Academic literature on the topic 'Шліфувальні матеріали'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Шліфувальні матеріали.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Шліфувальні матеріали"

1

Роїк, Тетяна Анатоліївна, Олег Анатолійович Гавриш, Євгеній Васильович Штефан та Олександр Павлович Шостачук. "Вплив абразивного інструменту та режимів шліфування на рівень контактних температур композиційних самозмащувальних деталей вузлів поліграфічних машин". Технологія і техніка друкарства, № 4(70) (30 грудня 2020): 53–64. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.4(70).2020.239760.

Full text
Abstract:
В статті представлено результати експериментальних досліджень особливостей утворення миттєвих контактних температур при шліфуванні робочих поверхонь композиційних самозмащувальних деталей на основі промислових шліфувальних відходів інструментальних сталей 7ХГ2ВMФ, Р7М2Ф6, 05Х12Н6Д2МФСГТ, призначених для оснащення важконавантажених вузлів тертя поліграфічної техніки. Показано, що при шліфуванні композитів на величину температурного поля в зоні обробки суттєво впливають матеріал абразивного зерна, зернистість інструменту та матеріал зв’язки шліфувального круга. Для формування високих параметрів якості робочих поверхонь деталей з нових композитів рекомендовано застосовувати шліфувальні круги на основі карбіду кремнію зеленого (63С) на гліфталевій зв’язці з зернистістю 14–20 мкм. Це дозволяє уникнути значного підвищення температури в зоні обробки, наслідком чого є істотні фазово-структурні зміни, пластичні деформації та зниження властивостей в поверхневому шарі, та забезпечити стабільно високі параметри якості робочих поверхонь антифрикційних деталей поліграфічних машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сірко, З. С., Д. П. Торчилевський, В. М. Грицун, Н. О. Толстушко та М. М. Толстушко. "ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ШЛІФУВАННЯ ПРОФІЛЬНИХ ПОГОНАЖНИХ ВИРОБІВ ІЗ ДЕРЕВИНИ ТА ДЕРЕВИННИХ МАТЕРІАЛІВ". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 75 (7 жовтня 2023): 225–27. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2023.75.37.

Full text
Abstract:
Шліфування – один із способів механічного оброблення деревини багаторізцевим інструментом з неорганізованою геометрією – шліфувальною шкуркою. Основне призначення процесів шліфування деревини та деревинних матеріалів полягає у підготовленні поверхні до опорядження шляхом усунення кінематичних та технологічних нерівностей від попереднього механічного оброблення деревини. Існує проблема оброблення складних профільних поверхонь виробів із деревини та деревинних матеріалів, які сьогодні знайшли широке застосування у конструкціях меблів та столярних виробів. Авторами розроблена конструкція еластичної шліфувальної шкурки та технологія її виготовлення. Проведені експериментальні дослідження розробленої шкурки, наведені результати досліджень та показані переваги розробленого еластичного шліфувального інструменту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лапенко, Г. О., С. В. Яхін, Т. Г. Лапенко та О. Г. Павлик. "ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПАРАМЕТРІВ ШЛІФУВАЛЬНИХ КРУГІВ ТА РЕЖИМІВ ШЛІФУВАННЯ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 3 (30 вересня 2022): 205–12. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.03.26.

