Academic literature on the topic 'Інститут глави держави'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Інститут глави держави.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Інститут глави держави"

1

Терещук, М. М. "Інститут відповідальності глави держави в парламентських монархіях". Часопис Київського університету права, № 2 (2006): 56–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Совгиря, О. В. "Інститут контрасигнування актів глави держави в Україні: правова природа та проблеми законодавчого регулювання". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, вип. 85 (2010): 66–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Наливайко, Є. "Діяльність прокурора під час застосування особливих порядків кримінального провадження". Юридичний вісник, № 2 (25 серпня 2020): 158–65. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.1718.

Full text
Abstract:
Зміни кримінального процесу висунули нові вимоги до українського суспільства та держави. Після адаптації нових інститутів, які з'явилися у кримінальному процесуальному законодавстві країни, та внесення необхідних змін та доповнень, спрямованих на їх поліпшення, у кримінальному провадженні з'явилися нові глави та розділ, присвячені застосуванню особливих порядків кримінального провадження. Не оспорюючи їх значущість та необхідність (наприклад, інститути угод та кримінальних проступків покликані суттєво спростити та зменшити обсяг кримінальних проваджень, а введення інституту суду присяжних підкреслює народовладдя у сфері правосуддя та зміцнення прав людини в Україні), зазначимо, що вони є недо-слідженими, без напрацьованої практики застосування, що досі призводить до правових невизначеностей та іноді сприймається суспільством неоднозначно, що суттєво ускладнює їх уживання. Наприклад, інститут кримінальних проступків досі не запроваджений та повинен вступити у дію лише з 1 липня 2020 р.
 Намагання ж законодавця під час упровадження особливих порядків кримінального провадження поєднати англосаксонську (ґрунтуючись на правовій практиці Великобританії та США) та романо-германську (враховуючи практику та законодавство усіх країн континентальної Європи) правові системи не завжди були вдалими та сприяють завданням кримінального провадження, а подекуди створюють труднощі у застосуванні нових інститутів. Отже, навіть після восьми років дії прийнятого КПК України необхідність змін та доповнень, розроблення методики до застосування нових інститутів, які регламентують особливі порядки кримінальних провадження, не зникла.
 Тому у статті вивчено питання впорядкування норм, які стосуються особливих порядків кримінального провадження у Кримінальному процесуальному кодексі України (далі -КПК України), необхідності перенесення в один розділ КПК України усіх спеціальних норм, що регламентують здійснення особливих порядків кримінального провадження, та виходу за межі стандартного порядку провадження [1]. Проаналізовано діяльність прокурора під час застосування особливих порядків кримінального провадження. Наведено досвід європейських країн із питань застосування особливих порядків кримінального провадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сухонос, В. В. "Глава держави як адміністративно-правовий інститут". Правові горизонти, Вип. 4 (17) (2017): 7–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

МАРТИНЮК, РОМАН. "Президент і виконавча влада: співвідношення інститутів у практиці сучасних республік". Право України, № 2020/03 (2020): 256. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-03-256.

Full text
Abstract:
Модель співвідношення глави держави і виконавчої влади багато в чому визначає сутність форми правління. Кожна республіканська форма правління встановлює притаманний їй спосіб співвідношення президента з виконавчою владою. У сучасних республіках суттєві відмінності виявляють як спосіб поєднання президента з виконавчою владою, так і ступінь цього поєднання. Організація державної влади в республіках із президентською і парламентарною формами правління втілює два альтернативні способи співвідношення президента з виконавчою владою. Якщо у президентській республіці президент поєднаний із виконавчою владою структурно й очолює систему її органів, то в парламентарній республіці президент максимально дистанційований від виконавчої влади. У змішаній респуб ліці президент виведений за межі виконавчої влади структурно, однак суттєво інтегрований до неї функціонально. В основі різних способів співвідношення президента з виконавчою владою лежать несхожі доктринальні підходи до розуміння функціональної природи президента та його ролі в державному механізмі. Пошуками оптимального структурного та функціонального співвідношення президента з виконавчою владою позначена вся історія розвитку республіканської форми правління. Результати цього пошуку відбиває розмаїття сучасних республік. Однак і сьогодні питання про співвідношення президента з виконавчою владою залишається предметом наукової дискусії. Наявний досвід республіканського державотворення засвідчує, що як структурне злиття президента з виконавчою владою, так і максимальне дистанціювання цих інститутів обмежують функціональний потенціал глави держави і зумовлюють зосередження виконавчої влади в одних руках. Питання про співвідношення президента з виконавчою владою набуває особливого значення для пострадянських республік, у яких намір посилити ефективність виконавчої влади засобом збільшення впливу на неї з боку президента в багатьох випадках було здійснено вкрай необе-режно. У більшості пострадянських республік, принаймні на початковому етапі їх розвитку, посилення конституційного статусу президента сягнуло критичної межі, спричинивши адміністративне підпорядкування йому системи органів виконавчої влади. Врешті-решт це спотворило природу прийнятої в них змішаної республіканської форми правління і стало однією з найважливіших причин розвитку явища суперпрезидентства. Питання про співвідношення Президента України з виконавчою владою – ключове у визначенні напряму конституційної корекції вітчизняної форми правління. За будь-яких умов спосіб поєднання Президента України з виконавчою владою не повинен ні перешкоджати реалізації конституційних функцій Глави держави, ні перетворювати його на фактичного главу виконавчої влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рудик, А. О. "Особливості інституту політичної відповідальності глави держави в деяких парламентарних республіках". Держава і право. Серія "Політичні науки", вип. 67 (2015): 24–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Данилюк, Ю. В. "Конституційно-правові аспекти інституту глави держави: вітчизняний та зарубіжний досвід". Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України, № 4 (2015): 21–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коваль, О. О. "Особливості трансформації інституту глави держави у контексті співвідношення традиції і модернізації". Політологічний вісник, Вип. 45 (2009): 343–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Волощук, О. Т. "Поняття й особливості інституту президента як форми глави держави в зарубіжних країнах". Проблеми законності, Вип. 104 (2009): 271–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сухонос, В. В. "Запровадження в україні одноосібно-монархічної моделі інституту глави держави: проблеми, досвід, перспективи". Правовий вісник Української академії банківської справи, № 1 (1) (2008): 24–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Інститут глави держави"

1

Ганенко, В. В. "Інститут президента як глави держави". Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6032.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сухонос, Володимир Вікторович, Владимир Викторович Сухонос та Volodymyr Viktorovych Sukhonos. "Фінансова функція глави держави". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59336.

Full text
Abstract:
Одним з головних напрямів становлення та розвитку України як демократичної, соціальної, правової держави є визначення ролі і місця глави держави у механізмі здійснення державної влади. Інститут глави держави в Україні має бути не лише гарантом конституційних засад і державного ладу, а й стати інтеграційним інститутом у системі органів державної влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Інститут глави держави"

1

Сухонос, В. В. Інститут глави держави в конституційному праві. ДВНЗ "УАБС НБУ", 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!