 1. Обґрунтовано, що процес мотивації праці в умовах підприємства. 2. Встановлено, що особливостями стратегічного управління людськими ресурсами є створення стимулів (переважно нематеріальних), за допомогою яких працівник буде пов'язувати власні перспективи з перспективами розвитку підприємства. 3. Емпіричне дослідження мотивації працівників торговельного підприємства показало, що на науково-дослідному підприємстві створена система заохочення. При цьому переважна більшість співробітників віддають перевагу чинникам матеріального змісту. 4. Посилення мотиваційного впливу на персонал торгових підприємств, СТВ вимагає поєднання матеріальних і нематеріальних засобів мотивації, що забезпечує розвиток здібностей і здібностей людини як мети соціального прогресу, незалежно від їх впливу на виконання своїх обов'язків. 5. Розроблено методичні, методичні та практичні рекомендації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ігнатьєв, Дмитро Іванович, Дмитрий Иванович Игнатьев та Dmytro Ivanovych Ihnatiev. "Формування позитивної мотивації – невід'ємна частина навчального процесу". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44967.

Full text
Abstract:
Зростаюча потреба у спілкуванні та співпраці між різними іншомовними країнами та народами різних мов, а також сучасний швидкий розвиток світових технологій вимагає суттєвих змін у підході до вивчення іноземної мови у навчальних закладах.Позитивна мотивація є “пусковим механізмом”, будь-якої діяльності людини будь то праця, спілкування чи пізнання. Позитивна мотивація - невід'ємна частина навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кац, Юлія Вікторівна, Юлия Викторовна Кац, Yuliia Viktorivna Kats та Д. І. Ігнат’єв. "Формування позитивної мотивації - невід'ємна частина навчального процесу". Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47356.

Full text
Abstract:
Сучасні психологи і педагоги єдині в тому, що якість виконання діяльності і її результат залежать перш за все від інтересів і потреб індивіда, його мотивації, саме мотивація викликає цілеспрямовану активність, що визначає вибір засобів і прийомів, їх впорядкування і досягнення мети. Позитивна мотивація є “пусковим механізмом”, будь-якої діяльності людини будь то праця, спілкування чи пізнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дегтяренко, О. О. "Формування компенсаційного пакету як напрямок мотивації персоналу". Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19825.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Галай, Наталія Іванівна, Наталия Ивановна Галай та Nataliia Ivanivna Halaj. "Формування системи мотивації праці у менеджменті підприємства". Thesis, Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42561.

Full text
Abstract:
Науковий керівник — к.е.н., доц. Білявський В.М.<br>Як відомо, головним спонукальним мотивом трудової діяльності є прагнення до задоволення потреб, необхідних для життєдіяльності людини, як біологічного, так і соціальної істоти. Особливе місце у формуванні соціальних мотиваційних установок займають організації, що об'єднують людей для цілей трудової діяльності і підпорядковуються цю діяльність досягненню певних кінцевих результатів. Під мотивацією традиційно розуміються спонукання, що викликають активність і визначають її спрямованість.<br>Східноєвропейський університет економіки і менеджменту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Підбуцька, Ніна Вікторівна. "Формування мотивації учіння студента вищого навчального закладу". Thesis, НТУ "ХПІ", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17628.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ковалюк, Марія Олександрівна. "Ефективність формування мотивації праці ПАТ «Мотор Січ»". Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43698.

