Academic literature on the topic 'Інноваційна методика навчання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Інноваційна методика навчання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Інноваційна методика навчання"

1

Грицай, Наталія Богданівна, та Оксана Василівна Попельницька. "ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Природнича освіта та наука, № 3 (18 жовтня 2024): 5–13. http://dx.doi.org/10.32782/nser/2024-3.01.

Full text
Abstract:
Нова українська школа потребує вчителів-інноваторів, здатних упроваджувати інновації в освітній процес. Тому заклади вищої освіти мають підготувати майбутніх учителів до інноваційної діяльності, сформувати в них інноваційну компетентність. Мета статті – розкрити особливості формування інноваційної компетентності майбутніх учителів біології в закладах вищої освіти. У статті проаналізовано сутність інноваційної компетентності як важливої компетентності майбутніх педагогів. Інноваційну компетентність майбутніх учителів біології потрактовано як обов’язковий складник професійної компетентності майбутніх педагогів, що охоплює знання про інноваційну діяльність, вмотивованість і здатність упроваджувати інновації в освітньому процесі закладів вищої освіти, уміння аналізувати власну інноваційну діяльність, виявляти інноваційний потенціал у межах індивідуального методичного стилю. Установлено, що інноваційна компетентність майбутніх учителів біології налічує чотири компоненти: мотиваційно-ціннісний (позитивне ставлення до інноваційної діяльності як цінності, мотивація до виконання інноваційної педагогічної діяльності), когнітивний (знання про інновації, інноваційну діяльність та сутність інноваційних методів і технологій), діяльнісний (уміння виконувати інноваційну діяльність, упроваджувати інноваційні методи та технології в освітній процес), особистісно- рефлексивний (уміння аналізувати власну інноваційну діяльність, виявляти інноваційний потенціал у межах індивідуального методичного стилю). Констатовано, що інноваційна діяльність учителя біології полягає в постійному пошуку найефективніших форм, методів і засобів навчання, урахуванні сучасних тенденцій розвитку освіти, упровадженні інновацій в освітній процес, розробленні авторських технологій навчання та інноваційного навчально-методичного забезпечення, виробленні індивідуального методичного стилю. З’ясовано, що формування й розвиток інноваційної компетентності в закладах загальної середньої освіти відбувається поетапно, зокрема під час вивчення педагогіки, методичних дисциплін (Методика навчання біології, Інноваційні технології навчання біології / природничих наук) та педагогічної практики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БУСЛЕНКО, Оксана. "МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ДИЗАЙНУ". Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1, № 1 (2020): 11–20. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-11-20.

Full text
Abstract:
Методика в загальнонауковому розумінні – це сукупність методів, способів і засобів досягнення конкретної мети за допомогою певним чином упорядкованої діяльності. За кордоном перші методичні посібники з дизайну з’явилися в 50-их рр. минулого століття. У них відбивалася ідеологія дизайнерської практики тих часів з її явно прагматичної спрямованістю. Сучасні вітчизняні методисти мають свій погляд на процес підготовки майбутніх дизайнерів, виділяючи в ньому різноманітні підходи. Сучасна вища освіта в Україні характеризується утвердженням інноваційного підходу, за якого пріоритетним напрямком стає підготовка компетентного фахівця, здатного до саморозвитку та самовдосконалення в усіх сферах. Інноваційна спрямованість діяльності викладачів, що включає в себе створення, освоєння і використання педагогічних нововведень, виступає засобом оновлення освітньої політики. Головною метою застосування інноваційних технологій освіти є якісна зміна особистості майбутнього фахівця в порівнянні із традиційною системою й адаптація його до постійно змінюваних умов професійної діяльності. Інноваційний підхід включає активні й інтерактивні форми навчання. Так, активні методи передбачають активно-діяльнісну позицію студента стосовно викладача і тих, хто здобуває освіту разом з ним. Інтерактивні методи сприяють більш якісному засвоєнню нового матеріалу, розвиток уміння вирішувати комплексні завдання. Інтерактивні види діяльності включають імітаційні та рольові ігри, дискусії, що моделюють ситуації тощо. Також до інноваційних методів викладання можна віднести такі методи, як-от: метод роботи в команді, дослідницький метод навчання, методом навчання «Case-study», метод проєктів, пошуковий метод тощо. Інноваційні технології навчання, що відображають суть майбутньої професії та формують фахові якості, є своєрідним полігоном, на якому студенти можуть відпрацювати професійні навички в умовах, наближених до реальних. Ключові слова: дизайн, методика навчання, інноваційні технології, інтерактивні методи навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Козловська Л. П. та Степанюк А. В. "ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧИХ НАУК ДО ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, № 50 (22 січня 2022): 102–10. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi50.308.

Full text
Abstract:
У статті на основі аналізу літературних джерел та досвіду власної педагогічної діяльності розроблено та апробовано методику формування готовності майбутніх учителів природничих наук до інноваційної діяльності як ефективного механізму впливу на розвиток їхньої професійної компетентності, яка поєднує традиційні та інноваційні форми і засоби навчання. Вона передбачає використання інтегрованої методичної платформи вчителів природничого циклу, на якій створено нові методичні структури, через які здійснюється менеджмент освітніх інновацій серед майбутніх учителів природничих наук, застосовуючи інноваційні форми роботи. Її провідна ідея полягає у доцільності урізноманітнення засобів формування готовності майбутніх учителів до інноваційної діяльності. Для її впровадження використовувались теоретичні та емпіричні методи.Визначено готовність майбутніх вчителів природничих наук до інноваційної діяльності. На основі аналізу теорії та практики навчання виокремлено засоби підготовки майбутніх учителів до здобуття інноваційної компетентності: вивчення навчальних дисциплін «Методика наукових досліджень» та «Формування інноваційної культури вчителя». Описано технологію розробки та сутність відповідних авторських програм. Охарактеризовано специфіку проведення вебінарів: «Що таке Квізі і як адаптувати його в освітній процес»; «Вернісаж педагогічних ідей»; методичної майстерки «Урок мислення на природі (Open-airclassroom)»; студії професійної інтернатури; педагогічної майстерні «Інноваційна мобільність – 2021»; майстер-класу «Професійний розвиток вчителя»; онлайн-конференції «Технологія дистанційного навчання як стратегія оновлення компетентнісно-орієнтованого освітнього середовища» тощо. Зроблено висновок про ефективність використання зазначених форм навчальних занять.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ГАМАРНИК, Анна, Михайло ЯЦУРА, Богдан РАЧІЙ та Дар’я ЄМЕЛЬЯНОВА. "ІНТЕГРОВАНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ ФІЗИКИ НА ФІЗИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЯХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ". Освітні обрії 56, № 1 (2023): 51–57. http://dx.doi.org/10.15330/obrii.56.1.51-57.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано, що за останні роки авторами статті підготовлено й надруковано в різних наукових виданнях ряд праць, присвячених удосконаленню методики проведення різних видів навчальних занять зі студентами фізичних спеціальностей закладів вищої освіти. Дана робота є підсумковою (оглядовою), де пропонується розроблена інтегрована (інноваційна) методика викладання і навчання студентів фізики у вищій школі в період її реформації. Зокрема, розкрито бачення авторів однієї з основних проблем методики вищої школи – навчально-методичного супроводу вивчення фізики на всіх видах навчальних занять: практичних, лабораторних і семінарських заняттях, самостійній і індивідуальній роботах, дистанційному та змішаному навчанні, комп’ютерному тестуванні тощо. Оскільки поняття «змішане навчання» не відбиває справжньої суті методики навчальних занять, запропонований термін «змішане навчання» замінити поняттям «інтегрована методика проведення навчальних занять у вищій школі», яке і за змістом, і за формою більше підходить до характеристики методики навчання студентів у ЗВО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Томлінс, Річард, та Оксана Малинка. "СПРИНТ ЯК ІННОВАЦІЙНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ КРЕАТИВНИХ ПІДПРИЄМЦІВ". Actual Problems in the System of Education: General Secondary Education Institution – Pre-University Training – Higher Education Institution, № 2 (26 червня 2022): 798–810. http://dx.doi.org/10.18372/2786-5487.1.16670.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ЧЕРНЕНКО, Галина. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ»". Acta Paedagogica Volynienses, № 6 (14 лютого 2022): 123–29. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.6.19.

Full text
Abstract:
У статті розкрито проблему формування професійних компетентностей у майбутніх учителів закладів початкової освіти під час вивчення дисципліни «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Обґрунтовано актуальність цієї проблеми, що зумовлена реформуванням освіти в Україні, насамперед упровадженням Нової української школи та професійної підготовки сучасного вчителя, що відповідають вимогам сьогодення. Здійснено аналіз науково-педагогічних досліджень у галузі цієї проблематики та визначена мета дослідження, яка полягає у здійсненні аналізу сучасних нормативних документів щодо професійних компетентностей учителів та дослідженні процесу формування компетентностей у майбутніх учителів закладів початкової освіти під час вивчення методичної дисципліни. Здійснено аналіз Професійного стандарту вчителя. Охарактеризовано загальні та професійні компетентності, що передбачені стандартом. Обґрунтовано трудові функції вчителя та відповідні їм професійні компетентності. Наведено мету, завдання, фахові компетентності, програмні результати дисципліни «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ». З метою розуміння вивчення курсу здійснено аналіз Типових освітніх програм Нової української школи, а саме: природничої, історичної, соціальної, громадянської, здоров’язбережувальної освітніх галузей. Проаналізовано змістове наповнення цієї методичної дисципліни. Розкрито процес ознайомлення майбутніх учителів початкових класів з ефективними методами (проблемно-пошукові, дослідницькі, метод проєктів), засобами наочності (натуральні: живі і неживі природничі об’єкти, образотворчі, мультимедійні, інформаційно-технічні), типами уроків (інтегровані уроки, уроки-дослідження, уроки-проєкти). Наведено результати проведеного фокус-групового опитування студентів із метою виявлення у них сформованих професійних компетентностей. У процесі дослідження виявлено такі компетентності, які формуються у майбутніх учителів початкової школи під час вивчення дисципліни «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ»: предметно-методична, інформаційно-цифрова, компетентність педагогічного партнерства, проєктувальна, інноваційна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павелків, Ольга. "НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА «ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ» У СТРУКТУРІ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 014 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (МАТЕМАТИКА)". Інноватика у вихованні, № 17 (15 червня 2023): 231–40. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i17.537.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано змістове наповнення навчальної дисципліни «Інноваційні підходи до навчання математики» у структурі підготовки магістрів спеціальності 014 середня освіта (математика).
 З’ясовано, що інноваційний підхід – це новий підхід при вирішенні проблем у певній діяльності, забезпечення високих результатів шляхом застосування нових технологій в освітньому процесі. Інноваційний підхід є концептуальним підходом в освітньому процесі, процес і результат такої освітньої діяльності, яка сприяє введенню інноваційних змін. Інноваційний підхід передбачає широке застосування інноваційних технологій навчання, під якими сьогодні розуміють нові, оригінальні технології (методи, засоби, способи) створення, передавання і збереження навчальних матеріалів, інших інформаційних ресурсів освітнього призначення, а також технології організації і супроводу навчального процесу (традиційного, електронного, дистанційного, мобільного) за допомогою телекомунікаційного зв’язку і комп’ютерних мереж, що цілеспрямовано, систематично й послідовно упроваджуються в освітню практику.
 Схарактеризовано досвід упровадження навчальної дисципліни «Інноваційні підходи до навчання математики» у підготовці магістрів спеціальності 014 середня освіта (математика) у Рівненському державному гуманітарному університеті. Визначено зміст, мету, завдання курсу, передбачувані результати вивчення навчальної дисципліни.
 Акцентовано увагу на тому, що урок математики із застосуванням інноваційних підходів – це якісно новий тип уроку, на якому учитель узгоджує методику вивчення нового матеріалу з методикою застосування новітніх технологій, зберігаючи наступність щодо традиційних педагогічних технологій.
 Обґрунтовано доцільність застосування при навчанні математики таких інноваційних технологій, як-то: особистісно орієнтовані педагогічні технології, технології інтерактивного навчання, проєктні технології, інформаційні технології, технології рівневої диференціації та індивідуалізації, ігрові технології, тестові технології, здоров’язбережувальні технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сірант, Неля. "МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ У ЗДОБУВАЧІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ СЮЖЕТНИХ ЗАДАЧ". Молодь і ринок, № 4/212 (8 червня 2023): 119–23. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4634.2023.279656.

Full text
Abstract:
У статті мова йде про методику формування у здобувачів початкової освіти загального уміння розв’язувати сюжетні задачі. Обґрунтована необхідність підвищення рівня знань, мотивації та розвитку практичних навиків у майбутніх вчителів початкової школи із загального вміння розв’язування сюжетних задач. У статті реалізація та дотримання принципів інноваційної технології навчання в освітньому процесі ЗВО визначено як першу умову формування у здобувачів початкової освіти загального уміння розв’язувати сюжетні задачі практичними засобами. Описано суть другої умови, яка полягає у використанні різноманітних засобів інноваційної технології навчання. Набуття здобувачами початкової освіти власного досвіду участі в інноваційній діяльності при розв’язуванні математичних задач у статті визначається та описується як третя умова. Стверджено, що інноваційне навчання передбачає можливість здобувачів початкової освіти здійснювати усвідомлений вибір серед різних варіантів виконання поставленого завдання та приймати відповідальність на себе щодо розв’язку задач. Розглянуто особливості використання таких інноваційних засобів, як ментальна карта та Lego-технології у процесі формування у здобувачів початкової освіти загального уміння розв’язувати сюжетні задачі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Lysenko, Iryna. "АНАЛІЗ СВІТОВОГО ДОСВІДУ ВЗАЄМОДІЇ РЕГІОНАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙНИХ КЛАСТЕРІВ ТА ВИЩОЇ ОСВІТИ". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, № 3 (19) (2019): 229–39. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-3(19)-229-239.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено детальному аналізу світового досвіду взаємодії регіональних інноваційних кластерів із системою вищої освіти. Обґрунтовано думку про те, що інноваційні кластери створюють умови та сприяють підвищенню рівня професійної підготовки майбутніх фахівців, кваліфікації педагогічних працівників та надають додаткові можливості для впровадження інноваційних методик навчання, тим самим позитивно впливають на розвиток вищої освіти. У статті наведено аналіз еволюції наукових поглядів щодо дефініції «інноваційний кластер» та «регіональний інноваційний кластер», під яким слід розуміти об’єднання та кооперацію освітніх, наукових, технічних, виробничих, фінансових, інвестиційних та інших установ (підприємств, організацій) з метою узгодження спільних інтересів у забезпеченні інноваційної взаємодії, реалізації новітніх технологій та інноваційної продукції на регіональному рівні. З метою ґрунтовного розкриття теми дослідження, за даними European Cluster Collaboration Platform та European Cluster Observatory проведено статистичний аналіз щодо інноваційних кластерів, які сьогодні успішно функціонують та розвиваються у світі. Особливу увагу приділено роботі Consortium Linking Universities of Science and Technology for Education and Research (CLUSTER) – об’єднанню, що поєднує університети, науку і технології для освіти та досліджень у галузі інновацій і який є яскравим прикладом ефективної взаємодії регіональних інноваційних кластерів із системою вищої освіти багатьох країн. Для розкриття теми та досягнення поставленої мети у статті було використано такі методи дослідження: метод системного аналізу при вивченні розвитку та функціонуванні інноваційних кластерів; метод статистичного аналізу для виявлення взаємозв’язків між учасниками інноваційного кластера та оцінки їхнього впливу на його розвиток; картографічний для виокремлення країн із функціонуючими інноваційними кластерами; абстрактнологічний метод для формування висновків та пропозицій щодо перспектив розвитку інноваційних кластерів та їх взаємодії із системою вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kurok, Vira, and Anatolii Korotych. "CURRENT STATE OF TRAINING OF FUTURE TEACHERS PROFESSIONAL TRAINING FOR INNOVATIVE PEDAGOGICAL ACTIVITIES IN EDUCATIONAL THEORY." B U L L E T I N OF OLEKSANDR DOVZHENKO HLUKHIV NATIONAL PEDAGOGICAL UNIVERSITY 55, no. 2 (2024): 10–19. http://dx.doi.org/10.31376/2410-0897-2024-2-55-10-19.

Full text
Abstract:
Стаття репрезентує сучасний стан підготовки майбутніх педагогів професійного навчання до інноваційної педагогічної діяльності в освітній теорії.Закцентовано увагу на тому, що на етапі розвитку педагогічної науки та запитів споживачів системи професійної освіти виникає необхідність запровадження інновацій, заснованих на реалізації принципів компетентнісного підходу.Здійснено аналіз поглядів науковців на тлумачення понять «інновація», «інноваційність», «інноваційна діяльність», «інноваційна педагогічна діяльність». На основі теоретичного аналізу праць учених диференційовано види педагогічних інновацій, пов'язаних із:застосуванням цифрових технологій; організацією діяльності в закладі освіти та в процесі навчання; вибором методики викладання; розвитком особистості здобувачів освіти, та подано узагальнену схематичну модель педагогічних інновацій. Представлено власнетлумачення дефініції «інноваційна педагогічна діяльність» та визначено структуру підготовки майбутніх педагогів професійного навчання до означеної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Інноваційна методика навчання"

1

Ткачова, Наталія Миколаївна, Наталья Николаевна Ткачева, Nataliya Tkachova, Олена Олександрівна Казанська, Елена Александровна Казанская та Olena Kazanska. "Дистанційна форма як інноваційна методика підготовки фахівців з логістики". Thesis, Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42450.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються сутність, види та особливості впровадження інноваційних методик навчання при підготовці фахівців з логістики у вищих закладах освіти України. Доведено, що дистанційна форма навчання є ефективною методикою підготовки майбутнього висококваліфікованого фахівця з логістики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шацька, Зорина Ярославівна, та М. С. Шацька. "Інноваційні методи навчання в закладах вищої освіти". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/12865.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Delouya, Myriam. "ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ УКРАЇНИ". Thesis, Сучасна правова освіта: [матеріали VIІ Міжнародної науково-практичної конференції, Київ, Національний авіаційний університет, 23 лютого 2018 р.]. – Тернопіль: «Вектор», 2018, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/32832.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хижня, Ярослава Володимирівна, Ярослава Владимировна Хижня та Yaroslava Volodymyrivna Khyzhnia. "Використання інноваційних методик навчання при вивченні патологічної фізіології". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26325.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Отрощенко, Лариса Степанівна, Лариса Степановна Отрощенко та Larysa Stepanivna Otroshchenko. "Інноваційні методи навчання іноземних мов у ВНЗ Німеччини". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67163.

Full text
Abstract:
Вища освіта Німеччини характеризується поєднанням академічного та практичного навчання, новітніми технологіями викладання, використанням інноваційної методики навчання. Саме сучасна інноваційна методика навчання, на думку німецьких вчених, є одним із чинників розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борзова, Н. О. "Інноваційні методи навчання як складова модернізації освіти вищої школи". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47542.

Full text
Abstract:
В умовах сьогодення сучасна система освіти проходить ряд змін з метою виведення освіти на рівень досягнень світової цивілізації. Сучасна система освіти України - основний чинник розвитку нового покоління громадян, нової політики, економіки, суспільства, зорієнтована на європейські стандарти задля вдосконалення та підвищення якості підготовки висококваліфікованих кадрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Абудех, Лайт, К. Моммадов та Ф. Тажімурадов. "Інноваційні методи навчання іноземних студентів медичного профілю у процесі мовної підготовки". Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77253.

Full text
Abstract:
Спрямування освіти на базі Сумського державного університету має яскраво виражений інтернаціональний характер. Одним із пріоритетних завдань інтернаціоналізації вищої освіти на сьогодні є підготовка іноземного студента до ефективного мовленнєвого спілкування та успішної соціальної інтеграції в умовах полікультурного освітнього середовища. Одним із основних критеріїв успішності соціальної адаптації та інтеграції іноземних студентів у чужому суспільстві, тобто абсолютно іншому мовному та духовно-культурному середовищі є опанування української та російської мови. Іноземні студенти, які обрали український заклад вищої освіти та в майбутньому стануть лікарями, потребують активної педагогічної та мовної підтримки в оволодінні мовою країни навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гайворонська, Вікторія Володимирівна. "Інноваційна педагогічна технологія удосконалення навчального процесу і педагогічної компетенції викладачів". Thesis, Харківський національний університет будівництва та архітектури, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33692.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Нестеренко, Ольга Борисівна. "Інформатизація як стимулятор сучасної математичної освіти". Thesis, EnDeavours Publisher ; Scientific Publishing Center "InterConf", 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18930.

Full text
Abstract:
Інформатизація математичної освіти створює об’єктивні умови для реалізації потужного дидактичного потенціалу новітніх технологій, для розробки на їх основі інноваційних методик навчання, спрямованих на ефективне вирішення важливих завдань розвитку й особистісного становлення майбутнього фахівця на всіх етапах його навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Отрощенко, Лариса Степанівна, Лариса Степановна Отрощенко та Larysa Stepanivna Otroshchenko. "Застосування інноваційних методів навчання у вищій освіті Німеччини". Thesis, Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/57913.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто інноваційні методи навчання, які використовуються у системі вищої освіти Німеччини. На основі вивчення праць німецьких вчених автор презентує особливості інноваційних методів, характеризує такі методи, як метод проектів, мозковий штурм, ділові та рольові ігри, кейс-метод тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Інноваційна методика навчання"

1

Шахіна, Ірина. Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання (Лабораторний практикум): навчальний посібник. VSPU, 2020. https://doi.org/10.31652/378.147.091.33:004(075.8)-1-435.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання» для магістрів галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології). Зміст посібника охоплює питання використання інноваційних технологій, а саме інформаційно-комунікаційних, інтерактивних та проектних технологій в освітньому процесі cучасного фахівця, а також тестових технологій моніторингу та контролю знань електронного навчання (обробки результатів тестування, показників якості тестових завдань, оцінки вірогідностей відповіді, методик для визначення надійності та валідності тестів, кількісних показників). У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, тести для проведення незалежного моніторингу знань, глосарій, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані інноваційні методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та cистематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання». Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Крамаренко, Тетяна Григорівна. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології навчання математики. Книжкове видавництво Кирєєвського, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/571.

Full text
Abstract:
У посібнику подаються методичні рекомендації щодо використання у навчанні математики інформаційно-комунікаційних засобів, дібрано зміст навчального матеріалу, комп’ютерно-орієнтовані методи і форми навчання. Розглядаються актуальні питання застосування електронних, дистанційних та мобільних технологій навчання математики. До посібника додається DVD з програмно-методичним забезпеченням та бібліотекою наочностей. Посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів, вчителів математики загальноосвітніх шкіл, викладачів професійних навчально-виховних закладів, методистів та викладачів педагогічних ВНЗ. Матеріали окремих розділів посібника адресовано широкому колу педагогічної громадськості, що цікавиться передовим досвідом комп’ютеризованого навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Крамаренко, Тетяна Григорівна, Володимир Вікторович Корольський, Сергій Олексійович Семеріков та Світлана Вікторівна Шокалюк. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології навчання математики. Криворізький державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3315.

Full text
Abstract:
У посібнику подаються методичні рекомендації щодо використання у навчанні математики інформаційно-комунікаційних засобів, дібрано зміст навчального матеріалу, комп’ютерно-орієнтовані методи і форми навчання. Розглядаються актуальні питання застосування електронних, дистанційних та мобільних технологій навчання математики. Посібник призначений для студентів закладів вищої освіти спеціа-льності 014 Середня освіта (Математика), додаткова спеціальність «Ін-форматика», інститутів післядипломної освіти педагогічних кадрів, вчителів математики загальноосвітніх шкіл, викладачів професійних навчально-виховних закладів, методистів та викладачів педагогічних закладів вищої освіти. Матеріали окремих розділів посібника адресовано широкому колу педагогічної громадськості, що цікавиться передовим досвідом комп’ютеризованого навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Горбаченко, Станіслав Анатолійович, та Владислав Скідан. Горбаченко С. А. Практикум з дисципліни «Менеджмент та маркетинг інновацій» для здобувачів ІV курсу всіх форм навчання спеціальності 073 «Менеджмент» ОП «ІТ-менеджмент та маркетинг». Одеса : Національний університет "Одеська юридична академія", 2024. https://doi.org/10.32837/11300.29780.

Full text
Abstract:
Практикум з дисципліни «Менеджмент та маркетинг інновацій» фокусується на практичних аспектах управління інноваціями та просування інноваційних продуктів або послуг на ринку. Практикум з дисципліни «Менеджмент та маркетинг інновацій» охоплює основні поняття та типи інновацій, їх роль у сучасній економіці, стратегічне управління та впровадження інновацій. Розглядаються етапи інноваційного процесу, методи управління, організаційні структури підтримки, особливості маркетингу інноваційних продуктів, аналіз та сегментація ринку. Окремо приділяється увага фінансуванню інноваційних проектів, управлінню ризиками, технологічним інноваціям, трансферу технологій, впливу цифровізації. Практикум спрямований на розвиток практичних навичок управління інноваційними проектами та їх маркетингової підтримки в сучасних умовах бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Науменко, Н. Теорія і практика організації змішаного навчання : навчально-методичний посібник. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/378.6.018.4-025.26(075.8)-1-346.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник "Теорія і практика організації змішаного навчання" є комплексним виданням, що охоплює теоретичні, методологічні та практичні аспекти впровадження змішаного навчання в освітній процес закладів вищої освіти (ЗВО) та загальноосвітніх закладів (ЗЗСО). Посібник складається з семи тематичних розділів, які висвітлюють ключові аспекти організації змішаного навчання, починаючи від теоретичних основ, моделей, принципів і умов його реалізації, до практичних рекомендацій із використання інноваційних методів навчання, дистанційних технологій та організації інтерактивної взаємодії. Особлива увага приділяється інтегрованому інформаційно-освітньому середовищу, методиці організації діяльності учнів і студентів, а також ефективності змішаного навчання. У посібнику представлені інтерактивні методи роботи на заняттях в онлайн і офлайн режимах, а також під час безпосереднього спілкування зі студентами. Описано специфіку використання вебінарів, онлайн-лекцій, технологій веб-квестів, інтерактивних методів та інструментів електронного навчання для управління самостійною роботою студентів. Посібник стане корисним для викладачів, педагогів, майбутніх учителів музичного мистецтва, а також для науковців, які займаються дослідженням освітніх технологій. Видання спрямоване на підвищення якості освіти через гармонійне поєднання традиційних та інноваційних підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тодосієнко, Н. Інновації та технології в сучасному мистецтві. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/978-617-558-178-0-1-209.

Full text
Abstract:
авчально-методичний посібник з вибіркової навчальної дисципліни «Інновації та технології в сучасному мистецтві» складений у відповідності до нормативів з дотриманням принципів науковості, систематичності і послідовності, наступності у вивченні навчального матеріалу, за витриманою відповідно до вимог структурою. У пояснювальній записці чітко сформульована мета та завдання дисципліни, дана коротка характеристика структури та окремих розділів і завдань дисципліни, перелік змістових ліній курсу, внутрішніх і міжпредметних зв'язків, містяться методичні рекомендації щодо реалізації програми курсу: сучасна практика і напрями впровадження інноваційних педагогічних технологій та готовність вчителя до їхнього використання; арт педагогіка: перспективи та творчий потенціал; особливості застосування інноваційних технологій у різних сферах культури: образотворчому та музичному мистецтві. Розвиток принципів музичного живопису: методика малювання музики як засіб формування мистецької компетентності молодших школярів. Зміст матеріалу навчальної дисципліни «Інновації та технології в сучасному мистецтві» містить дидактично обґрунтовану систему знань в галузі інновацій та технологій в галузі сучасного мистецтва, умінь і навичок, яка має бути реалізована під час вивчення даного навчального предмета та подальшій практичній діяльності вчителя початкових класів. В посібнику чітко сформульований опис вимог щодо рівня і якості засвоєння змісту навчання, сформованості способів діяльності з даного навчального предмета.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Коновал, Олександр Андрійович, та Тетяна Іванівна Туркот. Педагогіка та психологія вищої школи. Олді-плюс, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3478.

Full text
Abstract:
У посібнику висвітлені загальні засади педагогіки та психології вищої школи: закономірності, принципи, форми, методи, зміст вищої екологічної освіти, традиційні та інноваційні технології навчання в сучасному ВНЗ, соціально-психологічні особливості сучасного студентства та можливості їх урахування в навчально-виховному процесі. Із сучасних позицій розкриваються вимоги до педагогічної культури викладача, його лекторської майстерності та деякі аспекти екології людини. Посібник адресований студентам-екологам вищих навчальних закладів, магістрантам, аспірантам, викладачам, слухачам курсів підвищення педагогічної кваліфікації. Його доцільно використовувати в процесі самоосвіти всім, кого цікавлять проблеми навчання і виховання студентської молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Інноваційна методика навчання"

1

Яценко, Валентина, Viacheslav Kalinichenko, and Valeriya Shcherbak. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО РОЗРОБКИ ГРАНТОВИХ ПРОЄКТІВ У СФЕРІ ГУМАНІТАРНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-23.

Full text
Abstract:
Дослідження зумовлене трансформаційними процесами, спричиненими війною в Україні, що суттєво вплинули на систему гуманітарної освіти, зокрема через руйнування інфраструктури, вимушену міграцію та нестабільне фінансування закладів освіти. Це зумовлює необхідність переосмислення традиційних підходів до розробки грантових проєктів та пошуку інноваційних інструментів для забезпечення стійкості та розвитку освітніх установ. Мета статті полягає в дослідженні та розробці інноваційних підходів до створення грантових проєктів у сфері гуманітарної освіти, адаптованих до викликів і можливостей воєнного часу. У статті використано методи аналізу, узагальнення, систематизації та порівняння для оцінки поточного стану грантової компетентності працівників гуманітарної сфери, виявлення інноваційних підходів до розробки грантових проєктів і розробки моделі підготовки педагогічних працівників до ефективної грантової діяльності. Виявлено ключові проблеми, пов’язані з дестабілізацією функціонування закладів освіти, зокрема, значна частина викладачів недостатньо обізнана з методикою формування проєктної ідеї, структуризацією заявки, бюджетуванням і вимогами до звітності. Розроблено модель підготовки педагогічних працівників до ефективної грантової діяльності, що включає п’ять етапів: базове навчання, формування ідеї та структури проєкту, написання заявки, подання та супровід, оцінка та звітність. Грантова діяльність є ключовим інструментом забезпечення стійкості та прогресу закладів освіти в умовах воєнного часу. Запропоновані інноваційні підходи та модель підготовки сприятимуть підвищенню ефективності розробки грантових проєктів, розширенню доступу до грантових можливостей і формуванню стійких міжінституційних партнерств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дяченко-Богун, М., та Н. Грицай. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІН ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНОГО ТА МЕТОДИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ НА СПЕЦІАЛЬНОСТЯХ 101 ЕКОЛОГІЯ ТА 014.15 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ПРИРОДНИЧІ НАУКИ) У ПОЛТАВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ В.Г. КОРОЛЕНКА ТА РІВНЕНСЬ". У Теоретико-методичні аспекти викладання компонентів освітніх програм у системі підготовки магістрів у педагогічних закладах вищої освіти. Видавництво Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, 2023. http://dx.doi.org/10.33989/pnpu.279.c654.

Full text
Abstract:
Ключові слова: еколого-біологічна освіта, інноваційні технології, методична підготовка, віртуальна реальність, розширена реальність, гейміфікація, мультимедійні технології, мультимедійні презентації, дистанційна освіта, віртуальні лабораторії, навчальні платформи, інтерактивне навчання, технологія «майстерня», кейс-технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Upatova, Iryna, Olena Borzyk, and Анна Сумцова. "ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ В УМОВАХ ВІЙНИ: ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-18.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості екологічної підготовки майбутніх учителів під час воєнних дій в Україні. Сучасна ситуація в Україні, що зумовлена широкомасштабним етапом російсько-української війни, створює нові виклики для екологічної освіти майбутніх учителів. Актуальною постає проблема дидактичних особливостей екологічної освіти при дистанційному навчанні майбутніх учителів в умовах війни, яка вимагає адаптації змісту, методів і форм навчання до онлайн- середовища. Мета статті полягає у визначені й аналізі змістових дидактичних аспектів екологічної освіти майбутніх учителів під час військових дій в Україні, її викликів і можливостей; наданні теоретично-методичних і практичних рекомендацій щодо адаптації процесу екологічної освіти до викликів війни. Проаналізовано та систематизовано методики екологічної освіти, яка має бути адаптована для різних освітніх ситуацій і реалізована в дистанційному форматі воєнної нестабільності. З метою підготовки майбутніх учителів у закладах вищої освіти до реалізації екологічної освіти доцільним є впровадження інноваційних підходів, інтерактивних методів дистанційного навчання, онлайн-платформ і практичних екологічних проєктів. Розкрито суть основних дидактичних аспектів екологічної освіти, доцільних під час воєнного стану, а саме: адаптація освітнього процесу до дистанційного формату, формування у майбутніх учителів екологічної свідомості в умовах війни, психолого-педагогічні аспекти екологічної освіти. Запропоновано різні види екологічної активності для викладачів і майбутніх учителів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тарасенко, Неллі. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПЕДАГОГІЧНОЇ СФЕР ДО ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ДІТЕЙ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-16.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню й аналізу питання підготовки майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до формування здорового способу життя дітей в умовах дистанційного навчання. У статті проводиться термінологічний аналіз понять «підготовка», «професійна підготовка», «готовність» та «професійна готовність». Визначено суть і зміст підготовки майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до формування здорового способу життя дітей в умовах дистанційного навчання. Підготовку майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до формування здорового способу життя дітей в умовах дистанційного навчання визначено як комплексний процес, який передбачає інтеграцію онлайн-технологій в освітній процес для формування всіх складових (мотиваційної, когнітивної та поведінкової) професійної готовності майбутніх вчителів, вихователів, соціальних педагогів/соціальних працівників до упровадження здоров’язбережувальної діяльності з дітьми. Розроблено та класифіковано форми та методи підготовки майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до формування здорового способу життя дітей в умовах дистанційного навчання за такими ознаками: складом і кількістю учасників (індивідуальні, групові); рівнем творчості (репродуктивні, творчі); видом діяльності (пасивні, активні); характером спілкування (контактні, опосередковані); ступенем інновації (інноваційні, традиційні); ступенем складності (прості, складні); ступенем проведення (аудиторні, позааудиторні); призначенням (когнітивні, мотивувальні, поведінкові). Обґрунтовано доцільні принципи реалізації форм і методів підготовки майбутніх фахівців соціальної та педагогічної сфер до формування здорового способу життя дітей в умовах дистанційного навчання: науковості, ґрунтовності, професійної доцільності, доступності навчання, систематичності та послідовності, зв’язку теорії з практикою, наочності, інтерактивності, індивідуалізації, практичної орієнтованості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shkola, Olena, Igor Peleshenko, and Ольга Макотченко. "ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА ФІТНЕС-ОСВІТА В УМОВАХ ВІЙНИ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДХОДІВ І ЦИФРОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-21.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню трансформації фізичного виховання та фітнес-освіти в умовах воєнного часу в Україні. Розглядаються виклики, з якими зіштовхнулася освітня система в умовах війни, а також аналізуються цифрові рішення, що допомогли підтримати рухову активність здобувачів освіти під час обмежень. Метою статті є визначення ефективних підходів до фізичного виховання та фітнес-освіти, що відповідають вимогам воєнного часу, і розробка рекомендацій щодо їхнього впровадження в систему освіти. Результати дослідження свідчать про позитивний вплив використання цифрових платформ й онлайн-занять на заохочення до рухової активності здобувачів освіти, а також про важливість застосування гібридних форм навчання в майбутньому. Запропоновано конкретні рекомендації щодо інтеграції інноваційних методик фізичного виховання в післявоєнну реформу освітньої системи. Як результат, цифрові платформи та онлайн-формати навчання стали ефективними інструментами підтримки рухової активності здобувачів освіти в умовах війни, зокрема завдяки доступності та гнучкості цих рішень. Фітнес-освіта може стати важливим елементом національної відбудови у післявоєнний період, насамперед шляхом інтеграції нових технологій у систему фізичного виховання. Рекомендується в подальшому розвивати гібридні моделі фізичного виховання, які поєднують традиційні заняття з цифровими інструментами, забезпечуючи максимальний доступ до рухової активності для здобувачів освіти різних регіонів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Інноваційна методика навчання"

1

Veretko, Oksana. "Застосування новаторських методів навчання на заняттях із художнього текстилю". У ALTITUDO MUNDI SPIRITUALIS. Духовність у сучасному світі: просвітницько-культурогічний підхід. Publishing House "Krok", 2024. http://dx.doi.org/10.37835/ams-2024-17-18-04-5.00.

Full text
Abstract:
Зазначено, що розвиток інноваційних технологій у навчанні вищої освіти вимагає вдосконалення методик, особливо у вивченні українського декоративно-прикладного мистецтва, зокрема художнього текстилю. Сучасні технології дозволяють впроваджувати новаторські практики та інтерактивні методи навчання, що забезпечують змішане навчання з використанням онлайн-платформ та мультимедійних ресурсів. Досліджено, що важливими є також практичні завдання, науково-дослідна діяльність і презентації результатів. Оновлені методики сприяють розвитку креативності, професійних навичок та інтеграції традиційних і сучасних підходів у навчальний процес. Проаналізовано освітній компонент "Художній текстиль" у навчальному плані Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Зазначено мету курсу, завдання, компетентності, які повинен здобути студент. Ключові слова: художній текстиль, методи навчання, образотворче мистецтво, інноваційні технології, новаторські практики, освітній компонент.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Hilyuk, Anna. "Використання інноваційних технологій в навчанні мистецьких дисциплін". У ALTITUDO MUNDI SPIRITUALIS. Духовність у сучасному світі: просвітницько-культурогічний підхід. Publishing House "Krok", 2024. http://dx.doi.org/10.37835/ams-2024-17-18-04-3.15.

Full text
Abstract:
становлено, що модернізація освіти передбачає впровадження інноваційних технологій, що суттєво впливають на викладання мистецьких дисциплін у школах. Досліджено, що інноваційні технології сприяють розвитку творчих здібностей учнів, формуванню художньо-естетичного мислення та покращенню засвоєння матеріалу. Зауважено, що на уроках мистецтва і образотворчої діяльності використовують інноваційні форми роботи та такі методи навчання як інтерактивні, ігрові, проблемно-пошукові, візуальної демонстрації, кінестетичного сприйняття та передачі естетичної інформації, методи художнього виконання, синектики, художньо-творчих аналогій, навчально-критичного вираження, вживання в естетичний об’єкт. Зясовано, що застосування комп'ютерних і мультимедійних програм, інтерактивних та ігрових методів, а також методів художнього виконання активізує навчальний процес, підвищує інтерес до предмету і сприяє розвитку критичного та асоціативного мислення. Ключові слова: інноваційні технології, мистецтво, загальна освіта, методи навчання, комп’ютерна техніка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Філіна, Тетяна. "ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ". У РОЗВИТОК НАУКОВОЇ ДУМКИ ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА: СУЧАСНИЙ ДИСКУРС. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.11.2020.v3.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Островершенко, Анна. "ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ В ЦИФРОВУ ЕПОХУ". У EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2024. http://dx.doi.org/10.36074/logos-18.10.2024.085.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Павлюк, Любов. "МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТЕХНОЛОГІЙ «ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ»". У ТРАДИЦІЙНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/10.04.2020.v3.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Масі, Наталя. "ПОДКАСТИ ЯК ІНСТРУМЕНТ ІНТЕРАКТИВНОГО НАВЧАННЯ". У IV Міжнародна науково -практична конференція "Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку ". ОНМУ, 2025. https://doi.org/10.47049/2226-mk-sd-2025-04-6.

Full text
Abstract:
Анотація: У тезах доповіді представлено точку зору авторки щодо використання технології навчального подкасту, оскільки такий інтерактивний інструмент стає все більш популярним завдяки своїй зручності й можливості інтеграції у навчальний процес дистанційного чи змішаного формату. Ключові слова: інноваційні методи, сучасні цифрові технології, технологія навчального подкасту, інтерактивне навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Калечиц, Алёна Iванауна. "Творчий підхід в навчанні писемного мовлення словацьких студентів, які вивчають російську мову". У ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-44-46.

Full text
Abstract:
У тезах представлений перш за все власний досвід роботи з навчання креативного письма словацьких студентів і в цілому творчого підходу в процесі викладання у ЗВО. Розмежовуються поняття творчості і креативності, наводяться конкретні приклади реалізації активних методів роботи і прийомів їхньої реалізації у навчальній практиці. Ключові слова: творчість, креативність, інноваційні методи, критичне мислення, рефлексивне письмо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Талалай, Юлія. "ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У СЛОВАЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ". У THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-30.04.2021.v2.24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кісла, Г. О. "Європейська освітня інтеграція та інноваційні методи навчання: змістовний дискурс". У ТРЕТІЙ РІВЕНЬ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ ТА ТЕНДЕНЦІЇ. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-331-9-66.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Інноваційна методика навчання"

1

Андріанов, Т. В., І. Л. Мінжоріна, В. І. Марчик та В. Є. Андріанов. Рейтингове оцінювання як інноваційна технологія методичного забезпечення навчального процесу дисципліни «Легка атлетика та методика викладання». Дрогобицький педагогічний університет ім. І. Франка ; КОЛО, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1920.

Full text
Abstract:
Рейтингове оцінювання є однією з основних складових кредитно-модульної системи. У експерименті зроблено аналіз накопичення балів студентами за різними показниками дисципліни «Легка атлетика та методика викладання». Використання модульно-рейтингової системи дозволяє викладачу і студенту контролювати накопичення балів протягом зазначеного періоду навчання та дає можливість скеровувати сумісні зусилля. Система оцінювання стимулює підвищення інтересу до кінцевого результату, який сприяє формуванню більш свідомого і активного ставлення до навчальної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М., М. І. Жалдак, Ю. С. Рамський та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск XІ (Т. 1: Теорія та методика навчання математики). Видавничий відділ КМІ, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/742.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики математики і проблем її викладання у ВНЗ та школі. Значну увагу приділено питанням розвитку методичних систем навчання математики, застосування інноваційних технологій навчання математики, формування предметних математичних компетентностей майбутніх фахівців. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шишкіна, Марія Павлівна, Світлана Вікторівна Шокалюк та Майя Володимирівна Попель. Використання сервісів SageMathCloud для організації і підтримування спільної роботи студентів. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1071.

Full text
Abstract:
Висвітлено актуальні питання застосування хмаро орієнтованих систем для організації і інформаційно-технологічного підтримування спільної діяльності студентів у процесі опанування математичних дисциплін, що є суттєвою умовою підвищення ефективності навчальної взаємодії. Обґрунтовано доцільність запровадження методики використання SageMathCloud у навчанні наукових і науково-педагогічних кадрів з метою більш активного поширення інноваційних підходів, форм і методів навчання у сучасному інформаційно-освітньому середовищі вищого навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шокалюк, Світлана Вікторівна, та Сергій Олексійович Семеріков. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології у післядипломній педагогічній освіті. Видавничий центр КТУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/920.

Full text
Abstract:
Педагогічна діяльність як інформаційна технологія завжди вимагала великих обсягів різнобічних знань, засобів їх подання в процесі навчання, збереження та творчої переробки. Сучасний етап розвитку інформаційного суспільства, що визначається переходом до економіки знань, вимагає зміщення уваги методики навчання саме на інструменти обробки інформації – інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Одне з головних завдань освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства – навчити учнів і студентів використовувати сучасні ІКТ. У зв’язку із цим виникає нагальна потреба в прискоренні підготовки та перепідготовки викладачів та фахівців у сфері ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Aleksandrov, Pavlo. НАВЧАЛЬНІ ІГРИ ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД ВИКЛАДАННЯ ЖУРНАЛІСТИКОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН. Ivan Franko National University of Lviv, 2025. https://doi.org/10.30970/vjo.2025.57.13298.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню навчальних ігор в системі журналістської освіти. Виокремлено навчальні ігри як різновид гейміфікації журналістської освіти, з’ясовано їхню специфіку та функції, наведено приклади ігрових методик і представлено концепцію навчальної гри, яка була апробована у навчальному процесі при викладанні журналістикознавчої дисципліни. Ключові слова: гейміфікація освіти, навчальні ігри, ігрові технології навчання, ігровий формат, дослідження ігор.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Соловйов, Володимир Миколайович, та Наталя Анатоліївна Хараджян. Курс «Моделювання економіки» як один із засобів фундаменталізації підготовки майбутніх економістів. Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1137.

Full text
Abstract:
Передумовою забезпечення фундаменталізації професійного навчання є створення нових навчальних дисциплін (або перебудова існуючих), якісно відмінних від традиційних за структурою та змістом своєю спрямованістю на узагальнені, універсальні знання, формування фахівця нової формації, загальної культури і розвиток наукового мислення. В структурі економічної освіти курс «Моделювання економіки» забезпечує формування системи теоретичних знань та практичних навичок щодо моделювання структурних і динамічних властивостей економічних систем як засобу дослідження та управління складними явищами у макро-, мезо- й мікроекономічних системах. Компетентності, що формуються в процесі навчання курсу «Моделювання економіки», необхідні майбутньому фахівцю з економіки для створення та застосування моделей ринкової динаміки. Фундаментальні науки (зокрема, фізика) надають математичній економіці ефективні методи аналізу економічних даних та прогнозування економічних показників, що наприкінці ХХ ст. породило новий напрям досліджень – еконофізику. На нашу думку, зміст фундаменталізованого курсу «Моделювання економіки» повинен базуватися на поняттях еконофізики: складних динамічних систем (як неперервних, так і дискретних), теорії хаосу та фрактальної динаміки, тому що саме ці поняття створюють фундаментальне ядро сучасної математичної економіки. При вивченні фундаменталізованого курсу «Моделювання економіки» доцільно використовувати такі кросплатформенні системи комп’ютерної математики, як Matlab, Maxima та SAGE. Застосування SAGE дозволяє об’єднати можливості Matlab та Maxima в єдиному діяльнісному Web-середовищі та створює умови для активного застосування інноваційних технологій електронного, дистанційного та мобільного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!