Academic literature on the topic 'Інспекційні перевірки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Інспекційні перевірки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Інспекційні перевірки"

1

Lytvynska, T., A. Nosovsky та A. Goshko. "Рекомендації щодо інспекційних перевірок АЕС із дотримання експлуатуючою організацією принципу ALARA". Nuclear and Radiation Safety, № 2(54) (25 квітня 2012): 63–66. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.2(54).14.

Full text
Abstract:
Наведено рекомендації щодо переліку та змісту інспекційних процедур, за допомогою яких регулюючий орган може ви­значити шляхи та методи запровадження принципу оптимізації (принципу ALARA) в практичну діяльність АЕС, оцінити ефективність застосовуваних оптимізаційних процедур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бус, О. "Удосконалення рейтингової системи оцінювання діяльності банків при проведенні виїзних інспекційних перевірок". Банківська справа, № 3 (2008): 65–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Basai, V. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗАХОДИ ЗАПОБІГАННЯ ПОРУШЕННЯМ ПОРЯДКУ НАДАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ КРЕДИТНИМИ СПІЛКАМИ В УКРАЇНІ". Juridical science, № 6(108) (4 квітня 2020): 37–46. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-108-6-1.05.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що характер та зміст завдань, які виконують державні органи, вимагають застосування у їх діяльності специфічних методів. Те, яким чином вони будуть виконувати поставлені державою завдання, визначатиме ступінь та якість досягнення правоохоронної мети. Тому для кращого вирішення проблем адміністративно-правового забезпечення діяльності органів у попередженні правопорушень необхідно дослідити доцільні методи їх роботи. З’ясування змісту методів діяльності цих органів дасть змогу сформулювати відповідь на питання про те, якими способами найбільш дієво та раціонально можна досягти мети їх діяльності. У статті виокремлені та розглянуті адміністративно-попереджувальні заходи запобігання порушенням порядку надання фінансових послуг у діяльності кредитних спілок в Україні, які Національний банк України здійснює шляхом: нормативно-правового контролю за діяльністю кредитних спілок; пруденційного нагляду у формі додержання правил надання фінансових послуг; інспектування. Встановлено, що нагляд за діяльністю на ринку небанківських фінансових послуг здійснюється у формі безвиїзного та виїзного нагляду (інспекційних перевірок), ключовими принципами якого є пропорційність та ризик-орієнтований підхід. Вибір інтенсивності нагляду визначатиметься віднесенням діяльності кредитних спілок до визначеної категорії ризиків. Одним із основних адміністративно-попереджувальним заходом щодо запобігання порушенням порядку надання фінансових послуг у діяльності кредитних спілок в Україні є пруденційний нагляд у формі дотримання правил надання фінансових послуг. Визначено, що основними цілями здійснення пруденційного нагляду є захист інтересів споживачів фінансових послуг, запобігання настанню неплатоспроможності та забезпечення фінансової стійкості фінустанов через застосування відповідних коригувальних заходів шляхом: виявлення підвищених ризиків у діяльності фінансових установ; контролю за платоспроможністю, ліквідністю та прибутковістю фінансової установи; мінімізації випадків банкрутства й системної кризи фінустанов; прогнозування майбутніх фінансових результатів на основі звітів поточного періоду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сапожник, Д. І., та Л. Б. Демидчук. "ЗАХИСТ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ФАКТОР У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ СПОЖИВАЧІВ З БОКУ ДЕРЖАВИ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 64 (7 жовтня 2021): 108–15. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-64-17.

Full text
Abstract:
Розглянуто механізм державного контролю якості продукції як фактор захисту прав спожи-вачів. Охарактеризовано правовий статус споживача на сучасному етапі становлення ринкової економіки. Виявлено ряд проблем, пов’язаних із невідповідністю продукції споживчим вимогам. Запропоновано заходи для підвищення ефективності механізму державного контролю за якістю товарів і послуг у сфері захисту спо живчого ринку. Названо причини того, що виробники товарів, торговельні організації та організації обслугову-вання, а також інші підприємці, використовуючи своє становище на споживчому ринку, порушують права й інтереси споживачів, пропонуючи їм продукцію з явними і прихованими недоліками, з сурогатами з простроче-ним терміном придатності, з недостовірною інформацією про склад, основні властивості, виробника тощо. Показано, що державне регулювання якості в розвинених країнах здійснюється послідовно і суворо, що насті-льки ж необхідно Україні, але внаслідок дій лобістів від промисловості постійно скорочується. Показано, що окремі контрольно-наглядові функції ліквідованих державних контролюючих органів в Україні були передані Держпродспоживслужбі України, що знаходиться у підпорядкуванні Міністерства економіки і здійснює конт-рольно-наглядові функції за виконанням законів у сфері забезпечення прав споживачів, дотримання санітарно-го законодавства та правил продажу товарів, причому в основному харчового та тотожних призначень. Од-нак здійснювати контрольні закупівлі їй заборонено, що істотно обмежує реалізацію контрольно-наглядових функцій. Наслідком такого “розмаїття” відповідальності неминуче стають численні (свідомі або несвідомі) помилки, які призводять до її ослаблення, незадовільного стану з якістю товарів народного споживання на національному ринку. Зроблено висновок, що здійснення реформування системи державного контролю в сфері споживчого ринку може відбуватися за наступними напрямками: усунення і недопущення в майбутньому нее-фективного дублювання повноважень і дій відповідних контролюючих органів; формалізація процедури прове-дення інспекцій (перевірок), включаючи створення чіткої шкали штрафів і покарань, а також прозорість за-стосування інших видів санкцій; створення випробувальної лабораторної бази в кожному регіоні; створення відкритих регіональних інформаційно-аналітичних систем або центрів; створення можливості для недержав-ного (споживчого) контролю на ринку за умови виключення можливості заподіяння шкоди сумлінним учасни-кам ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Доценко, Інна, та Леся Матвійчук. "РЕЙТИНГОВЕ ОЦІНЮВАНЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ". Економіка та суспільство, № 26 (27 квітня 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-26-69.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням управління ризиками страхових компаній на основі застосування рейтингового оцінювання. Проаналізовано сутність ризику страхової компанії та виокремлено його види. Визначено, що ризик є чинником, що надає змісту роботі страхової компанії, оскільки він є предметом страхової діяльності та в той же час ризик пов'язаний із функціонуванням самої страхової компанії як учасника фінансового ринку. Досліджено методику Національного банку, за якою оцінюється ступінь ризику від здійснення діяльності страховими компаніями, їх суспільну важливість, на підставі яких визначається періодичність проведення планових інспекційних перевірок, та порядок їх застосування. Запропоновано алгоритм побудови рейтингової оцінки страхової компанії. Визначено сутність таксонометричного методу та методу суми місць та досліджено можливість їх застосування для рейтингування страховиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Інспекційні перевірки"

1

Мішеніна, Галина Анатоліївна, Галина Анатольевна Мишенина, Halyna Anatoliivna Mishenina та Н. Ф. Федоришин. "Реформування механізмів державного фінансового контролю в Україні на основі досвіду зарубіжних країн". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49329.

Full text
Abstract:
Україна знаходиться ще на початковому етапі щодо використання цієї функції і дані питання лише рамково прописані в Стандартах внутрішнього аудиту. Так, відповідно до Стандартів ключовими сферами проведення внутрішнього аудиту ефективності повинні бути: планування і виконання бюджетних програм, а також функцій, завдань, процесів, адміністративних послуг. Ці сфери, в контексті реалізації функції внутрішнього аудиту ефективності, також слід розглядати крізь призму основоположних принципів програмно-цільового методу [2]. Тому положення щодо методології та організації проведення фінансового аудиту, аудиту відповідності та аудиту ефективності повинні бути більш деталізовані в нормативно-правовій базі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Махно, Н. О. "Система банківського нагляду в Україні: особливості розвитку та сучасний стан". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84303.

Full text
Abstract:
Основна мета роботи полягає в систематизації науково-методичних підходів та розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу банківського нагляду в сучасних умовах.<br>Основная цель работы заключается в систематизации научно-методических подходов и разработке практических рекомендаций по усовершенствованию процесса банковского надзора в современных условиях.<br>The main goal of the work is to systematize scientific and methodological approaches and develop practical recommendations for improving the process of banking supervision in modern conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography