Academic literature on the topic 'Шлуночкова тахікардія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Шлуночкова тахікардія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Шлуночкова тахікардія"

1

Коzhukhov, S. M., О. M. Parkhomenko, O. I. Irkin, Ya M. Lutay, O. V. Shumakov та O. A. Skarzhevsky. "Гостра серцева недостатність у хворих на інфаркт міокарда зі збереженою систолічною функцією лівого шлуночка: клініко-гемодинамічні, електрофізіологічні особливості та вплив на прогноз". EMERGENCY MEDICINE, № 3.58 (11 квітня 2014): 126–35. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.3.58.2014.83295.

Full text
Abstract:
Гостра серцева недостатність (ГСН) є одним із найнебезпечніших захворювань у всьому світі. 30–55 % пацієнтів із гострим інфарктом міокарда (ГІМ), у яких відзначаються ознаки ГСН, мають збережену фракцію викиду (ФВ). Наша мета полягала у вивченні виживаності таких хворих при довгостроковому спостереженні.Серед 606 пацієнтів із ГІМ і елевацією сегмента ST на ЕКГ (вік 54,8 ± 0,4 року, 90,8 % чоловіків) 28,2 % мали СН зі збереженою ФВ (ФВ > 45 %) протягом перших 24 годин. У цих хворих частіше відзначалися шлуночкова тахікардія, фібриляція шлуночків (р > 0,05), аневризма лівого шлуночка (р > 0,05). Крім того, ці пацієнти мали високий рівень глюкози (р > 0,05) і C-реактивного білка (р > 0,05). У хворих зі СН і збереженою ФВ відзначалася ниркова дисфункція: швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) була статистично значно нижчою від моменту надходження й до 10-го дня (обоє р > 0,05). Розмір інфаркту був меншим на 18,5 % порівняно з пацієнтами без ГСН. Під час перебування в лікарні кінцево-діастолічний, кінцево-систолічний об’єми та ФВ у пацієнтів були схожими. Наші дані показали, що у хворих із гострим інфарктом міокарда та фракцією викиду ≥ 45 %, що мають ознаки гострої серцевої недостатності, ризик серцево-судинної смерті протягом п’яти років підвищується у два рази (17,2 % порівняно з 9,3 % у пацієнтів без ГСН, р < 0,034).Деякі клінічні характеристики у хворих із ГІМ і збереженою ФВ відрізнялися в пацієнтів із ГСН і без такої. У той час як ГСН явно пов’язана з більш низькою ШКФ, високим рівнем системного запалення, розміром інфаркту тощо. Довгостроковий прогноз у таких пацієнтів характеризується зниженням серцево-судинної смерті протягом наступних 5 років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бадюк, Н. В., та М. В. Гребеник. "АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ РИТМУ У ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА НА ДОГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ ТА В РАННЬОМУ І ПІЗНЬОМУ РЕПЕРФУЗІЙНОМУ ПЕРІОДІ: ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ ТА ДАНІ ВЛАСНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 2 (28 липня 2021): 32–37. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i2.12055.

