Academic literature on the topic 'Фільтрація повітря'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фільтрація повітря.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фільтрація повітря"

1

Vasyuk, S. V., Ya M. Vasylchyshin та V. L. Vasyuk. "Ламінарний потік стерильного повітря та ультрафіолетове опромінення в ортопедичних операційних". TRAUMA 14, № 5 (2013): 83–88. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.5.14.2013.88157.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є порівняння ефективності знезараження повітря в ортопедичних операційних методом високоефективної фільтрації повітря та методом ультрафіолетового випромінювання. Проведено вивчення якісного та кількісного складу повітря та динаміку цих показників у двох операційних. У першій повітря знезаражувалось методом високоефективної фільтрації, у другій — за допомогою ламп ультрафіолетового опромінення (УФО). Загальна засіяність повітря операційних із системою його високоефективної фільтрації у 60 разів нижча, ніж в операційних, у яких для знезараження повітря використовується УФО. Порівняно з операційними, у яких для знезараження повітря використовується УФО, повітря операційних із системою його фільтрації не містить потенційно патогенних видів, здатних викликати післяопераційне нагноєння ран. Метод фільтрації повітря з метою його знезараження має ряд суттєвих переваг: покращується видовий склад мікрофлори — у повітрі не виявляються види, здатні викликати гнійно-запальні захворювання людини; повітря не тільки очищується і знезаражується, але й кондиціонується, унаслідок чого покращуються умови роботи персоналу (також профілактика різного роду ускладнень); мікробіологічні показники якості повітря утримуються на високому рівні протягом усього робочого часу; знезараження й очищення повітря здійснюється в присутності персоналу і хворого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шарлай, Олена Василівна. "ВЕРТИКАЛЬНЕ ОЗЕЛЕНЕННЯ ФАСАДІВ ЯК ЗАСІБ ГУМАНІЗАЦІЇ МІСЬКОГО АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА". Ukrainian Art Discourse, № 1 (31 березня 2025): 218–24. https://doi.org/10.32782/uad.2025.1.24.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються сучасні методи вертикального озеленення фасадів будівель. Аналізується світовий досвід створення державних програм з підтримки використання озеленення будівель і споруд, зокрема озеленення фасадів, на законодавчому рівні. Застосування інтегрованої рослинності має реальні переваги як на місцевому, так і на загальному рівні держави. Розглядається вплив вертикального озеленення на екологічні показники середовища, економічний розвиток і соціально-психологічний стан громади. Аргументи для переконання законодавців, планувальників, архітекторів в необхідності використання технології вертикального озеленення надають результати досліджень в сфері екології, які показують, що використання вертикального озеленення сприяє зниженню температури поверхні зовнішніх стін в літній період на 10°C та зниженню ефекту міського острова тепла в густо населених районах, що зменшує енерговитрати на кондиціонування повітря. Збільшення поглинання вуглекислого газу і фільтрація шкідливих часток викидів веде до покращення якості повітря, що покращує стан здоров’я мешканців. Наявність зелені в міському середовищі покращує загальний психологічний і емоційний стан мешканців і сприяє гуманізації архітектурного середовища. Завдяки всім цим перевагам практика вертикального озеленення активно розвивається, створюючи нові методи і напрямки. Велика кількість різноманітних напрямків у вертикальному озелененні потребує систематизації і типологічної класифікації конструктивних схем та аналізу потенціалу, який має кожна з них для архітектурних та дизайнерських рішень. Попередньо всі системи діляться на каркасні і модульні системи. Каркасні системи поділяються на стаціонарні жорсткі і мобільні гнучкі. В якості стаціонарного каркасу виступають просторові конструкції з металевого профілю, решітки, сталеві троси. Метод використання каркасних систем дозволяє забезпечити заздалегідь спланований ритм, щільність і висоту озеленення і, з точки зору дизайну, є методом «спрямованого озеленення». Мобільні гнучкі системи є одним із найбільш поширених рішень в озелененні фасадів. Двошарове полотно з полімерного войлоку, де в кишені з поживним субстратом висаджуються декоративні рослини. Метод озеленення з використанням мобільного гнучкого каркасу створив новий напрямок в дизайні вертикального озеленення «жива стіна». В модульних системах в якості модулів можуть розглядатись плити або контейнери. Плити з легкого бетону або пластику мають кілька шарів: основа, гідроізоляція, водо поглинаючий шар, субстрат з насінням.Озеленення з використанням модульних систем започаткував напрямок «вертикальний сад» Для кожного з цих методів озеленення аналізується можливість використання спільних підходів при розробці структури вертикального озеленення і елементів дизайну, з метою гармонізації архітектурного середовища і підвищення рівня комфортності міського простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Котов, Б., Р. Калініченко, С. Степаненко та Ю. Панцир. "Математичне моделювання процесу охолодження зерна в установках з радіальною подачею повітря". Bulletin of Lviv National Environmental University Agroengineering Research, № 27 (19 січня 2024): 101–7. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2023.27.101.