Full text
Abstract:
Шліфування є одним із завершальних видів обробки, який забезпечує високу якість обробленоїповерхні (точність та шорсткість) при високій продуктивності процесу. Забезпеченнявластивостей поверхні залежить в значній мірі від правильного вибору робочого інструменту –шліфувального круга, та параметрів режиму шліфування. Основними характеристикамишліфувального круга є його геометричні параметри (діаметр, ширина) та характеристикиматеріалу круга (зернистість, тип зв’язки, концентрація алмазу та товщина алмазного шару). Допараметрів режиму шліфування відносять швидкість обертання круга, глибину шліфування таподачу. В дослідженні використовуються Premium та CBN шліфувальні круги на органічній зв’язцівиробництва ПАТ «Полтавський алмазний інструмент». Обґрунтування вибору параметрівшліфувальних кругів та режимів шліфування приводили виходячи із, ДСТУ ISO 603-4:2019, щорегламентує номенклатуру шліфувальних кругів та вимоги до їх роботи: шорсткість обробленоїповерхні Ra, коефіцієнт шліфування. Нами розглянуті і проаналізовані як постійні параметришліфувального круга: марка шліфувального круга, зернистість, тип зв`язки, так і змінні параметрирежиму шліфування: швидкість круга, глибина та подача. Параметри режиму шліфуванняявляються основними факторами управління процесом шліфування і встановлюються безпосередньона шліфувальному верстаті оператором. ПАТ «Полтавський алмазний інструмент» підприємствояке спеціалізується на випуску широкого асортименту алмазного і CBN інструменту для шліфуванняі полірування деталей із твердих сплавів, жаростійких, легованих і нержавіючих сталей та іншихматеріалів. Спеціалістами підприємства разом з науковцями проведені роботи по оптимізаціїметодики вибору параметрів шліфувальних кругів та параметрів режиму шліфування в залежностівід оброблюваного матеріалу, заданої точності та шорсткості поверхні і працездатності.Розроблено рекомендований діапазон зернистості шліфувального круга та відносної концентраціїалмазного порошку в алмазоносному шарі для забезпечення заданої шорсткості обробленої поверхніпри різних видах шліфування. Представлені рекомендовані режими шліфування кругами із кубічногонітриду бора CBN для різних видів шліфування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

УСОВ, А. В., М. В. КУНІЦИН та Ю. І. ЗАЙЧИК. "ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ БЕЗДЕФЕКТНОЇ ОБРОБКИ ВИРОБІВ ІЗ МАТЕРІАЛІВ, СХИЛЬНИХ ДО ТРІЩИНОУТВОРЕННЯ". Applied Questions of Mathematical Modeling 6, № 1 (2023): 134–46. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2023-6-1-15.

Full text
Abstract:
Метою роботи є інформаційне забезпечення технологічних можливостей для бездефектної обробки виробів із матеріалів, схильних до тріщино утворення, тому що їх поверхневий шар має спадкоємні дефекти структурного або технологічного походження. Міцність виробів і їх функціональні можливості залежать від неоднорідності й дефектності структури матеріалів, із яких вони виготовляються. У таких матеріалах є велика кількість різних мікродефектів, які формуються в поверхневому шарі деталей по ходу технологічних операцій їх одержання. Зниження браку на фінішних операціях даних матеріалів, підвищення експлуатаційних властивостей виробів із цих матеріалів є важливим народногосподарським завданням, вирішення якого зумовлює значну економію матеріальних ресурсів, трудомісткості й собівартості виготовлення деталей. Наявні сьогодні інформаційні відомості про теплові процеси алмазно-абразивної обробки отримані в припущенні однорідності матеріалів, що шліфуються, і не враховують наявності дефектів технологічної спадковості виробів. Феноменологічний підхід у вивченні причин тріщиноутворення матеріалів, схильних до цього виду дефектів, не дає змоги розкрити механізм зародження й розвитку шліфувальних тріщин. Вибір методу дослідження механізму тріщиноутворення ґрунтується на мікродослідженнях, пов’язаних із неоднорідностями, які формуються в поверхневому шарі деталей під час попередніх технологічних операцій. У роботі вирішено такі завдання. Вивчено механізм формування шліфувальних тріщин у поверхневому шарі матеріалів і сплавів, схильних до тріщиноутворення під час алмазно-абразивної обробки, з урахуванням попередніх операцій і спадкових неоднорідностей, що виникають при цьому. Розроблено математичну модель, яка описує термомеханічні процеси в поверхневому шарі під час шліфування деталей із матеріалів і сплавів з урахуванням їх неоднорідностей, що впливають на інтенсивність формування шліфувальних тріщин. Отримано розрахункові залежності між критерієм тріщиностійкості й основними керівними технологічними параметрами. За відомими характеристиками спадкових дефектів визначено граничні значення термомеханічних критеріїв, що забезпечують необхідну якість поверхонь виробів, що обробляються. Створено інформаційну базу для проєктування технологічних операцій шліфування матеріалів, які мають спадкові неоднорідності, що забезпечують максимальну продуктивність за забезпечення необхідних показників якості. На основі отриманих критеріальних співвідношень побудовано алгоритм забезпечення технологічних можливостей для бездефектної обробки виробів із матеріалів, схильних до втрати якості поверхневого шару деталей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Роїк, Тетяна Анатоліївна, А. О. Бровкин та Олександр Павлович Шостачук. "Вплив режимів тонкого ельборового шліфування на шорсткість поверхонь самозмащувальних композитних деталей для друкарської техніки". Технологія і техніка друкарства, № 1(71) (5 квітня 2021): 51–61. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.1(71).2021.238995.

Full text
Abstract:
В статті представлено результати досліджень з особливостей формування параметрів шорсткості Ra при тонкому круглому ельборовому шліфуванні робочих поверхонь композитних самозмащувальних деталей на основі промислових шліфувальних відходів інструментальної сталі 05Х12Н6Д2МФСГТ з домішками твердого мастила, що призначені для роботи у високообертових вузлах офсетних циліндрів друкарських машин. Показано, що на параметри шорсткості Ra істотно впливають зернистість ельборового інструменту, матеріал зв’язки шліфувального круга і технологічні режими різання. В роботі визначено, що для формування рельєфу, який відповідає вимогам до якості поверхонь деталей з нових антифрикційних композитів необхідно застосовувати ельборові шліфувальні круги (ЛО) зернистістю 14–28 мкм на бакелітно-гумовій зв’язці. Робочі поверхні нових самозмащувальних композитів, які були оброблені за визначеними режимами тонкого ельборового шліфування, сприяли швидкому утворенню на контактних ділянках щільних самозмащувальних плівок, і, як наслідок, забезпечили мінімізацію інтенсивності зношування пари тертя. Завдяки тонкій фінішній ельборовій обробці скоротився час припрацьовування контактних поверхонь у 1,5−2 рази порівняно з литою латунню, яка застосовується у зазначених вузлах, що є наслідком утворення щільних самозмащувальних плівок. Триботехнічні випробування показали високі антифрикційні властивості нових композитів після тонкого ельборового шліфування. Високі параметри якості контактних поверхонь, які сформувались при тонкому круглому ельборовому шліфуванні, стали передумовою реалізації ефекту перманентного змащування ділянок контакту, що сприяло підвищенню зносостійкості, зменшило час припрацьовування і стабілізувало роботу вузла тертя офсетного циліндра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kalchenko, Volodymyr, Vitalii Kalchenko, Sergii Tsybulia та Evgeny Sakhno. "ВИЗНАЧЕННЯ ПОХИБКИ ПРОЦЕСІВ ШЛІФУВАННЯ ТА ШВИДКІСНОГО ФРЕЗЕРУВАННЯ З УРАХУВАННЯМ СТАТИЧНОЇ ТА ДИНАМІЧНОЇ НЕВРІВНОВАЖЕНОСТІ". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, № 3(21) (2020): 72–78. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-3(21)-72-78.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Досить часто для отримання необхідної точності виготовлення деталей, вони обробляються на круглошліфувальних, внутрішньошліфувальних, плоскошліфувальних та різьбошліфувальних верстатах. Попередньо врівноважене шліфувальне коло в процесі експлуатації втрачає врівноважений стан і набуває дисбаланс, що змінюється протягом часу. Однією з причин, що викликає зміну дисбалансу, є знос шліфувального кола, який може бути нерівномірним або рівномірним. Нерівномірний знос виникає у зв’язку з розсіюванням міцності різальної поверхні кола (у межах одного інструмента). При рівномірному зносі, зокрема й за рахунок правок кола, неврівноваженість виникає через нерівномірну щільність, відхилення розмірів, форми й розташування поверхонь. Постановка проблеми. У процесі виконання шліфувальних робіт необхідно враховувати те, що шпиндель шліфувального верстата внаслідок зносу шліфувального кола, піддатливості опор, згинальної жорсткості переходить у неврівноважений стан, що впливає на точність і якість механічної обробки деталей. Тому виникає проблема визначення похибок положення ротора динамічної системи з урахуванням статичної та динамічної неврівноваженості,складових сил різання та пружних зусиль, що виникають в опорах шпиндельного вузла. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У роботі були розглянуті останні публікації з цієї теми, які представлено у відкритому доступі, включаючи мережу Інтернет. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Відомі дослідження точності процесу шліфування важкооброблюваних деталей не враховують вплив статичної, динамічної та моментної неврівноваженості технологічної системи шліфувального верстата. Однак у процесі оцінювання точності положення шпинделя в просторових координатах та точності виготовлення заданої деталі в математичній моделі процесу механічної обробки необхідно враховувати перераховані фактори. Тому дані дослідження дають можливість конструктору підвищити точність проєктування металорізальних верстатів шліфувальної групи при обробці деталей, які мають конструктивну неврівноваженість. Постановка завдання. Метою цієї наукової роботи є моделювання положення шпинделя шліфувальних та фрезерних верстатів з урахуванням інерційних зусиль, які виникають унаслідок статичної та динамічної неврівноваженості роторного вузла, що обумовлює точність і якість процесу механічної обробки. Виклад основного матеріалу. Стан врівноваженості шпиндельного вузла, відбалансованого заводом-виготовлювачем, при обробці деталей на металорізальних верстатах безупинно змінюється. При шліфуванні дисбаланс виникає внаслідок зношування і неоднорідної структури змінної інструментальної головки шліфувального круга. У процесі обробки деталі, яка обертається, він зумовлений неврівноваженою заготовкою. Для компенсації режимної зміни дисбалансу і з метою підвищення якості обробки, особливо на фінішних операціях, без зниження нормативних режимів різання на шпиндель верстата встановлюють коригувальні маси, диски з приводом їх від гідростатичної або гідродинамічної опор. Висновки відповідно до статті. У результаті проведених досліджень у роботі отримано математичну модель положення шпинделя шліфувального верстата з урахуванням складових статичної та динамічної неврівноваженості ротора, яка виникає внаслідок похибок технологічної системи верстата та зносу шліфувального кола. Використовуючи цю модель можна проводити розрахунок похибок механічної обробки, що виникають при різанні. Також це дослідження дозволяє уточнити вплив похибок процесу шліфування на якість обробки деталей, що дає можливість оптимізувати режими різання і, відповідно, підвищити ефективність процесу шліфування. Ця методика також може використовуватися для високошвидкісного фрезерування, яке є альтернативою шліфуванню
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Роїк, Тетяна Анатоліївна, Олег Анатолійович Гавриш, Юлія Юріївна Віцюк та Андрій Олександрович Бровкин. "Підвищення якості робочих поверхонь самозмащувальних композитних деталей друкарської техніки тонким ельборовим шліфуванням". Технологія і техніка друкарства, № 4(74) (27 грудня 2021): 63–78. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.4(74).2021.253914.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена встановленню впливу технологічних режимів ельборового шліфування на параметри якості циліндричних контактних поверхонь самозмащувальних антифрикційних композитних деталей на основі відновлених промислових шліфувальних відходів високолегованої сталі 8Х4В2МФС2 з домішками твердого мастила CaF2, що призначені для оснащення вузлів офсетних, друкарських, формних циліндрів друкарської техніки. Встановлено, що при плоскому, круглому внутрішньому та зовнішньому ельборовому шліфуванні поверхонь нових самозмащувальних антифрикційних композитів системи шліфувальні відходи сталі 8Х4В2МФС2−CaF2 на параметр шорсткості поверхні Ra чинять суттєвий вплив зернистість кругу та матеріал зв’язки. Водночас забезпечення мінімальних величин параметру Ra робочих поверхонь досягається із застосуванням дрібнозернистого (М7−М28) інструменту на еластичних зв’язках (бакелітна, бакелітно-гумова). Аналіз впливу технологічних параметрів тонкої обробки робочих поверхонь при круглому ельборовому шліфуванні (внутрішньому і зовнішньому) нових самозмащувальних композитних деталей системи 8Х4В2МФС2−CaF2 показав, що дотримання мінімальних значень технологічних параметрів різання здатне забезпечити найвищі характеристики обробленої поверхні, що підтверджено профілометричним аналізом. Порівняння значень Ra, одержаних при застосуванні аналогічного ельборового інструменту для обробки відомих композитів, проілюструвало повну їх співставність, що свідчить про доцільність застосування означених ельборових кругів для обробки близьких за хімічним складом антифрикційних композитних деталей. Показано, що використання технологічної схеми ельборового шліфування для фінішної обробки взаємозамінних за складом композитів зі сталевих промислових шліф-відходів може бути ефективно застосовано при виготовленні нових самозмащувальних деталей для оснащення вузлів поліграфічних машин. Це сприятиме збільшенню надійності означеної техніки, що, у свою чергу, впливатиме на стабільність відтворення показників якості друкарської продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Т.А. Роїк та Ю.Ю. Віцюк. "АНТИФРИКЦІЙНИЙ КОМПОЗИЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ НА ОСНОВІ ШЛІФУВАЛЬНИХ ВІДХОДІВ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ СТАЛІ ДЛЯ ДЕТАЛЕЙ ДРУКАРСЬКИХ МАШИН". Наукові нотатки, № 68 (30 січня 2020): 79–85. http://dx.doi.org/10.36910/6775.24153966.2019.68.12.

Full text
Abstract:
У статті досліджено вплив технологічних параметрів виготовлення нових антифрикційних композиційних матеріалів на основі шліфувальних відходів сталі 7ХГ2ВMФ з твердим мастилом на структуру, механічні та триботехнічні властивості при високих швидкостях тертя (підшипники працюють при швидкості обертання до 700 об./хв. і тиску до 5,0 МПа в повітрі). Проілюстровано механізм формування структури нових матеріалів та її вплив на властивості після використання розроблених технологічних режимів. Така технологія здатна забезпечити мікрогетерогенну дрібнозернисту структуру. Структура композиту складається з матриці на основі відходів інструментальної сталі та рівномірно розподіленого твердого мастила CaF2. Металева матриця є перлітною і складається з α-твердого розчину на основі заліза та карбідів легуючих елементів. Така гетерогенна структура сприяє високому рівню антифрикційних властивостей при важких робочих умовах. Тверда змащувальна речовина CaF2 рівномірно розподіляється по поверхнях тертя. Фторид кальцію та хімічні елементи контактної пари утворюють антифрикційну плівку, яка забезпечує умови самозмащування. Продемонстрована можливість прогнозування та контролю поведінки антифрикційних матеріалів при високих швидкостях обертання шляхом вибору вихідних металевих шліфувальних відходів для забезпечення високого рівня функціональних властивостей. Використання шліфувальних відходів для отримання ефективних антифрикційних матеріалів дає можливість частково вирішувати глобальну проблему охорони навколишнього середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Shashko, Yu, S. Adzhamsky, S. Kazeev, R. Maksimchuk та A. Kulik. "ЗАСТОСУВАННЯ СУХОЇ АБРАЗИВНОЇ ОБРОБКИ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПІДБІР МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ЧИСТОВОЇ ОБРОБКИ ЛОПАТОК ЗАКРИТОГО ТИПУ". Journal of Rocket-Space Technology 30, № 4 (2023): 51–56. http://dx.doi.org/10.15421/452208.