Full text
Abstract:
Інфаркт міокарда часто маніфестує складними, фатальними порушеннями ритму, що становить найбільшу загрозу для виживання у перші години розвитку гострої ішемії міокарда. Частота порушень ритму серця (ПРС) істотно відрізняється залежно від етапу госпіталізації та від вчасно проведеного перкутанного коронарного втручання, а їх прогностична оцінка неоднозначна. Метою даного фрагменту нашого дослідження було проведення аналізу ПРС в різні періоди ІМ та зіставлення їх з даними інших досліджень. Матеріал і методи. Проведено аналіз даних локального реєстру ІМ кардіологічної клініки кафедри терапії і сімейної медицини ФПО на базі міського кардіоцентру за 2010–2020 рр., який охоплює понад 2000 спостережень. Для дослідження відібрано дані 1593 пацієнтів у віці 29–89 років, середній вік (65,10±0,37) років. За допомогою ліцензованої програми SPSS v.21 проведена статистична обробка даних, вписаних в електронні таблиці Excel – 2010. Паралельно зa пошуковими системами Pubmed, Google Scholar, Sciencedirect, Webcardio проведено аналіз літературних джерел з даної тематики за останні 10 років. Результати. ША, такі як ШТ та ФШ, можуть виникати в будь-який час ІМ, починаючи з ранніх хвилин гострого періоду до віддаленого періоду ІМ. У 6 % пацієнтів із ГКС розвиваються ШТ або ФШ у перші години після виникнення симптомів, найчастіше перед госпіталізацією в стаціонар [10]. У нашому дослідженні ША на догоспітальному етапі були зафіксовані у 15,34 %. Ранні реперфузійні аритмії у нашому дослідженні виявлено у 32,54 %, що проявлялись надшлуночковою (5,7 %) та шлуночковою (17,3%) екстрасистолією, пароксизмами фібриляції передсердь (1,92 %), шлуночковою тахікардією (5,7 %), фібриляцією шлуночків (1,92 %), що в середньому збігається з даними різних авторів. Згідно з нашими спостереженнями, частка пізніх реперфузійних аритмій становила 12,6 % у вигляді надшлуночкової (4,4 %) та шлуночкової (4,4 %) екстрасистолії, пароксизмів ФП (1,92 %) і ША (2,0 %) здебільшого за рахунок ШТ. Висновки. Як шлуночкова, так і надшлуночкова аритмії часто зустрічаються на догоспітальному етапі та під час реваскуляризації при ІМ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Dzyha, S. V., O. V. Bakalets, T. A. Zaiets та N. B. Behosh. "ШЛУНОЧКОВІ ПОРУШЕННЯ РИТМУ НА ТЛІ ГІПЕРФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ (КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК)". Вісник медичних і біологічних досліджень, № 1 (15 листопада 2019): 76–79. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2019.1.10497.

Full text
Abstract:
Гіпертиреоз зазвичай пов’язаний із синусовою тахікардією або надшлуночковою тахіаритмією, але рідко з шлуночковими порушеннями. У літературі згадується мало випадків, і ми описали випадок із шлуночковою тахікардією та гіпертиреозом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Tseluyko, V. Y., N. V. Matviychuk та K. Yu Кinoshenko. "Oсновні тенденції зміни рівня NT-PRO BNP у хворих на хронічну серцеву недостатність". EMERGENCY MEDICINE, № 3.50 (1 серпня 2013): 107–12. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.3.50.2013.89612.

Full text
Abstract:
Мета дослідження — аналіз зв’язку рівня NT-pro BNP з клініко-інструментальними показниками у пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю (ХСН) і виявлення прогностичного і діагностичного значення даного показника. Матеріали та методи. Всього нами були включені в дослідження 33 хворі з ХСН різної етіології. Усім хворим було проведене комплексне обстеження: стандартна ЕКГ у 12 відведеннях, тест із 6-хвилиною ходьбою, ЕхоКГ, моніторування ЕКГ за методом Холтера, визначення NT-pro BNP у сироватці крові. Період спостереження за хворими в середньому становив приблизно 6 місяців. Отримані дані оброблялися методами варіаційної статистики за допомогою програми Statistica® for Windows 6.0.Результати та обговорення. Дослідження рівня NT-pro BNP при ХСН показало високу варіабельність показника від 89,83 пг/мл до 1095,76 пг/мл (середній рівень NT-pro BNP — 317,5 ± 35,87 пг/мл). За даними нашого дослідження встановлено, що рівень NT-pro BNP у хворих із тривалістю анамнезу ХСН до 1-го року був вірогідно вищим, ніж у хворих із більш тривалим анамнезом ХСН (р < 0,05). Значення NT-pro BNP у хворих на ХСН із СН IIА ст. в нашому дослідженні було вірогідно нижчим за рівень NT-pro BNP у хворих із СН IIБ ст. (р = 0014). За даними нашого дослідження зазначено, що у хворих із вірогідною ХСН, які отримують стандартну медикаментозну терапію, відзначаються суттєві коливання рівня NT-pro BNP. Ми умовно розподілили хворих на дві групи. У 1-шу групу ми включили хворих, у яких рівень NT-pro BNP був меншим за 400 пг/мл (21 особа), а в 2-гу групу — хворих у яких рівень NT-pro BNP — понад 400 пг/мл (12 осіб). При проведенні оцінки наявності серцевої недостатності у хворих на ХСН було виявлено, що пацієнти 1-ї групи у 2,5 раза частіше мають СН IIА стадії, ніж хворі 2-ї групи (р < 0,05). Також нами було виявлено, що серед пацієнтів 2-ї групи у 2,5 раза частіше трапляються хворі на СН IIБ стадії порівняно з хворими 1-ї групи (р < 0,05). Показники ЕхоКС у хворих різних груп не мали вірогідних відмінностей. За даними моніторування ЕКГ за методом Холтера вірогідно більша середньодобова кількість шлуночкових екстрасистол відмічалась у групі з вищим рівнем NT-pro BNP (р < 0,05). Також вірогідно виявлено, що у хворих 2-ї групи зареєстрована вища кількість епізодів нестійкої шлуночкової тахікардії за добу (р < 0,05). Висновки. Визначено, що існує залежність рівня NT-pro BNP від тривалості анамнезу ХСН, найбільш високий рівень визначається при нетривалому перебігу захворювання. Рівень NT-pro BNP асоційований із клінічними проявами ХСН — при більш тяжкому перебігу захворювання (стадія СН, збільшення розмірів камер серця), концентрація пептиду в сироватці крові вища. Встановлена залежність між рівнем NT-pro BNP та частотою порушень ритму. У пацієнтів з рівнем NT-pro BNP понад 400 пг/мл вірогідно частіше зустрічаються шлуночкові екстрасистоли (р < 0,05), у тому числі й життєво небезпечні — епізоди нестійкої шлуночкової тахікардії (р < 0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дубровінська, Т. В., Ю. А. Остапчук, К. Е. Вакуленко, Б. Б. Кравчук, Н. О. Люлька та Є. М. Люлька. "ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИЧНОГО ТА МЕДИКАМЕНТОЗНО-ІНВАЗИВНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ЧАСТО РЕЦИДИВУЮЧОЇ ПОЛІМОРФНОЇ, ПОЛІТОПНОЇ ШЛУНОЧКОВОЇ ТАХІКАРДІЇ". Medical and Ecological Problems 25, № 1-2 (2021): 72–78. http://dx.doi.org/10.31718/mep.2021.25.1-2.16.

Full text
Abstract:
In today's conditions, given the difficult economic situation in the country and the low adherence of patients to treatment, a difficult and relevant issue is the treatment of post-myocardial infarction patients, especially in the complicated course of the disease. The main reason for the occurrence of complex cardiac arrhythmias is the formation of a focus of ectopic activity in the myocardium or the appearance of a re-entry wave. In case of recurrence of life-threatening tachycardias, despite antiarrhythmic therapy, the choice must be between escalating drug therapy and radiofrequency catheter ablation (RFA). Purpose: a detailed description of the clinical case of the disease in a patient with low compliance to medical treatment, who suffered an acute myocardial infarction and was subsequently hospitalized several times in a specialized cardiac hospital for the development of complex ventricular arrhythmias. The article describes in detail modern approaches to the diagnosis and treatment of life-threatening tachycardias, including emergency care, comparison of escalation of antiarrhythmic therapy with RFA in a patient with post-infarction cardiosclerosis and frequent attacks of recurrent polymorphic ventricular tachycardia, treatment of modern defibrillator, electrophysiological study, RFA. Conclusions: Long-term follow-up of a patient with low compliance to the treatment of complex ventricular arrhythmias showed that ablation of the ventricular tachycardia substrate was more effective than escalation of antiarrhythmic therapy, which led to the remodulation of the heart cavities, improving the quality of life of the patient and preventing the progression of cardiovascular events.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kysylytsia, Vladislava, Larysa Kladnytska, Natalia Soroka, Serhiy Velychko, Ольга Донцова та Vladyslav Velychko. "Порівняльна характеристика методів дослідження собак за дирофіляріозу". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Veterinary Medicine, № 3 (50) (1 грудня 2020): 44–53. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.vet.2020.3.7.

