Academic literature on the topic 'Ідентифікована вартість'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ідентифікована вартість.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ідентифікована вартість"

1

Berestenko, V. V., та S. P. Onyshchenko. "СТРУКТУРА Й ХАРАКТЕРИСТИКИ МУЛЬТИМОДАЛЬНОЇ ДОСТАВКИ З ПОЗИЦІЇ ЦИФРОВІЗАЦІЇ". Transport development, № 4(11) (14 січня 2022): 82–93. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.08.

Full text
Abstract:
Вступ. Найближчий час – це період цифровізації транспортної логістики та ланцюгів постачань, що вимагає специфічної структуризації й моделювання тих об’єктів і процесів, які раніше не досліджувалися із цієї точки зору. Це є першим етапом руху в бік цифровізації, сутність якого – стандартизація структур не тільки документів, а й об’єктів і процесів. Для цифровізації мультимодальних доставок необхідна чітка ідентифікація структури й характеристик мультимодальної доставки, тобто формування системної моделі такої доставки. Це, у свою чергу, дасть змогу розглядати доставку не тільки локально в рамках певних цифрових рішень, а й інтегровано множину доставок мультимодального оператора з метою пошуку джерел підвищення ефективності, наприклад, на базі використання ефекту синергізму. Метою дослідження є формування системного уявлення мультимодальної доставки з урахуванням різних її аспектів, установлення основних характеристик доставки як інтегральних величин на базі її системного уявлення. Результати. Ідентифікована структура мультимодальної доставки відповідно до багатоаспектного погляду на неї. Як утворювальний елемент для подальшого дослідження з урахуванням специфіки цифровізації обрана «операція» транспортно-технологічного процесу, яка може бути виконана різними суб’єктами транспортного ринку. Побудовано основні можливі варіанти фізичного переміщення вантажу та пунктів змін транспортного засобу. Послідовність операцій пропонується уявляти у вигляді сіткової моделі, яка дає змогу з урахуванням основних характеристик кожної операції – часу, вартості й надійності – визначати підсумкові характеристики доставки в цілому. Запропоновано два підходи до визначення надійності доставки залежно від наявної статистичної інформації. Висновки. З урахуванням характеристик кожної компоненти альтернативного варіанта доставки формуються його підсумкові показники – вартість, час і надійність, які є базою для прийняття рішення щодо вибору відповідного варіанта. Зміна хоча б одного елемента в цій системі призводить до зміни характеристик усієї доставки. Це використовується для коригування варіантів у процесі пошуку того варіанта, який би відповідав вимогам, що висуваються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БИСТРЯКОВ, Ігор, Дмитро КЛИНОВИЙ та Наталія КОРЖУНОВА. "ПРИРОДНО-РЕСУРСНІ АКТИВИ ЯК ФАКТОР ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ УТВОРЕНЬ". Economy of Ukraine 67, № 7 (752) (2024): 49–69. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.07.049.

Full text
Abstract:
Визначено поняття природно-ресурсного активу як інституціоналізовану в господарський процес і уречевлену в матеріальній та нематеріальній формах складову природного багатства, яка несе в собі мінову і споживну вартість і в результаті залучення якої суб’єктами господарювання в економічну діяльність створюється додана вартість і одержуються потоки вигод від використання природних ресурсів як товарів, засобів і факторів виробництва. Встановлено, що будь-якому природно-ресурсному активу одночасно притаманні дві групи ознак, з яких перша є характерною для нього як для капіталу природного походження, а друга – як для активу. На цій основі запропоновано узагальнену класифікацію природно-ресурсних активів. Їх ідентифіковано як капітал, що проявляє дуалістичну вартість використання / невикористання, бере учать у реконструктивному розвитку, з одного боку, як компонент довкілля і фактор формування середовища життєдіяльності людини, а з іншого – як ресурс і фактор резильєнтного розвитку територіальних утворень. Розкрито сутнісні ознаки резильєнтності господарських систем, за якими передбачено досягнення гомеостатичної рівноваги після порушення їх нормального функціонування і вихід на траєкторію зростання, що супроводжуватиметься розширенням і підвищенням якості компетенцій, результативності територіальної економіки за участі природно-ресурсних активів. Охарактеризовано природно-ресурсні активи як інструменти просторового розвитку, які відграють у системі суспільного виробництва одночасно три ролі – сировинно-енергетичних ресурсів, засобів і факторів розвитку виробництва і товарно-ринкових відносин, а також чинників якості життя. Ідентифіковано потенційні позитивні ефекти впливу інтеграції природно-ресурсних активів у господарський обіг на якість життя населення, у тому числі на посилення екологічної безпеки господарювання, формування привабливих умов для економічної діяльності й проживання населення, що сприятиме нормалізації демографічної ситуації в країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kucher, Anatolii, Lesia Kucher, Dariia Rudenko та Oleksandr Synytsia. "Розвиток «зеленого» будівництва в контексті «зеленої» післявоєнної відбудови". Journal of Innovations and Sustainability 8, № 2 (2024): 10. http://dx.doi.org/10.51599/is.2024.08.02.10.

Full text
Abstract:
Мета. Мета цього дослідження – сформувати бібліометричний ландшафт бази знань щодо розвитку «зеленого» будівництва в контексті «зеленої» післявоєнної відбудови України й на прикладі конкретного проєкту показати можливість і доцільність організації переробки відходів від зруйнованих унаслідок воєнних дій будівель на продукцію з доданою вартістю в системі цінностей циркулярної економіки. Результати. Узагальнено вплив російсько-української війни на житловий фонд і довкілля (у частині відходів руйнувань). Визначено тенденції та сучасний стан наукового забезпечення розвитку «зеленого» будівництва у світі, ідентифіковано лідерів за кількістю досліджень щодо «зеленого» будівництва серед країн, організацій та авторів. Дослідження щодо «зеленого» будівництва більше сконцентровані в організаціях розвинених країн, передусім у Китаї та США, а не в країнах, що розвиваються. Розроблено бібліометричні карти інтенсивності та хронології використання термінів у публікаціях щодо «зеленого» будівництва у світі, а також щодо наукової співпраці різних країн. На основі ідентифікованих кластерів схарактеризовано основні напрями досліджень; визначено необхідність їх активізації для обґрунтування механізму імплементації «зеленого» будівництва в концепцію «зеленої» післявоєнної відбудови України. Економічно обґрунтовано інвестиційну привабливість проєкту організації переробки бетону від зруйнованих унаслідок воєнних дій житлових будівель на вторинний щебінь; здійснено аналіз його ризиковості за допомогою норми беззбитковості. Наукова новизна. Дістали дальшого розвитку еколого-економічні засади розвитку будівництва на основі формування бібліометричного ландшафту бази знань щодо «зеленого» будівництва в системі цінностей «зеленої» післявоєнної відбудови України. Представлено одну з перших спроб обґрунтувати економічну доцільність циркулярних проєктів організації переробки відходів від зруйнованих житлових будівель на продукцію з доданою вартістю. Практична цінність. Здобуті на основі бібліометричного аналізу результати сприяють поліпшенню розуміння розвитку «зеленого» будівництва у світі та перспектив його застосування в Україні, зокрема в контексті «зеленої» післявоєнної відбудови. Обґрунтування циркулярного проєкту щодо переробки відходів від зруйнованих будівель може бути корисним для громад й інших зацікавлених сторін під час розроблення бізнес-планів подібних проєктів й управління їх ризиками. Результати можуть бути корисними для дослідників і практиків, які працюють у сфері «зеленого» будівництва, сприяючи активізації досліджень в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мавренков, Олексій, Петро Стешенко та Анастасія Мавренкова. "ДО ПИТАННЯ БАГАТОКРИТЕРІЙНОГО ПОРІВНЯЛЬНОГО ОЦІНЮВАННЯ БЕЗПІЛОТНИХ АВІАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ". Збірник наукових праць Державного науково-дослідного інституту авіації, № 17(24) (31 грудня 2021): 35–39. http://dx.doi.org/10.54858/dndia.2021-17-5.

Full text
Abstract:
Представлено результати досліджень з удосконалення методичного апарату порівняльного оцінювання безпілотних авіаційних комплексів у напрямах більш повного врахування складових фінансових витрат і ризикоутворюючих факторів, що супроводжують процеси реалізації проєктів постачання (розроблення) таких комплексів. Як критерій витрат пропонується використовувати вартість життєвого циклу безпілотного авіаційного комплексу. Як критерій успішності реалізації проєктів постачання (розроблення) безпілотних авіаційних комплексів у системі можливих ризиків пропонується використовувати відносний показник долі суми індексів неприпустимих ризиків серед всіх ідентифікованих ризиків, що супроводжують проєкт. Визначено напрями подальших досліджень в частині апробації запропонованого методичного апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Самойлик, Ю. В., Т. В. Боровик та М. В. Вернигора. "СТРАТЕГІЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ АГРОПРОДОВОЛЬЧОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ЗАГРОЗ І ВИКЛИКІВ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 3 (66) (30 вересня 2022): 21–28. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/66-3.

Full text
Abstract:
У статті набули подальшого розвитку підходи щодо визначення головних векторів та тенденцій розвитку аграрного сектору економіки в умовах глобалізаційних змін. Ідентифіковано головні проблеми цієї сфери, досліджено деструктивні впливи війни в Україні на економіку та аграрний сектор на національному та глобальному рівнях. Здійснено огляд глобальних тенденцій розвитку аграрної сфери, проведено діагностику цінових коливань на продукцію сільського господарства та, зокрема, індексу споживчих цін. Ідентифіковано найбільших виробників продовольства, зокрема пшениці у світі, виявлено позицію України на світовому агропродовольчому ринку. Проведено дослідження тенденцій зміни частки валової доданої вартості в загальній доданій вартості в розрізі груп країн та світі в цілому, підтверджено закономірність, яка полягає в тому, що чим вищий загальний економічний розвиток країни, тим меншу частку займає аграрний сектор у ВВП, що зумовлено розвитком інших високотехнологічних галузей з високою доданою вартістю. Розроблено нові підходи щодо обґрунтування стратегії інноваційного розвитку агропродовольчого сектору економіки в умовах глобалізаційних загроз і викликів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мискін, Ю. І., М. О. Скорик та Н. В. Параниця. "ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ В КОНТЕКСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ". Український економічний часопис, № 4 (29 лютого 2024): 25–29. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2024-4-5.

Full text
Abstract:
У статті досліджено концептуальні підходи до трансформації політики трансфертного ціноутворення компаній з урахуванням принципів (цілей) стратегії сталого розвитку. Висунуто гіпотезу, що розвиток концепції сталого розвитку повинен бути інтегрований в усі політики компанії, політику трансфертного ціноутворення зокрема. Визначено сфери дотичності питань оподаткування та сталого розвитку. Обґрунтовано, що перегляд політики трансфертного ціноутворення з орієнтацією на сталий розвиток може забезпечити високу додану вартість в ланцюжку створення вартості міжнародної групи компаній. Ідентифіковано спільні аспекти трансфертного ціноутворення та стратегії сталого розвитку через організаційну структуру, об’єкти інтелектуальної власності та вартості бренду, внутрішньофірмових послуг, стимулювання та бізнес-моделі. Припущено, що враховуючи те, що увага до принципів сталого розвитку постійно зростає та впливає на бізнес-моделі, міжнародні групи компаній повинні ретельно проаналізувати вплив своєї стратегії сталого розвитку на глобальні функції, активи та ризики, щоб забезпечити найбільш ефективне застосування політики трансфертного ціноутворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соколовська, Ірина, and Ольга Сивак. "FINANCIAL SOURCES OF UKRAINIAN ENTREPRENEURSHIP SUSTAINABILITY IN THE CONDITIONS OF UNCERTAINTY." "Scientific notes of the University"KROK", no. 4(72) (December 30, 2023): 39–46. http://dx.doi.org/10.31732/2663-2209-2023-72-39-46.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу проблем фінансового забезпечення підприємництва в умовах економічної невизначеності. Ідентифіковані причини низького рівня кредитування підприємницького сектору у довоєнний період. Метою цієї статті є аналіз проблемних аспектів фінансового забезпечення підприємництва в умовах економічної та політичної невизначеності, обґрунтування необхідності включення фінансового ринку для забезпечення стійкості МСБ в умовах повоєнного відновлення. Відтак постає питання пошуку джерел фінансового забезпечення стійкості суб’єктів МСБ за умов перманентної невизначеності. Досліджено особливості фінансового забезпечення підприємницького сектору в Україні упродовж активної фази російсько-української війни 2022-23 рр. Класифіковані фінансові виклики підприємницького сектору в умовах воєнного стану. Встановлено, що найбільші обмеження відновленню малого та середнього бізнесу створює брак фінансових ресурсів, спричинений низьким рівнем платоспроможного попиту, недоступністю кредитних коштів та власного капіталу, організаційними проблемами використання грантових коштів. Проведено аналіз регуляторних змін та державних заходів фінансової підтримки суб’єктів підприємництва. Досліджено динаміку та вартість кредитування банками малих, середніх, малих та мікро підприємств впродовж 2021-2023 р.р.. Обгрунтована недостатність заходів з підтримки кредиторів та позичальників для забезпечення фінансової стійкості малих та середніх підприємств. Запропоновані додаткові інструменти зовнішньої фінансової підтримки підприємництва з урахуванням ефективного світового досвіду країн, що перебували в умовах зовнішніх шоків нестабільності. Обґрунтована необхідність стимулювання фінансового ринку для забезпечення фінансової стійкості підприємницького сектору в умовах повоєнного відновлення. Йдеться про подолання нагромаджених диспропорцій грошово-кредитного ринку, а саме: про короткостроковість та високу вартість ресурсів, а також про домінування ринку державних облігацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Магомедов, А. О. "АНАЛІЗ ВТРАТ І РУЙНУВАНЬ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ, ЩО ПІДЛЯГАЄ ВІДНОВЛЕННЮ". Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, № 6 (28 грудня 2023): 62–72. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-pub.2023.6.9.

Full text
Abstract:
У статті детально розглянуті обсяги та вартість втрат різних видів інфраструктури України в умовах воєнного стану. Виявлено першочерговість короткострокового відновлення об’єктів транспортної та соціальної інфраструктури, а також активна розробка та обговорення довгострокових програм, планів та проєктів з відбудови та розвитку інфраструктури та її приєднання до європейської мережі транспорту. В цілях відновлення та розвитку різних типів транспортної інфраструктури налагоджуються партнерські відносини з країнами-партнерами (співпраця України та Молдови в цілях розвитку залізничного сполучення; співпраця з Міністерством транспорту Румунії, транспортне партнерство та спільний план дій з Великою Британією для відновлення інфраструктури). В цілях відбудови та відновлення інфраструктури в Україні створюють нові інституції та робочі групи. У Плані відновлення визначено перелік проєктів в рамках національних програм відновлення, модернізації, розширення інфраструктури. Виявлено, що обсяги фінансування в цілях відновлення та відбудови інфраструктури України суттєво перевищують оцінки втрат внаслідок ведення бойових дій (151,2 млрд дол. та 270–445 млрд дол. відповідно за Планом відновлення). Ідентифіковано зовнішні механізми підтримки України, що передбачають фінансування об’єктів транспортної інфраструктури міжнародними організаціями (програма реконструкції Європейської комісії «RebuildUkraine» для розбудови транспортної інфраструктури (ТІ), проєкт Світового банку для реконструкції ТІ з бюджетом 585 млн дол.).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Макарович, В. К. "ОБЛІК ІННОВАЦІЙНОЇ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ВЛАСНОСТІ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(63) (8 травня 2024): 266–74. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2024.1(63).266-274.

Full text
Abstract:
Чинна модель визнання та обліку досліджень підприємства як нематеріальних активів повністю виключає можливість включення витрат на дослідження до складу вартості нематеріальних активів та уможливлює капіталізацію розробок лише за умови повної відповідності шести критеріям, визначеним МСФЗ 38. Її можна назвати умовно консервативною, оскільки вона значною мірою обмежує, однак частково дозволяє визнавати внутрішньостворені в результаті інноваційної діяльності підприємства нематеріальні активи при виконанні визначених умов. В статті проаналізовано причини необхідності розвитку системи обліку технологічних нематеріальних активів підприємства. Обґрунтовано доцільність удосконалення порядку визнання та обліку нематеріальних активів виходячи зі специфіки їх використання на підприємстві. Розглянуто історичні аспекти створення стандартів для обліку інвестиційної нерухомості. Виявлено причини відокремлення інвестиційної нерухомості в системі обліку як окремого облікового об’єкта. Обґрунтовано доцільність відокремлення інноваційної інвестиційної власності як окремого об’єкта обліку зі складу нематеріальних активів підприємства. Ідентифіковано обмеження, що вирізняють інноваційну інвестиційну власність у складі нематеріальних активів. Виділено та проаналізовано три види нематеріальних активів, що виникли в результаті здійснення інноваційної діяльності. Виділено та проаналізовано два види підприємств, які можуть обліковувати інноваційну інвестиційну власність. Обґрунтовано доцільність оцінки інноваційної інвестиційної власності в системі обліку за справедливою вартістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

P., Dziuba. "VALUE PARADIGM OF INTERNATIONAL PORTFOLIO INVESTING." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Economic Sciences, no. 43 (October 22, 2021): 5–16. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8030/2021-43-1.