Full text
Abstract:
Необхідність створення або вдосконалення існуючих установок для охолодження зерна після сушіння, які функціонують окремо від зернової сушарки (виносні охолоджувач зерна) на сьогодні зумовлена вимогами підвищення продуктивності сушарок у господарствах (за рахунок використання охолоджувальних камер як сушильних) та появою в господарствах зерносушарок, агрегатованих з топками на твердому паливі, які працюють при періодичному завантаженні. Одним із шляхів розв’язання задач створення виносних охолоджувачів зерна після сушіння є використання вентильованих бункерів з радіальним розподілом зовнішнього атмосферного повітря для охолодження зерна. Для їх ефективного використання й узгодження продуктивності охолоджувача та сушарки необхідно вивчити закономірності перебігу процесу теплообміну в нестаціонарному режимі і визначити оптимальні конструктивні і режимні параметри. Такі дослідження доцільно проводити на основі створення математичних моделей нестаціонарних теплових процесів при охолодженні нагрітого і висушеного зерна. У роботі побудовано математичну модель процесу охолодження зерна в бункерних установках з радіальною повітряною роздачею за схемою дворівневої ієрархії: модель мікрокінетики і макрокінетики охолодження зерна. На рівні мікрокінетики використано рівняння нестаціонарної теплопровідності зернівки (або елементу шару зерна) з негативним джерелом теплоти з граничними умовами конвективного теплообміну. На другому рівні модель охолодження зерна представлена диференціальним рівнянням теплообміну кільцевого зерна з радіально рухомим охолоджувальним повітрям. Розв’язок рівняння реалізовано в комп’ютерному середовищі Mathematica, для двох варіантів руху повітря: від центру бункера до зовнішньої поверхні і в протилежному напрямі. Результати розрахунків графічно проілюстровані. Встановлено, що нерівномірність розподілу температури зерна за радіальною координатою в стадії завершення процесу при фільтрації шару зерна повітрям від зовнішнього циліндра до внутрішнього менша на 20-30 %, ніж при фільтрації повітря у зворотному напрямі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рєзнік, Д. В., О. О. Ченчева, Є. Є. Лашко, І. С. Петренко та Д. С. Гаврилець. "ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА В ПРИМІЩЕННЯХ ЗАКЛАДІВ ПЕРЕДВИЩОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 79 (2025): 172–77. https://doi.org/10.26906/sunz.2025.1.172-177.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження динаміки респірабельної фракції пилу (PM2.5 та PM10) та аналіз її впливу на здоров’я учнів в навчальних аудиторіях і виробничих майстернях закладів передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти м. Кременчук. Методика. Дослідження якості повітря у навчальних приміщеннях здійснювалося на основі емпіричного методу під час натурного експерименту, статистичного аналізу отриманих даних та апроксимації результатів. Результати.Дослідження показало, що концентрація респірабельної фракції пилу (PM2.5, PM10) у навчальних майстернях значно варіюється залежно від типу приміщення та виконуваних робіт. Концентрація пилу змінюється протягом дня: вона зростає на початку занять, знижується під час перерв і суттєво підвищується під час активної роботи. На робочих місцях, які досліджувалися, зафіксовано перевищення пилового навантаженні, а найбільший рівень запиленості зафіксовано на робочому місці зварювальника. Оцінка вентиляційних систем показала, що швидкість руху повітря під час занять збільшилася у 5–15 разів, що свідчить про ефективність їх роботи, особливо на робочому місці зварювальника. Дослідження показали, що для покращення рівня пилового забруднення в робочій зоні необхідно вдосконалити та автоматизувати системи вентиляції й аспірації, а також впровадити використання засобів індивідуального захисту. Наукова новизна. Проведені дослідження вперше враховують реальні умови навчально-виробничого процесу у закладах фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Запропоновано комплексний підхід до аналізу якості повітря, що включає моніторинг забруднення (PM2.5, PM10, виявлення закономірностей зміни концентрації пилу залежно від етапів навчання, математичний опис динаміки забруднення та оцінку ефективності вентиляційних систем. Отримані результати можуть стати основою для вдосконалення заходів контролю якості повітря в навчальних майстернях та розробки нормативних актів, що забезпечать безпеку освітнього процесу. Практична цінність. Результати дослідження дозволяють: оптимізувати вентиляційні системи шляхом визначення необхідної швидкості повітряного потоку на основі реальних даних про концентрацію забруднюючих речовин у повітрі навчально-виробничих майстерень; розробити адаптивні системи фільтрації повітря для зниження рівня респірабельної фракції пилу в виробничих приміщеннях; обґрунтувати необхідність систематичного моніторингу повітряного середовища в навчальних майстернях, зокрема з використанням сучасних технологій (бездротові сенсорні модулі); запровадити заходи захисту для учнів вікової категорії 14–19 років, які є найбільш чутливими до впливу виробничого пилу. Застосування отриманих результатів сприятиме підвищенню рівня безпеки навчального процесу, зниженню професійних ризиків для учнів та покращенню умов праці в навчальних майстернях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рижков, Вадим Генієвич, Карина Володимирівна Бєлоконь, Євгенія Анатоліївна Манідіна та Олена Олександрівна Троїцька. "ОГЛЯД СУЧАСНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ ВІД ПИЛУ В МЕТАЛУРГІЇ". Scientific Journal "Metallurgy", № 1 (22 липня 2021): 81–90. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-1-11.

Full text
Abstract:
Одним з ефективних способів захисту організму працівника від промислового пилу є пропускання запиленого повітря через фільтрувальний матеріал. Зазначений спосіб застосовують як в респіраторах, так і фільтрах для очищення повітря або промислових газів. Показниками, що характеризують роботу фільтрів є коефіцієнт проникності, ефективність, час захисної дії, опір вдиху та видиху (для респіраторів) та інші. У статті описані сучасні матеріали для фільтрації газів, в тому числі повітря, їх властивості, переваги та недоліки, особливості застосування. Для матеріалів на основі перхлор- вінілу, що раніше широко застосовувалися, знижується ефективність очищення за температури повітря вище 301 К і високої вологості. Замість них пропонуються філь- трувальні матеріали на основі ультратонких волокон сополімеру стиролу й акрилоні- трилу, а також одержаних з розплаву поліпропілену з нанесенням електростатичного заряду. Для тонкого очищення газів за підвищеної температури, застосовують фільтри з кераміки, тонковолокнистої вати з нержавіючої сталі, які мають високу міцність і стій- кість до змінних навантажень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шуміло, О. М. "ДО ПИТАННЯ ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ ВІД ЗАБРУДНЕННЯ РТУТТЮ". Прикарпатський юридичний вісник 2, № 3(28) (2020): 8–12. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v2i3(28).348.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто аспекти правової охорони довкілля від забруднення ртуттю, що здійснюється на міжнародному та національному рівнях. Досліджено проблему правового регулювання переробки ртутьвмісних відходів в Україні й утилізації забруднених ртуттю ґрунтів.Встановлено, що позитивною стороною євроінтеграційних процесів є внесення змін до законодавства, яке регламентує поводження із ртуттю. Так, з метою вдосконалення системи моніторингу якості атмосферного повітря в Україні затверджено Порядок здійснення моніторингу за вмістом миш’яку, кадмію, ртуті, нікелю та поліциклічних ароматичних вуглеводнів в атмосферному повітрі.
 Висвітлено зміни нормативно-правового характеру щодо оподаткування підприємств за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах. Так, збільшення ставки податку за розміщення окремих видів надзвичайно небезпечних відходів, а саме обладнання та приладів, що містять ртуть, елементи з іонізуючим випромінюванням, суттєво збільшено, що дасть у подальшому позитивний ефект щодо збереження довкілля. Досліджено позитивну динаміку щодо збільшення ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, а саме ртуті та її сполук.Доведено позитивні зміни в законодавстві, що регулюють поводження з токсичними відходами. Так, Загальнодержавною програмою поводження із токсичними відходами визначено два пілотні проєкти, пов’язані з очищенням від залишків ртуті промислових об’єктів: проведення заходів щодо рекультивації забруднених ртуттю полів фільтрації казенного заводу «Імпульс» (м. Шостка); проведення санації забрудненої ртуттю території ВАТ «Радикал» (м. Київ). Чинним законодавством передбачається розроблення і дослідно-промислова апробація технології знешкодження й утилізації відходів, що містять ртуть.
 Запропоновано приєднання до Мінаматської кон-венції, законодавчу заборону видобутку ртуті і використання ртуті у видобутку корисних копалин в Україні. Наголошено, що приєднання до Конвенції дозволить забезпечити контроль за викидами ртуті в атмосферу від вугільних електростанцій, промислових котлів, що працюють на вугіллі, деяких видів діяльності з виробництва кольорових металів, спалювання відходів та виробництва цементу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ГОРДІЄНКО, Олександр, та Аліна КОВАЛЬ. "КОНЦЕПЦІЯ ПІДКЛЮЧЕННЯ ФІЗИЧНИХ ОБ'ЄКТІВ У РОЗУМНОМУ БУДИНКУ: ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 4 (15) (30 грудня 2024): 30–34. https://doi.org/10.32689/maup.it.2024.4.5.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Стаття присвячена концепції підключення фізичних об'єктів у розумному будинку для моніторингу та покращення якості повітря за допомогою штучного інтелекту. Вона досліджує інтеграцію різноманітних сенсорів і пристроїв, таких як датчики якості повітря, системи вентиляції та фільтрації, з розумними будинками для створення комфортних та здорових умов для життя і впливу на організм людини. Особливу увагу приділено використанню ШІ для аналізу даних, отриманих від сенсорів, для автоматичного коригування параметрів повітря, таких як рівень CO₂, вологість і температура, з метою підтримки оптимального мікроклімату., як штучний інтелект може покращити енергетичну ефективність розумних будинків, зменшуючи енергоспоживання та знижуючи витрати на опалення, охолодження і вентиляцію, одночасно підтримуючи здоров’я мешканців. Наукова новизна. Стаття також оцінює потенційні виклики та майбутні перспективи впровадження таких технологій, враховуючи як технічні, так і етичні аспекти. Метою роботи є продемонструвати, як інноваційні рішення на основі ІоТ та ШІ можуть змінити підхід до управління навколишнім середовищем у будинках, покращуючи якість повітря та комфорт проживання. Висновок. Загалом, концепція підключення фізичних об'єктів та використання ШІ для покращення якості повітря в розумному будинку є важливим кроком до створення безпечніших, здоровіших та енергоефективніших умов для життя, що має потенціал для значних змін у сфері житлового комфорту та інженерних технологій у майбутньому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коломієць, Л. В. "Підвищення точності вимірювань на координатно-вимірювальній машині в умовах дії дестабілізуючих факторів". Problems of Informatization and Management 4, № 80 (2025): 59–63. https://doi.org/10.18372/2073-4751.80.19770.

Full text
Abstract:
У статті розроблено теоретичні основи підвищення точності вимірювань на координатно-вимірювальних машинах (КВМ) шляхом комплексного врахування впливу дестабілізуючих факторів. Запропоновано узагальнену математичну модель, яка базується на тензорних полях четвертого рангу та враховує взаємний вплив температурних деформацій, вібрацій, механічних напружень, змін вологості, тиску повітря та електромагнітних завад. Розроблено систему нелінійних інтегральних рівнянь для опису полів деформацій та алгоритм компенсації похибок на основі методів нелінійної фільтрації. Теоретично обґрунтовано можливість підвищення точності вимірювань шляхом застосування розробленої моделі та алгоритму корекції результатів. Представлено методику практичного застосування запропонованого підходу для різних типів координатно-вимірювальних машин та умов експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Афтанюк, В. В., О. Є. Гаврілкін, and А. В. Афтанюк. "SIMULATION OF THE STRESS-DEFORMED STATE WHIRLPOOL FOR SCRUBBER WITH WHIRLPOOL PLATE." SHIP POWER PLANTS 43, no. 1 (2021): 118–25. http://dx.doi.org/10.31653/smf343.2021.118-125.

Full text
Abstract:
В роботі [3] запропонована конструкція скрубера з вихровий тарілкою, який може бути використаний для очищення газів, що відходять від суднового теплоенергетичного обладнання (рис. 1). Конструкція скруберу з вихровою тарілкою, дозволяє інтенсифікувати процес очищення газів за рахунок створення вихрових течій на тарілці апарату. Авторами в роботі [3] у процесі дослідження скрубера основна увага приділялася забезпеченню раціонального гідродинамічного режиму роботи апарату, для дослідження гідродинаміки течії та фільтрації в скрубері використаний програмний комплекс [4]. Робота вихрового елемента полягає в наступному: забруднений газ надходить знизу апарату, потрапляє в завихрувач, де закручується і тече вздовж стійки відбійника (рис. 2). Зверху на тарілку надходить зрошувальна рідина (рис. 1). За рахунок взаємодії потоку забрудненого повітря і зрошувальної рідини на поверхні тарілки утворюється пінний фільтруючий прошарок, через який проходить газ і очищається від шкідливих речовин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Нікульшин, Володимир, Алла Денисова, Сергій Мельнік, Віктор Височин та Анатолій Андрющенко. "ЕНЕРГЕТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ЕНЕРГОСБЕРЕГАЮЧІ ОПЦІІ В СИСТЕМАХ ВИРОБНИЦТВА ЦУКРУ". International Science Journal of Engineering & Agriculture 1, № 3 (2022): 143–51. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20220103.12.

Full text
Abstract:
Розраховані основні енергетичні показники типової схеми виробництва цукру продуктивністю 3000 т цукру на добу, аналіз яких показав, що найбільшими є втрати з парою, яка направляється в конденсатори з вакуум-апаратів та останнього корпусу випарної установки. На підставі цього аналізу сформовано три групи енергозберігаючих опцій. Опції, які використовують вторинні енергоресурси: – використання гарячого соку на клерювання жовтого цукру; використання утфельної пари; обігрів вакуум-апаратів утфельною парою; використання теплоти конденсатів для нагрівання відтіків у продуктовому відділенні; застосування конденсату для нагрівання дифузійного чи дефекованого соку; – Застосування конденсату для нагрівання соку 1-ї сатурації перед фільтрацією (відстійниками); використання конденсату для нагрівання соку перед 2-ою сатурацією та соку перед випарною установкою; використання теплоти сатураційних газів; використання деамонізованих конденсатів та жомопресової води для живлення дифузійних установок; використання утфельної пари для нагрівання дифузійного чи дефекованого соку. Опції, що змінюють параметри енергоносіїв: компресія вторинної пари; зниження температури відбору дифузійного соку; зниження температури гарячої дефекації, процесу 1-ї та 2-ї сатурації; використання теплоти газів, що не конденсуються; зниження повернення нефільтрованого соку 1-ї сатурації, у тому числі повернення густої суспензії; застосування комбінованої пробілки цукру; підвищення розрідження у вакуум-апаратах за рахунок зниження підсмоктування повітря, поліпшення роботи конденсаційної установки, зниження аеродинамічних втрат у трубопроводах. Опції, що ґрунтуються на конструктивно-компонувальних рішеннях (структурні зміни): застосування гідродинамічного випарника; перенесення паровідбору на кінцеві корпуси; збільшення числа корпусів МВП; покращення циркуляції утфелю у вакуум-апараті вдуванням пари, аміачних газів, повітря; нагрівання відтіків у продуктовому відділенні в пластинчастих підігрівачах; зниження надходження пари з останнього корпусу в конденсатор; покращення теплової ізоляції обладнання та трубопроводів; відведення пропарювання вакуум-апаратів у клерувальні мішалки. Неважко бачити, що виявлені потенціали енергозбереження можуть бути основою подальшого пошуку раціональних варіантів схем виробництва цукру. Однак, слід враховувати, що реалізація більшості з них (наприклад, використання утфельної пари, компресія вторинної пари МВУ, перенесення паровідбору на кінцеві корпуси, збільшення числа корпусів МВУ тощо) вимагатиме суттєвих капітальних вкладень. Тому остаточне рішення про застосування конкретних енергозберігаючих опцій вимагає проведення відповідної термоекономічної оцінки, яка, як відомо, передбачає проведення термодинамічного аналізу системи з розрахунком відповідних ексергетичних потоків та втрат ексергії як в окремих елементах цукрового виробництва, так і в системі в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Фільтрація повітря"

1

Мещеряков, А. С. "Маска triton". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43541.

