Academic literature on the topic 'Нелінійні рівняння'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Нелінійні рівняння.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Нелінійні рівняння"

1

Havrysh, V. I., та Yu I. Hrytsiuk. "Математичні моделі визначення температурних полів у елементах електронних пристроїв із напівнаскрізними чужорідними включеннями". Scientific Bulletin of UNFU 33, № 3 (2023): 55–65. http://dx.doi.org/10.36930/40330308.

Full text
Abstract:
Розроблено лінійну та нелінійну математичні моделі визначення температурного поля, а в подальшому і аналізу температурних режимів в ізотропних просторових середовищах із напівнаскрізними чужорідними теплоактивними включеннями. Для цього коефіцієнт теплопровідності для таких структур описано єдиним цілим за допомогою асиметричних одиничних функцій, що дає змогу розглядати крайові задачі теплопровідності з одним лінійним та нелінійним диференціальними рівняннями теплопровідності з розривними та сингулярними коефіцієнтами та лінійними і нелінійними крайовими умовами на межових поверхнях середовищ. У випадку нелінійної крайової задачі запроваджено лінеаризуючу функцію, із використанням якої лінеаризовано вихідне нелінійне рівняння теплопровідності та нелінійні крайові умови і внаслідок отримано частково лінеаризоване диференціальне рівняння другого порядку з частковими похідними та розривними і сингулярними коефіцієнтами відносно лінеаризуючої функції з частково лінеаризованими крайовими умовами. Для остаточної лінеаризації частково лінеаризованих диференціального рівняння та крайових умов виконано апроксимацію температури за однією з просторових координат на межових поверхнях включення кусково-сталими функціями, внаслідок чого як диференціальне рівняння, так і крайові умови отримуються цілком лінеаризованими. Для розв'язування отриманої лінійної крайової задачі використано метод інтегрального перетворення Генкеля, внаслідок чого отримано аналітичний розв'язок, який визначає запроваджену лінеаризуючу функцію. Як приклад, вибрано лінійну залежність коефіцієнта теплопровідності конструкційних матеріалів структури від температури, яку часто використовують у багатьох практичних задачах. У результаті отримано аналітичні співвідношення у вигляді квадратних рівнянь для визначення розподілу температури у термочутливому шарі з чужорідним напівнаскрізним включенням, в області якого зосереджено внутрішні джерела тепла. Для аналізу теплообмінних процесів у окремих вузлах та елементах наведеної конструкції, зумовлених внутрішнім тепловим навантаженням, на підставі отриманих аналітично-числових розв'язків відповідних крайових задач можна розробляти програмні засоби, які дають змогу геометрично відобразити розподіл температури за просторовими координатами в цій конструкції. Як наслідок, стає можливим підвищити її термостійкість і захистити від перегрівання, яке може спричинити руйнування не тільки окремих структурних вузлів та елементів, а й всієї конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гавриш, В. І., С. І. Яцишин та О. Г. Крук. "Математичне моделювання та аналіз температурних режимів у електронних пристроях з термочутливими елементами". Scientific Bulletin of UNFU 35, № 3 (2025): 67–74. https://doi.org/10.36930/40350307.

Full text
Abstract:
Розроблено лінійну та нелінійну математичні моделі визначення температурного поля, а також аналізу температурних режимів в ізотропних просторових середовищах, які піддаються внутрішньому тепловому навантаженню. У разі нелінійної крайової задачі застосовано перетворення Кірхгофа, із використанням якого лінеаризовано нелінійне рівняння теплопровідності та нелінійні крайові умови і внаслідок цього отримано лінійне диференціальне рівняння другого порядку з частковими похідними та розривною правою частиною і квазілінійні крайові умови. Для остаточної лінеаризації крайових умов виконано апроксимацію температури за просторовою координатою на межовій поверхні термочутливого середовища сегментно-сталою функцією, що дало змогу унаслідок отримати лінійну крайову задачу. Для розв'язування отриманих крайових задач використано інтегральне перетворення Фур'є, внаслідок чого отримано аналітичні розв'язки. Для термочутливого середовища, як приклад, вибрано лінійну залежність коефіцієнта теплопровідності конструкційного матеріалу структури від температури, яку часто використовують для розв'язування багатьох практичних задачах. Як наслідок, отримано аналітичний і аналітично-числовий розв'язки у вигляді невласного інтегралу для визначення розподілу температури у цьому середовищі. Розроблено програмні засоби, з використанням яких виконано числовий аналіз поведінки температури як функції просторових координат для заданих значень геометричних і теплофізичних параметрів. На цій основі можна аналізувати теплообмінні процеси, зумовлені внутрішнім нагріванням, зосередженим в об'ємі паралелепіпеда. Розроблені лінійна та нелінійна математичні моделі визначення температурного поля у просторових середовищах із внутрішнім нагріванням дають змогу аналізувати їх термостійкість. Як наслідок, стає можливим її підвищити і захистити від перегрівання, яке може спричинити вихід із ладу не тільки окремих вузлів та їх окремих елементів, а й всієї конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kaklar, D. Hosseini. "КОЛИВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНО-ГРАДІЄНТНОЇ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ОБОЛОНКИ, ЩО КОНТАКТУЄ З В'ЯЗКОПРУЖНОЮ РІДИНОЮ". Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, № 29 (27 квітня 2019): 132–44. http://dx.doi.org/10.15421/42190011.

Full text
Abstract:
Розглянуті геометрично нелінійні коливання функціонально-градієнтної циліндричної оболонки, що контактує з в'язкопружньою рідиною. За допомогою варіаційного принципу Гамільтона – Остроградського визначення частоти коливань даної системи зведено до розв'язування системи диференціальних рівнянь. Рівняння руху в'язкопружної рідини отримано за допомогою векторного рівняння Нав'є – Стокса
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нестеренко, М. В., В. О. Катрич, А. В. Гомозов, В. О. Алєксєєв та Д. В. Грецьких. "РОЗРОБКА ПРАКТИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ РЕКОНФІГУРОВАНИХ РЕКТЕН, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В РІЗНИХ СИСТЕМАХ БЕЗПРОВІДНОЇ ПЕРЕДАЧІ ЕНЕРГІЇ". Vodnij transport, № 2(36) (12 лютого 2023): 38–53. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2023.2.36.04.

Full text
Abstract:
Предметомдослідження у статті є математична модель радіоелектронних систем (РЕС), що мають у складі антени та тракти їх збудження з нелінійними характеристиками, яка забезпечує припустиму для практики проектування точність аналізу показників якості досліджуваних РЕС й параметри електромагнітної сумісності (ЕМС). Метоює розроблення математичної моделі передавальної багатовходової випромінювальної структури з нелінійними характеристиками в зоні Френеля. Завдання: обґрунтувати вибір структурної схеми багатовходової випромінювальної структури, випромінювачі якої мають розподілений нелінійний поверхневий імпеданс; отримати необхідні для розв'язку загального завдання аналізу нелінійні інтегральні рівняння (НІР) відносно густини поверхневого струму для випромінювачів з розподіленою нелінійністю, які збуджуються довільним розподілом поля; одержати співвідношення для розрахунку сфокусованих електромагнітних полів (ЕМП), які створюються багатовходовими випромінювальними структурами з нелінійними характеристиками в зоні Френеля. Використовуваними методамиє:математичні методи електродинаміки й теорії антен з нелінійними елементами (АНЕ), математичний апарат теорії НВЧ-кіл та багатополюсників. Отримано наступні результати. Запропоновано електродинамічний підхід для аналізу всієї сукупності нелінійних ефектів, які виникають у передавальних багатовходових випромінювальних структурах з нелінійними характеристиками, що у загальному випадку дозволяє врахувати взаємний вплив передавальної й приймальної антен з нелінійними характеристиками в самій системі й електродинамічну взаємодію передавальної антени з нелінійними характеристиками з РЕС іншого призначення. Отримано компонентні рівняння (якими є НІР) багатовходових випромінювальних структур, що встановлюють зв'язок амплітудно-фазового розподілу на входах випромінювачів з розподіленою нелінійністю з амплітудно-фазовим розподілом на їхніх поверхнях. Отримано математичну модель для аналізу багатовходових випромінювальних структур з нелінійними характеристиками в зоні Френеля. Ключові слова: багатовходовавипромінювальна структура; антени з нелінійними елементами; нелінійні граничні умови; нелінійні інтегральні рівняння; багатомодове збудження; фокусування електромагнітного випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Havrysh, V. I., та Yu I. Hrytsiuk. "Аналіз температурних режимів у термочутливих шаруватих елементах цифрових пристроїв, спричинених внутрішнім нагріванням". Scientific Bulletin of UNFU 31, № 5 (2021): 108–12. http://dx.doi.org/10.36930/10.36930/40310517.