Full text
Abstract:
Робота виконана в обсязі 118 сторінок, містить 18 рисунків, 40 таблиць, 8 формул та 1 додаток. Мета роботи полягає в дослідженні формування мотивації праці персоналу, а також методів її підвищення на прикладі ПАТ «Мотор Січ». Для аналітичного дослідження та розробки пропозицій в роботі використані такі методи: метод аналізу та синтезу, калькуляційний метод, методи економіко-математичного моделювання, порівняння та стратегічного планування. В роботі охарактеризовано діяльність підприємства, проаналізовано його фінансово-господарський стан, структуру персоналу та існуючу мотиваційну систему. На основі отриманих даних було запропоновано мотиваційну систему, яка складалася із двох пропозицій, кожна з яких включала в себе комплекс заходів. Перша пропозиція включала в себе пакет мотиваційних заходів для виробничого та допоміжного персоналу. В якості другої пропозиції було запропоновано мотиваційні заходи для управлінського персоналу. Економічний ефект від впровадження двох заходів полягає у підвищенні продуктивності праці персоналу підприємства та підвищенні прибутковості його діяльності.<br>The work is performed in 118 pages, contains 18 figures, 40 tables, 8 formulas and 1 appendices. Purpose of the work is to study the staff motivation formation, as well as the methods to increase it on the example of PJSC "Motor Sich". The following methods were used for analytical research and development of proposals in the work: method of analysis and synthesis, calculation method, methods of economic-mathematical modeling, comparison and strategic planning. The paper describes the activities of the enterprise, analyzes its financial and economic conditions, staff structure and the existing motivational system. Based on the obtained data, a motivational system was proposed, which consisted of two proposals, each of which included a set of measures. The first proposal included a package of motivational measures for production and support staff. Second proposal, motivational measures for management staff were proposed. The economic effect of the implementation of the two measures is to increase the productivity of the company's staff and increase the profitability of its activities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Формування мотивації"

1

Repko, Inna, and Iryna Shcherbak. "ЗМІСТ І PEЗУЛЬТAТИ ПРАКТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ В ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ." In CROSS-CULTURAL STUDIES IN HIGHER SCHOOL PEDAGOGY. OKTAN PRINT, 2024. http://dx.doi.org/10.46489/ccsihsp-23-04.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемі теоретико-практичної реалізації структурно-функціональної моделі системи управління формуванням професійної компетентності майбутніх учителів інформатики в процесі фахової підготовки. Висвітлено низку провідних проблем щодо управління формуванням професійної компетентності майбутніх учителів та запропоновано шляхи їх розв’язання: недостатній рівень управління якістю освітнього процесу майбутніх учителів інформатики; недостатній рівень упpaвлiнcькoї кoмпeтeнтності кepiвництвa факультету, кафедр, аналітичного, прогностичного та діагностичного забезпечення планування методичної, дослідницької роботи з науково-педагогічними працівниками; невчасне оновлення технічно-інструметальної бази та програмно-педагогічних засобів, що значно знижує вияв професійної компетентності вчителів інформатики; недостатня сформованість позитивної мотивації майбутніх учителів інформатики в процесі фахової підготовки. Охарактеризовано організаційно-педагогічні умови управління формуванням професійної компетентності в майбутніх учителів інформатики в процесі фахової підготовки: організація та мотивація фахової підготовки й викладацької діяльності; забезпечення активного саморозвитку та самовдосконалення майбутніх учителів інформатики; використання та інтеграція інформаційно-комунікаційних, інноваційних педагогічних технологій в освітній процес; упровадження міждисциплінарних зв’язків. Для аналізу результатів було застосовано кваліметричну модель оцінки формування професійної компетентності майбутніх учителів інформатики. Визначено критерії, показники та відповідні рівня управління формуванням професійної компетентності майбутніх учителів інформатики в процесі фахової підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Стеценко, Наталя, and Оксана Подвойська. "СПОСОБИ ФОРМУВАННЯ У ШКОЛЯРІВ МОТИВАЦІЇ ДО ВИВЧЕННЯ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ." In Theoretical foundations of pedagogy and education. International Science Group, 2022. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2022.mono.ped.2.9.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Yaroslavtseva, Milena. "ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У ПРОЦЕСІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-42.

