Academic literature on the topic 'Фінансові інституції'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фінансові інституції.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фінансові інституції"

1

Куриліна, О. В. "МОДЕЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ ФІНАНСОВОЇ РОЗВІДКИ В УМОВАХ ВІЙНИ." Economics and management, № 2 (2023) (23 червня 2023): 99–109. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2023.99.

Full text
Abstract:
Одним із найважливіших і ефективних інструментів у боротьбі проти фінансової злочинності є фінансова розвідка. Це галузь, яка займається збиранням, обробкою та аналізом фінансової інформації, щоб виявляти фінансові кримінальні правопорушення, зокрема терористичну фінансову злочинність. В Україні функціонує певна модель фінансової розвідки (Державна служба фінансового моніторингу). Війна внесла свої суттєві корективи щодо діяльності фінансової розвідки, формуванню її цілей діяльності. Ні один світовий досвід не може бути використаний, оскільки таких випадків ще не було. Однією з державних інсти
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ШЕРЕМЕТЬЄВА, ОЛЬГА. "Правовий статус та роль міжнародної фінансової організації як суб’єкта валютних правовідносин в глобалізаційному процесі". Право України, № 2020/02 (2020): 244. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-02-244.

Full text
Abstract:
Процес глобалізації відбувається в усіх сферах життєдіяльності світової спільноти загалом й у сфері валютних відносин зокрема. Проте правовий статус і роль міжнародної фінансової організації як суб’єкта валютних правовідносин, особ ливо в умовах глобалізації, досліджено недостатньо. Мета статті – охарактеризувати правовий статус і роль міжнародної фінансової організації як суб’єкта валютних правовідносин, особливо враховуючи глобалізаційні процеси, з метою уникнення прогалин і непорозумінь у науці та правозастосовній практиці. У статті досліджуються особливості правового статусу міжнародної фі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Середа, О. О. "РИНОК ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ ТА ФІНАНСОВА ІНКЛЮЗІЯ: ДОСВІД ЄС". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 22 (14 лютого 2025): 153–64. https://doi.org/10.32782/2708-0366/2024.22.17.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено актуальним проблемам ринку фінансових послуг та фінансової інклюзії через призму досвіду ЄС. Розглянуто систему фінансового нагляду в ЄС та визначено роль наднаціональних регуляторів в сфері банківської діяльності, страхової діяльності та пенсійного забезпечення, ринку цінних паперів. Досліджено динаміку активів компаній фінансового сектору ЄС за останні п’ять років. На основі аналізу виявлено домінуючі інституції, що надають фінансові послуги. Проаналізовано динаміку основних показників розвитку банківського сектору та страхового ринку ЄС. Досліджено динаміку кредитування пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бабич, О. А. "ВПЛИВ ЦИФРОВІЗАЦІЇ НА ФІНАНСОВІ ІНСТИТУЦІЇ". Київський економічний науковий журнал, № 3 (30 листопада 2023): 7–13. http://dx.doi.org/10.32782/2786-765x/2023-3-1.

Full text
Abstract:
Стаття розкриває вплив цифрових технологій на фінансовий сектор, а саме на фінансові інституції. В статті досліджується еволюцію технологій у банківському секторі, з акцентом на ключову роль онлайн-платформ, мобільних додатків і цифрових гаманців. Також, у статті розглядається руйнівна сила блокчейну та криптовалют, досліджується їхній вплив на традиційні банківські моделі. Крім того, стаття проливає світло на інтеграцію аналітики даних і штучного інтелекту у фінансові процеси, з акцентом на їхній ролі в покращенні процесу прийняття рішень, управлінні ризиками та виявленні шахрайства. Стаття т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нечипорук, Людмила. "УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ В КОНТЕКСТІ СТАЛОГО ФІНАНСУВАННЯ". Сталий розвиток економіки, № 3(50) (2 вересня 2024): 141–45. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-50-22.