Full text
Abstract:
Розроблено нелінійну математичну модель для визначення температурного поля, а в подальшому і аналізу температурних режимів у термочутливій ізотропній багатошаровій пластині, яка піддається внутрішнім тепловим навантаженням. Для цього коефіцієнт теплопровідності для шаруватої системи описано єдиним цілим за допомогою асиметричних одиничних функцій, що дає змогу розглядати крайову задачу теплопровідності з одним неоднорідним нелінійним звичайним диференціальним рівнянням теплопровідності з розривними коефіцієнтами та нелінійними крайовими умовами на межових поверхнях пластини. Введено лінеаризуючу функцію, за допомогою якої лінеаризовано вихідне нелінійне рівняння теплопровідності та нелінійні крайові умови і внаслідок отримано неоднорідне звичайне диференціальне рівняння другого порядку зі сталими коефіцієнтами відносно лінеаризуючої функції з лінійними крайовими умовами. Для розв'язування отриманої крайової задачі використано метод варіації сталих і отримано аналітичний розв'язок, який визначає запроваджену лінеаризуючу функцію. Розглянуто двошарову термочутливу пластину і, як приклад, вибрано лінійну залежність коефіцієнта теплопровідності від температури, яку часто використовують у багатьох практичних задачах. Внаслідок цього отримано аналітичні співвідношення у вигляді квадратних рівнянь для визначення розподілу температури у шарах пластини та на їх поверхні спряження. Отримано числові значення температури з певною точністю для заданих значень товщини пластини та її шарів, просторових координат, питомої потужності внутрішніх джерел тепла, опорного та температурного коефіцієнтів теплопровідності конструкційних матеріалів пластини. Матеріалом шарів пластини виступають кремній та германій. Для визначення числових значень температури в наведеній конструкції, а також аналізу теплообмінних процесів в середині шаруватої пластини, зумовлених внутрішніми тепловими навантаженнями, розроблено програмні засоби, із використанням яких виконано геометричне зображення розподілу температури залежно від просторових координат. Отримані числові значення температури свідчать про відповідність розробленої математичної моделі аналізу теплообмінних процесів у термочутливій шаруватій пластині з внутрішнім нагріванням, реальному фізичному процесу. Програмні засоби також дають змогу аналізувати такого роду середовища, які піддаються внутрішнім тепловим навантаженням, щодо їх термостійкості. Як наслідок, стає можливим її підвищити і захистити від перегрівання, яке може спричинити руйнування не тільки окремих елементів, а й всієї конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гавриш, В. І., та Р. Р. Шкраб. "Математичні моделі визначення температурних полів у елементах цифрових пристроїв з локальним зовнішнім нагріванням та із урахуванням термочутливості". Scientific Bulletin of UNFU 33, № 5 (2023): 84–92. http://dx.doi.org/10.36930/40330511.

Full text
Abstract:
Розроблено лінійну та нелінійну математичні моделі визначення температурного поля, а надалі й аналізу температурних режимів в ізотропних просторових середовищах, які піддаються зовнішньому локальному тепловому навантаженню. Для розв'язання нелінійної крайової задачі застосовано перетворення Кірхгофа, із використанням якого лінеаризовано вихідне нелінійне рівняння теплопровідності та нелінійні крайові умови і внаслідку отримано лінеаризоване диференціальне рівняння другого порядку з частковими похідними та крайові умови з розривною правою частиною. Для розв'язування лінійної крайової задачі, а також отриманої лінеаризованої крайової задачі відносно перетворення Кірхгофа використано метод інтегрального перетворення Генкеля, внаслідок чого отримано аналітичні розв'язки цих задач. Для термочутливого середовища, як приклад, вибрано лінійну залежність коефіцієнта теплопровідності конструкційного матеріалу структури від температури, яку часто використовують у багатьох практичних задачах. У результаті отримано аналітичне співвідношення для визначення розподілу температури у цьому середовищі. Виконано числовий аналіз поведінки температури як функції просторових координат для заданих значень геометричних і теплофізичних параметрів. Досліджено вплив потужності зовнішніх джерел тепла, теплофізичних та геометричних параметрів середовища на розподіл температури. Для визначення числових значень температури в наведеній конструкції, а також на основі цього і аналізу теплообмінних процесів в середині цих конструкцій, зумовлених зовнішнім тепловим навантаженням, розроблено програмні засоби, із використанням яких виконано геометричне зображення розподілу температури залежно від просторових координат. Розроблені лінійна та нелінійна математичні моделі для визначення температурного поля у просторових середовищах із зовнішнім нагріванням свідчать про їх адекватність реальному фізичному процесу. Вони дають змогу аналізувати такі середовища щодо їх термостійкості. Як наслідок, стає можливим її підвищити і захистити від перегрівання, яке може спричинити руйнування не тільки окремих вузлів і їх елементів, а й всієї конструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Samoilenko, A. M., S. M. Chuiko та O. V. Nesmelova. "Нелінійні крайові задачі, не розв'язані відносно похідної". Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 72, № 8 (2020): 1106–18. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v72i8.5986.

Full text
Abstract:
УДК 517.9 Знайдено конструктивні необхідні та достатні умови розв'язності, а також схему побудови розв'язків нелінійної крайової задачі, не розв'язаної відносно похідної. Побудовано збіжні ітераційні схеми для знаходження наближень до розв'язків зазначеної задачі. Як приклад застосування побудованої ітераційної схеми знайдено наближення до розв'язків періодичних крайових задач для рівняння типу Релея, не розв'язаного відносно похідної, зокрема, у випадку періодичної задачі для рівняння, яке визначає рух супутника на еліптичній орбіті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ахрамович, Володимир, Сергій Лазаренко, Тетяна Німченко та Любов Рябова. "МЕТОД РОЗРАХУНКУ ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ ВІД РОЗШИРЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ". Science-based technologies 53, № 1 (2022): 1–12. http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.53.16504.

Full text
Abstract:
Обчислення або оцінка величини розширення мережі може дати уявлення про вплив та поширення несанкціонованої інформації зловмисними користувачами. Після того, як шкідливий вузол додається до списку контактів, він може отримати доступ до чутливих даних і розкривати їх, використовуючи засоби соціальної мережі, такі як розміщення об’яв, публікація зображень тощо. Такий вплив можливо виміряти, обчисливши середнє співвідношеннядрузів, яке може отримати конфіденційну інформацію, розкриту зловмисником. Виконане дослідження лінійної моделі захисту від розширення мережі дозволило отримати систему лінійних рівнянь захисту інформації в соціальних мережах (СМ) залежно від типу та параметрів розширення мережі. Знайдено умови позиції стаціонарності системи, вирішено систему рівнянь методом «малих відхилень», отримані графічні залежності, проведено ітерацію коливань системи захисту. Застосування методу диференціювання функції захисту дозволило дослідити поведінку системи. Рівняння захисту інформації є рівнянням гармонічного осцилятора з затухаючою амплітудою, яке розкладається на три випадки: до резонансної зони, резонансної та зарезонансної.Отримані власні та вимушені частоти коливань системи, період коливань, коефіцієнт затухання. У дорезонансній зоні коливання системи захисту носять лінійний характер (крім перехідного процесу), показник захисту найбільший, в резонансній зоні коливання системи захисту нелінійні, захист відсутній, в зарезонансній зоні коливання системи захисту нелінійні, захист мінімальний. Отримані результати вказують на нелінійність системи захисту в соціальних мережах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Наґараджу, Батула, та Найкоті Кішан. "ПОВЕДІНКА РІДИНИ ЕРІНГА-ПАУЕЛЛА ТА ЧАСТИНОК НАНОРІДИНИ ПІД ЧАС ПРОТІКАННЯ ПОВЗ ВЕРТИКАЛЬНИЙ КОНУС ЗА НАЯВНОСТІ MHD, ВСМОКТУВАННЯ/НАГНІТАННЯ, ТЕПЛО- ТА МАСОПЕРЕНОСУ". Journal of Chemistry and Technologies 32, № 3 (2024): 815–25. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v32i3.303090.

Full text
Abstract:
У цій роботі досліджено характеристики течії та тепломасообміну нанорідини, що містить частинки рідини Ерінга-Пауелла, над вертикальним конусом за наявності магнітного поля, конвективної граничної умови та ефектів всмоктування/інжекції. За допомогою відповідних перетворень подібності керуючі нелінійні диференціальні рівняння в часткових похідних (PDE) перетворюються на звичайні диференціальні рівняння (ODE). Метод кінечних елементів використовується для чисельного розв’язання отриманої системи рівнянь. За будь-якої формі потоку цей підхід може бути використаний для наближеного розв’язання різних задач реології рідини. Графіки використовуються для демонстрації впливу різних важливих факторів на профілі швидкості, температури і концентрації. Для форми вертикального конуса також розраховані та наведені в таблицях коефіцієнти поверхневого тертя, швидкість теплопередачі і швидкість масопередачі. Нарешті, графіки і таблиці представляють порівняльне дослідження результатів для вертикального конуса. Таким чином, за будь-якої форми потоку цей підхід може бути використаний для наближеного розв’язання різних задач реології рідини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ОРЄХОВ, О. С., та Т. А. ФАРІОНОВА. "МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ РОЗМІРУ JAVA-ЗАСТОСУНКІВ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(89) (2 липня 2024): 196–203. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.2.28.

Full text
Abstract:
У статті розглядається застосування математичних моделей для оцінювання розміру Java-застосунків. Мова програмування Java є однією з найбільш поширених у світі та широко використовується в розробці різноманітних програмних проєктів. Оцінювання розміру Java-застосунку є актуальною задачею, яка невідʼємно повʼязана з життєвим циклом розробки програмного забезпечення на ранніх стадіях проєктування. Метою роботи є підвищення достовірності оцінювання кількості рядків коду Java-застосунків на ранніх стадіях розробки програмних проєктів за метриками діаграми класів шляхом побудови нелінійних регресійних моделей. Об’єктом дослідження є процес оцінювання розміру Java-застосунків з відкритим кодом. Предметом дослідження є математичні моделі для оцінювання розміру Java-застосунків. Для досягнення поставленої мети було зібрано 2 вибірки метрик Java-застосунків із відкритим програмних кодом – нвчальна, розміром 286, та тестова, розміром 285 точок даних, проведено аналіз та порівняння існуючих математичних моделей і рівнянь для оцінювання розміру Java-застосунків на тестовій вибірці. Доведено, що існуючі регресійні рівняння та моделі мають незадовільний рівень якості прогнозування розміру Java-застосунків або не можуть бути застосовані для наведеного набору даних через обмеження регресійних моделей. Із використанням навчальної вибірки, побудовано однофакторні нелінійні регресійні моделі для оцінювання розміру Java-застосунків на основі нормалізуючих перетворення десяткового логарифму, Бокса-Кокса та Джонсона сімейства SB за метрикою кількості класів (CLASS) та двофакторна нелінійна регресійна модель на основі нормалізуючого перетворення десяткового логарифму за метриками кількості класів (CLASS) та загальна кількість видимих методів (VMQ). Отримана двофакторна нелінійна регресійна модель на основі перетворення у вигляді десяткового логарифму має меншу середню величину відносної похибки, вище значення відсотка передбачення для рівня відносної похибки та вище значення коефіцієнту детермінації, що у порівнянні з існуючими моделями дозволяє підвищити достовірність оцінювання кількості рядків коду Java-застосунків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Нелінійні рівняння"