Full text
Abstract:
Люди давно рассматривают перспективу длительного пребывания под водой, но пока, без использования всем привычных не эргономичных кислородных баллонов, это невозможно. Дайверы всех времён мечтают покорять глубины не ставя себя в рамки старомодного оборудования. Мечты в жизнь планирует воплотить корейский дизайнер Ебьюн Йон. В данной статье речь пойдёт о его разработке – маске «Triton».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дармофал, Е. А. "Зниження техногенного навантаження на атмосферне повітря шляхом фільтрації шахтових викидів". Thesis, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/83583.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено підвищенню рівня екологічної безпеки шляхом створення комбінованих систем фільтрації. Досліджено та впроваджено кілька розрахункових схем динамічних очисників повітря від пилу. Установлено, що на ступінь очищення впливає діаметр кільцевого каналу, частота його обертання, осьова довжина очисника й розміри порошин. З результатів розрахунків випливає, що запропоноване обладнання має ступінь очищення, характерний для фільтрів бар’єрного типу, причому не видається складним подальше поліпшення їх очисних характеристик. У дисертаційній роботі приведено результати науково-прикладних досліджень із розробки системи вентиляції шахтових комплексів інноваційним способом очистки пилоповітряної суміші, що викидається в атмосферне повітря, з дотриманням вимог екологічної безпеки. Результати роботи пройшли достатню апробацію та мають впровадження, що підтверджено відповідними актами. Проаналізовано методи розрахунку концентрації домішок від точкових джерел викидів за різних умов експлуатації. Проте кожен з цих методів має обмежену галузь застосування. Виявлено, що актуальним завданням є створення універсального методу розрахунку, єдиного для різних типів джерел. Доведено, що фільтрацію забрудненого шахтового пилу при викидах його в атмосферне повітря необхідно проводити у два етапи. На першому слід проводити очищення від частинок пилу великих розмірів, на другому – від дрібних, тим більше, що саме ці частки становлять найбільшу небезпеку для дихальних шляхів. Запропоновано та обґрунтовано спосіб очищення екологічно небезпечних вентиляційних викидів шахтових комплексів шляхом створення комбінованих систем фільтрації. Розроблено інформаційну модель, вирішено важливу і досить складну наукову задачу щодо створення надійних систем спостереження за викидами та забезпечення їх безаварійної роботи. На підставі теоретичного й експериментального дослідження підтверджено, що основна маса шахтового пилу у викидах має розмір часток у діапазоні 1–10 мкм, що зумовлює перевищення гранично допустимої концентрації пилу в 1,2–2,0 рази на границі санітарно-захисної зони шахт. Виходячи з аналізу одержаних даних, стає очевидним, що запропонований спосіб системи фільтрації вентиляційних викидів шахтового повітря є екологічно безпечним та доцільним. Індекс фільтрації вентиляційних викидів шахтового повітря забезпечує ефективне уловлювання дрібнодисперсних часток пилу (1–10 мкм) на 95–99 %.<br>Диссертация посвящена повышению уровня экологической безопасности путем создания комбинированных систем фильтрации. Исследованы и внедрены несколько расчетных схем динамических очистителей воздуха от пыли. Установлено, что на степень очистки влияет диаметр кольцевого канала, частота его вращения, осевая длина очистителя и размеры пылинок. Из результатов расчетов следует, что предлагаемое оборудование имеет степень очистки, характерную для фильтров барьерного типа, причем не представляется сложным дальнейшее улучшение их очистных характеристик. В диссертационной работе приведены результаты научно-прикладных исследований по разработке системы вентиляции шахтных комплексов инновационным способом, очистке пылевоздушной смеси, выбрасываемой в атмосферный воздух, с соблюдением требований экологической безопасности. Результаты работы прошли достаточную апробацию и имеют внедрения, что подтверждено соответствующими актами. Проанализированы методы расчета концентрации примесей от точечных источников выбросов при различных условиях эксплуатации. Однако каждый из этих методов имеет ограниченную область применения. Выявлено, что актуальной задачей является создание универсального метода расчета, единого для разных типов источников. Доказано, что фильтрацию загрязненной шахтной пыли при выбросах его в атмосферу необходимо проводить в два этапа. На первом следует проводить очистку от частиц пыли больших размеров, на втором – от мелких, тем более, что именно эти частицы представляют наибольшую опасность для дыхательных путей. Предложен и обоснован способ очистки экологически опасных вентиляционных выбросов шахтных комплексов путем создания комбинированных систем фильтрации. Разработана информационная модель, решающая важную и достаточно сложную научную задачу по созданию надежных систем наблюдения за выбросами и обеспечению их безаварийной работы. На основании теоретического и экспериментального исследования подтверждено, что основная масса шахтового пыли в выбросах имеет размер частиц в диапазоне 1–10 мкм, что приводит к превышению предельно допустимой концентрации пыли в 1,2–2,0 раза на границе санитарно-защитной зоны шахт. Исходя из анализа полученных данных, становится очевидным, что предложенный способ системы фильтрации вентиляционных выбросов шахтового воздуха является экологически безопасным и целесообразным. Индекс фильтрации вентиляционных выбросов шахтового воздуха обеспечивает эффективное улавливание мелкодисперсных частиц пыли (1–10 мкм) на 95–99%.<br>The dissertation is devoted to increasing of the level of environmental safety by creating combined filtration systems. Several calculation schemes of dynamic air purifiers from dust have been studied and implemented. It is established that the degree of cleaning is influenced by the diameter of the annular channel, it’s frequency of rotation, the axial length of the cleaner and the size of the dust. The results of the calculations show that the proposed equipment has a degree of purification characteristic of barrier-type filters, and it does not seem to be difficult to further improvement of their cleaning characteristics. In the dissertation work are given the results of scientific and applied researches on development of system of ventilation of mine complexes by an innovative way of clearing of the dust and air mixtures, which is thrown out in atmospheric air, with observance of requirements of environmental safety. The results of the work have passed sufficient testing and are implemented, which is confirmed by the relevant acts. The methods for calculating the concentration of impurities from point sources of emissions under different operating conditions are analyzed. However, each of these methods has a limited scope. Revealed that the urgent task is to create a universal method of calculation, common to different types of sources. It is proved that the filtration of contaminated mine dust during it’s emissions into the atmosphere must be carried out in two stages. The first one should be cleaned of large dust particles, the second – of small, especially as these particles are the greatest danger to the respiratory tract. A method of cleaning environmentally hazardous ventilation emissions of mine complexes by creating combined filtration systems is proposed and substantiated. An information model has been developed, an important and rather complex scientific task has been solved to create reliable emission monitoring systems and ensure their trouble-free operation. Based on theoretical and experimental research was confirmed that the bulk of mine dust in emissions has a particle size in the range of 1–10 μm, which causes the maximum permissible dust concentration to be exceeded by 1.2–2.0 times at the boundary of the mine protection zone. Based on the analysis of the obtained data, it becomes obvious that the proposed method of filtration of ventilation emissions of mine air is environmentally friendly and feasible. The index of filtration of ventilation emissions of mine air provides effective capture of fine dust particles (1–10 μm) by 95–99%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мережаний, Ю. Г., та В. С. Антонюк. "Система фільтрації приточного повітря в виробничих приміщеннях прецизійного складального виробництва". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11370.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!