Full text
Abstract:
&#x0D; &#x0D; &#x0D; Застосування адитивних технологій для виробництва деталей в авіа- та ракетобудуванні з кожним роком набуває все більшого поширення, оскільки даний метод має ряд значних переваг в порівнянні з традиційними технологіями такими як штампування, лиття та механічна обробка та розглядається як альтернативний метод виготовлення. Застосування даного методу дозволяє виготовляти різні деталі ракетно-космічної техніки насамперед робочі колеса турбін з лопатками закритого типу на одному типі обладнання за значно коротший час. Однак не дивлячись на значні переваги адитивних технологій, актуальною залишається проблема шорсткості та забезпечення кінцевої якості поверхні незалежно від просторового розташування елементів деталі. Причиною цьому є обмежений доступ традиційного ріжучого інструменту типу фрез чи шліфувальних головок. До цього часу традиційною технологією обробки подібних деталей типу закритих лопаток був метод електроерозійної обробки (ЕЕО), однак даний спосіб має ряд значних недоліків таких як: енергетичні затрати, складність підготовки технологічного процесу, складність виготовлення інструменту та реалізацію обробки. Метою роботи було вивчення можливостей застосування струменево-абразивної обробки і її різновидів (бластінг) та підбір абразивного матеріалу для забезпечення необхідної якості та шорсткості поверхні лопаток. У даній статті наведені результати експериментальної роботи по вивченню однократного короткотривалого механічного впливу абразивних матеріалів в середовищі стисненого повітря на зразки матеріалу зі сплаву Inconel 718 під певними кутами атаки. Отримані результати будуть використані при розробці реального технологічного процесу обробки проточних частин лопаток закритого типу та подальше впровадження у виробництво.&#x0D; &#x0D; &#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лавріненко, В., О. Бочечка, В. Полторацький, В. Смоквина та В. Солод. "ПОЛІПШЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АЛМАЗНОГО ШЛІФУВАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТУ МОДИФІКАЦІЄЮ ПОВЕРХНІ ЗЕРЕН СИНТЕТИЧНИХ АЛМАЗІВ". Science and Innovation 20, № 1 (2024): 3–14. http://dx.doi.org/10.15407/scine20.01.003.

Full text
Abstract:
Вступ. Підприємствам машинобудування України потрібен високоефективний алмазний шліфувальний інструмент. Для його ефективного використання необхідним є застосування в ньому порошків синтетичного алмаза високої якості з поліпшеними експлуатаційними характеристиками.Проблематика. У шліфувальному інструменті застосовують синтетичні алмази, одним з недоліків яких є схильність до окислення за умов високих температур, які можуть виникати при високопродуктивному шліфуванні сучасних важкооброблюваних матеріалів.Мета. Дослідження можливостей поліпшення експлуатаційних характеристик алмазного шліфувального інструменту спрямованою модифікацією поверхні зерен синтетичних алмазів.Матеріали й методи. Модифікування поверхні алмазних порошків марок АС6—АС20 здійснювали ізотермічним методом рідинно-фазного нанесення з насичених розчинів на поверхню алмазів як термостійких оксидів (В2О3, Al2O3), хлоридів (СаСl2, NaCl, MgCl2, FeCl3), так і їхніх сумішей (В2О3 + СаСl2, В2О3 + NaCl).Результати. Розроблено базову технологію формування термостабільних зносостійких покриттів на поверхні зерен алмазних шліфпорошків з сумішей розчинних та нерозчинних кисне- (B2O3, TiO2, SiO2, Al2O3, TiO, CaO, ZnO, CeO2, SnO2), силікато- (Na2O(SiO2)n), (K2O(SiO2)n) та карбідовмісних (SiC, TiC, B4C) сполук у різних поєднаннях. Встановлено, що модифікування дозволяє знизити витрати алмазів у кругах при шліфуванні, а найефективнішим є модифікування оксидами B2O3 та Al2O3. Показано, що модифікація поверхні алмазних зерен комбінацією B2O3/Al2O3 дозволяє підвищити заповненість матеріалом шорсткої шліфованої поверхні та збільшити її тримальну здатність. Встановлено, що при підвищенні собівартості виготовлення покриття на 9—11 % шляхом модифікування зерен абразиву шліфувальних кругів їхня зносостійкість підвищується вдвічі.Висновки. Застосування в робочому шарі алмазних кругів таких спрямовано поліпшених алмазних шліфпорошків дозволяє підвищити експлуатаційні характеристики алмазного шліфувального інструменту та збільшити його зносостійкість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Шліфувальні матеріали"

1

Филимонов, Е. В. "Анализ используемых в Украине стандартов на шлифовальные материалы". Thesis, Изд-во СумГУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20142.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лавриненко, В. И., Г. Д. Ильницкая, О. О. Пасечный та ін. "Инструментальный материал для шлифовального инструмента". Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47662.

Full text
Abstract:
Развитие инструментального производства и необходимость в обработке новых труднообрабатываемых материалов требуют создания инструментального материала для шлифовального инструмента, позволяющего за счет электризации и функционирования термоЭДС укреплять взаимодействие инструмента с деталью в зоне контакта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!