Full text
Abstract:
Мета роботи – порівняльна характеристика методів дослідження собак за дирофіляріозу. Дослідження проводили на собаках різної статі, порід і вікових груп, власники яких звернулися у клініку ветеринарної медицини. Кров у собак відбирали вранці або ввечері та досліджували на наявність мікродирофілярій за методами Кнотта, роздавленої краплі, Ястреба В. Б. та фарбування на кислу фосфатазу. Для виявлення збудника Dirofilaria immitis застосовували експрес-тест. Проводили морфологічні та біохімічні дослідження крові, електрокардіографію і хірургічне видалення псевдопухлини.
 За результатами досліджень визначено ефективність лабораторних методів за дирофіляріозу собак: на циркулюючий антиген – 100 %, Кнотта – 88,8 % (р<0,05), роздавленої краплі – 72,2 % (р<0,05), Ястреба В. Б. – 68,5 % (р<0,001) та фарбування на кислу фосфатазу – 55,5 % (р<0,001).
 У крові собак реєстрували підвищення кількості еозинофілів – 16,3±2,7 %; (р<0,01) та зниження кількості сегментоядерних нейтрофілів – 55,0±3,5 %; (р<0,05), що свідчить про алергічну реакцію їх організму на наявність гельмінтів. У сироватці крові визначено підвищення активності лужної фосфатази – 185,7±5,4 Од/л; (p<0,05) та гамаглутамілтрансферази – 6,7±0,4 Од/л; (p<0,05), що вказує на порушення функцій печінки.
 За електрокардіографії виявлено порушення ритму і провідності серця, які характеризуються синусовою тахікардією (54 %), мигальною аритмією передсердь (4 %), екстрасистолією (10 %), фібриляцією шлуночків (2 %) та блокадою правої ніжки пучка Гіса (5 %). 
 Проведено обстеження псевдопухлини, локалізованої в ділянці сім’яника пса та хірургічне вилучення з піхвової порожнини сім’яника статевозрілого гельмінта Dirofilaria repens.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кулинич, Т. О., О. О. Лісова, О. В. Шершньова, А. В. Грицай та І. О. Стецюк. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА БЕЗПЕЧНІСТЬ ТЕРАПІЇ АРИТМІЧНИХ ТА ВЕГЕТАТИВНИХ ПОРУШЕНЬ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ КОРОНАРНИЙ СИНДРОМ ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕНОЇ НЕГОСПІТАЛЬНОЇ ПНЕВМОНІЇ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 4 (25 березня 2022): 94–101. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i4.12805.

Full text
Abstract:
Резюме. Перенесена негоспітальна пневмонія (НП) призводить до дисфункції нейрорегуляторних систем, розвитку аритмічних порушень, що впливає на перебіг хронічного коронарного синдрому (ХКС).
 Мета – оцінити ефективність та безпечність корекції аритмічних та вегетативних порушень у хворих на ХКС після перенесеної НП за допомогою включення до базисної терапії препарату екзогенного L-аргініну.
 Матеріал і методи. У дослідження увійшли 60 хворих на ХКС: стабільну стенокардію напруження II–III функціонального класу, які перенесли НП ІІІ клінічної групи (вік 70,5 (65,76; 72,24) років, чоловіків – 55,67 %, жінок – 44,33 %. Залежно від призначеного лікування пацієнти були поділені на 2 підгрупи: підгрупа 1 − 30 осіб, які отримували лише базисну терапію ХКС та НП; підгрупа 2 − 30 хворих, яким до базисної терапії додавали препарат екзогенного L-аргініну за схемою. Хворим проводили комплексне клінічне дослідження згідно із Національними рекомендаціями, добове моніторування ЕКГ за Холтером здійснювали з використанням приладу «Кардіосенс К» (ХАИ МЕДИКА, Україна) за загальноприйнятою методикою.
 Результати. Під впливом базисної терапії з додаванням L-аргініну у хворих на ХКС після перенесеної НП спостерігалось зменшення загальної тривалості тахікардії протягом доби на 33,13 %, кількості шлуночкових екстрасистол – на 63,2 %, тривалості депресії сегмента ST – на 74,36 %. Пароксизми фібриляції передсердь після проведеного лікування не зафіксовані в жодного з пацієнтів підгрупи 2, тоді як у підгрупі 1 спостерігались у 3 (10 %) хворих. Додаткове призначення L-аргініну на тлі базисного лікування сприяло збільшенню загальної варіабельності серцевого ритму (за показниками rMSSD та ТР) і відновленню симпато-парасимпатичного балансу (за співвідношенням LF/HF) за рахунок зростання парасимпатичної складової, що виявилось більш значущим в активному періоді.
 Висновок. Додавання екзогенного L-аргініну до базисного лікування хворих на ХКС після перенесеної НП сприяє зменшенню аритмічних, ішемічних порушень на тлі відновлення загальної варіабельності серцевого ритму та нормалізації симпато-парасимпатичний дисбалансу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЛЯХОВИЧ, Р. М., М. Я. ДЖУС та І. А. ПРОЦЮК. "Ефективність своєчасної та якісної догоспітальної електричної дефібриляції при раптовій зупинці кровообігу". Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука 69, № 1 (2015). http://dx.doi.org/10.11603/1681-2778.2015.1.4528.

Full text
Abstract:
<p>У статті висвітлено основні види зупинки кровообігу при ЕКГ-моніторуванні потерпілих, які перебувають у стані клінічної смерті. Доведено ефективність своєчасної та якісної догоспітальної дефібриляції на тлі підтвердженої фібриляції шлуночків та шлуночкової тахікардії без пульсу.</p>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Барила, Н. І. "ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ ПРИ ДЕФІЦИТІ ВІТАМІНУ Д". Art of Medicine, 26 червня 2019, 6–13. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2019.2.10.6.

Full text
Abstract:
Мета роботи – вивчити функціональний стан хворих на хронічну серцеву недостатність при дефіциті вітаміну Д після виконання 6-ти хвилинного тесту ходьби.
 Матеріали і методи дослідження. Обстежено 75 (46 чоловіків і 24 жінок) хворих на хронічну серцеву недостатність ІІА ступеня важкості, у яких виявлений дефіцит вітаміну Д (середній вік – 59,5±5,54 років). Проводили тестування за допомогою 6-ти хвилинного тесту ходьби, розраховували індекс маси тіла, оцінювали показники зовнішнього дихання за допомогою спірографії, для оцінки якості життя використовували анкету SF-36.
 Результати. У всіх обстежених пацієнтів виявляється зменшення фракції викиду лівого шлуночка до 40-49%. Їх скарги зводяться до відчуття серцебиття, вздуття, постійної задухи, тахі- та ортопное, нічного кашлю, набряку кісточок на гомілці, втрати апетиту, депресії. При фізикальному обстеженні виявлялися тахікардія на фоні порушення серцевого ритму, зміщення серцевого поштовху вліво на 2 і більше см, жорсткого і свистячого дихання, незначної кількості хрипів. Результат 6-ти хвилинного тесту ходьби склав в середньому 250,5 ± 158,96 м. З усіх параметрів 6-ти хвилинного тесту ходьби найбільш сильну кореляцію з показниками функції легенів і якістю життя мала пройдена дистанція (м). Не вдалося виявити переваги належних величин і роботи 6-ти хвилинного тесту ходьби перед їх абсолютним значенням.
 Висновок. У хворих з хронічною серцевою недостатністю при дефіциті вітаміну Д результати 2-ох етапного виконання 6-ти хвилинного тесту ходьби вказують на низьку толерантність до фізичного навантаження і мають високий ступінь кореляції із зниженням показників функції зовнішнього дихання, що можна використовувати для оцінки ефективності лікувальних і реабілітаційних заходів. Основними факторами, що впливають на результат 6-ти хвилинного тесту ходьби, були порушення функції зовнішнього дихання, вік, наявність задухи. Іншими факторами, що сприяють низькому рівню толерантності до фізичного навантаження можуть бути наявність надлишкової маси тіла, низький рівень якості життя. Вплив статі на результат 6-ти хвилинного тесту ходьби не встановлено.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Шлуночкова тахікардія"

1

Козловский, В. И., Т. Н. Риженко та Н. Н. Будник. "Желудочковая тахикардия: возможность прогнозирования у больных острым инфарктом миокарда". Thesis, Издательство СумГУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24974.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Шлуночкова тахікардія"

1

Ткаченко, М. "СИСТЕМА ДІАГНОСТИКИ ШЛУНОЧКОВИХ ТАХІКАРДІЙ НА ОСНОВІ МАШИННОГО НАВЧАННЯ ТА ФІЛЬТРАЦІЇ ЕКГ СИГНАЛІВ". У THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v2.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography