Academic literature on the topic 'Імплантант'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Імплантант.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Імплантант"

1

Щепанський, Борис. "СУЧАСНА СТОМАТОЛОГІЧНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА: ПОВНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ВЕРХНЬОЇ ЩЕЛЕПИ З ОПОРОЮ НА ІМПЛАНТАТИ". Actual Problems of Medicine and Pharmacy 4, № 1 (2023): 1–13. http://dx.doi.org/10.52914/apmp.v4i1.53.

Full text
Abstract:
В останні роки клініцистами Україні опрацьовуються питання щодо розробки та імплементації нових ефективних, якісних та безпечних підходів і методів здійснення диспансерного огляду населення шляхом проведення регулярних професійних оглядів порожнини рота. Впроваджуються сучасні системи раннього виявлення основних стоматологічних хвороб. Одним із сучасних методів відновлення втраченого зуба або цілого зубного ряду є дентальна імплантація шляхом використання імплантату. Імплантат це штучний зуб, який підбирає лікар з урахуванням особливостей щелеп у пацієнта; імплантація зуба – вживлення імплантату на місце одного або декількох зубів. Незнімне протезування з опорою на імплантати є найкращим доступним для пацієнтів варіантом реабілітації беззубих щелеп. Негайне навантаження незнімним протезом значно покращує якість життя пацієнтів під час остеоінтеграції імплантатів. Правильно підібраному плану лікування лікар-чтоматолог може повернути пацієнта до повноцінного життя та дозволити щиро посміхатися (поновлення зубів, задовільну естетику, поновлення функції жування та гарної розмовної речі), а як наслідок підвищення якості здоров’я і тривалості життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пелехан, Б. Л., та М. М. Рожко. "РЕЗОРБЦІЯ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ НАВКОЛО ВНУТРІШНЬОКІСТКОВИХ ДЕНТАЛЬНИХ ІМПЛАНТАТІВ У ПАЦІЄНТІВ ІЗ ПОВНОЮ ВІДСУТНІСТЮ ЗУБІВ НА НИЖНІЙ ЩЕЛЕПІ". Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 121, № 4 (2023): 55–62. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2022-46-4.10.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: на основі рентгенологічного та статистичного методів дослідження зафіксувати показники резорбції кісткової тканини навколо внутрішньокісткових опор ортопедичних конструкцій, виготовлених з метою лікування повної відсутності зубів на нижній щелепі. Матеріали і методи: під нашим спостереженням перебувало 75 пацієнтів, яким проведено первинне (n=41 (54,7%)) та повторне (n=34 (45,3%)) ортопедичне лікування повної відсутності зубів на нижній щелепі шляхом виготовлення ортопедичної конструкцій з опорою на чотири внутрішньокісткові дентальні імплантати. Пацієнтів розприділено на 3 групи у відповідності до типу зафіксованої ортопедичної конструкції з опорою на чотири внутрішньокісткові дентальні імплантати. У кожній з груп було 2 підгрупи (А – первинно-проліковані пацієнти; Б – пацієнти, яким проведено повторне ортопедичне лікування повної відсутності зубів на нижній щелепі). Для досягнення мети дослідження, нами проведено конусно-променеву комп’ютерну томографію. У програмі 3D VolumeViewer проведено аналіз результатів рентгенологічного дослідження шляхом вимірювання рівнів резорбції кісткової тканини навколо внутрішньокісткових дентальних імплантатів через 12 місяців після фіксації ортопедичних конструкцій. Визначалися показники рівнів резорбції кісткової тканини у підгрупі пацієнтів, зафіксовані для певного імплантата згідно локалізації. Результати дослідження. Медіанні показники рівнів резорбції кісткової тканини відрізнялися в групах спостереження. Зокрема, найвищий рівень зафіксовано навколо «Імплантат 1» групи ІІА, що достовірно (рІ-ІІІ<0,01) в 3 рази вище, ніж навколо імплантата аналогічної локалізації в групі ІІІА. Найнижчі медіанні рівні резорбції зафіксовано у групі ІІІБ ((рІ-ІІІ<0,01-0,05). Не встановлено статистичної достовірності різниць між показниками резорбції навколо імплантатів в межах однієї групи (рT>0,05) та порівнюючи навколо імплантатів в межах підгруп однієї групи (рА-Б>0,05). Висновки 1. Тип зафіксованої ортопедичної конструкції безпосередньо впливає на ступінь розвитку резорбції кісткової тканини навколо внутрішньокісткових опор. 2. Найнижчий рівень резорбції зафіксовано навколо кожного із імплантатів у групі ІІІА та ІІІБ, що достовірно (рА-Б <0,01-0,05) у 2-3 рази нижчий, ніж навколо імплантатів з аналогічною локалізацією в комірковій частини груп І та ІІ. 3. Не виявлено достовірних змін показників при порівнянні первинно-пролікованих та повторно-пролікованих пацієнтів шляхом виготовлення одного типу ортопедичної конструкції з опорою на чотири внутрішньокісткові дентальні імплантати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Maletskyy, A. P., Y. M. Samchenko, V. V. Vit, N. M. Bigun та L. O. Kernosenko. "ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЇ М’ЯКИХ ТКАНИН ОРБІТИ І ВУШНОЇ РАКОВИНИ КРОЛИКІВ НА РОЗРОБЛЕНИЙ ГІДРОГЕЛЕВИЙ ІМПЛАНТАТ". Archive of Ukrainian Ophthalmology 6, № 2 (2021): 20–27. http://dx.doi.org/10.22141/2309-8147.6.2.2018.172220.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – вивчити в експерименті особливості реакції м’яких тканин орбіти і вушної раковини на розроблений гібридний гідрогелевий імплантат на основі полівінілового спирту та акрилового гелю.Матеріали та методи. В експерименті (на 8 кроликах) було вивчено особливості реакції м’яких тканин орбіти і вушної раковини та кісткових структур на розроблений нами гібридний гель.Результати та їх обговорення. Розроблений гібридний гель має достатньо високу механічну міцність, пористість, що дозволяє забезпечити проникнення біологічних тканин в імплантат. Проведені патогістологічні дослідження на 10-у та 30-у добу показали, що навколо гібридного гелю як у склеральному мішку, так і в тканинах вушної раковини виникають наявні ознаки проростання навколишніх тканин у структуру матеріалу імплантата (формування навколо нього фіброзної капсули) та відсутність схильності його до резорбції.Висновки. Гібридний гідрогель на основі полівінілового спирту та акрилової кислоти продемонстрував високу біосумісність із навколишніми біологічними тканинами та може бути рекомендований при виборі матеріалу імплантата.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шимон, В. М., С. П. Алфелдій, В. В. Стойка, А. А. Шерегій та М. В. Шимон. "Фотоспектрометричне дослідження структури поверхневого шару матеріалів АСЗ-5 та FAR 5 після витримки in vivo". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 60, № 2 (2019): 37–42. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2019.60.37-42.

Full text
Abstract:
Механізм скріплення кісткової тканини з матеріалом аналогічний механізму природного ремоделювання кістки. Після імплантації біоактивних матеріалів жива кістка формує міцний фізико-хімічний зв’язок з імплантатом, який повинен характеризуватися значною стабільністю проти хімічного і біологічного руйнування під дією рідкого середовища людського організму, оскільки призначений для постійного знаходження усередині людського тіла. Мета дослідження: на основі експериментальних і теоретичних досліджень електронної будови апатитів природного походження встановити механізм взаємодії АСЗ-3 та FAR 5 з органічним матриксом нативної кістки і зародкоутворення апатиту in vivo. Матеріали та методи. Хімічний склад поверхневих шарів та їх структуру визначали кількісним методом електроного зондового мікроаналізу на скануючому електроному мікроскопі РЭМ Tescan Mira 3LMU з використанням енергодисперсійного спектрометру Oxford X-max 80mm. Результати досліджень та їх обговорення. Результати дослідження поперечного перерізу склокристалічного матеріалу FAR 5, який було імплантовано в кісткову тканину, дозволили встановити таке: після 14 та 28 витримки in vivo в умовах статичних та динамічних навантажень імплантат щільно прилягає до кісткової тканини, що свідчить про цілісність формування зв’язку імплантат – кісткова тканина. Структура імплантату після динамічних навантажень не втрачає міцності: не містить тріщин і зломів та наявності дебрису. Це вказує на відповідність пружних та механічних властивостей до таких як у кісткової тканини. При поперечному перерізі зразку АСЗ-5, який імплантовано у кісткову тканину, через 14 діб in vivo cпостерігається його міцна фіксація у зоні контакту. Після 28 діб in vivo зразок АСЗ-5 характеризується незначними зламами поверхні, що свідчить про його крихкість. Це може обумовити складність вилучення імплантату при повторних операціях. Однак завдяки тому, що даний зразок характеризується здатністю до прискореного формування апатитоподібного шару впродовж одного місяця, процес мінералізації даного імплантату дозволить забезпечити його міцність впродовж експлуатації. Висновки. Встановлено, що природні апатити характеризуються наявністю великої кількості дефектів у їх структурі. Мінералізація нанодисперсних кристалів кістки у відсутності умов формування апатиту з перебігом тривалого часу супроводжується деградацією кісткового мінералу. Встановлені умови осадження кристалічних фаз АМФ та ОГА як прекурсорів для формування апатитового шару ГАП на поверхні імплантату in vivo, що є запорукою успішної адаптації імплантату в середовищі організму. Ключові слова: кісткова тканина, біоскло, природні апатити.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нєженцев, Є. Ю., та С. О. Чертов. "СТАБІЛЬНІСТЬ ІМПЛАНТАТУ ПРИ ОДНОМОМЕНТНІЙ ДЕНТАЛЬНІЙ ІМПЛАНТАЦІЇ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ М’ЯКОТКАНИННОЇ МАНЖЕТИ АРМОВАНОЇ КІСТКОВОПЛАСТИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ". Інновації в стоматології, № 2 (30 жовтня 2024): 47–56. http://dx.doi.org/10.35220/2523-420x/2024.2.8.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Оцінити зміни стабільності імплантату в динаміці при застосуванні м’якотканинної манжети армованої кістковопластичним матеріалом (ММАКМ) при одномоментній дентальній імплантації. Матеріали та методи. У дослідження увійшли 51 пацієнт, яким була проведена дентальна одномоментна імплантація. Залежно від техніки виконання дентальної імплантації, пацієнтів було поділено на 2 групи: основну групу спостереження склали 25 пацієнтів, яким після екстракції зубу, імплантат встановлювався у підготовлене ложе з попереднім заповненням лунки ксенографтом Sensobone, після чого формували ММАКМ з наступною фіксацією тимчасової коронки; у групу порівняння увійшли 26 пацієнтів, яким після екстракції зубу, імплантат встановлювався у підготовлене ложе з попереднім заповненням лунки ксенографтом Sensobone, після чого заповнювали зону м’яких тканин ксенографтом Sensobone та фіксували тимчасову коронку. Перевірку стабільності імплантату проводили на момент установки імплантату, через 1 та 3 місяці після імплантації (перед заміною тимчасової конструкції на постійну), та через рік після імплантації. Результати дослідження оброблені на персональному комп’ютері з використанням статистичного пакету ліцензійної програми «Statistica, версія 13» (Copyright 1984-2018 TIBCO Software Inc. All rights reserved. Ліцензія № JPZ8041382130ARCN10-J). Результати. Від моменту установки імплантату у динаміці до терміну через рік після імплантації у пацієнтів обох груп визначалася висока стабільність імплантату ІSQ>70 ум. од., зі зниженням значення ISQ на 1-2 ум. од. через 1 місяць після установки імплантату та подальшим зростанням значення ISQ у динаміці (через 3 місяці після імплантації на 3-4 ум. од. та через рік – на 1-2 ум. од.). При цьому в основній групі спостереження значення ISQ через 3 місяці та через рік було достовірно вищим, ніж у групі порівняння (на 1,9 ум. од. та 2,4 ум. од., відповідно). Оскільки рівень вихідної стабільності імплантату під час встановлення імплантату повинен забезпечувати стабільність титанової конструкції, то в обох групах він був високим, що прогнозувало високу ефективність застосованих методів дентальної імплантації. Також встановлено, що стабільність імплантату як на момент його установки, так й у динаміці в обох групах достовірно зменшувалася по мірі віддаленості зуба у задню область (в напрямку від ЦР до 1М). Застосування ММАКМ при одномоментній дентальній імплантації через рік забезпечило достовірно підвищити значення ISQ відносно показника на момент установки імплантату в області ЦР, БР, 1ПМ, 2ПМ та 1М. Отримані є науковою новизною, оскільки подібних досліджень у наявній літературі не знайдено. Висновки. Отримані результати свідчать, що застосування м’якотканинної манжети армованої кістковопластичним матеріалом (ксенографтом Sensobone) дозволило досягнути високу стабільність імплантату на етапі протезування понад 70 ум. од. ISQ Це дозволяє оцінити їх як високу стабільність, що говорить про вкрай високі інтегративні здібності новоствореної кісткової тканини. При застосуванні ММАКМ значення ISQ достовірно зростає через рік на 2,4 ум. од., ніж у групі із ксеногенною колагеновою матрицею. Це при тому, у групі із ксеногенною колагеновою матрицею також застосовували ксенографт Sensobone, і показники значення ISQ були високими як на момент установки імплантату, так й у динаміці, проте ці показники були достовірно нижчими, ніж у групі, де застосовувалася ММАКМ. Протягом року спостереження в обох групах не було жодної невдачі дентальної імплантації, а рівень виживання імплантатів через рік після їх встановлення становив 100 %. Тому, ефективності одноетапної дентальної імплантації сприяє висока стабільність імплантату, забезпечена застосуванням м’якотканинної манжети армованої кістковопластичним матеріалом, що безпосередньо залежить від виду кістковопластичного матеріалу (ксенографт Sensobone).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Адубецька, А. Ю., С. А. Шнайдер, М. В. Анісімов, А. Єнча та Я. Єнчова. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА БІОХІМІЧНИХ МАРКЕРІВ ЗАПАЛЕННЯ В ГОМОГЕНАТАХ ЯСЕН ЩУРІВ НА ТЛІ ФІКСАЦІЇ ІМПЛАНТАТУ ТА ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ". Інновації в стоматології, № 1 (5 червня 2024): 2–5. http://dx.doi.org/10.35220/2523-420x/2024.1.1.

Full text
Abstract:
Мета даного дослідження. Оцінка впливу лікувального комплексу препаратів на маркери запалення в гомогенатах ясен щурів після фіксації імплантату. Матеріал та методи дослідження. Були проведені експериментальні дослідження, в процесі яких було використано 45 щурів самців 7-місячного віку, середньою вагою 340-370 гр. Тваринам дослідних груп під тіопенталовим наркозом фіксували імплантат. У гомогенатах ясен визначали маркери запалення – активність еластази та кислої фосфатази. Після фіксації імплантату наступного дня дослідним тваринам щодня перорально вводили комплекс препаратів у вигляді суспензій, що мав протизапальні, антиоксидантні та антидисбіотичні властивості, контрольній групі у тому ж об’ємі вводили воду. Тварин розподілили на 3 групи: інтактна; контроль з фіксацією імплантату + вода; фіксація імплантату + комплекс препаратів. Тривалість експерименту склала 30 днів. Щурів через 30 днів виводили з експерименту евтаназією під тіопенталовим наркозом (40 мг/кг) шляхом кровопускання з серця. Застосування лікувального комплексу препаратів призводить до значного зниження активності маркерів запалення: після тривалого перорального застосування комплексних препаратів активність кислої фосфатази зменшилась у 2,5 рази, а еластази – у 1,4 рази. Це свідчить про виражену протизапальну дію лікувального комплексу. Впровадження даного лікувального комплексу в клінічну практику може сприяти покращенню результатів імплантаційного лікування за рахунок зменшення запальних ускладнень і підвищення довготривалої стабільності імплантатів. Висновки. Впровадження даного лікувального комплексу в клінічну практику може сприяти покращенню результатів імплантаційного лікування за рахунок зменшення запальних ускладнень і підвищення довготривалої стабільності імплантатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Григоренко, О. Я., В. В. Кременицький, В. В. Лось та ін. "Аналіз хімічного складу дентальних імплантатів". Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, № 5 (22 листопада 2023): 17–25. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2023.05.017.

Full text
Abstract:
Вивчено хімічний склад дванадцяти дентальних імплантатів. Якісний та кількісний хімічний склад імплантату і топографію його поверхні визначено методом рентгенівського мікроаналізу за допомогою електронно-зондового мікроаналізатора та сканівного електронного мікроскопа. Досліджено поверхню плоскої частини різальної канавки, гладку хвостову поверхню, поверхні вершин і западин великої та дрібної різьб імплантатів. Матеріал, з якого виготовлено імплантат, і його поверхня були неоднорідними за хімічним складом. Поверхні імплантатів у більшості випадків були піддані обробленню для підвищення шорсткості, очищенню, пасивації, покриттю різними матеріалами з метою підвищення біоактивності, гідрофільності та збільшення мікропористої структури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЖУК, Валентина. "Формування слухо-мовленнєвих навичок у дітей з кохлеарними імплантами". Особлива дитина: навчання і виховання 106, № 2 (2022): 15–27. http://dx.doi.org/10.33189/ectu.v106i2.102.

Full text
Abstract:
Мета статті – розроблення теоретико-практичних питань технології слухо-мовленнєвого корекцій-но-розвивального впливу, що базується на національному освітньому контексті.Методи дослідження: аналіз літературних джерел, теоретичне моделювання, педагогічний експери-мент, кількісна та якісна обробка експериментальних даних.За результатами аналізу наукової літератури обґрунтовано зміст конструкту «слухо-мовленнєвінавички дітей з кохлеарними імплантами» та визначено, що слухо-мовленнєвий розвиток дітейз кохлеарними імплантами ґрунтується на поетапному формуванні слухових навичок ідентифіка-ції (виявлення), диференціації (розрізнення), ідентифікації (упізнавання) і перцепції (відтворення)акустичних сигналів, які утворюють ієрархію, де кожен наступний елемент «накладається» на рані-ше сформований. Формування слухових навичок забезпечує поступове збільшення ваги слуховогокомпонента в сприйманні, розумінні та продукуванні власного мовлення і є основою формуваннямовленнєвих, а саме лексичних, граматичних, фонетичних навичок; він також пов’язаний з розвиткомслухової уваги, слухо-мовленнєвої пам’яті, аналізу, синтезу, фонематичних процесів.Розроблено, репрезентовано у вигляді моделі та експериментально перевірено технологію слухо-мовленнєвого розвитку дітей з кохлеарними імплантами, складові якої (цільова, концептуальна іпрофесійно-компетентнісна) забезпечують комплексність корекційно-розвивального впливу з ура-хуванням основних чинників та стану слухо-мовленнєвого розвитку дітей з кохлеарними імпланта-ми. Суб’єктами реалізації технології визнано міждисциплінарну команду супроводу, до складу якоївходять лікарі, фахівці з технічного обслуговування, педагоги, батьки.Визначено напрями оптимізації умов слухо-мовленнєвого розвитку дітей з кохлеарними імпланта-ми: організація командної взаємодії на засадах міждисциплінарності; залучення батьків до корек-ційно-розвивальної діяльності на партнерських засадах; поєднання спонтанного і цілеспрямова-ного навчання в умовах сім’ї та закладу освіти; вузькопрофільна фахова підготовка і підвищеннякваліфікації педагогів щодо роботи з дітьми з кохлеарними імплантами.Ключові слова: слухо-мовленнєвий розвиток, слухо-мовленнєві навички, кохлеарна імплантація,діти з порушеннями слуху, корекційно-розвивальний вплив.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Касіянчук, М. В., Н. І. Бєлікова та П. М. Фочук. "Принцип 80/20 щодо оцінки біогенного потенціалу при ендопротетичному лікуванні кон’юнктивно з остео-імплантато-протетичною системою". CLINICAL DENTISTRY, № 1 (26 травня 2022): 21–27. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2022.1.12956.

