Academic literature on the topic 'Фізичний розвиток у дітей'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фізичний розвиток у дітей.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фізичний розвиток у дітей"

1

Бєсєда, Володимир. "ВПЛИВ ПСИХОМОТОРНИХ ПОРУШЕНЬ НА ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ (НА ПРИКЛАДІ ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ)". KELM (Knowledge, Education, Law, Management) 1, № 8 (2021): 3–10. http://dx.doi.org/10.51647/kelm.2020.8.1.1.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто механізми комплексного впливу загального стану психомоторики на фізичний розвиток дітей раннього й дошкільного віку, зокрема на поставу. Автором доведено, що саме порушення постави у дітей є комплексним показником їхнього фізичного розвитку і здоров’я загалом. Проаналізовано моторну складову частину поведінки дітей з порушеннями психомоторики, деталізовано її впливи на особливості постави у дітей раннього та молодшого дошкільного віку. Доведено, що тонічний стан м’язів, м’язова сила, ступінь рухливості у суглобах тулуба й кінцівок, а також точність, рівновага та координація значно впливають на стан постави у зазначеного контингенту дітей. З іншого боку, проведено аналіз психічної складової частини поведінки дітей з порушеннями психомоторики і показано можливі механізми психогенного впливу на фізичний розвиток дітей, зокрема стан їх постави. В роботі досліджувались варіанти комплексного впливу порушень психомоторики дітей раннього й молодшо- го дошкільного віку на їх фізичний розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ЧИЧЕНЬОВА, О. М. "СУЧАСНІ РЕАЛІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА СТАВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ДО ЗАНЯТЬ ІЗ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 1, № 4 (2022): 198–202. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.4.1.29.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті проблеми сучасності: низька рухова, фізична активність молоді, занепад у закладах освіти дисциплін «Фізична культура» і «Фізичне виховання», негативний вплив інноваційних приладів (гаджетів) на життя молодої людини. Стратегія розвитку фізичної культури, рекомендації щодо вдосконалення системи фізичного виховання та спорту серед молоді – установчі державні документи, які визнають проблеми сьогодення і які мають відповідний вектор спрямування на покращення ситуації, що склалася. Першочерговим завданням керівництва країни, керівників навчальних закладів, викладачів, вчителів, вихователів є впровадження фізичної, рухової активності в повсякденне життя молодого покоління, популяризація спорту і здорового способу життя. У статті надані педагогічні поради з дотримання принципу свідомості у процесі навчальних занять із фізичного виховання, досліджено практичні шляхи, етапи формування у студентів активного і свідомого ставлення до виконання фізичних вправ. Ці напрацювання мають створити новий образ сучасної людини, визначити умови прояву у студентів «моди» на позитивне, відповідальне ставлення до фізичної культури, підготовки, фізичної працездатності, власного здоров’я і здоров’я майбутніх дітей. Історичні події людства завжди впливали і змінювали спрямовання фізичного виховання у суспільстві. Тривалий час розвиток фізичної культури, а згодом і її теоретичне обґрунтування, зумовлювалося військовими потребами країни. Фізична культура мала яскраво виражену військову спрямованість і перетворення, в першу чергу, формувались під впливом відповідних військових закладів, відомств. Часи, коли фізичний розвиток людини розглядався як знаряддя в досягненні тих чи інших амбіційних планів, цілей, залишилися позаду. Реалії сьогодення свідчать, що під впливом радикальних змін у суспільстві неминучою стала зміна спрямовання розвитку фізичної культури і виховання від застарілих організаційних до змістовних, нових форм, які спрямовані на підтримку, збереження здоров’я людини, формування сталого відношення до здорового способу життя, зняття психоемоційного напруження, планування життєвої стратегії на майбутнє.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ТІТАРЕНКО, Світлана, та Юлія БАБАЧУК. "ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНА ГОТОВНІСТЬ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ДО ФОРМУВАННЯ РУХОВИХ НАВИЧОК". Acta Paedagogica Volynienses, № 5 (30 грудня 2021): 54–61. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.5.9.

Full text
Abstract:
Початковою ланкою системи фізичного виховання підростаючих поколінь є фізичне виховання дітей у закладах дошкільної освіти. Основи особистої фізичної культури, фундамент здоров’я, фізичного розвитку та мотивація здорового способу життя закладаються у кожної людини в дошкільний період, є важливою передумовою для забезпечення фізичної дієздатності, гармонійного розвитку і вдосконалення рухових навичок. Визначено, що основні рухи людини починають формуватися в дошкільному віці і вдосконалюються протягом життя шляхом нагромадження індивідуального досвіду. Проблема рухової діяльності дітей дошкільного віку нерозривно пов’язана з особливостями їхнього вікового розвитку і функціональними можливостями дитячого організму. Відомо, що організм дитини безперервно розвивається, причому рівень і темпи цього розвитку в різні періоди неоднакові. Періоди посиленого росту змінюються його уповільненням. Для кожного періоду онтогенезу характерні свої специфічні анатомо-фізіологічні особливості. Відмінності між віковими групами визначаються не тільки кількісними, але і якісними особливостями морфологічних структур і функціональних ознак окремих органів систем і всього організму загалом. У процесі вікового розвитку організм людини зазнає найрізноманітніших змін: хімічних, морфологічних, фізичних і функціональних. Вікові зміни визначаються ходом інтенсивних процесів обміну речовин і енергії, а також підвищенням тонусу скелетної мускулатури. Обґрунтовано, що фізичний розвиток дитини як комплекс морфофункціональних ознак, які характеризують віковий рівень біологічного розвитку, має велике тактичне значення в процесі фізичного виховання, тому що дозволяє вирішувати питання спортивної орієнтації і вибору, регламентувати певне нормування фізичних навантажень. Встановлено, що дошкільний вік є ключовим у становленні і розвитку рухової функції. Важливе значення для успішного формування рухових навичок у дітей дошкільного віку має врахування вікових особливостей та функціональної готовності дітей до рухової діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

СУЯТИНОВА, Катерина, та Ганна ШТУРКО. "ВПЛИВ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ НА КОГНІТИВНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ". Acta Paedagogica Volynienses 1, № 1 (2022): 123–29. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2022.1.1.20.

Full text
Abstract:
У статті представлено вплив рухової активності на когнітивний розвиток дітей дошкільного віку. Актуальність теми дослідження обумовлюється погіршенням фізичного та психічного розвитку дітей дошкільного віку, що є свідченням зниження рухової активності. Однією з цінностей дошкільної освіти є «зміцнення фізичного, психічного та соціального здоров’я». Своєчасно організована рухова активність закладає основи для подальшого ефективного її розвитку за іншими напрямами розвитку особистості дитини. Мета статті полягає у теоретичному вивченні та обґрунтуванні впливу рухової активності на когнітивний розвиток дітей дошкільного віку. Представлено дефініцію «рухова активність». Оптимальна рухова активність виконує роль своєрідного регулятора росту та розвитку організму дитини дошкільного віку. Завдяки достатній руховій діяльності діти дошкільного віку мають добре здоров’я, фізичний розвиток та швидше засвоюють фізичні вправи. Важливий фактор росту та розвитку організму дитини є кінезофілія – задоволення органічної потреби в рухах. Кінезофілія дає можливість до запровадження систематичних занять фізичною культурою не тільки на систематизованих тренуваннях і заняттях, а й у повсякденному житі Основна частина когнітивних можливостей проявляється в період дитинства. Аналіз наукових досліджень фізіологів, психологів, педагогів дозволив виділити поняття «психомоторика». Відомо, що в немовлячому періоді починає розвиватися моторна сфера. Поступовий розвиток моторики забезпечує становлення всіх психічних функцій дитини. У випадках занедбаності, несприятливих умов виховання у дитини можуть виникати затримки /порушення / уповільнення розвитку психічних процесів, які в подальшому компенсувати складно. Рухова активність є джерелом здоров’я, працездатності, а також фактором розвитку психомоторики, сприймання, уваги, мислення, пам’яті – когнітивної сфери дошкільника. Рухова активність є необхідною умовою для становлення та формування дитини не лише як біологічної істоти, а й соціального суб’єкта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пасічник, В. М., О. С. Еделєв та І. В. Городинська. "ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЯК ЧИННИК ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 2 (3 листопада 2021): 46–56. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-2-07.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що в умовах вибору Україною європейського вектора розвитку освіти однією з найбільш актуальних форм організації фізичного виховання дітей є ігрова діяльність. Використання в дошкільному віці ігрової діяльності, як засобу і форми організації фізичного виховання, забезпечує всебічний розвиток дитини, створює умови для гуманізації педагогічного процесу, перетворює дитину з об’єкта соціально-педагогічного впливу на суб’єкта активної творчої діяльності на основі розвитку внутрішніх мотивів до самовдосконалення. Мета дослідження – охарактеризувати особливості контингенту дітей дошкільного віку як чинника диференціації ігрової діяльності у фізичному вихованні. Використовувалися такі методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення літературних джерел, індукція та дедукція, абстрагування, порівняння, класифікація та систематизація. Для забезпечення успішного індивідуального розвитку кожної особистості необхідний особистісно орієнтований процес навчання та виховання дітей, особливо в дошкільному дитинстві. За таких обставин значно підвищується роль ігрової діяльності в системі фізичного виховання, потенціал якої у впливі не лише на рухову сферу, а й на духовну, особистісну та соціальну. Водночас необхідний диференційований підхід, який ураховує вік, стан здоров’я, фізичної підготовленості, індивідуальну неповторність дитини, своєрідність її психіки й особистості. Зазначено, що підбір засобів ігрової діяльності у процесі фізичного виховання дітей дошкільного віку залежить від низки найважливіших чинників, зокрема таких, як вік, стать, стан здоров’я та фізичний розвиток, рухова активність дитини, рівень фізичної підготовленості, індивідуально-типологічні особливості та біологічний вік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кадієва, Маргарита. "Аналіз показників фізичного стану дітей 9-10 років з емоційно-вольовими порушеннями". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 2 (3 січня 2022): 58–65. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.58-65.

Full text
Abstract:
Анотація. Обґрунтування доцільності вивчення та аналізу особливостей фізичного стану дітей 9-10 років з емоційно-вольовими порушеннями для побудови програми рекреаційних занять з даним контингентом. Мета. Вивчити показники фізичного стану дітей 9-10 років з емоційно-вольовими порушеннями як основи розробки оздоровчо-рекреаційної програми занять з використанням засобів скелелазіння. Методи. Теоретичний аналіз фахової науково-методичної літератури, компаративний метод, педагогічні методи (спостереження, експеримент, тестування), антропометричні, фізіологічні методи дослідження, методи математичної статистики. Результати. Дані вказують на відсутність статистично значущої різниці (р > 0,05) у показниках фізичного розвитку та серцево-судинної системи між хлопчиками і дівчатками обох вікових груп. Встановлено значну варіативність показників маси тіла та динамометрії правої і лівої кисті у всіх статево-вікових групах. Показники індексу Руф’є перебувають в діапазонах 11,6–12,8 ум. од., що відповідає задовільному рівню фізичної працездатності. Серед дітей обох статево-вікових груп не виявлено осіб, які б мали високий та достатній рівні фізичної працездатності. У хлопчиків 9 років за силовий індекс переважна більшість набрали 6 і 8 балів, відсутні особи які мали б високі бали. У цьому контингенті обстежених під час оцінювання індексу витривалості переважна більшість набирали бали від 7 до 10, але серед дітей були і такі, що отримали 4 і 5 балів. Під час оцінювання індексу швидкості хлопчики в основному отримали від 6 до 10 балів. Оцінювання їхнього швидкісно-силового індексу вказує на виконання тестового завдання на високі бали, переважна більшість виконала тест на 7 і 10 балів. Аналіз фізичної підготовленості дівчаток 9 років вказує на досить низькі бали. Спостерігається великий відсоток осіб, які мали від 4 до 5 балів і відсутні ті, які мали 10 балів і вище. Подібні результати спостерігаються і у школярів 10 років. Переважна більшість осіб обох статево-вікових груп мають низький рівень фізичного здоров’я, жодної дитини не було віднесено до середнього і високого рівня. Отримані дані фізичного стану дітей молодшого шкільного віку з емоційно-вольовими порушеннями свідчать про певні особливості показників, які важливо враховувати під час складання програм рекреаційних занять з використанням засобів скелелазіння для даного контингенту.
 Ключові слова: діти молодшого шкільного віку, емоційно-вольові порушення, фізичний стан, фізичний розвиток, фізична підготовленість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Петровська, Тетяна, Віталій Сергієнко та Ольга Красницька. "Психофізичний та соціальний розвиток дітей молодшого шкільного віку в умовах спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 3 (2 лютого 2022): 96–103. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.3.96-103.

Full text
Abstract:
Анотація. Погіршення фізичного та психічного здоров’я, складність соціалізації дітей молодшого шкільного віку внаслідок зменшення часу на фізичне виховання у школі, переважну їх інтелектуальну зайнятість, систематичну роботу з гаджетами спонукають до організації позашкільної рухової активності, спрямованої на психофізичний та соціальний розвиток молодших школярів. Мета. Визначити особливості психофізичного й соціального розвитку дітей молодшого шкільного віку в умовах спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате. Методи. Теоретичний аналіз, синтез та узагальнення наукових джерел, педагогічні, соціологічні, медико-біологічні методи, методи психодіагностики, методи математичної статистики. Результати. Розроблено програму психофізичного й соціального розвитку дітей молодшого шкільного віку в умовах спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате, що містить шість блоків: пізнавальний, загальної фізичної підготовки, спеціальної фізичної підготовки, технічної підготовки, соціально-комунікативний, тестування. Установлено позитивний вплив спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате на показники психофізичного розвитку молодших школярів, зокрема функціональний стан серцево-судинної системи, фізичну та розумову роботоздатність, фізичну підготовленість, що проявляється в розвитку психомоторних якостей (сили, швидкості, гнучкості, витривалості, координації), зорової та слухової пам’яті, покращенні процесів переключення й розподілу уваги, збільшенні обсягу уваги. Доведено, що заняття карате сприяють соціальному розвитку, успішній соціалізації дітей і соціальній адаптації до нового соціального середовища. У процесі занять молодші школярі опановують нові соціальні ролі, норми та правила, формують соціальні якості й уміння, лідерські, морально-етичні якості та цінності, адекватну самооцінку, внутрішню позицію, навчаються встановлювати соціальні контакти й будувати взаємостосунки.
 Ключові слова: молодші школярі, соціалізація, фізична підготовленість, фізична роботоздатність, розумова працездатність, соціальні норми, ролі, якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bobrykovych, O. S. "Метаболічний синдром у дітей: клініка, особливості ліпідного й вуглеводного обміну". CHILD`S HEALTH, № 6.49 (1 жовтня 2013): 59–63. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.6.49.2013.84843.

Full text
Abstract:
Обстежені 225 дітей віком від 14 до 18 років із різними проявами метаболічного синдрому з різних районів проживання щодо забезпеченості йоду. Вивчено фізичний розвиток (ріст, вага, індекс маси тіла, окружність талії та стегон). Біохімічні дослідження спрямовані на вивчення ліпідного й вуглеводного обміну в дітей. Доведено, що більш виражене ожиріння спостерігається серед дітей гірських районів проживання та паралельно з цим наростають порушення ліпідного й вуглеводного обміну в дітей із проявами метаболічного синдрому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дуткевич-Іванська, Ю. В., Л. П. Русин та М. В. Сабадош. "Особливості фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку". Україна. Здоров’я нації 1, № 1 (2021): 46–50. http://dx.doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254637.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: вивчити та оцінити рівень фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку.Матеріали та методи. Дослідження проводилося з учнями початкових класів. Середній вік дітей становив 7,7 років. Всього обстежено 41 дитину, серед яких 23 хлопчики та 18 дівчаток. Методи дослідження – теоретичний аналіз і узагальнення літературних джерел, методи соматоскопії та антропометрії, аналіз отриманих результатів та їх математична обробка.Результати. У ході дослідження було проведено аналіз показників фізичного розвитку хлопчиків і дівчаток, які навчаються у 2 та 3 класах Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов Ужгородської міської ради Закарпатської області. Наші дослідження підтвердили те, що в учнів молодших класів із кожним роком спостерігаються позитивні зміни показників, які допомагають оцінити рівень їх фізичного розвитку.Висновки. Оцінку фізичного розвитку учнів, які брали участь у дослідженні, проводили методом індексів. Так, між отриманими результатами хлопчиків і дівчаток вірогідних відмінностей не зареєстровано. Однак у хлопчиків молодшого шкільного віку спостерігається вищий рівень силового індексу, порівняно з дівчатками. Результати дослідження особливостей фізичного розвитку учнів 2 та 3 класів свідчать про те, що із віком у хлопчиків і у дівчаток відбуваються зміни у фізичному розвитку. Аналіз результатів проведеного дослідження показав, що низькі значення силового індексу, індексу Скібінської та індексу гіпоксії свідчать про необхідність включення у заняття фізичної культурою різноманітних дихальних вправ, які б сприяли підвищенню життєвої ємності легень, покращенню часу затримки дихання на вдиху та видиху, а також вправ силового спрямування.Ключові слова: фізичний розвиток, діти, молодший шкільний вік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Voitovych, Iryna, Vasyl Voitovych та Viktoriia Petrovych. "Особливості організації секційних занять із фізичної культури в школі". Physical education, sport and health culture in modern society, № 1(53) (1 квітня 2021): 19–25. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-01-19-25.

Full text
Abstract:
Актуальність. Основним завдання предмету «Фізична культура» в школі є гармонійний фізичний розвиток дітей та формування в них звички здорового способу життя. Виконання цього завдання вимагає від учителів уміння сформувати в учнів інтерес до фізичної активності, розуміння її важливості у власному житті. Цього можна досягти шляхом використання індивідуального підходу та врахування вподобань учнів під час позаурочних секційних занять, які є безкоштовними та не передбачають зміни місця навчання. Мета роботи полягає у визначенні й обґрунтуванні головних аспектів організації секційних занять із фізичної культури. Методи – аналіз і синтез наукових літературних джерел, педагогічне спостереження, узагальнення експериментальних досліджень науковців і систематизація отриманих результатів, метод теоретичного моделювання. Результати дослідження. Позакласна робота з фізичної культури вимагає значної гнучкості та мобільності форм, методі і засобів організації навчання. Вони повинні підбиратись із врахуванням інтересу та можливостей учнів і містити «вільний» час на опанування чогось нового, активного відпочинку чи вдосконалення окремих напрямів у фізичній підготовленості. На заохочення учня до цих занять можуть впливати як усвідомлені, так і неусвідомлені фізіологічні потреби, також не можна виключати зовнішніх факторів (загальносуспільні цінності, вплив друзів, батьків тощо). Важливим завданням секційної роботи є розвиток морально-вольових якостей школярів (цілеспрямованість, рішучість, сміливість, наполегливість, взаємодопомога, довіра тощо). Крім того, позаурочні заняття потрібно розглядати як засіб психологічного розвантаження, переключення уваги з буденних справ на улюблену фізичну активність, яка повинна здійснюватися якнайбільше на відкритому повітрі під керівництвом кваліфікованого педагога. Висновки. Визначено основні фактори планування та організації різних видів секційних занять; розроблено схему їх взаємодії, що формується навколо особистості учня, з урахуванням його життєвої мети та мотивації, адекватному та оптимальному підборі методів і засобів фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Фізичний розвиток у дітей"

1

Фролова, Т. В., та О. С. Бородiна. "Особливості рівня маркерів імунної регуляції при негоспітальній пневмонії у дітей з різним рівнем фізичного розвитку". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63265.

Full text
Abstract:
This work (report) describes the study results with regard to the serum cytokine level of IL-1β, IL-4 and TNF-α in children with community-acquired noncomplicated pneumonia and different physical development.<br>Ta praca (raport) opisuje wyniki badań dotyczących poziomu cytokiny w surowicy IL-1β, IL-4 i TNF-α u dzieci ze świeżo nabytym, niekompetentnym zapaleniem płuc і różnym rozwojem fizycznym.<br>Незважаючи на істотні досягнення в питанні діагностики та лікування, рівень захворюваності та летальності від ННП у дітей все ще залишається досить високим в усьому світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Острополець, А. С., В. В. Грибовод та С. В. Кєбашвілі. "Вплив фізичного розвитку на особливості гіпертермічної реакції у дітей, хворих на ринофарингіт". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32387.

Full text
Abstract:
Останнім часом науковці висловлюють думку щодо впливу фізичного розвиитку(ФР) на перебіг та тривалість лихоманки при гострих респіраторних захворюваннях. Проте чітких даних з цього питання у літературі не існує. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32387
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хвалебо, Г. В., та Е. С. Маныч. "Взаимосвязи умственного и физического развития у детей дошкольного возраста". Thesis, Сумский государственный университет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79248.

Full text
Abstract:
Влияние физической культуры на умственное развитие ребенка огромно, а дошкольный возраст считается наиболее благоприятным периодом для всестороннего гармоничного развития ребенка. При этом наблюдается закономерность: чем больше у ребенка развита способность владения своим телом, тем быстрее и лучше он усваивает теоретические знания. То есть, симметричные, разнообразные и точные движения способствуют равномерному развитию обоих полушарий головного мозга. Э. Я. Степаненкова, отмечает, что благодаря двигательной активности на занятиях физической культурой, ребенок познает окружающий мир. Это оказывает благоприятное воздействие на развитие его психических процессов (мышление, внимание, воля, самостоятельность и др.). Чем большим количеством разнообразных движений овладеет ребенок, тем шире возможности для формирования познавательных процессов, тем полноценней осуществляется его развитие [2, 61]. Психологи, педагоги, медики отмечают общую тенденцию для детских учреждений – снижение двигательной активности детей, а для ребенка потеря в движениях – это потеря в здоровье, развитии, знаниях. Если учесть, что двигательная активность является еще и условием, стимулирующим фактором развития интеллектуальной, эмоциональной и других сфер, то становится очевидным актуальность данного вопроса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нечитайло, Ю. М., та В. В. Безрук. "Фізичний розвиток дітей раннього віку з пренатальним дефіцитом заліза". Thesis, Тези доповідей Всеукраїнської наукової конференції «Актуальні питання клінічної анатомії та оперативної хірургії», м. Чернівці, 11-13 жовтня 2004 року, 2004. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/15535.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Михайлова, Тетяна Іванівна, Татьяна Ивановна Михайлова, Tetiana Ivanivna Mykhailova та В. В. Павлюченко. "Фізичний статус дітей-дзюдоїстів на препубертатній стадії онтогенезу". Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8583.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Домашенко, Д. В. "Розвиток етнічної ідентичності у дітей та підлітків". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8492.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Цумарєва, Н. В. "Методологічні аспекти дослідження емоційної депривації у дітей молодшого шкільного віку". Thesis, КНТУ, 2010. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6077.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Горбась, Вікторія Анатоліївна, Виктория Анатольевна Горбась та Viktoriia Anatoliivna Horbas. "Розвиток цинк-дефіцитного стану у дітей на фоні перебігу негоспітальної пневмонії". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32395.

Full text
Abstract:
Здоров’я уявляє безумовну цінність для кожної людини, однак неправильне харчування, недостаток сну, неблагоприємна екологічна ситуація знижують якість життя і сприяють зросту числа захворювань та розвитку порушень обміну речовин і алергії. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32395
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Годованець, О. С., та К. О. Сучко. "Аспекти патології у дітей, народжених "малими до гестаційного віку"". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35948.

Full text
Abstract:
Кількість дітей контрольної групи (III група спостереження) склала 18 особи. Загальний стан дітей на першому тижні життя, незважаючи на певний відсоток факторів ризику в матерів, залишався задовільним. Початкова втрата маси тіла в середньому не перевищувала 5 %, відновлення маси було відмічено на 3–4 четверту добу спостереження, що відповідає загальноприйнятим нормам. Діти контрольної групи виходжувалися у режимі спільного перебування з матір’ю та знаходилися на виключно грудному вигодовуванні. Час перебування у неонатальному відділенні пологового будинку у новонароджених контрольної групи складав у середньому 4,5 +- 0,46 діб. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35948
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сукачов, О. В. "Динаміка прояву рухової функції дітей 5 років під час занять з елементами баскетболу". Thesis, КНТУ, 2014. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6623.

Full text
Abstract:
Досліджено динаміку прояву рухової функції дітей 5 років під час занять з елементами баскетболу. Дослідження проведено на базі дитячого дошкільного закладу м. Кіровограда із залученням дітей 5 років (n=29). Використано комплекс показників, що характеризують рухові здібності, психофізіологічні та функціональні можливості дітей. Доведено ефективність впливу занять з елементами баскетболу за більшістю показників, що вивчалися. Заняття з елементами баскетболу є достатньо ефективними для фізичного розвитку та підготовленості дітей 5 років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Фізичний розвиток у дітей"

1

Тітаренко, С. А. "Розвиток комунікабельності у дітей старшого дошкільного віку засобом гри". У ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фізичний розвиток у дітей"

1

Пересипкіна, Т. В., Т. П. Сидоренко, Г. І. Голубнича, А. М. Зінчук та А. М. Пересипкіна. "Медико-соціальні чинники та фізичний розвиток дітей шкільного віку". У SCIENTIFIC PROGRESS OF MEDICINE AND PHARMACY OF THE EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-075-9-51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Меденець, Марина. "РОЗВИТОК ХОРЕОГРАФІЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ СЛУХУ У СПЕЦІАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ". У SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v2.54.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кравченко, Олена, та Оксана Цуранова. "РОЛЬ МУЗИЧНО-РИТМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У РОЗВИТКУ ФІЗИЧНИХ ТА МУЗИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ НА МУЗИЧНИХ ЗАНЯТТЯХ У ЗДО". У WIELOKIERUNKOWOSC JAKO GWARANCJA POSTĘPU NAUKOWEGO. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.02.2020.v2.50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павлієнко, Світлана. "РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ У ПРОЦЕСІ ПОШУКОВО – ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". У TENDANCES SCIENTIFIQUES DE LA RECHERCHE FONDAMENTALE ET APPLIQUÉE, chair Іннеса Шеремет. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/30.10.2020.v3.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шевченко, Світлана. "РОЗВИТОК ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ У ДОБУ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (2000-і рр.)". У СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ НАУКИ: ФАКТОРИ ВПЛИВУ ТА ВЗАЄМОДІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/22.05.2020.v3.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мельник, Оксана, та Євгенія Хижняк. "РИЗИК ВИНИКНЕННЯ ПАТОЛОГІЙ У ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (ДРТ)". У КОНЦЕПЦІЯ СУЧАСНОЇ ФАРМАЦІЇ ТА МЕДИЦИНИ: РОЗВИТОК БІОХІМІЇ, БІОТЕХНОЛОГІЙ ТА БІОМЕДИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-23.04.2021.medicine.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Канарова, О. В., та А. Ю. Нікіренкова. "Розвиток мовлення засобами мультимедіа як умова формування соціокультурної компетентності у дітей дошкільного віку". У PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-93.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сизоненко, І. Г. "Розвиток «soft skills» у здобувачів вищої освіти під час вивчення навчальної дисципліни «Правова соціалізація дітей та молоді»". У PEDAGOGY, PSYCHOLOGY AND TEACHING METHODS: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-114-5-60.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Фізичний розвиток у дітей"

1

Терещенко, Олексій Петрович, Валентина Іванівна Марчик та Анатолій Петрович Афонін. Вплив екологічно несприятливих умов на фізичний розвиток дошкільнят. Херсонський державний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1952.

Full text
Abstract:
В роботі виявляли відмінності в показниках фізичного розвитку дітей дошкільного віку (3-х років) залежно від місця проживання, в умовно «чистому» Жовтневому і екологічно «забрудненому» Дзержинському районах міста. Виявлено, що діти 3-річного віку, які проживають у більш забрудненому районі поступаються в показниках тотальних розмірів тіла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Письменний, Олександр Миколайович, та А. С. Ярошенко. Сучасний стан фізичного здоров’я дітей молодшого шкільного віку. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3041.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему зниження рухової активності дітей молодшого шкільного віку та поставлено завдання проаналізувати намагання органів державної влади сприяти формуванню здорового способу життя підростаючого покоління, а також дослідити рухову активність і стан здоров’я молодших школярів. На жаль, заходи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України й Верховної Ради суттєво не змінили на краще фізичний розвиток підростаючого покоління. Так, дослідження рухової активності дітей молодшого шкільного віку показали, що фізичне навантаження на уроках фізичної культури не відповідає моторній щільності (70–75 %). Аналіз розпорядку дня молодших школярів засвідчують, що за останні роки в дітей молодшого шкільного віку скарги на підвищену втомлюваність, емоційну лабільність, неспокійний сон, підвищену пітливість та головну біль. Отже, потрібно створити нову модель фізичного виховання підростаючого покоління та надання майбутнім учителям сучасних якісних знань у галузі фізичної культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Козачук, Дарья Борисівна, та Валентина Іванівна Марчик. Ефективність занять шкільних спортивних секцій в початкових класах. Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/276.

Full text
Abstract:
Дослідження дає можливість засвідчити, що у дітей молодшого шкільного віку, які займаються в шкільних секціях, розвиток рівноваги, гнучкість тіла, сила м’язів ніг, тулуба і живота та показники швидкісно-силових якостей більші, ніж у дітей, які відвідують тільки уроки фізичної культури. Для визначення і порівняння фізичних можливостей школярів, які відвідували уроки фізичної культури і тих, які додатково відвідували шкільні секції, були використали такі тести: на рівновагу «фламінго», гнучкість, стрибок у довжину з місця, піднімання тулуба з положення лежачи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шутько, Віктор Васильович, та Валерія Юрієвна Отріщенко. Формування дослідницьких здібностей майбутніх вчителів під час проходження педагогічної практики. ДДМА, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1960.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання практичного впровадження можливостей формування дослідницьких здібностей майбутнього вчителя під час проходження педагогічної практики. Студенти самостійно обрали метод досліджень - анкетування; склали перелік питань; провели опитування старшокласників, з метою визначення мотивів до занять фізичною культурою і спортом. Застосований педагогічний підхід роботи, виходячи з її цілей, дав позитивний результат в дослідженнях мотивації школярів до занять фізичними вправами; визначені фактори, які заважають займатися спортом; з'ясовані причини небажання учнів відвідувати уроки фізкультури; встановлений інтерес сім'ї та роль батьків у фізичному розвитку дітей. Студенти, на підставі аналізу анкетних даних зробили для себе ряд важливих висновків і розробили певні рекомендації для використання у своїй подальшій професійній діяльності. Для покращення шкільного фізичного виховання студентами були розроблені певні рекомендації: 1. Необхідно активізувати інтерес учнів безпосередньо на уроках фізичної культури. 2. Вчителі мають аналізувати і коригувати негативні особливості у викладанні. 3. Покращувати матеріальну базу. 4. Активізувати і збільшувати можливість додаткових занять з учнями старшого шкільного віку. 5. Актуалізувати мотивацію занять фізичною культурою і спортом. 6. Акцентувати увагу учнів на значущості самовдосконалення фізичних і вольових якостей і їх необхідності в майбутній професійній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коломоєць, Таміла Григорівна, та Вікторія Ігорівна Ворох. Розвиток мовлення дітей із аутизмом сучасними дидактичними засобами. СумДПУ імені А. C. Макаренка, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4337.

Full text
Abstract:
У статті розкрито можливості розвитку мовлення дітей із аутизмом з використанням технології доповненої реальності. Метою дослідження є визначення дієвості та ефективності сучасних дидактичних засобів, зокрема використання технології доповненої реальності в розвиткові мовлення дітей із аутизмом. Методами дослідження виступили: аналіз, узагальнення, порівняння, експеримент, описовий метод, логічний метод тощо. За результатами дослідження визначено наявність затримок у розвиткові мовлення та соціальних комунікаціях дітей із аутизмом як корекційно-педагогічну проблему. Визначено порушення в розвитку мовлення, які мають підлягати корекції. Обґрунтовано актуальність використання технології доповненої реальності в розвитку мовлення дітей-аутистів. Охарактеризовано експериментальну методику розвитку мовлення дітей із аутизмом із прикладами відповідних вправ. Практичне значення дослідження полягає в тому, що наведені практичні рекомендації з розвитку мовлення дітей із аутистичним спектром розвитку можуть бути корисними в корекційній роботі НРЦ. Перспективою подальших досліджень визначено пошук шляхів використання технології доповненої реальності в напрямі розвитку уваги та пам’яті дітей із аутизмом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гуменко, Н., Т. Андріанов та В. Марчик. Рухова активність і правильне харчування у формуванні здорового способу життя студентської молоді. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1861.

Full text
Abstract:
Пріоритетність фізичного виховання у процесі виховання дітей, закріплення здорового способу життя у молоді та його підтримання у зрілому віці повинно бути важливою державною політикою. Рухова активність та правильне харчування є запорукою гармонійного фізичного розвитку, нормалізації ваги, наявності енергії і почуття здоров’я. Використання електронних ресурсів сприяє підвищенню усвідомленості і зацікавленості студентів у питаннях формування навичок здорового способу життя і, як наслідок, рівня фізичної підготовленості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пруняк, Володимир Васильович. Розвиток комунікативної компетентності як необхідна умова становлення творчої особистості молодшого школяра. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3974.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема формування навичок говоріння і письма як засіб розвитку комунікативної компетентності молодших школярів на засадах сучасних досліджень комунікативного процесу та його ситуативних складових. Робиться акцент на тому, що говоріння і письмо – це різнорідні види мовленнєвої діяльності, які суттєво різняться між собою не тільки формою реалізації, а й дією великої кількості позалінгвістичних факторів. Урахування специфіки мовної організації усних і письмових висловлень на основі засвоєння доступних для дітей молодшого шкільного віку мовних ресурсів у поєднанні з орієнтуванням на умови реалізації процесу усного і писемного спілкування забезпечить формування комунікативної компетентності, сприятиме становленню творчої особистості молодшого школяра. Результатом його мовленнєвої діяльності буде мовленнєво-творчий процес, що характеризується індивідуальністю, виразністю, образністю, емоційністю, дієвістю, стилістичною довершеністю усного і писемного мовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Марчик, В. І., та О. В. Порохненко. Мотиваційні потреби студентської молоді в сучасній системі фізичного виховання. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка ; КОЛО, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1922.

Full text
Abstract:
В дослідженні прийняли участь студенти, як юнаки, так і дівчата, педагогічного університету (у відвідувані академічних занять 76 осіб, секційних – 48 осіб). Студентам була запропонована анкета з правом вибору двох тверджень «Я займаюсь фізичними вправами (на академічних/секційних заняттях) з метою»: вдосконалити фізичний розвиток, укріпити здоров’я, отримати залік, отримати задоволення, інше. Мотиваційні потреби студентської молоді у використанні засобів фізичної культури і спорту на навчальних академічних і секційних заняттях є різними. Чверть студентів за необхідністю отримання заліку вимушені займатися фізичними вправами на академічних заняттях. Емоційно-чуттєвий компонент студентської молоді у формуванні потреби до занять фізичними вправами у них у три рази менше, ніж у студентів, які відвідують секційні заняття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!