1

Синиця, О. О. "Нелінійні діофантові рівняння". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66829.

Full text
Abstract:
Нелінійним діофантовим рівнянням називається рівняння степінь якого не менший другого. Відмітимо, що загального алгоритму розв'язування діофантових рівнянь довільного степеня не існує, що було доведено Матіясевичем Ю. в 1970 році (10-та проблема Гільберта).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Авраменко, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Авраменко, Viktor Vasylovych Avramenko та Ю. Ю. Дубинка. "Система компьютерного моделирования работы нелинейных колебательных объектов". Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44094.

Full text
Abstract:
Существует широкий класс динамических объектов, в которых возникают колебания вследствие внешних периодических воздействий. В частности, внешнее воздействие может быть гармоническим. Одним из явлений, наблюдаемых в нелинейных колебательных системах, является скачкообразное изменение амплитуды колебаний, возможное даже при плавном и непрерывном изменении частоты или амплитуды возмущения. Необходимо разработать алгоритм и компьютерную программу для моделирования работы этих объектов. Получить графики амплитуды колебаний в зависимости от частоты при различных амплитудах возмущающего воздействия и различных параметрах объектов. Работа нелинейных колебательных систем описывается уравнением Дуффинга [1].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Олійник, Я. О. "Визначення функції прогину балки шляхом розв'язання неленійного рівняння пружної осі". Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49070.

Full text
Abstract:
Одним з основних етапів проектування машинобудівних конструкцій є дослідження напружено-деформівного стану і перевірка на міцність, жорсткість та стійкість. Враховуючи, що більшість конструкцій містять балкові елементи, що працюють на згинання, то проблема їх розрахунку є актуальною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дружинін, Євген Іванович, та Андрій Сергійович Бєломитцев. "Порівняльний аналіз методів Ньютона–Канторовича, усереднення функціональних поправок і методу Пікара". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45408.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яковлєв, М. М. "Застосування теореми Штурма до проблеми локалізації коренів нелінійних рівнянь". Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48887.

Full text
Abstract:
Розв’язання нелінійних рівнянь з одним невідомим є однією з важливих математичних проблем, що виникають у різних розділах фізики, хімії, біології та інших галузях науки і техніки. У переважній більшості таких випадків необхідно застосовувати чисельні методи, які потребують знань щодо локалізації відповідних коренів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пукач, П. Я., та Б. Б. Пахолок. "Якісні методи в математичному моделюванні нелінійних коливань необмежених тіл з урахуванням дисипативних сил". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44277.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вороненко, М. Д. "Побудова двобічних наближень до розв’язків нелінійних крайових задач для звичайних диференціальних рівнянь". Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9421.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню можливості побудови двобічних наближень до додатного розв’язку нелінійного звичайного диференціального рівняння, розглядуваного на відрізку [0,1] за мішаних крайових умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дружинін, Євген Іванович, та Андрій Сергійович Бєломитцев. "Математичні моделі гідромеханічних силових передач машин". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45412.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Муравльова, С. О. "Про побудову двобічних наближень до розв’язку однієї крайової задачі для нелінійного еліптичного рівняння з антитонним оператором". Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12129.

Full text
Abstract:
У статті показана можливість побудови двостороннього наближення до розв'язання однієї нелінійної крайової задачі з оператором, що супроводжує антитон. Були отримані умови, що стосуються чотирьох параметрів, які задіяні у постановці проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сторожук, Є. А. "Некласичний підхід до моделювання деформування оболонок з підкріпленими отворами". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39333.

Full text
Abstract:
При традиційному підході оболонка з підкріпленими отворами розглядається як конструкція, що складається із власне оболонки і підкріплювальних одновимірних тонких стержнів. Напружено-деформований стан (НДС) кожного з цих елементів визначається рівняннями відповідної прикладної теорії і має свої особливості. Тому при побудові теорії, яка описує НДС оболонок з підкріпленими отворами, виникають труднощі, пов’язані з необхідністю врахування сумісної роботи елементів різної мірності і задоволення умов контакту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Нелінійні рівняння"

1

Слюсарчук, В. Ю. Метод локальної лінійної апроксимації в теорії нелінійних рівнянь. [НУВГП], 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Нелінійні рівняння"

1

Сидоров, М., та А. Савченко. "ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ ДВОБІЧНИХ НАБЛИЖЕНЬ ДО РОЗВ’ЯЗАННЯ НЕЛІНІЙНОЇ КРАЙОВОЇ ЗАДАЧ РІВНЯННЯ З БІГАРМОНІЧНИМ ОПЕРАТОРОМ". У Радіоелектроніка та молодь у XXI столітті. Т. 7 : Конференція "Комп’ютерний зір, системний аналіз та математичне моделювання". Press of the Kharkiv National University of Radioelectronics, 2024. http://dx.doi.org/10.30837/iyf.cvsamm.2024.273.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гвоздєв, М., та М. Сидоров. "МЕТОД ДВОБІЧНИХ НАБЛИЖЕНЬ У ЧИСЕЛЬНОМУ АНАЛІЗІ НЕЛІНІЙНИХ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ ДЛЯ РІВНЯНЬ ЧЕТВЕРТОГО ПОРЯДКУ, ЯКІ МОДЕЛЮЮТЬ МІКРОЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНІ СИСТЕМИ". У Радіоелектроніка та молодь у XXI столітті. Т. 7 : Конференція "Комп’ютерний зір, системний аналіз та математичне моделювання". Press of the Kharkiv National University of Radioelectronics, 2024. http://dx.doi.org/10.30837/iyf.cvsamm.2024.178.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Нелінійні рівняння"

1

Мінтій, І. С., та С. В. Шокалюк. Засоби реалізації чисельних методів розв’язування нелінійних рівнянь з однією змінною. Вид-во СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1362.

Full text
Abstract:
У статті наведено методичні вказівки до лабораторного заняття на тему «Розв’язування нелінійних рівнянь з однією змінною» курсу «Обчислювальна математика» для студентів фізико-математичного та природничого факультетів педагогічних ВНЗ з використанням хмаро орієнтованих засобів. Проаналізовано етапи відокремлення коренів рівняння та уточнення методами половинного ділення, хорд і дотичних з визначеною точністю. Описано сутність методів та наведено зразки виконання всіх етапів завдання за допомогою обраних засобів ІКТ – електронних таблиць (ЕТ) Google та системи комп’ютерної математики (СКМ) Sage. Так, для графічного відокремлення коренів і обчислення значення функції та її другої похідної (у методі дотичних) пропонується використання інструментарію СКМ Sage, для уточнення наближених значень коренів – ЕТ Google. Розв’язування одного рівняння трьома способами сприяє порівнянню швидкості збіжності, а використання декількох засобів ІКТ, у тому числі й хмаро орієнтованих, – розвитку інформатичної компетентності (як предметної, так і ключової). І, як результат, для вирішення конкретної прикладної задачі, моделлю якої є нелінійне рівняння з однією змінною, студент здійснює вибір методу і засобу з урахуванням їх переваг і недоліків за певних умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!