Full text
Abstract:
У статті представлено педагогічну технологію формування професійної самореалізації майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти у процесі педагогічної практики. Сформульовано мету, визначено основні принципи організації (прогностичності, покроковості, поетапності, нормування, зворотного зв’язку, продуктивності, культурної аналогії, саморозвитку), виокремлено комплекс завдань (формування позитивної мотивації до здійснення педагогічної діяльності, прагнення до самовдосконалення; розкриття сутності та змісту педагогічної діяльності вихователя дітей дошкільного віку в процесі проходження педагогічної практики; визначення механізмів педагогічної рефлексії, самооцінки, самоаналізу, саморозвитку в процесі формування готовності до професійної самореалізації; створення умов для професійної самореалізації здобувачів вищої освіти в процесі освітньої роботи з дітьми), концептуальні підходи дослідження (системний, діяльнісний, компетентнісний, аксіологічний, культурологічний, акмеологічний та праксеологічний). Визначено структурні компоненти технології підготовки майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти до професійної самореалізації (мотиваційно-ціннісний, когнітивний, рефлексивно-регулятивний, творчий) та етапи (мотиваційний, процесуальний, рефлексивний, творчий). З’ясовано завдання, обґрунтовано доцільність і зміст кожного етапу. За допомогою інструментарію педагогічної технології представлено методи формування професійної самореалізації: педагогічний аналіз, спостереження, бесіди, дискусії, вивчення продуктів діяльності, вивчення документацій, електронне портфоліо, екскурсії; а також форми: майстер-класи, педагогічні виставки, синектична сесія, рефлексивні тренінги. В експериментальному дослідженні описано критерії, показники та рівні сформованості професійної самореалізації здобувачів освіти, апробовано технологію формування професійної самореалізації майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти в процесі педагогічної практики, наведено результати констатувального та формувального етапів експерименту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Щербак, Ірина. "СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ЯК СКЛАДОВА ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ В ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-41.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто визначення понять «професіоналізм», «компетентність», «професійна компетентність», «професійна компетентність майбутнього вчителя інформатики», «модель», «моделювання», «система», «модель системи». На основі аналізу психолого-педагогічних джерел визначено та схарактеризовано такі критерії й показники формування професійної компетентності майбутнього вчителя інформатики: професійно-практичний (показники: рівень сформованості базових умінь і навичок; практичне використання набутих фахових знань, умінь і навичок у процесі проходження педагогічних практик; рівень володіння інформаційними технологіями), інформаційно-пізнавальний (показники: рівень засвоєння інформації; розвиненість аналітичного мислення; здатність до створення проєктів; схильність до науково-дослідницької діяльності), особистісно-мотиваційний (показники: ставлення до обраного фаху; рівень вияву особистісних і професійно значущих якостей на основі самооцінки; прагнення до самоосвіти та саморозвитку; здатність до самоосвіти та саморозвитку; рівень мотивації до навчання). Авторкою розроблено структурно-функціональну модель системи управління формуванням професійної компетентності в майбутніх учителів інформатики в процесі фахової підготовки. Вона передбачає сукупність певних компонентів: цільового, організаційно-процесного, оцінювально-діагностичного та аналітично-результативного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Smorodskyi, Vitalii, and Oksana Tsuranova. "МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКИХ НАВИЧОК ГРИ НА ФОРТЕПІАНО ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ МИСТЕЦЬКИХ НАПРЯМІВ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-37.