Full text
Abstract:
Визначено, що фінансову систему доцільно розглядати як: 1) сукупність ланок, кожна з яких незважаючи на тісний зв’язок і взаємообумовленість, є відносно самостійною, має специфічну сферу застосування та властиві їй методи мобілізації фінансових ресурсів (фінанси домогосподарства, фінанси фірми/підприємства, фінанси держави, міжнародні фінанси, страхування, фінансовий ринок); 2) сукупність певних інститутів, діяльність яких спрямована на фінансове забезпечення економічних і соціальних потреб як окремих верств населення, господарських структур, так і суспільства в цілому. Встановлено, що інверсі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кулай, А. "Фінансові інституції ЄС: досвід та випробування кризою". Економічний часопис Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, № 4 (2015): 98–105.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Штанцель, Сергій. "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ". Public Management and Policy, № 2(6) (14 лютого 2025): epp0028. https://doi.org/10.70651/3041-2498/2025.2.02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено актуальну систему публічного управління ЄС у фінансовій сфері в мовах сучасних викликів та загроз. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю адаптації фінансового управління України до європейської системи менеджменту фінансовою безпекою. Метою є вивчення європейської практики публічного управління в сфері забезпечення фінансової безпеки. Дослідження спрямоване на виявлення особливостей фінансового регулювання в ЄС за складовими фінансової безпеки, тенденцій публічного управління у фінансовій сфері. У дослідженні використано такі методи як аналіз, статистичний огляд д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Примаченко, І. В. "Міжнародні фінансові інституції та необхідність їх трансформації в умовах глобалізації". Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 71, ч. 2 (2008): 171–78.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

БОРИСЮК, Олена Володимирівна, та Марія Богданівна ДАЦЮК-ТОМЧУК. "СУТНІСТЬ ТА ПРИНЦИПИ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ФІНАНСИСТА В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Інклюзія і суспільство, № 1 (30 травня 2025): 7–12. https://doi.org/10.32782/2787-5137-2025-1-1.

Full text
Abstract:
Вступ. Сучасний етап розвитку суспільства характеризується динамічними змінами у сфері економіки, фінансів, інформаційних технологій та міжнародної співпраці. У таких умовах значно зростають вимоги до професійної діяльності спеціалістів фінансової сфери, зокрема до рівня їхньої відповідальності, доброчесності та дотримання етичних стандартів. Фінансисти – це фахівці, які працюють з грошовими потоками, інвестиціями, бухгалтерською звітністю, фінансовим плануванням та аудитом, а тому мають значний вплив на економічні процеси як на мікро-, так і на макрорівнях. Їхня діяльність безпосередньо пов’я
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гаряга, Леся. "ФІНАНСОВИЙ РИНОК: КОНТЕНТ-АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ТРАКТУВАННЯ". Вісник Університету банківської справи, № 2(41) (2 вересня 2021): 24–30. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x2(41)2021249961.

Full text
Abstract:
Анотація. Мета статті — дослідження категоріальних особливостей трактування фінансового ринкута уточнення окремих аспектів його визначення з урахуванням сучасного розвитку економіки. Прове-дено контент-аналіз особливостей трактування фінансового ринку. Систематизовано наукові підходидо визначення поняття «фінансовий ринок» і здійснено контент-аналіз його трактування. Сформовановибірку визначень поняття «фінансовий ринок»; виділено компонентний склад поняття; підрахованокількість згадувань кожної компоненти; визначено найбільш репрезентативні компоненти і здійсненоїх ранжування. Визначено основ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Фінансові інституції"

1

Ковальчук, О. В. "Необхідність організації в банку процесу керування кредитним ризиком фінансових інституцій". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59023.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковальчук, О. В. "Необхідність організації в банку процесу керування кредитним ризиком фінансових інституцій". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63741.

Full text
Abstract:
У статті досліджується модель організації здійснення процесу керування кредитним ризиком фінансових інституцій у банку. Автор наводить визначення кредитного ризику у банку.<br>The article examines the model of the implementation process of managing credit risk of financial institutions in the bank. The author gives the definition of credit risk in the bank.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковдик, Валентина Василівна, Валентина Васильевна Ковдик, Valentyna Vasylivna Kovdyk та Т. М. Ташкалюк. "Фінансово-кредитні інституції у доіндустріальній цивілізації". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14907.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Віннік, М. В. "Ефективність діяльності іноземних інституцій з кредитування бізнес-проектів в Україні". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81310.

Full text
Abstract:
У роботі визначено сутність та засади діяльності міжнародних фінансових інституцій, зокрема Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. Проаналізовано актуальний стан співробітництва України та даних фінансових установ. Проведено порівняльний аналіз поточної співпраці України та ЄБРР і ЄІБ. Визначено перспективи поглиблення взаємовідносин та запропоновані алгоритми дій для розвитку подальшої діяльності іноземних інституцій з кредитування бізнеспроектів в Україні. Основною метою цього дослідження є проведення аналізу деталей співробітництва України з іноз
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семеног, Андрій Юрійович, Андрей Юрьевич Семеног та Andrii Yuriiovych Semenoh. "Вплив фінансових інститутів на економічне зростання: теоретичні підходи". Thesis, БялГрад-БГ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64142.

Full text
Abstract:
Здійснено огляд теоретичних підходів західних учених стосовно впливу фінансових інститів на економічне зростання країни. Наведено характеристику методологій дослідження впливу складових фінансового сектора на економічне зростання країни.<br>The survey of theoretical approaches of foreign scientists about the effects of financial institutions on economic growth is described. It is presented the research methodologies characteristic of the components of the financial sector influence on economic growth.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Колєсніченко, Анастасія Сергіївна. "Специфіка діяльності та особливості обліку й звітності фінансово-кредитних інститутів". Thesis, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30096.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Поштар, Євгенія Леонідівна. "Розвиток інституцій фінансової інтеграції Європейського Союзу". Дис. канд. екон. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Денисенко, М. П., та К. О. Гаврилюк. "Інноваційне спрямування інвестиційного потенціалу фінансових інститутів". Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4835.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шевцов, Ю. О. "Взаємодія фінансових інститутів на ринках: процесний підхід". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58832.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Білоченко, Андрій Миколайович. "Удосконалення державної фінансової підтримки аграрного сектору України". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53722.

Full text
Abstract:
1. Петлюк Л.О., Мєдвєдкова Н.С. Державна підтримка у забезпеченні розвитку аграрного сектору економіки України. Економіка та держава. 2021. № 2. С. 105–111. https://doi.org/10.32702/2306-6806.2021.2.105. 2. Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік [Електронний ресурс] // AgroPolit.com [сайт]. – Режим доступу: https://agropolit.com/spetsproekty/909-agrariyi-otrimali-z-byudjetu-15-mlrd-grn-dotatsiy-za-2021-rik. 3. Міністерство аграрної політики та продовольства України [офіційний сайт]. – Режим доступу: https://minagro.gov.ua/ua/napr
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Фінансові інституції"

1

Адміністративна реформа в Україні. Проблеми підвищення ролі Міністерства фінансів України і Національного банку України як інститутів регулювання економіки. 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Адміністративна реформа в Україні. Проблеми підвищення ролі Міністерства фінансів України і Національного банку України як інститутів регулювання економіки. 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тищенко, Ю. А., О. М. Литвиненко, О. Ю. Михайлова та ін. Стан розвитку громадянського суспільства в Україні: шлях протягом 30-ти років та ключові аспекти 2021 року. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.22.

Full text
Abstract:
Висвітлено актуальні аспекти вдосконалення нормативно-правових засад розвитку громадянського суспільства в 2020-2021 рр., наявні проблеми і завдання, питання забезпечення фінансової спроможності інститутів громадянського суспільства (ІГС), роль ІГС у процесах формування та реалізації державної політики. Проаналізовано роль ІГС у сприянні культурному розвитку і збереженні культурної спадщини як важливих елементів відродження та суспільної реінтеграції. Подано інформацію про участь ІГС у реалізації інструментів прямої демократії на місцевому рівні, що набуває подальшої актуальності відповідно до
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Фінансові інституції"

1

Брусиловська, Ольга І., та Михайло С. Покась. "РОЗДІЛ 1. РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СУЧАСНУ СИСТЕМУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН". У ГЛОБАЛЬНІ, РЕГІОНАЛЬНІ ТА ЛОКАЛЬНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2023. http://dx.doi.org/10.18524/2023.978-966-927-929-0.1.9-71.

Full text
Abstract:
У середині 2000-х рр. закінчився короткочасний період американської гегемонії після «холодної війни». Відтоді провал інтервенціонізму США, тривала глобальна економічна криза та підйом нових держав, що розвиваються, призвели до багатополярної міжнародної системи, у якій влада розподілена між різними акторами. Цей багатополярний світопорядок, що формується, вносить певні корективи у феномен регіоналізму. У свою чергу регіоналізм все більше впливає на глобальний порядок денний.&#x0D; Серед інших тенденцій, що дали поштовх до змін, слід зазначити сильний тиск економічної та культурної глобалізації та складність регіонального співробітництва, які сприяли «поверненню держави». Особливо це стосується Європи, де проект європейської інтеграції переживає тривалу кризу свідомості з середини 2000-х рр. У той же час глобальний фінансовий крах кінця 2000-х рр. і виклик міжнародного тероризму висунули нові вимоги до глобальних структур управління, змушуючи регіональні організації вносити додаткові зміни. Разом ці зміни вплинули на розвиток регіоналізму двояко.&#x0D; По-перше, поява нових регіональних держав в Азії, Африці та Латинській Америці призвела до створення нових регіональних організацій у цих частинах світу. Ці організації представляють як регіональні прагнення деяких із цих нових держав, так і спроби їхніх сусідів послабити їхню вагу та прив’язати їх до регіонального розвитку. Прикладами таких нових інституцій, які були засновані протягом 2000-х рр., є Шанхайська організація співробітництва (ШОС), Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС) і Союз південноамериканських націй (УНАСУР), що представляють зростаючі апетити Китаю, Росії та Бразилії. Інші нові держави, наприклад Туреччина, активно намагаються побудувати нові регіональні порядки або, такі як Індонезія, намагаються змінити існуючі відповідно до своєї міжнародної ваги.&#x0D; По-друге, неспроможність ані регіональної організації, ані системи ООН більш ефективно вирішувати різноманітні проблеми, що виникають, наприклад, фінансове регулювання чи міжнародний тероризм, призвело до відновлення певної форми двосторонньої міжнародної координації. Доказом цього можна вважати G-20, яка об’єднує найважливіші країни світу, або зростаючу тенденцію до «стратегічного партнерства» та «двосторонніх торговельних угод». У той час як одні сприймають ці тенденції як консолідацію складного, неформального та багатогранного характеру, представленого новим регіоналізмом епохи після «холодної війни», інші припускають появу більш конкурентного регіоналізму або навіть відновлення національних сфер інтересів.&#x0D; Чи справді ці події є провісниками нової ери регіональної інтеграції, яка якісно відрізняється від «нового регіоналізму»? І як регіональна інтеграція та інші регіональні чинники впливають на глобальний рівень міжнародних відносин? Спробуємо виділити декілька найважливіших проблем у розвитку цих питань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фінансові інституції"

1

"Фінансові інституції – сучасні виклики та нові можливості". У Фінансові інституції – сучасні виклики та нові можливості. Державний торговельно-економічний університет, 2024. https://doi.org/10.31617/k.knute.2024-03-21.

Full text
Abstract:
Тези доповідей Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції містять результати наукових досліджень щодо актуальних питань монетарної та фінансової політики держави, інструментів їх впливу на економіку країни, зарубіжного і вітчизняного регулювання діяльності й функціонування фінансових інститутів, надання послуг фінансовими інститутами у контексті диджиталізації, маркетингу, ризику та дохідності, обліку й аудиту в фінансових інститутах в умовах сьогодення. Матеріали подано в авторській редакції. Відповідальність за зміст матеріалів несуть автори.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Головко, О. М. "ФІНАНСОВІ ІНСТИТУЦІЇ В УКРАЇНІ В РОКИ РОСІЙСЬКО-ЯПОНСЬКОЇ ВІЙНИ: ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ". У LEGAL SCIENCE, LEGISLATION AND LAW ENFORCEMENT PRACTICE: REGULARITIES AND DEVELOPMENT TRENDS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-92-1-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"МІЖНАРОДНИЙ І НАЦІОНАЛЬНИЙ ФІНАНСОВІ РИНКИ: ВИКЛИКИ ТА ІННОВАЦІЇ". У МІЖНАРОДНИЙ І НАЦІОНАЛЬНИЙ ФІНАНСОВІ РИНКИ: ВИКЛИКИ ТА ІННОВАЦІЇ. Державний торговельно-економічний університет, 2025. https://doi.org/10.31617/k.knute.2025-05-20.

Full text
Abstract:
Тези доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції містять результати наукових досліджень щодо актуальних питань розвитку фінансових ринків в умовах воєнного стану в Україні, зарубіжного і вітчизняного регулювання діяльності й функціонування фінансових інститутів, сучасних трендів надання банківських, страхових, інвестиційних та інших фінансових послуг у контексті диджиталізації, маркетингу, ризику та дохідності, обліку й аудиту в фінансових інститутах в умовах сьогодення. Матеріали подано в авторській редакції. Відповідальність за зміст матеріалів несуть автори.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!