Full text
Abstract:
The paper considers basic principles and provisions of value paradigm of international portfolio investing, reveals its main features. Its gnoseological status as a paradigm is argued. It completely corresponds with existing paradigm definition as such, i.e. the commonly accepted scientific achievement giving scientific community the model of setting and solving problems during specified period of time. Comparative analysis involving another dominating portfolio paradigm is carried out; points of their tangency are defined. Results of applying portfolio paradigm are more precise and objective since they ground on specific cal-culations. Estimates of value paradigm are more subjective, it is often used even without specific quantitative analysis. However, the case is opposite with the input data: it is objective in value paradigm but subjective if portfolio paradigm. Fama and French model is one of the most significant tangency points between paradigms since it technically is derived from portfolio paradigm but in terms of its content incorporates all provisions and principles of value paradigm. Main stages of value paradigm develop-ment and their key traits are defined. Interrelation between value paradigm provisions and fundamental analysis are stressed on. Fundamental analysis is the specific form of value paradigm provisions application implying selecting of mispriced securities using their fundamental characteristics. It allows defining intrinsic of internal value of securities. Market value of securities is expected to achieve their intrinsic value in the long-run thus making the value paradigm more long-term focused. Besides Fama and French model cash flow discounting model is among the most accepted fundamental analysis methods. Cross functional nature of value paradigm in terms of its implications in international and local markets is validated. Significant practical implication of value paradigm concerning differentiation between value stocks and growth stocks is pointed out. This in turn configures the approach to classify investment strategies into value stocks investing and growth stocks investing that is extremely widespread in practice nowadays.Keywords: value paradigm of international investing, portfolio paradigm of international investing, Fama and French model, fundamental analysis, intrinsic value, value stocks, growth stocks, cash flow discounting model. У статті розглянуто основні положення та принципи вартісної парадигми міжнародного портфельного інвестування, виявлено її ключові ознаки. Обґрунтовано її гносеологічний статус як парадигми. Проведено порівняльний аналіз з іншою домінантною портфельною парадигмою, ідентифіковано точки їх дотику. Визначено основні етапи розвитку вартісної па-радигми та їхні ключові риси. Наголошено на співвідношенні положень досліджуваної парадигми і фундаментального аналізу. Обґрунтовано універсальний характер вартісної парадигми з точки зору практичних імплікацій на міжнародному та локальних ринках. Виокремлено важливу практичну імплікацію вартісної парадигми, яка стосується диференціації між акціями вартості та акціями зростання, що формує поділ інвестиційних стратегій на стратегії інвестування в акції вартості та акції зростання, який є надзвичайно поширеним сьогодні на практиці.Ключові слова: вартісна парадигма міжнародного інвестування, портфельна парадигма міжнародного інвестування, модель Фами-Френча, фундаментальний аналіз, внутрішня вартість, акції вартості, акції зростання, модель дисконтування грошових потоків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Ідентифікована вартість"

1

Журавльова, А. І. "Виробничі запаси як об’єкт обліку, аудиту та аналізу: національний та міжнародний досвід (на прикладі Акціонерного Товариства «Одесаобленерго»)". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11064.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – є господарська діяльність АТ «Одесаобленерго». У роботі розглядаються теоретичні аспекти обліку та контролю виробничих запасів АТ «Одесаобленерго»; напрями удосконалення організаційно-методичних питань, функцій ,обліку та контролю виробничих запасів в сучасних умовах. Проаналізовано основні економічних показники, які показують зростання виручки від реалізації, та тенденцію до зниження собівартості реалізованої продукції. Запропоновано основні напрями удосконалення системи ефективного управління виробничими запасами, вдосконалення бухгалтерського обліку та організації ефективної системи внутрішньогосподарського контролю<br>The object of the study is the economic activity of Odesaoblenergo JSC. The work deals with the theoretical aspects of accounting and control of production stocks of JSC "Odesaoblenergo" are considered in the work; directions of improvement of organizational-methodical questions of functions of accounting and control of production stocks in modern conditions. The main economic indicators, which show an increase in sales revenue and a tendency to decrease the cost of sales, are analyzed. The basic directions of improvement of the system of effective management of production inventories, improvement of accounting and organization of an effective system of internal economic control are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!