Full text
Abstract:
У статті визначено змісту i характерних особливостей виконавських навичок гри на фортепіано, синкретичний характер їх формування у процесі інструментальної підготовки, що обумовлює вивчення досліджуваного феномену з позицій наявності тісних взаємозв’язків між основними групами навичок. Розроблено авторську модель формування виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти. Структурний аналіз виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти, проведений на основі комплексного підходу, дозволив визначити досліджуваний феномен у якості комплексу мотиваційно-пізнавального, тренувально-операційного та творчо-результативного компонентів, нерозривно пов’язаних між собою. Автором теоретично обґрунтовано змістове наповнення кожного компонента відповідно до художньо-естетичних потреб, особистiсної спрямованості, власної мотивації, творчих здібносей тощо. Комплексний підхід до визначення компонентних складових виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти мистецьких напрямів дозволяє окреслити досліджуваний феномен у якості складного й багатопланового явища. Сформовано етапи впровадження авторської моделі щодо формування виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти мистецьких напрямів. Прокоментовано актуальне методологічне забезпечення процесу формування навичок гри на фортепіано: методи, форми таа засоби. Автором запропоновано спеціальні педагогічні умови, які дозволяють організувати освітній процес так, щоб кожен здобувач освіти мав змогу проявити свої здібності, сформувати виконавські навички гри на фортепіано на індивідуальних засадах. Висвітлено критерії та показники визначення рівня сформованих виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти мистецьких напрямів за кожним структурним компонентом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Volkova, Kateryna. "МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-18.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі підготовки майбутніх фахівців педагогічної та соціальної сфер до професійної діяльності в інклюзивному середовищі. Проведено аналіз наукових праць та нормативних документів щодо стану функціонування інклюзивної освіти. Визначено актуальні проблеми розбудови інклюзивного освітнього середовища, принципи підготовки фахівців до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі. Розроблено модель формування готовності майбутніх фахівців педагогічної та соціальної сфер до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти, яка враховує специфіку професійної взаємодії із дітьми з особливими освітніми потребами. Висвітлено та обґрунтовано блоки моделі, їх змістове навантаження: цільовий (мета і завдання), теоретико-методологічний (методологічні підходи й принципи), змістово-процесуальний (педагогічні умови, зміст, форми, методи (емоційного та когнітивного впливу, набуття досвіду)), результативний (критерії, показники, рівні). Ґрунтовно прокоментовано педагогічні умови реалізації формування готовності майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти: підтримка позитивної мотивації в майбутніх фахівців щодо прояву педагогічної творчості в професійній діяльності в процесі інклюзивної освіти; корекція на основі контекстного підходу змісту навчальних дисциплін щодо формування у майбутніх фахівців уявлення про специфіку діяльності в процесі інклюзивної освіти; активізація суб’єкт-суб’єктної взаємодії учасників освітнього процесу через упровадження інноваційних методів та форм підготовки майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти. Висвітлені компоненти готовності майбутніх фахівців до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти (мотиваційний, когнітивний, діяльнісний, рефлексивний), які є основою для визначення критеріїв та показників сформованості досліджуваного явища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Polyakova, Iryna, and Olena Vasylenko. "КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ ФОРМУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОФЕСІОНАЛА У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In TRANSFORMATION OF EDUCATIONAL SYSTEMS IN WARTIME CONDITIONS: PROSPECTS FOR REFORMATION. OKTAN PRINT, 2024. https://doi.org/10.46489/toesiwc-24-42-6.

Full text
Abstract:
Формування професіонала, який вільно володіє комунікативними техніками, здатний вступати в комунікацію для вирішення різних професійних завдань, а також ефективно взаємодіяти з різними соціальними групами та адаптуватися до плинних умов сьогодення, має відбуватися відповідно до комунікативного аспекту професійної підготовки. Метою статті стало обґрунтування особливостей розвитку комунікативних здібностей майбутніх фахівців у процесі професійної підготовки, що сприятиме ефективному вирішенню професійних завдань шляхом оптимізації комунікаційних процесів та навичок міжособистісної взаємодії. Автори зазначають, що у процесі професійної підготовки майбутніх фахівців важливо дотримуватися таких компонентів розвитку комунікативної компетентності: когнітивний, мотиваційний, психоемоційний, конструктивно-діяльнісний. Когнітивний компонент розвитку комунікативної компетентності у майбутніх професіоналів передбачає розвиток знань та умінь про комунікацію, розуміння процесів обміну інформацією, культуру ділового спілкування, володіння та розуміння вербальних і невербальних знаків. Мотиваційний компонент стосується насамперед внутрішніх мотивів до досягнення ефективної комунікації, бажання вдосконалювати свої професійні здібності, комунікативні навички з метою вирішення особистісних і професійних цілей. Психоемоційний компонент уключає розвиток емоційної стабільності та здатності до емпатії. Конструктивно-діяльнісний компонент характеризується практичним відпрацюванням майбутніми фахівцями здобутих знань, а також комунікативних навичок, у вирішенні типових та нових (непередбачуваних) комунікативних ситуацій. Автори висвітлюють узагальнені рекомендації щодо удосконалення освітнього процесу з комунікативного аспекту для підготовки висококваліфікованих фахівців, які будуть здатними до ефективної професіональної комунікації: підвищити роль групової взаємодії; самоосвіта здобувачів; підвищення мотивації; збагачення змісту освітнього процесу іграми, моделюванням проблем тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kamardash, Nataliya. "ТЕРАПЕВТИЧНА ФУНКЦІЯ КОГОРТНОГО НАВЧАННЯ: АНАЛІЗ В КОНТЕКСТІ УМОВ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ." In TRANSFORMATION OF EDUCATIONAL SYSTEMS IN WARTIME CONDITIONS: PROSPECTS FOR REFORMATION. OKTAN PRINT, 2024. https://doi.org/10.46489/toesiwc-24-42-8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена обґрунтуванню впровадження когортного навчання (cohort-based learning (CBL) в систему вітчизняної освіти в умовах воєнного часу як перспективної технології групового навчання, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу завдяки певним чином побудованій взаємодії між учасниками процесу. Особливістю когортного навчання є підвищення мотивації через взаємну підтримку в групі, через особливу роль викладача, яка наближується до моделі педагога-коуча, педагога-ментора та через формування комфортного середовища обміну знаннями та ідеями. Результатом такого виду навчання є створення освітнього продукту, який закріпить набуті навички та позитивне налаштування на подальшу співпрацю і навчання. Так, основним завданням репрезентованої розвідки став аналіз впливу когортного навчання на активізацію освітньої діяльності здобувачів освіти, набуття і закріплення ними навичок роботи в групах та створення психологічно сприятливого середовища продуктивної комунікації, що набуває особливого значення в умовах соціальної кризи і небезпек, викликаних військовими діями. Потенціал даного методу та його легка адаптація під різні форми і цілі навчальної діяльності, дозволили авторам актуалізувати доцільність його впровадження у вітчизняну педагогічну практику. Окрема увага приділена терапевтичному навчанню (або терапевтичному повороту в освіті) як практики, яка набула популярності в закордонному освітянському просторі і являє собою поєднання підтримки емоційного та психологічного благополуччя студентів з одночасним сприянням їхній академічній успішності. Критичний аналіз сучасного педагогічного дискурсу щодо проблеми психологізації освіти дозволив авторам зосередитися на позитивних аспектах питання та обґрунтувати необхідність впровадження існуючих напрацювань в систему національної освіти. Важливим елементом дослідження є сформульований концепт терапевтичного ефекту когортного навчання, який включає необхідність врахування аспекту психологізації освіти не тільки щодо здобувачів освіти, але й суб’єктивного благополуччя викладачів в умовах емоційних, професійних і соціальних викликів, з якими їм доводиться стикатися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Матяш, Михайло Миколайович, Лариса Володимирівна Литвинова, Людмила Мирославівна Логвіновська, and Надія Анатоліївна Тертична. "МОТИВАЦІЯ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ ЛІКАРЯ-ПСИХОЛОГА ЯК ОСНОВА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ." In MODERN TEACHING METHODS IN PEDAGOGY AND PHILOLOGY. International Science Group, 2023. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2023.mono.ped.1.2.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бельмаз, Ярослава, Anna Pikalova, and Катерина Златіна. "РЕЛЕВАНТНІСТЬ ІНТЕРАКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНШОМОВНОЇ ОСВІТИ В КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЯК ВИМОГА СУЧАСНОСТІ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-06.

Full text
Abstract:
У статті розкривається доцільність і ефективність впровадження інтерактивних форм організації іншомовної освіти у закладах вищої освіти в умовах дистанційного навчання, спричиненого воєнним станом в Україні. Репрезентовано досвід кафедри іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради щодо впровадження моделей змішаного та гнучкого навчання. Особливу увагу приділено таким підходам, як модель ротації (Rotation Model), перевернутий клас (Flipped Classroom), гейміфікація, створення мультимедійних презентацій, онлайн-проєктів і використання платформ Google. У пропонованій роботі окреслено зв’язок між інтерактивними освітніми продуктами та формуванням навичок ХХІ-го століття, зокрема критичного мислення, креативності, комунікації, інформаційної та цифрової грамотності. Підкреслено значущість соціально-емоційної підтримки здобувачів освіти, ролі мотивації та саморозвитку. У розвідці зазначено, що інтерактивні форми сприяють реалізації принципів персоналізації, автономії та співпраці в освітньому середовищі. Стаття обґрунтовує важливість цифрової трансформації вищої освіти в умовах воєнного стану та доводить, що інтерактивність є одним із ключових чинників забезпечення якості мовної підготовки майбутніх фахівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Формування мотивації"

1

Дейнеко, А. Х., І. Г. Біленька та М. К. Марченков. "Особливості формування мотивації спортивної діяльності". У MODERN EUROPEAN PSYCHOLOGICAL AND PEDAGOGICAL EDUCATION. THE DEVELOPMENT OF A CREATIVE LEARNING ENVIRONMENT. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-146-6-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Крикун, Ольга, та Єлизавета Крючко. "СПОСОБИ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МОТИВАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ". У Фінансово-економічна система національної економіки: стан та перспективи розвитку. Publishing house “Liha-Pres”, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-392-0-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коцюба, Н. О., та А. М. Сорока. "ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТОВ "ІНМЕДСЕРВІС"". У Стабілізація фінансово-економічної системи: зовнішні та внутрішні фактори впливу. Publishing house “Liha-Pres”, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-483-5-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Атаманчук, Н. М., та С. П. Яланська. "Формування навчальної мотивації студентів-першокурсників закладу вищої освіти". У CURRENT TRENDS AND FACTORS OF THE DEVELOPMENT OF PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-80-8-1.21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Піць, Леся, Галина Гальович та Дмитро Піць. "ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ТА ІНТЕРЕСУ У СТУДЕНТІВ ПРИ ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ (ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ) В КОЛЕДЖІ". У ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ НАУКОВОЇ ДУМКИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/31.01.2020.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Булгакова, Д. О., та О. М. Доценко. "Вплив ігрових технологій на формування мотивації студентів-юристів до навчання". У Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.154.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Антипова, Жанна, та Олена Гоголєва. "ЗАСОБИ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ДО ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНИМ ВИХОВАННЯМ У ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ". У DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2023. http://dx.doi.org/10.36074/logos-21.07.2023.56.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пащенко, Валентина. "ДО ПИТАННЯ РОЗРОБКИ МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТВОРЕННЯ КОМАНДНО-ЦІЛЬОВОЇ МОТИВАЦІЇ ДЛЯ НОВИХ ЧЛЕНІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ГРУПИ". У EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2023. http://dx.doi.org/10.36074/logos-18.08.2023.66.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zmeieva, Yana. "Особливості проведення інтегрованих уроків мистецтва в ЗЗСО". У ALTITUDO MUNDI SPIRITUALIS. Духовність у сучасному світі: просвітницько-культурогічний підхід. Publishing House "Krok", 2024. http://dx.doi.org/10.37835/ams-2024-17-18-04-3.12.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано інтегровані уроки мистецтва, їх вплив на мотивацію та формування естетичних смаків. Зокрема, аналізуються підходи Н. Костюк та І. Козловської до інтеграції елементів проектної діяльності та мистецтва в навчальний процес. Розглядається роль інтегрованої освіти у розвитку критичного мислення, творчих навичок та міжпредметних зв’язків, а також значення мистецтва для комплексного виховання учнів. Наведено приклади інтеграції навчального матеріалу з різних предметів. Ключові слова: урок, мотивація, проектна діяльність, мистецтво, інтеграція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Формування мотивації"

1

Размолодчикова, Іванна Вікторівна. Мотивація учіння як складник професійного становлення майбутнього вчителя початкових класів. Криворізький державний педагогічний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1737.

Full text
Abstract:
У статті зроблено спробу проаналізувати вплив внутрішньої мотивації на формування іміджу сучасного вчителя початкових класів. Досліджується проблема поняття «імідж». Висвітлено вплив культури на формування іміджу вчителя початкових класів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шутько, Віктор Васильович, та Валерія Юрієвна Отріщенко. Формування дослідницьких здібностей майбутніх вчителів під час проходження педагогічної практики. ДДМА, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1960.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання практичного впровадження можливостей формування дослідницьких здібностей майбутнього вчителя під час проходження педагогічної практики. Студенти самостійно обрали метод досліджень - анкетування; склали перелік питань; провели опитування старшокласників, з метою визначення мотивів до занять фізичною культурою і спортом. Застосований педагогічний підхід роботи, виходячи з її цілей, дав позитивний результат в дослідженнях мотивації школярів до занять фізичними вправами; визначені фактори, які заважають займатися спортом; з'ясовані причини небажання учнів відвідувати уроки фізкультури; встановлений інтерес сім'ї та роль батьків у фізичному розвитку дітей. Студенти, на підставі аналізу анкетних даних зробили для себе ряд важливих висновків і розробили певні рекомендації для використання у своїй подальшій професійній діяльності. Для покращення шкільного фізичного виховання студентами були розроблені певні рекомендації: 1. Необхідно активізувати інтерес учнів безпосередньо на уроках фізичної культури. 2. Вчителі мають аналізувати і коригувати негативні особливості у викладанні. 3. Покращувати матеріальну базу. 4. Активізувати і збільшувати можливість додаткових занять з учнями старшого шкільного віку. 5. Актуалізувати мотивацію занять фізичною культурою і спортом. 6. Акцентувати увагу учнів на значущості самовдосконалення фізичних і вольових якостей і їх необхідності в майбутній професійній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марчик, В. І., та В. І. Карпов. Мотивація студентів до занять фізичними вправами в процесі формування професійної компетенції майбутніх вчителів. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1899.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували мотивації студентів у використанні засобів фізичної культури і спорту в залежності від статті. Як для юнаків, так і для дівчат технолого-педагогічного факультету активна рухова діяльність приваблива як досвід, який можна використовувати в інших життєвих ситуаціях. Для таких студентів характерними потужними мотивами спортивної діяльності є: боротися, аби подолати перешкоди; зазнавати на собі вплив стресу; змінювати обставини та досягати успіху. При порівнянні з юнаками, виявлено, що для дівчат більшим мотивом до занять фізичними вправами є питання гармонійного фізичного розвитку, естетика пропорційності тілобудови, ідеальна маса тіла, ступінь жировідкладення, правильна постава тощо, ніж рівень фізичної підготовленості та розвиток фізичних якостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Марчик, Валентина Іванівна, та Віктор Васильович Козлов. Предмет «Фізична культура» в системі цінностей учнів середніх класів і ліцеїстів. BoScience Publisher, 2023. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/7051.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували зміни у ціннісному ставленні до уроків фізичної культури від учнів середніх класів до ліцеїстів. Встановлено збільшення показників значимості для вивчення предмету «Фізична культура»; рівня мотивації задовольнити потребу в русі; сприйняття уроку як «нецікавого»; про недостатнє фізичне навантаження, або його відсутність; впевненості у виконанні фізичних вправ. Авторитет вчителя фізичної культури, що зростає з підліткового віку до юнацького, займає гідне місце в системі цінностей формування особистості учнівської молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скрипник, Л. М. Здоров’язбережувальні технології у системі підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців. ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4533.