Full text
Abstract:
Резюме. У статті розглянуто актуальну проблему сучасної дентальної імплантології – одонтології та остеології, а саме: стабілізацію ремоделювання кісткової тканини щодо застосування дентальних імплантатів, протетичного значення дискретних імплантато-протезів після ендо-консервації збережених зубів на тлі патології, клінічних проявів Covid-19 та вікових деструкційних проявів в організмі людини при обмеженнях та особливостях воєнного часу.
 Мета дослідження – вивчити ефективність способу протезування на ангулярних та коротких імплантатах як засобу стабілізації атрофічних процесів анатомічних структур після втрати зубів, а також дисперсність факторів впливу на процес стабілізації ремоделювання кісткових структур у післяімплантаційний період.
 Матеріали і методи. Автори запропонували застосовувати принцип 80/20 італійського науковця Парето щодо оцінки діагностики та реабілітації пацієнтів. Імплантато-протетична реабілітація після ендодонтичного лікування (консервації коренів депульпованих зубів) означає застосування інтегрованої у кісткову тканину кон’юнктивної системи протетичних конструкцій кісткових матеріалів та штучних замінників структур коміркового відростка на базі імплантатів з урахуванням закономірностей. Сутність методу полягає у використанні титанової інфраструктури (імплантату) інтра- та мезо-структури імплантату (міжнародний стандарт титану ASTM F67-89 Grade-5 застосовують у виробництві конструктивних елементів імплантатологічних системи «U-Impl»), а також прилеглої ділянки, як аналогу втраченого зуба та виповнення апікальних та періапікальних тканин (анатомічних структур).
 Результати досліджень та їх обговорення. Клініцисту запропоновано дискретну кон’юнктивну систему дентального імплантату і протетичної мезо-структури. А також організацію досліджень із урахуванням впливу патогенних факторів. Застосування такого виду маніпуляцій дозволить більш раціонально підійти до проблеми органозберігаючих оперативних втручань у стоматології. Для оцінки ефективності застосування методу імплантації було вивчено об’єктивні показники атрофії кісткової тканини в пацієнтів основної та контрольної груп: ступінь вертикальної резорбції кісткової тканини протягом 12 місяців спостереження за пацієнтами.
 Висновки. В осіб після застосування запропонованої методики діагностовано незначні ознаки атрофії після стабілізаційного ремоделювання коміркових відростків щелеп. Отже, принцип 80/20 є виправданим і при медичній експертизі вітальних оперативних втручань та предикторним способом вітальної експертизи біогенного потенціалу людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Demkovych, A. Ye, M. M. Yakymchuk та A. S. Sverstiuk. "Етіологічні фактори ризику виникнення периімплантиту". Clinical Dentistry, № 2 (23 вересня 2020): 62–69. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2020.2.11401.

Full text
Abstract:
Резюме. У статті викладено сучасні дані щодо етіологічних факторів ризику виникнення периімплантиту, який ставить під загрозу результат реставрації з опорою на імплантати. Тому вивчення етіологічних факторів ризику виникнення периімплантиту є актуальною медико-соціальною проблемою сучасного суспільства.
 Мета дослідження – на основі аналізу літературних даних визначити найбільш значущі етіологічні фактори ризику виникнення периімплантиту.
 Матеріали і методи. У дослідженні було використано методи структурно-логічного, бібліосемантичного та аналітичного аналізів літературних джерел.
 Результати досліджень та їх обговорення. У статті проаналізовано та опрацьовано джерела науково-медичної інформації, що стосуються етіологічних факторів ризику виникнення периімплантиту.
 Висновки. У розвитку периімплантиту провідну роль відіграє багато етіологічних чинників та факторів ризику, що у своїй сукупності сприяє розвитку запальної реакції організму на встановлення імплантату. Одну із ключових ролей відіграють мікроорганізми ротової порожнини, які утворюють колонії на поверхні імплантату після його встановлення, а пародонтальні кишені слугують резервуаром патогенних бактерій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Імплантант"

1

Саввова, Оксана Вікторівна, Олена Вікторівна Бабіч та Олексій Ігорович Фесенко. "Особливості зародкоутворення кристалів апатиту на поверхні кальційсилікофосфатних скломатеріалів". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25598.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гончаров, В. В., та А. В. Катруха. "Імплантати в якості електронагрівачів". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45844.

Full text
Abstract:
Метою дослідження було модифікувати сталеву фольгу за допомогою іонної імплантації і виготовити з отриманого імплантату електронагрівач з підвищеними характеристиками. Результати досліджень показали, що зразок, оброблений іонами титану, при розгляданні радіаційної тепловіддачі поводить себе, як спіраль з ніхрому, що дозволяє рекомендувати імплантати в якості інфрачервоних пальників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Клочков, О. Л., Леонід Федорович Суходуб, Леонид Федорович Суходуб та Leonid Fedorovych Sukhodub. "Перспективний спосіб осадження покриттів гідроксиапатиту для медичних імплантантів". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32154.

Full text
Abstract:
Фосфати кальцію, зокрема гідроксиапатит (Сବ10(РО4)6(ОН)2) (ГА) знаходяться у фокусі досліджень багатьох наукових груп у світі, оскільки є дуже перспективними з точки зору інтерфейсних структур в імплантат-кісткових взаємодіях. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32154
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Корнієць, О. В., та Олена Петрівна Черних. "Конвертація файлів у процесі прототипування зубних імплантантів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45532.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Palij, T. A. "E-Dura implant." Thesis, Sumy State University, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40569.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Потапов, Олександр Олександрович, Александр Александрович Потапов, Oleksandr Oleksandrovych Potapov та ін. "Переваги заміщення дефектів кісток черепа за допомогою титанових імплантантів". Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15678.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зеленська, Н. В. "Морфо-функціональні особливості кістки при введенні металевих імплантантів різного складу". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/50910.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена вивченню морфофункціональних особливостей процесів остеоінтеграції металевих імплантатів різного складу та процесів перебудови віддалених ділянок кістки в різні терміни після імплантації. Вперше встановлені зміни в різних ділянках стегнової кістки при імплантації сплавів різного складу. Встановлені особливості процесів остеоінтеграції в залежності від виду сплаву та наявності гідроксиапатитного покриття. Доведені структурні зміни діафізу та дистального епіфізу в ранні та віддалені періоди після імплантації металевих простезів та прослідковані особливості змін в залежності від типу імплантату. В роботі визначені зміни хімічного складу у віддалених ділянках кістки, які викликані процесами дифузії складових компонентів імплантату та встановлений факт зменшення вивільнення елементів за умов нанесення гідроксиапатитного напилення на поверхню імплантатів. Використання гідроксиапатиту в якості покриття металевих імплантатів створює оптимальні умови для адгезії клітин на поверхні простезу та стимулює розвиток кісткової тканини, що забезпечує його оптимальну фіксацію. Визначені особливості показників мікротвердості кісткової тканини в різних ділянках органу в залежності від типу імплантату та встановлена можливість зменшення втрати міцності кістки при використанні гідроксиапатитного покриття.<br>Диссертация посвящена изучению морфофункциональных особенностей процессов остеоинтеграции металлических имплантатов различного состава и процессов перестройки отдаленных участков кости в разные сроки после имплантации. Впервые установлены изменения в различных участках бедренной кости при имплантации сплавов различного состава. Установлены особенности процессов остеоинтеграции в зависимости от вида сплава и наличии гидроксиапатитного покрытия. Доказаны структурные изменения диафиза и дистального епифиза в ранние и отдаленные периоды после имплантации металлических простезов и прослежены особенности изменений в зависимости от типа имплантата. В работе определены изменения химического состава в отдаленных участках кости, вызванные процессами диффузии составляющих компонентов имплантата и установлен факт уменьшения высвобождения элементов в условиях нанесения гидроксиапатитного напыления на поверхность имплантатов. Использование гидроксиапатита в качестве покрытия металлических имплантатов создает оптимальные условия для адгезии клеток на поверхности простеза и стимулирует развитие костной ткани, обеспечивает его оптимальную фиксацию. Определены особенности показателей микротвердости костной ткани в различных участках органа в зависимости от типа имплантата и установлена возможность уменьшения потери прочности кости при использовании гидроксиапатитного покрытия.<br>Dissertation is devoted to the study of morphological and functional features of the osseointegration of metal implants of various compositions and processes of bone remodeling at different times after the implantation. We indicate the changes in various parts of the femur after implantation of alloys of different compositions. The features of osteointegration processes depending on the type of alloy and the presence of a hydroxyapatite coating. We proved the structural changes in diaphysis and distal epiphisis in early and late periods after implantation of metal prostheses and features depending on the type of implant. We identified a change in chemical composition in different parts of the bones that caused by diffusion of components of implants, and indicated the fact of reducing the release of elements in a hydroxyapatite coating deposition on the surface of the implant. Implantation of TiVT6 alloy in distal epiphysis leads to the formation of woven bone around prosthesis and small amount of connective tissue and activation of remodeling both in periimplant area and in other parts of bone. After the implantation of KTC alloy we can observed same features of bone remodeling as well as micro-fracture of bone tissue distant from implant. β-(Ti-Zr) alloy with low Young Module leads of cortical bone formation in 3 month after implantation and mild morphological, chemical and biomechanical changes in all terms of observation. The use of hydroxyapatite as the coating of metal implants creates optimal conditions for cell adhesion on the prosthesis surface and stimulates bone growth, ensuring its optimal fixation. Optimization of osseointegration leads to lower remodeling activity, including reducing the number of Remodeling units to 3,3 ± 0,1 (p = 0.042) compared with alloys without coating and prevents the loss of calcium and bone microhardness. β-(Ti-Zr) alloy with hydroxyapatite coating prevent ‘stress-shielding’ effect and development of bone microdamages. The chemical composition of bone after the implantation of metal prosthesis characterized by loss of calcium and phosphorus in all parts of the bone. The higher difference from the control is observed for TiVT6 alloy implant - up to 35.89% (p=0.0082) and 24.58% (p=0.017), respectively, and maintained until the end of observation. Activating the bone cells around the implant caused the implant electrochemical erosion and release of ions that appear in periimplant zone and in distant areas of bone in an amount from 0.4 to 2.7% weight %. Coating the implants reduces the loss of calcium to 7.5% (p=0.045) and reduced the release of elements of implant and their migration to surrounding tissues and distant sites. We indicate the features of bone microhardness in different areas depending on the type of the implant and indicate reduce of bone strength loss using a hydroxyapatite coating.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шамраєва, О. О. "Методи та засоби побудови комп’ютерних моделей черепних імплантатів за томографічними та рентгенографічними даними". Thesis, ХНУРЕ, 2009. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11423.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена розробці методів і засобів автоматизованої побудови моделі черепного імплантату та підвищенню точності планування нейрохірургічних операцій щодо реконструкції дефектів черепа. У роботі проведено огляд існуючих методів і засобів для побудови черепних імплантатів. Розглянуто основні методи обробки інтроскопічних зображень. Розроблено комплексний підхід до обробки томографічних і рентенографічних зображень голови пацієнта. Розроблено методи автоматизованої побудови об’ємних комп'ютерних моделей ЧІ за КТ- і РГ-даними з використанням 3D-моделі черепа пацієнта та усередненої моделі черепа. Розроблено метод автоматизованого визначення геометричних характеристик ЧІ, що дозволяє хірургу визначити оптимальний оперативний доступ. Розроблено медико-технічні вимоги до нейрохірургічного комплексу, призначеного для одержання вихідних даних, їхньої обробки й виготовлення речовинної копії імплантату. Проведено порівняльний аналіз отриманих результатів побудови моделей ЧІ із вже існуючими. Результати аналізу показали ефективність розроблених методів. Dissertation work considers the development of methods and facilities of the automatized construction of cranial implant model and the increase of procision of planning of neuro-surgical operative interferences for the reconstruction of cranial defects. The review of existent methods and facilities for the construction of cranial implants is provided. The basic methods of processing of introscopy images are considered. The complex approach is developed for treatment of patient’s head tomography and X-ray images. Methods of the automatized construction of three-dimensional computer models of cranial implant are developed on a base of tomography and X-ray data with the use of 3Dmodel of patient’s cranium and cranium average model. The method of the automatized determination of geometrical descriptions of cranial implant allowing a surgeon to define optimum operative access is developed. The basic medical-technical specifications are developed to neuro-surgical complex intended for the basic data obtaining, their treatment and making of implant material copy. The comparative analysis of the obtained results of models of cranial implants construction and already existing one is conducted. The results of analysis showed efficiency of the developed methods.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Атанасов, Д. В., та О. С. Михайлов. "Експериментальна модель змін в м'яких тканинах на одночасну інтеграцію частково біодеградуючого сітчастого імплантату разом з аутологічною плазмою збагаченою тромбоцитами". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53332.

Full text
Abstract:
На імплантацію синтетичних матеріалів практично неможливо уникнути розвинення неспецифічної запальной реакції що зазвичай реалізується хронічним запаленням та формуванням грубої сполучної тканини на імплантаті, що спричиняє значні біомеханічні ускладнення. З метою покращення тканинних репаративних процессів може бути використана плазма збагачена тромбоцитами (ПЗТ) що вносить такі фактори росту TGFβ1, PDGF-AB та фактор росту VEGF, фібронектин, вітронектин і тромбоспондин, спричиняють пришвидчення тканинних реакцій в інтеграції алотрансплантатів та зменшення надмірних рубцевих змін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Погорєлов, Максим Володимирович, Максим Владимирович Погорелов, Maksym Volodymyrovych Pohorielov та В. О. Бойко. "Особливості застосування хітозан-апатитного імплантата в ділянках кістки з різною щільністю". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14107.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Імплантант"

1

Шаповалова, Ганна. "ІНДІВІДУАЛЬНА ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА У ПІДЛІТКІВ З ІМПЛАНТАМИ". У SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS, chair Євгенія Зайцева, Валерій Шаповалов та Олег Тирса. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v3.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!