Academic literature on the topic 'Імпортна діяльність підприємства'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Імпортна діяльність підприємства.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Імпортна діяльність підприємства"

1

Жалдак, Ганна, та Володимир Антонов. "Аналіз ефективності управління імпортною діяльністю підприємства". International Science Journal of Management, Economics & Finance 4, № 2 (2025): 112–26. https://doi.org/10.46299/j.isjmef.20250402.11.

Full text
Abstract:
Сучасні умови глобалізації та взаємоінтеграції компаній різних країн світу стимулюють підприємців розширювати власну діяльність на національному ринку за рахунок товарів та продуктів зарубіжних фірм. Нові категорії товарів, іноземне виробниче устаткування, нові технології – усе це з’являється завдяки імпорту, а ефективне управління імпортними процесами набуває стратегічного значення для будь-якої компанії. Саме управління імпортними операціями, в умовах зростаючої конкуренції, нестабільності валютних курсів та інших економічних викликів сьогодення, визначає рівень конкурентоспроможності, економічну стійкість та адаптивність підприємства. Відтак, питання аналізу ефективності управління імпортною діяльністю підприємства, за якого можливо максимізувати зусилля спрямовані на зниження витрат, підвищення якості продукції та розширення асортименту, є надзвичайно важливим у стратегічному розвитку. Управління імпортною діяльністю є складовою частиною загального менеджменту підприємства, що включає організаційні заходи, спрямовані на оптимізацію процесів та структури імпорту. Організаційні заходи управління імпортною діяльністю забезпечують планування поставок, диверсифікацію, роботу логістичного сегменту, розробку імпортних стратегій та їх впровадження тощо. У свою чергу, засоби оцінювання допомагають визначити ступінь досягнення поставлених цілей, ефективність імпортних процесів та, завдяки показникам, виявити в них слабкі місця. У статті проаналізовано імпортну діяльність підприємства на прикладі ТОВ "Торговий Дім Алком", визначено основні передумови управління імпортною діяльністю підприємства; здійснено аналіз динаміки імпорту компанією товарів для дистрибуції за період 2009-2023; проаналізовано зміни в структурі головних постачальників за період 2009-2023 рр.; проведено детальний аналіз методів закупівлі товарів для дистрибуції, зокрема: консигнація, закупівлі з довгостроковими контрактами; метод партнерських договорів та прямі фабричні закупівлі. Проаналізовано структуру імпорту компанією за товарними групами за період 2009-2023 рр., визначено сильні та слабкі сторони, а також можливості та загрози імпортної діяльності компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

YURCHENKO, O. "УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ЗА СУЧАСНИХ УМОВ: МОЖЛИВОСТІ Й ПЕРСПЕКТИВИ". Herald of Kiev Institute of Business and Technology, Vol 50 No 1 (2024) (8 травня 2024): 126–34. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2024.50.11.

Full text
Abstract:
У дослідженні проаналізовано теоретико-практичні аспекти та розроблено рекомендації щодо удосконалення процесу управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства в умовах глобалізації та воєнного стану. Визначено особливості ЗЕД підприємств України в умовах глобалізації та воєнного стану. Охарактеризовано роль європейського ринку у відновленні логістичних ланцюгів постачання. Здійснено аналіз показників експортно-імпортної діяльності й географічної структури експортно-імпортних операцій в Україні протягом 2018–2022 років. Обґрунтовано необхідність удосконалення зовнішньоекономічної діяльності підприємств України в умовах глобалізації та воєнного стану, що є завданням як умови забезпечення стабільності та розвитку економіки країни. Визначено напрями удосконалення ЗЕД підприємств України в зазначених умовах. Обґрунтовано, що з метою підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності, компаніям слід перш за все визначити привабливі для співпраці країни, вивчити існуючі зовнішньоекономічні зв’язки та проаналізувати можливість нової співпраці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ivaniv, S. I. "ВПЛИВ ІНВЕСТИЦІЙ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ". Actual problems of regional economy development 1, № 17 (2021): 115–27. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.17.115-127.

Full text
Abstract:
Дослідження спрямоване на детальне вивчення залежності між використанням ресурсного потенціалу сільськогосподарськими підприємствами та залученням інвестицій.
 Метою проведення дослідження є вивчення та аналіз впливу різних форм інвестування на діяльність сільськогосподарських підприємств та ефективність використання ресурсного потенціалу.
 У дослідженні використовувалася така методологічна база: метод групування для визначення форм залучення інвестицій у сільськогосподарські підприємства; графічний метод для відображення обсягу імпорту нової та вживаної сільськогосподарської техніки, а також динаміки капітальних інвестицій у сільське господарство; метод розрахунку для визначення величини середньорічного абсолютного приросту капітальних інвестицій у сільське господарство; аналітичний метод для визначення стримуючих факторів розвитку інвестиційної діяльності у сільському господарстві.
 У статті проаналізовано можливі форми залучення інвестицій та їх вплив на структурні складові ресурсного потенціалу. У результаті дослідження було визначено, що найбільший вплив інвестиційна діяльність має на технічну складову ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств.
 У дослідженні визначено основні чинники, які створюють несприятливий клімат у залученні інвестицій у сільське господарство. Стаття містить рекомендації яким чином варто на державному рівні та на рівні самих сільськогосподарських підприємств підвищувати інвестиційну привабливість сільськогосподарської галузі, особливо якщо йдеться мова про залучення іноземних інвестицій. Продемонстровано динаміку вкладення капітальних інвестицій, де як результат, визначено скорочення інвестицій за останні роки.
 Результати, що отримані у ході дослідження можуть використовуватися сільськогосподарськими підприємствами при плануванні використання власного інвестиційного фонду та залучення зовнішніх інвестицій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кубів, С. І., та В. В. Федюк. "МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНЮВАННЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ". Підприємництво і торгівля, № 27 (17 листопада 2020): 43–47. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-07.

Full text
Abstract:
Велике значення для розвитку національної економіки, набуття нею рис, притаманних ринковій економіці, має процес входження України до системи міжнародних економічних відносин. Поглиблення участі України в європейських та світових інтеграційних процесах супроводжується збільшенням кількості підприємств, що здійснюють свою діяльність у зовнішньоекономічній сфері. Проведене у статті дослідження встановило, що важливою умовою успішного функціонування підприємства, де ЗЕД – основний вид діяльності, є створення досконалої системи оцінки результатів експортно-імпортних операцій, рівень яких характеризується ефективністю їх здійснення та базується на критеріях ефективності та результативності, які у сукупності характеризують рівень розвитку ЗЕД підприємства. Дослідження методологічних підходів до оцінки розвитку ЗЕД підприємства дає змогу стверджувати, що загальноприйнята методика його визначення відсутня. Важливим для розвитку національної економіки, набуття нею рис, властивих ринковій економіці, є процес входження України в систему міжнародних економічних відносин. Поглиблення участі України в європейських та світових інтеграційних процесах супроводжується збільшенням кількості підприємств, що працюють у зовнішньоекономічній сфері. Вивчення методологічних підходів до оцінки розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємства свідчить про те, що загальновизнаний метод його визначення відсутній. У результаті дослідження узагальнено методичні підходи до оцінки розвитку ЗЕД підприємства, проведено порівняльний аналіз тих методичних підходів, які орієнтовані на ефективність ЗЕД. Порівняльний аналіз дав змогу встановити, що оцінка розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств повинна проводитися на основі економіко-математичних методів та методів експертних оцінок. Дослідження показує, що майже у всіх підходах, які ми розглядали, одним із ключових моментів у вивченні зовнішньоекономічної діяльності підприємства є визначення чинників, що впливають на ефективність експортного потенціалу. Проблема вибору відповідних критеріїв для аналізу зовнішньоекономічної діяльності залишається відкритою, що дасть змогу окремим підприємствам залежно від виду, масштабу їхньої діяльності адекватно оцінити рівень свого розвитку та визначити шляхи подальшого розвитку. Ми вважаємо, що найефективнішим методом виявлення чинників, що мають значний вплив на розвиток експортної діяльності підприємств і до якого схиляються багато дослідників, є метод експертних оцінок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бондаренко, Світлана М. "ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ". Journal of Strategic Economic Research, № 3 (2 грудня 2024): 18–27. https://doi.org/10.30857/2786-5398.2024.3.2.

Full text
Abstract:
Легка промисловість присутня у всіх сферах національної економіки, так як виробляє товари споживчого та промислового призначення, такі як тканини, трикотажні вироби, одяг, взуття, панчішно-шкарпеткові вироби, натуральне та штучне хутро, шкіряні товари, шкіргалантерею, фурнітуру та ін. Важливе місце на сьогоднішній день займає виробництво обмундирування для силових структур. Особливо актуальною дана галузь є у період воєнного стану, так як діяльність багатьох її підприємств націлена на виконання замовлень Збройних Сил України, інших силових відомств і забезпечення військових якісним одягом, взуттям та іншим бойовим екіпіруванням. Важливим замовником для підприємств легкої промисловості є силові структури. Метою дослідження є аналіз особливостей роботи підприємств легкої промисловості у період воєнного стану та виявлення шляхів і напрямів її удосконалення. Методи дослідження, які використано під час дослідження: системний та процесний підходи, аналіз та синтез, індукція та дедукція. Легка промисловість України до війни та локдаунів забезпечувала майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту, а отже, має значний потенціал для подальшого розвитку. Ємність внутрішнього ринку легкої промисловості складає 200 млрд гривень, присутність імпорту – від 80 до 90%. Має місце 6-ти кратне перевищення обсягів імпорту над експортом товарів за підсумками 2023 року. Особливістю ринку товарів легкої промисловості в Україні є наявність великого сектору секонд-хенду. Проведений SWOT-аналіз підприємств легкої промисловості, дав змогу зробити висновки та запропонувати стратегії розвитку, виходячи із сильних та слабких сторін, можливостей та загроз, які мають місце на підприємствах легкої промисловості. Легка промисловість України в період воєнного стану є важливою сферою національної економіки, так як забезпечує Збройні Сили України та інші силові структури якісним обмундируванням, підтримує робочі місця та забезпечує сплату податків до бюджету. На підприємствах легкої промисловості слід впроваджувати заходи, направлені на підвищення якості продукції, удосконалення бізнес-процесів, впровадження прогресивних систем управління, цифровізації та використання інструментів оперативного управління підприємством. Важливою є підтримка вітчизняної легкої промисловості, тому держава розробила комплекс заходів, направлених на інноваційний розвиток підприємств легкої промисловості у період воєнного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Баглюк, Геннадій Анатолійович. "Сучасний стан та інноваційні перспективи новітніх розробок у галузі порошкової металургії та композиційних матеріалів". Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, № 5 (24 травня 2021): 27–32. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.05.027.

Full text
Abstract:
У доповіді наведено найважливіші результати фундаментальних і прикладних досліджень у галузі порошкової металургії та композиційних матеріалів, проведених в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, який протягом багатьох років був і залишається головною організацією в країні, що координує наукову і науково-технічну діяльність у галузі порошкової металургії. Розробки Інституту впроваджено на підприємствах оборонно-промислового комплексу, авіабудівної та ракетно-космічної галузей України. Запропоновано створити на базі Інституту матеріалознавчий центр з оцінювання відповідності та взаємозамінності матеріалів критичного імпорту для задоволення потреб вітчизняних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

СЄРОВ, Володимир, та Вікторія ПИСЬМАК. "СТРАТЕГІЇ ІНТЕГРАЦІЇ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ У МІЖНАРОДНІ МАРКЕТИНГОВІ МЕРЕЖІ ЗБУТУ ПРОДУКЦІЇ". Development Service Industry Management, № 3 (29 серпня 2024): 280–85. https://doi.org/10.31891/dsim-2024-7(42).

Full text
Abstract:
На сучасному глобальному ринку інтеграція сільськогосподарських підприємств у міжнародні маркетингові мережі є не просто перевагою; це важливо для сталого зростання та конкурентоспроможності. Для ефективного досягнення такої інтеграції можна застосувати кілька стратегічних підходів, кожен з яких адаптований до вирішення унікальних проблем і можливостей, з якими стикаються сільськогосподарські виробники. Інтеграція сільськогосподарських підприємств у міжнародні маркетингові мережі вимагає багатогранного підходу, який охоплює регуляторну обізнаність, брендинг, стратегічне партнерство, залучення цифрових технологій, нарощування потенціалу та інновації. Впроваджуючи ці стратегії, виробники сільськогосподарської продукції можуть не тільки посилити свою присутність на ринку, але й сприяти стійкості та стійкості глобальної продовольчої системи. Ефективна зовнішньоекономічна діяльність українських аграрних підприємств сприятиме зміцненню їх конкурентних позицій на глобальних ринках, оптимізації структури експорту та імпорту. Оскільки експорт сільськогосподарської продукції є основним напрямом, визначальним зростання АПК країни, розвитку експортної діяльності підприємств АПК необхідно приділяти особливу увагу. Разом з новими можливостями в умовах сучасних викликів для підприємств виникають і відповідні ризики об'єктивної оцінки різних факторів внутрішньої та зовнішнього середовища підприємства, визначення конкурентних переваг, виявленні потенційних можливостей та загроз. За допомогою розробки та реалізації стратегії виходу підприємства на зовнішні ринки як комплексного плану досягненню поставлених цілей розвитку у довгостроковій перспективі, що включає відповідні шляхи та засоби Розробка стратегії є складним процесом від ефективності якого залежить успіх виходу підприємства на зовнішні ринки. Інтеграція аграрних підприємств у міжнародні маркетингові мережі збуту продукції є ключовим елементом підвищення їх конкурентоспроможності та забезпечення сталого розвитку. Використання ефективних стратегій дозволяє адаптуватися до вимог глобального ринку, розширювати експортний потенціал та формувати позитивний імідж української аграрної продукції на міжнародному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Куліш, Дамір Валерійович. "Система підтримки стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності підприємств ЄС". Економіка, управління та адміністрування, № 3(105) (4 жовтня 2023): 3–9. https://doi.org/10.26642/ema-2023-3(105)-3-9.

Full text
Abstract:
Розглянуто систему підтримки стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності підприємств Європейського Союзу (ЄС). Визначено, що чиста стратегія не веде до чудових результатів та не дає результату без підтримки, програм, стратегій, що фінансують діяльність підприємств, що включає і ЗЕД. У цьому дослідженні обговорювалися інструменти ЄС, що становлять схему підтримки в державах-членах, більшість з яких реалізуються через національні та регіональні організації сприяння торгівлі та асоціації. Незважаючи на велику кількість заходів, проголошених у стратегії ЄС, та горизонтальний характер політики ЗЕД малого та середнього бізнесу, та координації реалізації стратегії, як наслідок, координація між службами ЄС була дуже хорошою в деяких сферах (наприклад, розділи угоди про вільну торгівлю (FTA), присвячені малим і середнім підприємствам), але це не стосується різних спільно фінансованих ЄС мереж, таких як EEN, Startup Europe або мережі ELAN. Держави-членки ЄС з найвищим загальним зростанням загальної торгівлі (сума імпорту та експорту), як правило, характеризуються вищими темпами зростання експорту (порівняно з темпами зростання імпорту), тоді як ті держави-членки з відносно низькими загальними темпами зростання загальної торгівлі, як правило, свідчать про вищі темпи зростання імпорту та потребують стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Балахонова, Олеся, та Юлія Дунда. "Генезис зовнішньоекономічної діяльності підприємств". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 1, № 2(30) (2024): 116–21. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2024-30-16.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зовнішньоекономічна діяльність, яка має велике значення для економіки кожної країни, оскільки вона впливає на обсяг зовнішньої торгівлі, інвестиції, технологічний обмін, рівень зайнятості та економічне зростання. Глобалізація значно впливає на зовнішньоекономічну діяльність держав. Вона сприяє збільшенню обсягу міжнародної торгівлі, розвитку міжнародних інвестицій, обміну технологіями та капіталом. Міжнародна торгівля сприяє зниженню цін на імпортні товари, розширює асортимент доступних продуктів для споживачів та сприяє збільшенню конкуренції на внутрішньому ринку. Історія зовнішньоекономічної діяльності налічує тисячоліття і пройшла через безліч змін та розвитку. У давнину торгівля була одним з основних способів обміну товарами між різними спільнотами та народами. Теорії зовнішньоекономічної діяльності постійно еволюціонують відповідно до змін у світовій економіці та політиці: теорія абсолютної переваги; теорія відносних переваг; теорія компаративних витрат; теорія нової торгівлі; теорія глобалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сагайдак-Нікітюк, Р. В., Н. В. Захарко, В. Г. Нікітюк та Н. В. Демченко. "ПІДХОДИ ДО ОЦІНЮВАННЯ ЛОГІСТИКИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИРОБНИКІВ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ". Health & Education, № 3 (18 вересня 2023): 69–74. http://dx.doi.org/10.32782/health-2023.3.12.

Full text
Abstract:
Встановлено, що зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) виробничих фармацевтичних підприємств здійснюється у формі експорту лікарських засобів, імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів, основних і допоміжних матеріалів, обладнання, надання послуг і є однією з важливих сфер діяльності підприємства. Визначено, що логістика дозволяє покращити ефективність ЗЕД підприємств. До логістичних операцій у сфері ЗЕД виробничих фармацевтичних підприємств віднесено закупівлю необхідних активних фармацевтичних інгредієнтів, матеріалів та сировини, їх доставку та зберігання, переміщення до цеху, всередині цеху та до складу готової продукції, зберігання на складі готової продукції, її доставку споживачу. Визначено проблеми логістики ЗЕД виробничих фармацевтичних підприємств, до основних з них віднесено недосконалість розробки маршрутів, низьку ефективність фармацевтичного логістичного ланцюга, відсутність документування всіх логістичних операцій, принципів логістики в міжнародних угодах; відсутність уніфікованих вимог, стандартів і правил стосовно логістичної діяльності у сфері ЗЕД; дотримання операційних процедур стосовно логістичної діяльності та неможливість коригування замовлення. Запропоновано для оцінювання логістичної діяльності у сфері ЗЕД здійснювати на підставі рейтингового оцінювання якісних характеристик логістики ЗЕД. Методику діагностики логістики ЗЕД запропоновано здійснювати за п’ятьма напрямами: якість документообігу логістики ЗЕД; система обліку логістичних операцій ЗЕД; ефективність логістичної діяльності ЗЕД; надійність логістики; ефективність діяльності логістичного персоналу у сфері ЗЕД. Запропоновано визначення інтегрального показника логістичної діяльності у сфері ЗЕД. Розроблено шкалу оцінок якісних характеристик логістики ЗЕД.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Імпортна діяльність підприємства"

1

Шевченко, Дар’я Сергіївна. "Оптимізація імпортної діяльності підприємства". Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/29177.

Full text
Abstract:
Дипломна робота на тему: «Оптимізація імпортної діяльності підприємства» містить 107 сторінок, 27 таблиць, 11 рисунків, 2 додатка. Перелік посилань нараховує 85 найменувань. Метою дослідження є розробка напрямів підвищення ефективності імпортних операцій ТОВ «Київська шкарпеткова фабрика». Об’єктом дослідження є імпортна діяльність підприємства. Предметом дослідження є теоретичні та практичні підходи щодо оптимізації імпортних операцій вітчизняними підприємствами. У роботі були використані такі методи дослідження: - методи теоретичного пізнання, за допомогою яких було розкрито сутність, значення та принципи оцінки ефективності імпортних операцій виробничих підприємств; - методи економічного аналізу, за допомогою яких було здійснено аналіз фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства та ефективності його імпортних операцій. - діалектичний та абстрактно-логічний (для узагальнення та формулювання висновків). Так, за допомогою цих методів було зроблено узагальнення отриманих результатів ефективності імпортної діяльності досліджуваного підприємства та розроблено ряд заходів, які спроможні підвищити ефективність імпортних операцій підприємства. Наведено стратегічні альтернативи оптимізації зовнішньоекономічної діяльності підприємства, а саме - зазначено, що в умовах ринкової економіки успіх зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Київська шкарпеткова фабрика» і його стійке фінансове положення залежить від багатьох чинників. Один із них - це висока конкурентоздатність виробів, що випускаються. Запропоновано здійснити переорієнтацію імпортної діяльності з Китаю до Туреччини, що обумовлено наступним: менші витрати при імпорті та зменшення ризику невиконання імпортних контрактів постачальниками. Також з метою удосконалення планування ЗЕД ТОВ «Київська шкарпеткова фабрика» необхідно створити окремий підрозділ. З метою оцінки ефективності запропонованих заходів було наведено розрахунки, які підтверджують доцільність створення відділу ЗЕЗ ТОВ «Київська шкарпеткова фабрика», тим більше, що у подальшому підприємство буде розширювати кількість постачальників та країн-імпортерів. Розроблені шляхи підвищення ефективності імпортних операцій підприємства, можливо досліджувати у майбутньому, тому що вони дозволять підвищити конкурентоспроможність підприємства та його продукції на ринку шляхом зниження собівартості виробленої продукції, оптимізації вартості виробів підприємства та збільшення величини отриманого прибутку від реалізації панчішно-шкарпеткових виробів.<br>Bachelor's thesis «Optimization of the import activity of the enterprise» includes 107 pages, 27 tables, 11 drawings, 2 attachments. The bibliography list consists of 85 items. The purpose of the research is to develop directions for increasing the efficiency of import operations of LLC "Kievska shkarpetkova fabrika". The object of research is the import activity of the enterprise. The subject of the study is theoretical and practical approaches to optimization of import operations by domestic enterprises. The following research methods were used in the work: - methods of theoretical knowledge, by means of which the essence, values and principles of the evaluation of the efficiency of import operations of production enterprises were disclosed; - methods of economic analysis, by means of which the analysis of financial and economic activity of the investigated enterprise and the efficiency of its import operations were carried out. - dialectical and abstract-logical (for generalization and formulation of conclusions). Thus, with the help of these methods, a generalization of the obtained results of the efficiency of the imported activity of the investigated enterprise was made and a number of measures were developed that could increase the efficiency of the import operations of the enterprise. The strategic alternatives to optimizing the foreign economic activity of the enterprise are presented, namely - it is noted that in the conditions of a market economy, the success of foreign economic activity of LLC " Kievska shkarpetkova fabrika" and its stable financial position depends on many factors. One of them is the high competitiveness of manufactured products. It is proposed to reorient the import activities from China to Turkey, due to the following: lower costs for imports and reduce the risk of non-fulfillment of import contracts by suppliers. Also, in order to improve the planning of foreign economic activity, the "Kievska shkarpetkova fabrika" should create a separate unit. In order to evaluate the effectiveness of the proposed measures, calculations have been made that confirm the feasibility of establishing a department of the FER LLC "Kievska shkarpetkova fabrika", especially as the company will further expand the number of suppliers and importing countries. The ways of improving the efficiency of the import operations of the enterprise can be investigated in the future, because they will increase the competitiveness of the enterprise and its products in the market by reducing the cost of production, optimizing the cost of products of the enterprise and increasing the amount of profit from the sale of hosiery products.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Попіль, Анастасія Юріївна. "Підвищення конкурентоспроможності зовнішньоекономічної діяльності підприємства". Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/46128.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація на тему : «Підвищення конкурентоспроможності зовнішньоекономічної діяльності підприємств» містить 115 сторінок, 31 таблиць, 27 рисунків. Перелік посилань нараховує 35 посилань. Актуальність роботи. В умовах розвитку економіки важливим фактором є конкуренція. Держава, регіони, підприємства не можуть нормально існувати достатнього рівня конкурентоспроможності. Посилення конкурентоспроможності у більшості галузей економіки України вимагає від підприємств забезпечення стійких ринкових позицій. Питання міжнародної конкурентоспроможності є досить актуальним для підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Таким чином, тема вдосконалення організації та управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства постійно є актуальною для науковців та практиків, що у сумі і визначає актуальність обраного напрямку дослідження. Проблема конкурентоспроможності підприємства є об’єктом аналізу та вивчення широкого кола як зарубіжних, так і вітчизняних учених. Основою досліджень теоретичних аспектів конкурентоспроможності виступають праці таких видатних представників світової економічної думки, як А. Сміт, Д. Рікардо, М.Портер, Й. Шумпетер, Г.М. Скудар, В. Андріанов, Р. А. Фатхутдінов, В.А. Ільїна, С. В.Мочерний та інші. Важливі аспекти управління та остаточної та точної оцінки конкурентоспроможності підприємства не мають остаточного висвітлення. Вони потребують подальших досліджень та узагальнень. Мета роботи полягає в аналізі діяльності обраного підприємства на розкриття теми управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства на основі новітніх технологій. Поставлена мета дослідження обумовлена необхідністю вирішення таких завдань :поглибити теоретичні знання з поняття конкурентоспроможності підприємства; розглянути конкурентоспроможності підприємства з точки зору зовнішньоекономічної діяльності; дослідити методи оцінки міжнародної конкурентоспроможності підприємств; надати характеристику обраному підприємству; здійснити оцінку зовнішньоекономічної діяльності підприємства та оцінити рівень конкурентоспроможності підприємства; розробити практичні заходи, щодо підвищення рівня конкурентоспроможності зовнішньоекономічної діяльності підприємства; розрахувати економічний ефект від запропонованих заходів. Об’єкт дослідження – процес формування конкурентоспроможності зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Предмет дослідження – теоретичні та практичні аспекти аналізу та оцінювання рівня конкурентоспроможності зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Методи дослідження. У магістерській дисертації було використано такі методи дослідження як: порівняння, якісний, матричний, індексний, економіко-математичний методи. Також були використані методи систематизації та узагальнення, економіко-статистичний, графічний, експертного аналізу та інші методи. Елементи наукової новизни. Визначено особливості управління конкурентоспроможністю підприємств з використанням інноваційних технологій та розроблено ряд рекомендацій, щодо ведення активної інноваційної політики задля підвищення рівня конкурентоспроможності зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Узагальнено та доповнено методологію оцінки конкурентоспроможності підприємств. Практична значущість. Результати дослідження, викладені в дисертаційній роботі на здобуття ступеня магістра, дозволяють дійти висновків щодо підвищення рівня конкурентоспроможності на фоні впровадження новітніх технологій. Дана робота можу допомогти підприємства оцінити свій рівень інновацій на підприємстві та зрозуміти практичний ефект від впровадження новітніх технологій на виробництві. Результати проведеного дослідження дозволять підприємству ефективно вести свою зовнішньоекономічну діяльність та зміцнювати своє положення як на вітчизняному, так і на міжнародному ринках. Публікації: Тези: «Аналіз інноваційної діяльності підприємств» у збірнику ІV Міжнародної науково-практичної конференції "Концептуальні шляхи розвитку науки та освіти"; тези «Особливості конкурентоздатності в роздрібній торгівлі» у Збірнику наукових праць учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Наука, освіта та суспільство в 21 столітті:наукові ідеї та механізми реалізації».<br>Master's dissertation on the topic: "Increasing the competitiveness of foreign economic activity of enterprises" contains 115 pages, 31 tables, 27 figures. The list of links includes 35 links. Relevance of the work. In terms of economic development, competition is an important factor. The state, regions, enterprises cannot normally have a sufficient level of competitiveness. Strengthening competitiveness in most sectors of Ukraine's economy requires companies to ensure stable market positions. The issue of international competitiveness is quite relevant for enterprises engaged in foreign economic activity. Thus, the topic of improving the organization and management of foreign economic activity of the enterprise is constantly relevant for scientists and practitioners, which in total determines the relevance of the chosen area of research. The problem of enterprise competitiveness is the object of analysis and study of a wide range of both foreign and domestic scientists. The basis of research on the theoretical aspects of competitiveness are the works of such prominent representatives of world economic thought as A. Smith, D. Ricardo, M. Porter, J. Schumpeter, G.M. Skudar, V. Andrianov, RA Fatkhutdinov, VA Ilyina, SV Mocherny and others. Important aspects of management and final and accurate assessment of the competitiveness of the enterprise do not have final coverage. They need further research and generalizations. The purpose of the work is to analyze the activities of the selected company to reveal the theme of managing the international competitiveness of the company based on the latest technologies. The purpose of the study is due to the need to solve the following tasks: to deepen the theoretical knowledge of the concept of enterprise competitiveness; consider the competitiveness of the enterprise in terms of foreign economic activity; to study methods of assessing the international competitiveness of enterprises; provide a description of the selected company; to assess the foreign economic activity of the enterprise and assess the level of competitiveness of the enterprise; to develop practical measures to increase the level of competitiveness of foreign economic activity of the enterprise; calculate the economic effect of the proposed measures. The object of study - the process of forming the competitiveness of foreign economic activity of the enterprise The subject of research - theoretical and practical aspects of analysis and evaluation of the level of competitiveness of foreign economic activity of the enterprise. Research methods. In the master's dissertation such research methods were used as: comparison, qualitative, matrix, index, economic-mathematical methods. Methods of systematization and generalization, economic-statistical, graphic, expert analysis and other methods were also used. Elements of scientific novelty. The peculiarities of enterprise competitiveness management with the use of innovative technologies are determined and a number of recommendations are developed on conducting an active innovation policy to increase the level of competitiveness of foreign economic activity of enterprises. The methodology for assessing the competitiveness of enterprises has been generalized and supplemented. Practical significance. The results of the research presented in the dissertation for the master's degree allow us to draw conclusions about the increase in the level of competitiveness against the background of the introduction of new technologies. This work can help companies assess their level of innovation in the enterprise and understand the practical effect of the introduction of new technologies in production. The results of the study will allow the company to effectively conduct its foreign economic activity and strengthen its position in both domestic and international markets. Publications: Abstracts: "Analysis of innovative activities of enterprises" in the collection of the IV International scientific-practical conference "Conceptual ways of science and education"; thesis "Peculiarities of competitiveness in retail trade" in the Collection of scientific works of participants of the International scientific-practical conference "Science, education and society in the 21st century: scientific ideas and implementation mechanisms".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Горячкіна, В. Б. "Удосконалення імпортної діяльності підприємства (на прикладі ТОВ «Тіксан»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12677.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти здійснення імпорту на зарубіжних ринках, визначається вплив внутрішнього та зовнішнього середовища на імпортну діяльність підприємства та методи її оцінки. Проаналізовано зовнішньоекономічну діяльність ТОВ «Тіксан», здійснено факторний і кореляційно-регресійний аналіз впливу чинників, що сприяють та заважають здійсненню імпортної діяльності. Розраховани показники стану та динаміки імпортної дільності. Запропоновано напрями вдосконалення імпортної діяльності підприємства, розроблено заходи щодо оптимізації імпорту та підвищення ефективності збуту і просування, зокрема шляхом диверсифікації ринків збуту та виробництва, використання можливостей.<br>The paper considers the theoretical aspects of imports in foreign markets, determines the impact of internal and external environment on the import activities of the enterprise and methods of its evaluation. The foreign economic activity of Tiksan LLC was analyzed, the factor and correlation-regression analysis of the influence of the factors that promote and hinder the implementation of import activity was carried out. Indicators of efficiency of import activity are calculated. The directions of improvement of the import activity of the enterprise are offered, measures on optimization of import and increase of efficiency of the logistic scheme of supply, in particular by diversification of the markets of sale and manufacture, use of possibilities of e-commerce are developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Богдановська, Є. А. "Удосконалення імпортної діяльності підприємства галузі харчової промисловості (на прикладі Підприємства «ФЛАГМАН» у формі ТОВ)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Bohdanovksa.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі досліджено економічну сутність поняття «імпортна діяльність» підприємства та її особливості для підприємств галузі харчової промисловості, охарактеризовано основні чинники, що впливають на імпортну діяльність підприємства галузі харчової промисловості, узагальнено методи оцінювання ефективності імпортної діяльності підприємства галузі харчової. В ході дослідження надано організаційно-економічну характеристику Підприємству "ФЛАГМАН" у формі ТОВ як суб’єкту зовнішньо-економічної діяльності, проаналізовано чинники, що впливають на імпортну діяльність Підприємства "ФЛАГМАН" у формі ТОВ, оцінено ефективність імпортної діяльності Підприємства "ФЛАГМАН" у формі ТОВ. В результаті запропоновано шляхи удосконалення контролю за чинниками, що впливають на імпортну діяльність Підприємства "ФЛАГМАН" у формі ТОВ та розроблено шляхи оптимізації витрат на здійснення імпортної діяльності Підприємства "ФЛАГМАН" у формі ТОВ.<br>Qualification work for the Bachelor's Degree consists of three sections. The object of the study is the import activity of food industry enterprise and ways of its improvement. The economic essence of the concept of "import activity" of the enterprise and its features for the food industry enterprise are studied, the basic factors influencing import activity of the food industry enterprise are characterized, methods of estimation of efficiency of food industry enterprise import activity are generalized. In the course of the research the organizational and economic characteristics of FLAGMAN LTD as a subject of foreign economic activity are given, the factors influencing the import activity of FLAGMAN LTD are analyzed, the efficiency of import activity of FLAGMAN LTD is evaluated. As a result, ways of improvement of control over the factors affecting the import activity of FLAGMAN LTD are proposed and ways of costs optimization of import activity of FLAGMAN LTD are generated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пєйчев, А. В. "Удосконалення імпортної діяльності підприємства сфери ритейлу (на прикладі ТОВ «Сільпо-Фуд»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Pieichev.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні аспекти здійснення імпортної діяльності підприємством-ритейлером, визначається вплив внутрішнього та зовнішнього середовища на імпортну діяльність підприємства та методи її оцінки. Проаналізовано імпортну діяльність ТОВ «Сільпо-Фуд», SWOT та PEST-аналіз впливу чинників, що сприяють та заважають ефективному здійсненню імпортних операцій. Розраховано показники ефективності імпортної діяльності підприємства. Запропоновано напрями вдосконалення імпортної діяльності підприємства, розроблено заходи щодо оптимізації організації персоналу та підвищення ефективності транспортування імпортованих товарів, зокрема шляхом часткового переходу від автомобільного до залізничного транспорту а також встановлення систем відстеження. Запропоновано зменшення ризиків імпортної діяльності за допомогою документального акредитиву.<br>The paper considers the theoretical aspects of import activities by the retailer, determines the impact of internal and external environment on the import activities of the company and methods of its evaluation. The import activity of Silpo-Food LTD was analysed, SWOT and PEST-analysis of the influence of factors that contribute to and hinder the effective implementation of import operations are analyzed. Indicators of efficiency of import activity of the enterprise are calculated. Directions for improving the import activity of the enterprise are proposed, measures are developed to optimize the organization of personnel and increase the efficiency of transportation of imported goods, in particular by partial transition from road to rail transport and installation of tracking systems. It is proposed to reduce the risks of import activities with the help of a documentary letter of credit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тарасова, А. О. "Управління імпортними операціями підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71507.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність понять міжнародні економічні зв`язки, зовнішньоекономічна діяльність, імпорт, імпортні операції, управління імпортом. Проведений аналіз особливостей імпортної складової господарського комплексу України та зовнішніх зв`язків ПВП «Вибір». Основною метою цього дослідження є розробка рекомендацій щодо підвищення ефективності управління імпортною складовою господарського комплексу України та механізмів підтримки конкурентоздатності ПВП «Вибір» на зовнішніх ринках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чайка, В. Г. "Шляхи підвищення ефективності імпортної діяльності підприємства оптової та роздрібної торгівлі (на прикладі ТОВ «Шунгіт»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Chayka.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретико-методичні основи дослідження ефективності імпортної діяльності підприємства оптової та роздрібної торгівлі. Досліджено чинники впливу на ефективність імпортної діяльності підприємства оптової та роздрібної торгівлі та систематизовано методи оцінки ефективності імпортної діяльності підприємства. Проаналізовано показники сучасного стану та динаміки імпорту санітарно-технічної продукції ТОВ «Шунгіт». Проведено SWOT- та SPACE – аналіз досліджуваного підприємства. Визначені чинники впливу на ефективність імпортної діяльності ТОВ «»Шунгіт». Проведений аналіз показників ефективності імпортної діяльності ТОВ «Шунгіт». Запропоновано шляхи підвищення ефективності імпортної діяльності ТОВ «Шунгіт» за рахунок використання торговельного фінансування імпортних операцій. Особливий наголос зроблено на оптимізації імпортних контрактів як фактора підвищення ефективності імпортної діяльності ТОВ «Шунгіт».<br>The theoretical and methodical bases of research of efficiency of import activity of the enterprise of wholesale and retail trade are considered in the work. Factors influencing the efficiency of import activity of the enterprise of wholesale and retail trade are investigated and methods of estimation of efficiency of import activity of the enterprise are systematized. Indicators of the current state and dynamics of imports of sanitary products of Shungit LLC are analyzed. SWOT and SPACE analysis of the researched enterprise was carried out. Factors influencing the efficiency of import activity of Shungit LLC have been determined. The analysis of indicators of efficiency of import activity of LLC Shungit is carried out. Ways to increase the efficiency of import activities of LLC Shungit through the use of trade financing of import operations are proposed. Special emphasis is placed on the optimization of import contracts as a factor in improving the efficiency of import activities of Shungit LLC.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шевченко, Дар’я Сергіївна. "Управління імпортною діяльністю підприємства в умовах соціальної відповідальності". Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/38515.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація на тему: «Управління імпортною діяльністю підприємства в умовах соціальної відповідальності» містить 123 сторінки, 12 таблиць, 21 рисунок, 6 додатків. Перелік посилань нараховує 69 найменувань. Актуальність теми. На даний час соціальна відповідальність бізнесу входить до сфери стратегічного цілепокладання багатьох компаній. Без цього напрямку неможливо уявити успішну компанію, яка прагне відігравати роль лідера на ринку – як внутрішньому, так і міжнародному. Метою дослідження є вивчення особливостей здійснення вітчизняними підприємствами імпортної діяльності в умовах соціальної відповідальності та пошук напрямів підвищення ефективності їх ЗЕД шляхом розширення інструментів соціальної відповідальності. Завдання дослідження наступні: розглянути особливості управління імпортною діяльністю підприємства; розкрити сутність концепції соціальної відповідальності; здійснити діагностику проектів соціальної відповідальності від міжнародних компаній в Україні; навести оцінку рівня соціальної відповідальності підприємства з імпортною діяльністю; запропонувати механізм розвитку соціальної відповідальності підприємства; здійснити розроблення програми удосконалення управління імпортною діяльністю на засадах соціальної відповідальності; навести економічне обґрунтування ефективності та прогнозування запропонованих заходів, їх вплив на діяльність підприємства. Об’єктом дослідження є сучасні тенденції управління імпортною діяльністю компаній в умовах соціальної відповідальності. Предмет дослідження – соціально-відповідальний маркетинг в імпортній діяльності компаній. Методи дослідження: загально-наукові методи аналізу і синтезу, індукції та дедукції; фінансово-економічний аналіз; статистичний аналіз, компаративний аналіз, графічний. Наукова новизна одержаних результатів: проведено комплексне дослідження теоретичних та практичних аспектів здійснення вітчизняними підприємствами імпортної діяльності в умовах соціальної відповідальності та пошук напрямів підвищення ефективності їх ЗЕД шляхом розширення інструментів соціальної відповідальності. Практичне значення одержаних результатів - основні положення, висновки й рекомендації, викладені в роботі, можуть бути використані вітчизняними підприємствами для впровадження або ж розвитку соціально-відповідального маркетингу у їх імпортній діяльності. Апробація результатів роботи. 1. Шевченко Д.С., Манаенко І.М. Концептуальні засади соціально-відповідального маркетингу на підприємствах з імпортною діяльністю. «Ефективна економіка». 2020. № 11. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8339 2. Шевченко Д.С., Манаенко І.М. Розвиток та особливості світової корпоративної відповідальності. Зб. тез доповідей I Міжнарожної науково-практичної конференції «Бізнес, інновації, менеджмент: проблеми та перспективи».<br>Master’s thesis on «Management of import activity at the enterprise in terms of social responsibility» includes 123 pages, 12 tables, 21 drawings, 6 attachments. The bibliography list consists of 69 items. Topicality for the study. Currently, social responsibility of business is part of the strategic goal-setting of many companies. Without it direction it is impossible to imagine a successful company that aims to play a role of a market leader – both domestic and international. Connection of the study with scientific programs, plans, topics. Master's thesis was carried out in National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” (Kyiv) according to the plans of scientific research works of Department of Management. The study’s results conducted in the thesis are part of the scientific topic: “Management of economic support of international forms of business and entrepreneurship based on the principles of sustainable development and economic security” (0117U005640). The research aim is to study the peculiarities of domestic enterprises’ implementation of import activity in the conditions of social responsibility as well as searching for ways to increase their foreign trade efficiency by expanding of social responsibility instruments. The following objectives were set for achievement of the present aim: to consider the peculiarities of an enterprise’s import activity management; to analyze the effectiveness of an enterprise’s import activities; to carry out diagnostic of social responsibility projects from international companies in Ukraine; to provide an assessment of the social responsibility level at the enterprise with import activity; to propose a mechanism for the development of the enterprise’s social responsibility; to develop a management improvement program of import activities on the basis of social responsibility; to provide the economic rationale of efficiency and forecasting proposed measures, their impact on the enterprise. The investigation object is current trends in management of companies’ import activities in terms of social responsibility. The investigation subject is socially responsible marketing in companies’ import activities. Research methods: the essence, meaning and features of socially responsible; the analysis of purposes’ achievement indicators of the social responsibility; the dialectical and abstract-logical methods; the prognostic method. Scientific novelty of the obtained results: comprehensive research of theoretical and practical aspects of domestic enterprises’ implementation of import activity in the conditions of social responsibility as well as searching for ways to increase their foreign trade efficiency by expanding of social responsibility instruments. The practical relevance of research: the main points, the conclusions and recommendations set out in the thesis can be used by domestic enterprises for the implementation or development of social responsible marketing in their import activities. Approbation of work results. 1. Shevchenko D.S., Manaenko I.M. Conceptual bases of socially responsible marketing at the enterprises with import activity. "Efficient economy". 2020. № 11. - URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8339 2. Shevchenko D.S., Manaenko I.M. Development and features of global corporate responsibility. Coll. abstracts of the I International Scientific and Practical Conference "Business, Innovation, Management: Problems and Prospects".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рета, Марина Володимирівна. "Зовнішньоекономічна діяльність підприємства: обліковий аспект". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44650.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кириченко, Д. О. "Вплив глобальних процесів на економічну діяльність підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81314.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність економічної діяльності підприємства та основні глобальні процеси ХХІ ст. Проведено аналіз вплив цих процесів на функціонування АТ «Технологія». Головною метою цього дослідження є визначення залежності основних змін світової економіки на ефективність діяльності компанії та прогноз їх подальшого впливу задля розроби майбутньої стратегії розвитку АТ «Технологія».<br>The master’s thesis focuses on the essence of the economic activity of the enterprise and the main global processes of the XXI century. It has been carried out the analysis of these processes impact on the functioning of the JSC "Technology". The main aim of this research is to determine the dependence of major changes in the global economy on the company efficiency and forecast their future impact in order to create a future development strategy of JSC "Technology".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!