Full text
Abstract:
Одним із важливих напрямів країни на шляху до європейського майбутнього є реалізація здоров’язбережувальних технологій у системі сучасної освіти. На даному етапі розвитку України питання охорони здоров’я підростаючого покоління є досить актуальним та соціально значущим, оскільки у нашій країні гостро постає проблема захворюваності молоді. Поняття «здоров'язберігаючі технології» передбачає комплекс напрямів щодо формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів: програми, засоби, методи, спрямовані на виховання в учнів культури здоров’я, особистісних рис, що сприяють його збереженню та зміцненню; формування уявлень про здоров’я як цінність, а також мотивації на здоровий спосіб життя. Збереження здоров’я молодого покоління залежить від взаємодії педагогів, медичних і соціальних працівників та є одним з головних напрямів роботи сучасного закладу освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марчик, В. І., В. Є. Андріанов та О. В. Порохненко. Суспільний запит на фізичну культуру. Волинський національний університет ім. Лесі Українки, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1884.

Full text
Abstract:
Для сучасного фізичного виховання бажано вивчення соціального середовища, в якому воно здійснюється. Завдання роботи включали з’ясування особливостей запиту суспільства на стан фізичної кондиції громадян та встановлення факторів, що будуть сприяти підвищенню рівня особистісних потреб людини до використання засобів фізичної культури. З’ясовано, що потреби суспільства, які орієнтовані на особистісні якості людини, будуть сприяти збагаченню особистої фізичної культури через формування внутрішньої мотивації. Встановлено, що з появою можливості досягнення соціальної успішності через реалізацію особистісного потенціалу, інтерес до засобів фізичної культури буде зростати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Марчик, Валентина Іванівна, Алла Вікторівна Ісаєва та Вадим Євстафійович Андріанов. Роль емоційного фактора у формуванні мотивації до занять з фізичного виховання. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1976.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Білоконенко, Л. А. Формування міжособистісного довженківського конфлікту мовними засобами (за кіноповістю "Зачарована Десна"). Криворізький державний педагогічний університет, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5536.

Full text
Abstract:
Стаття розглядає конфлікти повісті О.Довженка „ Зачарована Десна ”. Автор аналізує мову конфліктів, їх вид, мотивацію, стадії розвитку, форми поведінки та вихід з конфлікту. У статті вперше подається характеристика довженківського мислення та його уявлення про гармонійне життя людини з позиції конфліктології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бакум, З. П., та Л. В. Саприкіна. Педагогічні умови формування професійної компетентності майбутніх дизайнерів одягу. Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/407.

Full text
Abstract:
На основі аналізу й узагальнення наукової інформації розглянуто комплекс педагогічних умов щодо формування професійної компетентності майбутніх дизайнерів одягу у процесі вивчення фахових дисциплін. Обґрунтовано специфіку таких педагогічних умов: позитивна навчальна мотивація майбутніх дизайнерів одягу через залучення їх до проектної діяльності; розвиток самостійної і творчої діяльності студентів у процесі навчання у творчих майстернях; взаємозв’язок компетентнісного, системного та діяльнісного підходів під час вивчення фахових дисциплін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Марчик, Валентина Іванівна, та Вадим Євстафійович Андріанов. Ранжування мотивацій спортивної діяльності майбутніх вчителів фізичної культури. Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1675.

Full text
Abstract:
При вивченні мотивацій спортивної діяльності в групі студентів І курсу майбутніх вчителів фізичної культури (зі спортивною майстерністю на рівні масових розрядів та без них) встановлено таке ранжування в порядку значимості: фізичне вдосконалення, формування характеру і розвиток психічних якостей, колективістська спрямованість, отримання корисних для життя умінь і знань, підвищення престижу, бажання слави, потреба у спілкуванні, естетичне задоволення і гострі відчуття, покращення самопочуття і укріплення здоров’я, отримання матеріальних благ, пізнання, потреба у схваленні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!