Academic literature on the topic 'Цифрова обробка'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Цифрова обробка.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Цифрова обробка"

1

Hryshko, Bohdan, та Serhii Sharov. "Розробка програмного засобу для обробки цифрових зображень". Ukrainian Journal of Educational Studies and Information Technology 5, № 2 (2017): 46–49. http://dx.doi.org/10.32919/10.32919/uesit.2017.02.46-49.

Full text
Abstract:
Сьогодні цифрова обробка зображень доволі часто використовується у багатьох сферах діяльності людини. У статті розглядаються функціональні можливості програмного засобу для фрагментарної обробки зображень. Зазначається, що безкоштовних універсальних продуктів для обробки цифрових зображень, не існує, тому є потреба у їх розробці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Антонова, Ольга, Сергій Серьогін, Олексій Літвінов та Руслана Кривенкова. "Цифрова трансформація публічного сектора в забезпеченні регіонального партнерства". Public administration aspects 11, № 3 (2023): 91–101. http://dx.doi.org/10.15421/152340.

Full text
Abstract:
В актуальності визначено відмінності цифровізації та цифрової трансформації, особливості цифрової трансформації в публічному управлінні заради забезпечення розвитку цифрової економіки.
 Мета статті полягає у дослідженні підходів до формування цифрових екосистем в публічному секторі на регіональному рівні (від мережі партнерів та заінтересованих сторін, пріоритети розвитку держави, обслуговування споживачів, збір та обробка інформації, організаційна культура, базові компетентності лідерство та цифрові навички, середовище, досвід споживачів – клієнтський досвід, моделі робочого місця, час обробки звернення, обмеження ресурсів, підготовка фахівців, суміжність «готових» рішень і т.і.).
 У результатах проаналізовано необхідність формування спільноти «розумних регіонів» як основного напряму впровадження цифрової економіки, наближення України до цифрового ринку ЄС. Вивчено еволюцію формування української національної коаліції цифрової трансформації. Проведено аналіз основних нормативно-правових документів та акцентовано увагу на діяльності заступників з питань цифрової трансформації. Доведено доцільність формування широких партнерств цифрового лідерства на регіональному, муніципальному рівнях. Відзначено активну роль громадських організацій у впровадженні цифрових навичок публічних службовців і цифрових амбасадорів для формування цифрового лідерства серед регіонів. Виокремлено важливу роль розвитку цифрової освіти та набуття цифрових компетентностей клієнтами-споживачами, обґрунтовано доцільність застосування клієнтського досвіду, брендування регіону як надійного роботодавця. Наведено стислий аналіз практики застосування індексу цифрової трансформації регіонів.
 У висновках розроблено рекомендації з тенденцій регіональної цифрової трансформації: формування регіональних коаліцій цифрової трансформації для «готових рішень» для громад, застосування клієнтського досвіду, управління талантами, підвищення продуктивності та прогнозного аналізу поведінки споживача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нещерет, Іван, Кирило Злобін та Юрій Цикало. "Особливості побудови та рекомендації стосовно використання радіомодуля nRF24L01 у військовій техніці". Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 47, № 2 (2023): 91–95. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2023-47-2-91-95.

Full text
Abstract:
Сьогодні, приймально-передавальна апаратура зазнала суттєвого розвитку, здебільшого, завдяки цифровізації. Цифрова техніка стає все популярнішою під час прийому й передачі інформації. Восьмирозрядні мікроконтролери (наприклад, nRF24L01) володіють достатньою швидкістю обробки даних. Забезпечивши аналого-цифрове перетворення та маючи можливості в програмуванні даних мікроконтролерів, відкриваються перспективи для реалізації трансивера. Серія виробів провідної корпорації Nordic Semiconductor містять вбудовані високопродуктивні мультиплексори, що з’єднані з Flash-пам’яттю (ядром) мікроконтролера індустріального стандарту 8052 (наприклад, nRF24L01), та підтримує декілька стандартів конфігурації послідовного порту. Ці вироби є першими інтегрованими схемами, які можна назвати «інтелектуальними прийомо-передавачами» для систем збирання та обробки даних на одному кристалі. На першому етапі обробка фізичних сигналів полягає в необхідності отримання інформації, що міститься в них. Ця інформація наявна в амплітуді сигналу, в частоті або спектральному складі, у фазі чи у відносних часових залежностях декількох сигналів. У деяких випадках бажано змінити формат інформації, яка знаходиться в пакеті сигналу. Наприклад, зміна формату відбувається під час передавання звукового сигналу в телефонній системі з багатоканальним доступом і частотним розділенням. У випадку цифрового зв’язку аналогова звукова інформація спочатку перетворюється на цифрову за допомогою аналого-цифрового перетворювача. Цифрова інформація, що втілює в собі індивідуальні звукові канали, мультиплексується (багатоканальний доступ з часовим розділенням (TDMA)) та передається через послідовну цифрову лінію зв’язку. Метою статті є проведення аналізу особливостей побудови та надання рекомендації щодо застосування радіомодуля nRF24L01 у техніці військового призначення, а також – порівняння основних принципів та стандартів моделювання сигналів і завад в електронних системах, принципів дискретизації, кодування сигналів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Плужник, Оксана. "ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІЗ ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Society Document Communication, № 13 (10 січня 2022): 331–44. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2021-13-331-344.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблем формування цифрової компетентності у майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності у процесі професійної підготовки. У ході дослідження з’ясовано, що найбільш ефективним засобом якісної освіти є запровадження компетентнісного підходу з особливою увагою на формування цифрової компетентності. 
 Розглянуто визначення та сутність понять «цифрова грамотність» та «цифрова компетентність». Цифрова грамотність означає здатність розуміти та використовувати інформацію за допомогою цифрових маніпуляцій, а також оцінювати і застосовувати нові знання, отримані з цифрового середовища. Цифрова компетенція включає в себе: уміння підбирати потрібну інформацію, аналізувати її, обробляти та використовувати; уміння вести спілкування через засоби онлайн-комунікації; опанування основ програмування для створення програм з метою спрощення ведення діловодства; уміння захистити персональні дані, інформацію та комп’ютерні пристрої, від загроз пошкодження чи викрадення; уміння та підлаштовувати комп’ютерну техніку під власні потреби та вирішувати технічні проблеми з приладами. 
 Зіставлено поняття «компетентність» та «компетенція». У нашому розумінні, компетентність – це сукупність взаємопов’язаних здібностей, знань і навичок, які дозволяють людині професійно та ефективно виконувати свої обов’язки. Компетенція – особиста якість фахівця вирішувати певне коло професійних завдань чи обов’язків. Компетентність – це поєднання певних компетенцій, тобто навичок і знань, а також поведінкових якостей. 
 Описано професійну підготовку фахівців із документознавства та інформаційно-бібліотечної справи на кафедрі документознавства та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі за спеціальностями «Професійна освіта (Документознавство)»), «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Кафедрою розроблений та викладається комплекс дисциплін, які покликані забезпечити формування і розвиток цифрової компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності, зокрема: «Аналітико-синтетична переробка документної інформації», «Електронне урядування», «Електронний документообіг», «Соціальна та інформаційна безпека», «Комп’ютерна обробка та редагування документів», «Інформаційна безпека та захист інформації», «Автоматизовані інформаційно-пошукові системи» тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сікора, Ярослава, Світлана Іванова та Алла Кільченко. "РОЗВИТОК ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ НАУКОВИХ І НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАСОБАМИ ВІДКРИТИХ ОСВІТНЬО-НАУКОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД". Education. Innovation. Practice 12, № 5 (2024): 73–79. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol12i5-011.

Full text
Abstract:
Сучасна соціокультурна ситуація вимагає від наукових і науково-педагогічних працівників розуміння загальної стратегії цифрової трансформації освіти, знання нормативно-правової бази, що її регламентує, специфіки умов здійснення освітнього процесу в цифровому середовищі, готовності інтегрувати в професійну діяльність цифрові технології. Використання потенціалу цифрового освітнього середовища потребує вирішення проблеми розвитку цифрової компетентності наукових та науково-педагогічних працівників. Аналізу й узагальненню вітчизняного досвіду використання засобів відкритих освітньо-наукових інформаційних систем для вирішення цієї проблеми присвячена дана стаття. Визначено, що розуміння поняття «цифрова компетентність» не є уніфікованим. Нормативне підґрунтя змісту, рівнів володіння цифрової компетентності, її розвитку закладено в Рамці цифрової компетентності як для громадян, так і для педагогічних й науково-педагогічних працівників; стандартах вищої освіти галузі 01 Освіта/Педагогіка; професійних стандартах вчителя й викладача; Типовій програмі підвищення кваліфікації педагогічних працівників з розвитку цифрової компетентності. Виокремлено групи цифрових навичок, якими повинні володіти наукові та науково-педагогічні працівники, і напрями розвитку їх цифрової компетентності: збір, обробка, передача, збереження та продукування інформації для використання у професійній діяльності; організація інформаційно-комунікаційної взаємодії між учасниками освітнього процесу, включаючи використання дистанційних платформ, віртуальних класів, електронної пошти, соціальних мереж; використання інтерактивних технічних засобів, медіаресурсів, електронних видань та інформаційних ресурсів освітнього призначення; організація співпраці за допомогою онлайн-інструментів, таких як спільна візуалізація, спільні документи, управління проектами та завданнями; розробка навчальних матеріалів, тестів, опитувальників, вікторин за допомогою онлайн-інструментів, моніторинг успішності тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Likhva, N., V. Stadnikov, A. Kolosyuk та O. Konstantinova. "Дослідження можливостей геоінформаційних технологій для автоматизованого створення і оновлення цифрових топографічних планів". COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 53 (16 грудня 2023): 16–22. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2023-53-03.

Full text
Abstract:
Мета цієї роботи – проаналізувати можливості ГІС-інструментарію для автоматизації процесів створення та оновлення цифрових топографічних планів. Методика дослідження базується на комплексному аналізі можливостей застосування ГІС та націлена на визначення найбільш ефективних рішень щодо автоматизації роботи з цифровими топографічними планами. Задіяні загальнонаукові та спеціальні методи дослідження, обумовлені загальною метою та локальними завданнями. Результати. Був проаналізований досвід використання ГІС для автоматизації процесів створення та оновлення цифрових топографічних планів. Визначені характеристики та особливості застосування інструментарію ГІС. Розроблені питання комплексного підходу до роботи з цифровими топографічними планами з метою уніфікації всіх процесів та отримання якісних результатів. Розглянута система ArcGIS як одна з найбільш поширених у професійній сфері, оскільки вона відповідає сучасним вимогам ведення робіт у цифровій картографії.. Запропонований алгоритм застосування актуальних ГІС для роботи з цифровими топографічними планами, продемонстровані можливості використання різних джерел даних для створення, подальшої деталізації та оновлення топографічних планів. Наукова новизна та практична значущість. В роботі систематизовані можливості ГІС стосовно їх використання для автоматичного створення та оновлення цифрових топографічних планів. Висновки. З метою підвищення якості та економічності процесів оновлення топографічних карт було запропоновано використання ГІС-технологій. В даному випадку вони є універсальними щодо опрацювання різних наборів інформації, що спрощує подальшу роботу, дозволяючи вносити нові дані на регулярній основі навіть у процесі користування картою. Для швидкого отримання нових даних використовуються методи аерофото- та космічної зйомки. Їх обробка та інтеграція в існуючу цифрову карту виконується за допомогою інструментів ГІС. Базова цифрова карта готується на основі векторизації карт попередніх років. Актуальним в цьому процесі є створення еталонної моделі бази топографічних даних (у відповідності до міжнародних стандартів ІSO 19100). Інструменти ГІС дозволяють працювати з цифровою основою, вносити в неї корективи за даними актуальної зйомки. Було визначено максимальну ефективність середовища ArcGIS для оновлення топографічних карт.
 Результати роботи можуть бути використані в практичній діяльності землеустрою та міського управління, кадастровому обліку, туристичній діяльності, у транспортній, аграрній, видобувній та інших галузях виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Іванова, Н. С. "АНАЛІЗ УПРАВЛІННЯ ЦИФРОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ УКРАЇНИ: ДОВІРА, РЕГУЛЮВАННЯ ТА ЦИФРОВА НЕРІВНІСТЬ". Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, № 3 (29 липня 2024): 25–33. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-pub.2024.3.3.

Full text
Abstract:
У статті досліджено рівень управління цифровою економікою в Україні на основі аналізу субіндексу Governance індексу Network Readiness Index (NRI). Для цього використовувалася комбінація методів, таких як бібліометричний аналіз, порівняльний та ретроспективний аналізи, метод побудови профілів. Дослідження проведено за базою даних Web of Science (WoS) Core Collection, обробка яких виконувалася за допомогою R-пакету програмного забезпечення bibliometrix, та базою даних розрахунку Network Readiness Index. Представлене в статті дослідження управління цифровою економікою в Україні, проведене на основі аналізу субіндексу Governance індексу Network Readiness Index (NRI), підтверджує складність та важливість аспектів довіри, регулювання та інклюзії в контексті розвитку цифрових технологій. За результатами 2023 року Україна займає 58 місце серед 134 країн. При цьому за виміром ролі уряду у сприянні участі в мережевій економіці Україна займає лише 78 позицію; за рівнем сприятливості середовища довірі – 54 місце; за рівнем цифрової нерівності – 60 місце. Детальний аналіз управління за його вимірниками (довіра, регулювання та інклюзія) дозволили виокремити низьку прогалин, які гальмують розвиток мережевої економіки України: нерівність сільського населенням відносно здійснення або отримання цифрових; недостатній рівень адоптації Інтернет-контенту та послуг до потреб місцевого населення; недостатня якість, релевантність та корисність державних веб-сайтів; недостатній рівень адаптивності правової бази до новітніх технологій; недосконалі юридичні рамки для захисту конфіденційності користувачів Інтернету та їх даних; низький рівень зобов’язання з кібербезпеки. Отже, існує необхідність подальшого удосконалення регуляторного середовища для сприяння цифровому розвитку, вирішення проблем цифрових нерівностей та підвищення рівня довіри до цифрових технологій в Україні. Стаття дозволяє отримати глибоке розуміння сучасних викликів та можливостей управління цифровою економікою в Україні, що є актуальним для академічних та практичних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЗОЗУЛЯ, Наталія, Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА та Наталія ШОТУРМА. "ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ДОБУ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ: НОВІ ІНСТРУМЕНТИ ТА МЕТОДОЛОГІЇ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Філологія, № 1 (15) (27 березня 2025): 21–26. https://doi.org/10.32689/maup.philol.2025.1.4.

Full text
Abstract:
Цифрова трансформація радикально змінює інформаційно-аналітичну діяльність (ІАД), інтегруючи нові технології, інструменти та методології. Цей процес веде до автоматизації аналізу даних, розвитку штучного інтелекту (ШІ) та великих даних, що суттєво підвищує ефективність і швидкість прийняття рішень. Завдання дослідження: визначити ключові технологічні тренди у сфері ІАД, оцінити ефективність новітніх інструментів аналітики, вивчити конкретні приклади використання сучасних аналітичних систем у бізнесі, державному управлінні та науці.ШІ та машинне навчання дозволяють аналізувати великі обсяги даних, передбачати тенденції та автоматизувати процеси збору інформації. У статті визначено, що найпоширенішими інструментами є нейромережі, обробка природної мови (NLP) та когнітивні обчислення. Технології Big Data забезпечують ефективне зберігання, обробку та аналіз величезних масивів інформації. Встановлено, що хмарні платформи, такі як AWS, Google Cloud, Azure, дозволяють отримувати доступ до ресурсів аналітики без значних капіталовкладень. Сучасні платформи, такі як Power BI, Tableau та Qlik Sense, надають можливість інтерактивної візуалізації та оперативного аналізу інформації, що підвищує ефективність аналітичної діяльності. Прогнозна аналітика використовує алгоритми ШІ для передбачення майбутніх подій на основі історичних даних. Наприклад, регресійний аналіз, кластеризація та глибоке навчання. Цифрова трансформація докорінно змінює інформаційно-аналітичну діяльність, інтегруючи передові технології та методи аналізу даних. Використання штучного інтелекту, великих даних та автоматизованих систем дозволяє оптимізувати процеси аналізу інформації та підвищити їхню ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рябець, Сергій Іванович, та Денис Олександрович Осика. "ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ЗАСОБИ ЇХНЬОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ В ТЕХНОЛОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТАРШОКЛАСНИКІВ". Наукові записки. Серія: Проблеми природничо-математичної, технологічної та професійної освіти, № 2 (3 грудня 2024): 131–40. https://doi.org/10.32782/cusu-pmtp-2024-2-14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі формування цифрової компетентності учнів закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) в процесі трудової підготовки. Сучасний розвиток інформаційного суспільства вимагає ефективних підходів та застосування відповідних програмних засобів для реалізації завдань з підготовки молоді до існування в умовах всеохоплюючої цифровізації. Саме огляду сучасних програмних продуктів, що можуть бути використані на уроках технологій, присвячена дана робота. Зважаючи на те, що цифрова компетентність може бути реалізована у процесі застосуванні таких підходів, як комп’ютерно-асистоване проєктування, програмування мікроконтролерів, робота з 3D-принтерами, використання програм для аналізу даних тощо, авторами були розглянуті можливості програм AutoCAD, Tinkercad, LEGO Mindstorms, Arduino, Microsoft Teams, Slack, Google Analytics, Tableau та наведені приклади їхньої реалізації на уроках технологій. У залежності від призначення конкретних програм їх можна використовувати для окремих етапів (видів робіт) проєктної діяльності учнів або в цілому за увесь період навчання. Крім того, наголошено, що використання 3D-принтерів дозволяє учням втілювати свої проєкти в реальні фізичні об’єкти, що дає змогу глибше зрозуміти процеси дизайну та виробництва. На уроках 3D-принтери можуть бути використані у проєктах з промислового дизайну, розробляти та створювати прототипи нових виробів із застосуванням відповідних програм 3D моделювання та цифрових інструментів, що, в свою чергу вимагає розуміння програмних продуктів та вміння ефективно застосовувати цифрові технології для вирішення практичних завдань. Отже, формування цифрової компетентності, зокрема на уроках технологій, охоплює знайомство з цифровими інструментами (програмами) для моделювання, проєктування, візуалізації та аналітики (обробка даних, інтерпретація, оптимізація тощо). Опанування ж такими вміннями та навичками крім технічного розвитку учнів сприяють розвитку критичного мислення, здатності до інновацій та креативності, мотивації до самоосвіти та свідомого вибору майбутньої професії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Огінок, С. В., та М. Сарвас. "ЕВОЛЮЦІЯ ЦИФРОВОЇ МИТНИЦІ: ПРАВОВІ ВИКЛИКИ В ЕРУ ШІ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 1 (16) (27 січня 2025): 227–33. https://doi.org/10.32782/dees.16-34.

Full text
Abstract:
Цифровізація митних процедур та використання штучного інтелекту є ключовими факторами, що визначають сучасний розвиток міжнародної торгівлі. Актуальність цієї теми зумовлена необхідністю підвищення ефективності митного контролю, зниження адміністративного навантаження та забезпечення прозорості митних процедур у глобальному масштабі. Автоматизація процесів та впровадження новітніх технологій сприяють мінімізації людського фактора, покращенню аналізу ризиків та прискоренню перевірки товарів. Однак впровадження таких змін супроводжується значними правовими викликами, зокрема необхідністю адаптації нормативної бази, визначення відповідальності за рішення, ухвалені алгоритмами, та забезпечення відповідності міжнародним стандартам захисту даних. Для досягнення мети дослідження застосовано комплексний підхід, що включає методи порівняльного аналізу правових норм різних країн, системний аналіз впливу цифрових технологій на митне адміністрування, а також використано метод синтезу для розробки рекомендацій щодо гармонізації правового регулювання цифрової митниці. У результаті дослідження визначено ключові напрями застосування штучного інтелекту у митних процедурах, серед яких автоматизований аналіз ризиків, цифрова обробка документів та блокчейн-рішення для забезпечення прозорості операцій. Виявлено основні правові прогалини, які можуть спричинити труднощі в інтеграції цифрових рішень у митну систему різних країн. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання, включаючи створення єдиних міжнародних стандартів, механізмів контролю за прийняттям рішень ШІ та інтеграцію принципів кібербезпеки у митне адміністрування. Практична цінність статті полягає у формуванні цілісного уявлення про можливості та виклики цифровізації митниці, що може бути використано як державними органами для вдосконалення нормативної бази, так і бізнесом для розробки ефективних стратегій взаємодії з митними структурами в умовах цифрової трансформації. Запропоновані висновки сприятимуть підвищенню ефективності митного контролю, зміцненню міжнародної співпраці та зниженню ризиків, пов’язаних із правовою невизначеністю у сфері цифрових технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Цифрова обробка"

1

Руденок, С. І., та О. В. Зубков. "Цифрова обробка сигналів на ПЛІС". Thesis, ХНУРЭ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/15462.

Full text
Abstract:
It is now difficult to name a branch of science and technology that does not use Digital Signal Processing (DSP). The most active DSP is used in transport, radio engineering, communications, television, telecommunications, measuring and household appliances. The tasks of the DSP are characterized by high productivity of the means that solve them, as well as a number of features of the DSP algorithms, such as data streaming, a special mathematical apparatus, widespread.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мірошніченко, М. О. "Цифрова обробка сигналу при діагностиці слуху". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41114.

Full text
Abstract:
Проблема втрати слуху може виникнути в будь-який час. Зниження слуху може призвести до тяжких наслідків - погіршення сприйняття звуків і зниження розбірливості мови. Для діагностики проблеми використовується метод опосередкованого вимірювання еквівалентного об'єму системи середнього вуха із попереднім перетворенням вимірювального звукового тиску в напругу постійного струму, яка є проміжною величиною, зручною для квантування і перетворення у числову форму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Карпенко, Вячеслав Васильович, Н. Г. Іванушкіна та К. О. Іванько. "Цифрова обробка ехокардіограм для виявлення запальних процесів серця". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25907.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поляков, Олександр Юрійович, Александр Юрьевич Поляков, Oleksandr Yuriiovych Poliakov та ін. "Влияние помех в цифровых системах передачи речевой информации". Thesis, Изд-во СумГУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4380.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Паздрій, О. Я. "Моделювання та цифрова обробка нестаціонарних вібраційних сигналів складної роторної системи". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25984.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ісаєва, О. А., та І. В. Свид. "Применение цифровой обработки сигналов в медицине". Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/13700.

Full text
Abstract:
Digital signal processing is a hardware and software complex that provides the necessary information about the properties and state of the signal, its primary processing, storage, transmission, secondary processing and output of data in a given form for solving various professional tasks of system users. The work is devoted to the basic concepts that are used in digital signal processing. The block diagram of digital signal processing is described. The types of laboratory research in medicine that use digital signal processing are discussed. In general, we are talking about modern digital signal processing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білоцерківець, О. Г., та О. С. Мальцев. "Вплив параметрів АЦП на характеристики радіоприймача на базі DSP". Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/8466.

Full text
Abstract:
The introduction of digital signal processing into the radio receiver to improve the reception quality of the signal. The main element in the digital radio is the DSP, but the ADC is equally important. It is from the characteristics of the ADC that depends on the quality of the received signal and its subsequent digitization. The article presents the main characteristics of the ADC and examines in detail the ratio of SNR. The SNR ratios are calculated and a graph of the SNR dependency on IF and ADC discharges is constructed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Процах, Наталя, Оксана Чмир, Андрій Фельтов та Андрій Мельниченко. "Про проблеми відновлення якості зображень". Thesis, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, 2018. http://hdl.handle.net/123456789/5352.

Full text
Abstract:
У роботі засобами С# з використанням методу аналізу ієрархій, розроблено та реалізовано алгоритм відновлення якості зображень, а також здійснено короткий огляд існуючих програм, які дозволяють редагувати зображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кучугуров, М. В. "Исследование сдвига фаз регенеративных колебаний при точении". Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38116.

Full text
Abstract:
Современные возможности технологии цифровой обработки сигналов позволили создать устройство для исследования автоколебаний при точении, дающее возможность всестороннего изучения динамики процесса резания. Фиксация в реальном времени траектории перемещения резца в горизонтальном и вертикальном направлениях позволяет путем математической обработки получаемых осциллограмм измерить параметры колебаний, в т.ч. и сдвиг фаз ψ волн на поверхности резания. Для этого осциллограмма перемещений резца делится на фрагменты, т.н. Cut-граммы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Темирбекова, Ж. Е., та Ж. М. Меренбаев. "Параллельное масштабирование изображений в технологии mapreduce hadoop". Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40775.

Full text
Abstract:
Цифровая обработка изображений находит широкое применение практически во всех областях промышленности. Часто еѐ использование позволяет выйти на качественно новый технологический уровень производства. При этом наиболее сложными являются вопросы, связанные с автоматическим извлечением информации из изображения и ее интерпретацией, являющейся основой для принятия решений в процессе управления производственными процессами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Цифрова обробка"

1

Шахіна, Ірина. Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних (Лабораторний практикум): навчальний посібник. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/004.9:519.2(075.8)-1-198.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних» для магістрів галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), спеціалізації 015.39 Цифрові технології. Зміст посібника охоплює питання використання цифрових технологій для статистичного опрацювання експериментальних даних, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо статистичного оброблення експериментальних даних і їх практичне застосування в сфері власних наукових досліджень. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів,розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, предметний покажчик, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних», допоможуть набуттю практичних навичок икористання статистичних пакетів опрацювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення, аналізу та обробки електронної інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шахіна, Ірина. Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання (Лабораторний практикум): навчальний посібник. VSPU, 2020. https://doi.org/10.31652/378.147.091.33:004(075.8)-1-435.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання» для магістрів галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології). Зміст посібника охоплює питання використання інноваційних технологій, а саме інформаційно-комунікаційних, інтерактивних та проектних технологій в освітньому процесі cучасного фахівця, а також тестових технологій моніторингу та контролю знань електронного навчання (обробки результатів тестування, показників якості тестових завдань, оцінки вірогідностей відповіді, методик для визначення надійності та валідності тестів, кількісних показників). У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, тести для проведення незалежного моніторингу знань, глосарій, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані інноваційні методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та cистематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання». Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Цифрова обробка"

1

Хламов, С., та Т. Трунова. "ОБРОБКА ЦИФРОВИХ ЗОБРАЖЕНЬ З ВИКОРИСТАННЯМ ТИПОВОЇ ФОРМИ ОБ'ЄКТІВ". У Поліграфічні, мультимедійні та web-технології. Сучасні тренди. Т. 1. Press of the Kharkiv National University of Radioelectronics, 2025. https://doi.org/10.30837/pmw.2025.t1.191.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Цифрова обробка"

1

Григор’єва, Наталя. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ХІМІКО-ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ СТАЛЕЙ 18ХГТ ТА 20Х". У Цифрове наукове суспільство: соціально-економічні, правові та міжнародні аспекти. ТОВ УКРЛОГОС Груп, 2024. http://dx.doi.org/10.62731/mcnd-06.09.2024.002.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Afteniuk, Oleksandr, and Liudmyla Gorbachova. "Digital maps of statistical characteristics of the duration of ice phenomena and freeze-up on the rivers in the Prypiat basin within Ukraine." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.002.

Full text
Abstract:
Гідрологічні карти мають важливе практичне і наукове значення. Перші гідрологічні карти, які відображали розрахункові показники водного стоку річок України з’явилися в 20-х роках ХХ століття. Такі карти створювалися на паперових носіях шляхом ручної інтерполяції і використовувались для аналізу водозабезпеченості промисловості та сільського господарства країни. У ХХ столітті методичні підходи щодо узагальнення і побудови карт просторового розподілу гідрологічних характеристик розвивали такі вітчизняні вчені як Огієвський А.В., Мокляк В.І., Швець Г.І., Онуфрієнко Л.Г., Бефані Н.Ф., Гопченко Є.Д. Найбільша увага приділялася побудові карт, які відображали норми середньорічного стоку води річок, а також максимального стоку весняного водопілля. Разом з цим, у світі у другій половині ХХ століття розпочався інтенсивний розвиток комп’ютерних технологій, а пізніше і програм, які дозволяли працювати з географічними даними, які можна було виразити через координати широти і довготи. Ці програми отримали загальну назву географічних інформаційних систем (ГІС). Поява такого потужного інструменту як ГІС повністю змінило підходи щодо картографування географічних показників у світі, у тому числі, і в гідрології. ГІС забезпечують збір, збереження, обробку, доступ, аналіз, відображення та розповсюдження просторових географічних даних. Окрім цього, вони дозволяють автоматизувати та оптимізувати значну частину трудомістких етапів робіт, що вимагають від виконавців значних психологічних, енергетичних, часових і інших затрат. Завдяки ГІС змінюється відображення просторового розподілу показників від ручного способу нанесення ізоліній на паперових картах на спосіб, що базується на використанні різних видів інтерполяції по регулярній та нерегулярній мережі й створення цифрових карт просторового розподілу показників з різним тематичним наповненням. Сьогодні у світі створено багато різноманітних ГІС серед яких є як комерційні продукти, так і безкоштовні...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!