Academic literature on the topic 'Особистісний імідж'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Особистісний імідж.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Особистісний імідж"

1

Білозерська, Світлана Іванівна. "ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ ЯК СКЛАДНИК ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 6 (28 лютого 2022): 70–75. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.6.11.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано увагу на ціннісних орієнтаціях як основній складовій частині професійного іміджу майбутнього вчителя, адже стратегія формування професійного іміджу вчителя є нині однією з провідних у вітчизняній освіті, оскільки в його структурі, як і в структурі особистості педагога, цінності займають особливе місце. Доводиться, що в структурі професійного іміджу ціннісні орієнтації постають внутрішнім каркасом всієї його структури. Розкрито сутність поняття професійний імідж, виходячи з аксіологічних позицій. Обґрунтовано важливість аксіологічного підходу у спрямованості педагогічної діяльності на формування системи гуманістичних, соціальних, морально-духовних, професійних та особистісних ціннісних орієнтацій особистості, без якої неможливий особистісний та професійний розвиток майбутнього педагога. Зосереджено увагу на аксіологічних орієнтирах, які дають змогу розкривати особистісний потенціал на основі цінностей та організувати процес конструювання професійного іміджу майбутнього педагога в рамках ціннісних координат, властивих українській освіті та культурі, а також акцентувати на ціннісному компоненті, що включає формування особистісних якостей, відповідних педагогічній діяльності. Розглянуто процес створення іміджу як складної комплексної діяльності, значна частина якої здійснюється в просторі внутрішнього світу людини. Сутність ж педагогічної діяльності полягає в тому, що вона не може бути тільки для себе, її сенс у переході діяльності «для себе» в діяльність для іншого, в залученні іншого до цінностей культури, у сприйнятті іншого як цінності. Природний і усталений механізм формування професійного іміджу дає змогу визначати його як спеціально сформований образ, як результат діяльності когнітивної та афективної сфери майбутнього педагога. Доведено, що імідж аксіологічно орієнтованого майбутнього педагога, його психологічні та візуальні характеристики, які виявляються в педагогічній діяльності, говорять про готовність майбутнього педагога до самоствердження, самоактуалізації, самовизначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Співак, Ярослав, Дмитро Плесканьов, Людмила Співак та Надія Чернуха. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ". Гуманізація навчально-виховного процесу, № 1(107) (24 квітня 2025): 183–93. https://doi.org/10.31865/2077-1827.1(107)2025.327075.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена одній з актуальних проблем формування у майбутніх соціальних працівників професійного іміджу. У статті розкрито зміст поняття «професійний імідж майбутнього соціального працівника». Професійний імідж майбутнього соціального працівника розглядаємо як цілеспрямовано сформований образ особистості, що склався у масовій свідомості, який наділений реальними та ідеальними рисами та властивостями, покликаний чинити вплив на свідомість, світогляд громадян й зумовлювати їх поведінку. Встановлено, що професійний імідж визначається рівнем розвитку об'єктивних (статусних та стильових) та суб'єктивних (професійно-позиційних) характеристик, що складають у сукупності цілісний імідж соціального працівника та виконує функцію забезпечення позитивного сприйняття його особистості колегами та отримувачами соціальних послуг як працівника-професіонала. Заначено, що професійний імідж забезпечує успіх діяльності, оскільки у процесі діяльності об'єкт взаємодіє з іншими соціальними суб'єктами, впливає на окремих людей та цілі групи, тобто він завжди соціально активний. Відмічено, що професійна підготовка соціального працівника в Україні відбувається з урахуванням прийнятих стандартів підготовки та кваліфікаційних характеристик професіограми соціального працівника, загальних вимог до змісту підготовки та пріоритетів підготовки фахівців соціальної сфери. З’ясовано, що формування професійного іміджу майбутніх соціальних працівників ґрунтується на основних положеннях компетентнісного, особистісно-орієнтованого, аксіологічного та середовищного підходів. Зазначено, що управління процесом формування професійного іміджу у майбутніх соціальних працівників проходить опосередковано через спеціально організоване освітнє середовище, зокрема, освітнє середовище закладу вищої освіти. Констатовано, що позитивний імідж соціального працівника як особливий особистісний інструментарій сприяє встановленню контактів із суб’єктами взаємодії, тим самим перетворюючи цей процес на більш ефективний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

КОРЖОВА, Тетяна. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ІМІДЖЕВОЇ КУЛЬТУРИ ФАХІВЦЯ ІЗ ЗВ'ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ". Fine Art and Culture Studies, № 1 (26 квітня 2024): 182–88. http://dx.doi.org/10.32782/facs-2024-1-24.

Full text
Abstract:
Основні PR-тенденції 2024 року (чесна та відкрита комунікація, увага до офлайн-заходів, формування HR-бренду та бренду команди та ін.) лише підтверджують важливість та необхідність імідж-культури як відповідного рівня особистісного та фахового розвитку піарника. Мета роботи полягає у проблематизації та розгляді іміджевої культури PR-фахівця як системи та інтегративно-особистісного комплексу характеристик, якими має володіти піарник у першій чверті ХХІ ст., щоб відповідати трендам і новітнім тенденціям та не втрачати конкурентоздатність. Методологія дослідження базується на культурно-антропологічному та системному підходах, застосування яких дозволяє представити імідж-культуру PR-фахівця як інтегративний та багатокомпонентний комплекс, що складається з особистісних характеристик і професійних навиків, та відображає загальний культурний рівень фахівця з даної галузі. Наукова новизна дослідження полягає у тому, що вперше на рівні одноосібного наукового дослідження розглянуто іміджеву культуру сучасного PR-фахівця як міждисциплінарний концепт та проблему. Висновки. Стверджується, що імідж-культура фахівця із зв’язків з громадськістю як інтегративно-особистісний комплекс, включає аксіологічну, когнітивну та прагматично- поведінкову складові, орієнтована на професійні та загальнолюдські цінності, від чого залежить успішність управління іміджом. Наголошено, що цей комплекс більше нагадує складну синергетичну систему змістовних компонентів різних напрямків (іміджеологія, психологія іміджу, філософія життя, естетика образу, професійна культура та етика тощо), де поряд з цифровими навичками (зокрема соціальні медіа) важливо вказати освітній рівень, професійну компетентність й ґрунтовні знання з іміджеології, опанування різних іміджтехнологій, особистісні якості, сугестію іміджу та калокагатію, імідж-стандарт фахівця як певний ідеал та орієнтир, до якого прагне початківець-піарник., знання мов, навички письмової комунікації та організаційні навички, лідерські здібності, уміння працювати в команді та графічний дизайн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Plakhotnik, Olga, та Oleg Plakhotnik. "Професійно-особистісний імідж сучасного викладача вищої школи". Освітній простір України, № 14 (21 грудня 2018): 102–8. http://dx.doi.org/10.15330/esu.14.102-108.

Full text
Abstract:
У системі результатів навчання, у поєднанні з інтегрованими якостями викладача, чинне місце належить методичній компетентності. За таких умов виникає необхідність створення цілісної дидактичної системи методичної підготовки викладача, що поєднує у собі традиційні освітні методи з новітніми, відповідно до світових стандартів.Важливе значення для формування професійно-особистісного іміджу викладача вищої школи має якісна організаціяі проведення навчально-виробничої практики майбутніх фахівців, коли викладач передає свої знання, а студенти оволодівають сучасними методами, вміннями та формами організації праці, закріплюють теоретичні знання, отримані у процесі навчання, формують професійні навички і вміння під час практичної діяльності. Характеристика, яку отримують студенти після закінчення навчально-виробничої практики, є головним результатом та оцінкою їх роботи, яку надають провідні фахівці, створюючи практикантам і собі відповідний професійно-особистісний імідж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

БІЛОЗЕРСЬКА, Світлана. "ОСОБИСТІСНІ ЯКОСТІ ЯК ОСНОВА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, № 3 (52) (21 лютого 2022): 20–26. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2021.3.3.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема формування професійного іміджу як важливої компетенції кожного майбутнього вчителя та затребуваної особистісно-професійної якості, що безпосередньо підвищує ефективність навчання. У системі професійної освіти майбутніх вчителів приділяється достатньо уваги оволодінню академічним знанням, проте формуванню вчителя як гармонійно розвиненої особистості, суб’єкта педагогічної діяльності, психічні якості якого вдало поєднуються з фізичним, духовним, моральним, особистісним, соціальним розвитком, зовнішньою привабливістю, вчителя, який володіє адекватною самооцінкою, повагою та розвиненою Я-концепцією, часто залишається поза межами діяльності навчальних закладів. Мета статті – проаналізувати найбільш значущі та бажані особистісні якості, які є основою формування позитивного професійного іміджу майбутнього педагога. Як показали результати нашого короткого наукового дослідження, сучасного майбутнього вчителя вже не можна обмежувати лише навичками добору та подання навчального матеріалу. Його діяльність у нових соціально-економічних умовах має бути зосереджена на творчості, ефективному спілкуванні, вмілому поєднанні демократичності з педагогічною вимогливістю та зв’язку навчального матеріалу з життям, що загалом вимагатиме від майбутнього педагога оволодіння відповідними особистісними якостями. Висновки. Доводиться думка, що професійна підготовка майбутніх вчителів потребує не лише системного вдосконалення змісту та методики їх навчання, а й формування та розвитку особистості, оволодіння тими особистісно-професійними якостями, які забезпечать повноцінну професійну діяльність педагога в сучасному українському суспільстві. При цьому професійні якості майбутнього вчителя нової ери невіддільні від особистісних, що виглядає цілком логічно, оскільки неможливо стати справжнім, ефективним учителем, маючи лише той чи інший показник. Отже, сформованість усіх особистісних і професійних характеристик забезпечать сучасному вчителю високу продуктивність праці та сприятливий професійний імідж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дуганець, В. І., В. Л. Пукас, М. П. Волинкін та С. Л. Олексійко. "ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ СУЧАСНОГО ВИКЛАДАЧА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Професійно-прикладні дидактики, № 1 (26 березня 2024): 7–12. http://dx.doi.org/10.37406/2521-6449/2024-1-1.

Full text
Abstract:
Нині формування позитивного іміджу стає актуальною проблемою не лише у політичній і діловій сферах, а й у діяльності викладачів вищої школи, завдання яких готувати висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців. Вивчення практики педагогічної діяльності дозволило виділити низку протиріч, головні з яких полягають у тому, що в сучасному суспільстві, що втратило багато колишніх орієнтирів, професія викладача вищої школи втратила колишні висоти і потреба її відновлення не викликає сумніву, водночас до діяльності та особистості вузівського педагога , як і раніше, висуваються найвищі вимоги. Імідж викладача вищої школи – це така інтегральна характеристика, яка включає сукупність зовнішніх і внутрішніх індивідуальних, особистісних, індивідуальних та професійних якостей педагога, яка сприяє ефективності педагогічної діяльності. Досягнення такої гармонійної сукупності якостей вимагає від викладача усвідомленості дій, що в свою чергу неможливо без рефлексії. З іншого боку, щоб відрефлексувати свої характеристики, педагогу необхідно знати, які вимоги пред’являє йому студентська аудиторія та колеги. У статті розглянуто умови формування позитивного іміджу сучасного викладача вишу як важливий аспект його професіоналізму та засіб педагогічного впливу на студентів. Виявлено організаційні, психологічні, педагогічні, професійні та особистісні складові у формуванні позитивного іміджу. Проаналізовано вплив даних умов на імідж викладача як на особистість, так і на професіонала. Представлено визначення поняття імідж, імідж викладача, що дозволяє говорити про важливості викладацького іміджу як складової іміджу освітньої організації. Поняття педагогічний імідж є актуальним та вимагає подальших досліджень у сучасній педагогічній науці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Atroshchenko, Tetiana, and Andreia Yokob. "THEORY, METHODOLOGY AND PRACTICE OF USING INTERACTIVE TECHNOLOGIES IN THE FORMATION OF THE PROFESSIONAL IMAGE OF APPLICANTS." Молодь і ринок, no. 11/219 (February 1, 2024): 7–12. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4634.2023.296610.

Full text
Abstract:
У статті доведено вагомість формування професійного іміджу для здобувачів освіти. Проаналізовано підходи українських та зарубіжних науковців до розуміння наукової дефініції “професійний імідж”. Зосереджено увагу на аналізі сутності професійного іміджу майбутнього вихователя закладу дошкільної освіти. З’ясовано, що професійний імідж сприяє прояву її внутрішніх установок, особистісних якостей, життєвих позицій, впливає на організацію міжособистісної взаємодії та реалізацію професійних функцій фахівцем, що працює в дошкільній освіті. Зовнішніми ознаками професійного іміджу є зовнішній вигляд, поведінка, особливості вербального і невербального спілкування, специфіка оформлення рукотворного дошкільного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Krasulia, Alla, Yevhen Plotnikov, and Liudmyla Zagoruiko. "ON THE PATH TO HIGHER EDUCATION INTERNATIONALIZATION IN POLAND: WHAT AND HOW INFLUENCED THE ITINERARY?" Порівняльно-педагогічні студії, no. 1 (December 30, 2022): 4–16. http://dx.doi.org/10.31499/2306-5532.1.2021.243099.

Full text
Abstract:
Членство Польщі в ЄС, геополітичне розташування країни та розвиток економіки знань є основними факторами, що сприяють підвищенню рівня інтернаціоналізації польської вищої освіти. Через пандемію закладам вищої освіти довелося змінити способи представлення себе на міжнародній арені. Проаналізувавши дослідження та праці провідних польських науковців, автори статті висвітлили динаміку інтернаціоналізації та підходи, які застосовую-ться для опису інтернаціоналізації систем вищої освіти. У статті представ-лено аналіз стану інтернаціоналізації вищої освіти у Польщі у світовому контексті. Автори висвітлили методологію та показники, які були викорис-тані в Польщі для оцінки інтернаціоналізації, щоб знайти певні позитивні практики. У статті висвітлені деякі кроки, зроблені польськими закладами вищої освіти, для сприяння інтернаціоналізації та зайняття вищих позицій у міжнародних рейтингах. Серед основних можна виокремити створення відділів обслуговування або офісів для іноземних студентів у структурах університетів, що спеціалізуються на обслуговуванні студентів за межами ЄС, а також механізмів підтримки для реалізації міжнародних проектів, забезпечення успішної міжнародної акредитації окремих програм та факультетів, звернення уваги на залучення студентів з-за кордону на навчання, прозорість процесів визнання попередньої освіти, створення можли-востей для обміну студентами, які в подальшому потребуватимуть досвіду на ринку праці за кордоном, створення систем мотивації, включаючи фонди оплати праці, заохочення викладачів проводити заняття іноземними мовами тощо. Зазначається, що інвестиції в інтернаціоналізацію можуть створити позитивний імідж країни за кордоном та сприяти покращенню якості освіти, хоча автори роблять висновок, що переваги інтернаціоналізації вищої освіти не обмежуються фінансами, економічним зростанням та підвищенням конку-рентоспроможності, оскільки насамперед вони поглиблюють взаєморозуміння, багатомовність, особистісний та професійний розвиток молодого покоління.
 
 Ключові слова: інтернаціоналізація, польська вища освіта, світовий контекст, оцінювання рівня інтернаціоналізації, іноземні студенти, багато-мовність, особистісний та професійний розвиток молодого покоління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Варнавська, І. В., та Р. В. Чепок. "ОСНОВНІ ЧИННИКИ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ ПЕДАГОГА". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 20 (31 травня 2024): 228–33. http://dx.doi.org/10.32782/2708-0366/2024.20.27.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто міждисциплінарний підхід у вивченні професійного іміджу та його структури. Варто йогоаналізувати як «цілеспрямовано сформований образ», як «образ-подання». Найбільш розповсюджені визначення іміджу через «стереотип», «багатоаспектне явище», «соціально-психологічна освіта», «якість особистності», «інтегративну сукупність презентем», «самооформлення», «вираз очікувань людей». Зазначено, що поняття «імідж» трактується досить широко і суперечливо, дослідники пояснюють цей феномен через соціальний емоційно забарвлений образ, що формується у процесі суб'єкт-суб'єктної взаємодії і символічно закріплює певну інформацію про суб'єкта, що є прологом до формування авторитету; стихійно соціально-психологічний феномен, що свідомо формується, виявляється в процесі самопрезентації суб'єкта й існуючий у формі двох взаємопов'язаних сторін: суб'єктивної та об'єктивної, позитивно взаємопов'язаний із соціальною ідентичністю, самооцінкою особистості, рівнем претензій – ставленням; сукупність основних якостей і професійних компетенцій, що включає характеристики високого рівня професіоналізму та спеціальну діяльність суб'єкта з його створення. Визначено, що професійний імідж педагога формується, спираючись на думку про нього як про фахівця в освітньому середовищі, тому досить важливими у структурі є комунікативний, соціальний і професійний компоненти. Оскільки професійний імідж відноситься до особистісного типу іміджу, для нього є актуальними особистісні компоненти іміджу. Ці компоненти зазнають протягом життя незначні зміни щодо інших і можуть переважають над іншими, забезпечуючи стабільність і стійкість рис особистості, поведінки, діяльності. Наголошено, що професійний компонент починає формуватися одночасно з професійно орієнтованими характеристиками особистості, проте він може мінімально бути представлений в іміджі за допомогою сформованих професійно орієнтованих структур особистості, і навіть практичних знань, умінь, навичок. Тому професійний компонент не є активним у формуванні індивідуального іміджу, але є суттєвою характеристикою професійного. Соціальний аспект іміджу характеризує соціальне місце і поведінку людини в соціумі. Сюди входять соціальний (суспільний) статус, соціальні ролі, моделі поведінки, а також соціальне і матеріальне оточення, стиль життя, основні соціальні контакти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Wang, Qi, та Марта Химич. "Імідж педагога в умовах сучасного освітнього простору: виклики та можливості". ОСВІТНЬО-НАУКОВИЙ ПРОСТІР 2, № 7 (2) (2024): 29–36. https://doi.org/10.31392/onp.2786-6890.7(2)/2.2024.17.

Full text
Abstract:
У статті розглядається концепція особистісного іміджу сучасного педагога в умовах динамічних змін, що відбуваються в освітній системі. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю адаптації педагогів до нових викликів, які вимагають не лише високої професійної кваліфікації, але й розвитку важливих особистісних якостей. Ці якості, такі як комунікабельність, емпатія, креативність та здатність до адаптації, грають ключову роль у формуванні позитивного іміджу педагога, що, в свою чергу, впливає на взаємодію з учнями, їх батьками та колегами.Метою дослідження є всебічне вивчення аспектів особистісного іміджу сучасного вчителя та його впливу на освітній процес. Для досягнення цієї мети було застосовано комплекс методів, включаючи аналіз теоретичних джерел, інтерв’ю з педагогами, а також спостереження за практикою викладання. Перший метод дозволив виявити ключові характеристики, що формують позитивний імідж, серед яких виділено комунікабельність, емоційний інтелект, професійна етика, а також здатність до самоосвіти та саморозвитку. Інтерв’ю з педагогами надало цінні практичні приклади формування особистісного іміджу в процесі взаємодії з учнями, демонструючи, як особистісні якості вчителя впливають на навчальний процес і атмосферу в класі.Результати дослідження вказують на те, що формування позитивного особистісного іміджу педагога сприяє покращенню атмосфери в класі, підвищенню мотивації учнів і їхньому успішному навчанню. Крім того, важливим аспектом є усвідомлення педагогами значення особистісного зростання для професійного розвитку, що підкреслює необхідність безперервної освіти і самоаналізу. На основі отриманих даних зроблено висновки про необхідність впровадження програм підвищення кваліфікації, які акцентують увагу на формуванні та підтримці позитивного іміджу педагога, включаючи навчання з розвитку емоційного інтелекту та комунікативних навичок.Стаття спрямована на глибоке вивчення особистісного іміджу сучасного педагога та його значення в освітньому процесі, що є важливим завданням для підвищення якості освіти. Дослідження також підкреслює роль педагогів у формуванні освітнього середовища, де учні почувають себе комфортно і мають змогу реалізувати свій потенціал. Це дослідження стане корисним ресурсом для педагогів, адміністрації навчальних закладів та науковців, які прагнуть не лише поліпшити імідж педагогічної професії, але й забезпечити високий рівень освіти для нових поколінь учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Особистісний імідж"

1

Ілляшенко, Сергій Миколайович, Сергей Николаевич Ильяшенко, Serhii Mykolaiovych Illiashenko та О. С. Река. "Особистісний імідж". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49173.

Full text
Abstract:
Особистісний імідж (уявлення про себе) залежить від двох складових: внутрішній Я і зовнішній Я. Внутрішній Я є образ про самого себе, про свої слабкі і сильні сторони. Цей образ часто залишається невідомим для інших. Зовнішній Я – це образ який ми робимо для інших. Як правило, далеко не всі люди задоволені враженням, яке справляють своїм іміджем, так як на практиці має місце суттєва різниця між враженням, яке людина справляє на оточуючих, і враженням, яке він має про самого себе. Часто володіючи величезними можливостями, талановиті і працьовиті люди не отримують просування по службі через відсутність необхідного іміджу. Через низьку самооцінку створюються бар'єри на шляху до власного успіху. У комунікаційній ситуації людина буде реагувати і вести себе в залежності від уявлення про себе і враження, яке вона хоче справити на інших.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ілляшенко, Сергій Миколайович, та О. С. Река. "Особистісний імідж". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45855.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бойко, С. П. "Зовнішній імідж особистості". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11524.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!